Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.12.24. 19:08:43

Petr írta:
Most jót nevettem, köszönöm. Alexis az idén rendre remek mezőnymunkát végez, a befejezésekkel sokkal kevésbé áll hadilábon (nem tudom mennyire emlékszel, de a Real elleni rangadót neki is köszönhetjük), gólpasszok, kulcspasszok terén pedig pazar megoldásai, meglátásai vannak. Neki is lehetnek rosszabb napjai (bár az egyik gólt abból szereztük, hogy a labda majdnem partvonalon túlra került, de megmentette és kulcslabdát adott).
Az utolsó részre pedig csak ennyit reagálnék: Tello nem hogy a jobb, de még a bal oldalon sem állja meg a helyét a Barcában.. egy Valenciában esetleg.
Elnézést a felfuvalkodottabb válaszért, lehet mindenkinek véleménye, de a kijelentéseid bírnak olyan súllyal, hogy így tudjak csak reagálni (és nem azért, mert az illető munkáját nagyon becsülöm).


Pedronak meg taps a mai teljesítményért, örülnék, ha konstans tudna ilyen formát mutatni. Ez az igazi Pedro.
Én szeretném szeretni Alexist, de nem megy. Egy csatártól nem mezőnymunkát várok! Szerintem csak rosszabb napjai vannak. Amit vissza tudok idézni tőle az elmúlt harminc meccsből (lehet, hogy az én emlékezetem csal) egy szép csukafejes, meg valakit az ő góljával vertünk meg három kettőre az utolsó percben. De várhatunk-e tőle ilyen mesterhármast, mint amit most produkált a sokat bírált Pedro? Ha lesz ilyen, én leszek az első, aki megkövetem az Alexis híveket, és soha többé nem akarok hallani Telloról, Cuencaról.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.23. 17:01:38

Az Alexis-es témára nem reflektálok, hál' Istennek megtették előttem.
Félig-meddig igazat tudok adni Tata-nak. Nem igazán arra fognám, hogy bent maradtunk az öltözőben, hanem kijöttünk és egy meglepően agilis és lelkes Getafe jött velünk szembe, ami szemmel láthatóan nagyon meglepte a csapatot.
A különböző csapatrészekből hiányzott az összhang. A védelem megzavarodott, elől pedig azt láttam, hogy kezdetben úgy voltak, hogy szép lassan bedaráljuk őket nem kell megszakadni.
A két gyors gól után nem is azért aggódtam, hogy képtelenek leszünk fordítani, mert a csapatban megvan a tudás, felül tudják múlni a madridiakat, de ez csak abban az esetben lehetséges, ha fejben összeszedik magukat. Ebben közel sem voltam biztos, mert az utóbbi időben nem volt túl sok példa rá. De jó volt látni az akaratot. A második gól után még Ini is csúszott-mászott, nem ismertek elveszett labdát. Ezt számomra jobb volt látni, mint Pedro góljait.
Ez hiányzott eddig a csapatból. Ha így tudjuk akarni a győzelmet bárkit képesek vagyunk megverni.

Pintora viszont kicsit haragudtam. Ilyen amatőr gólt mint az első egyszerűen nem lehet kapni, a másodiknál meg ha látja, hogy 6 méterre jön a labda és egy védő nincs egy kapusnak ki kell jönni. Ezért még a gyerekcsapatokban is jár egy pofon.
De nem akarom savazni, mert végülis nyertünk, de legközelebb nem kéne megnehezíteni a saját dolgunkat. Alves láthatólag nem vette fel a ritmust, valamennyire betudható néhány hiba ennek is, de teljesen nem menti fel, mert nagyon sok volt belőle.

