Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.22. 21:58:21

se xavi, se iniesta, ezt nem szeressük... fabregas mi a rákot csinált h állandóan kezdő? tiszta káosz a kezdőnk :?

azért granadát fél lábbal is verni kell.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
margarin
Jugador del Barça
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2010.08.02. 00:12:41
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.22. 21:56:13

gianni írta:Mindenesetre győzni kell,mert ezt a Granadát még a real is megverte!:)
:D
19 éves koromig játszottam a Barca csapatában aztán felébredtem:):):)):):
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2012.09.22. 21:53:34

Mindenesetre győzni kell,mert ezt a Granadát még a real is megverte!:)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.22. 21:48:49

Varga írta:
Azért Tito védelmében azt felhoznám, hogy ha nem a Real ellen játszanánk 2 hét múlva, akkor valószínűleg Bartra kezdene. Úgy néz ki Songot akarja oda tenni. így valószínűleg jobb lesz mindenkinek, ha játszik pár meccset ott, hagy szokja.
IGen, erre én is gondoltam és emiatt tényleg érthető. De az a baj, h (eddig még TItonál nem vt ezen kívül ilyen helyzet), de Pepnél azért láthattuk, h inkább odarakta a kvk kat kh ra, mintsem FOntást bedobta volna és általában, mikor játszhatott vna, nem vt semmi "kifogás", h ki ellen kell felkészíteni vkit. Remélem, most tényleg ez áll a httérben és a következő ilyen alkalomkor mr egy fiatal lesz ott.
Nincs semmi baj, ha nem tartjk őket Barca szintűnek és nem látnak bennük sokat, de akkor ne nyilatkozzák folytonosan azt, h bízunk bennük. :)
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2012.09.22. 21:44:12

bence-barca írta:Az ember sose lehet elégedett...
Inkább kezdett vna Bartra és vele együtt Tello is.
Ennyit a saját nevelésről... Most azért már kezd idegesíteni, amit eddig magamban tartottam, h midnig mondják nálunk az utánpótlást, de eddig Pep, most meg Tito is igazolja, h azért annyira mégsem bíznak benne...Mikor, ha nem egy ilyen meccsen kell bizonyátsi lehetőséget adni. Vagy Bartranak vagy Fontásnak... :roll:
Nem szoktam felhúzni magam az edzők dolgain, de most azért felment bennem a pumpa :?
Azért Tito védelmében azt felhoznám, hogy ha nem a Real ellen játszanánk 2 hét múlva, akkor valószínűleg Bartra kezdene. Úgy néz ki Songot akarja oda tenni. így valószínűleg jobb lesz mindenkinek, ha játszik pár meccset ott.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.09.22. 21:42:55

Egyszer megnéznék egy madridot az ALonso-Khedira védelemmel felállni.
mert nálunk most ez megy,közegidegen játékosokat erőltetünk be oda,ahová nem kéne. a legtöbb nagy csapatnak,korszaktól függetlenül a belső kettes megbonthatatlan és sérthetetlen volt. nálunk meg lassan már tényleg mindenki középhátvédet játszhat,kivéve akiknek az a posztja.
És nem a mostani két ember ellen,mert Masch egész jól lehozza azt a posztot,de mégsem az igazi. azért nem mert sosincs a két kh között összhang mostmár évek óta. ebből adódnak a helyezkedési hibákból kapott gólok is.
nah mindegy,egy Granadát így is ütni kell,de ha a real ellen ezzel a kettőssel megyünk fel,akkor készülhetünk is majd a zakóra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.09.22. 21:41:01

BritishKnight írta: Szerintem Ők is megértik hiszen az El Clasicóra fel kell készülnie a Song-Masc védőpárosnak mivel szerintem Bartra még nem érett meg arra,hogy egy El Clasícón részt vegyen.
Jövőhéten is nekik kell kezdeniük,hogy szokják egymást :)
Nem hiszem, hogy Song, mint középhátvéd megérett volna, arra, hogy egy klasszikuson játsszon. S ezt nem csak a Spartak elleni produkciója miatt mondom. A srác nem sokat játszott azon a poszton, ha egyáltalán játszott, sok Arsenal meccset nem nézek, s nem tartom a legszerencsésebb döntésnek, hogy két héttel egy ilyen fontosságú meccs előtt megy a kísérletezgetés.
Ha már Titonak az a mánia, ami Pepnek is megvolt, hogy védekező középpályásokat átnevel védőre, akkor legalább Busquets-el próbálkozna, Ő legalább már megfordult hátul is.

A kezdő tetszik. Thiago és Villa kezdőcsapatba kerülésének örülök.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.22. 21:39:59

Az ember sose lehet elégedett...
Inkább kezdett vna Bartra és vele együtt Tello is.
Ennyit a saját nevelésről... Most azért már kezd idegesíteni, amit eddig magamban tartottam, h midnig mondják nálunk az utánpótlást, de eddig Pep, most meg Tito is igazolja, h azért annyira mégsem bíznak benne...Mikor, ha nem egy ilyen meccsen kell bizonyátsi lehetőséget adni. Vagy Bartranak vagy Fontásnak... :roll:
Nem szoktam felhúzni magam az edzők dolgain, de most azért felment bennem a pumpa :?
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.09.22. 21:39:22

Azért én reménykedek még abban, hogy meccsen Song-Busi helyet cserél a kiíráshoz képest, mert Sergio legalább már játszott ott párszor, míg Song igencsak gyatra produkciót mutatott hét közben.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.09.22. 21:36:52

lui1698 írta:Azért már vicc kategória amit Barta-ékkal művelnek.
Mindig elmondják, hogy számítanak a fiatalokra, meg ezért nem is vettünk elvileg belső védőt, erre inkább kezdet Tito is 2 vkp-t, mintsem, hogy őket betegye egy Granada! ellen.
Sajnálom a srácokat, mert rossz lehet azért, hogy rendszeresen pofára vannak ejtve.
Majd kapnak a kupában pár meccset, meg bl+bajnokikon mikor már semmi tétje nem lesz. :roll:

Támadósor tetszik, Thiago-nak örülök.
Szerintem Ők is megértik hiszen az El Clasicóra fel kell készülnie a Song-Masc védőpárosnak mivel szerintem Bartra még nem érett meg arra,hogy egy El Clasícón részt vegyen.Normális esetben(ha van egy egészséges Puyolunk vagy Piquénk) Bartra kezdene egy Granada ellen
Jövőhéten is nekik kell kezdeniük,hogy szokják egymást :)

Hajrá Barca!
Kép
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.09.22. 21:36:07

lui1698 írta:Azért már vicc kategória amit Barta-ékkal művelnek.
Mindig elmondják, hogy számítanak a fiatalokra, meg ezért nem is vettünk elvileg belső védőt, erre inkább kezdet Tito is 2 vkp-t, mintsem, hogy őket betegye egy Granada! ellen.
Sajnálom a srácokat, mert rossz lehet azért, hogy rendszeresen pofára vannak ejtve.
Majd kapnak a kupában pár meccset, meg bl+bajnokikon mikor már semmi tétje nem lesz. :roll:

Támadósor tetszik, Thiago-nak örülök.
+1
ráadásul SONG? Na mind1...De így sok értelme nincs annak, hogy a fiatalok a felnőtt a csapatnál vannak
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.09.22. 21:19:29

Azért már vicc kategória amit Barta-ékkal művelnek.
Mindig elmondják, hogy számítanak a fiatalokra, meg ezért nem is vettünk elvileg belső védőt, erre inkább kezdet Tito is 2 vkp-t, mintsem, hogy őket betegye egy Granada! ellen.
Sajnálom a srácokat, mert rossz lehet azért, hogy rendszeresen pofára vannak ejtve.
Majd kapnak a kupában pár meccset, meg bl+bajnokikon mikor már semmi tétje nem lesz. :roll:

Támadósor tetszik, Thiago-nak örülök.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.09.22. 21:19:26

én inkább albát hiányolom.
song érthető, a mascherano-song duót össze kell rázni a clasicóra.

villa...nem hiszek a szememnek :D
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2012.09.22. 21:16:10

Kezdő: Valdés; Alves, Song, Mascherano, Adriano; Sergio Busquets, Thiago, Cesc; Alexis, Messi y Villa.

Bartrat hiányolom csak. Mind1 meg kell nyerni.

Visca el Barca!
Kép
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.22. 15:17:19

Alcantara írta:
BritishKnight írta:Csináltam 3 variációt arra,hogy hogyan kellene felállni szombaton.

Véleményezzetek :)
Szerintem nem rossz maga az ötlet ha Fifázol, de mint azt tudjuk itt mindeni poszton megfordul szinte mindenki, és ha kell pedro visszajön jobbhátvédnek stb., jó elképzelések, csak szerintem itt mindenkinek kötelező több posztot játszani épp ezért többen feltűnnek olyan posztokon a meccs közben amely alapesetben nem az övé lenne.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.09.22. 14:53:57

BritishKnight írta:Csináltam 3 variációt arra,hogy hogyan kellene felállni szombaton.
Íme:
Kép

Véleményezzetek :)
Nálam a kettes variációd a favorit! Annyi módosítással mindenféleképpen, hogy Song helyett Bartra a kezdő.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.09.22. 13:27:29

