Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.01. 23:58:31

Subinho írta:Azon kéne elgondolkodni, hogy évekig a világ leglabdabiztosabb játékosai alkották a középpályát, ezzel a legjobb, legbiztosabb középpályánk volt, a csapat motorja. Most nincs közép pálya, rugdossák előre a labdákat, nincs normális passz játék. Miért? Mert ez Tata stílusa, ő soha nem játszotta a gyors és sok rövid passzos focit. Lásd pl. Paraguay. Ebben a játékban így kevesebb Iniesta... és láthatóan kevesebb Messi is. Ez nekik idegen, nem ezt tanulták, játszották tízen X évig... Ugyanúgy ahogy pl.CR -nek sem feküdne a tiki-taka...

Sok mindenen el kéne gondolkodni, de ez nem az a vezetőség,aki akarja ezt. Nekem kicsit magyar foci fílingem van, kezd mindenki a klubnál a múltból megélni. ez sosem vezet jóra.
Egyre mélyebben van a játékunk, veszélyesek alig vagyunk, semmi pressziót nem fejtünk ki, középpályás védekezés Busi ide vagy oda a nullával egyenlő.
Védelemről nem ejtek szót,leírtam 2és fél éve a véleményemet, tartom azóta is,hogy nem megfelelő ezen a szinten az ott játszók minősége, sajnos. Ezért kellett volna oda igazolni, fontos lett volna tavaly is, idén is.
Elől meg elment egy Villa, aki azokból a ziccerekből,amiket Neymar kihagy, bevert volna 4-5öt már ősszel simán. Ez nem Neymar ellen szól, mert a játéka nem rossz, viszont az a baj vele,hogy ha a csapat gyenge,akkor ő sem jó. Messi ezért jobb bárkinél (vagy Cr), mert ha a csapatnak nem is megy,ő két háromszor megrázza magát, és veszélyt teremt. Ebben (is) kevés még a kis brazilunk.

Nekem a kp sem tetszik, semmi összhang a 3 játékos között, Xavi-Ini között meg még annyi sem. Én megpróbálnám Cescet többet játszatni Xavi helyett pl., aztán ha nem megy sehogy sem,akkor már tavasszal megkezdeni a munkálatokat a keret normális megerősítésén.
Kapus(ok),védő(k), középpályára is kell valaki, csatár meg opcionális, ha van valami olcsó megoldás,akkor le kell csapni.
Szóval ezt a szezont valahogy le kell hozni, egy bajnoki címmel elégedett is leszek, de lehet jót tenne ha semmit sem nyernénk,kicsit a vezetőség is elgondolkodna,hogy min kéne változtatni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.12.01. 23:42:23

Hát, gyerekek, ez valami katasztrófális volt.
Nem is tudom melyik a jobb védő manapság: Mascherano, vagy Guzmics Ricsi?
A középpályánk teljesen halott volt.
Továbbra is vallom, hogy nem csak taktikát kellene változtatni, hanem akár a felállást is.
Nem véletlenül mondta Tata, hogy kell egy befejező csatár, akit mi konkrétan eladtunk.
Fabregas ezen a poszton megint bebizonyította, hogy impotens. Xavi hihetetlen körülményes tud lenni, Iniesta megint visszazuhant.

Én nem tudom mit lehetne tenni, de az egyszer biztos, hogy Tatának is tökösebbnek kellene lennie.
Pep nem sz@rta tele a gatyáját, és el merte küldeni Ronaldinhot, sőt még Eto-t is.
Azt hiszem a szurkolók joggal várják el azt, hogy ezek a játékosok odategyék magukat a pályán, elvégre ezért kapják a sokmillió eurot. Igen, rengeteg kupát nyertek az elmúlt években, de ez nem jogosítja fel őket arra, hogy ilyen produkciót tegyenek le az asztalra.
Persze Tatának is szorongatják azt a bizonyosát, elvárják az eredményt tőle. És Pep anno valamivel könnyebb helyzetben volt, hiszen az a Barca csak 4. volt a bajnokságban, és selejtezőt kellett játszania a BL-ben. Nem várták el tőle a hat kupát, örültek volna annak is, ha bajnokságot nyer a csapat.

A tavalyi évben ráfogtuk Tito betegségére a mutatott játékot. most nincs mire fogni, ez bizony a hozzáállás hibája.
Nem tudom Tata mit tudna tenni, mennyire hatna a játékosokra, ha leüvöltené a hajukat.
Az Ajax ellen látszódott az, hogy csak a fiatalok teszik oda igazán magukat, de hát nekik még nincs tapasztalatuk ilyen szinten. Azt hiszem Tata igyekszik minél több fiatalt beépíteni a csapatba, akikben még van ambíció, ők még akarnak kupákat nyerni. A taktikán nagyon változtatni nem tud, mert sajnos ezek a játékosok képtelenek elszakadni a tiki-takától.
Számomra egyre inkább bizonyossá válik, hogy a csapat gerince bizony kiégett, és generációváltásra lesz itt szükség.
Tata nem véletlenül akar új játékosokat, és pláne egy vérbeli csatárt.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.01. 23:32:03

egy dolog volt ma meg a bilbaonál, ami nálunk nem, a neve : szív.

egyébként arra azért kíváncsi lennék, hogy mi a piros lap, ha nem a 100-as ziccerben lévő támadó elleni fault.
persze ezzel együtt sem érdemelt 3 pontot a csapat, gyászos volt az egész.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.01. 23:26:12

Azon kéne elgondolkodni, hogy évekig a világ leglabdabiztosabb játékosai alkották a középpályát, ezzel a legjobb, legbiztosabb középpályánk volt, a csapat motorja. Most nincs közép pálya, rugdossák előre a labdákat, nincs normális passz játék. Miért? Mert ez Tata stílusa, ő soha nem játszotta a gyors és sok rövid passzos focit. Lásd pl. Paraguay. Ebben a játékban így kevesebb Iniesta... és láthatóan kevesebb Messi is. Ez nekik idegen, nem ezt tanulták, játszották tízen X évig... Ugyanúgy ahogy pl.CR -nek sem feküdne a tiki-taka...
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2013.12.01. 23:22:48

üdv. hát ez a meccs egy nagy kalap ... volt. egy nagy nulla volt a csapat. nem értem miért kell csatárként játszatni Fabregast, amikor ott van a B csapatban Dongou, aki ténylegesen középcsatár nem pedig egy anyatetű gyorsaságával vetekedő Cesc. a másik nagy problémám Mascherano, aki nagyon vakon van az utóbbi időben és ráadásul alacsony, simán lefejelik. vagy tegyük vissza a középpályára vagy adjuk el mert azt látom h a védelem gyenge pontja már sorozatban (na nem mintha a mai meccsen rosszabb lett volna bárkinél is). azt se értem h miért ilyen későn cserél Tata, az egész második félidőben momentuma sem volt a csapatnak. Iniestával szemmel láthatóan idén (értsd ebben a szezonban) nincs valami rendben, fényévekre elmarad a legjobb formájától. Xavin egyre jobban érződik sajnos a kora miatti fáradság, ő is elég pontatlan volt ma. Neymar játékát nem is minősítem mert ez a mai siralmas volt. egyedül akivel elégedett voltam az Alexis volt, küzdött, cselezett, hajtott, rá nem lehetett panasz. szóval ideje végre leordítani a játékosok fejét mert nagyon el vannak szállva maguktól és nem koncentrálnak elégé. de ez csak az én véleményem.
mvik
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2013.12.01. 23:18:21

Itt az eronlettel van a baj es ebbol kovetkezik h nincsmeg a kello futomennyiseg. Nem birjak a fiuk ezert van a tilitoli es lotyoges! A bilbaosok ugy futottak mithaceletukert kellett volna a kozeppalyasaik ugy rohantak vissza h labuk se erte a foldet mikor mi tamattunk! Forditott esetbe mi csak lotyogtunk! Vagyis a sztarkozeppalyasaink kocogtak csak!!!
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.12.01. 23:16:13

Én nem is mondtam, hogy Montoya rosszul játszott volna. Kifejezetten jól mozgott, de Alves szerintem hiányzik, s pl Montoya baloldalt is bevethető lenne akkor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.01. 23:12:47

Összefoglalom röviden:
- A legjobb formában lévő védőnk a padon ül
- A legjobb formában lévő középpályásunk támadóként játszik, egy olyan poszton, ahol egyedül a tökutolsó Mallorca ellen játszott jól, még valamikor tavaly
- Busquets több labdát adott el az elmúlt 90 percben, mint az Adidas, és jó néhány meccs óta önmaga árnyéka
- Neymar leginkább magát sárgázta be ma, de az "elcsúszások száma" illetve a "műesések száma" statisztikákban még így is ki tudott emelkedni a többiekhez képest.
Bob_Marley írta: 2; Alves béna beadásai stb, de borzasztóan hiányzik a támadássegítése a létszámfölény megteremtése
Szerintem Montoya azért jó párszor felért létszámfölényt kialakítani, még gólt is rúghatott volna, ha jól veszi át a labdát. Alexis és Sergi Roberto mellett ő a harmadik, akire egy rossz szavam nem lehet a mai alapján.
Gokuci
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:28:32
Tartózkodási hely: Eger

2013.12.01. 23:10:42

Azt hiszem idén is elmondható a csapatról, ami tavaly, hogy nincs edzőnk.
Már kész vicc, amit Masch összeszerencsétlenkedik hátul, mikor a padon ül egy mostanában tanárian játszó Bartra.
Középpálya, mert, hogy idén kb az nekünk nincs.
Nemhogy gyors passzok, már lassan passzok sincsenek, mert a válogatott gerince nem látja egymást a pályán.
Megy a nagy előrerugdosás.
Csatársor:
Neymart szegényt hagyni kéne már pihenni, mert egyre több a hibája, a sárgák is az elgurult gyógyszerekből jönnek.
Fabregas, ja, hogy ő nem csatár, tehát nem is értékelném, hogy ma is a tizenhatosunkon!!! cselezte el a labdát az utolsó percekben...
Alexisnek nincs játszótársa, holott nagyon szépen feljavult mostanában.

Egy szó, mint száz, változtatni kell.
El kell dönteni, hogy a neveknek kell játszani, vagy olyanoknak, akik még akarnak küzdeni, mert a jelenlegi társaságon ennek a legkisebb jelei sem látszanak!
Montoya pl kifejezetten tetszett.
Ha labdát vesztett, visszaszerezte, futott utána, visszaért a védekezéseknél is.
Több kéne az akaratból, ami benne van!
Kiváló netes foci, kézilabda és hokimanager:
Csak ajánlani tudom!


http://www.powerplaymanager.com/r896199" target="_blank
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2013.12.01. 23:09:39

Gratulálok a bilbaónak, megérdemelten nyertek.

Lesz még idő bizonyítani edzőnek, alap- és cserejátékosoknak egyaránt (azért ehhez hasonló mérkőzéseket nem szeretnék többet látni).
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.12.01. 23:08:36

A Piké-Maskeranó párosból legalább az egyiket el kéne felejteni.Ott van Bartra jó formában tolta,erre az edző már 2. meccse jegeli...Xavi csak a szokásos alibi passzokat tolta,Iniesta meg már nyár eleje óta egy rakás...Nyáron,vagy még a télen kell venni egy normális KH-t meg egy irányító középpályást.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.12.01. 22:59:32

Bob_Marley írta:1; Borzasztó pontatlanok voltunk, egyszerű passzok sem sikerültek, elpattantak a labdák
2; Alves béna beadásai stb, de borzasztóan hiányzik a támadássegítése a létszámfölény megteremtése
3; Muniain továbbra is remek játékos, az ellenfél talán legjobbja volt, még mindig "sírok", ha rágondolok, hogy ellehetett volna talán hozni, s nem hatalmas összegekért
4; Akarás, az ellenfél csúszott mászott, nálunk ezt nem láttam, sajnálatos

ui: Nagyon nehéz terep a San Mamés, picit jobb játékkal lehetett volna pontot szerezni, de a világ nem fog összedőlni, sok a sérültünk, akadozik a gépezet. Ilyen ki-ki meccsek nagyon sokat érnek a végén, így tényleg csalódás ez a vereség, de apátiába nem szabad esni.
Muniain a gólján kívül szinte semmit nem csinált, nem tudom miért vagy annyira ode érte.
Montoya szerintem igen is jó volt, védekezésben rendre visszaért, még a gólnál is ott volt Muniain mellett, ha Alves játszott volna, szerintem ő még valahol a félpályánól kóválygótt volna.
Mascherano, Pique nagy nulla volt.
Neymar meg nem tud gólt rúgni, de ma a játékban sem ment neki nagyon, Messi szerintem nem esett volna el annál a ziccernél hanem bevágta volna, ahogy szokta.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.01. 22:59:00

Ez a meccs katasztrófa volt... legalábbis nézni az. Nem volt 3 épkézláb passz egymás után... A szezon elején még ment a Tito-Taka, most meg a Tata-Taka van. Egyre inkább eltűnik a játékból a sok rövid passz és jön elő ez az elörerugdosás és nincs 3 passz egymás után. Mintha egy olasz bajnokit néznék... Nagyon szomorú hogy ezzé vált a világvevő Barca...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.12.01. 22:55:53

1; Borzasztó pontatlanok voltunk, egyszerű passzok sem sikerültek, elpattantak a labdák
2; Alves béna beadásai stb, de borzasztóan hiányzik a támadássegítése a létszámfölény megteremtése
3; Muniain továbbra is remek játékos, az ellenfél talán legjobbja volt, még mindig "sírok", ha rágondolok, hogy ellehetett volna talán hozni, s nem hatalmas összegekért
4; Akarás, az ellenfél csúszott mászott, nálunk ezt nem láttam, sajnálatos

ui: Nagyon nehéz terep a San Mamés, picit jobb játékkal lehetett volna pontot szerezni, de a világ nem fog összedőlni, sok a sérültünk, akadozik a gépezet. Ilyen ki-ki meccsek nagyon sokat érnek a végén, így tényleg csalódás ez a vereség, de apátiába nem szabad esni.
Kép
Kép
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.01. 20:19:07

csababarca írta:Vicc, Bartra szinte mindig hibátlanul játszik, a másik kettő meg egymást múlja alul,erre mindkettő kezdő...nah mindegy, fejeljen egyet Piqué, meg durrantson egy bombát Masch 30ról,és gyerünk haza. 8)
Benne vagyok. 8) Mascheranóra amúgy is ráférne már egy gól. :lol:

Athletic line-up: Iraizoz - Iraola Gurpegi Laporte Balenziaga - Susaeta Iturraspe Herrera Rico Muniain - Toquero
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2013.12.01. 20:18:31

Én nem vagyok az a típus aki minden edzői döntést megkérdőjelez, de Bartra mellőzését mostanában egyszerűen nem értem. Mert hogy ez az, és nem rotáció. Mascherano sérülésből épp visszatérve folyamatosan kezdő, pedig Bartra kiválóan pótolta. Remélem ez nem fogja megtörni a lendületét.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.12.01. 20:17:22

Úgyvan..megint ez a Piké-Maskeranó páros..Kiváncsi vagyok hogy hány gólt fogunk kapni róluk...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.01. 20:10:58

Gareth Tello írta: Nincs Bartra?! Piqué-Mascherano páros?... :?

A többivel meg vagyok elégedve.

Vicc, Bartra szinte mindig hibátlanul játszik, a másik kettő meg egymást múlja alul,erre mindkettő kezdő...nah mindegy, fejeljen egyet Piqué, meg durrantson egy bombát Masch 30ról,és gyerünk haza. 8)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.01. 20:08:26

bence-barca írta:Barcelona line-up (official): Pinto - Montoya Pique Mascherano Adriano - Xavi Busquets Iniesta - Alexis Cesc Neymar #fcblive

Bench Barcelona: Oier, Patric, Bartra, Song, Sergi Roberto, Adama, Pedro #fcblive
Nincs Bartra?! Piqué-Mascherano páros?... :?

A többivel meg vagyok elégedve.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.01. 20:07:16

Barcelona line-up (official): Pinto - Montoya Pique Mascherano Adriano - Xavi Busquets Iniesta - Alexis Cesc Neymar #fcblive

Bench Barcelona: Oier, Patric, Bartra, Song, Sergi Roberto, Adama, Pedro #fcblive
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.01. 19:41:55

nekem van nagyjából 8-10 olyan meccs a 38 fordulóból, ahol csak a 3 pont érdekel, és az, hogy szép, szórakoztató játékot hoz e a csapat, az nem.
többek között az atletico vagy a real elleni meccsek, vagy a pamplonai kirándulás.
ezt is ide lehet sorolni, a san mamés sosem könnyű terep.

na már most alapjáraton sem lenne egyszerű az esti kiruccanás, de így, hogy a fél csapat sérült, vagy sérülésből frissen felépült, tényleg csak a 3 pont számít.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.01. 19:37:13

Stalkyard írta:Nem tudom hova gondoltok... Ilyen szánalmasan gyenge bajnoki szereplés után én már azzal is elégedett lennék, ha ma csak hárommal kapnánk ki...


azért ez már vicces

játékot is nézd, ne csak a statisztikát. nem a 3-4-5 évvel ezelőttihez mérem,mert ahhoz nem szabad,de tavaly sem brilliroztunk, most ez még annál is gyengébb produktum. Szerencse,hogy madridi módra így is húzogatjuk a meccseket.

(én véleményem, kb 4-5 meccs volt ősszel,amire azt tudom mondani,hogy elfogadható)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.12.01. 19:32:52

Nem tudom hova gondoltok... Ilyen szánalmasan gyenge bajnoki szereplés után én már azzal is elégedett lennék, ha ma csak hárommal kapnánk ki...


azért ez már vicces
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.01. 19:26:26

Tudva mennyi sérültünk van,és hogy mennyire gyengék vagyunk idén,most egyetértek én is, megelégszem egy 0-1el is,csak húzzuk be valahogy :)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.01. 19:17:48

Bob_Marley írta:Rangadó, legendásan nehéz pálya nekünk, valahogy be kell húzni. Egy árva tizenötször megpattanó góllal csak nyerni kell, hajrá.
egyetértek veled! \:D/
Válasz küldése