Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.08.19. 13:46:07

Még mindig egyfélidős csapat vagyunk, jobb koncentrációval lehetne ezen javítani. "Ha rúghatunk tizet, rúgjunk is tizet" - elven kéne működni. Persze, tudat alatt visszaáll a csapat, a komolyabb belemenéseket, sérülést elkerülendő vigyáznak a játékosok, de mindig többet és többet kell adni. A meccs maradéktalanul (csak egy kis hiányérzet amit írtam maximalista lévén) jó volt, szerencsére mindenki jó formában van. Tello nem volt jó a jobbszélen, amikor lement Messi, azt vártam volna, hogy Neymar megy be centerbe és akkor a csereként beálló Tello lett volna a balszélső. De így sem volt gond, fő a győzelem és a gólarány felturbózása egy meccs után.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.19. 12:19:17

visca el barca írta:tegnapi meccshez négy észrevétel

1. megujult erővel nyomattak a srácok a letámadást, jó volt ujra látni, hogy az ellenfél már a 16-20 m-en nem tud mit kezdeni.

2. brutálisan sok labdát lögyböltünk be a védők mögé, főleg középről a 16-os oldalához.

3. aminek a legjobban örültem, elmaradt a sok tingli-tangli oldalpassz, és ment a direkt előre játék. sokszor egyből ment a zsuga, nem dédelgették sokat a labdát. igaz a második félidőben visszaköszönt a régi barca, de tudjuk be a az első félidei 6 gólnak...

4. messi megizzadt, én ilyet még nem láttam :lol:
Igen, nagyon hasonlított a játék az igazi tiki-takához, viszont folyamatosan előre felé játszottunk és ez független attól hogy ki volt az ellenfél. A második félidő annyira sem mérvadó mint az első. Én személy szerint 1-2 gólt vártam a második játékrészre, ami ha 0:0 -nál történik lehetett volna 4 is. Neymarnak ezért is volt kicsit "hálátlan" a helyzete, mert már akkor állt be, amikor nagyon visszavett a csapat és nem támadt olyan elánnal.

Messi játéka pedig tényleg felüdülés volt. Alárendelte magát a játéknak, Alves gólja is tulajdonképpen az ő érdeme volt, pedig nem a Real vagy a Bayern ellen játszottunk, hanem a liga egyik leggyengébb csapatával.
Ha ezeket az elemeket és motivációt fent tudjuk tartani, a BL-ben is komoly esélyesként kell velünk számolni.
Forca Barca!!!!
Sipi24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2012.08.20. 08:05:32
Tartózkodási hely: Kunmadaras

2013.08.19. 12:03:35

Az első félidő az fantasztikus volt.
A második félidőben azért már visszább vettek, de itt is voltak azért helyzetek szép számmal, de ha akarták volna Xaviék, akkor lehetett volna 10:0 is.
Amúgy még lesz szerdán egy Atlético Madrid elleni meccs is.

Iniesta hosszútávún csere lesz ? Hát ekkora baromságot se olvastam még.
Az biztos, hogy rotálva lesznek, de biztos nem fog pl 6-7 meccsig padon ülni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.08.19. 11:46:29

Szerintem abban megegyezhetünk, h a le/visszatámadás és a 11 emberrel való védekezés a kulcsa a játékunknak, ekkor nincs kontra, nincs versenyfutás. Passzsávokat lezárni, felajánlani egyetlen megoldást a passzra, aztán rácsapni. Ehhez irdatlan kondi kell, és összhang. Kíváncsian várom a szerdát.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.08.19. 11:44:18

[quote="visca el barca"]tegnapi meccshez négy észrevétel

3. aminek a legjobban örültem, elmaradt a sok tingli-tangli oldalpassz, és ment a direkt előre játék. sokszor egyből ment a zsuga, nem dédelgették sokat a labdát. igaz a második félidőben visszaköszönt a régi barca, de tudjuk be a az első félidei 6 gólnak...

Igen, ez volt a kulcs. A gyors előre játék, és a céltalan hátul passzolgatás lecsökkentése. Ehhez a játékhoz pedig Fabregas és Adriano jobban ért. Vége az Iniesta, Xavi középpályának. Iniesta hosszú távon csere lesz, és szerintem Songot is fogja szerepeltetni Busi helyén.
A második félidő nekem sem tetszett, a teljesen vissza húzódó ellenfél megint mintha problémát jelentett volna. Lelassultak a passzok, távoli lövéssel csak Pedro próbálkozott. Pedro játéka élmény most, remélem hosszú távon tudja tartani ezt a formát, és nem lesz sérülés. Neymart is mihamarabb be kell építeni, mert magas fokon improvizál és képes szétzilálni a betömörülő védelmeket.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.19. 11:14:11

Ezen a képen jól kirajzolódik a taktikánk. A két szélső védő teljesen kihúzódik a szélre, Messi ékként középen, kicsit visszahúzódva, és a két első emberünk Pedro és Alexis volt, közel a kapuhoz.
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.08.19. 11:11:50

Egy Levante elleni 7-0-ból ugyan nehéz bármi okosat is kikövetkeztetni, de az már érezhető, hogy némiképp mást (és máshogyan) játszik a csapat, mint az előző szezonban. Bár egy szakértői elemzés biztosan tisztább képet adna, de nekem laikusként az volt az érzésem, hogy a csapat középpályája elképesztően masszív lett, mintha 2 középpályás sorunk lenne. Amíg tavaly Tito a csapatrészek szézhúzásával próbált nagyobb teret nyerni a támadásainkhoz, addig a tegnap este ennek pont az ellenkezője volt látható. Gyakorlatilag a teljes csapat megszállta a támadóharmadot és a labdás embernek mindig volt 3-4 passzolási opciója is a közel levő csapattársai miatt. Labdavesztéskor ugyanez a középpálya elképesztően sűrű falként szűrte az ellentámadásokat, 2-3 esettől eltekintve a védőinknek szinte dolguk sem volt. Talán ez is lehet a kulcsa a középső védőink kímélésének: ha folyamatosan kisebb nyomás nehezedik rájuk, sokkal kevésbé lesznek kitéve a sérülésveszélynek is. Martino érzésem szerint jól kalkulál. Ha már a világ legjobb középpályája a miénk, akkor használjuk ki maximálisan a benne rejlő lehetőségeket. A középpálya terhelhető és kellőképpen variálható, mert nagyon sok emberünk van ezekre a posztokra. Ha a kellő tűz és motiváció megmarad a szezon végéig, akkor még bármi lehet ebből.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.19. 11:09:38

tegnapi meccshez négy észrevétel

1. megujult erővel nyomattak a srácok a letámadást, jó volt ujra látni, hogy az ellenfél már a 16-20 m-en nem tud mit kezdeni.

2. brutálisan sok labdát lögyböltünk be a védők mögé, főleg középről a 16-os oldalához.

3. aminek a legjobban örültem, elmaradt a sok tingli-tangli oldalpassz, és ment a direkt előre játék. sokszor egyből ment a zsuga, nem dédelgették sokat a labdát. igaz a második félidőben visszaköszönt a régi barca, de tudjuk be a az első félidei 6 gólnak...

4. messi megizzadt, én ilyet még nem láttam :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2013.08.19. 10:32:56

Tényleg jól játszott a csapat, de ez a Levante iszonyat gyenge volt.
Amit jó volt látni, ahogy írtátok többen is, az a letámadásunk. Remélem ez nem csak a kezdeti lelkesedének tudható be, hanem Tata keményen meg fogja követelni minden meccsen.

Messi szerepe is érdekes volt, tavaly ugye Tito kivette őt a védekező munkából, hogy 100%-ig a támadásokra tudja fordítani az erejét. Tegnap viszont ő is aktívan védekezett és letámadott. Szerintem ez a jobb megoldás, erősíti a csapatjátékot, bár így lehet hogy 50 helyett csak 38 gólt fog lőni. :lol:

Neymar leigazolásának meg lehet hogy Pedro feljavulása lesz a legnagyobb hozadéka? Én szurkolok neki. :wink:
Kép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.08.19. 09:23:44

Én roppant elégedett vagyok a csapattal. Bár ez még csak 1 meccs :lol:

A letámadások olyanok voltak mint a Pep éra legszebb napjaiban, a fiúk remekül kiegészítették egymást.

Alexis és Fabregas olyanok lennének mintha a legjobb igazolásaink lennének.
Fel se tűnt, hogy Iniesta nincsen a pályán :shock:

Neymartól én egyenlőre nem várok virtuóz teljesítményt, de volt néhány fantasztikus passza. Látszik, hogy együtt él a játékkal.

Ami aggaszt engem az a védelem, mert bár tegnap remekül játszott mindenki hátul, de egy gyorsabb, támadóbb szellemű, félpályát átlépni nem félő támadósor ellen idén is megleszünk lőve.
Remélem, hogy jön Otamendi, bár nem öt csillagos, de kell az ember.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.08.19. 07:19:15

Végre van edzője a csapatnak. Nem a szokásos sablonjáték volt látható. Fiúk feltüzelve, jó taktikával álltak ki. Pedro, Alexis végre azt játszhatta, ami megy nekik. A támadások nem arról szóltak, hogy Messivel kell gólt rugatni. Ésszimpi, hogy az edzőnek volt mersze lehozni Messit.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.19. 00:52:30

Természetesen korai messzemenő következtetések levonni ebből a meccsből,de nagyon jónak néz ki a helyzet...És itt nem az eredmény a lényeg,hanem a játék képe,a felfogás beli változások...Elképesztően akar a csapat,küzdenek kisegítik egymás,az ellenfelet nem hagyják élni...És tavaly leginkább ez hiányzott...Direkt figyeltem a védekezésnél amikor nagy ritkán kellett,hogy hogyan muzsikálunk...Okés nem volt nyomás finoman szólva sem,de az feltünő volt,hogy mennyivel hamarabb megtámadjuk a labdás embert,és hogy ha vki teszem azt hibázik,vagy nem tud szerelni akkor mekkora elánnal érkezik a társa segíteni...No főleg ez utóbbi ami marhára nem volt meg tavaly...Pl mi volt a különbség a milanói első és második meccs között...Léynegében semmi...Csak annyi volt más,hogy máshogy áltunk hozzá a meccshez,akartunk küzdöttünk,és kijött az hogy mennyivel jobbak vagyunk...Ha ezt az elánt lendületet sikerül fenttartani akkor nem nagyon lesz ellenfelünk...Mert vmi egészen félelemetesen jó játékosaink vannak...Elképesztő mikre képesek,"csak" ki kell hozni belőlük...Amúgy továbbá a támadásépítéseink sokkal gyorsabbak lettek,sokkal direktebben játszunk,hamarabb szerzünk labdát,a szélsők ténylegesen veszélyt jelentenek mert beljebb játszanak...Mascherano nem jó védőnek,jah úgy játszott mint egy félisten...És okés könnyű meccs volt,de élmény volt nézni ahogy tevékenykedett...A védekezés csapat szintű dolog,ha jól meg van szervezve,onnantől nem csak Thigao Silvak tudják megoldani...Tata kitalálta ezt úgy érzem...Amúgy is továbbra is nagyon szimpatikus,határozott van egy elképzelése amit végre is hajt...És nem foglakozik a médiával,a nyomással,és korrektül nyilatkozik amit kell kifelé...Profi...

Persze majd az első Madrid elleni meccs,meg a tavasz a Blbne lesz igazán mérvadó a dolog...De nagyon jónak tűnik az irány...Látok változást,látok határozott elképzeléseket,és ha így haladunk tavaszra mikorra igazán kelleni fog nagyon összeállhatunk...Ha emellé sikerül beépíteni Neymart meg az ő plusz zsenialitását,akkor nem lesz itt ellenfél...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2013.08.18. 22:32:51

Nekem hatalmas pozitívum volt a mai meccs. Fabregas nálam MoM még ha gólt sem szerzett, hatalmasat játszott ma.. Messi nekem inkább szélen tűnt ma fel, mint sem középen... Neymar nem görcsölt rá ma, de amikor elindult, bizony szép dolgokat csinált... a védőink is végre szereztek labdákat... nekem nagyon tetszett a mai meccs, ha így haladunk akkor ebből a szezonból nagyon jó dolgok sülhetnek ki, de persze egy meccsből nem lehet nagyon messze menő következtetéseket levonni, de szerda után már okosabbak leszünk, azért mégis csak az Atletico jóval nagyobb erőt képvisel a Levanténél.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.08.18. 22:29:38

Az idény első meccse jobb nem is nagyon lehetett volna. Az önbizalomnak jót tett, remélem, hogy lesz még hasonló a szezonban egy jó pár.

Valdésnek semmi dolga nem volt, értékelni nem is nagyon lehet.
Alvesnek egy pályárú' ki beadása sem volt ma, emellett gólt lőtt, aktívan részt vett a támadásépítésben, összességében jól játszott. Talán egy-kétszer megindultak a helyén, és nem ért vissza időben, de belefért ma.
Piqué és Mascherano szintén kevésbé voltak foglalkoztatva, egyszer volt viszont zavar hátul, de szerencsére az magasan fölé szállt (tizenhatoson belülről lőtt a támadó, nem merte senki szerelni). Összességében ők is nagyon jók voltak. Adriano is sokat robotolt, dicséret megilleti.

Fábregas remekül játszott ma, remélem, hogy egész idényben valami hasonlót fog mutatni. Ma meccs előtt megnéztem a tavalyi idény összefoglalóját. Ősszel nagyon oké volt, aztán pedig összeesett. Nem örülnék, ha ez megismétlődne.

Messi szokás szerint szenzációs, meg mindenféle hasonló. A tavalyi góljait végignézve elámultam, pedig mindet láttam élőben is, de így egyben még félelmetesebb volt. Ma is megmutatta, hogy egyszerű játék a futball :)

Alexis és Pedro végre úgy játszottak, ahogyan a legtöbben elvárjuk tőlük. Ha sikerül tartani ezt a formát, komoly viadal lesz a kezdőbe kerülésért köztük és Neymar közt, és még esetleg Tello is beszállhat, bár ő inkább csere lesz valószínűleg. Neymar kissé meg volt illetődve, de a labdaátvételein látszik, hogy technikailag nagyon topon van, remélem, hogy gyorsan felveszi a ritmust, és elkezdi rugdosni a gólokat.

Összességében mindenkinek jár a piros pont, remek volt a meccs, így tovább!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.18. 22:04:09

egyébként, hogy valamit írjak is a meccsről

pedro, mascherano, fabregas és messi hatalmas volt. pedro gyors volt, sokat futott, próbálkozott és most végre gólokat is lőtt. mascherano egy állat volt, mindenkit megevett, mindenkit leszerelt és még a középpályára is fellépegetett. fabregasnak volt vagy öt hatalmas labdája, és folyamatosan jól, veszélyesen mozgott. messi meg messi volt.

én egyébként imádom az ilyen meccseket, amikor egy spanyol elsőosztályú csapat védői, akik milliókat keresnek és a legmagasabb szinten játszanak úgy néznek ki, mintha megye egyes arcok lennének. nekünk köszönhetően.

piqué, masch páros nagyon nagy volt, a fabregas - messi helycserék is. annak meg, hogy pedro, alexis is jó formában van, neymaron már ennyi idő alatt is látszik, hogy jó lesz, az külön öröm.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.18. 21:54:25

az első félidő alapján a Santos elleni gálameccshez hasonlítottam, nos így összegezve is u.ez a véleményem.
az jól látszott, hogy összeszedett a gárda, jó iramot diktáltak és klasszis megoldásokban sem volt hiány. ami nekem nagyon tetszett: Pedró óriási formajavulása, Fabregas mesteri játéka(és ezzel együtt az ő javuló teljesítménye)és az, hogy Messi, Messimódra lépett át az új szezonra. Adrianó is meggyőző vot a többiekkel együtt . Masch. és Pique nem volt igazán igénybevéve. tetszett az is, hogy Messit pihentetni "merte" az új mester. Neymarban az, hogy vérprofi módon nem lihegte túl a dolgot viszont ha rászánta magát az klasszis megmozdulás volt.Ini és Tello nem igazán tudott bemelegedni.
az elmondottakat azért az én siralmas látásmódom nyomán(Mezner2 "barátom" elmés megjegyzésére utalnék) kiegészíteném azzal, hogy mindezt egy feltűnően gyenge napot kifogó Levante ellen értük el. a lényegen azonban nem változtat: három pont és bíztató idénykezdet! jöhet a kupa.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.08.18. 21:31:28

visca el barca írta:kicsit mérges vagyok a srácokra... tavaly is volt egy csomó olyan meccs, hogy az első félidőben gáláztunk, a másodikban meg tötyörgés. miért nem lehetett tízet suhintani? :D
Hááát éppen én is ezen elmélkedtem a második félidőben. A telhetetlenség!:)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.18. 21:25:57

kicsit mérges vagyok a srácokra... tavaly is volt egy csomó olyan meccs, hogy az első félidőben gáláztunk, a másodikban meg tötyörgés. miért nem lehetett tízet suhintani? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2013.08.18. 21:21:06

Ez szép volt...várom a folytatást szerdán.

...közben a Betis vezet :)
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.18. 20:57:38

Nagyon impresszív kezdés, szimpatikus volt az energia amivel játszott a csapat. Neymarnak nyilván kell idő, de nem lesz gond vele sem, nem egy hülyegyerek. Így tovább.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.18. 19:52:51

Egész jól kezdtünk. :mrgreen:

A hat gól. :
http://worldoffootball.lockerdome.com/a ... /108946232
Avatar
Hayabusa
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.12.01. 10:38:08
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

2013.08.18. 18:41:06

Nagyon várom már a kezdést.
Bízom benne, hogy Neymar bemutatkozik.
Szerintem szuper szezon elé nézünk.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.08.18. 18:35:32

visca el barca írta:neymart minek játszattak a sörmeccseken ha nem bírja? hagyták volna otthon a csába... áhh :evil: erre a meccsre várok amiota leigazoltuk, erre nem játszik...
Nem kezd nem egyenlő azzal hogy nem játszik. :wink:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.18. 18:25:12

neymart minek játszattak a sörmeccseken ha nem bírja? hagyták volna otthon a csába... áhh :evil: erre a meccsre várok amiota leigazoltuk, erre nem játszik...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2013.08.18. 18:05:33

Alba, Iniesta és Neymar a padon. Adriano, Cesc és Pedro a pályán

Barcelona line-up (official): Valdes - Alves Pique Mascherano Adriano - Xavi Busquets Cesc - Alexis Messi Pedro #fcblive

Bench Barcelona: Pinto, Bartra, Alba, Song, Iniesta, Neymar, Tello #fcblive
Válasz küldése