Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.25. 18:26:58

Feast4 írta:
Nem olvastam még végig minden hozzászólást tegnapról de bízom benne senki nem mondta még hogy vissza Martinot. :D Mint a korábbi hozzászólásom elején mondtam én sem érzem, hogy akkora tragédia történt volna. Kijött, hogy több ponton is vannak gyengénk, ezeket szerintem orvosolni kell és szerintem a jelenlegi keretből lehet is.

Most fog kijönni, hogy LE milyen edző mennyire gyorsan reagál le egy-két nyilvánvaló bajt. Jó irányba halad a csapat azt hiszem, de az hogy még nem kaptunk gólt és az hogy csak néha pár percig volt ilyen hullámzóan mélyen a játék mint tegnap az a szerencsének köszönhető. Sőt meg merem kockáztatni mi is buktuk volna azokat a meccseket amiket a Real. Össze kell még ennek a dolognak érni elvégre még egyik csapatrészünk se tökéletes. Ha a PSG ellen így játszunk akkor baj lesz ez tuti. Jelengeg még nincs. Nem kell egyből vészharangokat húzogatni.
Pedig volt ilyen komment. :)

Nyilvánvaló, hogy vannak még olyan pontok ahol finomítani kell. Ez a tegnapi meccs nélkül is egyértelmű. Az pedig, hogy mi is buktuk volna azokat a meccseket amiket a Real honnan gondolod.
Most volt egy ilyen meccs, és hidd el a PSG-nél sokkal nagyobb bajok vannak, mint nálunk. Abban a hullagyenge francia bajnokságban is az EL-helyért küzdenek.

De legalább Bravo lassan megdöntheti Artola rekordját. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 16:33:30

durva ami a főoldalon van. ezek szerint jól emlékszem h több mint 10 év volt utoljára olyan h nem találtunk kaput :D

granadát meg kell szórni, hogy egy kicsit jobb legyen a hangulat
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.09.25. 16:06:03

Chino írta:Ennek ellenére én nem gyászolok, mint sokan. 3 nap alatt akkorát tud fordulni a világ. #-o Ezen már csak röhögni tudok. A Levante után, Messi király, LE király, a csapat király! Most, vissza Martinot, Messi nem változott semmit stb.

A Granada ellen kíváncsi leszek a produkcióra. Nagyon remélem kárpótolják a szurkolókat.

Nem olvastam még végig minden hozzászólást tegnapról de bízom benne senki nem mondta még hogy vissza Martinot. :D Mint a korábbi hozzászólásom elején mondtam én sem érzem, hogy akkora tragédia történt volna. Kijött, hogy több ponton is vannak gyengénk, ezeket szerintem orvosolni kell és szerintem a jelenlegi keretből lehet is.

Most fog kijönni, hogy LE milyen edző mennyire gyorsan reagál le egy-két nyilvánvaló bajt. Jó irányba halad a csapat azt hiszem, de az hogy még nem kaptunk gólt és az hogy csak néha pár percig volt ilyen hullámzóan mélyen a játék mint tegnap az a szerencsének köszönhető. Sőt meg merem kockáztatni mi is buktuk volna azokat a meccseket amiket a Real. Össze kell még ennek a dolognak érni elvégre még egyik csapatrészünk se tökéletes. Ha a PSG ellen így játszunk akkor baj lesz ez tuti. Jelengeg még nincs. Nem kell egyből vészharangokat húzogatni.
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.25. 15:57:27

Sok helyen volt tegnap probléma, de ezek közül egy az alapvető. Azt hittük, hogy Messi zár alá vételének biztos ellenszere, ha hátrébb játszik és onnan irányítja a csapatot. Most kiderült, hogy Messi bárhol van, megkaphatja a díszkíséretet és akkor ki van húzva a méregfogunk. Azt is láttuk, hogy a pályán lévők közül senki se tudta mozgékonyan, kezdeményezően kihasználni, hogy Messi magával viszi az őrzőit. Ezt se Xavi, se Rafinha se lenne képes megtenni. Xavi legfeljebb abban segíthet, hogy amikor Messi szabadabban van, ő megtalálja a labdával - de ez kevés. Egy olyan játékosunk van csak, akinek a játékmódja alkalmasnak látszik a középpálya folyamatos izgalomban tartására, ő Halilovic. Tudom, hogy kiforratlan, hibázik, nem 90 perces, de talán mégis fel kell készíteni erre a szerepkörre, legalábbis tavaszra. Akkor pedig szoknia kéne az A csapat levegőjét - legalább edzéseken.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.25. 15:00:44

Én azért Neymart meg Init annyira nem ostoroznám. Annyira féloldalas volt a játékunk, hogy az valami képtelenség. A fél védelem a bal oldalra állt rá, csak akkor mentek ki jobbra, ha Messi vitte magával az embereit. Douglas, de még Rakitic is iszonyatosan üres volt szinte az egész meccsen. Középre pedig tolódtak az emberekkel. Úgy Neymar sem lehet túl hatékony, ha neki is 2-3 védőn kell átverekednie magát. Ezzel együtt persze ez volt talán az idei leggyengébb meccse, ahogy a csapatnak is.
Lehet itt szajkózni, hopgy lőjünk távolról, de ahányszor megpróbáltuk mindig blokkolták. Egyszerűen annyian tömörülnek a 16-os körül, hogy hatalmas mák kell, hogy elmenjen valahogy köztük. Ráadásul tiszta lövőhelyzetet sem volt egyszerű találni, sőt.
Én amiben leginkább bíztam, hogy Wellington vagy Sanchez megáld minket egy tizenegyessel. Lehet meg kellett volna próbálni amit egy nappal előtte Marcelo meg Cr.
A cserék közül talán a Neymar-Munir-al lehet vitatkozni. De abban sem volt túl nagy kockázat. Lehetett bízni, hogy sikerül villannia egy friss embernek. Az Adriano-Douglas meg a Pedro-Sandro teljesen kézenfekvő.

Mindent összevetve borzalmas meccset zártunk, már "vártam" mikor jön az első botlásunk, ez bőven benne van, de nem gondoltam, hogy ilyen játékkal. Nagyon régen láttam ilyen gyenge előadást, kis túlzással Jordi-ig vissza lehet menni.
Ennek ellenére én nem gyászolok, mint sokan. 3 nap alatt akkorát tud fordulni a világ. #-o Ezen már csak röhögni tudok. A Levante után, Messi király, LE király, a csapat király! Most, vissza Martinot, Messi nem változott semmit stb.

A Granada ellen kíváncsi leszek a produkcióra. Nagyon remélem kárpótolják a szurkolókat.
Forca Barca!!!!
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2014.09.25. 14:14:38

Én tegnap Ini játékát elnézve visszavittem volna a helyére Messit, Ini helyett hoztam volna Munirt, Pedro helyére Sandrót. Messit kivettem volna ezáltal a darálóból ahol kb labdához sem ért, és alapból tud irányítani az argentín, de a tegnapi Iniestánál meg még sokkal jobban. Szerintem ha ég a ház, néha ezt meg lehetne próbálni, főleg ha Rakitic is ott van a középpályán, mert Iniestával sem vagyunk sokkal előrébb védekezésben, mint esetlegesen a helyén játszó Messivel. Ott lenne a 3 támadónk, hátulról érkezhetne Messi (aki miatt alapból az ellenfél 1-2 játékosa kijjebb jönne), Rakitic meg bombázhatna messziről. Megérne 1 próbát.

Bartrát meg nem értem miért szidják sokan. 2 iszonyatosan veszélyes szitut akadályozott meg határozott kirobbanással a védelemből. És meccshiányosan megint az az elvárás vele szemben, hogy világklasszis szintet hozzon? Matyinak 4-5 ORDÍTÓ hibája volt az eddigi meccseken.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2014.09.25. 14:05:50

A tegnapi meccset nézve egy adott pillanatban az villant át az agyamon, hogy valahogy így nézhet ki, amikor egy csapat "lead" egy mérkőzést. Hihetetlen volt, amit a Barca tegnap este foci néven lenyomott, tudatosan végigvitt támadásunk 90 perc alatt nem volt egyetlen darab sem. Ráadásul, amikor halvány remény is lett volna a veszélyteremtésre, folyamatosan rossz megoldásokat választottak az emberek. Már a kezdőnk sem sejtetett túl jót, két totálisan meccshiányos emberünk volt a védelemben (Bartra, Douglas), ami előrevetítette, hogy az átlagosnál óvatosabb lesz a támadásépítésünk, a középpálya gyakrabban kell majd hátrasegítsen. Ezt tetézte a pálya katasztrófális minősége és 1-2 emberünk láthatóan gyengébb erőnléte is. Ez így egy csomagban sok egy meccsre. Még egy Malaga ellen is. Véleményem szerint viszont LE valamiért ezt a meccset "beáldozta". Vagy formaidőzítési vagy valamilyen más okból kifolyólag, de egyetlen pillanatig sem tűnt idegesnek vagy elégedetlennek a meccs folyamán. Mint akinek az 1 pont tökéletesen megfelel.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.09.25. 13:27:29

gg86 írta:
Balinho írta:A tegnapi nap szerintem a középpályán ment el. A Busi-Ini-Rakitic hármasnak nincs alternatívája jelenleg. Mascherano a VB-n megmutatta mit tud ott, de valamiért nem hajlandó egyik Barca-edző sem ott játszatni.
Igaz ami igaz, Mascherano bizonyított, hogy mit tud védekező középpályásként, de a tegnapi meccs inkább az előrejáték miatt volt ilyen vérszegény. Mivel tudott volna ott pluszt jelenteni? Tudom, hogy sokan szeretnék a középpályán látni, de szerintem a védekezésre berendezkedett kiscsapatok ellen pont, hogy nem indokolt az ő középpályán való szerepeltetése.
Értem én, hogy tegnap nem a védekező középpályáson ment el. Viszont mivel nincs megfelelő rotáció a középpályán, így ha a Rakitic-Iniesta-Busi-trió játszik folyamatosan szerda-szombat ritmusban annak nem lesz jó vége, mert fásultan és lagymatagon játszanak. A középpályán eddig talán csak Xavi és Robi játszott alternatívaként, Rafinha amikor játszott, akkor épp a támadó hármasban alkalmatlankodott.

Nem mondom erős hármas lehet ez a Sergi-Ini-Rakitic középpálya, de ha a közvetlen riválisaik Xavi és SR lesznek két évig, akkor bajban leszünk. A jelenleg alkalmazott kp-hadrend alapján tavaszra a kezdő kp-hármas olyan lesz, mint a mosottsz@r.
visca el barca írta:
MOF írta:Xavival jobb lett volna a játék
ez mondjuk örök törvényű, h mindig az lett volna a legjobb aki a padon maradt. lehet h nyugodtságot hozott volna a csapatba, de sztem az ő középpályás tötyörészésével ugyanugy nem mentünk volna semmire...
Ez egy olyan meccs volt, ahol a ritka alkalmakkor, amikor a Malaga fellazult, egyből, gyorsan és hatékonyan kellett volna végigvinni a támadásainkat. Ebbe Xavi nem nagyon illett volna bele. És igazából pont ez a baj! Az olyan taktikájú csapatok ellen - talán helyesebb ha azt mondom, hogy olyan meccsszituációkban - szenvedünk meg, akik ellen Xavi hatástalan. Ha az ellenfél beparkolja a buszt, akkor hiába ül a padon a passzkirály Xavi. Hiába a legnagyobb kedvenc, sajnos az idő neki se visszafele pörög, arról nem is beszélve, hogy pont attól a stílustól léptünk egyet ellenkező irányba (egyébként helyesen), amiben ő a legjobb.
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.09.25. 13:05:52

visca el barca írta:
MOF írta:Xavival jobb lett volna a játék
ez mondjuk örök törvényű, h mindig az lett volna a legjobb aki a padon maradt. lehet h nyugodtságot hozott volna a csapatba, de sztem az ő középpályás tötyörészésével ugyanugy nem mentünk volna semmire...
Persze, az is benne van, hogy semmi eredménye nem lett volna.
De tegnap még az elvártnál is gyengébb volt a középpályás labdajáratás, és ezen biztos, hogy segített volna. Sandro vagy Munir helyett meg lehetett volna próbálni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.09.25. 12:58:17

A tegnapi meccsről án öt dolgot emelnék ki.
Először is szerencsére a veretlenség maradt két pont elszállt. Sajna ez előferdül. Olyan nagy baj még nem lett.

Viszont a második dolog az ami aggasztó. Beállt védelem ellen, ami ráfut a labdás emberre és nem engedi a folymataos játékot továbbra sincs ellenszerűnk. Egyedül Rakitic vette észre, hogy lőni kéne, de mindig valaki beleállt a lövéseibe. Ha Busquets és Rakitic közt megakadályozzák a labdajáratást akkor kb. meghaltunk. Iniesta pedig semmit nem tett hozzá, hosszú idő óta talán a leggyengébb meccse volt. Nagyon el kell gondolkodni a középpályán és nem lenne baj a Busi Helyet Mascherano játszana ott, sokkal agresszívabb és labdát is jobban szerez. Eleve nem értem, hogy a világ egyik legjobb VKP-ét miért pazaroljuk középső védő poszton ahol legfalábbis közepesnél nem jobb. Nagyon sokat segítene ha Rakiticnek kevesebbet kéne ütköznie és többet osztogathatna. Egy könnyebb simább meccsen ki kéne próbálni a Mascherano-Rakitic-Rafhina középpáylát, hogy lássuk, hogy működik élőben.És hogy legyen alternatíva. És jobb ha belegondolunk egy Atletico ezt a játékot amit teganap a Malaga simán lehozza, úgy gáz lesz...

A harmadik dolog. Nem gondoltam, hogy ezt fogom mondani de Mathieu-nek játszani kell. Ad egy plusz stabilitást és gyorsítja a középső védelmünk. Pique és Bartra túl lassú és tavaly is láttuk nem sok jó szármaik abból, hogy együtt vannak a pályán. Vermaelen felépülése se hiszem, hogy sok újat fog itt hozni. Azt hiszem a Mathieau Barthra vonalra kéne ráállni és őket eröltetni, de mindenképp kéne egy álandó védelmi gerinnc. Alba oldala rendben van, de jobb oldalon azt kell mondjam a három emberünk nem ér egy felet... Ez nagy baj!

És most jöhet a kedvenc részem a támadás: Neymar ahogy előttem is mondták ha nem tud lendületet venni, nem tud játszani, neki kell a tér. Messit mindig 2-3 ember fogja és igen egy idő után szerintem mindenki belefásulna abba, hogy egyfolytába elé állnak és élni sem tud. Ami még jó is lenne ha lenne mert így juthatna tér a többieknek, de nem jut. És a kedvencem: Pedro... MIÉRT???????????!!!!!!!!!!!! Úgy kéne p****n rúgni hogy a Holdon álljon meg! Egyere kevédbé Barca szintű játékos! Ezt mindenki látja csak a Barca szakmai stábja nem? Nem akarok régi dolgokon lovagolni de ha most Alexis lenne itt egy igazi munkás erős gyosr szélső játékos sokkal többre jutunk.

És az ötödik dolog amin talán a legnagyobb baj. LE ült nézett és várt. Nem tudom mire. És azt sem tudom miért a támadósort kezdte el megbontani amikor jól látszott, hogy nem vagyunk középpályán se stabilak. Pedrót és Busit mindenképp lehoztam volna (Pedrót nem is kezdetem), és hozom Maschot és Munri-t aztán az események fényében döntök, hogy Neymar vagy Ini jöjjön le. De ez az én meglátásom. Szerintem marha rosszúl cserélt. A teganpi meccs előre vetíthet egy jó nagy bajt, és már nagyon várom pont ezért Suarezt, mert beállt védelmet nem tudunk megbontani. Talán akkor könyebb lesz.

De tény és száz szónak is egy a vége a középpályán több mozgás kell, és nem azt várni hogy Rakitic csinál majd egyedül mindent, a védelemnek kell egy gerinc és valamelyik jobb oldali védőnkből embert kell csinálni. És nagyon el kéne felejteni Pedro-t és s fiatalokat erőltetni és nagyon nem lenne baj a Sueraz már visszatérne...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 12:57:09

MOF írta:Xavival jobb lett volna a játék
ez mondjuk örök törvényű, h mindig az lett volna a legjobb aki a padon maradt. lehet h nyugodtságot hozott volna a csapatba, de sztem az ő középpályás tötyörészésével ugyanugy nem mentünk volna semmire...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.25. 12:50:59

Vakmacska írta:
visca el barca írta: LE: szegény Titonál láttam sokszor olyat mint tegnap LE-nél. állt/ült ott bambán, és fogalma nem volt mit csináljon. egy rutinos tréner már a 20. percben látta volna mi merre hol hány óra, de ő semmi. ami viszont tetszett hogy már a 60. percben lehozta a két nullát elölről, az már más kérdés h a 2 tininek ugyanugy momentuma sem volt.

mostanában csak akkor károgok ha van rá okom, tegnap volt, de szerencsére már csak kettőt kell aludni és egy granada elleni gála remélhetőleg gyorsan el fogja feledtetni a tegnapi borzalmat.
Szerintem azért volt tanácstalan, mert látta a játékosokon ezt a bénultságot, unottságot, kedvtelenséget.
Alapvetően jól cserélt, azért Adrianoval élénkebb lett a jobb oldal.
Én reméltem, hogy Messi kimegy jobbra, ahogy eddig. Hihetetlen, hogy 4-5 ember figyelt folyton rá. Talán így a többiek középen több levegőhöz jutnak.

A szörnyű az, hogy minden csapat ezt játssza ellenünk, és mégis egy nagycsapattal könnyebb dolgunk van. Talán azért, mert pl egy Real mer támadni is, és akkor hátul csak egy Pepe-Ramos páros figyel.
Tegnap a 2. félidőben próbáltunk kontrára játszani, de az ellennek nem volt sok kedve támadni, hátul maradt mindig 4-5 ember. És ha labdához jutottunk, legtöbbször lefaltoltak, vagy megállított az 5 védő.
Sajnos erre nehéz ellenszert találni, és kérdés, hogy ezek a játékosok átnevelhetőek-e egy másik taktikára.
Hiányoztak a távoli lövések számomra.
Adrianonak pl jó a lövőkéje, Rakiticnek szintúgy, mégis csak egyszer próbálkozott, mikor négyen álltak előtte.
A bunkerfocira nem jó válasz az, hogy mégtöbbet legyen nálunk a labda.
De hogy mi az ellenszere, az jó kérdés. Mert nehéz úgy focizni, ha az ellenfél nem akar semmit csinálni.
Gyorsabb, direktebb támadások, kapuralövéssel befejezve, ha az ellenfélnél van a labda, visszaállni a félpályáig és ott letámadni, hogyha labdát szerez a csapat, legyen terület, mélységi indításra, kontrára.A Real is sokkal jobb kiengedi a kisebb csapatokat, pont azért, hogy legyen területük és sokkal több helyzetük is van, ezáltal. Na meg ott Ronaldo, Bale, James nem szarik be, ha 25-30-ról el kell ereszteni egy-két lövést.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 12:41:30

danianevem írta:
visca el barca írta:- pedro: remélem mire du. visszajövök, valaki beteszi a gif-et arról a fantasztikus cseléről =D>
Látom neked is van mazochista hajlamod :lol: :
https://vine.co/v/O7ETjX9zuid" target="_blank
uh, jár egy virtuális sör :D

kár h nem lehet animált avát használni, évekre meglenne az uj...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.09.25. 12:36:13

danianevem írta:
visca el barca írta:- pedro: remélem mire du. visszajövök, valaki beteszi a gif-et arról a fantasztikus cseléről =D>
Látom neked is van mazochista hajlamod :lol: :
https://vine.co/v/O7ETjX9zuid" target="_blank
Miért?! CR-nek erre 11est fújtak volna, lehet nézte a Real meccset :mrgreen: :mrgreen:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.09.25. 12:32:45

danianevem írta:
visca el barca írta:- pedro: remélem mire du. visszajövök, valaki beteszi a gif-et arról a fantasztikus cseléről =D>
Látom neked is van mazochista hajlamod :lol: :
https://vine.co/v/O7ETjX9zuid" target="_blank
Zenével:
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.09.25. 12:12:56

Balinho írta:A tegnapi nap szerintem a középpályán ment el. A Busi-Ini-Rakitic hármasnak nincs alternatívája jelenleg. Mascherano a VB-n megmutatta mit tud ott, de valamiért nem hajlandó egyik Barca-edző sem ott játszatni.
Igaz ami igaz, Mascherano bizonyított, hogy mit tud védekező középpályásként, de a tegnapi meccs inkább az előrejáték miatt volt ilyen vérszegény. Mivel tudott volna ott pluszt jelenteni? Tudom, hogy sokan szeretnék a középpályán látni, de szerintem a védekezésre berendezkedett kiscsapatok ellen pont, hogy nem indokolt az ő középpályán való szerepeltetése.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.09.25. 11:59:45

A tegnapi nap szerintem a középpályán ment el. A Busi-Ini-Rakitic hármasnak nincs alternatívája jelenleg. Mascherano a VB-n megmutatta mit tud ott, de valamiért nem hajlandó egyik Barca-edző sem ott játszatni. Xavi az utóbbi időben már csak megtöri a csapat dinamikáját, Rafinha alig játszik azon a poszton, a búsképű S. Roberto meg... ő S. Roberto...

Rengetegszer kellett előreívelgetni a labdát mert a középpálya csak állgogált, a játékunknak nem volt intenzitása, a fásultságból és pontatlanságból eredően rengeteg párbajt kellett megvívni (földön és levegőben), amiben sem Ini sem Busi nem jár élen, Rakiticet meg kezdjük így is széthajtani.

És akkor az örök vesszőparipám, Pedrito. Hihetetlen, hogy ez az ember ennyire kirobbanthatatlan. Persze tegnap Neymar és Messi teljesítménye is a nulla felé tendált, de más, ha valaki egyszer-egyszer nyújt pocsék teljesítményt, mint ha valaki évek óta képtelen hozzátenni a csapatjátékhoz. Nála még Alvest is szívesebben nézném jobbszélsőben, és ez nagy szó.

A Malaga otthonában persze lehet pontot veszteni, nem drámai a helyzet, viszont a fene nagy rotáció közben Rafinhát és Maschot szeretném a középpályán látni.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.09.25. 11:59:17

visca el barca írta: LE: szegény Titonál láttam sokszor olyat mint tegnap LE-nél. állt/ült ott bambán, és fogalma nem volt mit csináljon. egy rutinos tréner már a 20. percben látta volna mi merre hol hány óra, de ő semmi. ami viszont tetszett hogy már a 60. percben lehozta a két nullát elölről, az már más kérdés h a 2 tininek ugyanugy momentuma sem volt.

mostanában csak akkor károgok ha van rá okom, tegnap volt, de szerencsére már csak kettőt kell aludni és egy granada elleni gála remélhetőleg gyorsan el fogja feledtetni a tegnapi borzalmat.
Szerintem azért volt tanácstalan, mert látta a játékosokon ezt a bénultságot, unottságot, kedvtelenséget.
Alapvetően jól cserélt, azért Adrianoval élénkebb lett a jobb oldal.
Én reméltem, hogy Messi kimegy jobbra, ahogy eddig. Hihetetlen, hogy 4-5 ember figyelt folyton rá. Talán így a többiek középen több levegőhöz jutnak.

A szörnyű az, hogy minden csapat ezt játssza ellenünk, és mégis egy nagycsapattal könnyebb dolgunk van. Talán azért, mert pl egy Real mer támadni is, és akkor hátul csak egy Pepe-Ramos páros figyel.
Tegnap a 2. félidőben próbáltunk kontrára játszani, de az ellennek nem volt sok kedve támadni, hátul maradt mindig 4-5 ember. És ha labdához jutottunk, legtöbbször lefaltoltak, vagy megállított az 5 védő.
Sajnos erre nehéz ellenszert találni, és kérdés, hogy ezek a játékosok átnevelhetőek-e egy másik taktikára.
Hiányoztak a távoli lövések számomra.
Adrianonak pl jó a lövőkéje, Rakiticnek szintúgy, mégis csak egyszer próbálkozott, mikor négyen álltak előtte.
A bunkerfocira nem jó válasz az, hogy mégtöbbet legyen nálunk a labda.
De hogy mi az ellenszere, az jó kérdés. Mert nehéz úgy focizni, ha az ellenfél nem akar semmit csinálni.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.09.25. 11:42:44

visca el barca írta:- pedro: remélem mire du. visszajövök, valaki beteszi a gif-et arról a fantasztikus cseléről =D>
Látom neked is van mazochista hajlamod :lol: :
https://vine.co/v/O7ETjX9zuid" target="_blank
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.09.25. 11:39:44

Felvételről néztem a meccset. Bár ne tettem volna.

Mondjuk onnantól kezdve nem vártam túl sokat, ahogy megláttam a Douglas, Pedro jobb oldalt. Szörnyű volt, amit nyújtottak.
A csapat gyenge játéka mellett, Lucho is benne volt ezért ebben rendesen. Nem hiszem, hogy Douglast egy idegenbeli meccsen kellett volna először a csapatba rakni, és a Sandro, Munir duó beállítása sem volt a legjobb ötlet. Bár én teljesen amellett voltam, hogy menjen a nyáron, de szerintem Xavival jobb lett volna a játék.

Igazából nincs baj, szerintem még így is sokkal jobban állunk, mint amire a többség számított. Egyedül azért kár, mert a Malaga ellen jött az X, akik eddig nem nyújtottak valami fényes teljesítményt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 11:32:26

nem olvastam még vissza, most nem is fogok, de egy-két gondolat így aludva egyet a dolgokra.

életem talán leggyengébb barcelonáját láttam tegnap. mindenki álldogált, semmi mozgás, teljes ötlettelenség. a labdát nem tudtuk megtartani (max az utolsó 10 percben), már a 30. percben láttam h ebből baj lesz, de reménykedtem h a malaga sok más csapathoz hasonlóan majd elfárad. nem tette. a középpályáról hiányoztak a háromszögelések, semmi ritmusa nem volt a játékunknak. ritka az ilyen, de a sztárjaink közül mind nulla volt, és ennyi gyenge teljesítményt nem bír el a csapat.

- neymar borzalmas volt. neki ez az álló foci a halála. olyan mint bale, ha nincs lendülete meghal. megkapja a labdát, ugrabugrál, azután A, visszapasszol hátra B, belevezeti a védőkbe C, jobb esetben elindul az alapvonal felé és lesz egy szöglet. egyszerűen nem tudja a kaput támadni, centerezése nagyon kevés van.

- messi, szerencsétlen eddig előrébb játszott és általában csak a két belső védővel kellett küzdenie, most rendre a nyakára kapja a két szűrőt is. oké h összeránt ott mindenkit, de ha kipasszol A, pedro elkhúrja B, neymar lásd előbbi pont. neki suarez megváltás lesz, az az ember nem bénázik. agresszív, van ereje, tudja fedezni a labdát, nem ugy mint a két nyikhajt akik a legkisebb kontakttól is borulnak.

- pedro: remélem mire du. visszajövök, valaki beteszi a gif-et arról a fantasztikus cseléről =D> kezdőnek gyenge, ő arra jó 70. percben bejöjjön rohangálni, meg a kiscsapatokat megszórja. 5. számú csatárnak jó kb.

- rakitic-busi: egy kalap alá veszem őket, mert mindkettő szürke volt. a horvátnak rengeteget kellett melózni douglas helyett is, teljesen eltűnt, busi meg nem tud érvényesülni ha nincs nálunk tartósan a labda.

- inistea: talán az egyik leggyengébb volt és megint rájött a "tekergő-kór". bizonyos helyzetekben képtelen szabadulni a labdától. 2 ember a nyakán van, de ahelyett h passzolna megvárja, hogy még 3 odaérjen és szereljék.

- alba: ő az egyetlen aki hozta amit tud, jött ment, aránylag jól védekezett, kb az egyetlen akit lehet dicsérni

- bartra-piqué: orbitális hibájuk nem volt, de valljuk egy kicsit combosabb csapat ellen a tegnapi teljesítményük kevés lett volna. néha össze-vissza forogtak, volt egy csomó szituáció amikor nem jól váltottak, simán bennük volt a gól, csak hát a malaga annyit bénázott h nem igaz. egyiknek sem ez volt élete meccse.

douglas: semmit nem csinált. állt a végig az oldalvonalon, többnyire lesen. majd mikor megkapta a labdát: A, visszapasszolta rakiticnek B, visszapasszolta rakiticnek, C visszapasszolta rakiticnek. Ezenkívül volt két vagy három homály beadása, meg talán egyszer megpróbált az alavonal vagy befelé menni, leszerelték. ezenkívül védekezésben rendre nem ért vissza, piqué is meg rakitic is csomószor helyette melózott. a malaga egyértelműen játszott rá, mert javi gracia mind látta ezt.

az meg hogy még mindig nem kaptunk gólt (bravonak, állítom 2x ha kellett védeni az 5 meccsen!) kicsit csalóka.. a csapatvédekezés az kezd összeállni, de a védelemben kellene találni egy álladó párost, mert az, hogy minden meccsen más játszik, az nem biztos h jó lesz. bár amíg nem kapunk meccsenként 2-3 gólt, ez a döntés LE-t igazolja.

LE: szegény Titonál láttam sokszor olyat mint tegnap LE-nél. állt/ült ott bambán, és fogalma nem volt mit csináljon. egy rutinos tréner már a 20. percben látta volna mi merre hol hány óra, de ő semmi. ami viszont tetszett hogy már a 60. percben lehozta a két nullát elölről, az már más kérdés h a 2 tininek ugyanugy momentuma sem volt.

mostanában csak akkor károgok ha van rá okom, tegnap volt, de szerencsére már csak kettőt kell aludni és egy granada elleni gála remélhetőleg gyorsan el fogja feledtetni a tegnapi borzalmat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2014.09.25. 11:05:11

Vannak rossz meccsek és kész. Alvesnek van igaza, mindenki Tata meg az ő nyakába akarta varrni a tavalyi szezont, pedig abban mindenki benne volt... Sokat kell még fejlődni és fogunk is, de ehhez elsőként tanulni kellene az elmúlt évek hibáiból. Nem arról kellene beszélni, hogy eladjuk-e Messit, hanem, hogy miért játszik végig minden meccset, mikor mindenki mást érint a rotáció? Van annyi csatárunk, mint a hajderménkű ő pedig nem lesz már újra 17 éves. A VB-n is teljesen egyértelmű volt, hogy már nem bírja úgy a sorozatterhelést. A döntőben szinte az egész meccs alatt csak a kezdőkörben sétálgatott. A gyerekkorában kapott csomó hormoninjekció előbb-utóbb visszaüt, de ezért mondjuk nem őt kellene hibáztatni. Amikor ennyi meccs van egymás után várható, hogy a minisorozat végére lenullázódik mindenki aki mindegyiken játszik...
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.09.25. 10:44:11

Ledöbbenek amikor olyat olvasok mint most is, hogy milyen undoritó volt a Malaga. Jó, hogy nem mi mondjuk meg mit kellene tenniük, hogy győzzünk. De a kiscsapatok szerte a világon zömmel ezt teszik. Aztán az is jó szöveg, hogy most igy sikerült, meg a ló két oldala. Először
4 győzelem -elég gyenge csapatok ellen őszintén- most meg a vereség. És ki hiányzott ? Hát a Suarez. Először is nem vagyunk olyan jók, mint a 4 győzelem alapján hittük. Másodszor, ha a
vezéregyéniségek nem hozzák magukat - főleg igy egyszerre - lassuak,körülményesek,
gyengék, akkor baj van. Most Messi-Neymár-Iniesta-Rakitics is leültek. És elsétálták a meccset. Messiről -akkor csak tátottam a szám - Crujff azt mondta el kellene adni, biztosan mások is emlékeznek erre. Hát félő, hogy tul van a csucson. Lelassult, alig fut, sok a rossz
megoldása, egész évben nem a régi. Micsoda elevenség volt benne. Nem láttam azt a fene nagy küzdést, elszántságot. Ne legyen igazam lesznek még gondok. Kérem ne cáfoljon senki, én igy látom, ne legyen igazam.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.25. 10:29:11

Yokozuna írta:Gólképtelen középpályával nem lehet! Öt mérkőzés, és három embertől egyetlen gól! Emellé társul egy formán kívüli, B csapatos csatársor, az újra bénultságban szenvedő Messivel.
Csak hát nincs helyettük senki. A kispadot kiűrítették, maradt nekünk Sergi Roberto és Xavi, aki tényleg nem tudom hogyan viseli el ezt a helyzetet.
Nem volt véletlen a Ciprusiak ellenni játék. Nem emlékszem ilyen gyenge Barcára, és ilyen tehetetlen vezető edzőre.
Iniesta sosem volt egy gólvágó, Busi évente rúg egyet, Rakitic az, akiben bent van a gól.
Xavi is gólerősebb Ininél, Fabregasról nem is beszélve, nem a középpálya góljaival fogjuk hozni a meccseket, ezután sem.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.09.25. 10:24:08

azért az meg mosolyogtat, hogy itt van a világ öt legjobb támadójából kettő és a harmadiktól várjuk a nagy áttörést....
én nem tudom mi volt ez a meccs... egy gürcös idegenbeli, egy kedvetlen, motiváció hiányos futkosás, vagy amitől igazán félek: egy massziv csapat ellen (ha nem kapunk gólpasszt az ellenféltől?!) csak ennyire futja.
a szomorú az hogy ez a meccs még unalmas és alacsony színvonalú is volt de milyen is legyen egy kaput eltaláló lövés nélkül...?!
Válasz küldése