Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.04.30. 17:11:46

bence0330 írta:
2023.04.30. 16:25:59
Fernando írta:
2023.04.30. 16:16:00
...Ez a Betis ma nem harapott a kiallitasig sem, tudásuk alatt játszottak, formán kívül. Ez azért felnagyítja a mi dominanciánkat is.
Szerintem ez nézőpont kérdése. Idén szinte az összes erős közép-gyengébb top spanyol csapatot úgy intéztük el, hogy ugyan mi sem nyújtottunk feltétlenül valami álomjátékot, de az övéket teljesen elfojtottuk. Ez a mi érdemünk, ezt a részét szerintem nem kell megmagyarázni, hogy "épp rossz napot fogott ki a Betis..." ja, meg a múltkor is, meg a Villarreal is, meg a 23-ban veretlen ATMA is, meg többször a Reál is, meg a Soci és a Bilbao is épp mindig rossz napot fogott ki ellenünk.
Szerintem nem így van, van a csapatnak főleg támadásban hiányossága, és nagyon lendületes csapatok ellen védekezésben is európában, de alapvetően egy ilyen viszonylag erősebb csapatot teljesen le tudunk nullázni a fenti letámadásunkkal és a csapatvédekezésünkkel, és ezért tűnik úgy, hogy gyengék. Nézd meg ugyanezen csapatok Reál elleni meccseit.

A játékunknak ez a része állítom, hogy már most van olyan jó a meccsienk 90%-án, mint Pep idején. Csak ezt ki kell majd sok meccsen jobban használni jobb átmenetekkel, hatékonyabb helyzetkialakításokban, vagy amikor az megvan, azok kihasználásában. De majd minden csapat játékát el tudjuk már úgy nyomni, hogy élmény nézni. Csak sajna ez sokszor még a saját fórumunkon is úgy csapódik le, hogy "mert gyenge volt az ellenfél". Ja, gyenge volt, mert nem hagytuk őket focizni.
Ezzel sem értek egyet. Nézd meg az általad felsorolt csapatok idei teljesítményét. Azzal sem értek egyet, hogy az Atmát lenulláztuk volna a középpályán. Ha az a meccs nem 1-0, hanem 2-2 már te is másként látnád. Sem az Inter sem a Bayern, sem a MU, sem a Real ellen nem voltunk fölényben a középpályán idén egy meccsen sem, kivétel a Szuperkupa finálé. Nem mondom, hogy nem működik az a fajta letámadás, de ennél több kell középen. Egy valamire való európai szintet megütő csapatnak nem okozunk gondot ezzel a letámadással, de rengeteg esetben egy magát felszivo kis vagy középcsapatnak sem. Lásd Rayo, lásd Getafe, csak hogy a legutóbbi kettőt említsem. Azzal egyetértek, hogy nem csináltuk ezt jobban Pep alatt sem, viszont ott ha megvolt a labda tudtunk is vele valamit kezdeni. Voltak felpasszolt labdák, egyéni villanások, kombinációk, bemozgások. Most? Vagy egy élettelen löbb, vagy úgy keressük Sergiót a labdával, mint anno Messit a legrosszabb időszakban, vagy amit megrosszabb nézni, hogy kitoljuk Raphinak, akit vagy a védő, vagy az oldalvonal szerel.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 16:25:59

Fernando írta:
2023.04.30. 16:16:00
...Ez a Betis ma nem harapott a kiallitasig sem, tudásuk alatt játszottak, formán kívül. Ez azért felnagyítja a mi dominanciánkat is.
Szerintem ez nézőpont kérdése. Idén szinte az összes erős közép-gyengébb top spanyol csapatot úgy intéztük el, hogy ugyan mi sem nyújtottunk feltétlenül valami álomjátékot, de az övéket teljesen elfojtottuk. Ez a mi érdemünk, ezt a részét szerintem nem kell megmagyarázni, hogy "épp rossz napot fogott ki a Betis..." ja, meg a múltkor is, meg a Villarreal is, meg a 23-ban veretlen ATMA is, meg többször a Reál is, meg a Soci és a Bilbao is épp mindig rossz napot fogott ki ellenünk.
Szerintem nem így van, van a csapatnak főleg támadásban hiányossága, és nagyon lendületes csapatok ellen védekezésben is európában, de alapvetően egy ilyen viszonylag erősebb csapatot teljesen le tudunk nullázni a fenti letámadásunkkal és a csapatvédekezésünkkel, és ezért tűnik úgy, hogy gyengék. Nézd meg ugyanezen csapatok Reál elleni meccseit.

A játékunknak ez a része állítom, hogy már most van olyan jó a meccsienk 90%-án, mint Pep idején. Csak ezt ki kell majd sok meccsen jobban használni jobb átmenetekkel, hatékonyabb helyzetkialakításokban, vagy amikor az megvan, azok kihasználásában. De majd minden csapat játékát el tudjuk már úgy nyomni, hogy élmény nézni. Csak sajna ez sokszor még a saját fórumunkon is úgy csapódik le, hogy "mert gyenge volt az ellenfél". Ja, gyenge volt, mert nem hagytuk őket focizni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.04.30. 16:16:00

brazilfan írta:
2023.04.30. 11:07:53
Fernando írta:
2023.04.30. 10:03:06
Ha nem fogyatkozik meg a Betis
A kiállításig is egyértelműen jobbak voltunk, a Betis alig jött át a felezővonalon, és a védelem ura volt a helyzetnek. Igaz, a Betis már a 10. percben cserére kényszerült, és voltak hiányzói, de senki nem is mondta, hogy világraszóló diadalként kell ünnepelni a győzelmet.
Kiragadtad a kontextusból. Ez a Betis ma nem harapott a kiallitasig sem, tudásuk alatt játszottak, formán kívül. Ez azért felnagyítja a mi dominanciánkat is. Mellesleg egy jó 30-35 perc után látványosan tudunk mi is osszeesni idén, nem tudjuk meg soha mi lett volna.

Viszont pozitívumot is írok. Balde hátul egyre jobb, Yamal-t pedig szeretném még sokat látni a szezon hatralevo részében. Torre is remélem kap perceket, vele kapcsolatban kicsit Puig érzésem van. Mindenki tudja, hogy jó, de valami az edzéseken nem stimmelhet nála, hogy ennyire partvonalon kívül van.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.30. 15:18:31

Voltak momentumok, nem szabad ezeket sem elvenni, de van az a fránya közhely is, hogy minden csapat annyit játszik, amennyit az ellenfele hagy neki.
Ennél többet viszont egy szikrával sem láttam, pedig kerestem kifejezetten az átütőerő tekintetében.
Ennek viszont a nyomait sem fedeztem fel. Biztosan vak vagyok, de ez a teljesítmény nekem nem igazán úgy jött át, hogy a "bajnokok teljesítménye".

Fociztunk, ahogy a meccs megkívánta, nem voltunk nyomás alatt, nem voltunk ellenállásra kényszerítve. Játszottunk egy "szórakoztató edzőmeccset".
Természetesen más volt, mint a Rayo ellen, ennyire vak nem vagyok én sem.... :lol:

Ugyanakkor nekem továbbra is hiányzik a csapat alakuló karaktere, határozottsága, avagy nevezhetném úgy, is hogy tökössége.
Jelenleg még nem látszik szerintem semmilyen markáns fejlődési irány. Fejlődünk? Mihez képest és miben?
Jobb lett a védelmünk? Avagy a csapatvédekezésünk? Statisztikailag ez úgy tűnik, hogy igaz, de valóban éles nyomáspróbákon nem igazán sikerül(t) átcsúsznunk. Persze ez már nem csak és kizárólag a védelmen múlt. Szóval hamar visszatérünk a csapatszintű fejlődés kérdéséhez. Kivétel pedig csak a szabályt erősíti.
Mi a Barcelona vagyunk. Nekem az sajnos helybetopi, de leépülés is lehet - nézőpont kérdése -, ha annak kell örülni, hogy bárkiről is a csapatből tízből jó esetben háromszor írhatjuk "ma hozta a tőle elvárható szintet".... :mrgreen:

Aki nem képes tízből nyolcszor "szintet" hozni, abban semmi potenciál nincs, legyen az játékos vagy az egész csapat. Arról nem is beszélve, hogy a Ligán túl tavasszal már sehol sem voltunk(vagyunk) érdekeltek. Szóval a meccsszámok szóra sem érdemesek. Annyi a meccsnapunk, mint a Gironának.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.04.30. 13:04:00

Fernando írta:
2023.04.30. 10:03:06
Lehet egyedül vagyok ezzel az érzéssel, de én nem estem hasra a tegnapi meccsünktől. Ha nem fogyatkozik meg a Betis és egy fél fokkal tökösebbek, szerintem lett volna gondunk. Abszolút hiányzott a kémia a támadó harmad és a középpályás sor között. Ugyanaz a játék ment egy földön fekvő csapat ellen is, mint eddig amikor hoztuk a 0-0-ás meccseket. Ki a szélre, majd Raphinha csinál valamit taktika. Esetleg ha valaki befut berugjuk a labdát a védők mögé majd lesz valami alapon. Ez kevés lesz egy jobb napot kifogo csapat ellen, de akár egy 11 játékossal felallo tegnapi Betis ellen is.
Tegnap egész szépen tartottuk a labdát a félpályán a mérkőzés elején, többen is jobb napot fogtak ki, nem mondom, hogy nyerünk, de azért nem játszottunk rosszul. Kell néha ilyen meccs. Azért ez az igazi focitól még nagyon messze van...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 11:32:46

Plusz a kiállítás idejére már vezettünk is, kétlem hogy ilyen intenzitás mellett bármi gond lett volna. Az, hogy ennyire lesimáztuk, nyilván a piroson is múlt, de szerintem amúgy is lett volna egy legalább 2 gólos különbség.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.30. 11:07:53

Fernando írta:
2023.04.30. 10:03:06
Ha nem fogyatkozik meg a Betis
A kiállításig is egyértelműen jobbak voltunk, a Betis alig jött át a felezővonalon, és a védelem ura volt a helyzetnek. Igaz, a Betis már a 10. percben cserére kényszerült, és voltak hiányzói, de senki nem is mondta, hogy világraszóló diadalként kell ünnepelni a győzelmet.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.04.30. 10:12:10

Cseri írta:
2023.04.30. 07:34:59
Lewy? Nem tudom melyik támadó volt az,aki első idényében várhatóan 20+ os szezont hozott gólokban. Egy csatárt a góljai minősítik,abban azért nem áll rosszul. Lőhetett volna többet? Természetesen!Önző? Az! Fati nem az?Mennyi gólja van? Ellővi,akkor is amikor nem kellene?El! Eddig gyakran jogosan volt az kritika a támadokkal szemben,hogy akkor is passzolnak,amikor nem kellene,na ő nem ilyen :) Amikor ide jött klasszikus kilencest akartunk, ő az,nem fog 60 embert kicselezni és úgy gólt lőni. Szerintem mindenki előtt tiszta volt,hogy mi várható tőle és mi nem. Van nála játék ügyessebb center ez nem kérdés,vannak sz.r meccsei bőven,de nem hiszem,hogy a támadók közül őt kellene elővenni a kevés gól miatt. Szerintem!
Szerintem itt nem erről van szó.

Én azt látom, hogy borzasztóan görcsös, az eddig hidegvérrel bevert labdáit is elbénázza, ezért túl sokat vállal, ezzel pedig néha a nála jobb helyzetben lévő csapattársal tol ki és oda a helyzet.

A tegnapi meccsen erre jó példa a kapufája, ahol brutálisan eltörte a labdát, régen ezt 10/9 alkalommal eltette a kapufa mellé. Utána meg, amikor a Baldénak szánt labdába teljesen feleslegesen belekalimpált, a labda meg kiment.

Hatalmas rajta a nyomás, érzi Ő is, nagyon sajnálom, hogy a szezon nagy részében, főleg a vb után nem azt a szerepkört kellett betöltenie, amiért idehozták, rá is nyomta a játékára a bélyegét.

Tegnap mindenki hozott egy viszonylag elfogadható teljesítményt, de kundé a gólpassz ellenére még mindig borzalmas jobb hátvédként.
Fernando írta:
2023.04.30. 10:03:06
Lehet egyedül vagyok ezzel az érzéssel, de én nem estem hasra a tegnapi meccsünktől. Ha nem fogyatkozik meg a Betis és egy fél fokkal tökösebbek, szerintem lett volna gondunk. Abszolút hiányzott a kémia a támadó harmad és a középpályás sor között. Ugyanaz a játék ment egy földön fekvő csapat ellen is, mint eddig amikor hoztuk a 0-0-ás meccseket. Ki a szélre, majd Raphinha csinál valamit taktika. Esetleg ha valaki befut berugjuk a labdát a védők mögé majd lesz valami alapon. Ez kevés lesz egy jobb napot kifogo csapat ellen, de akár egy 11 játékossal felallo tegnapi Betis ellen is.
Igen, nem akartam vészmadárkodni, megint, de ugyanezt éreztem. Van még itt dolog bőven.

Ugyanakkor Pedrinek és Busquetsnek voltak forintos labdái tegnap, azt nem lehet elvenni tőlük és ez nagyon hiányzott a középpályáról.

Folytatás kedden, lényeg a 3 pont!

Sempre! ❤️💙
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.04.30. 10:03:06

Lehet egyedül vagyok ezzel az érzéssel, de én nem estem hasra a tegnapi meccsünktől. Ha nem fogyatkozik meg a Betis és egy fél fokkal tökösebbek, szerintem lett volna gondunk. Abszolút hiányzott a kémia a támadó harmad és a középpályás sor között. Ugyanaz a játék ment egy földön fekvő csapat ellen is, mint eddig amikor hoztuk a 0-0-ás meccseket. Ki a szélre, majd Raphinha csinál valamit taktika. Esetleg ha valaki befut berugjuk a labdát a védők mögé majd lesz valami alapon. Ez kevés lesz egy jobb napot kifogo csapat ellen, de akár egy 11 játékossal felallo tegnapi Betis ellen is.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 07:34:59

Lewy? Nem tudom melyik támadó volt az,aki első idényében várhatóan 20+ os szezont hozott gólokban. Egy csatárt a góljai minősítik,abban azért nem áll rosszul. Lőhetett volna többet? Természetesen!Önző? Az! Fati nem az?Mennyi gólja van? Ellővi,akkor is amikor nem kellene?El! Eddig gyakran jogosan volt az kritika a támadokkal szemben,hogy akkor is passzolnak,amikor nem kellene,na ő nem ilyen :) Amikor ide jött klasszikus kilencest akartunk, ő az,nem fog 60 embert kicselezni és úgy gólt lőni. Szerintem mindenki előtt tiszta volt,hogy mi várható tőle és mi nem. Van nála játék ügyessebb center ez nem kérdés,vannak sz.r meccsei bőven,de nem hiszem,hogy a támadók közül őt kellene elővenni a kevés gól miatt. Szerintem!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.30. 04:31:48

bence0330 írta:
2023.04.30. 02:51:33
Szép meccs volt, mindenki jó volt szinte
Meccs közben eszembe jutott, hogy ilyenkor hányast kellene adni ter Stegennek, régen a Népsportnál volt 0-s osztályzat, ha a kapusnak nem volt védenivalója.
Jól kezdtük a meccset, kár, hogy a kiállítás miatt hamar el is dőlt. Szerintem az állás és a 10 ember miatt a második félidőben már nagyon ellazultunk, mintha nem akartunk volna a fekvő emberbe még egyet belerúgni.
Xavi okosan rotált, nem lehetett rá panasz, mint ahogyan azt sem lehet ráfogni, hogy nem engedi pályára lépni a fiatalokat. Úgy tudom, hogy Yamal centert is tud játszani, lehetne Lewandowski cseréje. Úristen, de megfiatalodott ez a csapat!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 02:51:33

Szép meccs volt, mindenki jó volt szinte, nem is születik semmiféle hozzászólás. :D

Christensent, Busit, Raphinhát emelném ki, Yamal tényleg extra tehetségnek tűnik, nem túloztak a klubnál, hogy Messi-Ini óta bőven a legnagyobb. Fati meg bíztató volt, persze többgólos vezetésnél könnyebb. Pedri-DJ is megérkezett, Dembélé is nagyon jól állt be, Gavi is jót ment, mikor végre középső középpályást játszott. Igazából tényleg mindenki jó napot fogott ki, és ez a kiállítás előtt is így tűnt már.

Részemről Lewy ma volt a legellenszenvesebb eddig. Hiába lőtt egy igazi befejező csatárhoz méltó gólt, borzasztó volt, amiket művelt mások kárára. Elképesztő, mi lett belőle az őszi hónapok után. Ha őt így le tudtuk építeni gólokban és mentálisan is, elgondolkodtató, hogy ki a fenével nem történne ez meg, aki ideérkezik. És ezzel párosulva ez a borzasztó önzés... nálam ez kb utolsó fordulóban 20-20-as állásnál Benzemával már megnyert bajnoksággal férne bele talán.

És igen, nekem nem is Joachim körbeállása volt, hanem a dörgő taps egy Camp Nouban be és sajnos lefelé is. Mindig szerettem az ilyet, főleg, mikor klasszikókon mi Modricot, vagy ők Init kisérték le így.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.29. 23:18:27

Nekem a meccs legszebb jelenete nem valamelyik gól volt, hanem amikor a játékosok aggódva körülvették a sérült Joaquint.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.29. 21:05:28

Cseri írta:
2023.04.29. 21:00:18
Csak nálam nincs nyitva az élő?
Nem.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.29. 21:00:18

Csak nálam nincs nyitva az élő?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.29. 20:23:18

Chris jelenléte támadásban is érezhető lesz szerintem, nagyon hiányoztak a felpasszai és a labdakihozatalai.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.29. 20:21:01

TS - Kounde, Araujo, Christensen, Balde - Busi, FDJ, Pedri, Gavi - Lewy, Raphinha

Szokásos kezdő.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.04.29. 19:43:46

Na, nem lehet nyafizni, hogy magas és száraz a fű, kicsi a pálya, meg nem nyom a real (egyelrőe 4:1 és Benzema mesterhármas). Győzni kell.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.29. 15:45:26

csababarca írta:
2023.04.27. 19:06:47
Nem lehet így egy szezont levezényelni, hogy csapágyasra hajt mindenkit, akinek fontos szerepet szán, aztán széttárja a kezét. Formaidőzítés borzalmas, szezonok óta. Tavaly is március végén-április elején fingottunk ki, most játékban már bőven előbb.

Fúúú nem tudom, nem a tegnapi miatt, mert nagy jelentősége nincs, de nekünk szurkolóknak nem maradt más csak ez a pár bajnoki meccs. És akkor leraknak ilyen okádék teljesítményeket folyamatosan az asztalra.
Mondjuk fűvön alig fociztunk, majdhogynem több volt ott a bedobált szemét. :D Csodálom is, hogy ezt nem említette meg. :D

Amúgy igen, erre gondoltam a napokban én is, hogy mi lenne, ha még talpon lennénk az EL-ben... még jobban el lennénk fogyva. Most mondjuk legalább 3 meccs van 1 hét alatt, de pont ezért kellene legalább ilyenkor rotálni, még akkor is, ha van benne rizikó, sokkal fontosabb hosszabb távon a játékosaink egészsége és erőállapota annál, hogy esetleg bukunk néha pár pontot egy gyengébb csapattal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.28. 02:29:55

csababarca írta:
2023.04.27. 19:06:47
Néha hátra kell lépni egyet, hogy aztán előreléphess kettőt. Ezt elfelejtette, klisés bölcsesség de igaz.
Ez az, amit már hosszú hosszú évek óta is nyomtunk itt néhányan nagyon elenyésző kisebbségben, amire jöttek is az ellenérvek, hogy "mi a Barcelona vagyunk, jövőre még összeállnak és egyéb finomságok....stb"
Így pedig nem magunktól léptünk vissza egyet, hanem az élet léptet folyamatosan vissza minket. Ez a folyamatos visszaléptetés már anyagilag is akkora léptékű, hogy onnan visszajönni már már kilátástalan.
Ez sajnos mesébe illően el lett szabva, amit már "csak Bartó érára" ráfogni nem lehet.

A Rayo meccs pedig szerintem semmivel sem volt másabb, mint korábban szinte bármelyik 1-0-ra megnyert meccsünk, ahol nem csak és kizárólag rajtunk múlt, hogy nem Rayo féle végkimenetel lett a vége.
Lehet utcahosszal bajnok a csapat, néhány (sajnos csak egy kézen megszámolható) valóban jól sikerült meccset leszámítva egyáltalán nem játszottunk bajnokhoz méltón.
Szerintem ez a legszomorúbb és semmi jele nincs annak, hogy ez a szurkolói reményen kívül, bármitól is megváltozhatna.

Keserédes bajnoki cím lesz ez, aminek az ünneplése közel nem lehet felhőtlen, sajnos.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.27. 19:06:47

Alcantara írta:
2023.04.27. 18:44:03
Nem erőltettem tegnap a 22 órás meccset szerencsére. Az eredmény ismeretében tud valaki esetleg informálni mekkora volt a fű és mennyi volt a nedvességtartalom?
Túl magas mindkettő. Vagy alacsony? Nem tudom már Xavi észjárását követni:D
És emiatt a meccs miatt még az asszonnyal is összevesztem, nagyon megérte :lol:

Nem is tudom miért nézem, talán a gyerekkorom megszokása, de valaki írta valamelyik topikban, hogy egyre kevésbé lelkes.
Hát én se vagyok túlontúl az, ezt azon veszem észre, hogy bármiféle probléma nélkül nyugtáztam az újabb blamát.
Megszokássá vált.

Xavi szerint nem vagyunk negatív spirálban. Nem tudom Ő hol volt az elmúlt 5-6 évben, de negatív spirálban vagyunk abszolút, az összképet nézve. Néha sikerül feljebb kúszni, tetszetősen játszani, de mára ezek a kisiklások, nem pedig a gyötrelmes játék. Itt most nagy időintervallumban tekintve mondom ezt, mert ezek a kisiklások néha egy meccs, néha pár meccs, és esetleg 2-3 hónap is lehet. Ez ritka.

Én sajnálom Xavit is, látszik, hogy eszi a fene őt is azért, de hát sok mindent magának is köszönhet.
Néha hátra kell lépni egyet, hogy aztán előreléphess kettőt. Ezt elfelejtette, klisés bölcsesség de igaz.

Nem lehet így egy szezont levezényelni, hogy csapágyasra hajt mindenkit, akinek fontos szerepet szán, aztán széttárja a kezét. Formaidőzítés borzalmas, szezonok óta. Tavaly is március végén-április elején fingottunk ki, most játékban már bőven előbb.

Fúúú nem tudom, nem a tegnapi miatt, mert nagy jelentősége nincs, de nekünk szurkolóknak nem maradt más csak ez a pár bajnoki meccs. És akkor leraknak ilyen okádék teljesítményeket folyamatosan az asztalra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.04.27. 18:44:03

Nem erőltettem tegnap a 22 órás meccset szerencsére. Az eredmény ismeretében tud valaki esetleg informálni mekkora volt a fű és mennyi volt a nedvességtartalom?
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.27. 18:19:03

recrea írta:
2023.04.27. 15:08:58
Kovbal88 írta:
2023.04.27. 12:25:32
Troym írta:
2023.04.27. 12:04:57
Van hátra 7 meccs, szerintem az arany meglesz azért.
Maximum 21 pont szerezhető, 11 az előny és a Madrid nagy ívben tojik a bajnokságra, plusz 7-10 pontot meg alsóhangon összeszedünk még ebben a minősíthetetlen formában is. (Betis, Osasuna, Espanyol, R. Sociedad, Mallorca, Celta, Valladolid van nekünk hátra.
Nana két pont a különbség az Atletico és a Real között, azért nekik se mindegy, hogy második vagy harmadik….Innen elbukni, azért kellemetlen lenne.
De, totál mindegy nekik.
Finoman szólva az :roll:
Ha megnyerik a BL-t, akkor mindegy. :wink:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.27. 15:08:58

Kovbal88 írta:
2023.04.27. 12:25:32
Troym írta:
2023.04.27. 12:04:57
Van hátra 7 meccs, szerintem az arany meglesz azért.
Maximum 21 pont szerezhető, 11 az előny és a Madrid nagy ívben tojik a bajnokságra, plusz 7-10 pontot meg alsóhangon összeszedünk még ebben a minősíthetetlen formában is. (Betis, Osasuna, Espanyol, R. Sociedad, Mallorca, Celta, Valladolid van nekünk hátra.
Nana két pont a különbség az Atletico és a Real között, azért nekik se mindegy, hogy második vagy harmadik….Innen elbukni, azért kellemetlen lenne.
De, totál mindegy nekik.
Finoman szólva az :roll:
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.27. 14:28:30

Saviola írta:
2023.04.27. 09:44:54
kundé khv poszton extra, jobbon megy egy büntetés

azért a pofámról lesülne a bőr, ha egy ilyen meccs után olyanokat nyilatkoznék, hogy mèg tetemes az előny

gagyi
Alapvetően az lenne a jó megoldás, hogy van 3 középhátvééd a csapatban, akiket lehet rotálni. Ez alatt nem azt értem, hogy ha valaki lesérül, akkor játszik Alonso.... Ez a 3 kh nálam sorrendben Araujo-Christensen-Koundé. Mindenkinek meglenne a perce és pihenni is tudnának. Mellé 4.-5. kh lehet pl. Alonso, vagy Garcia, vagy egy fiatal, vagy majd ha jön Inigo, de kell egy biztos gerinc hátul. Ebből rögtön ki is derül, hogy még véletlenül sem játszatnám Koundét jobbhátvédként, mert nem ez a posztja (ahogy pl. Baldét se raknánk be középhátvédnek). Jobb oldalra kell egy stabil jó játékos, aki végig robotolja a meccset, ahogy Baldé, Alba, Alves tették szélsőhátvédként. Ha nem tudunk ilyet leakasztani sehonnan (csak ilyen Bellerin meg Dest féléket), akkor meg el kell ezt engedni és átállni 3 védős rendszerbe. Baldé amúgy is mindig elől van, kb. mintha nem is védő lenne. Lehet Inigo szerződtetése is erre enged következtetni. Mert akkor hátulra kell 6-7 kh, hogy lehessen rotálni azt a 3 embert. A csapat szélességét így megadná a két oldalon robotoló középpályás, aki visszajön védekezni is ha kell. Lehet Baldénak is jobb lenne ez, mert bár jelenleg jobb, mint Alba, de azért a pár évvel ezelőtti szintjét nem tudja még hozni. Gyakorlatilag a legtöbb gólpasszunkat Alba adta éveken keresztül.
Nekem nagyon adná egy
TS; Chris-Araujo-Koundé; Baldé-Gavi-DeJong-Pedri-Raphinha, Lewa-Dembelé felállás.
Persze ha valaki kiesik ebből, akkor megint ugyanott vagyunk, ahol a part szakad.
Válasz küldése