Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.02. 09:24:54

Kár is sok szót fecsérelni a meccsre. Egy dolog hiányzott: az ALÁZAT. Gondolok itt főként Iniestára, Sergiora, Mascheranora, Neymarra stb. Fejben a társaság elképesztően gyenge. Iniesta legalább 2 olyan gólpasszt adhatott volna, ahol üres kapuba kellett volna berúgni a bőrt, ő inkább gólt szeretett volna lőni. Sergio mostanában szinte minden meccsen besárgul, mind reklamálásért... Neymar szintúgy, ő inkább törleszt. Csak vki szólhatna már neki, hogy 4 sárgája van, abból mind a 4-et ezért kapta. 5 után eltiltás jár, had ne mondjam, sztem egy kieső csapatot sem tudunk megverni Neymar és Messi nélkül... A helyzeteket képtelenek vagyunk belőni... Aztán a játékvezető is csodás volt az elmaradt piros miatt, de ez a tévedés semmiség volt a mi játékunkhoz képest. Nagyon szervezett ellenfél ellen az első félidőben lazán lerendezhettük volna a meccset, helyette magunkat rendeztük le. Innentől viszont már nem a mi kezünkben van a bajnokság. Az Atleticot nem fogjuk megverni és a Bernabeúban sem mi leszünk a favoritok...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.02. 09:02:10

Az első félidő nekem kifejezetten tetszett, elképesztően hajtós és pörgős meccs volt, de irányítani tudtunk többnyire, kár, hogy a gól nem jött össze, nagyon fontos lett volna... Aztán a második játékrészben egyszerűen jobb volt a Bilbao, a góljuk után meg nem tudtunk még egy kicsit felpörögni, így sajnos megérdemelten nyertek a baszkok.

Annyit azért megjegyeznék, hogy a stadion ugyan új lett, de a bilbaói stílus semmit sem változott, most is igen szépen faragtak Iturraspéék, aztán a végére a nagy idegességben mi is odatettük magunkat ezen a téren is sajnos. Illetve még valami, nem szoktam bírózni, de most tényleg volt pár elég érdekes döntése a sípmester kollégának, a szabálytalanságokat meg következetesen nem fújta be néha. No mindegy.

A helyzet szerintem egyáltalán nem vészes. Tata felismerte, hogy változtatni kell, ezt is próbálja megvalósítani teljes gőzzel, ezt láthatjuk, direktebb játék, több ívelés, keresztlabda, átadjuk a területet az ellenfélnek szándékosan, és még sorolhatnám. A probléma egyelőre annyi, hogy vagy ő, vagy a csapat (esetleg mindkettő) még nem találta meg a tökéletesnek mondható egyensúlyt a megszokott, labdabirtoklásra épülő játék (közismert kifejezéssel élve a tiki-taka) és az új elemeket felvonultató taktika között, nekem olyan érzésem volt most, hogy túlságosan is az utóbbit erőltették a legtöbb esetben.

Illetve a középpályások (elsősorban a támadó szelleműek) sem érzik még annyira ezt a dolgot, jóval többet kell futniuk (beszédes stat, hogy például az Ajax ellen Iniesta futotta a legtöbbet a csapatból) bár kétségtelenül vannak biztató jelek azért.

Szóval ezt a bizonyos egyensúlyt, amit fentebb említettem, szerintem meg fogjuk találni rövid időn belül (nekem ezelőtt pár meccsen már úgy tűnt, hogy megtaláltuk, de ezek szerint mégsem), aztán jó lesz.

Még annyi, hogy ezt a Piqué-Mascherano párost most már tényleg el kellene felejteni. Sürgősen. Véglegesen. Ahogy Cescet is fals kilencesként.

És a helyzetkihasználáson javítsunk még... Könyörgöm, ha nincs más, Neymar kérje meg Pintót, hogy maradjon ott vele edzés után, hadd vezesse rá a labdát 562628-szor, hogy kicsit gyakorolja a dolgokat (mondjuk szerintem elsősorban mentális okok miatt rontja el a zinyókat a brazil, de azért egy próbát megér).

A végére még annyit, hogy lejjebb írta a kolléga, hogy nem bírunk két félidőt játszani így... Igaza van alapvetően, de vegyük figyelembe, hogy pont ezért rotált ennyit Tata... Hogy pihenhessen mindenki, lehetőleg minél többet. Ebbe pedig elég rendesen belekavart a rengeteg sérült... :?
Deus írta:Tovább gondolva, akkor hogyan alakulna a helyezés, ha még a lőtt gólok száma is egyenlő lett volna? Mi szerint dől el, hogy ki az első és a második?
Egymás elleni eredmény szerintem.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.02. 08:49:44

Nah ez a durva:

1. FC Barcelona 15 meccs 13 győzelem 1 D 1 V 42 - 9 40 pont
2. Atletico Madrid 15 meccs 13 győzelem 1 D 1 V 40 - 9 40 pont

Csupán 2 gólkülönbség van közte :!: Kapott gólok száma ugyanaz.

Tovább gondolva, akkor hogyan alakulna a helyezés, ha még a lőtt gólok száma is egyenlő lett volna? Mi szerint dől el, hogy ki az első és a második?


Szerk:

Tegnapi meccsről meg nem akarok kommentelni....
KépKép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.12.02. 08:31:40

na most azután nem hiányzik ide egy született pesszimista, hirtelen sokan lettünk...
én a meccs előtt (némi erőlködéssel) optimista votam ugyan de miben is bíztam??!: a foci szerencsére, arra, hogy véget ért a veretlenségi nyomás, jöhet egy újabb széria pechemre elfelejtettem, hogy vereség széria is létezik....
a meccsről: az első félidő bíztató , jó meccs volt. a másodikban kellett volna egy magasabb fokozat, de sajna nem mi kapcsoltunk feljebb, hanem az ellenfél.
a Barca Messi nélkül eleve félkarú, ha még mellé újabb hiányzók jönnek, újabb taktikai elemekkel,
és egy erős idegenbeli ellenféllel akkor ez van.
az fogalmazott jól aki azt mondta...." a régit már nem tudjuk, az újat még nem(ha van új!?) az előnyünk lényegében névleges, innen már szép(lesz) nyerni!
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.12.02. 07:46:22

Capon írta:
Chino írta: Nem értem azokat akik ennyire kritizálják Tata taktikáját. Szerintem nincs vele semmi baj, próbálja ötvözni az eddigi tiki-takát egy direktebb játékkal, de ehhez erőnlét kell, ami egy ideig meg is volt.
Ez rendben van, a túlnyomó többség ezzel egyet is ért szerintem, ahogy én is, de nem vagyok meglepve, hogy az Ini, Busi, Xavi kp nem képes 90 percig agresszívan letámadni és közben meg gyors támadásokat vezetni/építeni. Egyikőjük sem az a robotolós játékos, ez nem egy robotolós KP. Mindhárman lassabb, labdabiztos, jól passzoló, technikás játékosok az átlagnál jóval kisebb izomzattal. Abszolút megértem, hogy 1 nem találják a helyüket ebben a rendszerben, 2 nincs meg hozzá az erőnlétük, mert nem is ilyen alkatú és típusú játékosok.
Az elképzelés megvan min kéne változtatni, de eddig nem lett jól megkomponálva a dolog.
Védelem gyengélkedik, kp meg megszűnt létezni pedig évekig belőlük éltünk.

Erőnlét mag ahogy írod hogy az elején még megvolt... pedig már akkor sem volt meg. Az első meccstől kezdve 1 félidős csapat vagyunk. Már a legelső meccsen sem bírtunk 2 félidőt ebben játékfelfogásban.
itt a pont. Amikor idejött Tata örültem h változtat, de ebben a játékrendszerben nem tetszik a csapat. Mert tegnap sem arról volt szó, hogy végignyomtuk a meccset és a bilbao összeszerencsétlenkedett vmit ( mint mondjuk régen), hanem egy kiegyenlített meccsen nyertek, ahol amikor hátrányba kerültünk nem volt annyi erőnk, hogy egy bilbaot presszionáljunk
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.12.02. 07:45:55

Capon írta:
Chino írta: Nem értem azokat akik ennyire kritizálják Tata taktikáját. Szerintem nincs vele semmi baj, próbálja ötvözni az eddigi tiki-takát egy direktebb játékkal, de ehhez erőnlét kell, ami egy ideig meg is volt.
Ez rendben van, a túlnyomó többség ezzel egyet is ért szerintem, ahogy én is, de nem vagyok meglepve, hogy az Ini, Busi, Xavi kp nem képes 90 percig agresszívan letámadni és közben meg gyors támadásokat vezetni/építeni. Egyikőjük sem az a robotolós játékos, ez nem egy robotolós KP. Mindhárman lassabb, labdabiztos, jól passzoló, technikás játékosok az átlagnál jóval kisebb izomzattal. Abszolút megértem, hogy 1 nem találják a helyüket ebben a rendszerben, 2 nincs meg hozzá az erőnlétük, mert nem is ilyen alkatú és típusú játékosok.
Az elképzelés megvan min kéne változtatni, de eddig nem lett jól megkomponálva a dolog.
Védelem gyengélkedik, kp meg megszűnt létezni pedig évekig belőlük éltünk.

Erőnlét mag ahogy írod hogy az elején még megvolt... pedig már akkor sem volt meg. Az első meccstől kezdve 1 félidős csapat vagyunk. Már a legelső meccsen sem bírtunk 2 félidőt ebben játékfelfogásban.
itt a pont. Amikor idejött Tata örültem h változtat, de ebben a játékrendszerben nem tetszik a csapat. Mert tegnap sem arról volt szó, hogy végignyomtuk a meccset és a bilbao összeszerencsétlenkedett vmit ( mint mondjuk régen), hanem egy kiegyenlített meccsen nyertek, ahol amikor hátrányba kerültünk nem volt annyi erőnk, hogy egy bilbaot presszionáljunk
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.12.02. 02:56:32

Nem játszottunk jól (már sokan leírták miért) de túl van dramatizálva ez a vereség. Ha az első félidőben Neymar el Alexisezett helyzetit berúgja akkor 2-1 a vége és pont. Mert azok ziccerek voltak.
A Bilbaónak meg volt kb 2 nagy helyzete és ebből 1 gól.
A lényeg,hogy még vezetünk és most jön a ligában egy újabb 2 hetes szünet,az alatt majd rendet raknak a játékosok fejében. (tudom,hogy lesz közben egy király kupa meg egy BL meccs is)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.12.02. 01:53:41

Chino írta: Nem értem azokat akik ennyire kritizálják Tata taktikáját. Szerintem nincs vele semmi baj, próbálja ötvözni az eddigi tiki-takát egy direktebb játékkal, de ehhez erőnlét kell, ami egy ideig meg is volt.
Ez rendben van, a túlnyomó többség ezzel egyet is ért szerintem, ahogy én is, de nem vagyok meglepve, hogy az Ini, Busi, Xavi kp nem képes 90 percig agresszívan letámadni és közben meg gyors támadásokat vezetni/építeni. Egyikőjük sem az a robotolós játékos, ez nem egy robotolós KP. Mindhárman lassabb, labdabiztos, jól passzoló, technikás játékosok az átlagnál jóval kisebb izomzattal. Abszolút megértem, hogy 1 nem találják a helyüket ebben a rendszerben, 2 nincs meg hozzá az erőnlétük, mert nem is ilyen alkatú és típusú játékosok.
Az elképzelés megvan min kéne változtatni, de eddig nem lett jól megkomponálva a dolog.
Védelem gyengélkedik, kp meg megszűnt létezni pedig évekig belőlük éltünk.

Erőnlét mag ahogy írod hogy az elején még megvolt... pedig már akkor sem volt meg. Az első meccstől kezdve 1 félidős csapat vagyunk. Már a legelső meccsen sem bírtunk 2 félidőt ebben játékfelfogásban.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.02. 01:29:23

Leginkább két aspektus vezetett ehhez a vereséghez. Ugyanazok a játéékosok játszanak már jó ideje és a többségük ki van facsarva, a Bilbao pedig úgy hajtott mintha az élete lenne a tét.

Nem volt gond a taktikával, de iszonyat lassan csináltak mindent. Az a dinamika ami eddig ősszel volt kiveszett a játékból. Nem véletlen, hogy az első félidőben még úgy-ahogy ment a játék, presszionáltunk, a másodikban sokszor a térfelünkről sem tudtuk kihozni.

Nem értem azokat akik ennyire kritizálják Tata taktikáját. Szerintem nincs vele semmi baj, próbálja ötvözni az eddigi tiki-takát egy direktebb játékkal, de ehhez erőnlét kell, ami egy ideig meg is volt. Ráadásul bele sem tud igazán nyúlni a meccsbe, mert nem nagyon van kit becserélni.
Adrianot mondjuk nem értem. Ilyen kritikán aluli játékot nem is tudom, hogy láttam-e tőle. De helyette is max Patricot lehetett volna berakni. Meccsek óta nincs miből meríteni. Szép és jó hogy ott vannak a fiatalok, de még nem tudjuk velük pótolni a hiányzókat. Amit én sem értek, hogy miért nem bartra kezdett, pedig még kedden sem játszott. Piqué remélem észhez tér, mert részemről Bartra kiszorította.

Ami pozitívumot lehet mondani, hogy voltak helyzeteink, de ahogy a második félidőre leültünk az katasztrófa volt.
Az első játékrész még úgy-ahogy elment, néha egész tetszetősen játszottunk, de ezt a felelőtlen játékot, amit elsősorban Busquets, Piqué és Masch művelt nagyon gyorsan el kell felejteni.
Neymart hanyagolni kellene már kicsit mert szemmel láthatóan nagyon elfáradt. Messi visszatérésével két poszton is nagyon feljavulunk majd és nem lesznek ilyen problémák.

Kikaptunk, ennyi, nem történt katasztrófa ezt a pár meccset még be kell húzni és kihasználni a pihenőt, ennek a Bilbaonak sem véletlenül van ilyen mutatója otthon, nem egy Osasuna vert meg minket.

Amúgy más is észrevette, hogy amikor Inihez került a labda
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.12.02. 01:24:01

Az biztos, hogy most nincs Messi, el kéne gondolkodni, hogy másképp álljunk fel, és nem a 4-3-3-at eröltetni.
Sajnos most jön ki az, hogy nincs csatárunk.
Fel lehetne állni most egy 4-1-2-1-2-be akár, vagy egy 4-1-3-2-be.
De mivel nincs csatárunk, ez így elég cinkes lenne.

Lehet, hogy Tata már odaállt a vezetőség elé, és elmondta a véleményét (erről nem tudni), de az biztos, hogy legalább egy idényt be kell áldozni arra, hogy megújítsuk a csapatot.
Több játékos kiöregedett/öregszik (Puyol, Xavi, Pinto), vagy kiégett. Puyol helyett égető lenne egy jó KH, aki vezéregyéniség. Ezért nehéz nekünk a KH-ra az igazolás. Nem elég egy szimpla védő, olyan kell, aki seggbe rugdossa Piquét, vagy Maschot. Bartra tökéletesen be fog válni, csak hagyják játszani. Szerintem Montoyában is van potenciál, egyre nagyobb önbizalommal játszik, és be fog érni egy-két év alatt.
Sajnos a középpályáról a legnagyobb hiba volt elengedni Thiagot, ő most simán alapember lehetne.

Sokan fikázzák Valdest, hogy elmegy, mert új kihívásokat keres magának. Pedig egyszerű a képlet: ő volt az egyetlen, aki belátta, hogy belefásult az elmúlt évekbe, és váltania kell.
Pep előtt el nem tudtuk képzelni a Barcát Ronaldinho nélkül. Aztán jött Pep, és simán megszabadult tőle. És egy évvel később a kutyának sem jutott eszébe emiatt sírni. Aztán elment Eto is, ő sem hiányzott.
Lett helyettük egy Pedronk, egy Villánk és Messink.
Sajnos azonban Villa elment, Pedro nulla lett, és Messi is ko lett. A sok sérülése tuti annak köszönhető, hogy túl lett hajszolva.
Gyanítom, nem véletlen, hogy Cunci és Affelay is be lettek nevezve. Nem csak azért, hogy legyen velük valami, hanem hátha mégiscsak tud velük Tata kezdeni majd valamit.

Tatának nagyon nehéz dolga van, ezt tudomásul kell venni. Ez egy nagyon homogén csapat, kívülről nagyon nehéz bekerülni, és sajnos a játékunk is nagyon sablonos, és már eléggé kiismerték. Valahogy olyan érzésem van az egésszel kapcsolatban, mint mikor a középkorban megégették azokat, akik azt mondták, hogy a Föld gömbölyű.
Itt is ez megy: miért változtassunk, jó a tiki-taka, csak fejben kell rakni. De sajnos az már kevés lenne itt. Igenis új elemek kellenek a játékunkba, amiket erőltet Tata, de úgy tűnik, hogy nem sok sikerrel.
Új játékosok kellenek, akik még formálhatók, motiválhatók, és hajlandók is tanulni.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.12.02. 01:22:42

Sajnos ez a játék már a bajnokságban is kevés lesz. A védelem bizonytalan, középpálya nincs, csatársor nem is volt Henry és Eto óta. Valamit változtatni kell, mert ezen már Messi sem fog tudni segíteni. Nagyon érdekes Neymar gólképtelensége, pedig a Brazil válogatottban gólokat lőtt.
Xavit, Iniestát pihentetném hosszú távon, és valahonnan szerezni kéne egy góllövőt, de jobb ha kettőt. Tata elvesztette a fonalat, nincsenek variációs lehetőségek, nem tud belenyúlni a meccsbe. A játék egyre jobban szétesik, a régit már nem tudják, újat meg nem tanultak. Ha egyszerre ennyien rosszul játszanak, az súlyos szakmai hibákat sejtet.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.12.02. 01:03:17

A szezon első meccsétől kezdve nincsen KP-nk és erőnléti gondok vannak.
Mondjuk szerintem erőnléti probléma amiatt is van, hogy ez a felfutok az ellenfél 16osáig letámadni, majd futok vissza a sajátomhoz védekezni nem Xavik meg Inik kellenek hanem két robotoló Mas féle típusú játékos. Nem csodálkozok rajta, hogy Ini és Xavi sem találja a helyét. Valahogy kicsit azt érzem ami a Madridnál volt Mou alatt, nem a kerethez van igazítva a játékstílus hanem inkább rájuk van erőltetve.
Nincsen ez jól megkomponálva. Kp nulla, védelem nulla, semmi stabilitás nincs a játékunkban pedig meg vannak hozzá a megfelelő emberek a csapatban.
Ha kicsit tökösebb ellenfelünk van fel sem tudjuk hozni a labdát, előre kell vágni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.02. 00:03:10

A legjobb passzolónk Montoya (92 %) volt. Rajta kívül még a két khv, Cesc és Alexis is pontosabban játszott, mint a 3 középpályásunk. (Xavi 85, Busquets 87, Iniesta 81)
Azért nem gondoltam volna, hogy így december elején pont a középpályával lesz problémánk.
Ha Song nem lett volna pont ugyanilyen rossz az Ajax ellen, én nyugodt szívvel beraknám, de egyébként a Cesc- Sergi Roberto irányítópáros ezek után alap nálam. Nem hiszem, hogy Sergi olyan kutyaütő lenne, de jelen helyzetben azzal sem veszíthetünk sokat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.01. 23:58:31

Subinho írta:Azon kéne elgondolkodni, hogy évekig a világ leglabdabiztosabb játékosai alkották a középpályát, ezzel a legjobb, legbiztosabb középpályánk volt, a csapat motorja. Most nincs közép pálya, rugdossák előre a labdákat, nincs normális passz játék. Miért? Mert ez Tata stílusa, ő soha nem játszotta a gyors és sok rövid passzos focit. Lásd pl. Paraguay. Ebben a játékban így kevesebb Iniesta... és láthatóan kevesebb Messi is. Ez nekik idegen, nem ezt tanulták, játszották tízen X évig... Ugyanúgy ahogy pl.CR -nek sem feküdne a tiki-taka...

Sok mindenen el kéne gondolkodni, de ez nem az a vezetőség,aki akarja ezt. Nekem kicsit magyar foci fílingem van, kezd mindenki a klubnál a múltból megélni. ez sosem vezet jóra.
Egyre mélyebben van a játékunk, veszélyesek alig vagyunk, semmi pressziót nem fejtünk ki, középpályás védekezés Busi ide vagy oda a nullával egyenlő.
Védelemről nem ejtek szót,leírtam 2és fél éve a véleményemet, tartom azóta is,hogy nem megfelelő ezen a szinten az ott játszók minősége, sajnos. Ezért kellett volna oda igazolni, fontos lett volna tavaly is, idén is.
Elől meg elment egy Villa, aki azokból a ziccerekből,amiket Neymar kihagy, bevert volna 4-5öt már ősszel simán. Ez nem Neymar ellen szól, mert a játéka nem rossz, viszont az a baj vele,hogy ha a csapat gyenge,akkor ő sem jó. Messi ezért jobb bárkinél (vagy Cr), mert ha a csapatnak nem is megy,ő két háromszor megrázza magát, és veszélyt teremt. Ebben (is) kevés még a kis brazilunk.

Nekem a kp sem tetszik, semmi összhang a 3 játékos között, Xavi-Ini között meg még annyi sem. Én megpróbálnám Cescet többet játszatni Xavi helyett pl., aztán ha nem megy sehogy sem,akkor már tavasszal megkezdeni a munkálatokat a keret normális megerősítésén.
Kapus(ok),védő(k), középpályára is kell valaki, csatár meg opcionális, ha van valami olcsó megoldás,akkor le kell csapni.
Szóval ezt a szezont valahogy le kell hozni, egy bajnoki címmel elégedett is leszek, de lehet jót tenne ha semmit sem nyernénk,kicsit a vezetőség is elgondolkodna,hogy min kéne változtatni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.12.01. 23:42:23

Hát, gyerekek, ez valami katasztrófális volt.
Nem is tudom melyik a jobb védő manapság: Mascherano, vagy Guzmics Ricsi?
A középpályánk teljesen halott volt.
Továbbra is vallom, hogy nem csak taktikát kellene változtatni, hanem akár a felállást is.
Nem véletlenül mondta Tata, hogy kell egy befejező csatár, akit mi konkrétan eladtunk.
Fabregas ezen a poszton megint bebizonyította, hogy impotens. Xavi hihetetlen körülményes tud lenni, Iniesta megint visszazuhant.

Én nem tudom mit lehetne tenni, de az egyszer biztos, hogy Tatának is tökösebbnek kellene lennie.
Pep nem sz@rta tele a gatyáját, és el merte küldeni Ronaldinhot, sőt még Eto-t is.
Azt hiszem a szurkolók joggal várják el azt, hogy ezek a játékosok odategyék magukat a pályán, elvégre ezért kapják a sokmillió eurot. Igen, rengeteg kupát nyertek az elmúlt években, de ez nem jogosítja fel őket arra, hogy ilyen produkciót tegyenek le az asztalra.
Persze Tatának is szorongatják azt a bizonyosát, elvárják az eredményt tőle. És Pep anno valamivel könnyebb helyzetben volt, hiszen az a Barca csak 4. volt a bajnokságban, és selejtezőt kellett játszania a BL-ben. Nem várták el tőle a hat kupát, örültek volna annak is, ha bajnokságot nyer a csapat.

A tavalyi évben ráfogtuk Tito betegségére a mutatott játékot. most nincs mire fogni, ez bizony a hozzáállás hibája.
Nem tudom Tata mit tudna tenni, mennyire hatna a játékosokra, ha leüvöltené a hajukat.
Az Ajax ellen látszódott az, hogy csak a fiatalok teszik oda igazán magukat, de hát nekik még nincs tapasztalatuk ilyen szinten. Azt hiszem Tata igyekszik minél több fiatalt beépíteni a csapatba, akikben még van ambíció, ők még akarnak kupákat nyerni. A taktikán nagyon változtatni nem tud, mert sajnos ezek a játékosok képtelenek elszakadni a tiki-takától.
Számomra egyre inkább bizonyossá válik, hogy a csapat gerince bizony kiégett, és generációváltásra lesz itt szükség.
Tata nem véletlenül akar új játékosokat, és pláne egy vérbeli csatárt.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.01. 23:32:03

egy dolog volt ma meg a bilbaonál, ami nálunk nem, a neve : szív.

egyébként arra azért kíváncsi lennék, hogy mi a piros lap, ha nem a 100-as ziccerben lévő támadó elleni fault.
persze ezzel együtt sem érdemelt 3 pontot a csapat, gyászos volt az egész.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.01. 23:26:12

Azon kéne elgondolkodni, hogy évekig a világ leglabdabiztosabb játékosai alkották a középpályát, ezzel a legjobb, legbiztosabb középpályánk volt, a csapat motorja. Most nincs közép pálya, rugdossák előre a labdákat, nincs normális passz játék. Miért? Mert ez Tata stílusa, ő soha nem játszotta a gyors és sok rövid passzos focit. Lásd pl. Paraguay. Ebben a játékban így kevesebb Iniesta... és láthatóan kevesebb Messi is. Ez nekik idegen, nem ezt tanulták, játszották tízen X évig... Ugyanúgy ahogy pl.CR -nek sem feküdne a tiki-taka...
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2013.12.01. 23:22:48

üdv. hát ez a meccs egy nagy kalap ... volt. egy nagy nulla volt a csapat. nem értem miért kell csatárként játszatni Fabregast, amikor ott van a B csapatban Dongou, aki ténylegesen középcsatár nem pedig egy anyatetű gyorsaságával vetekedő Cesc. a másik nagy problémám Mascherano, aki nagyon vakon van az utóbbi időben és ráadásul alacsony, simán lefejelik. vagy tegyük vissza a középpályára vagy adjuk el mert azt látom h a védelem gyenge pontja már sorozatban (na nem mintha a mai meccsen rosszabb lett volna bárkinél is). azt se értem h miért ilyen későn cserél Tata, az egész második félidőben momentuma sem volt a csapatnak. Iniestával szemmel láthatóan idén (értsd ebben a szezonban) nincs valami rendben, fényévekre elmarad a legjobb formájától. Xavin egyre jobban érződik sajnos a kora miatti fáradság, ő is elég pontatlan volt ma. Neymar játékát nem is minősítem mert ez a mai siralmas volt. egyedül akivel elégedett voltam az Alexis volt, küzdött, cselezett, hajtott, rá nem lehetett panasz. szóval ideje végre leordítani a játékosok fejét mert nagyon el vannak szállva maguktól és nem koncentrálnak elégé. de ez csak az én véleményem.
mvik
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2013.12.01. 23:18:21

Itt az eronlettel van a baj es ebbol kovetkezik h nincsmeg a kello futomennyiseg. Nem birjak a fiuk ezert van a tilitoli es lotyoges! A bilbaosok ugy futottak mithaceletukert kellett volna a kozeppalyasaik ugy rohantak vissza h labuk se erte a foldet mikor mi tamattunk! Forditott esetbe mi csak lotyogtunk! Vagyis a sztarkozeppalyasaink kocogtak csak!!!
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.12.01. 23:16:13

Én nem is mondtam, hogy Montoya rosszul játszott volna. Kifejezetten jól mozgott, de Alves szerintem hiányzik, s pl Montoya baloldalt is bevethető lenne akkor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.01. 23:12:47

Összefoglalom röviden:
- A legjobb formában lévő védőnk a padon ül
- A legjobb formában lévő középpályásunk támadóként játszik, egy olyan poszton, ahol egyedül a tökutolsó Mallorca ellen játszott jól, még valamikor tavaly
- Busquets több labdát adott el az elmúlt 90 percben, mint az Adidas, és jó néhány meccs óta önmaga árnyéka
- Neymar leginkább magát sárgázta be ma, de az "elcsúszások száma" illetve a "műesések száma" statisztikákban még így is ki tudott emelkedni a többiekhez képest.
Bob_Marley írta: 2; Alves béna beadásai stb, de borzasztóan hiányzik a támadássegítése a létszámfölény megteremtése
Szerintem Montoya azért jó párszor felért létszámfölényt kialakítani, még gólt is rúghatott volna, ha jól veszi át a labdát. Alexis és Sergi Roberto mellett ő a harmadik, akire egy rossz szavam nem lehet a mai alapján.
Gokuci
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:28:32
Tartózkodási hely: Eger

2013.12.01. 23:10:42

Azt hiszem idén is elmondható a csapatról, ami tavaly, hogy nincs edzőnk.
Már kész vicc, amit Masch összeszerencsétlenkedik hátul, mikor a padon ül egy mostanában tanárian játszó Bartra.
Középpálya, mert, hogy idén kb az nekünk nincs.
Nemhogy gyors passzok, már lassan passzok sincsenek, mert a válogatott gerince nem látja egymást a pályán.
Megy a nagy előrerugdosás.
Csatársor:
Neymart szegényt hagyni kéne már pihenni, mert egyre több a hibája, a sárgák is az elgurult gyógyszerekből jönnek.
Fabregas, ja, hogy ő nem csatár, tehát nem is értékelném, hogy ma is a tizenhatosunkon!!! cselezte el a labdát az utolsó percekben...
Alexisnek nincs játszótársa, holott nagyon szépen feljavult mostanában.

Egy szó, mint száz, változtatni kell.
El kell dönteni, hogy a neveknek kell játszani, vagy olyanoknak, akik még akarnak küzdeni, mert a jelenlegi társaságon ennek a legkisebb jelei sem látszanak!
Montoya pl kifejezetten tetszett.
Ha labdát vesztett, visszaszerezte, futott utána, visszaért a védekezéseknél is.
Több kéne az akaratból, ami benne van!
Kiváló netes foci, kézilabda és hokimanager:
Csak ajánlani tudom!


http://www.powerplaymanager.com/r896199" target="_blank
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2013.12.01. 23:09:39

Gratulálok a bilbaónak, megérdemelten nyertek.

Lesz még idő bizonyítani edzőnek, alap- és cserejátékosoknak egyaránt (azért ehhez hasonló mérkőzéseket nem szeretnék többet látni).
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.12.01. 23:08:36

A Piké-Maskeranó párosból legalább az egyiket el kéne felejteni.Ott van Bartra jó formában tolta,erre az edző már 2. meccse jegeli...Xavi csak a szokásos alibi passzokat tolta,Iniesta meg már nyár eleje óta egy rakás...Nyáron,vagy még a télen kell venni egy normális KH-t meg egy irányító középpályást.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.12.01. 22:59:32

Bob_Marley írta:1; Borzasztó pontatlanok voltunk, egyszerű passzok sem sikerültek, elpattantak a labdák
2; Alves béna beadásai stb, de borzasztóan hiányzik a támadássegítése a létszámfölény megteremtése
3; Muniain továbbra is remek játékos, az ellenfél talán legjobbja volt, még mindig "sírok", ha rágondolok, hogy ellehetett volna talán hozni, s nem hatalmas összegekért
4; Akarás, az ellenfél csúszott mászott, nálunk ezt nem láttam, sajnálatos

ui: Nagyon nehéz terep a San Mamés, picit jobb játékkal lehetett volna pontot szerezni, de a világ nem fog összedőlni, sok a sérültünk, akadozik a gépezet. Ilyen ki-ki meccsek nagyon sokat érnek a végén, így tényleg csalódás ez a vereség, de apátiába nem szabad esni.
Muniain a gólján kívül szinte semmit nem csinált, nem tudom miért vagy annyira ode érte.
Montoya szerintem igen is jó volt, védekezésben rendre visszaért, még a gólnál is ott volt Muniain mellett, ha Alves játszott volna, szerintem ő még valahol a félpályánól kóválygótt volna.
Mascherano, Pique nagy nulla volt.
Neymar meg nem tud gólt rúgni, de ma a játékban sem ment neki nagyon, Messi szerintem nem esett volna el annál a ziccernél hanem bevágta volna, ahogy szokta.
Válasz küldése