Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.08. 17:47:24

Annyira nagyra van tartva Busquets általatok, hogy nála a közepes teljesítmény sem férhetne bele...abból meg nem egy volt az utóbbi két hónapban. Hanem sok.

Mindegy, most amúgy hülyeség lenne padra rakni, meg amúgy is, mindenkinek az lenne a legjobb,ha inkább összekapná magát, és jó teljesítményt nyújtana hosszú időn keresztül. Iniesta sokat segíthet ebben,ha egészséges marad.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.08. 17:29:00

teljesen jó meglátás,hogy a hullámzó Rakitic mellé kerüljön a padra Busquets is akinek nem hullámzik a játéka hanem 10 hónapja gyenge
Tehát ezek szerint decemberben egy jó meccse sem volt? :lol:
Utóbbi két hónapban bajnokin egyedül a Soci ellen játszott gyengén, na mindegy.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.08. 17:25:03

mess2009 írta:látom, még van új a nap alatt..."...el lehet menni 10 pontig..." bizonyára. ami viszont nálam (szomorú) tény, hogy a védelmünk továbbra is "kontraérzékeny", a középpálya drámai módon meggyengült, az MSN szárnyalása jó ideje "szárnyaszegett".
összességében viszont a követhetetlen formaingadozások, a stabilitás hiánya a jellemző ami váltakozik reménykeltő félidőkkel esetleg kiemelkedő egyéni megmozdulásokkal és azzal, hogy azért "annyira " még nem állunk rosszul sehol.
hogy ebből milyen mai meccs jöhet ki? ember legyen a talpán aki megtudja jósolni.

Azért ennyire nem nehéz:
Kimegyünk napozni, aztán csodálkozunk ha nem karosszékekben kapujuk előtt ülő ellenfélt látunk, hanem egy agresszíven letámadó Villarrealt, akik bíznak benne és el is hiszik(jogosan), hogy képesek pontot-pontokat szerezni ellenünk.Aztán ha esetleg berámolnak 2-t egy félidő alatt, majd nézünk hogy ez milyen sportág.

Erről kéne nagyon leszokni, már jóideje az első 30 percet sokszor leüljük, mintha játszótérről lasszóval frissen nagynehezen berángatott játékosok játszanának a csapatban akiknek semmi kedvük az egészhez.
Minden meccsre úgy kéne kimennünk hogy rögtön megesszük az ellenfelet(persze csak ésszel), aztán ha berámoltak 3-4-et akkor lehet visszavenni, rotálni, figyelemmel.
Nem láttam a Bilbao elleni játékot katasztrófának(a védelmi hibákon kívül), viszont akkor is az volt hogy az elejét eltotyogtuk mintha tilos lenne gólt rúgni és nyomni a meccset az elején.


És ez a szomorú, hogy egy ilyen játékosokból álló csapat jelenleg ilyen állapotban van, és elpazarolják az egész szezont. Minőségben, ha tényleg jó formában vannak bárkit elvernek, és ha összeszednék magukat akkor sikerülne is, de fejekben elég nagy gondok vannak...Bár Xavi vagy akire hallgatnak, meglátogatná őket egy kis fejlágyításra és motiválásra...

A kontráink gyengék, nem annyira félelmetesek és hatékonyak mint régebben, mellesleg ha pl Neymar megkapja a labdát akkor a többiek 5 mp után kezdenek el felfele totyogni, addigra meg már jó hogy mindenki visszazárt az ellenféltől.
Most kéne összeszedni magukat nagyon, mert lehet egy triplázós, és egy 0 kupás Tata-féle szezon is innen...

Ha ma nyernénk, nagy fegyvertény lenne. Különösen tekintve azt, hogy a rivális nem volt még a Bilbaonál, Sevillánál, Celtánál,Valenciánál,Villarreálnál, Malagánál stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2017.01.08. 17:29:00-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.08. 16:40:49

Az a helyzet, hogy ez ma egy nagyon nagyon nehéz derbi lesz. Nem csak a Villarreal miatt. A mi csapatunk az elmúlt két évben majdnem "dupla-triplázott", egész egyszerűen-és ezt látom egyedüli problémaként-nem elég éhes, és ezáltal nem kellőképpen éles ebben a bajnoki szezonban. Márpedig egy ilyen csapatnak, amelyik a jóllakottság jeleit mutatja ismételten, a Villarrealhoz hasonló csapatok végzetesek lehetnek. Ellenben ha ma nyerni tudnánk, az elképzelhető, hogy új lendületet adhatna, nehéz pályán behúzott 3 ponttal versenyben maradhatnánk. Meglátjuk sikerül e kellőképp felpőrőgni. Merthogy szerintem ez az egyetlen kérdés a csapattal kapcsolatban, mert ez a garnitúra ha formában van és motivált, bárkit bárhol lerendez. Igen, a realt is, madridban.
Rivaldo-A Legnagyobb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.01.08. 16:35:19

látom, még van új a nap alatt..."...el lehet menni 10 pontig..." bizonyára. ami viszont nálam (szomorú) tény, hogy a védelmünk továbbra is "kontraérzékeny", a középpálya drámai módon meggyengült, az MSN szárnyalása jó ideje "szárnyaszegett".
összességében viszont a követhetetlen formaingadozások, a stabilitás hiánya a jellemző ami váltakozik reménykeltő félidőkkel esetleg kiemelkedő egyéni megmozdulásokkal és azzal, hogy azért "annyira " még nem állunk rosszul sehol.
hogy ebből milyen mai meccs jöhet ki? ember legyen a talpán aki megtudja jósolni.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2017.01.08. 16:26:07

MessiNeymarSuarez írta:"Rakitic respects the decision of Luis Enrique to be dropped from the squad, and is adamant to gain his form back. [Mundo Deportivo]"


Amúgy ha Rakiticet képes kihagyni, akkor Busit miért nem képes legalább padoztatni olykor?
Nem kéne hogy szent tehenek legyenek...
Azert, mert Rakiticre van 2-3 ember a kozeppalyan, akik siman lehozzak azt, es szigoruan azt a szintet, amit mostanaban mutat. Busi eseteben ez mas, arra a posztra max SR az, aki minosegi potlast jelenthet, de amig nincs minosegi emberunk jobbszelre, ez nem tema (ha jol lattam, Vidal nem is kerettag). Meg max pont a horvat tudna ott jatszani. A tobbi opcio meg szerintem egy gyenge Busi szintet se tudna hozni ott.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.08. 15:50:16

"Rakitic respects the decision of Luis Enrique to be dropped from the squad, and is adamant to gain his form back. [Mundo Deportivo]"


Amúgy ha Rakiticet képes kihagyni, akkor Busit miért nem képes legalább padoztatni olykor?
Nem kéne hogy szent tehenek legyenek...
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.01.08. 15:44:28

Jól mondta LE, ha ma kikapunk az is belefér. Hat pontos hátrány könnyen ledolgozható, ha elkapjuk a fonalat. Csak kapjuk már el!
A hozzászólásokat olvasva, sajnos mi is kifogyunk az ötletekből, és ezzel a kerettel sajnos az edzőnek sincs túl sok variációs lehetősége.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.08. 15:35:41

S.Agüero írta:
Bajnokin utoljára 2014 augusztusában nyertünk 0-1-re bajnokságban az El Madrigalban(amit elvileg ma át is neveznek sajnos...tűnnek el rendesen az igazi tradicionális focistadionnevek, és mindenhol megjelenik az arab és egyéb pénz..)
Tito halála után, '14 tavaszán is megvertük őket a Madrigalban, nem?
Igen, 2-3-ra nyertünk, akkor volt a Dani Alves banános sztory, és persze ő adta az egyik gólpasszt utána.... :lol:

