Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.04. 13:43:00

bence0330 írta:
2021.10.04. 13:05:31
Egyébként nagyon érdekesnek találtam, hogy a Masiás középpályát mintha szándékosan akarnák szétválasztani
Ez meg a többi amit írtál is nagyon jó meglátás, én is erre utaltam amikor nem értettem miért van hogy felhoz 1 jó embert végre, de egy másik helyére, vagy éppen felhoz 1 jót de felhoz az eddig játszó jó helyére egy 0-t. Tartja az egyensúlyt :D
Sajnos Szbsz és Sansz, két sokat faggatott kolléga nem válaszol, pedig kb mindenki megkérdezte hogy láthatják a fiatalokat rossznak de pl SR-t jobbnak :D Ezt nagyon gyorsan fejezd be.
drobika írta:
2021.10.04. 13:19:51
Ezen a legutolsó meccsen Nico tényleg gyenge volt, de mikor szerezze meg a meccsrutint mint most? Kénytelenek vagyunk játszatni őket és nem is ezzel van a baj, hanem abban, hogy nincs taktika , teljesen ad-hoc jellegű a játékunk.Persze elöl nagyon kevés Depay, és ahogy mennek a meccsek, egyre csak ő is gyengül a többihez. Ne feljtsük el, hogy amikor ide szerződött még Messi, Aguero, társakkal számolt...Most meg egyedül van, mert LDJ minden csak nem minőségi játékos, kiadja a 11. embert ennyi. Ennyi rúgott ( 11 ) gól, még a történelemben nem volt, amióta szerintem játszunk... És akkor ne felejltsük a BL 0 !!! rúgott gólt. A csatársor impotens.
A hátsó sorban vannak továbbra is a még nagyobb problémák, ha lehet ilyesmit mondani. Nem látom Garcia jogosságát sem. Nem vele lesz úgy néz ki stabilabb a védekezés. Úgy nagyjából azt látom, hogy Mingu és Ara az, akire lehet építeni, és ennyi! A többi hátvéd az nagyon tré! És akkor rendre mindenki az ellenfél térfelén van, és mindenki lekontráz bennünket és rugdossák a gólokat! Teljesen röhej, még a vak is látja, hogy így nem lehet játszani.
Depay beszürkülése hasonlít néhány igazolásra az utóbbi időből :D Mintha fizikálisan és mentálisan is rosszabb felkészítés menne itt mint bárhol máshol.. ahogy te is írod, ad-hoc 0 taktika + mellé folyamatos magas elvárás és mindenért a játékos a hibás.
De úgy összességében a támadásra és védekezésre:
Pont most raktam statisztikát Garcia topikjába, mely alapján legkevésbé sem gyengébb mint Piké, Lenglet vagy Umtiti. Araujohoz mérve nem olyan jó, de fiatalabb sokkal. Garcia eddig tökéletes annak ami igazából.
Tavaly 15 gólt rúgtunk de rosszabbul álltunk, azt meg a Koeman topikba dobta be. 4 góllal lőttünk többet de nem egyenletesen eloszlatva, igazából csak kitömtük otthon a Betist 5-2re meg a Villarealt 4-0ra a szezon nyitányon, aztán jöttek a 0 és 1 gólos impotens meccsek, pont mint idén. Összességében még rosszabb is volt.
A védekezés a belső védőket tekintve szerintem sokkal stabilabb lett. Hány gólt vagy tizit hozott össze belső védő idén eddig? :D Egyértelmű a javulás, Araujo és Garcia is jók, idén Piké kb ugyanakkora 0 mint tavaly, de eddig ő is inkább volt passzív néző a pályán minthogy egyenesen gólt rúgasson az ellenféllel mint tavaly párszor. Ez már előrelépés, mert max késik vagy el se indul, vagy ki se lép, csak néz és sétálgat de legalább nem rúg le senkit vagy ilyesmi. Szóval Garciát megvédeném abszolút, gyorsabb és több odapiszkálása van mint a tavalyiaknak. Nem erős testileg, de akaratos és jól használja a lehetőségeit arra hogy megakassza a támadót. 1v1-ben nem hagynám senkivel, de igazából az lenne a lényeg hogy ne alakuljanak ki ilyen szituk úgy eleve..
Dest alig játszott 4-3-3-ban JHV-t. Alba sérült meg 0 EB utáni formában volt amikor játszott. Baldénak percei voltak. SR :D 3-5-2..
Szóval a szélsővédőkkel nem tudom mi van, az káosz. Belül ok, széle káosz, kp-s szervezettség káosz, eladott labdák lereagálása 0, összességében tényleg baj van de nem olyan rossz a helyzet ha Mingu lesz JHV és Garcia és Araujo középen és Alba BHV. Dest jöhet bármikor, akár kezdhet is amikor támadóbb védőre van szükség beállt ellenfél ellen. Mingu is játszhat bármikor Garcia helyett, és Piké is jöhet ha valaki pihen/eltiltott. Tök jó lehet ez hátul.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.04. 13:19:51

Ezen a legutolsó meccsen Nico tényleg gyenge volt, de mikor szerezze meg a meccsrutint mint most? Kénytelenek vagyunk játszatni őket és nem is ezzel van a baj, hanem abban, hogy nincs taktika , teljesen ad-hoc jellegű a játékunk.Persze elöl nagyon kevés Depay, és ahogy mennek a meccsek, egyre csak ő is gyengül a többihez. Ne feljtsük el, hogy amikor ide szerződött még Messi, Aguero, társakkal számolt...Most meg egyedül van, mert LDJ minden csak nem minőségi játékos, kiadja a 11. embert ennyi. Ennyi rúgott ( 11 ) gól, még a történelemben nem volt, amióta szerintem játszunk... És akkor ne felejltsük a BL 0 !!! rúgott gólt. A csatársor impotens.
A hátsó sorban vannak továbbra is a még nagyobb problémák, ha lehet ilyesmit mondani. Nem látom Garcia jogosságát sem. Nem vele lesz úgy néz ki stabilabb a védekezés. Úgy nagyjából azt látom, hogy Mingu és Ara az, akire lehet építeni, és ennyi! A többi hátvéd az nagyon tré! És akkor rendre mindenki az ellenfél térfelén van, és mindenki lekontráz bennünket és rugdossák a gólokat! Teljesen röhej, még a vak is látja, hogy így nem lehet játszani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.04. 13:05:31

szbsz írta:
2021.10.02. 22:59:15
mingueza, gavi, nico ez minusz 3 ember. amig ilyenekkel állunk fel ne csodálkozzunk semmilyen eredményen
Ezt érdeklődve olvastam, a kezdőcsapatból Araujon és a hajtó, de labda hiányában nem sokat érő Depay mellett szerintem meccsről meccsre a 3 legjobb játékosunkat soroltad fel. Ha irónia volt, akkor pardon, ha nem, érdekelne az érv a hozzászólásod mellett, mikor például Piqué, SR, Busi csigaként szántják fel a pályát, Dest nem igazán elég, de posztidegen helyen szegény pláne nem nagy durranás, LDJ ott álldogál valahol elöl, Pedri szép nyugodt tempóban végigkocogja a meccset 1 érdemi megmozdulással, DJ meg... oké, ő jó, de valahogy nem illik a képbe.

Egyébként nagyon érdekesnek találtam, hogy a Masiás középpályát mintha szándékosan akarnák szétválasztani, pedig 3-4 Masiás középpályásnak pont az tud lenni az erénye, hogy ha együtt vannak, akkor tudnak überelni 3 világsztár középpályást. Nem külön-külön. Az elején ugye Gavi fent volt támadóként/ék mögött Couval, és Nico volt csak a középpályán. Aztán a cserék mindig úgy jöttek, hogy max egyikőjük legyen a pályán, jött SR, aztán Gavi helyén Puig. Eddig csak a Levante ellen voltak többen egyszerre a pályán. De mivel ott nagyon rothadék volt a játék, érthető, hogy többször nem lehet megkísérelni. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.10.04. 09:08:15

Barcaforever írta:
2021.10.03. 17:57:31
A szakmai hozzáértését mutatja Depay meg LDJ kezelése is. Depay-t nem bírja 5/3x olyan szerepkörbe rakni ahol játszania kéne. Ahhoz képest, hogy ő akarta LDJ-t kemény 1 hónap után meg Koeman is rájött, h az a ***** egyenlő a nullával, nem is illik a taktikába.

Totális 0.
Depay egyedül van...Depay nem ott játszik...(hol is?) Depay egy bivalyerős ürge, egy tucat 9-es aki sokkal többet gondol magáról mint amit ér és ez egyelőre itt is bejön neki úgy látom.
amúgy a szakmai hozzá(nem )értésével egyetértek, amiért ide hozatta őket.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.03. 21:16:05

davi10 írta:
2021.10.03. 14:06:32

Én nem tartom jó ötletnek, bízom benne, hogy lassan (újra) megszokják az Élő topicot a kollegák.
De ha a többi moderátor másképp gondolja, szóljon.
Nektek is dupla munka így, de hátha beáll.
tényleg egy figyelmeztető kiírás a bajnokiban pirossal ilyenkor lehetne.
de csak javaslat, majd látjátok hogy megy, nekem zavaró volt, ezért írtam.

Meccsről nincs mit nagyon írni, szokásos.
Elemi hibák, ordító hiányosságok (Busi lassúsága egy kritikus poszton pl), fejetlenség, ötlettelenség.

Értem, hogy valaki elkönyvelte már, hogy ez egy gyenge keret, igaza is van. De nem annyira gyenge, mint amilyen eredményeket és főleg játékot mutat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.10.03. 18:22:42

Barcaforever írta:
2021.10.03. 17:57:31
. Ahhoz képest, hogy ő akarta LDJ-t kemény 1 hónap után meg Koeman is rájött, h az a ***** egyenlő a nullával, nem is illik a taktikába.

Totális 0.
LDJ nem azért jött,hogy alapember legyen és nem is kívánság,hanem egy utolsó pillanatos lehetőség. Kicsi a fizuja és csatár és hátha Depay mellett mutat valamit, ennyi. De a sevilla játékosa,aki ott sem fér a kezdőbe,pontosan tudtuk mire számíthatunk. Elment Grizes, Messi, Trincao, sérült MB, Dembele, Fati. Kb hetedikszámú csatár,arra pont jó is lenne. De ha hat nem elérhető,akkor nem kell vele próbálkozni? Az a baj,hogy a középpályánkról senki nem egy nagy góllövő, egymilliópercet is tologathatja a labdát Pedri, Gavi és a többi, náluk még LDJnek is nagyobb esélye van a gólra. De még egyszer, hetedik számú csatárunk, Sevillába se fért be. Ennek ellenére én is kértem volna valakit Grizes helyett az utolsó utáni pillanatban.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.10.03. 17:57:31

A szakmai hozzáértését mutatja Depay meg LDJ kezelése is. Depay-t nem bírja 5/3x olyan szerepkörbe rakni ahol játszania kéne. Ahhoz képest, hogy ő akarta LDJ-t kemény 1 hónap után meg Koeman is rájött, h az a ***** egyenlő a nullával, nem is illik a taktikába.

Totális 0.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.10.03. 17:39:55

barcami írta:
2021.10.03. 13:05:18
Nézzük az objektív dolgokat:

Az Atletico 1 nappal többet pihent, készült erre a meccsre mint a Barca.
Nem értem hogy miért nem tehető ilyenkor ez a rangadó vasárnapra!, hogy egyenlőbb feltételek legyenek.
Miközben a Real a keddi meccse után vasárnap játszik!

Másodszor visszanézve egy bővebb összefoglalót is és szigorúan a statisztikára pillantva, inkább döntetlen közeli meccs volt ez.

Harmadszor nincs csatársorunk, csak egy Depay (9 meccs, 3 gól). Egyelőre ő sem meggyőző, mivel a helyében (ha már nem ér oda időben mellé értelmes player) inkább szélesíteném a támadásokat illetve gyors kényszerítőkkel, esetleg azonnali lövésekkel próbálkoznék, nem pedig a belefordulásokkal, botladozásokkal.

Szerintem erőnléti problémák különösebben nem voltak, az hogy az Atletico időként legyalult - Gavi mintájára - 1-2 embert, az nem fizikális különbség.

Mindezt nem Koeman vagy bármelyik csapatrész védelmében írom le.

Koeman nyilatkozata pedig, hogy a szünet utáni 3 meccset meg kell nyerni egészen vad.
Előbb gólokat kellene rúgni, aztán jön a nyerés. De mindegy is viszont, a régi játékosok szerintem túl kényelmesek, egy Depay jobban ki van készülve egy meccs alatt, mint mondjuk Pique aki odaáll a meccs végén nyilatkozni, nem is látszik rajta, hogy lejátszott 90 percet és nem azért, mert jobb az erőnléte. Vidal is sokkal jobban kihajtotta magát, mint a régi Barcelona mag. Szóval a fiataloknak nem a régi bútordarabok szokásait kellene átvenni, hanem azt a küzdő mentalitást, amit Depayban látni jelenleg.

Koeman szerintem bukni fog, ez a csapat nem tud ennyit fejlődni, hogy az jó legyen mindenkinek.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.03. 16:58:03

Igen, mert már régóta zárva van az Élő. Esetleg annyit lehetne, hogy egy moderátor kiírja a bajnoki topikba, hogy nyitva az élő pirossal, a meccsel kapcsolatos dolgokat oda írjátok. Aztán ezt lehetne írni pár meccsig amíg meg nem szokják újra az emberek.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1861
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.03. 16:13:48

davi10 írta:
2021.10.03. 14:06:32
csababarca írta:
2021.10.03. 10:55:46

Nem lehet olyankor bezárni ezt a topikot? Mert szimultán mentek a hozzászólások, sokszor ugyanabban a percben ha történt valami. Nem mindenki dolgozta fel az élő topik lehetőségét.
Én nem tartom jó ötletnek, bízom benne, hogy lassan (újra) megszokják az Élő topicot a kollegák.
De ha a többi moderátor másképp gondolja, szóljon.
en azt tartanam jo otletnek, hogy addig az osszes tobbit zarolni, majd meccs utan lehetne irkalni azokba :) (vagy legalabb a bajnoki merkozesek topikot)

amugy tenyleg fura volt, hogy egyidoben ket topikban porogtek a hozzaszolasok
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.03. 14:06:32

csababarca írta:
2021.10.03. 10:55:46

Nem lehet olyankor bezárni ezt a topikot? Mert szimultán mentek a hozzászólások, sokszor ugyanabban a percben ha történt valami. Nem mindenki dolgozta fel az élő topik lehetőségét.
Én nem tartom jó ötletnek, bízom benne, hogy lassan (újra) megszokják az Élő topicot a kollegák.
De ha a többi moderátor másképp gondolja, szóljon.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.10.03. 13:05:18

Nézzük az objektív dolgokat:

Az Atletico 1 nappal többet pihent, készült erre a meccsre mint a Barca.
Nem értem hogy miért nem tehető ilyenkor ez a rangadó vasárnapra!, hogy egyenlőbb feltételek legyenek.
Miközben a Real a keddi meccse után vasárnap játszik!

Másodszor visszanézve egy bővebb összefoglalót is és szigorúan a statisztikára pillantva, inkább döntetlen közeli meccs volt ez.

Harmadszor nincs csatársorunk, csak egy Depay (9 meccs, 3 gól). Egyelőre ő sem meggyőző, mivel a helyében (ha már nem ér oda időben mellé értelmes player) inkább szélesíteném a támadásokat illetve gyors kényszerítőkkel, esetleg azonnali lövésekkel próbálkoznék, nem pedig a belefordulásokkal, botladozásokkal.

Szerintem erőnléti problémák különösebben nem voltak, az hogy az Atletico időként legyalult - Gavi mintájára - 1-2 embert, az nem fizikális különbség.

Mindezt nem Koeman vagy bármelyik csapatrész védelmében írom le.

Koeman nyilatkozata pedig, hogy a szünet utáni 3 meccset meg kell nyerni egészen vad.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.03. 11:22:30

Röviden összefoglalva : Rövidtávon rossz a helyzet, hosszútávon viszont korántsem. Alakul egy mag, ami 2-3 igazolással elég ütős lehet. TS meg évekig biztos pont. Araujo, Eric, Balde, Nico, Gavi, Pedri, De Jong, és Ansu meghatározó szerepet kaphat a jövőben. Mas kérdés, hogy nem kész jatekosokról beszélünk, idő kell a srácoknak. Nyilván nem fogjuk 17-18 éves srácokkal verni az Atleticot, de kellenek nekik az ilyen meccsek is, ilyen ellenfelekkel szemben.
Ide igazából lóvé, ezzel együtt 2-3 olyan igazolás kellene, akikkel együtt rögtön versenyképesek lehetnénk. Meg persze a legfontosabb, egy edző.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.03. 10:55:46

davi10 írta:
2021.10.03. 09:53:58

Az Élő topic megnyitása kellemes csalódás volt, szerintem megpróbálhatjuk visszahozni, hogy folyamatosan nyitva legyen a meccsek alatt, ha marad ez a színvonal.
Nem lehet olyankor bezárni ezt a topikot? Mert szimultán mentek a hozzászólások, sokszor ugyanabban a percben ha történt valami. Nem mindenki dolgozta fel az élő topik lehetőségét.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.10.03. 10:39:09

fcjoc írta:
2021.10.03. 08:33:45
Hali! A meccsről “sajnos” lemaradtam, de érdekelne hogy egyenként hogyan játszottak a srácok.. ha már csapatként nem működött a dolog.
Köszi!
A második félidőt láttam csak, ott viszont már meccsben voltunk az Atleticoval. Itt is ott is voltak helyzetek, mondjuk már kettővel mentek, szóval nem igazán erőltették a játékot.
Játékosokról, Dest-et érdemes kiemelni úgy néz ki ő jó lesz támadásban, sokat van nála a labda komolyan is veszik az ellenfél védői csak nem igazán tud mit csinálni vele. Nincs segítsége, beadni lehet nem tud, de nincs is kinek.

Riqui Puig ez a srác lehet az új Xavi egyedül ő mozgatta a csapatot, szerintem nem is rosszul. Sokat volt játékban.

Fati ügyes srác ő képes lehet megcsinálni a cselt az ellenfél kapujánál, kapott lehetőséget szabadot lőni, nagyon gyenge volt viszont a kísérlete, Depay is veszélytelenül lövi, de még mindig jobban. Plusz Fatin látszik, hogy meg akar felelni a tízes meznek, igyekszik meghatározó játékosnak lenni.

Mngueza fölösleges sajnos nincs benne semmi plusz. Szerintem jövőre megy. Vagy ha marad az nem a tudása miatt lesz.

Couthino volt két veszélyes helyzete meg nem játszott rosszul, de azért tőle többet várunk

Depay sajnos nem találja a feladatát a csapatban, talán még buta is, három emberen akarja átcselezni magát, persze hogy nem képes rá. Ő befejező csatárként lenne jó kontráknál, erős gyors képes elnyomni a védőt. Viszonylag még jól is fejel.

Új de Jong: semmi becserélték, de minek, nem tűnik a levegő urának, igaz talán most szögletek se nagyon voltak.
A többiek meg hozták a szokásos formát. Amúgy annyira nem volt jó meccs. Viszont Simeone hatalmas tag. Hol lesz itt ilyen edző mint ő. Már azt várod mikor áll cseréli be magát...:) ilyen edzők kellenének mindenhova.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.03. 09:53:58

Nekem az volt az érzésem, hogy egy Valverde-féle Barcát nézek, csak egy prime Umtiti és Messi nélkül.
Nem volt, aki beverje a szabadokat, tehát nincs gól.

Puig pozitívum, én nem szoktam indokolatlanul fényezni, de szerintem régóta nem szállt be olyan jól meccsbe, mint tegnap.
Nico - Gavi okés, utóbbi kicsit lenyugodhatna viszont. Értem, hogy ég benne a tűz, de sokat és sokszor felelőtlenül szabálytalankodik.

Busiról ejtenék még szót. Tavaly többen el voltunk ájulva, hogy az utóbbi évek nulla teljesítménye után milyen tavaszt hozott. Hát ennek idénre semmi nyoma nem maradt. Folyamatosan szórja el a labdákat, amikor meg futni kéne hátra, ahhoz dög lassú. Remélem a szezon végére szépen lassan átveszi a helyét DJ vagy Nico, mert szerintem még egy akkora feljavulást már nem fog hozni, mint tavaly.

Az Élő topic megnyitása kellemes csalódás volt, szerintem megpróbálhatjuk visszahozni, hogy folyamatosan nyitva legyen a meccsek alatt, ha marad ez a színvonal.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2021.10.03. 08:33:45

Hali! A meccsről “sajnos” lemaradtam, de érdekelne hogy egyenként hogyan játszottak a srácok.. ha már csapatként nem működött a dolog.
Köszi!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.10.03. 08:16:05

Eleve nem értem, ezt a "ha visszatérnek a sérülteink, erős csapatunk lesz dolgot". Messivel és Griezzel sem volt semmilyen jól megfogható taktika, Messi egyéni megoldásaira volt építve minden, akkor most Agüero meg Dembelé mennyit fog dobni a csapaton? Nyilván LDJ-nél mindketten veszélyesebbek, de tegnap a védekezésünk megint romokban volt, azon hogyan fog segíteni 2 támadó? Sehogy. Alapvető dolgokkal van baj, lehetne nyugodtan Lewandowski a csatárunk, ugyan úgy szívnánk.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.10.02. 23:44:14

Annyira nem rossz a helyzet, mert ha évente jön egy hasonló fiatal, mint Fati, Pedri, Arujó, most Gavi, akkor már csak az a kérdés, hogy meg tudják őket tartani és lesz aki belőlük kihozza egyszerre a maximumot.
Az "öregebbek" közül Coutinhoban van talán a legtöbb kreativitás, de 'mit is' ? sem ér a mai fociban, ha nincs hozzá meg az a faktor (dinamika erővel együtt), ami Messinek még bőven 30-on felül is megvolt, pedig ilyen téren ez a brazil srác a pályafutása első szakaszában nem volt annyira lemaradva.
Depay nagyon jó játékos, de még a csúcséveiben - azaz most - sem tud olyan tényező lenni egyedül, mint annak idején Messi, Suárez vagy most Haland, Mbappé estében fennáll.
Volt egy "aranyos" momentum, amikor SR azon a területen, ahol még használható, Fatival nyomott egy olyan összjátékot, amit Messinél megszokott és Fati is tudta mit kell tenni, csak még nincs a sérülése után olyan formában, hogy azt tökéletesen befejezni tudta volna.
Frenkie de Jong esetében kellene a tavalyi forma, amikor bebizonyította, hogy lehet rá számítani.
vamosrobi
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2017.02.14. 21:27:24

2021.10.02. 23:38:15

Igazad van, ez a csapat még kontrázni se lenne képes... Lehet most jött el a katalán függetlenedés ideje, legalább nem égnénk a La Ligában :D
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.10.02. 23:37:40

Totálisan az valósult meg, amit az Atletico akart.. meg sem kellett igazán erőltetni magukat. Mezőnyben kiegyenlített volt a játék, mert hagytak minket jönni, de bennük volt igazából veszély. Szerintem úgy is nehéz lehet amúgy játszani, hogy minden meccsen más a formáció és állandóan új poszton játszik néhány játékos. Amúgy kiváncsi leszek, ha visszatér Aguero Dembele és Fati is teljesen egészséges lesz, akkor mire megyünk, mert egyelőre elképesztő mennyire ötlettelenek vagyunk. Egyre inkább úgy tűnik, mintha csak Messin múlott volna az elmúlt években a Barca a helyzetek kialakítása és a többiek csak asszisztáltak teljesen. Valszeg ő volt az, aki taktika nélkül is olyan szinten zseniális játékos, hogy ott a pályán improvizálva is megoldja, de ezeknek a játékosoknak begyakorolt mozgások kellenének. Láthattuk ma az atletinél is kétszer a tudatost mozgást Lemar góljánál és Suarez helyzeténél. Ugyanazt a mozgást csinálták meg. Nálunk annyit látok, hogy eljutunk 30 méterig és onnan mehet az improvizálás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2021.10.02. 23:40:21-kor.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.02. 23:30:40

vamosrobi írta:
2021.10.02. 23:24:06
Egyszerűen szétfutottak minket, sokkal erősebbek fizikálisan, még a 25. perc környékén mutatták, hogy amíg Busi futott 2.5 kmt, Koke közben 4.4-et...

Mindkét gólt kontrából lőtték, rá kéne döbbenni végre, hogy ez a keret teljesen alkalmatlan tikitakára, és átállni egy hasonló játékstílusra, betonvédelem és erős kontrázás, aztán ha már az megy, akkor el lehet kezdeni újra vagánykodni meg tikitakázni.

Úgy látom Koeman kezdi ezt felismerni, lehet egy ponton neki lesz igaza a 352-vel :D

Pique-Busquets-SR hármasnak maximum nyáron el kell távoznia, mert katasztrófa amit művelnek, a BL/Európa liga miatt úgysem kell aggódni, jöjjenek a fiatalok. Én Ter Stegent is padra küldeném, Netoval sokkal stabilabbak voltunk...
Gratulálok neked is. A Benficától 3-at kaptunk abban a felállásban. Ez az Atlético rúgott volna 9et ha úgy állunk fel. Ez a 4-3-3 megmentett minket egy nagyobb veréstől, mert elég stabil volt ahhoz hogy ne adjunk el sok labdát, amire a 3-5-2 nem jó. Egy jó edzővel és elfelejtve a 0 embereket ez működhet olyan szinten hogy BL-be jussunk és az pont elég jelenleg. Kontrázni istenem... igazolj egy ahhoz értő edzőt, mert az ugyanúgy szervezettség kérdése és rúgj ki Depayon meg FDJ-n kívül mindenkit és mehet a kontra. Lehetetlen ebből a csapatból stabil védekezést és kontrát csinálni. Az nagyobb meló mint egy félig működő tiki-takát csinálni ezt nyugodtan hidd el.

Amúgy az utóbbi 15 évben kb minden gólunkat kontrából kaptuk szóval most ilyen következtetést levonni nem tudom mi értelme volt :D Talán a Benfica nem kontrából volt veszélyes? :D
Őrület lenne a Barcából megpróbálni Altético féle kontra csapatot csinálni. Alternatív módon, valami új módszerrel felálló és támadó csapatot lehet, de nem stabil védekezés és kontra csapatot.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.02. 23:26:45

LG írta:
2021.10.02. 23:19:25
na meg a Pique-félék, akik az utóbbi évek minden megalázó vereségében nyakig benne voltak, és mára már beléjük égett a lúzer szerep.
Rómában és Liverpoolban még kereste a szavakat, mára ez rutinná vált.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.02. 23:24:55

visca el barca írta:
2021.10.02. 23:19:04
Azert az nagyon latszik, h szezonkezdet ota nincs csatarunk depayon kivul.
Azért szegény srácot sajnálom valamilyen szinten. Mikor megkereste a klub, egészen máshogy néztek ki a dolgok. Volt itt egy Messi, Griezman. Jött egy Agüero. Jött volna a haver Wijnaldum. Ehhez képest mi van most? Egy félig ép Fati a társa meg a Sevillaban padot melegítő de Jong. Ennyi.

Ő valószínűleg nem erre vállalkozott.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
vamosrobi
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2017.02.14. 21:27:24

2021.10.02. 23:24:06

Egyszerűen szétfutottak minket, sokkal erősebbek fizikálisan, még a 25. perc környékén mutatták, hogy amíg Busi futott 2.5 kmt, Koke közben 4.4-et...

Mindkét gólt kontrából lőtték, rá kéne döbbenni végre, hogy ez a keret teljesen alkalmatlan tikitakára, és átállni egy hasonló játékstílusra, betonvédelem és erős kontrázás, aztán ha már az megy, akkor el lehet kezdeni újra vagánykodni meg tikitakázni.

Úgy látom Koeman kezdi ezt felismerni, lehet egy ponton neki lesz igaza a 352-vel :D

Pique-Busquets-SR hármasnak maximum nyáron el kell távoznia, mert katasztrófa amit művelnek, a BL/Európa liga miatt úgysem kell aggódni, jöjjenek a fiatalok. Én Ter Stegent is padra küldeném, Netoval sokkal stabilabbak voltunk...
Válasz küldése