Nem látok Tata fejébe, de szerintem azért nem kapta le Rob-ot, mert 4:2-nél már gyakorlatilag eldőlt a meccs, ha leszedi, pedig teljesen elszállt volna a maradék önbizalma. Feltűnő volt, hogy a kezdeti hibái után mennyire bátortalan lett, szvsz nem akarta Tata ezt tovább tetőzni.
Persze könnyen lehet, hogy tévedek, de én ezt láttam.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.12.23. 15:27:07

Hál istennek az első fokú indulataimat csillapította Pedrito, de a meccs tanulsága még mindig az amit lassan három-négy éve írok a Jézuskának: egy belső védő. Piqué tragikus, Masch pedig idén enyhén rapszódikussá vált. A védelem legmegbízhatóbb pontja Batra ami érdeme, és röhej egyszerre. Eddig nem voltam biztos hogy sok milliót el kell költeni védőre, és komoly nevet hozni, de már ez is világos a számomra. Piqué nagyon elkényelmesedett, a nyakára kell rántani valakit. (Hogy ne csak a szépet lássuk a meccsből.)

De hála istennek megvertük a Getafét így bajnokok vagyunk. (Kicsit unalmas lesz ugyan a tvaszi szezon, mert innentől csak a Bl meccsek izgalmasak...)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2013.12.23. 13:22:16

mess2009 írta:az én olvasatomban a klasszis(és nem klasszikus!)9-es játék ma elsősorban gólerősséget jelent! Alexis valóban játszik szélen (is!) és középen (is!) és a jobbösszekötő helyén (is) tegnap pl. köze nem volt a jobbszélhez ott ugyanis Alves játszott! a sokat dícsért javulása éppen a góllövésekben csúcsosodott ki, amire szerintem nagy szükség is lenne stabilan - és tök mindegy hogy honnan indulva csinálja meg. amúgy elég világosan leírtam, hogy milyen hiányosságok miatt nem jön az a klasszis teljesítmény. én, ha valaki rosszul játszik akkor arról írok és nem a szebb napjait sorolom - ami nem jelenti azt, hogy nem tudok róla.
Attól még nem fair összehasonlítani egy klasszikus kilencessel egy szélsőt, akár tetszik, akár nem. Tény, hogy tegnap gyengébben játszott, nem tagadom, de várnék egy összehasonlító elemzést bármilyen másik jobb oldali szélsővel (ami nem csak a szubjektív véleményedet tartalmazza, hanem tényeket, számokkal.). Tudom, a gólra töréssel van problémád, de ez összetettebb, minthogy szerinted fejben kevés. Sokkal összetettebb.
Írhatnék még néhány sort, de elég fix véleményen vagy, én is. Ha gondolod pü.-ben folytathatjuk, nem szeretném ezzel megtelíteni a fórumot.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.12.23. 13:09:49

Petr írta:Mess2009-nek a válasz: Komolyan azért várod a 9-es játékot Alexistől, mert kilencesben játszik? Ő szélső, Tata is ott játszatja, a klub is oda vette. Tehát Asamoah Gyan (2) hátvéd?
Szerintem a taktikai feladatoktól, és nem a mezszámtól függ, hogy kinek mi a posztja, de ha nálad a mezszám a prioritás akkor áldásom rád.

Yokozuna írta: Alexis játéka most már tényleg felháborító. Nem tudom ki lát ebben az emberben valamit? Nem elég, hogy nincs épkézláb megoldása elől, de most már a labdavesztéseiből is egyre gyakrabban kontráz az ellenfél. Tello szerintem a jobb oldalon is klasszisokkal jobb nála.
Most jót nevettem, köszönöm. Alexis az idén rendre remek mezőnymunkát végez, a befejezésekkel sokkal kevésbé áll hadilábon (nem tudom mennyire emlékszel, de a Real elleni rangadót neki is köszönhetjük), gólpasszok, kulcspasszok terén pedig pazar megoldásai, meglátásai vannak. Neki is lehetnek rosszabb napjai (bár az egyik gólt abból szereztük, hogy a labda majdnem partvonalon túlra került, de megmentette és kulcslabdát adott).
Az utolsó részre pedig csak ennyit reagálnék: Tello nem hogy a jobb, de még a bal oldalon sem állja meg a helyét a Barcában.. egy Valenciában esetleg.
Elnézést a felfuvalkodottabb válaszért, lehet mindenkinek véleménye, de a kijelentéseid bírnak olyan súllyal, hogy így tudjak csak reagálni (és nem azért, mert az illető munkáját nagyon becsülöm).


Pedronak meg taps a mai teljesítményért, örülnék, ha konstans tudna ilyen formát mutatni. Ez az igazi Pedro.
az én olvasatomban a klasszis(és nem klasszikus!)9-es játék ma elsősorban gólerősséget jelent! Alexis valóban játszik szélen (is!) és középen (is!) és a jobbösszekötő helyén (is) tegnap pl. köze nem volt a jobbszélhez ott ugyanis Alves játszott! a sokat dícsért javulása éppen a góllövésekben csúcsosodott ki, amire szerintem nagy szükség is lenne stabilan - és tök mindegy hogy honnan indulva csinálja meg. amúgy elég világosan leírtam, hogy milyen hiányosságok miatt nem jön az a klasszis teljesítmény. én, ha valaki rosszul játszik akkor arról írok és nem a szebb napjait sorolom - ami nem jelenti azt, hogy nem tudok róla.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2013.12.23. 12:15:43

Mess2009-nek a válasz: Komolyan azért várod a 9-es játékot Alexistől, mert kilencesben játszik? Ő szélső, Tata is ott játszatja, a klub is oda vette. Tehát Asamoah Gyan (2) hátvéd?
Szerintem a taktikai feladatoktól, és nem a mezszámtól függ, hogy kinek mi a posztja, de ha nálad a mezszám a prioritás akkor áldásom rád.

Yokozuna írta: Alexis játéka most már tényleg felháborító. Nem tudom ki lát ebben az emberben valamit? Nem elég, hogy nincs épkézláb megoldása elől, de most már a labdavesztéseiből is egyre gyakrabban kontráz az ellenfél. Tello szerintem a jobb oldalon is klasszisokkal jobb nála.
Most jót nevettem, köszönöm. Alexis az idén rendre remek mezőnymunkát végez, a befejezésekkel sokkal kevésbé áll hadilábon (nem tudom mennyire emlékszel, de a Real elleni rangadót neki is köszönhetjük), gólpasszok, kulcspasszok terén pedig pazar megoldásai, meglátásai vannak. Neki is lehetnek rosszabb napjai (bár az egyik gólt abból szereztük, hogy a labda majdnem partvonalon túlra került, de megmentette és kulcslabdát adott).
Az utolsó részre pedig csak ennyit reagálnék: Tello nem hogy a jobb, de még a bal oldalon sem állja meg a helyét a Barcában.. egy Valenciában esetleg.
Elnézést a felfuvalkodottabb válaszért, lehet mindenkinek véleménye, de a kijelentéseid bírnak olyan súllyal, hogy így tudjak csak reagálni (és nem azért, mert az illető munkáját nagyon becsülöm).


Pedronak meg taps a mai teljesítményért, örülnék, ha konstans tudna ilyen formát mutatni. Ez az igazi Pedro.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.12.23. 11:06:38

Miért vársz klasszis kilences teljesítményt Alexistől? :shock: Ő szélső. Vagy mert kilences szám szerepel a mezén? :lol: :lol:
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.12.23. 08:31:51

Tata sajátos megnyilatkozásait kezdem kiismerni. ha azt mondja Alexis dicsérendő egyértelmű, hogy gyenge volt..., ha azt mondja nem aludtunk be az elején - nyilvánvaló, hogy az történt....ami pedig a védekezést illető vágyálmait illeti...., nos az egyelőre csak álom maradt. visszatérve a chíleire: nem vitatom, javult a gyerek de messze még a klasszis 9-es teljesítményektől, korábban azt mondtam hogy fejben gyenge nos ezt most i tartom, mert láthatóan sok a rossz döntése és talán az önbizalma is lehetne acélosabb... jobban kellene akarni a góllövést, határozottabban kellene támadni a kaput... lásd: Diego Costa! Sancheznek semmivel sem rosszabbak a fizikai adottságai, sőt a cselező készsége jobb de sajna nem váltja gólokra elég hatékonyan. ami még nem tetszett Tata mondandójában..." ..ahogy megbeszéltük...." nos egy jó edzőnél természetes, hogy minden úgy történik.... ha ezt hangsúlyozni kell?! hát a fene tudja... amúgy a cseréi tegnap? (leszámítva, hogy 5:2-nél nem sok vizet zavar ) én pl. : Sergi, Alves, Alexis cserét vártam - időben!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.12.23. 00:11:45

Yokozuna írta:Alexis játéka most már tényleg felháborító. Nem tudom ki lát ebben az emberben valamit? Nem elég, hogy nincs épkézláb megoldása elől, de most már a labdavesztéseiből is egyre gyakrabban kontráz az ellenfél. Tello szerintem a jobb oldalon is klasszisokkal jobb nála.
Édes Istenem... ](*,)
Jó, hogy 6-7 meccsen keresztül rendre betalált, meg szórta a gólpasszokat. Most volt egy gyengébb meccse, bár szerintem abszolút nem volt kirívóan gyenge.
És Tello klasszisokkal jobb? Hány Barca meccset néztél az elmúlt 2 évben? Mondjuk a legutóbbit láttad, ahol kezdett Tello barátod? Harmatos liba... volt, vagy még az sem.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.12.22. 23:53:20

Direkt jól jött ez a két gól az elején. Utána kénytelenek voltak focizni. Egyébként lötyögtek volna a döntetlennel, és a végén kaptak volna egy gól, ami elég lett volna a vereséghez.
Szerencsére másként alakult. Masc, Cesc és Pedro elkezdett hajtani, és vitték a csapatot. Piqué, Ini és Alba is egy csapásra feljavult.
Alexis játéka most már tényleg felháborító. Nem tudom ki lát ebben az emberben valamit? Nem elég, hogy nincs épkézláb megoldása elől, de most már a labdavesztéseiből is egyre gyakrabban kontráz az ellenfél. Tello szerintem a jobb oldalon is klasszisokkal jobb nála.
Sergi Roberto nem lehetne kezdő játékos egy ilyen fontos meccsen, nincs meg egyelőre a képessége hozzá. Song meg ücsörög a cserepadon, ez érthetetlen.
Tudom, hogy kényszer, de Cesc nem való csatárnak. Inkább ne kezdjen, álljon be később a középpályára, ha kell, sokkal több hasznára van a csapatnak. Szerencse, hogy Pedro ma megvalósította az egy személyes csatársort, és így visszalépve Fabregas játéka is feljavult.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.12.22. 22:08:32

azért is különösen értékes ez a győzelem, mert idegenben egy jó kis középcsapat ellen(Madridban!) hoztuk miközben az emlegetett hiányzók mellett egy sérülésből jövő (és nagyon gyengén játszó) Alves, egy bűn gyenge Sanchez, egy hasonló Sergi Roberto is "fertőzte" a csapatot. a bekapott gyors két gól viszont ezúttal nem letargiát, hanem mentális erőt adott, és ez valamint Pedró "jó napja" döntőnek bizonyult. van erő a csapatban még akkor is ezt mondom, ha a Getafe csak egy középcsapat a Spanyol mezőnyben.
jöhetnek vissza az ászok jövőre, és jön ha akarjuk ha nem az Atm. Madrid!
Kellemes Karácsonyt mindenkinek!
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2013.12.22. 21:41:26

Rendesen kapja megint a segítséget a Madrid. Kifele szabad helyett a Madrid kap szabadot amiből Ronaldo lesről gólt fejel :)
94:39 6 - 1
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.12.22. 21:33:03

Hát marha érdekes meccs volt az tuti...Az eleje katasztrófa,kicsit úgy érzem bent maradtunk az öltözőben...Pique meg bent maradt úgy 2éve kb... :D Szidunk itt mindenkit hátul,dehogy a veszélyes szituk 70%a rendre róla van...Lehet kicsit ki kéne rakni a lelátóra,hátha összeszedné magát...És nem rotálás miatt leültetni mint egyszer egyszer,hanem 2-3meccsre...Ennyit tud hátul Puyol is még,pláne Barthra jelenleg többet is...Mascherano meg érdekes,az a baj vele is hogy nem megbízható egyenletes a teljesítménye...De még meccsen belül is csapongó,néha parádés,majd elszórja a saját 16osunknál,majd megint parádézik...Egy védőnél ez nem megengedhető sztem...

Amúgy nem gondolnám hogy csapat szinten nem jó a védekezés,és új edző vagy taktika kellene...Most az egyéni hibákkal mit csináljon egy edző...Ki van adva a taktika deha Pique elhagyja a zónáját,vagy Busi nem követi az emberét akkor azzal sokat nem tud taktikailag tenni...Igen fejmosás,nyílván meg is kapják,és pl Busi még azt mondom hogy jó hát azért össze tudja ő kapni magát,de Piquevel mit kezdjen,aki már Pep alatt is kezdte hozni ezt a formáját, 3 edző alatt is ezt művelte...Mascherano szintén,ő ilyen...Ez nem edző kérdés...Pepnél is ilyenek voltak,csak ritkán jött ki mert a labda nem ment hátra,meg Puyol egy félisten volt akkor még...Kirúgni nem rúghatja ki őket,mert ígyis kb alig van védőnk,Pique mint mindent agyon nyert és még fiatal center,kb eltávolíthatatlan,tuti nem engedné a vezetőség...Innentől nyilatkozza hogy meg van elégedve,most mit mondjon kifelé,hogy mekkora ökör ez meg az,attól jobb lesz...Az ember marad,csak még pocsékabbul fog játszani...

De hát kellene vki hátra,látszódik azért...Ha lenne egy stabil ember Pique mellett akkor még azért sztem ő is össze tudná kapni magát...Csakhát nehéz...Tömegemberrel nem megyünk semmire,a minőség meg drága,a vezetőség nem engedné pláne most amikor vizsgálódnak is ellenenük...Eleve a fizetések miatt kb akkor jöhetne egy klasszis védő,akit elég dúrván ki kellene fizetni, ha menne vki...Szal nem egyszerű ez,és Rosellék közel nem biztos hogy engedélyeznék ezt...Innentől meg nem edző kérdés a dolog,ő nem nagyon tud belenyúlni,talán ha Barthra hosszú távon tudná hozni a szintet...De sztem Tatanak is vmi hasonló járhat a fejében...

Viszont azért nagyon erős ez a csapat ezt ma is láthattuk...Vmi más mint tavaly vagy azelőtt...Szal ez hogy Messi nélkül eddig gyakorlatilag megbénultunk,Pep alatt is,most meg lehozzunk egy rekord rajtot a ligában...És amikor a Messit úgymondd "pótolni" tudó játékos Neymar sincs,és kapunk 2gólt negyed óra alatt,idegenben, egy közel nem rossz csapat ellen,akik ráadásul lelkesen,de aljasan és erőszakosan játszanak...Erre jön a semmiből Pedro, lő egy mesterhármast,határozottan jól játszunk,majd a vége laza...Szal nem kis erő van a teamben...Pláne hogy mindezt még plusz egy Xavi nélkül, Sergi Robertoval...Szal le a kalappal...Azért idén vki mindíg a hátára veszi a gárdát,vki mindíg nagyot domborít ha igazán kell a semmiből...No ez az edző érdeme...Ez edző kérdés...Vmit jól csinál Tata...

És ha még ehhez visszatér Messi is, aki ha rosszul játszunk is képes megverni bárkit,egymaga...Plusz a játékunk rá épül lényegében,az igaz játékunkat vele tudjuk...Ő a beinduló,ő húzza a váratlant...Közel nem kell temetni ezt a csapatot...Sőt...És mégis olyan rimánkodások vannak itt, mintha nem rekord rajttal kezdtünk volna,nem a tabella élén állnánk,és nem jutottunk volna tovább a Blben az első helyen...Mi lenne ha tényleg rosszul menne,mint teszem azt a Mu-nak eddig...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.22. 20:41:01

barlacy írta:Masi? rapszódikus
Szegényt még le sem igazoltuk, és már kapja az ívet. :lol:
Chino írta: Az elejét nagyon elszórakoztuk, lehet, hogy Alvesnek jót tett volna egy kis pihi, egy hosszú sérülés után kicsit fokozatosabban kellene visszajönni, sokszor marad le, de azért ennyi ordító hibát nem szokott elkövetni, mint amennyit ma. Jobban elnéztem volna ott Adrianot, de már mind1.

A védelmünk újra kabaré volt. Pedig már kezdtem azt hinni, hogy Piqué összekapja magát, de megint csalódnom kell.
A középpályán sajnos Rob most nagyon gyenge láncszemnek bizonyult. Látszott, hogy néhány rossz megoldás után teljesen elment az önbizalma, ha hozzá is került a labda, egyből egy biztos 2 méteres passzt választott vagy megijedt és elvesztette a labdát. Talán ha azt a helyzetét beveri és nem a kapufát rúgja telibe bátrabban játszott volna. Ezzel Ininek teljesen át kellett vállalni a szervezést és nem tudott kötetlenebbül játszani, kapura veszélyesnek lenni. A második félidőre Cesc is összekapta magát. Annyira látszik, hogy kicsit hátrébb mennyivel jobban érzi magát. Szívesen megnéztem volna egy SR-Dongou cserét.

Pedro ma nagyot alkotott. Annyi a gond, hogy van egy ilyen mérkőzése, mellette pedig hat kuka. Félreértés ne essék nem savazni akarom, főleg egy ilyen meccs után, mert nélküle lehet, hogy egy X se lett volna meg. Nagy pacsi neki, mostmár csak azt remélem, valamit fent fog tartani a mai teljesítményéből.

Már előre tudom, hogy jönni fog, hogy az első gólnál kint volt a labda, Cesc gólja meg les, a tizi is kamu volt stb.
Azt azért mellékesen jegyezzük meg, hogy minimum két, de talán három emberrel kevesebben kellett volna befejezni a Getafenak a meccset. Plusz nem kaptunk meg egy tizenegyest, elvettek egy szabályos gólt. Szóval a spori megint a helyzet magaslatán állt. :D
Gusztustalan volt amit a madridiak csináltak a vége felé. Úgy látszik abban a városban senki nem tud normálisan veszteni.
Nem tudok sokat hozzáfűzni, már nem emlékszem milyen szituációban vesztettünk labdát az első gól előtt, de a gyerek úgy jött be Alves helyén, ahogy az meg van írva.
Utána azt mondtam magamban, hogy nem a két kapott gól a gáz, hanem ha nem tudunk legalább 3-at lőni, úgyhogy jár a dicséret a csapatnak. Egyszerűen olyan nyomást tettek a Getaféra a félidő végén, hogy már nem bírták.

Sanchezt meg lehet, hogy ki kéne próbálni baltámadóként, úgy jobban tudna a kapu felé törni, most szinte helyzetbe sem került (bár a végén majdnem meglőtte ugyanazt a gólt, mint a Madrid ellen 2 éve). Pedronál nagyjából mindegy melyik oldalon van, de jobblábasként jobb oldalról Sancheznek elég nehéz a dolga.

Undiano Mallencohoz meg csak annyit, hogy ő vezette a Real elleni kupadöntőnket, azok után én már meg sem lepődöm semmin. A meccs elején amint megláttam a nevét, tudtam, hogy itt lesz egy-két érdekes döntés.
socio66

2013.12.22. 20:24:23

Már meccs előtt is egy picit erőn felülinek éreztem a győzelmet ma, 0-2-ről pedig aztán pláne, így nagyon értékes a három pont.
Lélektanilag szerintem sokat jelent a csapatnak, hogy a két legjobbja nélkül is megoldott egy nehéz feladatot, ilyenekből lehet igazán építkezni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.22. 19:53:55

barlacy írta:Fenntartom:Neymar, Pedro, Messi, Iniesta,Busi, Xavi,És Puyi(bár öregszik),labdaművészek,közelít Sergi R.
Bartra, talán?Qenca? Tello sosem, és soha: Alexis.
Montoya? Nagy lehetőség!!
Alba?gyors, de kényelmes.És az egy az egyet 80 %-ban bukja.
Masi? rapszódikus
Kapus, és tréner is kell.
Ezekkel az érvekkel én nem tudok vitába szállni. =D>

Az elejét nagyon elszórakoztuk, lehet, hogy Alvesnek jót tett volna egy kis pihi, egy hosszú sérülés után kicsit fokozatosabban kellene visszajönni, sokszor marad le, de azért ennyi ordító hibát nem szokott elkövetni, mint amennyit ma. Jobban elnéztem volna ott Adrianot, de már mind1.

A védelmünk újra kabaré volt. Pedig már kezdtem azt hinni, hogy Piqué összekapja magát, de megint csalódnom kell.
A középpályán sajnos Rob most nagyon gyenge láncszemnek bizonyult. Látszott, hogy néhány rossz megoldás után teljesen elment az önbizalma, ha hozzá is került a labda, egyből egy biztos 2 méteres passzt választott vagy megijedt és elvesztette a labdát. Talán ha azt a helyzetét beveri és nem a kapufát rúgja telibe bátrabban játszott volna. Ezzel Ininek teljesen át kellett vállalni a szervezést és nem tudott kötetlenebbül játszani, kapura veszélyesnek lenni. A második félidőre Cesc is összekapta magát. Annyira látszik, hogy kicsit hátrébb mennyivel jobban érzi magát. Szívesen megnéztem volna egy SR-Dongou cserét.

Pedro ma nagyot alkotott. Annyi a gond, hogy van egy ilyen mérkőzése, mellette pedig hat kuka. Félreértés ne essék nem savazni akarom, főleg egy ilyen meccs után, mert nélküle lehet, hogy egy X se lett volna meg. Nagy pacsi neki, mostmár csak azt remélem, valamit fent fog tartani a mai teljesítményéből.

Már előre tudom, hogy jönni fog, hogy az első gólnál kint volt a labda, Cesc gólja meg les, a tizi is kamu volt stb.
Azt azért mellékesen jegyezzük meg, hogy minimum két, de talán három emberrel kevesebben kellett volna befejezni a Getafenak a meccset. Plusz nem kaptunk meg egy tizenegyest, elvettek egy szabályos gólt. Szóval a spori megint a helyzet magaslatán állt. :D
Gusztustalan volt amit a madridiak csináltak a vége felé. Úgy látszik abban a városban senki nem tud normálisan veszteni.
Forca Barca!!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.12.22. 19:47:23

ja, és ez messi, neymar nélkül volt, idegenben méghozzá a getafe ellen
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.22. 19:32:56

Még nem láttam a meccset, hamarosan bepótolom. De a megérzésem bejött Pedroval kapcsolatban. A 3 gól magáért beszél, persze ilyenkor jön a szünet, amikor kiló számra veri a gólokat...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.12.22. 19:31:09

szerintem fantasztikusan játszottunk azon a gyenge 15-20 percen kívül. mindenki ment előre, előre passzok, erősen felpasszolt labdák, nyomás az ellenfélre. sergi roberto nem játszott különösen jól, de nagyon látszott, hogy ez az ő játéka. megkapja a labdát, előrenézve veszi át, elindul, vezeti, és csinálja, amíg tudja. egyébként adott két gólpassz szerűséget is, egyik pedro pörgette fölé, másikat alexis lőtte centikkel mellé. szóval szerintem ő elég jó lesz az ilyenfajta játékban.

pedro meg konkrétan megnyerte nekünk a meccset, az első két gól közül egyik se volt egyértelmű be kell lőni helyzet. utána meg már jött a henger.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2013.12.22. 19:24:50

Fenntartom:Neymar, Pedro, Messi, Iniesta,Busi, Xavi,És Puyi(bár öregszik),labdaművészek,közelít Sergi R.
Bartra, talán?Qenca? Tello sosem, és soha: Alexis.
Montoya? Nagy lehetőség!!
Alba?gyors, de kényelmes.És az egy az egyet 80 %-ban bukja.
Masi? rapszódikus
Kapus, és tréner is kell.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.12.22. 19:04:00

StickyFingaz írta:
barlacy írta:Szóval:
D.Alves- mehet.
Aki ekézte (ekézi) Pedritót- sok sok hamu kell...a fejére...
Sanchez- továbbra sem idevaló!!

És, lehet, hogy szerintem egy másik edző is...KELL!!!
Szóval:
Kit hoznál a helyére?Montoya nem Barca szint.
Ahogy lentebb is írtam:Pedro 1 meccsére 10 rossz jut.
Inkább Pedro nem idevaló.
Az utolsóra meg inkább nem írnák semmit...
Piszczek-et kéne hozni, de nem hinném, hogy a Dortmund elengédné, amúgy szvsz Montoya Barca szint, főleg védekezésben és a támadásokba is jól lép be, van amikor elrontja de melyik védő nem? De ha úgy látod, hogy ő nem az, akkor kiváncsi vagyok szted ki Barca szint. Dani Alves-re meg a sérüléséig mki azt mondta, hogy támadásban mennyit számít, hát azt ma is láthattuk(semmit), a védekezése meg egyenesen pocsék volt.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.12.22. 19:03:32

Kimásztunk a mélyből, szép győzelem volt! Ezzel azt hiszem nyugodtan tölthetjük az ünnepeket, tehát ezúton is boldog karácsonyt és újévet kívánok mindenkinek! Jövőre ugyanitt, Visca el Barca :!:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.12.22. 19:02:30

Nehezen indult, de csak behúztuk.

És ne felejtsétek el, ha bajban van a csapat, nyugodtan írjátok be ezt:
Game90 írta:Majd Pedro lő egy hármast.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.12.22. 18:59:18

barlacy írta:Szóval:
D.Alves- mehet.
Aki ekézte (ekézi) Pedritót- sok sok hamu kell...a fejére...
Sanchez- továbbra sem idevaló!!

És, lehet, hogy szerintem egy másik edző is...KELL!!!
Szóval:
Kit hoznál a helyére?Montoya nem Barca szint.
Ahogy lentebb is írtam:Pedro 1 meccsére 10 rossz jut.
Inkább Pedro nem idevaló.
Az utolsóra meg inkább nem írnák semmit...
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.22. 18:52:29

nem sok reményt adtam 2-0 után messi és ney nélkül, de le a kalappal, hogy onnan visszahoztuk, főleg egy ilyen nehéz pályán. =D>
pedro hatalmas, 3 gól és egy kiharcolt tizi, cesc 2 gól 1 gólpassz, nagyon kellett ez most.

egy-két embert már láttam bírózni facebookon, azt nem értem.
cesc gólja a stream-em szerint les, és az első gól előtt talán már nem csippentette a labda a vonalat, viszont pedronak volt egy érvénytelenített gólja, ami inkább egy vonal volt, meg azért taposásért is láttunk pirosat.
Válasz küldése