Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.29. 22:51:13

Chino írta: Azért kellene gyorsabban átállni, mert Tito jól ismeri az eddigi játékrendszerünket? És elteltek már évek? Első idénye (és igen, első!!!), vagyis kb fél szezonon van túl. Milyen hatalmas változást vártál. A Barcánál –pont a taktikából kifolyólag– még nehezebb látványos változást produkálni rövid idő alatt. Ez nem így működik, hogy fiúk hagyjuk ami eddig volt és álljunk át kontrajátékra. Aztán pikk-pakk megvalósul.
Én nem nevezném hatalmas visszaesésnek, főleg nem megbukásnak. Már a tavalyi évben észrevehető volt egy bizonyos fokú visszaesés. Könnyen lehet, hogy Peppel is ugyanez vagy még rosszabb lenne. Sok mindent megszépít az idő. Hányszor szidtuk, hogy rosszul cserél, nem tud belenyúlni a meccsbe, rosszul igazol stb.
Nem áldozott le a csapatnak, még bőven top 3-asak vagyunk. Aki régebb óta szurkol a Barca-nak jól ismeri mi az az érzés amikor hanyatlás van. Amikor nem jönnek a meccsek.
Nagyon hálátlan feladatot kapott Tito. Ilyen sikeres évek után sokkal nagyobbak az elvárások és lám egy bajnoki arany és Bl-elődöntő is kudarcnak számít egyeseknél. És ne teperjetek itt, hogy gyenge a bajnokság stb. Ezt is meg kell nyerni, hétről-hétre keményen dolgozni
három fronton harcolni.
Nem Tito mellett kardoskodom, kis túlzással azt mondanám, bárki lenne az edzőnk, ha egyszer őt nevezték ki, akkor hagyják dolgozni.
Amúgy ki lenne az az edző, aki elérhető és sikeresebb, jobb lenne a csapat? Csak kiváncsiságból.
Nem, nem, nem, nem érted. :lol:
Tito egy évet dolgozott a csapatnál, mint vezetőedző. Lehet a betegségére fogni sok dolgot, de azért álljunk meg egy szóra. Ha nem volt olyan állapotban, hogy a teljes mértékben a munkájára tudjon koncentrálni, akkor miért nem állt fel a padról? Ha pedig bírta, akkor ne fogjunk erre semmit. Minden más süket duma, sajnos ebből jól nem lehet kihozni. Várható volt, hogy idén nem nyerünk BL-t, mert gyenge hozzá a csapat, de Tito munkája nyomán (már részletesen leírtam) olyan pofonokba szaladtunk bele, amik a legutóbbi 2007-2008-as mélypontra emlékeztetnek. Sőt... az akkori top MU, csak 1 góllal és messze nem ilyen dominanciával múlt minket felül. Pedig akkor sokkal több volt a lazsáló játékos.
Látom azt sem érted, hogy a kontrajátékot arra írtam, hogy ha arra állnánk át akkor kellenének évek mire látszata lenne. De egy jól begyakorolt, felépített rendszeren elég csak csiszolni. Ehhez nem kellenek évek. Remélem mostmár érted.
Épp a tavalyi évhez képest kellett volna kicsit javítani, nem pedig leépíteni a csapatot.
Persze, Pep-nek is voltak hibái. Ezeken kellett volna javítani. De nem így történt.
Krízis helyzet nincs. Remélhetőleg nem is lesz.
De ha jövőre még rosszabb lesz Tito-val a helyzet kíváncsi leszek, hány Tito-huszár fog itt kardoskodni az elküldés mellett. :roll:
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.04.29. 22:05:45

Chino írta: Amúgy ki lenne az az edző, aki elérhető és sikeresebb, jobb lenne a csapat? Csak kiváncsiságból.
Klopp? :-D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.29. 21:09:10

connor írta: Pep búcsúzásával Tito TELJESEN a saját képére alakíthatta a csapatot, de láthatjuk, hogy hatalmas visszaesés lett a vége. Nem minden nap fut bele a csapat egy 4-0-ba. Főleg nem a BL-ben. Ellenféltől függetlenül is jelzés értékű. Sőt, Tito-nak pont azért nem jár több idő, mert neki nem kellett megismerni a játékrendszerünket, elvégre részt vett a kidolgozásában. Az ő munkája, ennek a "kiteljesedése" nem szabadna éveket igénybe vegyen, mintha pl. átálltunk volna a tiki-taka-ról kontrajátékra, vagy 4-4-2-re,stb.
Azért kellene gyorsabban átállni, mert Tito jól ismeri az eddigi játékrendszerünket? És elteltek már évek? Első idénye (és igen, első!!!), vagyis kb fél szezonon van túl. Milyen hatalmas változást vártál. A Barcánál –pont a taktikából kifolyólag– még nehezebb látványos változást produkálni rövid idő alatt. Ez nem így működik, hogy fiúk hagyjuk ami eddig volt és álljunk át kontrajátékra. Aztán pikk-pakk megvalósul.
Én nem nevezném hatalmas visszaesésnek, főleg nem megbukásnak. Már a tavalyi évben észrevehető volt egy bizonyos fokú visszaesés. Könnyen lehet, hogy Peppel is ugyanez vagy még rosszabb lenne. Sok mindent megszépít az idő. Hányszor szidtuk, hogy rosszul cserél, nem tud belenyúlni a meccsbe, rosszul igazol stb.
Nem áldozott le a csapatnak, még bőven top 3-asak vagyunk. Aki régebb óta szurkol a Barca-nak jól ismeri mi az az érzés amikor hanyatlás van. Amikor nem jönnek a meccsek.
Nagyon hálátlan feladatot kapott Tito. Ilyen sikeres évek után sokkal nagyobbak az elvárások és lám egy bajnoki arany és Bl-elődöntő is kudarcnak számít egyeseknél. És ne teperjetek itt, hogy gyenge a bajnokság stb. Ezt is meg kell nyerni, hétről-hétre keményen dolgozni
három fronton harcolni.
Nem Tito mellett kardoskodom, kis túlzással azt mondanám, bárki lenne az edzőnk, ha egyszer őt nevezték ki, akkor hagyják dolgozni.
Amúgy ki lenne az az edző, aki elérhető és sikeresebb, jobb lenne a csapat? Csak kiváncsiságból.
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.29. 20:37:58

miihii írta: ...
Érdekes a hozzáállásod, hogy "várod" a kupa nélküli időket, közben meg ott fityeg a neved mellett, hogy Barcelona szurkoló vagy. Na mind1. :roll:

Azért nem mindegy, hogy Tito itt volt az utóbbi években, mert a taktika kidolgozásában részt vett. Nyilván Pep szava volt a döntő. Azonban a pletykák szerint is a játékrendszer alapjait Tito dolgozta ki, ő volt az agy. Pep pedig tökéletesítette, hozzátette azt a pluszt, ami nélkül a csapat nem lett volna igazán sikeres. Pep búcsúzásával Tito TELJESEN a saját képére alakíthatta a csapatot, de láthatjuk, hogy hatalmas visszaesés lett a vége. Nem minden nap fut bele a csapat egy 4-0-ba. Főleg nem a BL-ben. Ellenféltől függetlenül is jelzés értékű. Sőt, Tito-nak pont azért nem jár több idő, mert neki nem kellett megismerni a játékrendszerünket, elvégre részt vett a kidolgozásában. Az ő munkája, ennek a "kiteljesedése" nem szabadna éveket igénybe vegyen, mintha pl. átálltunk volna a tiki-taka-ról kontrajátékra, vagy 4-4-2-re,stb.
Sokan hozzátok fel az őszt, ahogy Te is arra alapozol. Csak épp hibásan. A Szezonnak az ősz a könnyebbik fele. Főleg ha könnyebb BL csoportba kerül a csapat. A tél szünet után sűrűsödik be a kupa, majd jön egyből a BL. Itt találkozunk a keményebb csapatokkal. Ez az igazi erőfelmérő. És itt Tito és az idei Barcelona igencsak megbukott, amiben az edzőnek nem kis szerepe van. Kijöttek azok a hibák, amik ősszel még az eredményekben nem látszottak a gyengébb ellenfelek miatt. Ha azt nézed, hogy milyen tartalékosan állunk fel a bajnokságban akár még pozitív is lehetne CSAK az eredményeket nézve az utóbbi időben beszedett 2 döntetlen. Leírtam már, de megismétlem, hogy a bajnokságot évek óta a két nagy közül az nyeri, aki jobban odateszi magát. Már csak a meglévő tudáskülönbség miatt is. Ez pedig nem lekicsinylés, ez a valóság. Egyébként sem értem hogy van az, hogy 1 jó meccs után "ki kell jönnie a tudáskülönbségnek" meg " ha 100%-ot nyújtunk akkor csak rajtunk múlik a továbbjutás" (BL), most meg hirtelen van másik 20 csapat is a ligában. :roll: Ez az általános felfogás (nem konkrétan rád gondolok, ha nem írtál ilyet ne vedd magadra) kicsit ellentmondásos. A liga igenis csak akarás kérdése a 2 nagy között. Tavaly, ha jobban hajtunk mondjuk a kicsik ellen, akkor simán meglett volna a 100 pont. A Madridtól valószínűleg kikaptunk volna, mert jobbak voltak, de mivel télen mi vertük őket nem ezen múlott volna - és így sem ezen múlt. Azt sajnálom, ha nem tudod kimatekozni, hogy ha 1-2 döntetlen helyett mondjuk belead a csapat apait, anyait és győz akkor nekünk is összejött volna 100 pont körül. Sima összeadás-kivonás. :roll: Más kérdés volt, hogy 1 gólos vezetésnél, de néha már döntetlen állásnál is lassú, körülményes játékot mutattunk be és rá is fáztunk.
Azt is sokadszorra kell leírjam, de leírom. Nem a BL-kieséssel van a baj, hanem a mikéntjével. Ha nem érted az nem az én bajom.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.29. 19:27:50

miihii írta: A +10-ben valóban benne van a reál teljesítménye is, ahogy mind a 20 csapaté :) Fél szezont veretlenül húztunk le, elsőként, mióta a Liga létezik! Miért kell ezt lekicsinyíteni?
Nem tudom, h köztük voltál-e, de tavaly elég népszerű vélemény volt itt, hogy a Real a mi teljesítményünknek köszönhetően lett bajnok.
Én akkor ennek teljesen igazat adtam, hozzátéve, hogy a kettő közül a Real volt a jobb, stabilabb, magabiztosabb csapat, és ebből a szempontból megérdemlik. És szerintem azért idén sem hanyagolhatjuk el, hogy sokat köszönhetünk az ő bukdácsolásuknak, kezdve például ezzel a gyalázatos tavaszi hozzáállással. Ha egy kicsit is szoros lett volna a dolog, sztem sokkal jobban pörögne a csapat.
Na de amire ki akarok lyukadni, hogy ha mondjuk a jelenlegi pontszám csak egy második helyre lenne elég a Real mögött, valószínűleg kevesen éltetnék Tito-t, ellentétben a jelenlegi helyzettel, hogy simán bajnokok vagyunk vele. (Pellegrini is mekkora király volt a 97 pontos csapatával... ja, nem)
Szóval sztem ebben a teljesítményben inkább magát bajnoki címet értékelik most sokan, mint a mutatott teljesítményt és játékot.

Egyébként viszont én is azon vagyok, h Tito legalább egy normális idényt húzzon le és bukjon meg ténylegesen, mielőtt elzavarjuk a búsba.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.04.29. 18:55:55

connor írta: Úgy értem a türelmet, hogy Tito nem idén érkezett, mint edző, hanem az elmúlt 4 szezonban is a csapattal volt, ahogy a sokak által szidott játékosok is. Nem értem, hogy miért csak a rosszul teljesítő játékosokat "lehet itt a fórumon elküldeni". Tito nem sokat változtatott a csapaton, de azzal is csak rontott a tavalyi teljesítményhez képest is. A bajnoki cím jól hangzik és fontos volt megnyerni, mert a 2. legfontosabb trófea. DE. Nem gondolod esetleg, hogy abban a 10+ pontban vastagon benne van a Real Madrid teljesítménye is? Mert benne van. A tavalyi Barcelona jelen pillanatban 7 pontot verne az idei fővárosiakra. Tulajdonképpen nem mi lettünk jobbak, a Madrid lett rosszabb. Azt nem szeretném újra leírni, hogy a La Liga egy "two horse race", szakadéknyi különbséggel az első 2 helyen lévő csapat és a többi között. Elég annyi, hogy láthattuk a "nagy" Atletico Madrid mit művelt a Real B csapata ellen. :roll:

Egyértelmű, hogy a sikeres edzőpárosunk "szakítása" után csak lefelé vezet az út. Ahogy korábban is volt.
Pár gondolatot ehhez hozzáfűznék azért.

Első körben azt, h igaz, Tito itt volt velünk már Pep óta, viszont nem vezetőedzőként, hanem a vezetőedző SEGÍTŐJEKÉNT. Amit nem kellene beleszámolni sztem a ténykedésébe, ami vezetőedzőként teljesít. Ha viszont ide akarok számolni, akkor még így is bőven pozitív a mérlege az elmúlt 6 évet figyelembe véve (akkor már dobjuk be a közösbe a B-nél eltöltött sikeres évet is).
Viszont én egyáltalán nem vonnám össze a kettőt, mert ég és föld a különbség egy másodedző és egy vezetőedző munkája között. Utóbbiból egy egész évet tudhat a magáénak, illetve még azt sem, mivel elég hosszú időt volt kénytelen távol tölteni a padtól, ami alatt egy nemrég még játékosmegfigyelőként ténykedő segítő vette át a csapatot.
Tehát munkája nem igazán tudott kiteljesedni amiatt, márpedig bíztató jelek bőven voltak és új elemek kerültek be a játékba, igaz, ezek elhalványodtak a szezon második felére (érdekes egyezés azzal, amikor el kellett mennie az USA-ba...).

Sztem bőven, csuklóból jár neki még legalább egy idény, ami után okosabbak lehetünk, h esetleg a keret megváltoztatásával mire lesz képes egy komplett idény során.

A bajnoki cím nem a 2., hanem a legfontosabb trófea a játékosok, a klub és a szurkolók nagy része szerint is ;)

A +10-ben valóban benne van a reál teljesítménye is, ahogy mind a 20 csapaté :) Fél szezont veretlenül húztunk le, elsőként, mióta a Liga létezik! Miért kell ezt lekicsinyíteni? Mindig, minden szezonban a másik teljesítményétől is függ az adott csapaté, ezt nem feltétlenül kell a csapat, jelen esetben Tito hátrányára fordítani, mert úgy kívánja a mondanivalód. De ha ezt követem, akkor a PEP-TEAM sikerei sem sokat érnek, mert nem mi voltunk ennyire jók, hanem az ellenfelek voltak nagyon gyengék, igaz? ;)

Azt meg nem tudom h matekozod ki, h a tavalyi BARCA mire menne az idei reál ellen. Újra le kellene játszani a komplett szezont, h ezt megtudjuk, am csak találgatás.

Egyértelmű, h a 6 kupás BARCA után már csak lefele vezet az út. Már önmagában is csodaszámba megy, h ennyi éven keresztül ilyen sikeresek tudunk lenni. Mert sikerként könyvelhetjük el azt, h tavaly egy Kupa (+BL elődöntő, ami azért nem semmi- főleg látva az ottani dominanciát, de ez más tészta...), idén egy várható bajnoki cím (BL elődöntő- ami még 90 percig esélyes egy Döntőre is illetve egy győzelemre...).

Látható volt az elmúlt évtizedekben, h voltak fellángolások, 2-3 évig csúcson lévő csapatok, amik utána egycsapásra nagyon eltűntek, akár hosszú évekre. Nálunk meg már az a totális csőd, h csak egy bajnokságot nyerünk és még harcban vagyunk a BL döntőért!? Csodás :D

Majd jönnek ám idők, amikor megint a két kezünket összetesszük egy kupás helyezésért. Na, akkor majd fogjátok értékelni a mostani "bukást".
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
tossademar
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.08. 15:57:10

2013.04.29. 06:54:53

Tito marad a következő szezonra is. Ezt tudjuk. Amennyiben ebben a bizonyos következő szezonban sem történik semmi új, vagy pozitívabb változás, akkor egyet fogok veled érteni maradéktalanul Conor.

Jelenleg nem osztom a véleményed maradéktalanul, hangsúlyozom, maradéktalanul.
Motivációs problémák vannak, ebben egyetértünk.

Taktikai szempontból szintén lehetnek, de itt kevés volt az idő Tito számára.

Lényegtelen, hogy az elmúlt 4 évben Pep mellett dolgozott, nem Ő volt a vezetőedző, nem Övé volt az utolsó szó.
Újra csak azt tudom írni, hogy türelem. Ne csináljuk azt amit a Madrid szokott (MOU előtt), nem kell kapkodni. Azért a játékosokat sem küldjük el egy fél szezon után, amennyiben nem teljesítenek kiválóan, bár Tito-ról ez nem mondható el, hiszen mégiscsak bajnokok leszünk, ami azért nem utolsó.

Az pedig, hogy a Real-nak is köszönhető az idei jó teljesítményünk??? Lehet.
Nem érdekel, a Madrid sehol nem volt akkor, amikor Mi, talán a szerencsének köszönhetően, de hoztuk a győzelmeket. Egy csapat akkor nyer, nyerhet hazai bajnokságot, ha a legtöbb pontot szerzi a ligában. Jelenleg itt tartunk, ez a lényeg.

Elfogadom a véleményed, csak nem értek egyet maradéktalanul.:)
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.04.29. 06:44:12

Hogy a Titó éra rossz az tulzás, inkább nem extra mi pedig ezt szoktuk meg.
Azt nem tudni mekkora és milyen a tekintélye a csapat elött. Lényeges.
Nem nagyon hadonászik meccs közben, de nem ez a legfontosabb. Szerintem a csapat tul van a zeniten, Pep is azt érezhete, hogy kihozta amit lehetett belölük. Egyébbként soha rosszabb idényünk ne legyen - pedig lesz.
Fecó
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.29. 04:55:30

Chino írta: Hogy érted ezt a "hű de nagy türelmet"? Első éve vezetőedzőként, aminek egy részét nem is tölthette a csapattal és még a szezonnak sincs vége. Végül is takarodjon semmi eredménye, hogy itt van, ja mégsem. Bajnoki cím zsebben jó ideje, 10+ pontot vertünk a Madridra, BL elődöntő.
Pep nem egy tökéletes csapatot hagyott hátra. Nem akarom védeni Titot mert tényleg vannak gondok, de ha egyszer őt nevezték ki, akkor hagyják is dolgozni. De olyanok is lehetünk mint a Madrid az elmúlt évtizedben.
Úgy értem a türelmet, hogy Tito nem idén érkezett, mint edző, hanem az elmúlt 4 szezonban is a csapattal volt, ahogy a sokak által szidott játékosok is. Nem értem, hogy miért csak a rosszul teljesítő játékosokat "lehet itt a fórumon elküldeni". Tito nem sokat változtatott a csapaton, de azzal is csak rontott a tavalyi teljesítményhez képest is. A bajnoki cím jól hangzik és fontos volt megnyerni, mert a 2. legfontosabb trófea. DE. Nem gondolod esetleg, hogy abban a 10+ pontban vastagon benne van a Real Madrid teljesítménye is? Mert benne van. A tavalyi Barcelona jelen pillanatban 7 pontot verne az idei fővárosiakra. Tulajdonképpen nem mi lettünk jobbak, a Madrid lett rosszabb. Azt nem szeretném újra leírni, hogy a La Liga egy "two horse race", szakadéknyi különbséggel az első 2 helyen lévő csapat és a többi között. Elég annyi, hogy láthattuk a "nagy" Atletico Madrid mit művelt a Real B csapata ellen. :roll:

Annyiban nem értek Veled egyet, hogy szerintem idén Tito megvalósíthatta azt, amit másként gondolt, mint Pep. Nem jött be, ideje váltani. Miért? Mert a Tito-féle irány egyértelműen rossz. Nem 1-2 meccs után, 1-2 hónap után, hanem tulajdonképpen a szezon végén mondom ezt. Mert a szezon érdemi részének vége van. A BL-ből kiestünk, a bajnokságot megnyertük. A BL-visszavágó formalitás, ahol örülhetünk, ha egy döntetlent vagy egy szoros győzelmet ki tudunk harcolni, hogy szépen búcsúzzunk, a Ligában pedig nagy valószínűséggel majd a Valladolid ellen matematikailag is bajnokok leszünk - mivel az Atletico-t idegenben ziher, hogy nem verjük meg. Persze ez függ a Real esetleges botlásától is. Ez is elég formalitás csak, mert a Betis, Valladolid szintű csapatokat cseresorral is bedarálnánk hazai pályán. Elég lesz csak Messit betenni a kezdőbe az alapcsapatból...
Ha "hagyjuk dolgozni" Tito-t, akkor ugyanaz lesz, mint Rijkaard-dal. Egyértelmű, hogy a sikeres edzőpárosunk "szakítása" után csak lefelé vezet az út. Ahogy korábban is volt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.29. 02:01:49

connor írta:
Amennyire jogosan küldenék el Pedro-t vagy Fabregás-t sokan a rossz teljesítmény miatt, Tito-val szemben nem értem mire ez a hű de nagy türelem. Főleg amikor egyértelműen rosszul végzi a dolgát, ahogy a fentebb említett 2 játékos is. :roll:
Hogy érted ezt a "hű de nagy türelmet"? Első éve vezetőedzőként, aminek egy részét nem is tölthette a csapattal és még a szezonnak sincs vége. Végül is takarodjon semmi eredménye, hogy itt van, ja mégsem. Bajnoki cím zsebben jó ideje, 10+ pontot vertünk a Madridra, BL elődöntő.
Pep nem egy tökéletes csapatot hagyott hátra. Nem akarom védeni Titot mert tényleg vannak gondok, de ha egyszer őt nevezték ki, akkor hagyják is dolgozni. De olyanok is lehetünk mint a Madrid az elmúlt évtizedben.
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.28. 23:22:34

barca99 írta:Azért ez nem semmi, az első 19 meccsből 18 győzelem, egy döntetlen, majd az edző nélkül hónapok, és elcsúszik minden, erre zavarjuk el a francba.

Miközben nem értjük a széljátékot, tényleg sosem lőttünk abból gólt, hogy valaki elindul az alapvonal felé, és laposan centerez, az érkezők közel meg majd bekotorja valaki. :)

Nem mondom, hogy nincs hiba, mert az őszi BL is jelzett problémákat, ugyanakkor nem értem, miért ne lehetne megadni a technikai stábnak az esélyt, hogy igazoljanak és finomhangolják a rendszert.
Könnyű az őszt példaként felhozni. Azt felejted el, hogy a bajnokságban azért sem megy igazán, mert a BL miatt hétről hétre szinte a tartalékcsapatunk fut ki a pályára. Az őszhöz hasonlóan lenyomtuk volna a Celta-t és a Bilbao-t is, ha a Busquets-Xavi-Iniesta-Messi négyesből legalább 2 kezdő. Természetesen az sem volt mindegy, hogy a Real Madrid is bukdácsolt így a 13 pont körüli előny a Celta elleni döntetlennel is tartható volt, illetve most is van 11 pont előnyünk.
Az az igazság, hogy a bajnokságot a két nagy közül az nyeri az utóbbi években, aki jobban akarja. Akkor a különbség a Real-Barca páros és a mezőny többi tagja között, hogy nekünk belefér, hogy hétről hétre tartalékolunk. Ehhez nem kell túl nagy edzőnek lenni. Tavaly motivációs problémák voltak főleg, azért is jött össze "csak" 91 pont. A Real jobban akarta a címet, koncentráltabb volt, jobban hajtott, 100 pont.
Azt se felejtsd el, hogy az ősszel is voltak olyan meccsek, ahol az utolsó percekben a szerencsének is köszönhetően tudtunk győzni. Nem sokon múlott 1-1 döntetlen, a csapatjáték pedig nem volt jobb.
A BL-ben az ősz tulajdonképpen - főleg olyan csoportban, amilyen a Barca csoportja volt - semmivel sem nehezebb, mintha 1-1 spanyol középcsapattal játszanának a nagyok.

A Barca igazi hibái és az edző rátermettsége a rangadókon mutatkozott meg, ahol a Milan elleni visszavágó kivételével mi húztuk a rövidebbet. Ráadásul, aki látta a csapat meccseit az meggyőződhetett róla, mennyire nem megy. Lehet kapálózni, hogy sérülések meg eltiltások, de ez semmit sem változtat azon, hogy rossz a taktika.
A taktika (és a motiválás is) az edző dolga. Ha nem végzi a dolgát, más munkaerő után kell nézni.
Amennyire jogosan küldenék el Pedro-t vagy Fabregás-t sokan a rossz teljesítmény miatt, Tito-val szemben nem értem mire ez a hű de nagy türelem. Főleg amikor egyértelműen rosszul végzi a dolgát, ahogy a fentebb említett 2 játékos is. :roll:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.04.28. 22:22:00

barca99 írta:Azért ez nem semmi, az első 19 meccsből 18 győzelem, egy döntetlen, majd az edző nélkül hónapok, és elcsúszik minden, erre zavarjuk el a francba.

Miközben nem értjük a széljátékot, tényleg sosem lőttünk abból gólt, hogy valaki elindul az alapvonal felé, és laposan centerez, az érkezők közel meg majd bekotorja valaki. :)

Nem mondom, hogy nincs hiba, mert az őszi BL is jelzett problémákat, ugyanakkor nem értem, miért ne lehetne megadni a technikai stábnak az esélyt, hogy igazoljanak és finomhangolják a rendszert.
Sőt novemberig hányan írták, hogy jobb nézni ezt a csapatot, stb... Ami igaz is volt. Sokkal kevésbé ment a szenvedés, mint Pep utolsó 1,5évében.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.04.28. 22:18:34

Azért ez nem semmi, az első 19 meccsből 18 győzelem, egy döntetlen, majd az edző nélkül hónapok, és elcsúszik minden, erre zavarjuk el a francba.

Miközben nem értjük a széljátékot, tényleg sosem lőttünk abból gólt, hogy valaki elindul az alapvonal felé, és laposan centerez, az érkezők közel meg majd bekotorja valaki. :)

Nem mondom, hogy nincs hiba, mert az őszi BL is jelzett problémákat, ugyanakkor nem értem, miért ne lehetne megadni a technikai stábnak az esélyt, hogy igazoljanak és finomhangolják a rendszert.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.04.28. 22:02:03

connor írta:
Tito-nak érzésem szerint a szezon végén mennie KELL(ene). :roll:
Sajnos az a baj, hogy nem látja be a hibáját.
Sokszor Pedro védekezik hátul, míg Alves elöl kolbászol. Számtalanszor láthattuk ezt az elmúlt meccseken.
Pedroval érdekes a helyzet. A válogatottban szárnyal, csak valahogy nálunk nem megy neki. Talán szerepet játszhat ebben az is, hogy nagyon ritkán jön befele a szélről.
AS sokszor becselez, vagy próbál bepasszolni, ő nem mondott le a góllövésről.
Villa meg csak momentumokat kap. Nagyon arra mutat a dolog, hogy eladják. Pedig hiba lenne. Abidal felépült. Játszatnám simán a Bajorok ellen kezdőként, nincs veszteni valónk, legalább kiderül, hogy mennyit bír ténylegesen. Alba és Alves sokkal inkább középpályásoknak valók, mint védőknek.
Ha fel is lépnek, nem kellene a középpályánál feljebb nagyon jönniük.
Alba még csak-csak visszaér, de Alves sosem, és nem is nagyon töri magát.
Messi elé vissza kell hozni a csatárokat.
Ha meg Ezt a szélső dolgot akarják továbbra is eröltetni, akkor le kell cserélni hozzá a fél játékoskeretet, és hozni hozzá megfelelő játékosokat.

Az látszódott a bajorok elleni meccsen, hogy jóval technikásabbak a fiúk náluk, simán kipasszolgatták őket. Viszont a hülye taktikának köszönhetően, a kapu közelébe sem jutottunk. Tito ezt nem látta, nem vette észre, hogy nem jó ez? Azért volt rá egy éve.
A másik visszás dolog: NEM VOLT MÁSODIK HULLÁM!!!!
Nem jött senki a tizi környékére a kifejelt labdákra sosem.
Pedig az pont Messi-Xavi-Ini területe volt eddig, a tizin belül pedig Villa-Pedro-Alexis.
Nem voltak meg a szokásos beindulások sem védők mögé.
Nem volt kontrajáték, mindig bevárták az ellent, míg visszarendeződnek.
Ezek komoly taktikai hibák, hiányosságok, amiken változtatni kéne.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.28. 21:01:11

Azt kell mondjam, hogy a támadójátékunkat és a védekezésünket Tito "ölte meg". A bajnokságban ez nem jött ki, mert túl nagy a különbség a Barca-Real páros és a többi csapat között. Tito előtérbe helyezte a szélső játékunkat, mert úgy gondolta, hogy ezzel jobban szét tudja húzni a betömörülő védelmeket, több helyünk lesz, stb. Ez nem is tűnt rossz ötletnek, de a szezon végeztével meg kell állapítani, hogy nem jött be, nagyon nem.

A támadójátékunkat "tönkre tette", mert sem Villa sem Pedro nem képesek vonalszélsőként játszani, így nem csoda, hogy gyengén játszanak ahhoz képest, ami bennük van. Ez a szerepkör igazán Sáncheznek és Tello-nak fekszik. De egyébként semmi szükség nem lenne erre, mert a betömörülő védelmek ellen hiába adogatjuk be a labdákat, mert középen senki sincs, aki be tudná fejelni és fizikailag is gyengék a játékosaink ehhez. A széljátékot a két szélső hátvédünk is erősíti, azonban ez még tovább gyengíti a támadóerőnket, mert a kelleténél jobban rákényszeríti a szélső csatárokat - akik egyébként nem szélső csatárként a legjobbak - a védekezésre. Mivel Messi nem centert, hanem hamis 9-est játszik, így tulajdonképpen hiába megy el valaki a szélen, nem fogja tudni kinek beadni. Az is ebből következik, hogy a szélső támadóink nem jutnak a kapu közelébe, így Messi-nek is visszább kell jönnie labdákért. A Bilbao ellen is láthattuk, hogy a Bolha 3-4 védőn keresztül tudott csak a kapu közelébe jutni.

Védekezés. A szélső támadóink nyilván nem tudnak a 16-osig visszajönni védekezni, vagy ha ezt teszik, akkor szinte magát szorítja be a csapat. Így viszont a fent ragadó szélső védők helyén rendre üres területek maradnak, aminek egyrészt az az eredménye, hogy a két belső védőre 1vs1-ben vihetik rá a csatárok a labdát. A Ronaldo, Di María, Robben, Ribery -féle gyors csatárok pedig úgy csinálnak bohócot a két belső védőnkből ahogy akarnak. Másrészt a szélső védők helyén meginduló csatárra ki kell lépnie egy védőnek belülről, ami a védekezés eltolódását eredményezi, ami alapesetben nem baj. Viszont Alba és Alves nem tartoznak az "erős" védők közé. Sem a magasságuk sem a testsúlyuk nincs meg hozzá. Ez nyilván előny a felfutásuknál, mert gyorsabbak. A védekezésnél viszont óriási hátrány, mert tulajdonképpen a fizikális hátrány miatt nem képesek szabályosan szerelni. További probléma főleg Alba-val, de Alves-sel is, hogy a pontrúgások kivédekezésénél tulajdonképpen haszontalanok. Amíg korábban Abidal fejjátékában lehetett bízni, idén ez teljesen hiányzott, ami meg is látszott a csapaton ha rögzített helyzetet kellett kivédekezni.

Összességében hiába birtokoljuk a labdát, a hibás taktika miatt nem tudunk a kapu közelébe kerülni és megfelelő számú VESZÉLYES helyzetet kialakítani és tulajdonképpen szinte minden elveszített labdából gólhelyzetet tud az ellenfél kialakítani. Amiből elég 2-3 ahhoz, hogy 1-2 gólt kapjon a csapat. A minőségi ellenfelek ellen, mint a Milan, a Real Madrid, a PSG vagy a Valencia ez szépen ki is jött. A Bayern ellen csúcsosodott ki.
Érthető, hogy Vilanova változtatni akart, de rossz irányba indult el és az a kevés amit változtatott elég volt ahhoz, hogy megakassza a korábban jól működő rendszert.

Tito-nak érzésem szerint a szezon végén mennie KELL(ene). :roll:
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.04.28. 20:13:04

BritishKnight írta:A tegnapi napon a csapatkapitányi karszalag vándorlása:

http://www.youtube.com/watch?v=YnOD9-NulA8
Fb Valdes: "I gave the captain's armband to Messi yesterday because I couldn't adjust it properly in the middle of the match."

am ha valaki tudja a zenecímet ne legyen rest :)
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.04.28. 19:20:40

A tegnapi napon a csapatkapitányi karszalag vándorlása:

http://www.youtube.com/watch?v=YnOD9-NulA8
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.04.28. 17:35:53

kardgabesz írta:Azt nem értem, hogy Villanova, miért Sanchezt cserélte le?
Volt egy kapufája, egy gól, és nagyot küzdött, olyat, amit mindig hiányoltunk tőle. Nagyon jól játszott tegnap, a szokásoshoz képest. Akkor miért őt cserélték le?
Pedro mit keresett a pályán?
Lehet bemutatója volt az ifinek, hogy hogyan nem szabad átvenni, lekezelni labdát, de én már az első félidőben néztem a száját, amikor mondta a többinek, hogy ne rúgjátok ide azt a vizes lasztit, csupa víz leszek. 10 labdakezelésből 10 -szer nem jött össze (kb. 2-3m-re pattant tőle a labda) na az első gólt ebből kaptuk, aztán Sanchez le, Pedro marad fennt. Miért?
Horváth Feri (Sport 1): Hát Pedro, nem igazán érzi a játékot. Hát, nagyon ráérzett a dologra. Sajna, már másfél éve tart nála ez.
Például azért, hogy pihenjen a Bayern ellen. Remélem ő fog kezdeni Villával Messi mellett.
kardgabesz
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.04.28. 15:05:40
Tartózkodási hely: Bp

2013.04.28. 17:29:47

Azt nem értem, hogy Villanova, miért Sanchezt cserélte le?
Volt egy kapufája, egy gól, és nagyot küzdött, olyat, amit mindig hiányoltunk tőle. Nagyon jól játszott tegnap, a szokásoshoz képest. Akkor miért őt cserélték le?
Pedro mit keresett a pályán?
Lehet bemutatója volt az ifinek, hogy hogyan nem szabad átvenni, lekezelni labdát, de én már az első félidőben néztem a száját, amikor mondta a többinek, hogy ne rúgjátok ide azt a vizes lasztit, csupa víz leszek. 10 labdakezelésből 10 -szer nem jött össze (kb. 2-3m-re pattant tőle a labda) na az első gólt ebből kaptuk, aztán Sanchez le, Pedro marad fennt. Miért?
Horváth Feri (Sport 1): Hát Pedro, nem igazán érzi a játékot. Hát, nagyon ráérzett a dologra. Sajna, már másfél éve tart nála ez.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.28. 14:46:40

Csak hogy egy kis öröm is legyen az ürömben.

Messi’s goal, which made it 1-1 against Athletic Club, was Barça’s 100th goal in La Liga this season. This is the fourth time Barça have reached this amount of goals in the competition.

2011-2012: 114 gól
2008-2009: 105 gól
1996-1997: 102 gól
2012-2013: 101 gól (ebből 44 Messi)

5 forduló alatt kéne még 14 gól, hogy meglegyen a rekord... :D Ha Rafinhát, Deulofeut meg a többi fiatalt játszatjuk, nem is esélytelen. :twisted:
Avatar
zolix10
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:24:49

2013.04.28. 09:19:31

Vakmacska írta: Bocsi, a Bilbao egyenlítő góljára gondoltam. Beáll, úgymond megnyeri a meccset, erre bekapnak egy gólt uccsó percben. Akkor láttam ezt a fején.

És igen, Tito a leginpotensebb ember ebben a csapatban.
Elől pedig Fabregas-Pedro nagyon-nagyon szürke volt.
Alexis-Villa párost kellene elől inkább játszatni, Messi előtt. Alexis kezdi megtalálni a góllövő cipöjét, utóbbi időben azért kezd gólokat is rúgni, nem töketlenkedi el a helyzeteit. Pedro rúgott egy fontos gólt a BL-ben, az igaz, de ezzel nem dőlhet hátra. Szerintem Fabreval is ez van. Berúgta élete első mesterhármasát, és most minden oké?
én nem is értem, hogy mit gondoltak a fiúk itt.
Remélem következő bajnokin már jön egy Adriano-Abidal-Bartra-Montoya hátvédsor, Thiago-Song-Messi, Tello-Villa-Alexis. És a többieknek meg legyen pihi. Menjenek pszihologushoz, vagy mit tudom én kihez, de agyilag tegyék rendbe magukat, de sürgősen, mert így a liga sem lesz meg!
Sánchez biztos vett végre egy Adidas Predatort! Pl. ilyet!

http://4.bp.blogspot.com/-dC8_cgjsde8/U ... e-Blue.jpg

Amúgy nem tudom, milyen lenne Messi a középpályán. Ki kéne edzésen próbálni! De az is lehet, amiért olyan hátul lesz, nem jön majd annyi gól, ami egy Bayern ellen elengethetetlen lenne! Szerintem a többieket lehetne honosítani a középpályán, de Messi ideges lenne ott!
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.28. 09:13:15

Léfe írta:No, ha ennyi játkossal van probléma - folyamatosan !!!! - akkor miért volt fölháborodás mikor azt irtam, hogy a fél csapatot cserélni kell. Hiába van tudás a lábakban, ha gond van a fejekben. Ezt nincsen edző aki csak ugy helyreteszi.
Pont saját magad írod le. Lecserélnéd a világ egyik legjobb játékosállományának a felét, csak mert gond van a fejekben. Aztán majd az új igazolások kapcsán nem csak azon kell izgulni, h mentálisan beválnak-e (Ibra), hanem h nem hozunk-e teljesen alkalmatlan focistákat (Csiga).
Kicsit egyszerűbb lenne rendbe tenni a mostani arcokat, nem?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.04.28. 09:09:17

zolix10 írta:
Vakmacska írta:Szörnyű volt látni Messit a második gól után.
Az arcára volt írva: "bazze, ezért álltam be?"
Én nagyjából egyetértek vele, csak ne értem ezt a Messi-s részt. Gondolom úgy értetted, ők mért nem tudták ezt megcsinálni egyedül!

(Én ezt nem okoskodásképpen akartam kiírni!)
Bocsi, a Bilbao egyenlítő góljára gondoltam. Beáll, úgymond megnyeri a meccset, erre bekapnak egy gólt uccsó percben. Akkor láttam ezt a fején.

És igen, Tito a leginpotensebb ember ebben a csapatban.
Elől pedig Fabregas-Pedro nagyon-nagyon szürke volt.
Alexis-Villa párost kellene elől inkább játszatni, Messi előtt. Alexis kezdi megtalálni a góllövő cipöjét, utóbbi időben azért kezd gólokat is rúgni, nem töketlenkedi el a helyzeteit. Pedro rúgott egy fontos gólt a BL-ben, az igaz, de ezzel nem dőlhet hátra. Szerintem Fabreval is ez van. Berúgta élete első mesterhármasát, és most minden oké?
én nem is értem, hogy mit gondoltak a fiúk itt.
Remélem következő bajnokin már jön egy Adriano-Abidal-Bartra-Montoya hátvédsor, Thiago-Song-Messi, Tello-Villa-Alexis. És a többieknek meg legyen pihi. Menjenek pszihologushoz, vagy mit tudom én kihez, de agyilag tegyék rendbe magukat, de sürgősen, mert így a liga sem lesz meg!
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2013.04.28. 09:08:14

mess2009 írta:azthiszem egy libikókában vagyunk, egyszer fenn, egyszer(na jó: kétszer-háromszor) lenn.
mára eleve két részre szakadt a csapat, vannak ugye a fontos meccsen játszók, és vannak a többiek. az elsők: minek hajtsak ezek úgyis mindent elb....nak! a többiek: minek hajtsak, ugyis mellőznek!

kb. hihetetlen, hogy az egészet nemérted.. meg amúgyis, minden csapatnak, vannak hullámvölgyei, magától értetődő természetességgel, olyan ez mint az EKG, ha nem mozog le és fel, azt jelenti meghaltál....
a kettészakadásról meg nemgondolod, hogy rotálva van a csapat??... szerintem nem focizol, szóval én ezt egy laikus véleményként fogom fel, de elárulok egy titkot, ha az embernek minden hétvégén vannak meccsei, és közben BL-ben is tolja, akkor fárad..ők sem gépek, és mivel a ligában van még mindig +10p előnyünk nyugodtan játszhatnak az ifjúk, akik nem így gondolkodnak, mint Te, hanem megpróbálnak élni a lehetőséggel.. nekem a mondanivalód így jött le, és a fenti az én ellenérvem .. peace :)
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.28. 08:19:34

Így van! Én is azt mondom: segítsünk Victornak csomagolni. Egy értékelhető megmodulása nincs. Félelmetes mennyire nem érzi a játékot! Lassan a hazaadással is problémája lesz. JA! Hogy már volt... :(
Válasz küldése