Én a mai meccsel már egy kicsit a Madrid elleni rangadóra is hangolnék! Nem azért, mert lenézném a Granadát, ugyanis szerintem ez a mai is kemény meccs lesz! Viszont a védelmet abban az összeállításban játszatnám, ahogy a Madrid ellen is fel fogunk állni. Szóval szerintem ez lenne a jó összeállítás:

VV- Dani, Masc, Song, Alba - Xavi, Busi, Cesc - Pedro, Messi, Tello

Csereként legalább 40 percet adnék Villának, valamint hasonló játékidőt Sancheznek is! Középen pedig jöhet cserébe Tiago Cesc vagy Xavi helyett!
Így azok, akik kisebb nagyobb sérüléssel bajlódtak kapnának egy kis meccsterhelést a Classico előtt! Tippem 3-0, és Pedro, Cesc és Messi góljai döntenek majd! :-)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.09.22. 12:12:36

Szerintem azért nem kell túlbiztosítani semmit, 1 hetük lesz a játékosoknak pihenni a Sevilla meccsig, az bőven elég kéne, hogy legyen, onnantól kezdve meg ugyanúgy 3 meccs van 8 napon belül, akármennyit is pihentek előtte.
Persze akinél erőnlétileg indokolt (Xavi, Villa), az ne kezdjen feltétlenül (bár inkább azt részesíteném előnyben, hogy kezdjenek, és ha nagyon megyünk, akkor lehozzák őket, mint azt, hogy ha gáz van akkor bedobják őket), de nem fog senki megszakadni attól, hogy 1 hét múlva jön a következő mérkőzés.

Viszont én is támogatom, hogy lehetőleg Bartra és Fontás ne csak a padot melegítse egész évben, főleg ha már miattuk nem jött senki védő, és Pephez hasonlóan sikerült megint azt kommunikálni, hogy bízunk bennük. Azért már kezd elég röhej lenni, hogy a pályán van 3 vkp és 0 khv, a padon meg fordítva....

(Btw én emlékszem rosszul, hogy tiltott saját kezdőket beírogatni?)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.22. 12:05:40

Gareth Tello írta:
Csodálkoznék, ha így állnánk fel...
Hát én is. Pedig ó lenne már.
1. Nem feltétlen Tello ellen irányul ez most, de ideje lenne már Villát kezdetni, vagy legalábbis Tellot padoztatni. Tényleg indokolatlanul sok percet kap, de azért nem annyir meggyőző, h meg is érdemelje.
2. Bartra jó lenne ha kezdene, mert ha komolyan gondolják, mikor, ha nem egy kisebb csapat ellen kéne játszatni.
Igazából nekem lényeg, h Bartra kezdjen. Tello-ügy csak másodlagos most.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.22. 12:00:58

Kép

Csodálkoznék, ha így állnánk fel...
Barcaman1993 írta:Valdes-Montoya, Bartra, Mascherano, Jordi Alba-Thiago, Song, Fabregas-Alexis, Messi, Tello/Villa
Ez már sokkal szimpatikusabb, Xavinak szerintem is mindenképpen kéne már egy pihenő, pláne Sevilla-Madrid előtt.
Tello vagy Villa...
Én megpróbálnám Villát, Tello mostanában igen sokat játszott, aztán nehogy azt higgye, hogy ő itt az istencsászár. :D
A viccet félretéve, David barátunk már van olyan erőben szvsz, hogy ha nem is 90, de mondjuk 60-70 percet végig tud nyomni, aztán ha elfárad, jöhet helyette Pedro vagy Tello.
Bartra szerepeltetése szintúgy logikusnak tűnik, legalábbis az biztos, hogy jobb, mintha a Song-Busquets páros egyik tagja lenne Masch párja a védelem tengelyében...

Jó kis meccsre számítok (mondjuk a tavaszi 5-3-hoz hasonlóra), nagyon jó lenne nyerni, hogy aztán százszázalékos teljesítmény tudatában vonulhassanak el Messiék a sevillai bajnoki előtti egyhetes pihenőre.

