Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.10.22. 20:06:01

előrebocsátom: a 20. perctől láttam a meccset. Szval piszok jó, lüktető meccs volt. Ez már nem a tabella végén kúszó valencia.
Az idényben kb.70%-át láttam a meccseknek, tehát úgy írom a véleményem.
Szval a középpálya és a szélső védekezésünk nincs rendben. A védelemmel az Umti (ha ma nem is volt annyira jó) Piqué páros megnyugtató, Mach nem játszik csúcsformában de elmegy. Nekem továbbra is a vesszőparipám, hogy SR (jobbhátvédként) és Digne nem barca szint. Ha megnézitek ma egyszer nem kerültünk a védelem mögé szélről. SR nagyobb hibák nélkül lehozza a meccseket, de semmi különös. Emiatt a fórum piszkosul szereti, mert felületesen nézve nincs vele baj. De a legnagyobb baj, hogy vele kapcsolatban az a legjobb jelző, hogy "nincs vele baj" (mer hogy nem tesz hozzá semmi "barcapluszt" a játékhoz). Szval SR a támadásban semmit nem rak a csapat játékához (egyébként amikor elindul akkor is a legjobb megoldásokat akkor látjuk tőle amikor befelé cselez - SR egyszerűen nem jobbhátvéd). Digne. Ma nem egyszer hülyére vették, és ha elmegy a meccs akkor az jelentős részben neki lett volna köszönhető. Emellett a támadásban ő sem tesz hozzá semmit. Szval a két szélről hiányoznak a mögékerülések (a sokat szidott Alvessel mennyivel aktívabb és jobb volt a jobboldalunk... ég és föld a mostanihoz képest), és ha be is indulnak a szélsők akkor sem kapják meg a lasztikat. Valamiért a csapattársak sem bíznak bennük (és ezen el lehet gondolkodni h miért, tuti nem véletlen). A nem túl acélos Andre Gomesben (aki nekem szimpatikus, és biztató ahogy játszik) sokkal jobban bíznak a csapattársak (sokkal többször vonják be a játékba) mint SR-t. Szval nincsenek véletlenek. Egyszóval a probléma a szélső védőkkel és a középpályával van (a középpályát most leírni túl hosszú lenne) merthogy a csatárok termelik rendesen a gólokat, futnak, ney sokat visszajár védekezni, szval velük nincs gond...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eimenis1212 2016.10.22. 20:11:21-kor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.10.22. 19:49:28

nehéz győzelem volt idegenben egy nagyon motivált csapat ellen. soha nem látható világosabban, hogy minden relatív: Suarez kihagy 3-4 ziccert de lő egyet és benne van a tiziben, Messi eltűnik a második félidőben de...nos nála nem is kell mást mondani ő Messi, Neymart lehet savazni valóban sok hibával játszott de ma is ő volt a lendület és az átütő erő.
összességében a védelem és az Iniestát vesztő középpálya okozta a bajt az nem vitás. SR. most jött vissza, Digne -nek ma nagyon erős ellenfele volt, a csoki és Masc. szerintem helytállt. középen Busquets no. comment, André Gomes pedig nekem főként védekezésben okozott csalódást, Denis viszont jól szált be. Rakéta ?-nos ő is csak küzdött...
szerintem iniesta helyén Rafinhának kellene játszania.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.10.22. 19:47:38

palesz77 írta: Viszont amit nem értek, hogy Pacot miért vettük.. Az ötletben láttam logikát, nehéz meccseken, tömörülő csapatok ellen, amikor ég a ház, be lehessen dobni valakit, akiben benne van a gól. Munirban nem bízott ennyire Lucho, tapasztaltabb embert akart, tiszta sor.. De ha az ilyen meccseken nem dobja be, akkor viszont rohadt felesleges volt 30 millióért hozni valakit...
Már sohasem tudjuk meg, hogy mi lett volna ha, de így utólag azt mondom, jó hogy maradt Laller.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.22. 19:36:16

francisco franco. írta:
S.Agüero írta:És a kettő egyenesen arányos egymással? :wink:
Hát valami köze csak van egymáshoz nem? :D
De, de a héten 7 gólt rúgtunk, mégse játszottunk jól egyik meccsen sem igazán.

Busit nem értem, első félidőben írni is akartam, hogy milyen jó, aztán ez a második félidő nagyon gyatrán sikeredett neki. Pedig az első játékrészben több jó labdája volt a középpályás sor mögé, talán az első gólunk egy ilyen után is jött. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.22. 19:26:29

A kp.-n voltak a legnagyobb bajok, Gomes és Busquets nagyon gyengék voltak. Főleg utóbbinak kéne már feljavulnia, mert most már hónapok óta néhány jobb meccsét leszámítva gyengepontja a csapatnak. :?

Umtitinek meg ez volt a legrosszabb eddigi Barcás meccse, még jó, hogy a lökését nem fújták be tizinek. Nem bántani akarom, mert eddig nagyon jó volt, csak kijött, hogy ő is csak ember.
Digne sem volt ma jó.
De nem vagyok biztos benne, hogy Piquevel és Albával lényegesek jobbak lettünk volna, csapatszinten kéne rendbe rakni a védelmet, ha nem lenne átjáróház a kp, akkor a védelmünkön sem lenne akkora a nyomás.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2016.10.22. 19:07:02

Legalább nyertünk. Sajnos ugy a 30-ik percig 3-4 golt rughattunk volna, de kimaradtak-főleg Suarez.
A sérüteket potoltuk talán csak Pique hiányzott. Ini nagyon fog hiányozni. Sajnos két nagy gondot látok. Először azt, hogy a középpályán nagyon kevés a labdaszerzés. Ráadásul még sok labdát is elszórunk. De ez javitható. A másik, hogy nincsen igazán kreativ középpályánk. Xavi ugye nyugger lett, Ini nem az igazi, és még ki is esett. Ha mindenki egészséges akkor sincs egy rendes irányitónk. Persze egy Xavi-Pirló szintü játékos nem terem a fán. Nem tudom kit, de hozni kell télen ide valakit. Thiagót nagyon sajnálom. Persze az összes meglevő középpályásunk valamilyen szinten jó, de a csapatot mozgatni, csak Messi képes.
francisco franco.
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016.04.15. 11:48:57

2016.10.22. 19:04:31

S.Agüero írta:És a kettő egyenesen arányos egymással? :wink:
Hát valami köze csak van egymáshoz nem? :D
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2016.10.22. 18:35:42

Hú. Ez ki volt centizve. Nem szeretem ezeket a délutáni meccseket...
Azt gondolom az első félidőt jól kontrolláltuk, nem sok közük volt a meccshez. Init nagyon sajnálom. Ha csak 3 hónap, az még a jobbik eset. Nehéz lesz őt pótolni, viszont itt a nagy esély Gomesnek, Ardanak, Denisnek és Rafinhanak. Kíváncsi vagyok ki tud élni vele.
A második félidő nagyon kamikaze volt. Nem volt sok középpályánk, ment az adok kapok, de ha egy kicsit higgadtabb a Valencia, akkor nem kellett volna izgulniuk a tizi miatt.
Nálunk is volt sok kihagyott helyzet. Rakitic hihetetlen hogy azt kihagyta. Suarez még mindig sok ziccert hagy ki, reméljük feljavul helyzet kihasználásban. Messi félelmetes formában jött vissza sérüléséből, még ha a második félidőben el-el tűnt. Nekem Neymar most kezd kicsit sok lenni. Nem megy neki a játék, rengeteget reklamál, beszól a közönségnek. Lehet most kellene elbeszélgetni vele egy kicsit.
Amúgy a meccs elején kb azt hittem az Atleticoval játszunk, annyira faragtak minket. Ini sérülésénél szerintem nem kellett sárga, viszont voltak olyan szituációk, amikor villanhatott volna. Pl Gomesre rátalpaltak, Iniestát rángatták mezénél fogva másodperceken keresztül. Máskor meg ment egyből, mint pl Busi sárgájánál. Az első gólunk les volt, szóval azt köszi a bírónak. Umtiti lökése határeset volt, szerintem váll-váll elleninek látta a bíró. A mi 11esünk jogos volt. A srác aki összehozta az meg tiszta fiatal Pepe :-) Iszonyat széles mozgású, megindítja a mozdulatot, de ha valaki elé ugrik kettérúgja. Veszélyes a srác...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.10.22. 18:33:25

Váljunk meg ez a meccs iszonyatos volt.Egy lesgól meg egy véleményes 11-es.Ráadásul totálisan fonalat vesztettünk már sokadjára a szezonban.Oké mondhatjuk a közhelyeket hogy nem most kell formában lenni stb. de egy összefüggő teljesítményt hozhatnák már, szép biztonságos győzelmekkel, egy két góllal lehozva a meccseket.

Egy kis beszélgetés nem ártana a mai után Neymarral, Gomessel és szerintem Busquetsel is.Egyrészt mert Neymar szerintem iszonyatos magához képest, Gomes önbizalmának nem hiszem, hogy jót tett az hogy mindkét kapott gólba benne volt, Busquets meg bár most jobb volt mint az előzőekben, de megint meg voltak a barba trükkök. (Számoljanak el szóban és írásban! :D)

Iniesta meg... :(

Az viszont dicsértes, hogy felálltunk ekkora trugyiból. :D
Kép
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2016.10.22. 18:31:26

Egyébként én sajnálom Abdennourt, nagyot játszott, aztán a végén hibázik egy ilyet.
Na de egye fene tudok én ettől még aludni. :D
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2016.10.22. 18:29:01

Na csak meglett :D

Volt mákunk is a meccsen, de ugyanez elmondható a másik oldalról is, ne jelentsük ki, hogy egyértelműen nekünk fújt, még a véleményes első gólunk után is.

A végére látszott, hogy elfáradtak a fiúk, nem is fejben látszódott szerintem a fáradtság hanem testileg, a mozgásuk volt már lassú. Az viszont amit a 92. percben lepasszolgatott az MSN az parádé volt, de kellett az egész meccsen nagyszerű Abde hibája is. :wink: Messi pedig higgadt maradt a tizinél, nem izomból hanem okosan gurított a sarokba. :wink:

Nagyon jó lesz ez a 3 pont majd a végén, ugyanúgy mint a Bilbaoi siker is, már csak a Sevilla és a Villarreal otthonába megyünk idén, a tavaszi szezonban pedig "csak" a két madridi csapat marad idegenben. Otthon meg nagy arányban hozzuk azért a rangadókat, legyen az a Celta, Bilbao, Villarreal, Valencia vagy a Sevilla. :wink: Nem kell a kardunkba dőlni szerintem!
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.22. 18:28:26

Hát ez nehéz szülés volt.. Az MSN a végén összehozta nagy nehezen, de hatékonyságban bőven lenne hova fejlődni, Lajos egymaga eldönthette volna csak a tiszta ziccereivel a meccset, de Rakitic is elizgulta. Necces volt nagyon, ma Umtiti se volt túl jó amúgy szerintem, Masch és közte még nincs meg az a kémia mint Piquével, ez érződött. Mindegy, megvan, nagy küzdéssel, erre szokás mondani, hogy ilyen meccsekkel lehet bajnokságot nyerni. Reméljük így is lesz.

Viszont amit nem értek, hogy Pacot miért vettük.. Az ötletben láttam logikát, nehéz meccseken, tömörülő csapatok ellen, amikor ég a ház, be lehessen dobni valakit, akiben benne van a gól. Munirban nem bízott ennyire Lucho, tapasztaltabb embert akart, tiszta sor.. De ha az ilyen meccseken nem dobja be, akkor viszont rohadt felesleges volt 30 millióért hozni valakit.. Na midnegy, nyilván majd május végén kell csak értékelni az üzletet, de egyelőre annyira nem értem a dolgot, a látottak tükrében.
francisco franco. írta:Akkor ne nézd. 29 gólt rugtunk messze a legtöbbet a ligába.... no comment
Ma rúgtun k3-at, szerdán 4-et, mégse játszottunk egyik meccsen se túl jól.. Nem tudom ebbe mi a felháborító.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.10.22. 18:25:58

Dantes írta:Jöhet a városi rangadó. =D>
nem hinném, hogy a nagy múltú katalán szuperkupa döntőn bárki is játszana az A keretből. a kutyát nem érdekli
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2016.10.22. 18:24:25

francisco franco. írta:
recrea írta:Nézhetetlen gyenge focit játszunk eddig idén.
Akkor ne nézd. 29 gólt rugtunk messze a legtöbbet a ligába.... no comment
a meccseket gólok nélkül kell értékelni, hogy egy klasszikust idézzek :mrgreen: [-X
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2016.10.22. 18:24:13

Én azon már csak röhögök hogy legyen egy csapat bármilyen formában ellenünk úgyis életük meccsét fogják játszani.
Grat Munirnak is. Kb egy labdaérintése volt, abból persze gól :D
Grat a fiúknak is, megint nagyot mentek. Busi viszont még mindig formán kivül.

Egyébként azért irigylem az atletit, hogy nekik amikor kell nyugodran bizhatnak a védelemben, míg nálunk akármikor benne lehet 1 gól.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.10.22. 18:24:04

LG írta:Nem volt egy szép meccs. A játékvezető már az elején elvesztette a fonalat, egy időre hanyagolni kéne a mai teljesítményé után.

A játékosok viselkedése nagyon nem tetszett, az ellenfél játékosainak és közönségének provokálásáról jó lenne, ha LE leszoktatná a fiúkat. :roll:
Nem tudom, hajlanék arra, hogy igazad van, de az a palack betette a kaput rendesen a srácoknál.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.22. 18:22:40

Azthittem szívrohamot kapok az utolsó pillanatban.. Diego Alves félelmetes tizihárító, de szerencsére Messi nagyon kicentizte... Komolyan nem is értem miértnem hoztuk el nyáron, a szemünket kifogta ma.

Kihagytunk 10 percig, és meg is lett az eredménye a 2-1-ben, de szerencsére küzdöttek a fiúk keményen, és most meg is lett az eredménye!.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.22. 18:22:13

francisco franco. írta:
recrea írta:Nézhetetlen gyenge focit játszunk eddig idén.
Akkor ne nézd. 29 gólt rugtunk messze a legtöbbet a ligába.... no comment
És a kettő egyenesen arányos egymással? :wink:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.10.22. 18:21:13

Infarktus közeli állapot.:-D
Ami aggaszt, hogy nagyon rossz arányban használjuk ki a helyzeteinket. Busi valami elképesztően gyenge, körülményes, lassu és feltűnően pontatlan. Egyébként Ney is rendkívül pontatlan volt. Rengeteg labdát adott el.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
francisco franco.
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016.04.15. 11:48:57

2016.10.22. 18:19:21

recrea írta:Nézhetetlen gyenge focit játszunk eddig idén.
Akkor ne nézd. 29 gólt rugtunk messze a legtöbbet a ligába.... no comment
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.10.22. 18:18:26

Ez valami elementárisan nehéz szülés volt, rendkívül fontos 3 pont. Iniesta sérülése viszont nagyon rosszkor jön, nem is tudom mikor volt ennyi sérültünk számszerűen. Messi viszont a hátán viszi a csapatot, pazar formában van.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2016.10.22. 18:16:45

Azt gondolom ennyivel megérdemelt a győzelem: ma szívvel vertünk egy baromi motivált valenciát. Remélem Munir sikeres lesz az új csapatában. Jöhet a városi rangadó. =D>
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.22. 18:15:42

Nem volt egy szép meccs. A játékvezető már az elején elvesztette a fonalat, egy időre hanyagolni kéne a mai teljesítményé után.

A játékosok viselkedése nagyon nem tetszett, az ellenfél játékosainak és közönségének provokálásáról jó lenne, ha LE leszoktatná a fiúkat. :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.10.22. 18:15:29

azért valljuk be óriási makkal nyertünk. volt egy kamu gólunk, volt egy véleményes valencia tizi, busit is kiállíthatták volna... de szerencsére a végén a kopasz felrúgta lallert és most kivételesen a tizi se csesztük el. nagyon-nagyon kellett ez a 3 pont. jó lesz most az egy hét pihi, de jó hogy nem úgy megyünk a kövi meccsre, hogy -4,5,6 pontra vagyunk az elejétől
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.10.22. 18:13:28

Tromort77 írta:Messit ilyen hosszan ünnepelni még nem láttam. :D
Durván osztotta a Valencia szurkolókat. :lol: :lol:
Egyébként részben jogosan.
Amúgy a 11-es előtti szitunál durván oldotta meg az MSN, az valami beteg volt.
Nagyon fontos győzelem!
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Válasz küldése