Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.02.28. 23:10:27

Na a duma meg a fogadkozás az már megint megy. Ezzel nincs is baj, de nem az Almeria az a csapat, akit ha megverünk rendbejön minden. Már az Atletico ellen fel kellett volna ébredni, vagy még hamarabb.
Lehet itt beszélni triplázásról, bár igazából egyetlen egy sorozat megnyerésére nincs esély...
de még egy két hónapig lehet nyilatkozgatni jókat, utána már úgyis látszik mi lesz és mi nem
bajnokság tuti nem lesz meg
a bl szintén
kupa ha nem az a real lenne az ellenfél aki mostanában 6 gólt rúg meccsenként még lehetne, de így már az is eredmény lesz, ha nincs leégés...
Joco
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.02.25. 18:49:21

2014.02.25. 21:40:13

Sziasztok!
Most először írok, és szeretném ha nem csapnátok agyon, ha nem tetszik amit írok!
Nagyon szeretem a Barcát. Ha Barca focizik, az számomra ünnep de mostanában csak mérgelődés bosszankodás, amikor azt látom, hogy nem a kaput támadják, hanem minél többször akarnak eljutni az ellenfél tizenhatosára. Ami nagyon dicséretes, mert onnan akár gólt is lehet rúgni, de nem (mert mi lesz ha egyből bemegy, vagy öngól lesz), sokszor kezdik elölről és nem jutnak előrébb. Mondja el nekik valaki, hogy megadja a bíró ha a tizenhatoson kívülről rúgják is. Mint az utóbbi mérkőzésen is volt rá példa (Neymar és Sanchez esetében). Tehát nem a tizenhatost kell támadni hanem a kaput.
Én 26 évet fociztam igaz nem ilyen szinten de megéltem egyet s mást. Ha így mennek ki a pályára egy elsőségünk sem lesz. Akkor aztán nem lesz minek örülni mert ez a mindenem egyelőre a sport terén.
Sziasztok Joco!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.24. 15:12:01

Vakmacska írta:Ahogy már lentebb is írtam:
véleményem szerint a vezetőség nagyban hozzájárult a kialakult helyzethez.
Ők a maguk kis stiklijeivel vannak elfoglalva. A hatalmi harcaikkal. Most megint ugrik 9 milla a kasszából.
Elengedtek tehtséges játékosokat, Neymarra költött pénzből lehetett volna venni egy jó védőt és egy kapust is. De hát ez presztízskérdés volt, hogy megvegyük. Nem hibáztatom Neymart, nem látunk bele az egész kontraktusba, de az nekem lejött, hogy itt súlyos tizmillákat síboltak el.

Az öltözőben ki tudja, hogy jön ez ki. Biztos benne van a fejekben, hogy megy a balhé a klub körül.

Ott kellene kezdeni, hogy eltakarodik az egész vezetőség, és új választásokat írnak ki.

A csapathoz meg év végén keményen hozzá kell nyúlni. Hogy Tata ebben mennyire kapott szabad kezet, ki tudja. De nem hiszem, hogy nagyon ugrálhat, lévén, hogy eléggé kiürült a kassza a Neymar-balhé miatt. De tény: egy jó kapus mindenképpen kell, és egy jó KH sem ártana. Csak kérdés, miből lesz rá lóvé?
Nekem is ki van a tököm a vezetőségre, és biztos nem tett jót a játékosoknak és az egész csapatnak ez a balhé amit generáltak. Főleg Neymarnak, akinek a beilleszkedéssel kellene "megküzdeni", ami úgy nézett ki jó irányba haladt, erre folyamatosan ő van célkeresztben, apucit börtönnel fenyegetik stb.
Azt, hogy Tata mennyire kap szabad kezet még nem tudjuk, mert elég későn érkezett a csapathoz, nem nagyon ismerte még itt a dolgokat.
Az igazolásokkal kapcsolatban pedig annyit, hogy a kapus és kh-kérdést felismerték, minden jel erre mutat. A Ter Stegen bizniszt már szinte teljes mértékben lezsírozták, és elég sok követ megmozgattak, hogy nyáron érkezzen valaki, de nem volt rá lóvé. Télen pedig kit hozzunk? Senki nem fog jönni. Annak pedig örülök, hogy nem hoztunk 10-20 millióért valami tehetséget vagy középszintű védőt, mert azzal nem lettünk volna sokkal beljebb és ki tudja, hogy akkor a szezon végén tudnánk/akarnánk-e újat hozni.
Én 90 százalékig biztos vagyok benne, hogy nyáron érkezni fog valaki, már csak abból is kiindulva, hogy Puyol személyében eggyel kevesebben lesznek.
Hummels nem akart jönni, TS drága volt és nem nagyon törte magát, hogy ott hagyja a PSG-t, végül a Luis-ügy is megfeneklett. Ha jól emlékszem Kompany volt még tervben, de egyrészt őt úgysem engedné a City, ha mégis horribilis áron és ő sem igazán az a klasszis akire szükségünk lenne, tipikusan köztes megoldás. Vertonghen bár nem merült fel, de a Bale-saga miatt lehetetlen lett volna.
Amellett a Neymar ügy volt a prioritás. Most nem kell semmi ilyennel foglalkozni.
Pedrot miért kellene eladni? Még ha vissza is hozzuk Deulofeut közel sem biztos, hogy beváltja a hozzá fűzött reményeket, sőt. Akkor pedig lenne egy kezdő hármasunk + egy töltelék. Így nekimenni egy 50-60 meccses szezonnak még egy ilyen idióta vezetés sem fog.

Nagyon eltértem a témától, bocsi, de a lényeg az lett volna, hogy ha egy normális kh-t hozunk az hiába csak egy ember, az egész alakzatot felhúzhatja és az ilyen kapitális hibák elkerülhetőek lehetnek mint amit a baszkok ellen elkövettünk.
Forca Barca!!!!
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2014.02.24. 11:54:45

torotam írta:
Vakmacska írta:De tény: egy jó kapus mindenképpen kell, és egy jó KH sem ártana. Csak kérdés, miből lesz rá lóvé?
El kell adni Affelay, Cuenca, Tello triumvirátust és lesz egy kis lóvé.
Sőt, még Pedro is mehet.
Vissza kell hozni Deulofeut és Rafinhat, az pénzbe nem kerül (elvileg).
Egy kapus és egy középső védő mindenképpen kell, de egy vérbeli csatár sem volna rossz...
Pedro? sztem nem őt kéne eladni..
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.24. 11:24:39

Vakmacska írta:De tény: egy jó kapus mindenképpen kell, és egy jó KH sem ártana. Csak kérdés, miből lesz rá lóvé?
El kell adni Affelay, Cuenca, Tello triumvirátust és lesz egy kis lóvé.
Sőt, még Pedro is mehet.
Vissza kell hozni Deulofeut és Rafinhat, az pénzbe nem kerül (elvileg).
Egy kapus és egy középső védő mindenképpen kell, de egy vérbeli csatár sem volna rossz...
Visca el BARCA!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.24. 09:52:24

Ahogy már lentebb is írtam:
véleményem szerint a vezetőség nagyban hozzájárult a kialakult helyzethez.
Ők a maguk kis stiklijeivel vannak elfoglalva. A hatalmi harcaikkal. Most megint ugrik 9 milla a kasszából.
Elengedtek tehtséges játékosokat, Neymarra költött pénzből lehetett volna venni egy jó védőt és egy kapust is. De hát ez presztízskérdés volt, hogy megvegyük. Nem hibáztatom Neymart, nem látunk bele az egész kontraktusba, de az nekem lejött, hogy itt súlyos tizmillákat síboltak el.

Az öltözőben ki tudja, hogy jön ez ki. Biztos benne van a fejekben, hogy megy a balhé a klub körül.

Ott kellene kezdeni, hogy eltakarodik az egész vezetőség, és új választásokat írnak ki.

A csapathoz meg év végén keményen hozzá kell nyúlni. Hogy Tata ebben mennyire kapott szabad kezet, ki tudja. De nem hiszem, hogy nagyon ugrálhat, lévén, hogy eléggé kiürült a kassza a Neymar-balhé miatt. De tény: egy jó kapus mindenképpen kell, és egy jó KH sem ártana. Csak kérdés, miből lesz rá lóvé?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.24. 08:55:51

végig pörgettem szorgalmasan az eddigieket.....
teljesen érthető -néha valóban szélsőséges- vélemények olvashatóak de egyet azért tisztázzunk: ami ezt generálja az a csapat -néha szélsőséges- teljesítménye. nincs is bajom ezekkel a megnyilvánulásokkal de azt igencsak visszataszítónak tartom akik rendszeresen a megszólalókat minősítik a téma helyett, természetesen önmagukat valamiféle minősített szurkolóvá kikiáltva!
aztán ott vannak a mosolyogtatóan következetlen szófordulatok: nincs veszve a bajnokság, de most már aztán nem szabad több pontot elhullajtani....de jó is lenne!?
és még talán egy tárgyi dolog: szerintem a Real Sociedad egy erős csapat az idei Liga mezőnyében kár (és öngól is!) fikázni, még akkor is ha otthon, igencsak motiváltan kapott el bennünket, a játéka pedig a massziv labdabirtoklással, a gyors sokmozgásos támadófocival, 2-3 klasszis képességű támadóval különösen hatékony a belassult, fásult Barca ellen.(én mindenesetre ezt láttam).
hogy most mi jön majd? csak annyit javaslok: a végén mindannyian tekintsünk vissza(ide, vagy magunkba?!) hogy mit jövendöltünk.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.02.23. 23:22:48

Sajnos a vezetőség nem akarja tudomásul venni, hogy a hátsó alakzat évek óta vérátömlesztésre szorul. Nem tudom Abidalnak hogy megy a monacoba de az ő elküldése pl fatális hibának tűnik. Persze nem szabad a védelmen leverni az egészet, mert a többiek sem szakadtak meg a pályán. Elég sz@rul néz ki, hogy 10 pontot buktunk az utóbbi 7bajnokin, de a mostani szerintem egy a bukható meccsek közül, mert a city elleni tökéletesen végrehajtott meccs, rengeteget kivett a srácokból. végig koncentráltan, gyakorlatilag hiba nélkül valósították meg a taktikát, ezért nem neheztelek fiúkra. viszont a korábban elhullajtott pontokra nincs elfogadható érv.
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.02.23. 21:52:03

Én amúgy nem attól félek, hogy nem tudjuk őket megverni idegenben, hanem attól, hogy ők ellenben velünk nem fognak több pontot hullajtani.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.02.23. 21:48:17

Mára 3-0 az Osasunának! :shock:
Ennek az Atleticonak annyi,szokás szerint elfogytak kora tavaszra,jövő héten a Real simán megveri őket.Ha nem húzzuk be a klasszikust akkor a Real 100%,hogy megnyeri a bajnokságot.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.23. 21:34:25

BarcafanTomee írta:
Vakmacska írta:Hát, ahogy elnézem, az ATMA is kisszé szét van csúszva. 20 perc után 2-0 az Osasunának, az ATMA helyzetbe sem került eddig, teljesen lefocizták őket.
Ez nagy makker nekünk, így csak a 2. helyre csúszunk vissza.
nagyon előre szaladok, de ha kikap most az Atletico, a következő fordulóban meg megverik a Realt, akkor megint egál lenne :D
Sok a HA :D
kétlem h ez az atletico megverné zselééket. sima V lesz az a meccs.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.02.23. 21:26:02

Vakmacska írta:Hát, ahogy elnézem, az ATMA is kisszé szét van csúszva. 20 perc után 2-0 az Osasunának, az ATMA helyzetbe sem került eddig, teljesen lefocizták őket.
Ez nagy makker nekünk, így csak a 2. helyre csúszunk vissza.
nagyon előre szaladok, de ha kikap most az Atletico, a következő fordulóban meg megverik a Realt, akkor megint egál lenne :D
Sok a HA :D
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.02.23. 21:24:37

Atletico is botlik, nagyon kéne egy matracos győzelem a madridi derbin.. Én már régóta vártam ezeket a meccseiket, idegenben többször is csak kínkeservesen tudtak nyerni. Azért Costa lőhetne egyet roncika kedvéért :)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.23. 21:23:13

Hát, ahogy elnézem, az ATMA is kisszé szét van csúszva. 20 perc után 2-0 az Osasunának, az ATMA helyzetbe sem került eddig, teljesen lefocizták őket.
Ez nagy makker nekünk, így csak a 2. helyre csúszunk vissza.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.23. 19:30:49

Hülyeség lenne az egész csapatot kicserélni.
De amúgy igen, posztokra kellenének új emberek. Főleg, hogy Xavi, Puyol már kiöregszik.
Fiatalokat be kell építeni a csapatba. Sajnos a tapasztalatot csak a meccseken tudják megszerezni, és ez pontvesztéssel jár.
Tata szerintem remekül váltott taktikát. Meg kell nézni, hogy Alexis és Pedro hány gólt lőtt idén, és hányat az elmúlt években. Fabregasnak nem az volt a baja, hogy elfelejtett focizni, hanem hogy nem találták meg a megfelelő posztot neki. Úgy tűnik, hogy Tata keze alatt ez is működik.

A tegnapi meccs véleményem szerint az idény mélypontja volt.
Sajnos a mértekre mi sosem fogjuk megkapni a választ. Valami történt a játékosokkal mind fejben, mind mentálisan.
Anno a Real öltözőjéből szivárogtak ki infók, hogy összeverekedtek, klikkesedés, stb. Most itt ilyenekről nem hallani.
Persze, Tata is hibázott, el is ismerte. De ez a lélektelen játékra nem magyarázat.

És nem magyarázat a szokásos formahanyatlás sem, mert azért az elmúlt években nem ilyen volt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.23. 18:57:43

neobarca írta:
Bob_Marley írta:Szokásos végletekben gondolkozik mindenki.
Én is egyetértek. Még abszolúte nem ment el a bajnokság. Ezentúl több pontvesztés nem fér bele. Ha elkapjuk a két madridi csapatot, meglehet a bajnokság. Tegyük hozzá, hogy ők is bőven botolhatnak még... 8)
Nincs mese! Győzelem, vagy halál!
Köszi Bob. Egy kis józan észt hoztál a fórumba. :)

Még teljes mértékben a kezünkben van a sorsunk. Igaz, most már kötelező verni a Realt, habár ki tudja addig ők mennyi pontot vesztenek. Nincs sok esély rá, de akkor egyenlően vagy több ponttal is állhatunk. [-o<
Nekik is bejöhet egy gyengébb széria, mi pedig kilábalhatunk ebből a kora tavaszi rémálomból.
Az Atma-val nekünk nagyobb szerencsénk van. Ők még most mennek hozzájuk a Calderónba (egy Bl-meccs után), ami sosem könnyű terep, ráadásul most még formában is vannak. Szóval benne van a pontvesztés. A kupából, főleg a visszavágóból nem lehet kiindulni. Ezt mi tudjuk a legjobban. A Levante ellen csak X-eltünk, a kupában szinte egyből utána csúnyán kizúgattuk őket. A Sociedad is szépen elvert minket, a kupában nem kellett túlzottan erőlködni. Szóval nem lesz sétagalopp a Realnak, sőt.
Mi az uccsó fordulóban fogadjuk őket, amikor már minden valószínűség szerint pukkant kicsit a lufi és nem is biztos, hogy az életükért kell majd menni, mint most.

És függhet még száz dologtól. A Bl-ben kit kap a két csapat, mennyire lehet pihentetni, sérülések, eltiltások. Van még 13 meccs és 3 pont hátrány. Ők kevesebb idő alatt ledolgoztak nyolcat.

Ha ezeket a teljesítményeket, mint a tegnapi és a Valencia elleni elfelejtjük, ahogy az őszi szezonban, bőven benne van a csapatban a bajnoki cím és még ott a kupadöntő is.
Forca Barca!!!!
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.02.23. 18:39:06

Bob_Marley írta:Szokásos végletekben gondolkozik mindenki.
Én is egyetértek. Még abszolúte nem ment el a bajnokság. Ezentúl több pontvesztés nem fér bele. Ha elkapjuk a két madridi csapatot, meglehet a bajnokság. Tegyük hozzá, hogy ők is bőven botolhatnak még... 8)
Nincs mese! Győzelem, vagy halál!
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.23. 18:23:06

Bob_Marley írta:Szokásos végletekben gondolkozik mindenki.
vártam már egy igazi Bobos, higgadt értékelőt. igazad van mindenben. :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.02.23. 17:33:37

Egy ilyen csapattal aláznánk 8)
GK 31 Rubén Miño
RB 2 Daniel Alves
CB 33 Sergi Gómez
CB 18 Gabriel Milito (c)
LB 22 Éric Abidal
DM 37 Oriol Romeu
CM 34 Jonathan dos Santos
CM 15 Seydou Keita
RW 11 Bojan Krkić
CF 9 Zlatan Ibrahimović
LW 19 Maxwell
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.02.23. 16:56:50

Szokásos végletekben gondolkozik mindenki.
Egyik nap menny, majd apátia.
Borzasztó fájó volt a tegnapi vereség, a bajnokságban mint lejjebb is írta valaki, az jut oda a végén, aki a legjobban akarja. És sajnos tegnap 1-1 után nem volt bennünk több, mint írtam borzasztó fájó, de még ha a sorsolásunk eléggé keménynek is ígérkezik, nehogy már elúszottnak tekintsük a bajnokságot tizenhárom, ismétlem 13!!! mérkőzéssel a vége előtt. Mert a mutatott játék ilyen, s stb?? Kedden meg bemutattuk az egyik legszervezettebb játékot az idényben. Rapszodikus a csapat, közrejátszhat a cserélgetés, ezekben mind van igazság, de Tata is idény végéig abszolút megérdemli a bizalmat. A szezon végeztével lelehet szűrni a konzekvenciákat, de egyszerűen ezek a végletese gondolkodások, ha megy akkor yeah ha kikapunk, akkor meg 10 embert cseréljünk le meg küldjük el az edzőt. Lesz majd Nyáron 2-3 igazolás, kapus, védő meg az egyik fiatal (Rafinha-Deu) közül az egyiket visszahozzuk szerintem, a csapat megvan, daffy jól fogalmazta meg nem az abszolút kiemelkedő már, mi is gyengültünk a többiek is erősödtek, de továbbra is egy topcsapat vagyunk. S pont hogy az tekintem én álomvilágnak, meg "rögeszmés szentimentalizmusnak", hogy de a Pep korszakban így meg úgy. Ott nem voltak meg a vereségek?? Dehogynem, csak a jó maradt meg mindenkiben, nem hiába volt az a statisztika is, hogy 2007 óta nem nyertünk az Anoetában, de sok ilyen pálya van még, ahol általában oroszlánbarlang vár ránk, ezek döntik el a bajnokság sorsát, Pep alatt ezeket behúztuk (vagy nem...), most be-becsúsznak vereségek. Múlt szép volt jó volt, de ez a folyamatos vágyakozás, hogy de bezzeg meg miért nincs az stb...Mint a magyar-angol 6-3, lőtéri kutyát nem érdekli mi volt akkor, a jelen és a jövő számít. Emlékezünk rá, büszkék vagyunk rá, de nincs már Pep korszak, nincs 5-0 a Real ellen, ez van ebből kell építkezni. Rengeteg változás van a csapat körül, ez egy folyamat, amibe beletartozik az elnökváltás, új játékos érkezése, Puyol sérülése, formahanyatlások, sérülések, új taktika stb. Türelem kell Tata felé is meg en bloc a csapat felé is. Nem sziporkázunk, mint írtam rapszodikus az egész, de lehet látni olyan dolgokat, amikkel bizton állíthatom egyik sorozat sem veszett el. S miért is beszélnénk erről, mikor kupadöntő van, bajnokságban is ott vagyunk, BL-ben is lehoztunk egy idegenbeli remek meccset és Február vége van. Veszve nincs semmi, főle nincs arról szó, hogy itt fejek hulljanak. Optimista vagyok? Nem, csak végletesen nem éri meg gondolkozni, majd szezon végén lehet pálcát törni, de addig bízni kell a csapatban, s idén is megmutatták már nem egyszer hogy van miért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.23. 16:04:59

eimenis1212 írta:
visca el barca írta:mennyi gusztustalan ember van itt. mikor nyerünk, mindegyik veri a mellét, meg büszke a csapatára, ha meg kikapunk 20 meccsenként egyszer, itt fröcsög orrba szájba. szánalmas.

remélem idén nem nyerünk semmit és a sok kis hurka divat gyorsan lelép innen és keres magának másik csapatot. :hányós:

a meccsről sokat nem lehet írni, abszolut rossz volt a felállás, tata biztos arra ment, h a két szűrő majd szűr, elől meg a két csatár egyike majd csak rúg egy-két gólt :lol: a vicc az h tata lenyilatkozta most már nem fog rotálni annyit, erre tessék, kihagyja a jelenlegi legjobbat, fabregast :D amugy meg az összes játékos flop volt tegnap, piquéstől, songostól, neymarostól. tipikus semmi sem jön össze nap volt.
szerintem az, hogy valaki amikor leül este szórakozni és focit szeretne látni a kedvenc csapatától az nem bűn. Sokféle okod lehet rá, hogy leülj a kedvenc csapatod meccsét megnézni: hűség, szórakozás stb. Régen fradista voltam, és bocs, hogy nem akarom már nézni a hurka magyar focit, ami nem szórakoztat. A hűség nevében meg nem kínzom magam heti 1-2 meccsel. Sztem ez a divatdrukkerezős lehúzás fölösleges. Oké, hogy valaki a hűség miatt ül le, és ha 50 év múlva a barca a "megye5"-ben lesz akkor is leül ( sztem a divatdrukkerezősök kb. 5%-a oilyen, ők is egy idő után feladják a hűségüket), de hagy legyen már olyan is aki a szép focit szereti, és jól akarja érezni magát miközben meccset néz.

Másrészt. Szerintem van két csoport. Akik hitegetik magukat, hogy ezzel a barcaval nincs gond, meg azok akik látják, hogy gond van, és azt akarják, hogy ismét a barca legyen a világ legjobbja, és elmondják a véleményüket, hogy változtatás kell. Ez szerintem lényegesen előremutatóbb mint az önámítás hogy már megint nem volt szerencsénk.
Egyszerűen sokan csak látják, hogy gáz van, és változásért kiáltanak, hogy a barca legyen ismét a világ legjobbja, és ismét szép focit láthassunk. Sztem nincs ezzel gáz bármi is a titulusuk ezeknek az embereknek "ősfanok", "divatdrukkerek" stb.

Én nem fogalmaznék ennyire szélsőségesen, mint veb, de valami hasonló forog nekem is a fejemben. Nagyon szomorú olvasni, hogy a Sevilla, Rayo, City meccs után milyen kommenteket olvastam, aztán jön egy kritikán aluli játékkal párosuló vereség és a keddi hsz-ek átalakulnak, Tata takarodj, Cesc takarodj, Neymar takarodj, vissza pep-et stb. a teljesség igénye nélkül.
Nem akarok le divatdrukkerezni senkit, nem az én dolgom, viszont végtelenül elszomorítanak ezek a hirtelen pálfordulatok.

és nem dugom a fejem a homokba, én is látom, hogy gond van a csapat körül, de erre nem az a megoldás, hogy lecserélünk 6 embert és minden happy, újra királyok vagyunk. Amúgyis kikkel? Sok helyre még a piacon sincs megfelelő ember, és ha van is nem tudjuk megfizetni.
Tata hibázott, későn nyúlt bele a meccsbe. A felállás? Érdekes, de közel sem azon múlt. Nem nagyon volt itt hőzöngés a meccs előtt. Arról nem ő tehet, hogy 4 támadóval, 2 támadó kp-val képtelenek vagyunk helyzetet kialakítani, vagy a védelem olyan orbitális hibákat követ el, amilyenért megye II.-ben szétrúgják az ember seggét. Azt nem értem igazán, hogy egy Rayo ellen egy hete ki tudunk menni felspannolva, duzzadó motivációval, most meg szédelgünk. Jöhetnek a közhelyek. A csapat mindent megnyert. Se akkor a Sevilla, Rayo, City ellen zsinórban miért tudunk motiválva játszani. Egyszerűen kicsit rapszodikus lett tavaszra a csapat, ahogy szokott. Kérdés, túl tudnak-e ezen lépni. Mert volt, hogy Pep-el se ment. Őt is hányszor le akarta a fórum váltani!!
Eddig mindenki azt akarta, hogy változzon a taktika. Amikor jöttek a gólok kontrából, erősödött a letámadás, direktebb lett a játék mindenki boldog volt, most pedig ez nem alkalmas ide. Megsúgom semmi köze a paraguayi válogatotthoz, a szöges ellentéte az itteni taktikának.

Viszont gondolkozzon el a fórum nagy része, mi is a véleménye. Cesc, aki idén az egyik legjobbunk takarodjon, Albaval együtt aki tegnap nem is játszott, Neymart is hiba volt megvenni, mert egy bóhóc, semmit nem ér, vegyük meg Inigo Martinezt, mert azzal minden megoldódik és még néhány dolog amit lejjebb írtak.

Cseréljük le a fél csapatot, azzal egycsapásra minden megoldódik. Mondjuk ehhez kellene egy sejk is. De nem gond, újra megcsináljuk azt amit anno van Gaal, az lesz ám az igazio.
Forca Barca!!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.02.23. 15:46:37

Szuszimester írta: Sajnos én - pedagógus lévén - nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy akármikor kiruccanjak meccset nézni Barcelonába. Ezért döntöttem úgy, hogy azt a félretett pénzt majd máskor használom fel. Mert most, per pillanat tényleg nincs kedvem kimenni olyan játékosok kedvéért, akik kedvtelenül próbálják végezni a munkájukat. EZÉRT most nekem nem éri meg. Nem a tegnapi meccs miatt, hanem a hónapok miatt, a látható negatív irányba tartó folyamat miatt.
Félreértés ne essék, nem tuti győzelemre szeretnék menni, hanem egy igazi nívós, színvonalas meccsre, ahol a kedvenc csapatom a lelkét kiteszi a győzelemért, és ha az nem jön össze, akkor is tapsolva mondhatom, hogy megpróbálták, szépen játszottak, helyzeteket dolgoztak ki, legfeljebb nem jött össze. De MOST nem ez van.
Kár "megmagyaráznod", mert teljesen érthető és igazad is van.
Aki megteheti az járjon nyugodtan amikor csak akar, de aki évekig gyűjtöget az had választhassa már meg mikor akar kimenni.
Különben is ott van 90 ezer bérletes ugye, ha már van nekik akkor ki is mehetnek szurkolni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2014.02.23. 15:35:00

diagonal írta:
visca el barca írta:nálam ilyen kategoria nincs. nálam az, aki csak a szép foci miatt ül le barca meccset nézni, és majd lelép ha az uefa kupás helyekért megyünk, az nem szurkoló.
Most kell majd legjobban támogatni őket és kimenni meccsekre a szurkolóknak, ebben az elkövetkezendő időszakban. Én sem értem, hogy páran írták, terveztek barcelonai utazást és akartak menni meccsre a Nou Campba, de most hogy nem megy annyira jól meg nem olyan szép a játék majd nem mennek. Én simán el fog menni idén is egyszer biztosan.
Ez most ilyen időszak, majd lesznek változások aztán utána épülhet egy új, a régihez hasonló mentalitással, lendülettel játszó csapat.
Sajnos én - pedagógus lévén - nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy akármikor kiruccanjak meccset nézni Barcelonába. Ezért döntöttem úgy, hogy azt a félretett pénzt majd máskor használom fel. Mert most, per pillanat tényleg nincs kedvem kimenni olyan játékosok kedvéért, akik kedvtelenül próbálják végezni a munkájukat. EZÉRT most nekem nem éri meg. Nem a tegnapi meccs miatt, hanem a hónapok miatt, a látható negatív irányba tartó folyamat miatt.
Félreértés ne essék, nem tuti győzelemre szeretnék menni, hanem egy igazi nívós, színvonalas meccsre, ahol a kedvenc csapatom a lelkét kiteszi a győzelemért, és ha az nem jön össze, akkor is tapsolva mondhatom, hogy megpróbálták, szépen játszottak, helyzeteket dolgoztak ki, legfeljebb nem jött össze. De MOST nem ez van.
Szuszimester
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.02.23. 15:28:12

pep71 írta: Lehet, hogy se Fab se Piqué nem lenne itt, de nem ő velük van a legnagyobb probléma szvsz, Fabregasra ebben az évben egy rossz szavunk nem lehet, Piquénél már más az eset, de ő a legjobb középső védőnk még így is.
Nem feltétlen a játékukra gondoltam hanem az öltözőben betöltött szerepükre, ezt nem fejtem ki bővebben, mert igazából csak megérzés meg pletykák, de szerintem így is érthető.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.23. 15:17:05

Utoljára 6 éve kaptunk ki 2 vagy több góllal idegenben a bajnokságban...
Real elleni 4-1 volt az a meccs.
Válasz küldése