VISCA :!:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.09.22. 09:30:28

Na végre jó az eurobarca és végre ismét meccs lesz ma. Bevallom nem igazán vagyok megelégedve a teljesítményünkkel. Pontosabban az eredményekkel igen, de a játékkal egyáltalán nem. Eddigi 7 meccsén a csapat 9 gólt kapott :!: Ez minden csak nem stabil védekezés. Az egyedüli szerencsénk, hogy 1 meccset leszámítva, mindig sikerült vhogy felül kerekednünk. És e-mellé hozzátartozik, hogy egyedül a Valencia ellen sikerült értékelhető védekezést felmutatnunk. 1-2 meccs után kezdtünk örvendezni, hogy ilyen-olyan finomságokat látunk a csapat játékában, amit korábban nem, de mikor 10 emberrel fölállnak a 16-osra továbbra sem tudunk mit kezdeni. Az átlövések ritkán jönnek, akkor is satynyák, az alapvonal mellé max. Tello viszi le. a cseleket nem vállaljuk be, ahogy a kényszerítőket sem, a fejjátékunk meg majdnem a 0-val egyenlő, mivel beadások szökő évente jönnek, akkor is milyenek... És akkor még jön a védőkérdés is. Minden poszton kiló számra el vagyunk látva játékossal, egyedül a középső védőkkel nem, erre rendre ők esnek ki. Piqué 3 évet szinte végignyomott minimális pihenéssel, szinte sérülések nélkül, tavaly sztem 5 meccset nem tudott végignyomni sérülés nélkül egyhuzamban és most is sérült. Szegény Puyi fölött is kezd eljárni az idő, azért ez a rengeteg sérülés nála sztem nem lehet véletlen. Most már várom vissza 1000-rel Abidalt, mert óriási szükség lenne rá.
És akkor rátérnék a ma esti meccsre. Mindannyian tudjuk, hogy ez egy könnyebb meccsnek sorolható (valószínűleg) be, utána viszont 3 kőkemény meccs jön (Sevilla i, Real o, Benfica i), tehát értelemszerűen logikus lenne lenne pihentetni 1-2 emberre rá is férne. Én erre gondoltam:

Valdes-Montoya, Bartra, Mascherano, Jordi Alba-Thiago, Song, Fabregas-Alexis, Messi, Tello/Villa

Alvesre nagy szükség lesz, Montoya nyugodtan játszhatna a pihentetés és a játékpercek szempontjából. Középső védő poszton nem igazán van választásunk, míg a baloson sztem elég jól állunk most, Jordi Alba ráadásul pihent is 2 meccset, szükség van rá. Busit és Xavit mindenképpen pihentetni kell, sőt Fabregast is kéne, de azért a Thiago-Song-Dos Santos trió elég vékonynak tűnne. Bár ki tudja, lehet mégis... Messi alap, Alexis szintén pihenhetett, ráadásul jól szállt be a Szpartak ellen, Tello úgy szintén jól teljesített. Őt mondjuk inkább azért raknám be, mert Pedrora is ráférne már egy kis pihenés. Villa meg, ahogy mondja Tito még nem bír 90-et, bár a Samp ellen kb. 1 hónapja már elég sokat játszott. Őt is szívesen látnám, de egyértelműen jobb megoldásnak tűnik inkább egy eldőlt meccsen csereként beküldeni, hogy aztán jól játsszon szerezzen 1-2 gólt, minthogy a meccs elejétől esetleg szenvedjen. Tehát én erre gondoltam.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.09.22. 08:38:21

Csináltam 3 variációt arra,hogy hogyan kellene felállni szombaton.
Íme:
Kép

Véleményezzetek :)
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.09.22. 08:16:26

ez a meccs valóban arról kell hogy szóljon, hogy a cseresor is játéklehetőséget kapjon.
a védelemben ez még + kényszer is, középen szabad a gazda elől csak Messi a fix a gólkirályi címe miatt, meg sajnos azért is mivel rajta kívül még most is igaz: góllövő kerestetik.
azon viszont csodálkozom, hogy a leg kézenfekvőbb cserét : Montolya senki nem említi!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.09.22. 07:43:59

Nem rossz kezdő tizenegy, én csak egy helyen változtatnék: középpályán valaki rovására mindenképpen Thiagot kezdetném.Kell neki a meccs, hogy teljesen játékba lendüljön, mert Xavit biztos pihentetni kell az év folyamán többször is.

Ez az a meccs, ahol Bartra játéka nyugodtan előtérbe kerülhet, mindenféleképpen be kell őt építeni a védelembe. Én szívesebben láttam volna őt már szerdán is Piqué sérülése után.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.09.21. 15:46:53

Granada ellen egy ilyen kezdőt megpróbálnék

Valdes

Alves - Bartra- Mascherano- Adriano
Song- Busquets

Messi - Xavi - Fabregas/Tello

Pedro

Szerintem majd a classicora is hasonlóan kéne felállni, tekintve, hogy a védekezésünk egy nulla, Piqué és Puyol is kidőlt.
Song és Busi is tudnak előre játszani, főleg Song. Így valamelyikük mindig feljebb tudna majd lépni, és vissza is tudna zárni. És besegítenének középen, ha kell.
Valamit muszáj csinálni, mert a kontrákat képtelenek levédekezni.
Válasz küldése