Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
jose2
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.07.16. 23:46:08

2012.07.16. 23:59:24

Sziasztok!Segitsegeteket szeretnem kerni jegyvasarlassal kapcsolatban. Novemberben megyunk Barcelonaba es a Celta Vigo elleni meccset akarjuk megnezni. Masodik kategorias belepot szeretnek (110-120 Eu-ert) lattam par oldalon. Ha tudna esetleg valaki mondani egy teljesen megbizhato oldalt, ahol nem raknak meg ra ilyen-olyan extrakat (es esetleg rendelt mar onnan), akkor azt megkoszonnem, ha elkuldene. 2. kategorian belul az 537-533 szektor kozotti jegyekre faj a fogunk, de kulon sehol nem talaltam, ahol pontosan ki tudom valasztani az ulohelyeket.
Elore is koszonom az infokat, udv mindenkinek!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.07.10. 11:39:34

A Spanyol Labdarúgó Szövetség ma 13 órától kezdi a 2012/13-as szezon sorsolását. A tervek szerint az első forduló augusztus 18-án és 19-én kerül megrendezésre, az utolsó pedig a június 1-ei hétvégén.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.05.31. 21:07:21

Sziasztok!

Tudom, hogy nem ehhez a topik-hoz tartozik, de érdeklődni szeretnék, hogy van aki tud olyan oldalt a neten, ahol olcsón lehet Barcelona mezhez, felsőhöz, melegítőhöz jutni?
A tájföldi oldalakon 20 dollárért lehet például címeres mezeket vásárolni, viszont a szállítási költséggel majdnem ott tartok mintha Mo-on venném meg 60 dollárért.

Segítségeteket előre is köszsönöm.

ui.: Nem vaterás cuccot szeretnék vásárolni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.31. 15:09:39

az utolsó olyan jaekosunk aki sokat vállalkozott kintről az deco volt. ő sem volt egy nagy lő, de vhogy mindig beakadt :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.05.31. 14:59:21

barca99 írta:
A Chelsea ellenünk is, és a Bayern ellen is blokkolt mindent, pedig a Bayern többet és átalában jobban lő, mint mi. Szóval egyre kevésbé értek azzal egyet, hogy távolról kell lőni, egyszerűen nincs rá nagyobb esély, hogy valakin jól pattan meg, minthogy valaki ront a védekezésben, és bejön a kipasszolgatás.

És mondom, pár távoli lövést így is megpróbáltunk, de az sem volt sikeres.
Véleményem szerint amikor 80 percen keresztül nem jön be a tiki-taka, akkor váltani kell, és ha lehetőség van rá, azonnal bombázni. Sok példa támasztja alá azt, hogy ha passzolgatásból nem tudunk helyzetbe kerülni, akkor a távoli lövések kihúztak a pácból. A két legjobb példa a Chelsea elleni 1-1, ahol kb. a 182 perc alatt ez az egy értelmes távoli lövésünk volt, illetve a MU elleni 3-1, ahol bár voltak helyzeteink, de azért annyira 100%-os ziccerek nem. És a helyzetek is inkább az első félidőben voltak.



Továbbra is azt mondom, idén nagyon hiányoztak a 16-oson kívülről szerzett gólok. A legnagyobb baj az, hogy sok esetben tiszta lövőhelyzetbe kerültek a játékosaink, és látszott rajtuk hogy nem fogják ellőni, mert csak a passz, csak a passz... Jövőre több távoli lövést kellene megpróbálni, mert jó rúgóink vannak. Ki kéne használni ezeket az erényeket.
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.31. 10:58:54

Mihu írta:Tény és való hogy ez a mi játékunk, csak mikor egy csapat beáll 10 emberrel védekezni, mint ahogy idén számtalan alkalommal, akkor a távoli lövésekkel lehet csak átütni a falat. És lehet azt mondani, hogy hát de állandóan jöttek a blokkoló emberek...amikor 80 percen keresztül nem tudjuk bevinni a lasztit a kapu elé, akkor egy megpattanó lövés is veszélyes lehet. Pattanhat úgy, hogy nekünk jó legyen. Reménykedek hogy új edző, új játékelemek, és hátha a távoli bombákból is több lesz. Alexis gólja a Getafe ellen...Messitől megkapta, tolt rajta 2-t, és 18-ról kegyetlenül bevarrta a hoszúba. Nem kell mindig levinni a gólvonalig, mikor olyan tüzéreink vannak, akik bárhonnan veszélyesek.
A Chelsea ellenünk is, és a Bayern ellen is blokkolt mindent, pedig a Bayern többet és átalában jobban lő, mint mi. Szóval egyre kevésbé értek azzal egyet, hogy távolról kell lőni, egyszerűen nincs rá nagyobb esély, hogy valakin jól pattan meg, minthogy valaki ront a védekezésben, és bejön a kipasszolgatás.

És mondom, pár távoli lövést így is megpróbáltunk, de az sem volt sikeres.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.05.31. 10:33:16

kanty írta:Ez a DVD letölthető valahonnan? :)
http://www.youtube.com/watch?v=NvR3RtjVgtk
http://www.youtube.com/watch?v=zZVogLE4BOs

Szerintem ez jó.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.31. 09:26:31

Ez a DVD letölthető valahonnan? :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.05.31. 00:48:32

Tény és való hogy ez a mi játékunk, csak mikor egy csapat beáll 10 emberrel védekezni, mint ahogy idén számtalan alkalommal, akkor a távoli lövésekkel lehet csak átütni a falat. És lehet azt mondani, hogy hát de állandóan jöttek a blokkoló emberek...amikor 80 percen keresztül nem tudjuk bevinni a lasztit a kapu elé, akkor egy megpattanó lövés is veszélyes lehet. Pattanhat úgy, hogy nekünk jó legyen. Reménykedek hogy új edző, új játékelemek, és hátha a távoli bombákból is több lesz. Alexis gólja a Getafe ellen...Messitől megkapta, tolt rajta 2-t, és 18-ról kegyetlenül bevarrta a hoszúba. Nem kell mindig levinni a gólvonalig, mikor olyan tüzéreink vannak, akik bárhonnan veszélyesek.
Kép
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2012.05.30. 23:36:53

Mihu írta:Megtaláltam azt a dvd-t, amin a 2004-2005-ös bajnokcsapat összes gólja található. Támadt egy ötletem, miszerint ez alapján bejelölöm hogy akkoriban honnan szereztük a góljainkat. A sejtésem beigazolódott, mondhatni az emlékezetem nem csalt. A Rijkaard-korszakban sokkal sokkal többet lőttünk kapura távolról. Meg lehet nézni a képet, tisztán látszik hogy 15 gólt szereztünk a 16-oson kívülről. Persze a gólok túlnyomó többsége még mindig 3 és 12 méter közötti távolságról született, de teljesen biztos vagyok benne, hogy ha megnéznék egy idei összefoglaló videót ( nem találtam youtube-on, ha valaki tud, akkor írja be, és szívesen megcsinálom a statisztikát erről az idényről is) akkor tuti hogy azt mutatná az ábra, hogy alg szereztünk 16-ról távolabbról gólt. Ez a játékelem véleményem szerint nagyon hiányzott idén a játékunkból. De nem csak idén, mióta Feankie elment, azóta...

Kis jelmagyarázat:

-pirossal vannak jelölve a lövések
-feketével a fejesek
-kékkel a szabadrúgások
-a 11-eseket nem jelöltem, és nem is számoltam hogy hány volt belőlük, de emlékezetem szerint max. 8-9 lehetett, nem több.

Kép
jó kis statisztika, de szerintem ez a mi játékunk, a sok passzal bejutni a 16-osba és lőni. Habár én is néha hiányolom a lövéseket.
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.05.30. 04:03:03

Megtaláltam azt a dvd-t, amin a 2004-2005-ös bajnokcsapat összes gólja található. Támadt egy ötletem, miszerint ez alapján bejelölöm hogy akkoriban honnan szereztük a góljainkat. A sejtésem beigazolódott, mondhatni az emlékezetem nem csalt. A Rijkaard-korszakban sokkal sokkal többet lőttünk kapura távolról. Meg lehet nézni a képet, tisztán látszik hogy 15 gólt szereztünk a 16-oson kívülről. Persze a gólok túlnyomó többsége még mindig 3 és 12 méter közötti távolságról született, de teljesen biztos vagyok benne, hogy ha megnéznék egy idei összefoglaló videót ( nem találtam youtube-on, ha valaki tud, akkor írja be, és szívesen megcsinálom a statisztikát erről az idényről is) akkor tuti hogy azt mutatná az ábra, hogy alg szereztünk 16-ról távolabbról gólt. Ez a játékelem véleményem szerint nagyon hiányzott idén a játékunkból. De nem csak idén, mióta Feankie elment, azóta...

Kis jelmagyarázat:

-pirossal vannak jelölve a lövések
-feketével a fejesek
-kékkel a szabadrúgások
-a 11-eseket nem jelöltem, és nem is számoltam hogy hány volt belőlük, de emlékezetem szerint max. 8-9 lehetett, nem több.

Kép
Kép
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.15. 15:39:24

Erxy írta:Idény összefoglaló, statisztikában. Katt
Olvasgattam, nem olyan rossz ez azért (SŐT)!
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.05.13. 18:53:17

Idény összefoglaló, statisztikában. Katt
Kép
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.05.13. 13:10:27

aynas írta:7 döntetlen, 3 vereség azaz 10 meccset szórakoztunk el. ez pontokban kifejezve 23.

ami szerintem nem fért bele.
santander ellen 0-2-ről adtunk el 2 pontot.
sevilla elleni 0-0 otthon sok helyzet és egy tizenegyes elhibázásával.
espanol elleni 1-1, 0-1 után nem tudtuk lezárni a meccset.
villareal elleni 0-0, ahol játékban jobbak voltunk, de nem tudtunk gólt lőni.

ez eddig 8 pont a betis elleni meccsről jobb, ha nem is szólunk.

a 3 vereségről pedig annyi

getafe ellen minimum ikszelnünk kellett volna, de nem tudtunk gólt lőni.
osasuna ellen x, de itt pepen és piquen elment a meccs.
a real elleni otthoni vereség pedig a szégyen kategóriába sorolandó. játék képe alapján minimum x-es meccs volt.

tehát én minimum 11 pontot kérnék számon a csapaton. a fent említett meccseket elszórakoztuk.
Az a Santander Sociedad volt.
A Betis elleni meccsnek már nem volt tétje.
A Madrid meg teljesen megérdemelten nyert a tavaszi Clásicón, egy olyan csapat, aminek a játékosai sétálgatnak, nem érdemel döntetlent.
Egyébként valóban ezek a szezon legfájóbb pontjai, én az Espanyol elleni meccs után éreztem, hogy ez nagyon nehéz lesz, az Osasuna után pedig csak erősödött ez az érzés, de én bizakodtam. A Madrid elleni meccs előtt még szentül hittem, hogy meg lehet nyerni a bajnokságot, de mivel ott gyakorlatilag feladta a csapat a meccset, én is feladtam.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2012.05.13. 13:04:41

7 döntetlen, 3 vereség azaz 10 meccset szórakoztunk el. ez pontokban kifejezve 23.

ami szerintem nem fért bele.
santander ellen 0-2-ről adtunk el 2 pontot.
sevilla elleni 0-0 otthon sok helyzet és egy tizenegyes elhibázásával.
espanol elleni 1-1, 0-1 után nem tudtuk lezárni a meccset.
villareal elleni 0-0, ahol játékban jobbak voltunk, de nem tudtunk gólt lőni.

ez eddig 8 pont a betis elleni meccsről jobb, ha nem is szólunk.

a 3 vereségről pedig annyi

getafe ellen minimum ikszelnünk kellett volna, de nem tudtunk gólt lőni.
osasuna ellen x, de itt pepen és piquen elment a meccs.
a real elleni otthoni vereség pedig a szégyen kategóriába sorolandó. játék képe alapján minimum x-es meccs volt.

tehát én minimum 11 pontot kérnék számon a csapaton. a fent említett meccseket elszórakoztuk.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.13. 00:26:37

Teljesen tét nélküli meccset lötyögtek egyet a srácok, a Betis meg meghalt ezért az 1 pontért. Nem a legszebb bajnoki búcsú Peptől, de túlzottan nem számít.
Grat a csapatnak az idei teljesítményért, igazán megérdemlik majd a pihenést, hiszen annak ellenére hogy nem lettek bajnokok, 91 pontot elértek, míg lehet hogy a Real 100-at is, amit nem lehet űberelni.
Egyébként nem vagyok benne biztos, de szerintem ha nyerünk a clásicón akkor se lettünk volna bajnokok.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.13. 00:21:43

MichaaBee írta:
sjd írta:
Erxy írta:Busi, Keita
Példás ez a kockázatvállalás egy ilyen tét nélküli meccsen :roll:
Nyögd már be ezt majd mindenkire szűk két hét múlva is, hátha akasztanak egy gólt a Bilbaónak. :D Poén.
Igazad van, de szerintem egy Iniestával Keita helyén még így is többre mentünk volna :?
MichaaBee írta:Egyébként ne nagyon keseredjen el senki. Ez egy tét nélküli meccs volt, ez látszott is. Ha lett volna miért menni előre, akkor simán meglett volna, így be kell érni ennyivel.


Éppen ezért láttam volna szívesen olyan játékosokat a kezdőben, akinek van miért menniük előre... De szerintem Pedro-nak az, hogy meglője idei 3. gólját, Messinek az Aranycipő lehetett volna elég motiváció (hozzáteszem, Pedro most azért akart bőven, csak egyedül nehéz)
Gyakorlatilag Mascherano oktatta a legnagyobb Barca-szívű embereket küzdeni akarásból....
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.13. 00:13:29

Érdekes: az élő közvetítésbe én is pontosan ezt írtam, hogy ebben a meccsben benne van az egész év, erre azt mondták, h nem vagyok komplett.
Meg hogy divatdrukker vagyok.
Úgyhogy vigyázz! :-D

Én azzal kiegészíteném, hogy egész meccsen Messi kétszer lőtt kapura, ami szokatlan tőle.
Keita góljánál mutatták Pepet. Minden az arcára volt írva.
És a játékosokra is, hogy nem örültek úgy ennek a gólnak.
A 2. félidőben nem is rúgtak kapura.

Alves egy külön fejezet, egész évben ilyen volt, nem használt a pihi sem neki.
Lehet, hogy neki tényleg ennyi volt.

Pedrot én nem szídnám, se Affelayt. Afelleynak még vissza kell rázódnia, hisz egy idényt kihagyott, Pedro meg kezd már.
De hát nem nagyon kaptak labdákat. Xavi sem villogott, Messit le sem kellett venni a pályáról, mert ott sem volt.
Én végig azt éreztem, hogy pont azoknak a játékosoknak, akik a játékot meghatározzák, semmi kedvük nem volt itt lenni.
Azért az durva, hogy a Barca legjobbjai a védők közül kerülnek ki.
És hogy megint a két KVK szerzett gólt.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.05.13. 00:11:55

sjd írta:
Erxy írta:Busi, Keita
Példás ez a kockázatvállalás egy ilyen tét nélküli meccsen :roll:
Nyögd már be ezt majd mindenkire szűk két hét múlva is, hátha akasztanak egy gólt a Bilbaónak. :D Poén.

Egyébként ne nagyon keseredjen el senki. Ez egy tét nélküli meccs volt, ez látszott is. Ha lett volna miért menni előre, akkor simán meglett volna, így be kell érni ennyivel. Mindenki tegye magát túl rajta hamar, nem volt ez egy komoly meccs és nem kell a gyenge teljesítményekből messzemenő következtetéseket levonni.

Alvésnek fejben kell magát összekapni, de nem szabad elengedni semmiképp sem. Pedro sajnos gólképtelen, remélem jövőre megváltozik és visszanyeri a régi formáját. Remélem nem lőtte el 2 év alatt az összes puskaporát.

Keita pedig még mindig tökéletes csereember a középpályára, akit csak 2 esetben engednék el: vagy a Milannak T. Silváért, vagy másnak, ha jönne Romeu a helyére.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.13. 00:03:42

Azt hiszem méltó összefoglalása volt annak, hogy miért is buktuk el a bajnokságot, minden megvolt ami miatt idén pontot vesztettünk:
-érthetetlen kezdő felesleges pihentetéssel
-a vezetés megszerzése után a meccs teljes feladása
-ötlettelen támadójáték, hatalmas védelmi hibák
- Pedro góltalansága és Messi góljainak hiánya a kritikus pillanatokban
-Guardiola ismét időben és bátran cserélt.....

Már csak valami bírói tévedés hiányzott és teljes lett volna a kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.12. 23:58:59

Csak fél szemmel néztem a meccset, de ez is sok volt. Már a kezdőt sem értettem. Sergio és Keita teljesen fölöslegesek voltak egyszerre a pályán (még ha ők is szerezték a gólokat), helyettük a Fabregas-Thiago-Iniesta 3 közül vki és szintén vki ebből a 3 ból Afellay helyére. Alves meg el is rendezte ezt az egész meccset. Én nem is értem ezt az embert. Tényleg a világ legjobb jobboldali védőjéről van szó, de amit művel az utóbbi időkben azzal gyorsan el fogja ezt a címet bukni. Rettenetesen gyenge. A védelem továbbra is nevetséges, főleg ha Alves így játszik. El vagyok keseredve. 2 hét múlva Bilbao, amelyik azért erősebb lesz a Betisnél és ilyen Alvessel és védelemmel... Ráadásul Messi sem lőtt gólt. Csalódott vagyok!
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.12. 21:49:41

Erxy írta:Busi, Keita
Példás ez a kockázatvállalás egy ilyen tét nélküli meccsen :roll:
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.05.12. 21:41:23

Jó a kezdő!!
Egyébként az Eurobarca szerint Messi ma védő szerepet játszik :lol: :lol: :lol:

Hajrá! Messi duplát várok.

Szerk...: Ja, csak most nézem, nem felállás szerint lett leirva...elnézést.
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.05.12. 21:23:30

Erxy írta:VV - Alves, Piqué, Masch, Adriano - Busi, Keita, Xavi - Afellay, Messi, Pedro

Pad: Oier, Montoya, Bartra, Cesc, Iniesta, Cuenca, Tello

Thiago kimaradt.

Afellay kezdő! \:D/
Gyohhóóóó Afellay. :P

Várom már a meccset, búcsúzzunk szépen a szezontól.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.05.12. 21:17:11

VV - Alves, Piqué, Masch, Adriano - Busi, Keita, Xavi - Afellay, Messi, Pedro

Pad: Oier, Montoya, Bartra, Cesc, Iniesta, Cuenca, Tello

Thiago kimaradt.

Afellay kezdő! \:D/
Kép
Válasz küldése