Amúgy a sima Sport is lehozta, hogy Ini mellett Denis fog kezdeni, kíváncsi leszek =D>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2017.01.08. 15:46:57-kor.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.01.08. 15:24:12

csababarca írta:
visca el barca írta:
maximum nálad.
Aranylabda szempontjából nézte, és úgy igaza is van.
Ennek kapcsán amúgy már sokszor megfogalmazódott bennem hogy vajon hogy lehet a Realt a BL győzelmük után Európa legjobb csapatának hívni, ha még Spanyolországban sem ők voltak a legjobbak. :mrgreen:

Jó, ki van sarkítva, de van benne kis igazság is. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.08. 15:16:04

BarcafanTomee írta:Rakitic? :roll:
Érdekes, hogy mennyire mellőzi mostanában. Oké nincs csúcsformában, de a KP-n ki van manapság?
En speciel ennek orulok, a Denis-Ini parossal sincs bajom, legjobb meccseinket jatszottuk szinte amikor egyutt voltak - neha, neha nem, tisztaba vagyok vele. Raketa szornyu formaban van, meg kell adni masnak is a lehetoseget, nincs ezzel semmi gond.. Azzal se lesz bajom, ha Rafinha vagy Gomes kezd a jobboldalon amugy, de a horvatnak boven kijart a piheno a hetkozi meccs utan.

Messideco: Matyi serult folyamatosan emlekeim szerint. De az igaz, hogy szinte fel se tunik a hianya. Vagy lemaradtam arrol, hogy felepult? Elofordulhat, azert kerdezem.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.01.08. 15:14:57

BarcafanTomee írta:A keret:
Matyi sincs már egy ideje, mondjuk ez kevésbé idegesít :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.08. 15:14:04

Lucho will change his tactics against Villarreal. He wants to have control over the game and he'll start Denis alongside Iniesta. [Diario Sport] 8)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.08. 15:02:49

visca el barca írta:
bujna írta:Bebizonyosodott, hogy a bajnokság és kupa megnyerése mit sem ér, ha a BL-t nem nyeri meg a csapat.
maximum nálad.
Aranylabda szempontjából nézte, és úgy igaza is van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.08. 14:58:46

bujna írta:Bebizonyosodott, hogy a bajnokság és kupa megnyerése mit sem ér, ha a BL-t nem nyeri meg a csapat.
maximum nálad.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.08. 14:51:34

Bajnokin utoljára 2014 augusztusában nyertünk 0-1-re bajnokságban az El Madrigalban(amit elvileg ma át is neveznek sajnos...tűnnek el rendesen az igazi tradicionális focistadionnevek, és mindenhol megjelenik az arab és egyéb pénz..)
Tito halála után, '14 tavaszán is megvertük őket a Madrigalban, nem?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.08. 14:41:06

bujna írta:Bebizonyosodott, hogy a bajnokság és kupa megnyerése mit sem ér, ha a BL-t nem nyeri meg a csapat. Nagyon drukkolok Messinek, hogy BL-t nyerjen, mert csak úgy lehet aranylabdája megint. A bajnokság szerintem már bukta.


Hátigen. Persze ha esetleg idén BL-t nyernénk, ők meg bajnokit, akkor aztán a bajnoki lenne úgy felhypeolva hogy fúú a világ legfontosabb trófeája és a BL nem érdekel senkit.... :lol:

Mint amikor évek után nyertek egy Király Kupát és úgy volt beállítva mintha az lenne a VB trófea :lol:



Félek nagyon ettől a mai meccstől. Nagyon kemény a Villarreal, Atletit 3 gombóccal küldték nemis olyan rég haza...

Bajnokin utoljára 2014 augusztusában nyertünk 0-1-re bajnokságban az El Madrigalban(amit elvileg ma át is neveznek sajnos...tűnnek el rendesen az igazi tradicionális focistadionnevek, és mindenhol megjelenik az arab és egyéb pénz..)
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.01.08. 12:36:54

Bebizonyosodott, hogy a bajnokság és kupa megnyerése mit sem ér, ha a BL-t nem nyeri meg a csapat. Nagyon drukkolok Messinek, hogy BL-t nyerjen, mert csak úgy lehet aranylabdája megint. A bajnokság szerintem már bukta.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.01.08. 11:00:36

A keret: Ter Stegen, Masip, Piqué, Sergio, Denis Suárez, Arda, Iniesta, Suárez, Messi, Neymar Jr, Rafinha, Mascherano, Paco Alcácer, Jordi Alba, Digne, Sergi Roberto, André Gomes, Umtiti.

Rakitic? :roll:
Érdekes, hogy mennyire mellőzi mostanában. Oké nincs csúcsformában, de a KP-n ki van manapság?

Én bízok a győzelemben, én sem láttam annyira rossznak a Bilbaós meccset. Neymar kifejezetten tetszett. Remélem ma is hozza azt a szintet, na meg Messi se szokott egymás után két meccsen annyi helyzetet elrontani. De az tény, hogy ilyen hullámzó teljesítményekkel nem lehet trófeákat nyerni. A labdakihozatalokat kell rendbe tenni, abból kapunk rengeteg elkerülhető gólt. Nem értem néha miért nem vágjuk ki a francba, oké stílus meg minden, de inkább kapjuk a gólakat helyette?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.08. 10:37:23

Én nem vagyok ilyen borúlátó, megnézve a szerdai meccset bőven benne volt a 2-2 és ez a 2-1 se világvége eredmény. 2-0 után remekül összekapta magát a csapat és volt tartása. És ha már itt tartunk akkor a VIllarreal simán kikapott az Anoetaban hétköznap. A gólt, amit kaptak már linkeltem. :D

Én nem mondok olyanokat, hogy kiszállnánk a versenyből, 10 pont nálam a lélektani határ, most bőven lőtávolon belül vagyunk és egy iksz se lenne számomra tragédia. Nagyon nehéz pályára megyünk, de bízok a sikerben vagy egy ikszben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.08. 09:53:22

akárcsak szerdán, most sincs túl jó előérzetem. gyengén, ötlettelenül, erőtlenül, görcsösen fogunk játszani. X, vagy vereség, és ezzel sztem ki is szállunk a bajnoki játékból. :?

de hátha nem. ha nyerünk akkor is sztem valalmi mákkal fogjuk tenni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.07. 23:05:20

S.Agüero írta:
Nero. írta:Állítólag Denis lesz Suarez párja a Villarreal ellen. Remelem Lucho tudja mit csinàl mert egy védekezni tudó kp kevés szerintem.
Suárez-Busi-Denis középpálya? :mrgreen:
Kicsit szétszort vagyok másnaposan. :D Iniesta akart lenni természetesen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.07. 22:47:52

Nero. írta:Állítólag Denis lesz Suarez párja a Villarreal ellen. Remelem Lucho tudja mit csinàl mert egy védekezni tudó kp kevés szerintem.
Suárez-Busi-Denis középpálya? :mrgreen:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.07. 22:34:50

Állítólag Denis lesz Suarez párja a Villarreal ellen. Remelem Lucho tudja mit csinàl mert egy védekezni tudó kp kevés szerintem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.19. 23:06:17

MessiNeymarSuarez írta:
mvik írta:üdv. azt lehet már tudni h a Real mikor pótolja be a Valencia elleni meccsét? jó lenne addigra egy kicsit összekapná magát a Valencia és pontokat csenne a realtól :lol:
Február 22-én fogják pótolni.

Február 26-án meg szintén idegenben a Villarreal ellen, jó is lesz az , remélhetőleg az egyik meccsen legalább hullajtanak pontokat :D

Amúgy a Valencia tipikusan az a csapat amelyik akkor is nagyon veszélyes otthon, ha amugy teljesen romokban van az egész csapat, 1-1 nagyobb meccsre összekapják magukat, elég megnézni ellenünk mit produkáltak. Addigra meg remélem kicsit helyre jönnek a dolgok náluk, sajnálom amugy őket
Valencia tényleg ilyen csapat, de ott akkora morális gond van, hogy szinte csoda kéne. A szurkolók már támadtak a játékosokra is, Prandelli szerint vannak emberek, akik menthetetlenek, volt olyan hogy edzésről a csapat több mint a fele késett......
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése