Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.21. 14:59:59

Nero. írta:
Samper írta:Egy Samper nevű középpályásra már csak én emlékszem?
Ügyes kis kölyök, de az ő posztján bőven megvagyunk. Szerintem még egy év mehet neki a B-ben, aztán kölcsönadnám mondjuk a Rayonak. :)
A kolléga arra gondolt, hogy Gumbau és Cámara vannak felíhvva az első csapat edzésére, nem Samper - vagy Grimaldo. Akit amúgy szerintem teljesen felesleges lenne elküldeni egy Rayoba, a Bl-ben is teljes magabiztossággal megállta a helyét, nem fejlődne ott sokat. És nála még az a veszély sem forog fenn, hogy fizikálisan nem elég az első csapathoz - mint Halilovic.

Gumbau and Cámara won't be called up for the game against Cornellà. They might travel to Bilbao with the first team. [rac1]

Helyes, Gumbau úgyis rendkívül meggyőző volt az előszezonban, megérdemli a bizalmat.. :lol:
Nero. írta:Messias: Azért azt az edzőt ne kérdőjelezzük már meg semmiben, aki egy földön fekvő Barcából triplázó csapatot csinált, és vitathatlanul visszaültette a klubot a világ trónjára. :)
Miért ne? Nem csinál ő azért mindent olyan tökéletesen, hogy minden döntésével zokszó nélkül egyetértsek - csak hogy ne menjek messze, Bilbao első meccs. Ügyes Lucho, csinált szép dolgokat, de van aki túl sokra tartja szerintem, ahogy a mostani Barcát is, lesznek itt még csúnya pofára esések.. Top csapat vagyunk, de van több másik csapat is, akik jobbak lehetnek, ha úgy jön ki nekik a lépés, mint nekünk tavaly. De még "egyenlő esélyek mellett" sem mondanám magunkat biztos továbbjutónak pár csapat ellen - bár így szezon elején nem lehet még komoly jóslatokba bocsátkozni.
Nero. írta:
visca el barca írta: én inkább suarez miatt aggódom, az előszezonban elég jól ment neki, de az utóbbi két meccsen totál nulla volt.
Az már nekem is feltünt, hogy néha kumma gyenge meccsei vannak. Gyakorlatilag idegesen test a Barcában. De amikor ott van mellette Neymar meg Messi is akkor futószalagon jönnek az aszisztok tőle. :roll:
Ezt meg én se egészen értem, az előszezonban amikor egymaga volt is veszélyesen játszott, és habár volt pár rossz megmozdulása, de bőven a jobbak között volt. Az utóbbi 2 meccsen meg sokszor mintha a tavaly tél lett volna ismét.. :?
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.21. 14:39:01

Samper írta:
Egy Samper nevű középpályásra már csak én emlékszem?
Szerintem mindenki emlékszik rá, és nagy tehetségnek tartja. Kivéve egy embert, akit sajnos pont Luis Enriquenek hívnak. Kb. senki se érti, h miért ad neki kevés lehetőséget. Ő inkább az új "wunderkindet" Gumbaut favorizálja. #-o
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.21. 14:37:27

visca el barca írta:
Nero. írta:Remélem Alba lesz vasárnap, mert a Vermaelen-Rafinha balszél kicsit aggasztó. :oops:
tökmid1, a védelem úgyis összehoz legalább 2 gólt. én inkább suarez miatt aggódom, az előszezonban elég jól ment neki, de az utóbbi két meccsen totál nulla volt.
Az már nekem is feltünt, hogy néha kumma gyenge meccsei vannak. Gyakorlatilag idegesen test a Barcában. De amikor ott van mellette Neymar meg Messi is akkor futószalagon jönnek az aszisztok tőle. :roll:

Messias: Azért azt az edzőt ne kérdőjelezzük már meg semmiben, aki egy földön fekvő Barcából triplázó csapatot csinált, és vitathatlanul visszaültette a klubot a világ trónjára. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2015.08.21. 14:40:47-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.21. 14:33:21

Nero. írta:Remélem Alba lesz vasárnap, mert a Vermaelen-Rafinha balszél kicsit aggasztó. :oops:
tökmid1, a védelem úgyis összehoz legalább 2 gólt. én inkább suarez miatt aggódom, az előszezonban elég jól ment neki, de az utóbbi két meccsen totál nulla volt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.21. 14:27:21

Samper írta:Egy Samper nevű középpályásra már csak én emlékszem?
Ügyes kis kölyök, de az ő posztján bőven megvagyunk. Szerintem még egy év mehet neki a B-ben, aztán kölcsönadnám mondjuk a Rayonak. :)

Remélem Alba lesz vasárnap, mert a Vermaelen-Rafinha balszél kicsit aggasztó. :oops:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.21. 14:01:43

palesz77 írta:
fcbpete írta:Honnan a hír? Tegnap még tuti nem edzettek, én még nem találtam arról hivatalos infót, hogy ma már igen, vagy hogy megkapták volna az orvosi engedélyt.
Alba lesz csak elvileg, de ő tegnap már a csapattal edzett - kép a tegnapi edzésről, háttérben ott van. Amúgy a rac1 és a Sport is legalább keretbe várja vasárnapra, de kezdő sajna sanszos, hogy tényleg nem lesz. Közben Grimaldo felépült teljesen, meg is kezdte az edzéseket a B-vel, de csak Cámra és Gumbau edzenek a felnőttekkel - meg Iéről is olvastam, de abba nem vagyok biztos. Nem baj, majd Verma csapatja nagyba.. 8)
Egy Samper nevű középpályásra már csak én emlékszem?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.21. 12:35:04

fcbpete írta:Honnan a hír? Tegnap még tuti nem edzettek, én még nem találtam arról hivatalos infót, hogy ma már igen, vagy hogy megkapták volna az orvosi engedélyt.
Alba lesz csak elvileg, de ő tegnap már a csapattal edzett - kép a tegnapi edzésről, háttérben ott van. Amúgy a rac1 és a Sport is legalább keretbe várja vasárnapra, de kezdő sajna sanszos, hogy tényleg nem lesz. Közben Grimaldo felépült teljesen, meg is kezdte az edzéseket a B-vel, de csak Cámra és Gumbau edzenek a felnőttekkel - meg Iéről is olvastam, de abba nem vagyok biztos. Nem baj, majd Verma csapatja nagyba.. 8)
Avatar
fcbpete
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:33:58

2015.08.21. 11:30:47

palesz77 írta:Jó hír, elvileg Alba és Adriano bevethetőségére is jó esély van a Bilbao ellen.
Honnan a hír? Tegnap még tuti nem edzettek, én még nem találtam arról hivatalos infót, hogy ma már igen, vagy hogy megkapták volna az orvosi engedélyt.

Szvsz borítékolható a következő kezdő vasárnapra:

Bravo-Alves,Bartra,Masch,Verma-Busquets,Rakitic,Iniesta-Rafinha,Suarez,Messi
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.20. 21:17:28

palesz77 írta:Jó hír, elvileg Alba és Adriano bevethetőségére is jó esély van a Bilbao ellen.
Mondjuk Adriano nem lenne nagy előrelépés Matyihoz képest. :lol:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.20. 21:11:52

Jó hír, elvileg Alba és Adriano bevethetőségére is jó esély van a Bilbao ellen.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.20. 18:58:31

Vakmacska írta: Sajnos mástt meg nem lehet, max B-ből valakit felhozni
Grimaldo lenne a legjobb megoldás Alba cseréjének, csak LE nem bízik benne (nem kedveli). Ami amúgy többek számára rejtély (számomra is), mert B-ben nagyon jól tolja. Mondjuk nem ő az egyetlen, akit LE hanyagol, annak ellenére, h az egyik legnagyobb tehetség a B-ben. Grimaldóra visszatérve, rosszul jött neki, h pont most, amikor vannak hiányzók, kisebb sérüléssel bajlódik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.08.20. 23:48:28-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.20. 18:48:41

Vakmacska írta:Bevallom, engem jobban idegelnek a szélső védőink.
Alves hozza azt a formát, amiértnem szeretjük, Matyi rettentő béna szélen (is).
Sajnos mástt meg nem lehet, max B-ből valakit felhozni
matyi eltiltott, úgyhogy megkönnyebbülhetsz.

számomra az a legnagyobb kérdés, hogy ki lesz a kezdő kapusunk. a nyáron úgy gondoltam, hogy megcserélődnek majd a szerepek, de sanszos h minden marad a régiben
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.08.20. 18:20:57

Bevallom, engem jobban idegelnek a szélső védőink.
Alves hozza azt a formát, amiértnem szeretjük, Matyi rettentő béna szélen (is).
Sajnos mástt meg nem lehet, max B-ből valakit felhozni
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.20. 15:07:06

A hivatalos oldal szerint nem hozták előrébb.
http://www.fcbarcelona.com/football/first-team/calendar" target="_blank
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.20. 14:44:34

Na, rájöttem. Gondolom majd nov. 1-jén játszunk a Depor ellen. De ez akkor is röhejes, hogy a Getafe ellen lépünk pályára, miközben velük tudnánk az eredeti időpontban is játszani. #-o
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.20. 14:36:20

S.Agüero írta:
Valaki tudja, hogy miért a Getafe elleni idegenbeli mérkőzést (nov 1.) hozta előre a szövetség?
Nem hozták előrébb.
De, méghozzá jövőhét szerdára. Óriási lesz elrepülni egyből Madridba, alighogy hazaértünk Bilbaoból. =D>

Szerintem sok év után ez lesz az első olyan idény, ahol nem fogunk brutál mód bekezdeni mint ahogy szoktunk, sőt szerintem kicsit be is ragadunk. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2015.08.20. 14:45:06-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.20. 14:06:06

Valaki tudja, hogy miért a Getafe elleni idegenbeli mérkőzést (nov 1.) hozta előre a szövetség?
Nem hozták előrébb.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.20. 13:29:09

Valaki tudja, hogy miért a Getafe elleni idegenbeli mérkőzést (nov 1.) hozta előre a szövetség? Tudtommal a Klub VB december 10-étől 20-áig tart. A menetrend szerint dec. 13-án játszunk a Depor ellen hazai pályán, az LFP viszont mégsem ezt a találkozót hozta előrébb. Ki érti ezt? :roll: Megkérdezhetem, hogy a Depor elleni meccsünket mikor fogjuk lejátszani? #-o =D>
Köszi. :)
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.08.19. 20:25:03

tudjátok az a durva az egészben, hogy az ilyeneket jobban büntetik, mint egy-egy komoly szabálytalanságot.
rohadtul cseszegeti az önérzetüket az, hogy ha valaki rávilágít a bénázásaikra. Teljesen mindegy ki az. Persze mindennek meg van a határa, de hát akkor is: ha az egész bírói kar dilettánsokból áll -és ezt már nemzetközi szinten is feltűnik,- akkor el kellene gondolkodni azon, hogy hol lehet a hiba.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.19. 20:25:03

ZBarca írta:
Messias2 írta:Dec. 30-31 hétvégén is lesz forduló. Jó lesz részegen nézni a meccset. :lol:
Hol olvastad? Nem mintha nem hinnék Neked, csak kérdezem. :D
http://www.fourfourtwo.hu/hirek/spanyol ... anyoloknal
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.19. 20:21:53

Messias2 írta:Dec. 30-31 hétvégén is lesz forduló. Jó lesz részegen nézni a meccset. :lol:
Hol olvastad? Nem mintha nem hinnék Neked, csak kérdezem. :D
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.19. 20:11:29

Dec. 30-31 hétvégén is lesz forduló. Jó lesz részegen nézni a meccset. :lol:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.08.18. 15:39:49

Bárhogy is nézem, ezeknek a szuperkupáknak nem sok értelme van. Főleg az országon belülieknek. Nem értem minek kell olyan meccseket lejátszani, amelyeknek sok esetben létjogosultsága sem lenne (kupagyőztes és a bajnok ugyanaz). Spanyolországban ráadásul két meccsről van szó a többi top-ligával ellentétben. Az előszezonnak normális esetben a regenerációról majd az alapozásról kellene szólnia, hogy a szezon során minél színvonalasabban tudjanak a játékosok teljesíteni. Itt főként az olyan válogatott sztárokról van szó, akiknek sokszor nyaranta júliusig még a válogatottal kell komoly kontinenstornán vagy VB-n részt vennie. Sokkal jobb lenne, ha csak sima felkészülési meccsek lennének augusztus közepéig/végéig. Ami a Barca-t érinti: Katalán kupa/szuperkupa, Spanyol szuperkupa, UEFA szuperkupa simán meg is szűnhetne felőlem. A klub VB-t pont elég lenne benyomni a versenynaptárba. Annak még talán van értelme a pikáns párosítások miatt (pl.: River Plate-Barcelona idén mint lehetséges döntő). Az angoloknál pedig a ligakupát is elég kártékonynak tartom abból a szempontból, hogy ha rangadó jön össze, akkor szinte kötelező a szurkolók miatt erős csapattal kiállni, holott a legtöbb nagy csapat legszívesebben kiesne a sorozat elején. Lassan sajnos az FA kupa is erre a sorsra jut majd.
Szerintem az európai focinak pont elég lenne országonként 1 első osztály és 1 kupasorozat plusz a két nemzetközi kupasorozat és a klub VB, ha már a top bajnokságok nagy része 20 csapatos (a német kivételével az olasz,francia, angol spanyol 20 csapatos). A VB/EB miatt már így is sokszor tömörítik a versenynaptárakat.

A topic-hoz jobban kötődő dolgot is írjak:
A védelmet Bilbao-ban vagy 3 középhátvéddel kellene kiállítani vagy Grimaldo-t felhozni. Ha Vermaelen-t kitesszük a balosra akkor újfent 3-4 bekapott góllal végzünk majd... :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.18. 15:25:11

visca el barca írta:igazából most rohadtul adná magát egy

bravo - vermaelen, masch, barta - pedro, ini, busi, rakitic, alves - messi suarez kezdő :D cserénk nem lenne, de mit számít az :P
Amúgy tényleg, a jelenlegi kerettel én is ezt próbálnám inkább meg, de úgyse ez lesz, Matyi leírta már amit én is várok.

Grimaldo nem tudom mennyire sérült meg legutóbb, de ha meccsre kész, akkor nálam 4 védős rendszerben kezdő lenne, nem lenne nagyobb kockázat, mint Vermát ott játszani, és neki legalább tényleg az a posztja..

A meccstől én se várok sokat, valahogy húzzuk be, és a srácok hajtsanak, kb ennyit kérek. Gála nem lesz, abba szinte biztos vagyok, a középpálya nagyon biztonsági kell hogy legyen, Adurizéknak nem szabad sokszor próbára tenni a megtépázott védősorunk. Remélhetőleg Suárez és Messi teljesen elkapják a fonalat vasárnapra - az uruguayit nem is értem, mielőtt Messiék becsatlakoztak, parádés előszezonja volt, azóta meg tök homály -, akkor azért meg kéne, hogy legyen.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.18. 15:21:11

S.Agüero írta:
Nero. írta:Bárhogy is matekozok, ha nem sikerül Albát összedrótozni, akkor Grimaldonak kell kezdőnek lennie. 26.án újabb bajnoki ráadásul.
Alves-Masch-Bartra-Verma négyes fog kezdeni úgyis, SR meg megoldja minkét szélső hátvéd posztot csereként. :roll:
Az max be lesz oda cserélve, nem old meg semmit. :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése