Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.02.12. 11:58:35

Nem igazán értem miért írják sokan, hogy a Barca jobb. Szerintem idén egyáltalán nem jobb a Real-nál. Tavaly meg előtte-előtte ég és föld volt a különbség, most szerintem nem az. Attól nem jobb a csapatunk, hogy 75-25ös labdabirtoklást csinálunk amiből 40% Puyol - Piqué közötti passzolgatás. Kupában is láthattuk mekkora mázlival mentünk tovább. Ha Benzema kezd esélyünk se lett volna, mert Higuain nem volt a helyzet magaslatán.
Tényleg szebben játszik a Barca ez tény, de mikor átlépi a Real a félpályát a pulzusom azonnal felszökik, mert nagyon eredményes támadásokat tudnak vezetni.
Az meg, hogy nyertünk Madridban pillanatnyi forma. Ha úgy játszunk majd a Madrid ellen, mint tegnap, nem 3 gólt fogunk kapni és az nem kifogás, hogy nem ilyen kezdővel állunk majd ellenük ki!!! Mert Pep azt nyilatkozta, hogy fontos a bajnokság, ezek szerint vagy lenézte az ellenfelet, hogy ilyen kezdőt állított ki, vagy hazudott és szerinte is elment már a bajnokság.
Sajnálom, hogy túl negatívan állok hozzá, de Mourinho sokkal jobb edző Pepnél és amit fura még leírni is, Wenger is... Ekkora hibát véteni, hogy Xavi-Ini-Cesc a padon, ez 1 max közepes edzőre vall. Azért remélem valahogy kilábal a csapat a gödörből és nem kell számolgatni, hogy közeledik mögöttünk a Valencia :/
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.02.12. 11:36:42

Szégyen.

Nem is az, hogy kikaptunk, hanem, hogy egy ilyen gyenge bajnokságban csak bukdácsolunk. Bajnokságot ennél könnyebben szerintem még soha nem lehetett volna nyerni, és nem is mostanában lesz ilyen. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy az a Madrid lesz a bajnok, aki ellenünk még csak köszönőviszonyban sincs a játékkal.

És mindez nem a többi csapatot, nem a Madridot, hanem sajnos minket minősít.

Szégyen.

(Ja, és én már akkor is azt mondtam, hogy közünk nem lesz a bajnoksághoz, amikor megvertük a Madridot. De persze a kupában azért kell bohóckodni...)
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.12. 11:20:06

Barcaman14 írta:
csababarca írta:Zavar,hogy bebizonyítottuk,hogy jobb csapatunk van a realnal, erre 10 ponttal fogják vezetni a ligát holnap.
Hát igen...ezért lesz különösen fájó ha a Real fogja nyerni a bajnokságot. :roll: Mert jobb csapatunk van, jobbak vagyunk, viszont sokkal motiváltabbak és kiegyensúlyozottabbak! És ez lesz a döntő.
Visca el Barca :!:
De nem csak ez a nagyon bosszantó. A Szuperkupán Madridban 1 helyzetünk volt egész meccsen és 2-őt lőttünk. Most 5 ziccer kell 1 gól hoz (jó esetben). A másik a már általatok is említett nyert klasszikusok fényében olyan messze vagyunk tőlünk a tabellán, de főként a konstans teljesítményeben, mint Makó Jeruzsálemtől. Ráadásul emellett ugye a Milant is ütöttük idegenben nem is akármilyen játékkal, de mondhatnám ugyanezt a BATE, vagy Plzen ellen. De a Santost, meg a Portot is simán vertük. Teljesen érthetetlen ez az egész számomra. Azért az tényleg durva, hogy a Realt 2x, meg a Milant 1x verjük idegenben, de ilyen meccseket nem tudunk behúzni. Kár érte, de én már a 7 pontot is nagyon soknak tartottam. Mostantól össze kell szedni magunkat (különösen 1-2 embernek), aztán újult erővel nekimenni a következő meccseknek, aztán lesz ami lesz, de inkább kapjunk ki olyan játékkal, mint ami a 2. félidőben volt, minthogy olyan játékkal nyerjünk ami az elsőben.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.12. 10:56:13

csababarca írta:Zavar,hogy bebizonyítottuk,hogy jobb csapatunk van a realnal, erre 10 ponttal fogják vezetni a ligát holnap.
Hát igen...ezért lesz különösen fájó ha a Real fogja nyerni a bajnokságot. :roll: Mert jobb csapatunk van, jobbak vagyunk, viszont sokkal motiváltabbak és kiegyensúlyozottabbak! És ez lesz a döntő.

A tegnapi meccs iszonyatosan dühítő. A 2. félidővel nincs problémám, hajtottunk, küzdöttünk, egy szavunk sem lehet, megpróbáltuk helyrehozni az 1. félidőt, de már nem lehetett. Mert amit ott bemutattunk, az tényleg a Pep-éra legrosszabb és legelszomorítóbb első 45 perce volt. :roll: Dühítő volt az kényelmesség ahogy próbáltunk alibizni, és különösen dühítő a 2. félidő fényében. Ez sajnos egyértelműen rávilágít arra, hogy most érkeztünk el arra a szintre amikor már nem nagyon lehet motiválni a csapatot. Ez valamilyen szinten törvényszerű, számítani lehetett rá hogy ez előbb utóbb bekövetkezik viszont nehéz elfogadni. Mert alapvetően ez csak az idegenbeli meccseinket jellemzi, és érthetetlen hogy ezt miért nem tudjuk kiküszöbölni?! :roll:

Az pedig egyértelműen hiba volt hogy a Xavi-Cesc-Ini trióból egyik sem kezdett. Már a meccs előtt is voltak kétségeim, de gondoltam bejön Pep húzása és megoldjuk középen. De nem így lett, nem volt elég stabil a középpálya, könnyedén kipasszoltak minket, főleg az 1. gólnál. Ilyen gólt mikor kaptunk utoljára?! A középpályás védekezésünk nulla volt! És ez nagyban kihatott a védelemre, amely tegnap ugyancsak instabil volt.
A tegnapi meccs 2 ellentétes félideje pedig tökéletesen rávilágít arra hogy mennyire fontos része a játékunknak az agresszív letámadás.

Alexis góljánál meg voltam róla győződve hogy fordítunk...Nagyon mélyen még továbbra is erősen bízom a bajnoki címben, de ha ma nyer a Madrid valószínűleg eldőlt, 10 pont az már tényleg sok. Ha meg nem nyer akkor verhetjük a fejünket a falba, mert lehet hogy 2 bukásukból ez volt az egyik. :roll:

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.12. 10:53:57

Nekem a tegnapi meccs kicsit túlvariálós volt. Tényleg a Xavi-Ini-Cesc 3-asból legalább 1-nek kezdenie kellett volna. Igazából azt nem értem, hogy ez miért történt meg? Xavi mostanában nagyon sokat van a padon, Ini sérült volt, Fabregas érthető mert mostanában 3 naponta játszott egymás után. Én Init mindenképpen betettem volna Sergi Roberto helyére. Igazából utólag már könnyen okoskodunk egyébként. Még így is meg lehetett volna, mert a helyzeteink ismét megvoltak. Az más kérdés, hogy megint mindent kihagytunk.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.02.12. 10:46:56

Hát ez végleg elúszott. Azonban ez várható volt, hogy nem nyerünk meg minden bajnokságot 2009-től kezdve. a Spanyol kupára nagyon komoly esélyünk van, a BL-re meg nagyon rá kell készülnünk.
Valamiért azt érzem, hogy Guardiola nem fog hosszabbítani. Nagyon sokáig húzza már alapból a dolgot, meg azt veszem észre, hogy már nem tudja úgy motiválni a játékosait. Azt mondta anno Pep, hogy amint nem érzi, hogy motiváltak lennének, akkor lelép. Én mindig annak szurkoltam, hogy itt öregedjen meg, de beláttam az évek múltával, hogy ha a szükség úgy követeli, akkor az edzőnek is mennie kell. De ez még a jövő zenéje, meglátjuk hogy alakul majd.
Avatar
PriNcE27
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.11.24. 10:21:05
Tartózkodási hely: Bukarest

2012.02.12. 10:45:22

csababarca írta:ez a vereség már szót sem nagyon érdemel. nevetséges az egész.
főleg az amit Pep csinál az utóbbi fél évben a csapattal. adott a világ legjobb középpályás sora,amit csak akkor játszat együtt,ha nagyon muszáj.
Össze vissza variálja az év felénél, pihentetésre hivatkozva a kezdőt.
Kérdem én: a többi csapat nem fáradt? ők ki tudnak állni mindig a legerősebb kezdővel,mi miért nem? ekkora luxust nem lehet megengedni,hogy a Cesc,Iniesta,Xavi hármas egyszerre pihen...Miért? Ha már pihentetés, Messire miért nem vonatkozik? rajta látszik a fáradtság,bár még így is minden meccsen ő az egyedüli aki próbál kapura törően játszani,nem pedig alibizni.

Nagy bajok vannak,mert ki lehet kapni,de a decemberi klasszikus óta botrányosan játszunk sorozatosan, már hazai pályán is, az meg,hogy a real ellen fel-fel pörgünk, az szép,és jó, de van mellette a bajnokságban 36 másik meccsünk,amikért ugyanúgy 3 pontot adnak. Zavar,hogy bebizonyítottuk,hogy jobb csapatunk van a realnal, erre 10 ponttal fogják vezetni a ligát holnap.
És ez nagyban függ Peptől,aki próbál "varázsolni", ahelyett,hogy feltenné az aktuálisan kiállítható legjobb 11et a pályára.
Teljesen egyet kell hogy értsek veled, nekem is ez a véleményem az egészről, tudtam hogy nehéz meccsünk lesz Pamplónában, és erre még meglátom azt is, hogy a Fabre-Xavi-Iniesta hármas a padon ül! :x
Avatar
Messiboy19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2008.06.05. 12:11:17
Tartózkodási hely: Mátranovák

2012.02.12. 09:57:59

Hát a mai meccset gyorsan el kell felejteni, és építkezni a BL-re a második félidőben nyújtott teljesítményből. Meglátásom szerint a csapat az első félidőben kilátástalanul játszott, ötletet nem nagyon véltem felfedezni a támadásokban, a védekezésről pedig szerintem ne is beszéljünk.
Én pl. nem is tudom mikor láttam ilyen rosszul játszani Abidalt. Messi is elég gyenge volt, akart de nem jött neki össze semmi, akiben pozitívumot láttam az Tello volt ( egyik személyes kedvencem :) ) Szép gólt lőtt, bár még azt a helyzetét belőhette volna, amit Messitől kapott, de én sokat látok benne, szerintem sokra viheti még, remélem itt nálunk. :)
Visca El Barca!!! Visca Catalunya!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.02.12. 09:19:36

ez a vereség már szót sem nagyon érdemel. nevetséges az egész.
főleg az amit Pep csinál az utóbbi fél évben a csapattal. adott a világ legjobb középpályás sora,amit csak akkor játszat együtt,ha nagyon muszáj.
Össze vissza variálja az év felénél, pihentetésre hivatkozva a kezdőt.
Kérdem én: a többi csapat nem fáradt? ők ki tudnak állni mindig a legerősebb kezdővel,mi miért nem? ekkora luxust nem lehet megengedni,hogy a Cesc,Iniesta,Xavi hármas egyszerre pihen...Miért? Ha már pihentetés, Messire miért nem vonatkozik? rajta látszik a fáradtság,bár még így is minden meccsen ő az egyedüli aki próbál kapura törően játszani,nem pedig alibizni.

Nagy bajok vannak,mert ki lehet kapni,de a decemberi klasszikus óta botrányosan játszunk sorozatosan, már hazai pályán is, az meg,hogy a real ellen fel-fel pörgünk, az szép,és jó, de van mellette a bajnokságban 36 másik meccsünk,amikért ugyanúgy 3 pontot adnak. Zavar,hogy bebizonyítottuk,hogy jobb csapatunk van a realnal, erre 10 ponttal fogják vezetni a ligát holnap.
És ez nagyban függ Peptől,aki próbál "varázsolni", ahelyett,hogy feltenné az aktuálisan kiállítható legjobb 11et a pályára.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
krampusz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007.06.26. 22:13:09

2012.02.12. 09:02:12

Ezt én se értem, hogy csak a BL-re koncentrálunk,csak azokra a meccsekre pörgönk fel. Mert ez enm úgy van, hogy ott pörgünk , itt meg nem.Sok jó reményem nem lesz BL-el kpacsolatban, látva ezt a hozáállást. Bár cáfoljanak rám!!! Ki lehet kapni, csak nem mindegy, hogy hogyan!BTW, Tito még gyógyul? Nekem úgy tűnik, hogy azóta látványosabb a visszaesés(otthon is), mióta kideült betegsége. Aztán lehet, hogy én látom rosszul.

Léfe írta:Nem akarok vitát gerjeszteni, de év elején is voltak jelek,hogy ez a csapat nem a régi. Ez sajnos az élet rendje. Sokan a BL.-ben biznak, de azt tapasztalom, ha egy csapat leenged az álltalános és nehéz lesz a BL. is. Ráadásul a sikerek össze a kudarcok szét viszik a csapatokat. Abban biztos vagyok -nem tegnap este óta- hogy ez a keret, vagy csapat tul van a zeniten, és alapos mozgások nélkül nem lesz olyan magasságokban mint az elmult három évben. Hiába ez volt a nyerő gárda, meg "csak nem felejtettek el focizni" ennek a csapatnak extra szinten vége. Mint a szinházban uj müsorhoz uj redező és szinészek kellenek. De én is bizakodó vagyok - a szurkoló ilyen.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.12. 08:48:14

Nem nagyon olvastam vissza, de azért én is összegezném a mondandómat. A játékvezetőket megint ismét szépen kifogtuk, mert ez az eredmény simán alakulhatott volna másképp is ugye Alexis góljnál és, akkor rögtön 1-1. Na mindegy. De az a helyzet, hogy tegnap nem érdemeltük meg a győzelmet, talán még a döntetlent sem. Pep egyértelműen eltaktikázta magát. Ilyen luxust egy csapat sem csinál a világon, hogy egyszerre a Xavi-Iniesta-Fabregas trió ül a cserepadon. Ráadásul a helyettük játszó Sergi Roberto mintha nem is lett volna a pályán olyan gyenge. Ennyire nem hiszem, hogy kéne tartani a Leverkusentől... Aztán visszatérve a pihentetésre. Nálam Messinek és Piquének már rég a padon kéne lenniük, legalább 1 meccs erejéig. Messinek megint volt 2 100-as ziccere a first halfban. Piqué meg már teljesen szánalmas. Vissza kéne zökkennie a rendes kerékvágásba és ismét a futballal foglalkoznia, mert ez nem állapot, hogy állandó az ő emberei rugdossák a gólokat. Tegnap is mind3 gólt az emberei lőtték. És ez nem csak a tegnapi meccsre, hanem úgy általánosságban vonatkozik, mert egyáltalán nincs ott fejben. 2 pozitív dolog volt számomra tegnap a meccsen. Az egyik, hogy Tello és Cuenca úgy néz ki már-már rendre kiváló teljesítményt nyújtanak, emellett Fabregas is nagyon sokat tud lendíteni a játékon. Megérdemelten nyert tegnap az Osasuna és a Real ugyanígy megérdemelten nyeri a bajnokságot. Fölösleges mostantól idegeskedni, egyértelműen most már a Kupának és a BL-nek kell lennie a prioritásnak.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.02.12. 07:24:46

Nem akarok vitát gerjeszteni, de év elején is voltak jelek,hogy ez a csapat nem a régi. Ez sajnos az élet rendje. Sokan a BL.-ben biznak, de azt tapasztalom, ha egy csapat leenged az álltalános és nehéz lesz a BL. is. Ráadásul a sikerek össze a kudarcok szét viszik a csapatokat. Abban biztos vagyok -nem tegnap este óta- hogy ez a keret, vagy csapat tul van a zeniten, és alapos mozgások nélkül nem lesz olyan magasságokban mint az elmult három évben. Hiába ez volt a nyerő gárda, meg "csak nem felejtettek el focizni" ennek a csapatnak extra szinten vége. Mint a szinházban uj müsorhoz uj redező és szinészek kellenek. De én is bizakodó vagyok - a szurkoló ilyen.
Fecó
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2012.02.12. 00:58:37

"fiatalabb" koromban énis sokat gondolkodtam ezen, de aztán rájön az ember szép magától, főleg ha sportol (még ha csak amatőr szinten is megye1ben mint én)

Egyrészt ott kezdődik h pályaméret,pályatalaj, amelyek apróságoknak tűnhetnek (főleg utóbbi) de nem az

Másodsorban, mégiscsak vendégségbe mész, nincs meg az a komfortérzet mint otthon (ez még akkoris ígyvan ha rokonsághoz mész) plusz erre jön az ellenséges közeg ami fogad, ami vagy felspanol, de inkább kicsit feszengőbbé, blokkoltabbá tesz.

De ez minden csapatnál így van, h most épp nem megy idegenben, annak ennél mélyebb okai vannak. Idegenben mindig egy kicsit több pluszt kell adni v játékban v mentalitásban, amivel kompenzálni lehet ezeket a negatívumokat. Namármost ezek a "kicsik" nemfelejtenek ám, vért isznak többnyire meccsek előtt, így ahhoz h eredményt érjenek el, rögtön az elején elkell venni a hazaiak kedvét, lendületét. Ez mind a sérültek mind a jelenlegi forma és nem utolsósorban a mentális gyengülés miatt elég nehéz ügy. Ami otthon elég, az idegenben nagyon nem.

A lényeg h inkább lélektani hatása van, semmint szakmai, bár ugye előbbiből egyenesen fog következni utóbbi. Ha a mai meccs a Camp Nouban van, valszeg fordított eredmény állna az eredményjelzőn, sőt lehet az Osasuna a kapuig nemjutott vna (bár ez Pique-ék idei produkcióját nézve azért nem fix :) )
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2012.02.12. 00:57:23

JanPieterzoon írta:Azon gondolkodom most ettől a meccstől függetlenül, inkább csak úgy általánosságban érdekel, hogy miért jelent ilyen sokat az, hogy idegenben vagy hazai pályán játszik a csapat. Van itt valaki aki profi szinten sportolt? Ha igen, akkor megmondaná, hogy miért számít ilyen mértékben az, hogy egy csapat otthon játszik-e vagy sem. Gondolom a szurkolók támogatása sokat számít, de szerintem ez Puyolékat annyira nem befolyásolja, főleg ilyen csapatok ellen, mint Osasuna vagy Real Sociedad. Az utazás fáradalmi jelentenének ilyen sokat, hogy ennyire szignifikáns a különbség a Nou Camban és az idegenben játszott meccsek között?
Hát,nemtudom hogy a Lombard u16-os csapata mennyire profi szint,de azért leirom hogy nekem mennyiben más egy idegenbeli meccs.Nekem nagyon,de nagyon fontos a családom,a 2 testvérem és a szüleim.A hazai meccseken mindig ott szorítanak nekem a pálya mellett,és ez nekem rengeteget számít,míg az idegenbeli meccsekre csak nagyon ritkán tudnak eljönni,ezért ott ez nekem hiányzik,de Messiéknek ez nem lehet a baj,abban biztos vagyok.A másik dolog az utazás,mert mikor hajnali 6-kor elindulunk Pestre hogy felérjünk a 10-kor kezdődő meccsre,akkor a 3 órás út sokat kivesz belőlem.Nekem ami még számít,az a pálya.Mert míg a hazain minden nap edzem,addig az idegenbeli pályákon csak a meccs elött,így azt is szoknom kell,legalábbis nekem.Kb. így ennyi,ami nekem zavaró tényező lehet,de Messiéknél maximum az utazás és esetleg a pálya esete áll fenn,de szerintem náluk máshonnan fúj a szél,mert a körülmények minden pályán tavaly is ugyanezek voltak,mégis sikerült nyerni,idén viszont nem...
Kép
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2012.02.12. 00:16:45

Azon gondolkodom most ettől a meccstől függetlenül, inkább csak úgy általánosságban érdekel, hogy miért jelent ilyen sokat az, hogy idegenben vagy hazai pályán játszik a csapat. Van itt valaki aki profi szinten sportolt? Ha igen, akkor megmondaná, hogy miért számít ilyen mértékben az, hogy egy csapat otthon játszik-e vagy sem. Gondolom a szurkolók támogatása sokat számít, de szerintem ez Puyolékat annyira nem befolyásolja, főleg ilyen csapatok ellen, mint Osasuna vagy Real Sociedad. Az utazás fáradalmi jelentenének ilyen sokat, hogy ennyire szignifikáns a különbség a Nou Camban és az idegenben játszott meccsek között?
Brian 20

2012.02.11. 23:44:05

Ami legjobban zavar, az a nyilatkozatok, hogy még sok van hátra, megmutatjuk stb.

- nem Pep dolga motiválni a játékosokat, esetleg lelkesíteni kell, vagy nem is tudom, ezen a szinten főleg tudni kell teljesíteni

-Pique, Pedro valami borzalmas idén, Cesc amilyen jól kezdett abból a lendületből se sok van már...

Nem is értem, még mostanában a Barca B-re se mondhatnám hogy gyenge csapat, aztán itt van. Egyedül a fáradságra tudom fogni, az pedig nem a játékosok, hanem a szakmai stáb hibája, hogy nincs meg a megfelelő vérfrissítés. Pedig ebben a bajnokságban, igazából nincs verhetetlen csapat, Sevilla Villarreal, Valencia, Atletico, sehol sincs. Sinám jöhetne minden meccs két-három góllal. Az idegenbeli mérleg meg valami katasztrófa. Ennyi szerintem nem leszek egy-két hétig
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2012.02.11. 23:36:31

Messi sajnos külön kategória Pepnél, mint Ronaldinho volt Rijkaardnál. Nem vezet semmi jóra egyetértek. de a közéépálya nem egészséges, ez objektív tny. Hogy Messi feljavul-e, vagy tovább romlik, ha kihagyják, az nem objektív, előre eldönthető. Ja és még így félgőzzel is messze a legjobban lát és passzol, nem játszott ma sem haszontalanul. Én pihentetném néha, egyetértek, de nem itt van a gond. A 3 kp-ás és Villa nagyon kell, Messivel együtt ez 5 ember, a csapat fele és a világ legjobbjainak is a fele hiányzik a Barcából ma.

splinter írta:Véleményem szerint nem csak a lent említett középpálya, akinek szüksége van a pihire..Leo-ra is ráférne egy kis tea-time...
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2012.02.11. 23:17:54

Véleményem szerint nem csak a lent említett középpálya, akinek szüksége van a pihire..Leo-ra is ráférne egy kis tea-time...
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.02.11. 23:16:06

Megnéztem a gólokat. Az Osasunának egyik gólja sem volt les, egyébként tényleg benne volt Piqué mind a három gólban...de nem rajta ment el a meccs, hanem a hozzáálláson!! :? Az első félidőben a pályán se voltunk...de azt már hányszor leírtuk ebben a szezonban... :roll: :? Csak ne kelljen sorfalat állnunk, ha már nyerni nem fogunk. :evil:
Avatar
N7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:14:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.11. 23:12:03

Gyurinho írta:
N7 írta:Azok közé tartozom,akik nem adták fel és még most sem akarják feladni a bajnokságot!!Igaza van annak is aki aztmondja,hogy elkényelmesedtünk,ahhoz vagyunk szokva,hogy minden meccset nyerjünk és már-már elvárás,hogy mindenből címvédők legyünk!Gyerekek az a legnagyobb helyzet,hogy továbbra is MI VAGYUNK A VILÁG LEGJOBB CSAPATA,kitűnő játékosokkal,csakhogy semelyik élcsapatnál nem történt meg az idén,ami nálunk,méghozzá,hogy ennyi sérülés van! Olyan alapemberek hiányoztak/nak hetekig/hónapokig mint, Iniesta,Villa,Pedro,Xavi,Pique,Alexis,Puyol,Fabregas...szeptember óta sérüléshullám és most csak az alapembereket soroltam fel,nem tudunk variálni,a játékosok fáradtak és dekoncentráltak.Messinek nincsenek hetek óta ott a jól megszokott csapattársai(Ini,Xavi és Cesc,sőt még ide sorolhatom Pedrot és Villat is)mindig más emberek játszanak nincs összeszokottság!
Igazad van sok sérült volt de mégis erre kihegyezni a rossz teljesítményt megin csak hülyeség mert más csapatnál ugyanígy megvannak a sérültek ,és? Pep vállalta szezon elején ,hogy ezzel a viszonylag szűk kerettel csinálja végig a szezont, becsúsztak a sérülések amiről ugyan nem ő tehet - de akkor még mindig mondhatta volna ,hogy szeretne kiegészítő embereket a téli átigazolási időszakban - nem tette. Most meg a semmit is rotálja ami néha bejön ,néha nem, de szerintem ostobaság a sérültekre fogni meg mindig valamire..

Jó!:) De ez nagyban ront a helyzeten,egyébként nem is vagyunk olyan motiváltak vagy nemtudom,meg úgy őszintén lehet tökre nem is tudjuk mi a baj,ők a csapaton belül pedig igen!
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.11. 23:04:03

N7 írta:Azok közé tartozom,akik nem adták fel és még most sem akarják feladni a bajnokságot!!Igaza van annak is aki aztmondja,hogy elkényelmesedtünk,ahhoz vagyunk szokva,hogy minden meccset nyerjünk és már-már elvárás,hogy mindenből címvédők legyünk!Gyerekek az a legnagyobb helyzet,hogy továbbra is MI VAGYUNK A VILÁG LEGJOBB CSAPATA,kitűnő játékosokkal,csakhogy semelyik élcsapatnál nem történt meg az idén,ami nálunk,méghozzá,hogy ennyi sérülés van! Olyan alapemberek hiányoztak/nak hetekig/hónapokig mint, Iniesta,Villa,Pedro,Xavi,Pique,Alexis,Puyol,Fabregas...szeptember óta sérüléshullám és most csak az alapembereket soroltam fel,nem tudunk variálni,a játékosok fáradtak és dekoncentráltak.Messinek nincsenek hetek óta ott a jól megszokott csapattársai(Ini,Xavi és Cesc,sőt még ide sorolhatom Pedrot és Villat is)mindig más emberek játszanak nincs összeszokottság!
Igazad van sok sérült volt de mégis erre kihegyezni a rossz teljesítményt megin csak hülyeség mert más csapatnál ugyanígy megvannak a sérültek ,és? Pep vállalta szezon elején ,hogy ezzel a viszonylag szűk kerettel csinálja végig a szezont, becsúsztak a sérülések amiről ugyan nem ő tehet - de akkor még mindig mondhatta volna ,hogy szeretne kiegészítő embereket a téli átigazolási időszakban - nem tette. Most meg a semmit is rotálja ami néha bejön ,néha nem, de szerintem ostobaság a sérültekre fogni meg mindig valamire..
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2012.02.11. 23:03:09

Renesans írta:
splinter írta:Derrota dura. Pudimos reaccionar pero no fue suficiente. Hay que seguir hasta el final. Ahora a preparar el partido de Champions. Un abrazo

Az már elég baj ha Ini ilyet posztol...:( fejben Ők is feladták??? nemárrrrrrrrrrrr
ez csak annyit jelent h a vereség ellenére végig ki kell tartanunk és h most már előre kell tekinteni és a BL-meccsre készülni.
Akkor bocs!
Apropó: SOSE HIGGYETEK A GOOGLE TRANSLATOR-NEK :)))
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2012.02.11. 23:02:58

Igazából sok rosszat nem lehet mondani sem Guardiolára, sem a csapatra.

A Barcelona, és a világbajnok spanyol válogatott fazonját a középpálya határozza meg. Elöl pedig kell a 3 veszélyes csatár. Ma nem a Barcelona játszott. Busquests Xavi és Iniesta nélkül (én Fabregast nem tartom olyan nagyra, pláne az elmúlt 5-6 meccs rontotta le a véleményemet
), valamint elöl Villa nélkül ez nem a világ legjobb csapata. Tegyük hozzá a nagy szelet a szinte játszhatatlan pályát faggyal, és nagy széllel, és egy ellenfelet, akit többször lealáztunk, és az utolsókig hajtottak a győzelemért, meg pár szerencsétlen bírói ítéletet, a túlhajtott Messit és a balszerencsét, máris megvan a magyarázat a vereségre. Nem hiszem, hogy nem akartak nyerni, nem hiszem, hogy nem próbáltak meg mindent, ennyire tellett, a csapat nagy része ilyen talajon és időben még sosem játszott. Ennyit a csapat védelmében.

És most Guardiola, akit azért bánthatunk, mert nem a legerősebb középpályával kezdett. Busquets még nem gyógyult meg. Villanak eltört a lába. Fabregas írtó gyenge volt és nem elég harcos az elmúlt mecseken góljai ellenére is. Xavinak valami komoly baja lehet, hónapok óta nem játszik teljes meccseket, egyre többet pihenteti, ha nem is publikálják, látszik, hogy nem 100%-os, nem szabad egy fagyban lejátszott meccsen kockáztatni. Iniesta túl van egy izomsszakadáson, 1 percet játszott a valencia ellen, egyértelmű volt, hogy itt ma max 10-20 percet kaphat, a mester végül Fabregas mellett döntött, meggyőződésem, hogy ha iksz az állás a 75. percben, akkor iniesta jön be.

Reálisan a legjobb döntéseket hozta Guardiola, arról nem tehetett, hogy Roberto ma gyengébb volt, mint Adriano lett volna, illetve, hogy Puyol és Pique olyannyira nem bírt a hideggel és a talajjal, hogy le kellett őket hozni. Érthető Pedro játékba lendítése is, hiszen itt kell belejönni, ahol a vereség sem számít annyit, nem a BL-ben. Az is tény, hogy Telloban van a legtöbb, de hát ezt 2 meccs alapján a mester nem merte bevállalni, Cuenca is az első 2 meccsen ezerrel pörgött, aztán töbször bőven átlag alattit produkált.

Szóval csak azt kell megemészteni, hogy sem az edző, sem a csapat nem mindenható, Barca B középpályával nem lehet bajnokságot nyerni, és hogy észszerű döntések történtek, amiket el kell fogadni, és ettől még nem hazudtak nekünk, csak 70-80%-os embereket nem akart ilyen meccsnek kitenni Guardiola, teszem hozzá hála istennek. Ha ma nyerünk 5 góllal és lesérül Xavi és Iniesta, attól még nem nyerünk bajnokságot, viszont a BL-ben is elszállnak az esélyeink.

Tény, hogy gyengült a játék, kicsit Rijkaard utsó évadjára hasonlít, 3 év a csúcson nagyon sok. Viszont van esély a BL-re és arra, hogy továbbra is a világ legjobb csapata maradjunk a világbajnok középpályával és Villával.
Nem biztos, hogy ezzel bárki is egyet fog érteni, de engem nem zavar az, hogy párszor idegenben kis játékerejű csapat ellen botlunk, míg a Madrid nem és így ők nyerik a bajnokságot, ha mi őket a bajnokságban, a kupában és a BL-be is legyőzzük. Nem várhatjuk el a csapattól, akik már mindent többszörösen megnyertek, hogy komlyan vegyenek kb. 28-30 meccst zsinórban, ahol az ellenfél egyszerűen más súlycsoport. De a fontos tétmérkőzéseket a jobb csapatnak hoznia kell. És ha Guardiola is így gondolkozik, akkor ma jogosan pihentette a csapat gerincét.
Renesans
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.27. 19:57:11

2012.02.11. 22:59:10

splinter írta:Derrota dura. Pudimos reaccionar pero no fue suficiente. Hay que seguir hasta el final. Ahora a preparar el partido de Champions. Un abrazo

Az már elég baj ha Ini ilyet posztol...:( fejben Ők is feladták??? nemárrrrrrrrrrrr
ez csak annyit jelent h a vereség ellenére végig ki kell tartanunk és h most már előre kell tekinteni és a BL-meccsre készülni.
Válasz küldése