Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 13:35:48

Mascherano14 írta:
2023.10.29. 13:12:41
Gündogan remélem helyreteszi a csapatot,
Talán a Sahtar elleni meccs után írtam, hogy Gündogan a Cityből hozott csk szerepét és tapasztalatát bátrabban alkalmazhatná, mert ráférne a csapatra..... :mrgreen:
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.10.29. 13:12:41

Gündogan remélem helyreteszi a csapatot, ha valóban úgy volt, ahogy mondja. „Őszinte leszek, azt szerettem volna, hogy jobban fájjon nekünk a vereség. Jártam az öltözőben, és természetesen mindenki csalódott volt, de különösen egy ilyen fontos mérkőzés után azt vártam, hogy nagyobb lesz a frusztráció és a düh. Ez egy probléma. Több érzelemnek kell látszódnia, főleg egy vereség után. Tisztában vagy vele, hogy jobb teljesítményre vagy képes, mégsem mutatod ki. Nagy fejlődésre van ebben szükségünk, különben nemcsak a Real Madrid, hanem a Girona is ellép tőlünk.”
https://www.football-espana.net/2023/10 ... -and-anger
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 11:57:10

,,Abszolút szimpátia alapján,,
Egyetértek Gránittal.
A kettős mérce teljesen nyilvánvaló az edzői stáb, és a játékosok terén is. A 70. percre való elfogyás sem most jött elő először, csak néha megússzuk, mert a Ligában sokan nem kényszerítenek arra a szintre, ahol mindent ki kell adni. A Sahtar és a Madrid ellen ezért volt ez olyan látványos, mert itt nyomni kellett végig.
Ha a kedves edzőnk, játékosunk, teljesít gyengén, vagy vannak hosszabb idő óta tartó problémák, akkor félrenézünk, keressük a kifogásokat. Sok meccs van még, nem nagy a
hátrány, balszerencse volt, 70 percig jobbak voltunk, és most a főoldalon is látjuk Xavi nyilatkozatát, miszerint : Győzelmet érdemeltünk volna.
Hát nem, nem érdemeltünk volna! Ez semmi más, csak a felelősség elhárítása, ami a tegnapi meccsen napnál világosabban látható.
Azt kellett volna minimum nyilatkoznia, hogy balszerencsésen cseréltem, és elfáradtunk a hajrára, amin majd javítanunk kell, nem érdemeltünk vereséget, és akkor azt mondom, korrekt. De így ez egy BullShit!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 11:41:14

Le kell zárni a meccset, ez a lényeg. Ebben a derbiben az alázás is benne volt, hogy ha megvan a második, 3,4:0 a vége, de ilyen a futball. A játék viszont több mint biztató, az elfogyás pedig mentális okok miatt jön elő, épp ezért kell mielőbb lezárni a meccseket. Minél jobban uralod a meccset, annál nagyobb a lefagyás, ha kapsz egy olyan gólt ami addig nem volt benne a játékban.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.29. 11:15:54

Nagybarcelona írta:
2023.10.29. 07:37:46
"De úgy tűnik, míg egyesek pellengérre vannak állítva egy hiba után, másnak ugyanez nagyvonalúan el van nézve"
Lásd Stegen hibái

Sajnos általában szimpátia alapján ítélik meg a szurkolók a dolgokat.
Abszolút szimpátia alapján. Ott van például Romeu. Rémgyenge a pali, a második gólt róla kaptuk. Az elsőt meg Gaviról, ő viszont egekig van magasztalva.

Péterrel a szezon előtt éreztük, hogy a középpályán lesznek nagy problémáink. A vkp pozíciója sajnos nem lett megoldva (még mindig), Romeu Kessiéhez képest is visszalépés. Amikor Kessiét elengedtük, megjegyeztem, hogy ennek akkor van értelme, ha pótoljuk is, különben lyukasak leszünk. Kessié elég szürkén játszott nálunk, de ekkora off azért nem volt, mint Romeu. Ez a váltás is hozzájárul ahhoz, hogy megnőtt a kapott góljaink száma. Tavasszal még mi vertük meg a Real Madridot a hajrában. Most ők hajráztak le minket, de nagyon durván. Azzal sincs értelme mentegetni magunkat, hogy hát pontozással mi nyertünk volna, mert a meccs nagyobbik részében mi domináltunk. Csakhogy a pontozásos sportágakban is súlyoznak, és a KO a boxban is KO, tök mindegy, hány menetet nyert valaki korábban. És ez itt a hajrában sajnos KO volt.
Nagybarcelona írta:
2023.10.29. 07:37:46

szerintem ez a lènyeg, ès az, hogy teljesen elfogy a csapat, ès nem tudunk erre reagálni, sokszor akkor sem, ha nem nincsenek sèrültek.
Ezen ès a fizikai felkèszítèsen sürgősen változtatni kell, ha akarunk valamit nyerni a szezonban.
Itt fejeknek kellene hullania a stábon belül.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.10.29. 10:28:46

LG írta:
2023.10.29. 09:40:46
Félix is gyenge meccset hozott. A cseréinkkel is gyengültünk. Főleg Romeut és Lewát lehet elővenni. Igaz, a lengyel sérült volt, de akkor is, rossz volt nézni, amikor egy tök sima passzot úgy vett le, hogy méterekre pattant tőle a labda. #-o
Félix azért az első félidőben alakított 1-2 jót, de valóban nem volt nagy meccse. Azért nála azt is érzem, hogy kéne még bentre játszótárs neki, mert Ferran elég vérszegény, de egyikük sem egy gólgyár, ja.

A cseréket nem is említettem, mert valóban nem volt érdemi megmozdulásuk.

Lewánál írhatnánk a meccshiány számára az ilyeneket, de már a sérülése előtt is gyakran láttam tőle hasonló hibákat, meg engem az is idegesít mikor túl akarja vállalni magát, pl. feltűnik a félpályánál és fel akarja vinni a labdát, vagy túlvezeti azt a 25 méternél stb.

Ennyi sérültet nem bírunk el, ez van, és sajnos még így is szerencsésnek mondhatjuk magunkat a 2 portugál kölcsöne miatt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.29. 09:40:46

Guille írta:
2023.10.29. 09:02:45

Ferran továbbra is kevés nálam, Baldé rossz formája is zavaró egy ideje, de a többiekre nem lehet panasz a kezdőből, Fermint meg nagyon kezdem megkedvelni.
Félix is gyenge meccset hozott. A cseréinkkel is gyengültünk. Főleg Romeut és Lewát lehet elővenni. Igaz, a lengyel sérült volt, de akkor is, rossz volt nézni, amikor egy tök sima passzot úgy vett le, hogy méterekre pattant tőle a labda. #-o
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.10.29. 09:02:45

Szerintem igen jó meccset játszottunk, engem abszolút meglepett, hogy milyen arányban tudtunk jobbak lenni, mint a Madrid, előzetesen sokkal alárendeltebb szerepre számítottam a foghíjas keret/sérülések miatt.
Egyedül az eredmény miatt vagyok igen csalódott. Ez egy X-es meccs volt, amit, ha élesebbek, rutinosabbak vagyunk, hozhattunk volna, mert még ezzel a gyenge támadószekcióval is volt helyzetünk bőven.

Persze lehet mondani, hogy kti érdekel, mert a Madrid nyert a végén, de általános vélemény szokott lenni a fórumon, hogy elsődlegesen jó játékot várunk, az eredmény másodlagos. Ez szerintem maxinálisan teljesült.

Sajnos a Reálnak pedig sok-sok éve ez a fő skillje, hogy 60-70 percen át sehol nincsenek, aztán 10-20 perc alatt nyerik meg a meccset, amihez nem sok közük volt. Ezt nem degradálásból írom, mert ez hatalmas dolog, talán a mentalitás mögötte a fő ok, nem tudom, így verték végig töbször fél Európát. Már a csúcs Barcánál is ez ment, hogy nekünk 5 helyzet kell 1 gólhoz, ők meg beverik a semmiből is.

Mindenesetre szerintem nincs ok aggodalomra, leszámítva a sérüléseket. Xavi jól meccselt, úgy gondolom, azzal persze foglalkozni kell, hogy miért esik össze a csapat az utolsó 20-30 percre, amellett, hogy nem lehet végig kontrollálni egy meccset egy ilyen erős ellenfél ellen, de sajnos ezt gyengébbek ellen is tudjuk művelni.

Ferran továbbra is kevés nálam, Baldé rossz formája is zavaró egy ideje, de a többiekre nem lehet panasz a kezdőből, Fermint meg nagyon kezdem megkedvelni.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.29. 07:37:46

sansz írta:
2023.10.29. 01:50:37

Én most is tartom, hogy sokkal erősebb a kezdőnk, mint a Realé.
Nem elfáradtunk, egyszerűen csapatként rosszak vagyunk. Az egyéniségek kijönnek, de valahogy minden meccsen kijön mindenkinek a gyengéje is. Az edző dolga az lenne, hogy a gyengeségeket orvosolja, elfedje, olyan taktikát és feladatot adjon, ahol csak az erények domborodnak ki. Romeu egyáltalán nem annyira rossz, mint amennyire nálunk ez kijön. Ez színtiszta edzői felelősség. Ez a Real gyenge, van pár erősségük, erre építenek, de összességében gyengék. A legrosszabb, hogy a Real úgy jött vissza a meccsbe, hogy olyan igazán nagyot nem változtattak, nem fejlődtek fel, picit előrébb merészkedett mindenki, de nem volt egy nagy feltámadás, mégsem tudtuk ezt kezelni.
Ez már a nagyon sokadik meccs, ahol nem elfáradunk, de mégis kiengedünk és nem reagálunk az ellenfél változtatásaira.
Egy gyengébb csapat, de jobb edző kombinációjában az szokott lenni, hogy az első félidőben rosszul állnak, de a másodikban változtat, feltüzeli a játékosokat és teljesen megváltozik a csapat képe. Na nálunk fordítva megy, mert jók a játékosok, de az edző gyenge. Kimennek a pályára, jól játszanak, aztán változtat valamin az ellenfél és mindenki össze-vissza szaladgál, szétesik az egész játék.
Èn is így látom.

Gránittal is szinte mindenben egyetèrtek.

"De úgy tűnik, míg egyesek pellengérre vannak állítva egy hiba után, másnak ugyanez nagyvonalúan el van nézve"
Lásd Stegen hibái

Sajnos általában szimpátia alapján ítélik meg a szurkolók a dolgokat.

Szerintem örülni kell a pozitívumoknak is, èn örülök neki, hogy idèn sok mindenben fejlődött Xavi.

Azèrt a te kommentedre reagáltam a sok közül, mert szerintem ez a lènyeg, ès az, hogy teljesen elfogy a csapat, ès nem tudunk erre reagálni, sokszor akkor sem, ha nem nincsenek sèrültek.
Ezen ès a fizikai felkèszítèsen sürgősen változtatni kell, ha akarunk valamit nyerni a szezonban.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 05:16:59

bence0330 írta:
2023.10.28. 20:48:28
Nem a dramaturgia miatt. Több kapuralövésünk volt, több helyzetünk, a meccs nagyobb részében voltunk mi jobbak, két kapufánk volt,
Bármilyen meccsnek, ha van nagyobb része, akkor kell lennie egy maradék résznek, azaz a kisebb résznek.
Tehát egy meccs a nagyobb részből és a maradékból azaz a kisebb részből lesz teljes.
Ez érdekes gondolatot ébresztett bennem:
Mert akkor most melyik is a jobb csapat?
Aki a meccs nagyobb részében jobb, de a végére alulmarad, avagy aki a meccs kisebb részében jobb, de a végére ő kerekedik felül?

Mindentől függetlenül nekem a meccs utáni véleményem az volt és ezt tartom rendületlenül továbbra is, hogy azon lehet vitatkozni, kinek melyik a jobb csapat jelenleg, de azon sajnos nem, hogy jelenleg a Real az erősebb csapat.
sansz írta:
2023.10.29. 01:50:37
Ez már a nagyon sokadik meccs, ahol nem elfáradunk, de mégis kiengedünk és nem reagálunk az ellenfél változtatásaira.
Ez nekem sehogyan sem stimmel. Aki nem fárad el, de mégis kienged, az - a sportban - vagy behozhatatlan előnyt halmozott fel, vagy biztos abban, hogy nem érik utol és képes is a pozícióját kézben tartani.
A kiengedés nem lehet ennyiszer "nagyon sokadik" eltaktikázás miatt, mert ennyiszer eltaktikázott dologból néha néha azért vissza lehet jönni a meccsbe, ha van erre elegendő erőnlét. Arról nem is beszélve, hogy a mentális erőnlét vagy éppen a szükséges koncentráció alapja a megfelelő fizikai állapot.
Szóval én tartom sajos az "elfáradunk" véleményemet, azaz hiányos az erőnlétünk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 02:25:28

Bob_Marley írta:
2023.10.29. 02:05:16
Nézzünk előre,de az bizony elég aggályos, megyünk a Sociedadhoz, parádésan játszanak idén. A rangadokat mind otthon játszottuk,ergo menni kell a nagyon nehéz terepekre még,Bilbao vagy éppen Sevilla,két madridi derbirol nem is beszélve. Bizony ez a kicsúszott legalább egy pont nagyon fájó. Sok van még,de négy pont hátrány,rengeteg nehéz meccsel előttünk,serultekkel folyamat. Nem túl biztató sajnos.
A legvaloszinubb forgatokonyv tovabbra is az, h ennek a 4 pontnak a sokszorosat fogja meg elveszteni a madrid is, meg mi is.
81 megszerezheto pont van meg, ha a madrid csak 71et megszerez az mar egy extrem ritka szenzacios 100 pontos ideny. Nincs tul nagy valoszinusege..
Nem jo a 4p hatrany, de 11 fordulo utan semmi jelentossege.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.10.29. 02:05:16

Nézzünk előre,de az bizony elég aggályos, megyünk a Sociedadhoz, parádésan játszanak idén. A rangadokat mind otthon játszottuk,ergo menni kell a nagyon nehéz terepekre még,Bilbao vagy éppen Sevilla,két madridi derbirol nem is beszélve. Bizony ez a kicsúszott legalább egy pont nagyon fájó. Sok van még,de négy pont hátrány,rengeteg nehéz meccsel előttünk,serultekkel folyamat. Nem túl biztató sajnos.
Kép
Kép
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.29. 01:50:37

Szerintem nem volt összességében egy rossz meccs, bár két pocsék (bár főleg Carlo, éppen sikertelennek nem mondható) edző mellett ez volt a max. Páran írtátok, hogy azért szomorú, hogy "nem rég" még azt néztük, ahogy egyik csaoatban Figo, Ronaldo, Zidane és Roberto Carlos játszik a másikban Alves, Ronaldinho, Rivaldo, Xavi, Iniesta... Ez már tényleg nem az a világ, de ez nincs más bajnokságban sem. Egyszerűen ezek más idők sajnos, az egyéneket bedarálják a nagy stratégák, az akadémiák...

Én most is tartom, hogy sokkal erősebb a kezdőnk, mint a Realé. Perez mindent megtett, hogy spóroljon és ez nagyon meglátszik a kereten. Bellinghamért fizettek sokat, de amúgy kb ennyi. Mindent megtettek, hogy MBappénak helyet adjanak, csak sosem jött. Vagy bottal járó öregek, vagy semmilyen fiatalabbak, és persze azért van egy-két ügyes játékos is. Melléjük Ancelotti, aki egy nagyon szimpatikus ember, de taktikailag nulla. Együtt mozgás, fokozott védekezés, elől meg majd lő valaki egy gólt. Ennyi a taktika.

Az, hogy a kezdőn túl nálunk a pad rövid, az igaz. De még sérültek mellett is azért egy Ferran-Felix-Cancelo mellé(helyett) még be lehetett küldeni egy Lewát, addig a másik oldalon a formán kívüli Vini mellett egy szerencsétlen Rodrygo van..és a helyükre Joselut lehet beküldeni...Ez sok mindent elárul. Kroos és Modric már harmatgyenge, totál Romeu szint. Camavinga, a korosztályának egyik legtehetségesebb középpályása meg csak cserejátékos és azon a poszton, amiben a legrosszabb... Modric egyetlen hasznos megmozdulása az volt, hogy elpattant tőle a labda.

Nem elfáradtunk, egyszerűen csapatként rosszak vagyunk. Az egyéniségek kijönnek, de valahogy minden meccsen kijön mindenkinek a gyengéje is. Az edző dolga az lenne, hogy a gyengeségeket orvosolja, elfedje, olyan taktikát és feladatot adjon, ahol csak az erények domborodnak ki. Romeu egyáltalán nem annyira rossz, mint amennyire nálunk ez kijön. Ez színtiszta edzői felelősség. Ez a Real gyenge, van pár erősségük, erre építenek, de összességében gyengék. A legrosszabb, hogy a Real úgy jött vissza a meccsbe, hogy olyan igazán nagyot nem változtattak, nem fejlődtek fel, picit előrébb merészkedett mindenki, de nem volt egy nagy feltámadás, mégsem tudtuk ezt kezelni.
Ez már a nagyon sokadik meccs, ahol nem elfáradunk, de mégis kiengedünk és nem reagálunk az ellenfél változtatásaira.
Egy gyengébb csapat, de jobb edző kombinációjában az szokott lenni, hogy az első félidőben rosszul állnak, de a másodikban változtat, feltüzeli a játékosokat és teljesen megváltozik a csapat képe. Na nálunk fordítva megy, mert jók a játékosok, de az edző gyenge. Kimennek a pályára, jól játszanak, aztán változtat valamin az ellenfél és mindenki össze-vissza szaladgál, szétesik az egész játék.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 00:21:26

Szerintem egyáltalán nem volt hagyományos balbekk Baldé. Védekezésben folyton kisegítették szélen, és valamelyest beljebb tudott védekezni a vonaltól, támadás építésben pedig legtöbbször Inigo volt a balbekk alap pozíciójában, és sokkal inkább szélső támadóként /tkp-ként játszott Baldé, míg Felix bentebb játszott sokszor.
Igazán nincs értelme továbbra sem feszegetni a statikus 4-3-3 vagy 3-4-1-2 vagy bármi hasonló leírásmódok részleteit, már rég meghaladtuk ezeket a modern fociban, és szerencsére a Barcánál is.

Cancelo sem vonalszélsőt játszott, mint Yamal, vagy Dembelé, sokkal inkább hajazott Raphi azon meccseire, amikor nem kifejezetten a vonalról indul, alapvonalig csak elvétve jut el, és inkább befele játszik. Bár előrébb volt tolva összességében, mint előzetesen gondoltam.

A 3 középső védőnknek, és a 3 középpályásunknak volt igazán izgalmas szerepköre, kb mindenkinek egyedi. Araujo és Gavi meccse gyakorlatilag emberfogásról és labdabirtoklás esetén feljuttatásról szólt. Gündogant leginkább labdaelosztó szerepben láttam, alkalmankénti nyílegyenes labda-felcipeléssel, amit amúgy Frenkie tízszer ilyen minőségben csinál, de még ez se volt rossz. Fermin kb árnyék éket tolt, bizonyos szituációkban kifejezetten hasonlóan muzsikált, mint amit Bellinghamtől látunk legtöbbször. Inigo full középső védőt tolt védekezésben, míg támadásban valahol a duplaszűrő és a balbekk között, közben Christensen volt az utolsó biztosító ember (végig).
Tulajdonképp iszonyúan felforgattuk a pozíciós szerepek dinamikáit, ennél a hagyományos dolgoktól jobban el se lehetett volna térni, ehhez képest meglepően hatékony volt. Erre szükség volt ahhoz, hogy a legjobb 11 mehessen fel a pályára valamiféle formációban, és hogy legyen válaszunk Bellinghamre és Vinire is, teljesen azért nem feladva a támadásépítéseket. Én emelem kalapom a dolog kidolgozottsága előtt is (edzői stáb), meg a játékosok nagyrészének hihetetlen fegyelmezettsége előtt is.
Kár, hogy fizikailag és cserékkel se bírtuk végig a szint tartását, de csodák nincsenek. Halkan mondanám, h szerintem picit pechünk is volt, ami a gólokat-eredményt illeti.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2023.10.28. 22:11:30

gránit írta:
2023.10.28. 22:01:35
Egyáltalán nem ragaszkodunk a 4-3-3-hoz, ma sem volt az. Három védővel álltunk fel, az első félidőben, amíg bírtuk szusszal, egész stabilnak tűnt a csapat. A gyengébb csapatok ellen szinte mindig két védővel játszunk.

Ebben a szezonban már nagyon sok hadrenddel próbálkoztunk. A mai elég fura volt, a három védő felett Gavi, aki védekező középpályásként még hasznára is tud lenni a csapatnak. Nem sok kreativitás szorult szegénybe, de annyit tud, hogy rugby-s mozdulatokkal lerántsa az ellenfelet. Olykor csodálkozok, hogy hogy lehet még a pályán. Gavi felett meg ömlesztve hat ember. Csatárjátékunk tényleg nem volt. A hőtérképekből is látszik, hogy tudtuk, hogy nem lesz középpályánk, és a csatárok is visszaléptek, hogy ne verjenek meg minket ott. Így meg csatárjátékunk nem volt.
Én a meccs alatt úgy láttam, hogy amíg Baldé hátulról indul, ahogy egy balbekk, Cencelo fel volt tolva a csatársorba a jobbosra, kb oda ahol Raphinha vagy Yamal szokott játszani. Araujo lépett ki a jobbosra Viniciusra védekezni. így én ugyancsak egy 4-3-3-at láttam ahol Gavi volt vkp, Gündogan amolyan 6-os szervező, Fermin L meg inkább támadó kp.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.28. 22:01:35

Egyáltalán nem ragaszkodunk a 4-3-3-hoz, ma sem volt az. Három védővel álltunk fel, az első félidőben, amíg bírtuk szusszal, egész stabilnak tűnt a csapat. A gyengébb csapatok ellen szinte mindig két védővel játszunk.

Ebben a szezonban már nagyon sok hadrenddel próbálkoztunk. A mai elég fura volt, a három védő felett Gavi, aki védekező középpályásként még hasznára is tud lenni a csapatnak. Nem sok kreativitás szorult szegénybe, de annyit tud, hogy rugby-s mozdulatokkal lerántsa az ellenfelet. Olykor csodálkozok, hogy hogy lehet még a pályán. Gavi felett meg ömlesztve hat ember. Csatárjátékunk tényleg nem volt. A hőtérképekből is látszik, hogy tudtuk, hogy nem lesz középpályánk, és a csatárok is visszaléptek, hogy ne verjenek meg minket ott. Így meg csatárjátékunk nem volt.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2023.10.28. 21:31:34

Szerintem nem kell túlragozni a meccset. Nekik jobb volt a csatársoruk illetve a középpályájuk. Ennyi. A közzéppályán sérülés miatt nem tudtunk felvenni a versenyt 90 percen keresztül a Madriddal, a csatársorunk pedig alapból klasszisokkal gyengébb. Felix, Torres és Raphinha mind közepes képességekkel rendelkezik, egyik sem klasszis. Lewa pedig már régen nem tudja azt amit 3-4 éve a Bayernben.

Egyébként érdemes megnézni a bajorokat. Az alaptaktikát nézve nekik is legalább 2011 óta
4-3-3 az alaptaktika.
2011-ben még Ribery-Mario Gomez-Robben vagy Ribery-Mandzukic-Robben volt az alap Heynckes alatt, utána Ribery-Lewa-Robben Pep majd Ancelotti alatt is. Jól is pótolták a kiöregedett Robben-t és Ribery-t Gnabry-val, Sane-val és Comannal. Egy szezon után pedig tökéletesen igazoltak Lewa helyére is. Nálunk hol van ez a tudatosság? Van egy 4-3-3, amihez minden agyament trénerünk, elnökünk ragaszkdik, de valahogy túl tökkelütütt mindegyik a bajorokéhoz hasonló tudatos csapatépítéshez.
Röhögni fogok rajta kínomban ha 3-4 éven belül a Madrid megoldja a Bellingham-Vinicius-Mbappe-Haaland sort. Mi meg majd rohadunk folyamatosan mögöttük ilyen Felix meg Raphinha féle kókler lúzerekkel :lol:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.28. 21:06:13

Peter írta:
2023.10.28. 19:56:35
gránit írta:
2023.10.28. 19:24:37
Ahogy az is az edző és a stáb felelőssége, hogy rendre kipurcanunk a második félidőre. Addig egész jól kézben tartottuk a meccset.
Igen, ez a leggyengébb láncszemünk jelenleg.
Ugyan meccs közben azon voltam, hogy középpályára kell cserélni, de nem volt kit, viszont megfelelő erőnlét esetén nem is lett volna muszáj cserélni oda, mert szünet előtt nem is volt baj ezzel.
Belegondolni is szörnyű, hogy ez még csak a 11. forduló volt. Ha már a szezon elején ilyen katasztrofális fizikai állapotban van a csapat, mi lesz majd tavasszal?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.28. 21:04:15

Elég gáz, h nem sikerült hozni a döntetlent, meg lehetett volna. A hátrány nem nagy persze, de ha a sérülések továbbra is ilyen sűrűn jönnek, nem lesz ebből a szezonból semmi.

Nálunk Gavi, Fermín, Araújo, Gündogan nagy királyok voltak. Ja és Inigo, nagyon jó meccset hozott. Egy kis tapasztalat nagyon kell annak a védősornak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.28. 20:48:28

bunga írta:
2023.10.28. 20:41:58
A pályára küldött öt csatárunk közül egyik se nyújtott még jó átlagos teljesítményt se. Csak a gólok dramaturgiája miatt érezzük úgy, hogy legalább egy X-et érdemeltünk volna.
Nem a dramaturgia miatt. Több kapuralövésünk volt, több helyzetünk, a meccs nagyobb részében voltunk mi jobbak, két kapufánk volt, a meg nem adott tizit csak azért nem említem, mert nálunk is necces volt Araujo díjbirkózó mozdulata. A két kezdő támadónk tényleg pocsék volt, Lewy is, a másik kettő meg kapott pár percet, mikor már kezdtünk elfáradni, de az egyik külsős passzából a másik majdnem ollózott egy gólt. De szerencsére nem csak ők lőhetnek gólokat, mint ahogy a Madridban sem a két klasszikus értelemben vett támadó lőtt, nálunk is a kvázi Bellingham posztján játszó, csak nyilván nála gyengébb (nem ciki) Fermín lehetett volna a nyerő ember, vagy Inigo.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.10.28. 20:41:58

A pályára küldött öt csatárunk közül egyik se nyújtott még jó átlagos teljesítményt se. Csak a gólok dramaturgiája miatt érezzük úgy, hogy legalább egy X-et érdemeltünk volna.
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.28. 20:03:26

visca el barca írta:
2023.10.28. 19:00:12
egy abszolut x-es meccsen a szerencse dontott az egyik csapat javara. sajnos elol nagyon vekonyak voltunk, felix, torres 0, cancelo még csak csak, de ő nem odavaló.

utolag konnyu okosnak lenni, de mar meccs elott is irtam, yamalt ra kellett volna engedni mendyre, jatszhatott volna nyugodtan inigo helyett.
Mendy egy veretőgép hátul, megette volna a 16 éves széllelbélelt Yamalt. Miután Yamal beállt kb labdát nem tudott átvenni, értékelhető megmozdulása talán nem is volt. Úgy érzem fejben (és fizikálisan is) még gyenge egy ilyen rangadóhoz. De hát csak 16 éves, abszolút nem kritika ez irányába. Reméljük fejlődik szépen tovább, ő szerintem minimum 3 év múlva lehet komolyabb tényező, ha a sérülések is elkerülik.
Én csalódott vagyok, ezt a meccset x-re hozni lehetett volna. Ráadásul a 92. percben ilyen odapattanós labdából... Nekem talány, hogy Romeu miért nem futott Bellinghammel. A meccs vége előtt két perccel ez lett volna a minimum, hogy nem hagyja egyedül befutni az ötösre. Xavi reagálni akart az erősödő madridi fölényre, behozta az egyetlen játékost a kp-ra akit tudott, de bár ne tette volna. Nagy kár a mérkőzés végéért, így most ellépett tőlünk a Madrid. Vinicius viselkedése kritikán aluli, ennek az ember nem sok esze van.
Visca el BARCA!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.28. 19:56:35

gránit írta:
2023.10.28. 19:24:37
Ahogy az is az edző és a stáb felelőssége, hogy rendre kipurcanunk a második félidőre. Addig egész jól kézben tartottuk a meccset.
Igen, ez a leggyengébb láncszemünk jelenleg.
Ugyan meccs közben azon voltam, hogy középpályára kell cserélni, de nem volt kit, viszont megfelelő erőnlét esetén nem is lett volna muszáj cserélni oda, mert szünet előtt nem is volt baj ezzel.
OkoskodoSzurkolo
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.10.28. 18:21:36

2023.10.28. 19:50:23

Az is nagyon nagy hiba, hogy 5-0 is lehetett volna a szünetben, de minimum 2, csak a tizit nem adták meg. Vissza se nézték.
Miért nem képesek lezárni az ilyen meccseket?
Ha eldöntötték volna, akkor lehetett volna lazsálni a második félidőben.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.28. 19:24:37

drobika írta:
2023.10.28. 19:01:30

Itt egy sor hibát követett el az edző, minden cserével! Alaphibákat vétett, és aki meg meri említeni, az frusztrált, meg vitára sem alkalmas.
Ahogy az is az edző és a stáb felelőssége, hogy rendre kipurcanunk a második félidőre. Addig egész jól kézben tartottuk a meccset.
Válasz küldése