Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.09. 22:40:41

brazilfan írta:
2023.01.09. 22:36:22

A tegnapi kezdőben 5 spanyol volt a 6 nem spanyol mellett, ahhoz képest, hogy a Fradiban csak 2-3 magyar szokott lenni, a Kisvárdában meg még annyi se, az 5 spanyol tényleg brutálisan sok, direkt elnyomják a külföldieket.
A Gavi témát kb. háromnaponta feldobod, hátha van valaki, aki még nem olvasta.
Èn csak reagálok, szabad?
Amúgy miről is beszélsz? Ki írt elnyomásról? :lol:


@westerngon: rendben, ezt aláírom. Viszont semmi különlegeset nem látok benne, de akkor ezt beszámolom extraworldclass skillnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.09. 22:36:22

csababarca írta:
2023.01.09. 20:42:49
Spanyol fóbiám van.
A tegnapi kezdőben 5 spanyol volt a 6 nem spanyol mellett, ahhoz képest, hogy a Fradiban csak 2-3 magyar szokott lenni, a Kisvárdában meg még annyi se, az 5 spanyol tényleg brutálisan sok, direkt elnyomják a külföldieket.
A Gavi témát kb. háromnaponta feldobod, hátha van valaki, aki még nem olvasta.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2023.01.09. 22:25:35

csababarca írta:
2023.01.09. 20:42:49
Spanyol és PL fóbiám van.
Hányok ezektől a futószalag tucatoktól.
Bocs, ez az én véleményem Gaviról is.
Egy túlfújt valaki, ha az alameriaban csinálná ezt, fogalmatok se lenne róla, hogy lètezik.
Csabi, ha mást nem nézel a kis srácban legalább az emberi oldalát fogadd el, hogy kepeszt, csúszik - mászik és küzd a csapatért a pályán, ami nagyon nagy hiány cikk mostanság.
Szerintem, a harcossága és pitbull természete egy hatalmas űrt próbál kielégíteni a csapatban, a birodalmi lépegető Busquets és a labdazsonglőr Pedri mellet. Jelen pillanat nincs a csapatnak "verő" embere, illetve az a négertank akit a milánból hoztunk erre a célra, az inkább egy terhes jak-ként mozog a pályán és borul/ dől minden érintéstől.
Ez a srác mindenhol ott van, bátran, magát sem féltve vállal fel minden párharcot a pályán és kora ellenére nagyon érett játékkal rukkol elő meccsről - meccsre.
Számomra nagy öröm nézni ezt a fiatal energia bombát a csapatban, remélem nem fog "kiégni" és eltűnni a süllyesztőben.
Az pedig pont a csapatot, illetve az ilyen dupla nulla középpályásokat - mint Kessié - minősít, akik mellett torony magasan kimagaslik egy 18 éves/ 173 cm-es kis srác.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.09. 22:05:39

Andris írta:
2023.01.09. 21:17:20

De szerintem nagyon jól lát a pályán, kifejezetten jók a labdái és az előrejátéka is (ha és amikor vannak társai, akik felnőnek a feladathoz, pl Pedri, Lewa, Dembelé időnként), sőt, amikor kapu elé kerül, ott is megállja a helyét, az átlagos barcás középpályásnál jobban.

Annyi egymástól kvázi független forráss értékeli őt: a szurkolók elsöprő többsége, a fórumozók abszolút többsége, megnyerte az év legjobb fiatalja címet Pedri után, volt MOM a vb-n, folyamatosan el vannak ájulva tőle a különböző elemzők, talán neki van a csapatból a legtöbb hivatalos MOM díjja is idén, és nem egy alkalomra biztosan emlékszem, amikor legjobb volt, mégis Lewa kapta (természetesen, 2-3 gól miatt, ahogy azt szokás). A transfermarkt, és hasonló oldalak a világ egyik legértékesebb középpályásaként tartják számon, mostmár tartósan.
Elmúlt 18.
De ja, 17 éves:D
Egyébként meg kit érdekel ez? A kor egy állapot, nem érdem.

Semmit nem látok abból, hogy ő jól lát a pályán.
Egyetlen érdeme, amit fel tudok hozni, hogy jól indulgat be üres területben 3-4 meccsenként 1-2szer.

Nekem az, hogy a transfermarkt hova értékeli, az irreleváns. Olyan az mint az olajár, vagy a valuták árfolyama:D sőt annál sokkal szubjektívebb.
A golden boy címe az ami leginkább kiverte a biztosítékot, az a no comment kategória, főleg ha megnézem az előző év nyerteseit.

Mindegy, nekem ez a véleményem, amit leírtam, nálam egy kiegészítő emberke, röhögök rajta a legtöbb esetben, ahogy csóri az 50 kilójával emberkedik.
Analyticson megnéztem pár statot, direkt nem a gól/gólpasszokat, abban nulla természetesen. (bocs, két asszisztja van, ezzel 6. a csapatban), sehol nem dobogós még csapaton belül sem, nem hogy a ligában, mindenhol középmezőny csapaton belül is.

De nem vitatkozom ezen, nektek tetszik, én kiütéseket kapok tőle, ez van.
Úgy látszik 10 évente jön egy ilyen emberke, akitől rosszul vagyok, ez benne van.
davi10 írta:
2023.01.09. 21:59:04
csababarca írta:
2023.01.09. 20:42:49
Spanyol és PL fóbiám van.
Hányok ezektől a futószalag tucatoktól.
Bocs, ez az én véleményem Gaviról is.
Egy túlfújt valaki, ha az alameriaban csinálná ezt, fogalmatok se lenne róla, hogy lètezik.
Teljesen érthető, hogy Busi-t a csapaton kívül akarod látni, és sem EG, sem Ferran nem váltotta be a reményeket, hogy szépen fogalmazzak. De nem értem ezt miért kell kivetíteni a 2 kölyökre, csak mert éppen spanyolok ők is, meg az egyik a La Masia-ról jött.

Amúgy meg mutass nekem egy külsőst, aki ugyanazt hozza, mint Pedri vagy Gavi, de számon van kérve, hogy több kell tőle.
De Jong, pl. De említhetnék évekre visszamenőleg másokat is.

Pedrit nem vettem ide, ő klasszis alapanyag, csak túl van játszatva, és már most ki van zsigerelve, itt egy edzői gondot látok. De benne nagyon sok lehet, mert ő valóban lát a pályán, képes levenni 2-3 embert is a kp-n bármikor, jól passzol, jól olvassa a játékot.
Egészen más dimenzió mint Gavi, legalábbis nálam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.09. 21:59:04

csababarca írta:
2023.01.09. 20:42:49
Spanyol és PL fóbiám van.
Hányok ezektől a futószalag tucatoktól.
Bocs, ez az én véleményem Gaviról is.
Egy túlfújt valaki, ha az alameriaban csinálná ezt, fogalmatok se lenne róla, hogy lètezik.
Futószalag tucatok nem igazán szoktak Golden Boyok lenni.
Teljesen érthető, hogy Busi-t a csapaton kívül akarod látni, és sem EG, sem Ferran nem váltotta be a reményeket, hogy szépen fogalmazzak. De nem értem ezt miért kell kivetíteni a 2 kölyökre, csak mert éppen spanyolok ők is, meg az egyik a La Masia-ról jött.

Amúgy meg mutass nekem egy külsőst, aki ugyanazt hozza, mint Pedri vagy Gavi, de számon van kérve, hogy több kell tőle.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.09. 21:27:15

csababarca írta:
2023.01.09. 20:42:49
Spanyol és PL fóbiám van.
Hányok ezektől a futószalag tucatoktól.
Bocs, ez az én véleményem Gaviról is.
Egy túlfújt valaki, ha az alameriaban csinálná ezt, fogalmatok se lenne róla, hogy lètezik.
A real már kiirtotta a spanyolokat a kezdőcsapatból :)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.09. 21:21:55

csababarca írta:
2023.01.09. 20:42:49
Spanyol és PL fóbiám van.
Hányok ezektől a futószalag tucatoktól.
Bocs, ez az én véleményem Gaviról is.
Egy túlfújt valaki, ha az alameriaban csinálná ezt, fogalmatok se lenne róla, hogy lètezik.
Ezt pont akkor írni le, amikor tegnap a mérkőzés embere volt...Sajátos.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.09. 21:17:20

csababarca írta:
2023.01.09. 20:42:49
Spanyol és PL fóbiám van.
Hányok ezektől a futószalag tucatoktól.
Bocs, ez az én véleményem Gaviról is.
Egy túlfújt valaki, ha az alameriaban csinálná ezt, fogalmatok se lenne róla, hogy lètezik.
Én nem értem, hogy lehetsz ennyire elvakult vele kapcsolatban.
Teljesen oké, ha valakinek nem szimpi ez a brusztolós, darálós stílusa, vagy egyáltalán csak a vicsorgós hiperaktív jelenség. Ha nem 17 éves kertitörpe lenne gránátvörös-kékben, akkor lehet nekem se jönne be.
Azt meg még osztom is, hogy egyelőre kár és korai őt és Pedrit Xavihoz és Iniestához hasonlítani (még akkor is, ha teljesen igaz, hogy utóbbiak ennyi idősen sehol se voltak relatív teljesítményben).

De szerintem nagyon jól lát a pályán, kifejezetten jók a labdái és az előrejátéka is (ha és amikor vannak társai, akik felnőnek a feladathoz, pl Pedri, Lewa, Dembelé időnként), sőt, amikor kapu elé kerül, ott is megállja a helyét, az átlagos barcás középpályásnál jobban.

Annyi egymástól kvázi független forráss értékeli őt: a szurkolók elsöprő többsége, a fórumozók abszolút többsége, megnyerte az év legjobb fiatalja címet Pedri után, volt MOM a vb-n, folyamatosan el vannak ájulva tőle a különböző elemzők, talán neki van a csapatból a legtöbb hivatalos MOM díjja is idén, és nem egy alkalomra biztosan emlékszem, amikor legjobb volt, mégis Lewa kapta (természetesen, 2-3 gól miatt, ahogy azt szokás). A transfermarkt, és hasonló oldalak a világ egyik legértékesebb középpályásaként tartják számon, mostmár tartósan.

Ha ezeket mind leosztod hárommal, még akkor is top kategóriás kp-t sugall minden. Mégegyszer: oké, hogy neked nem jön be, és az is oké, ha valakinél éppen hogy visszás hatást ér el az adott játékos körüli hype.
De amennyire nem ismered el az ő teljesítményét, és képességeit, szerintem pont az van túlfújva. Nyilván nem én vagyok a legalkalmasabb ember arra, hogy ugyanezekkel a mondatokkal némi belátásra vagy nyitásra bírjalak, de megtettem, amit megkövetelt a haza. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.09. 20:42:49

Spanyol és PL fóbiám van.
Hányok ezektől a futószalag tucatoktól.
Bocs, ez az én véleményem Gaviról is.
Egy túlfújt valaki, ha az alameriaban csinálná ezt, fogalmatok se lenne róla, hogy lètezik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.09. 18:55:49

csababarca írta:
2023.01.09. 16:42:20
persze, ugyanez a játékosok megítélése is.
spanyolok/saját nevelések kiemelve állandóan, ha valaki külsősként hoz ugyanolyan teljesítményt, az vacak, több kell stb..
Kicsit kezd már kóros lenni ez a spanyol-fóbia.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.09. 16:42:20

visca el barca írta:
2023.01.09. 08:52:44

Ha ugyanezt játszanánk mint most csak egy kulsos edzovel, allitom 10 forumozobol 9 habzo szajjal kuldene el az anyjába... Csak hát most egy ikon ul a padon, vele szemben tobb a turelem, meg a magyarazkodas, hogy ne is olyan rossz ez...
persze, ugyanez a játékosok megítélése is.
spanyolok/saját nevelések kiemelve állandóan, ha valaki külsősként hoz ugyanolyan teljesítményt, az vacak, több kell stb..

mondjuk engem nem érdekel a játék, főleg idegenben, csak nyerjünk és gyűjtsük a pontokat.

védelem talán rendben van, de ez a 6 kapott gól is csalóka.
az viszont vitathatatlan, hogy fejlődtünk sokat tavalyi szezonhoz képest.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.09. 13:45:54

Következő bajnokikra fogynak a támadók (sztem Torres minimum 2 meccs eltiltás lesz, Lewa szintén ugye) Most kéne Barbera vagy Akhomach B-ből.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.01.09. 11:12:22

Chino írta:
2023.01.09. 10:55:18
Azt nem lehet tagadni, hogy egy kicsit vehemens, de sosem megy át alattomos vagy durva szabálytalanságba, nem mellesleg ellene követik el a legtöbbet. Az, hogy nem engedi elnyomni magát, pedig nagyon is kell, egy egészséges agresszió is kell a pályára, plusz meglepően sok fejpárbajt is nyer, ami a testfelépítéséhez képst nem kis szó.

Én Pedritől várnék több ilyen megindulást, ami a gól előtt volt, bár idén fejlődött ebben, ami a statisztikáin is látszik, főleg azt figyelembe véve, hogy két szabályos gólt el is vettek tőle.
Látványos volt, hogy az első 20 percben Pedri 4-5 alkalommal kezdett el elég jó szólókat, cseleket nyomni, de ebből a gól előttit leszámítva mindig labdaeladás lett a vége sajnos. Utána visszavett, egyszer sem próbálkozott szinte, na meg persze a csapat alárendelt státuszából is következett, hogy sok lehetősége sem adódott már erre. Nem tudom, ez edzői utasítás volt-e vagy csak elment az önbizalma, de nekem nagyon tetszett a bátorsága, leszámítva, hogy a végén tényleg túltolta, rossz megoldásokat választott.

Az mondjuk bántotta a szememet, hogy az utolsó 10-15 percben meg sem próbáltunk helyzetet kialakítani, hiába lett volna pár ígéretes megindulás, de mázlink volt, megúsztuk.

Gavi nekem is iszonyatosan tetszett tegnap, szerintem ez volt a legjobb meccse eddig, nem csak rombolót játszott, hanem nagyon jó volt támadásépítésben is, iszonyatosat melózott (persze mikor nem), de most valahogy érettebben csinálta szerintem.

Araujot nagyot játszott még nagyot, Koundé viszont kicsit bizonytalanabb volt a megszokottnál. Baldé is, de hát ő még fiatal.
Fati, Raphinha, Torres homály volt, Dembi pedig a szokásos "hozok is ajándékot, meg nem is", de még így is nyerő volt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.09. 10:55:18

bence0330 írta:
2023.01.09. 10:06:22
Átnéztem a madridomra. A hozzászólások közel fele arról szól, hogy miért nem verik meg Gavit a pályán, mert UFC-ben nyomja... :D
KhmCasemirokhmPepekhmRamos.... :D Gavi semmi aljas, durva dolgot nem csinál, a szabályok határait feszegeti folyamatosan a vehemenciájával, ez tény, de mondjuk Araujo is pont ilyen. Biztos idegesítő az ellennek, de ez van. Örülök, hogy két ilyen játékosunk is van, évek óta csak tutyimutyi, bamba emberkék rohangáltak a pályán kb Vidal kivételével, de ő meg focizni nem tudott feleannyira sem, mint Gavi. És egyikük sem durva, csak kemény.

Nálam mondjuk ő csak a 2. legjobb játékos volt a pályán Araujo miatt, és nem mom, de hogy sima top3-as teljesítmény volt már megint, azt nem nagyon lehet vitatni.
Azt nem lehet tagadni, hogy egy kicsit vehemens, de sosem megy át alattomos vagy durva szabálytalanságba, nem mellesleg ellene követik el a legtöbbet. Az, hogy nem engedi elnyomni magát, pedig nagyon is kell, egy egészséges agresszió is kell a pályára, plusz meglepően sok fejpárbajt is nyer, ami a testfelépítéséhez képst nem kis szó.

Én Pedritől várnék több ilyen megindulást, ami a gól előtt volt, bár idén fejlődött ebben, ami a statisztikáin is látszik, főleg azt figyelembe véve, hogy két szabályos gólt el is vettek tőle.

Andris írta:
2023.01.09. 09:20:56
herlius írta:
2023.01.09. 08:18:16

Ez itt a Barca. Itt nem egyszerū dolog egy kibrusztolt gyõzelmet eladni, amikor 20-25 percet leszámítva közünk sem volt a labdához és sokkal inkább hasonlított a játékunk az Atletico-éra, mint a sajátunkra. Amikor annak idején Valverde alatt ennél jobb meccsek után nyertünk 1 góllal, mindenki a fejét követelte, hogy nézhetetlen a játékunk. Most azért hadd ne fényezzük már a sz..t, mert ezt az eredményt sokkal inkább köszönhetjük az Atleti impotenciájának, mint a saját zsenialitásunknak.
Amellett, hogy nem játszottunk jól, és valószínűleg kényszerűen átengedtük az irányítást a meccs több szakaszán is, még nem igaz, hogy az Atleti impotenciája volt a ludas. Mi is gyártottunk helyzetet bőven, szerintem még több is volt nekünk. Más kérdés, hogy az övék került be a statisztikába, mert nálunk még Pedri forgott meg Dembelé tologatta 20 méter körül, ők meg lövöldöztek a lelátóra. Amúgy is, 20 percig simán gyalultuk őket, rúgtunk is egy gólt, szerencséjük hogy nem 3at. Utána is volt bőven helyzetünk, hiába kényszerültünk sokszor tartós védekezésre. Amit szintén jól oldottunk meg, kifejezetten jól muzsikált a védelem összességében, ha valahol jött egy hiba, akkor egyel hátrébb ki lett javítva.
Ne csináljunk már úgy, mint ha nem érdemelték volna meg a srácok. Leírom újra, egy szavunk se lehetett volna, ha beesik egy, és döntetlen, de simán megérdemeltük a győzelmet, megdolgoztak érte.
Lehet, hogy most a meccs nagy részében az ATMA fölénk kerekedett, de az eddigi meccsek 75-80 %-ra nem igazán lehetett panasz. Az Espanol ellen is simán lehetett volna gála egy 40 %-os helyzetkihasználással, decszámos olyan meccs volt, amit tényleg élvezet volt nézni. És lehet, hogy a játék hagyott kívánnivalót maga után, de az Atma sem bővelkedett nagy helyzetekben. Talán csak Griezmann helyzetére leet mondani, hogy ziccer, a többi inkább csak statisztikában néz ki jól.
És idegenben a matracosok ellen egy győzelem bármilyen játékkal is, de szerintem mindenki számára elfogadható. Főleg Lewy nélkül, aki most iszonyatosan kellett volna, pont ilyen meccsek ellen ér aranyat a stílusa/teljesítménye.
Jelentkezzen az, aki nem írta volna előzetesen ezt a meccset ilyen játékkal és eredménnyel!
Fel lehet hozni Valverdét, de ő egy top Messivel és Suarezzel állt be vezetésnél védekezni, az mennyivel volt jpobb?
Az eredményességről pedig még nem is beszéltünk. Utoljára a 17/18-as szezonban álltunk hasonlóan, a Bl-ben pedig még nagyobbat égtünk mint most. A csoportból Sporting meg Olimpiacos előtt mentünk tovább, hogy utána tényleg rajtunk röhögjön a fél világ a Roma elleni kieséssel.

És ne felejtsük el, hogy még a bajnokság felénél sem tartunk és gyakorlatilag 8 új játékossal kell felépíteni a csapatot. Ez azért nem megy egyik pillanatról a másikra. A bajnokság első 10 csapatából egyedül a Betist nem tudtuk le, és a nívósabb csapatokkal is többnyire otthon fogunk már játszani. (Atma, Soci, Real)

Ha egy idegenbeli Atma győzelem után ilyen elégedetlenség van, és Xavi fejét követelik, akkor nem tudom mitől lennének itt sokan elégedettek.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.09. 10:15:34

Bence!

Nem idézünk a túloldalról! Ez nem szó szerinti idézet, de akit érdekel majd átmegy és megnézi. Nem szokott ennek jó vége lenni amikor 2 fórum elkezdi a másikat közvetíteni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.09. 10:06:22

Átnéztem a madridomra. A hozzászólások közel fele arról szól, hogy miért nem verik meg Gavit a pályán, mert UFC-ben nyomja... :D
KhmCasemirokhmPepekhmRamos.... :D Gavi semmi aljas, durva dolgot nem csinál, a szabályok határait feszegeti folyamatosan a vehemenciájával, ez tény, de mondjuk Araujo is pont ilyen. Biztos idegesítő az ellennek, de ez van. Örülök, hogy két ilyen játékosunk is van, évek óta csak tutyimutyi, bamba emberkék rohangáltak a pályán kb Vidal kivételével, de ő meg focizni nem tudott feleannyira sem, mint Gavi. És egyikük sem durva, csak kemény.

Nálam mondjuk ő csak a 2. legjobb játékos volt a pályán Araujo miatt, és nem mom, de hogy sima top3-as teljesítmény volt már megint, azt nem nagyon lehet vitatni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.09. 09:20:56

herlius írta:
2023.01.09. 08:18:16

Ez itt a Barca. Itt nem egyszerū dolog egy kibrusztolt gyõzelmet eladni, amikor 20-25 percet leszámítva közünk sem volt a labdához és sokkal inkább hasonlított a játékunk az Atletico-éra, mint a sajátunkra. Amikor annak idején Valverde alatt ennél jobb meccsek után nyertünk 1 góllal, mindenki a fejét követelte, hogy nézhetetlen a játékunk. Most azért hadd ne fényezzük már a sz..t, mert ezt az eredményt sokkal inkább köszönhetjük az Atleti impotenciájának, mint a saját zsenialitásunknak.
Amellett, hogy nem játszottunk jól, és valószínűleg kényszerűen átengedtük az irányítást a meccs több szakaszán is, még nem igaz, hogy az Atleti impotenciája volt a ludas. Mi is gyártottunk helyzetet bőven, szerintem még több is volt nekünk. Más kérdés, hogy az övék került be a statisztikába, mert nálunk még Pedri forgott meg Dembelé tologatta 20 méter körül, ők meg lövöldöztek a lelátóra. Amúgy is, 20 percig simán gyalultuk őket, rúgtunk is egy gólt, szerencséjük hogy nem 3at. Utána is volt bőven helyzetünk, hiába kényszerültünk sokszor tartós védekezésre. Amit szintén jól oldottunk meg, kifejezetten jól muzsikált a védelem összességében, ha valahol jött egy hiba, akkor egyel hátrébb ki lett javítva.
Ne csináljunk már úgy, mint ha nem érdemelték volna meg a srácok. Leírom újra, egy szavunk se lehetett volna, ha beesik egy, és döntetlen, de simán megérdemeltük a győzelmet, megdolgoztak érte.

A világért se szeretném megmondani senkinek, hogy mégis miről és hogyan írjon, de Valverdét még mindig előhozni.... igen, mindenki szeretne jobb játékot, bár ősszel ez nagyon sokszor meg is volt. Sőt, volt hogy egészen élvezetes volt, de mégse jött minden eredmény. A Barcának ennél idővel tovább kell fejlődni, nyilván. De ne hasonlítsuk már össze a játékot, amit egy többszörös BL győztes csapat, prime Messivel, Iniestával, Busival tudott (volna) 2017től, meg ezt az önbizalmában és minőségében is azóta mélyen bezuhant keretet, ezer kudarccal a háta mögött, Messi nélkül ráadásul..

Nagyon ajánlom mindenkinek, hogy kezdje el végre reálisan nézni a csapat helyzetét. Lehet hogy SOSE leszünk már BL győztes klub. Vagy csak 20 évente egyszer, ahogy az a legtöbb európai nagycsapatnál NORMÁLIS. Messi nélkül legjobb esetben is ott lettünk volna, ahol egy korszakos United vagy Bayern, hogy nyerünk 5-7 év alatt 1 vagy 2 BLt, és se előtte, se közben, se utána nem vagyunk a top3ban sem.
Iszonyatosan megváltozott a klub helyzete, semmilyen körülmények közöttt nem állja meg a helyét az, hogy pl Valverde időszakával próbálunk hasonlítgatni.
Xavi talán nem fog beválni, talán igen. Az is lehet hogy valahol rohangászik kint egy edző, akivel pont telibe találnánk. De a világ 20 legjobb edzőjének bármelyikét idehozhatnánk, és szerintem ugyanolyan valószínű lenne, hogy pontosan ezt a szintet hozza a csapat. Akár még rosszabbat is.
Amikor vezetjük a bajnokságot, és nehéz meccseket hozunk le (bárhogyan is), akkor szerintem nyugodtan lehet örülni neki, és nem panaszkodni tovább. Én is jobb játékot szeretnék nézni, de nincsenek tévképzeteim arról, hogy ennek a csapatnak most is európa krémjében kéne lenni. Örüljünk, ha 5-8 év múlva visszakerülünk oda, amikorra remélhetőleg elpárolog az adósságunk nagy része is, és picit hozzászoknak végre a szurkolók, hogy mi is csak egy vagyunk a sok közül, mert nem született még újabb Messi.
Összefoglalva, messze nem lehetnek most ugyanazok az alapelvárások (jelenleg és a közeljövőben), mint Valverde idejében.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.09. 08:52:44

herlius írta:
2023.01.09. 08:18:16
Amikor annak idején Valverde alatt ennél jobb meccsek után nyertünk 1 góllal, mindenki a fejét követelte, hogy nézhetetlen a játékunk. Most azért hadd ne fényezzük már a sz..t
Ha ugyanezt játszanánk mint most csak egy kulsos edzovel, allitom 10 forumozobol 9 habzo szajjal kuldene el az anyjába... Csak hát most egy ikon ul a padon, vele szemben tobb a turelem, meg a magyarazkodas, hogy ne is olyan rossz ez...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.01.09. 08:25:11

Andrissal értek mindenben egyet, nem volt ez messze olyan rossz mint aminek itt sokan írják. Szenvedés volt a 30 perc után de a végére a cserékkel azért stabilizálódott a védekezés legalább és volt Dembinek pár elfutása, szóval ők is mentettek utolsó emberrel becsúszva, nem egyszer...

Araujo hihetetlen volt és Chris is, ennek kell örülni hány éve nem láttunk már ilyet?
Amúgy meg ha Fatinak (meg Torresnek és úgy általában aki elöl labdát kapja) Xavi beleveri a fejébe hogy lőni kell, ez nem lett volna ilyen szenvedős. Legalább 2-3 olyan helyzet volt csak az első 25 percben ahol ha kapásból meglövik, nem lett volna blokk előtte. De nem, toszogatni kell egy kicsit és akkor bele lehet bikázni a blokkoló lábba szépen. Dembinek is azt sikerült eltenni amit meglőtt kapásból, ezt kellene a begurított labdákkal erőltetni, nem a teszefoszaságot... Legalább 9-11 méteren belül nem tökölnének lőttünk volna még... :roll:
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2023.01.09. 08:18:16

Troym írta:
2023.01.09. 08:06:14
A leggólerősebb csatár nélkül idegenben megvertük a 3. legjobb spanyol csapatot, a hozzászólások tekintélyes része alapján mégis úgy érződik kikaptunk 3 góllal. Kellett a 3 pont, megvan, volt amikor még szép játék is volt. Ezt bármikor előre is aláírtam volna. Ki nem?
A cserék gyengébbek, de más nem nagyon ül a padon.
Ez itt a Barca. Itt nem egyszerū dolog egy kibrusztolt gyõzelmet eladni, amikor 20-25 percet leszámítva közünk sem volt a labdához és sokkal inkább hasonlított a játékunk az Atletico-éra, mint a sajátunkra. Amikor annak idején Valverde alatt ennél jobb meccsek után nyertünk 1 góllal, mindenki a fejét követelte, hogy nézhetetlen a játékunk. Most azért hadd ne fényezzük már a sz..t, mert ezt az eredményt sokkal inkább köszönhetjük az Atleti impotenciájának, mint a saját zsenialitásunknak.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.09. 08:06:14

A leggólerősebb csatár nélkül idegenben megvertük a 3. legjobb spanyol csapatot, a hozzászólások tekintélyes része alapján mégis úgy érződik kikaptunk 3 góllal. Kellett a 3 pont, megvan, volt amikor még szép játék is volt. Ezt bármikor előre is aláírtam volna. Ki nem?
A cserék gyengébbek, de más nem nagyon ül a padon.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.09. 06:29:45

Végre egy olyan meccs, ahol az ellenfélnél állt fenn, hogy ha reggelig jatszanak se rúgnak gólt. Gyenge jaték 3 pont ennyi. Lehet továbbmenni. A védelemnek nagy pacsi, mindenki állta a sarat, csúszott-mászott.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.09. 06:28:21

Behúztuk ezt a meccset, az elején jó volt néznii, a közepén elkényelmesedtünk, a végén meg elég küzdelmes lett.
Kessié hihetetlen mennyire tohonya, bamba játékos.
Fari meg, az a dinamizmus, ami volt nála... ezt most Ferran is simán lehozza, lehet még jobban is.
Ami igazán jó, az a 2 belső védő, Araujo és Chris, szenzációsak, és a 2 gyerek, Pedri és Gavi eszméletlen mit raktak le.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.09. 05:58:16

Örültem volna, hogyha Kessié beválik itt, de tényleg pénzzé kell tenni. Ilyen 20-30 perceket bohóckodni valóban fog tudni Nico is

Viszont ez a védősor remek lesz, ezt a meccset ők hozták nekünk, kiemelve persze Araújot.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.09. 05:34:03

vg99 írta:
2023.01.09. 05:31:02
hogy a Reálban 0 spanyol krzdett, nálunk meg Gavi, Pedri, Baldé, Araujo, Fati.
Bocs, de Araujo uru, ha azóta nem kapott spanyol állampolgárságot :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése