Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.25. 18:46:41

Én azt gondolom, hogy a keretből nagyon sok játékos nem ide való. Kapaszkodhatunk abba, hogy minden Xavi hibája, és a keret ennél többre vinné, de szerintem nem lényegesen. Olyan alap kompetenciák hiányoznak egyesekből, ami már nem edző, hanem képesség kérdése.
Egy Girona, Sociedad tud nézhető focit játszani, pedig nem hinném, hogy jobb keretük van. Ennél azért több van ezekben a játékosokban, mint ami mostanság kijön belőlük. Néha ebből látszik is valami, mikor pl. hátrányban elkezdünk focizni. :roll:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.25. 17:37:29

Peter írta:
2023.11.25. 17:08:13
Sajnos minket csak egyetlen dolog zavar a pályán, mégpedig az ellenfél.
Az élő közvetítés topikban rámutattál arra, hogy ha a csapat nézhetetlenül játszik, akkor az egyéneket sem menthetjük fel. Gyakran megesik, hogy míg a nézhetetlen játékot kritizáljuk, a játékosokat egyenként felmentjük, kivéve néhány bűnbakot.

Én azt gondolom, hogy a keretből nagyon sok játékos nem ide való. Kapaszkodhatunk abba, hogy minden Xavi hibája, és a keret ennél többre vinné, de szerintem nem lényegesen. Olyan alap kompetenciák hiányoznak egyesekből, ami már nem edző, hanem képesség kérdése.

De Jong még most is hatszor tekeri körbe magát a labdán, míg rendesen megszelídíti. Nekünk nem ilyen játékosra van szükségünk. Olyan lassú, komótos vele a játék, amit minden ellenfél le tud követni. Romeuról inkább nem írok semmit, inkább a szent teheneket venném elő. Pedri szerintem nem alkalmas arra, hogy a Barcelona irányítója legyen. Az első félidőben a pályán volt amúgy? Félidőkre eltűnik, nem pörgeti a támadójátékot. De végre megéltük, hogy Baldének jó volt egy beadása. Ez lett a játékunk, ívelgetünk befelé, aztán ha szerencsénk van, belövi nekünk az ellenfél.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.25. 17:08:13

Troym írta:
2023.11.25. 16:58:48
Igazából 2 dolog zavar minket, ha az ellenfél védekezik, vagy ha támad.
Sajnos minket csak egyetlen dolog zavar a pályán, mégpedig az ellenfél.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.25. 17:00:43

Rdinho10 írta:
2023.11.25. 16:49:23
En elertem arra a szintre,h mar nem siettem haza a meccsre,de ahogy lattam az osszefoglalot jobb is…Borzalmasan gyengek vagyunk,Porto ellen megint jonni fog a valosag.Iden sulyosan visszafejlodunk..
Annak kell orulni komolyan,hogy tudunk helyzetet kialakitani egy spanyol kiscsapat ellen?!
Sajnos ugyanez... Nem siettem haza, most sem, de még a classico sem hozott lázba. És nem az eredmény miatt, hanem mert borzasztó unalmas a játékunk Soha nem csináltam ilyet, de most már több meccsen is ez van. Elmegyek a kutyákkal sétálni, vagy vásárolni, vagy inkább filmet nézek. Borzasztó ez. Elveszik a szórakozásunkat, az örömünket. Ahogy olvasom, most se maradtam le semmiről.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.25. 16:58:48

Spanyol kiscsapatok, ukrán háború elöl menekülők kerekednek fölénk, de minimum elmondható, hogy az történik a meccseken, amit ők szeretnének és ez valakinek rendben van?

Előre várom a spanyol kupában, ha kiesünk egy másod-, harmadosztályú csapat ellen, akkor az lesz a reakció, hogy úgyse fontos a spanyol kupa, BL-ben meg csoprtmásodikként összekerülünk egy bárkivel, ott meg az mennyivel gazdagabb az ellenfél és azért nincs esélyünk.

Igazából 2 dolog zavar minket, ha az ellenfél védekezik, vagy ha támad.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.11.25. 16:49:23

En elertem arra a szintre,h mar nem siettem haza a meccsre,de ahogy lattam az osszefoglalot jobb is…Borzalmasan gyengek vagyunk,Porto ellen megint jonni fog a valosag.Iden sulyosan visszafejlodunk..
Annak kell orulni komolyan,hogy tudunk helyzetet kialakitani egy spanyol kiscsapat ellen?!
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.11.25. 16:43:37

gránit írta:
2023.11.25. 16:17:58
Ez katasztrófa. A Rayo kifejezetten jobban játszott az első félidőben. Hihetetlen, hogy idáig jutottunk, hogy egy kiscsapat simán birtokolja ellenünk a labdát, és csak szemmel követjük. 45 perc teljesen kuka. A második már kevésbé volt katasztrofális, de eléggé lent van az ingerküszöb, ha ettől elájulunk. Megvoltak a lehetőségeink? Hol? Néhány helyzetünk volt az egész meccsen. Alig-alig tudunk helyzeteket kialakítani. Elég érdekes, hogy ha van néhány helyzetünk, már rámondjuk, hogy a helyzetkihasználással van a gond, meg mennyi lehetőségünk volt. Legyünk őszinték. Alig tudunk helyzetig eljutni. Nyögvenyelős, erőtlen játék volt ma is.

Különösen a Romeu-Frenkie tandem nagyon gyenge. Tavasszal meg fogják őket enni reggelire, sajnos. A szezon előtt reménykedtem, hogy vkp-t igazolunk, de ez a mai produkció is... Rémgyenge, sajnos. Nincs középpályánk.
A játékoskeretek értékének különbsége alapján, egy "szatellit" csapatot illene legyőzni!
A legszomorúbb az, hogy nem találni olyan csapatot a mezőnyben, amelyik ellen biztosra mehetne a Barca!

Mindezek ellenére, maradok Barca szurkoló, és Hajrá Barca!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.25. 16:17:58

Ez katasztrófa. A Rayo kifejezetten jobban játszott az első félidőben. Hihetetlen, hogy idáig jutottunk, hogy egy kiscsapat simán birtokolja ellenünk a labdát, és csak szemmel követjük. 45 perc teljesen kuka. A második már kevésbé volt katasztrofális, de eléggé lent van az ingerküszöb, ha ettől elájulunk. Megvoltak a lehetőségeink? Hol? Néhány helyzetünk volt az egész meccsen. Alig-alig tudunk helyzeteket kialakítani. Elég érdekes, hogy ha van néhány helyzetünk, már rámondjuk, hogy a helyzetkihasználással van a gond, meg mennyi lehetőségünk volt. Legyünk őszinték. Alig tudunk helyzetig eljutni. Nyögvenyelős, erőtlen játék volt ma is.

Különösen a Romeu-Frenkie tandem nagyon gyenge. Tavasszal meg fogják őket enni reggelire, sajnos. A szezon előtt reménykedtem, hogy vkp-t igazolunk, de ez a mai produkció is... Rémgyenge, sajnos. Nincs középpályánk.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.11.25. 16:16:01

Atlantis írta:
2023.11.25. 16:12:24
Az első félidő borzasztó teljesítményén sajnos csúnyán elúszott ez a meccs. Nagyon szomorú azt látni, hogy már az ősszel nem bírunk 25 percnél tovább pörögni érdemben.
Ami pedig a legdurvább, hogy még így is simán meglehetett volna, ha nincs ez az erőteljes bírói ellenszél.
Hogy van az, hogy az ellenfél képes szebb támadásokat vezetni, mint mi. Nagyon kíváncsi vagyok a Portó elleni meccsre. Mert most már itt komoly bajok vannak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.25. 16:14:12

Alcantara írta:
2023.11.25. 16:04:53
Bob_Marley írta:
2023.11.25. 16:00:34
Rayo pálya mindig nehéz,kár hogy nem húztuk be,ilyen bravúr győzelmek jelenthetik a végelszámolásnál a különbséget.
Nem szabad viszont nagyon csalodottnak lenni,helyzetek, lehetőségek megvoltak. Játék nálam rendben volt,Rayo percekig kereste a labdát. Egy jól eltalált nálam véleményes gól és a túloldalon egy öngól . Másodikban a lehetőségek folyamat ott voltak, iksz lett,ez van.
Pár fórum klisét kihagytàl: Hosszú a bajnokság, Reál is veszít pontokat majd stb...
Az utolsó fél mondat mondjuk igaz lehet, a Realnál sérült a fél csapat. Nem vagyok benne biztos, hogy nyernek. Az Atletico viszont szinte biztos előzni fog. Rájuk azért figyelnék, ha a Girona kipukkanásával számolunk is. A matracosoknak komoly lehetőség ez a szezon, mindig ennyi sérült nem lesz a két nagynál.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.25. 16:12:24

Az első félidő borzasztó teljesítményén sajnos csúnyán elúszott ez a meccs. Nagyon szomorú azt látni, hogy már az ősszel nem bírunk 25 percnél tovább pörögni érdemben.
Ami pedig a legdurvább, hogy még így is simán meglehetett volna, ha nincs ez az erőteljes bírói ellenszél.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.11.25. 16:07:37

Sajnos ez nagyon nem néz ki jól sokadszor. Persze kaptunk egy les gólt, és nem adtak meg egy tizit. Semmi extra, és a csaló bíró megint szórta a sárgákat. Ettől még ez egy halovány teljesítmény volt. Sok játékosunk egyszerűen nem az a szint amivel különbséget lehet teremteni. Oké, belefér egy egy gyengébb meccs, de abban bíztam hogy most felszívjuk magunkat. Hát hiba volt. Sajnos a játékunkból hiányzik minden kreativitás.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.11.25. 16:04:53

Bob_Marley írta:
2023.11.25. 16:00:34
Rayo pálya mindig nehéz,kár hogy nem húztuk be,ilyen bravúr győzelmek jelenthetik a végelszámolásnál a különbséget.
Nem szabad viszont nagyon csalodottnak lenni,helyzetek, lehetőségek megvoltak. Játék nálam rendben volt,Rayo percekig kereste a labdát. Egy jól eltalált nálam véleményes gól és a túloldalon egy öngól . Másodikban a lehetőségek folyamat ott voltak, iksz lett,ez van.
Pár fórum klisét kihagytàl: Hosszú a bajnokság, Reál is veszít pontokat majd stb...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.25. 16:03:17

Messa. Talán kicsi túlzás volt, de 3 ziccr fejes ment fölé, ahol nem kellett védei, volt egy kapufa, ahol nem kellett védeni, utána egy tüzijáték, ahol nem kellett védeni, és ez most csak fejből ami eszembe jutott. Ja, meg elmaradt egy tizi, ahol szintén nem kellett védeni. Az tuti, hogy jó félidő volt, és nem az írta le a játékunkat, hogy végre mázlival rúgtunk egy öngólt.

LG:

Igen, ez van, ha az elejétől nem nyomunk, lesz rá 45 percünk, ami vagy elég, vagy nem. És nem is a cserékkel élénkültünk először fel, Oriol már a 3-4. szép helyzetet alakította ki a félidőben, pedig korán lejött.

Ezt kell tolni 80 percig, nem 45.

Én kibékültem a döntetlennel már a meccs előtt a pihentetés oltárán amúgy, többet kaptam a második félidőben, mint amit vártam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.25. 16:07:01-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1973
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.25. 16:02:27

Na örülök, hogy nem kaptunk ki, de ez valami gyász, amit produkálunk a pályán (ami pláne az elmúlt hetekben lett extrém rossz). Tényleg az a baj, amit írtak most valamelyik topikban, hogy birkózunk hétről-hétre az ilyen Getafe, Alavés, Rayo csapatokkal, és nincs meg az az érzésem a meccs közben, hogy mi ezeknél amúgy többet tudunk. Olyan, mintha egy átlag Osasuna - Betis La Ligás meccset néznék. Ennél azért igenis többet tud ez a keret.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.25. 16:01:26

bence0330 írta:
2023.11.25. 15:57:53
Vicces komment volt, de elég ignoráns arra a tényre, hogy kifejezetten szép támadásokat dolgozunk ki, folyamatosan, pörgös, agresszív játékkal, és óriási mákja van a Rayonak, hogy nem szórtuk meg őket. És most még egy 60-70%-os büntető is elmaradt, kommentátorok szerint is egyértelmű.
Igen, egy kis szerencsével meg lehetett volna ma is a 3 pont. Csak az a baj, hogy most már sorozatban erre játszunk, és bizony ha így marad, akkor lesz olyan, hogy elmarad az a kis szerencse.

Hosszútávon pedig nagyon sokat kivesz a csapatból, hogy mindig az eredmény után kell futni. Ez nem nyerő stratégia egy ligában.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.11.25. 16:00:34

Rayo pálya mindig nehéz,kár hogy nem húztuk be,ilyen bravúr győzelmek jelenthetik a végelszámolásnál a különbséget.
Nem szabad viszont nagyon csalodottnak lenni,helyzetek, lehetőségek megvoltak. Játék nálam rendben volt,Rayo percekig kereste a labdát. Egy jól eltalált nálam véleményes gól és a túloldalon egy öngól . Másodikban a lehetőségek folyamat ott voltak, iksz lett,ez van.
Kép
Kép
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.25. 13:53:40

Csodálatos. Hajtsuk túl Yamalt. Frenkie pedig most èpült fel, 20 percet jósoltak neki a meccs előtt.

Aki átnèz a City-Liverpool meccsre, a legnagyobb különbsèg:

Ahogy hátrèbb kerül a labda a kp környèkère, az egèsz City mozog vissza. A támadók visszalèpnek a 16-os vonalára. Így van 16 m-ük a támadásokra, ès nem kèzilabda meccset játszanak.

Na vège a fèlidőnek. Úgy látom 2 hèt alatt sem sikerült rájönni mi a problèma. Ugyanaz az ötlettelen játèk, egy Pedri kapuraemelèssel. Ha így folytatjuk kiesünk a BL-ben is. Szomorú, hogy mostanában mindegyik ellenfelünk jobb nálunk. Szerintem a gól szabálytalan volt (új szabályok szerint az is les, ha a lesen tartózkodó elől mentenek), de a Rayo megèrdemli, mi pedig semmit.

Szerk2: úgy látom Xavi idèn Raphinhát utálta ki. Nem kellene már becserèlni Yamal helyère???
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.25. 13:46:58

Nekem tetszik, akkor is, ha nem jön össze. Araujo és Raphinha nem csak kezdőként fociztak a válogatottjaikban, de még rengeteg utaztak is, Felix meg Gündoganra meg már a szünet előtt bőven ráfért volna a pad, és ők se lazsáltak a két hét alatt.

Ezért jó, hogy van egy Inigónk már.

Egyetlen dolgot nem értek, hogy a jelenlegi Romeunál miért nem lenne jobb kb bárki a B-ből. Persze ha a szezon elején mutatott formáját hozza, akkor egy Rayo ellen elég is lehet akár.

Xavi lehet, hogy kicsit észbe kapott, hogy nem lehet mindenkit orrvérzésig játszani, akkor se, ha az adott meccsen nagyon kéne épp.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.25. 13:11:06

Kicsit pontositanek: Xavinak minden kifogasa meglesz.

Mindenesetre a Rayo minket es a madridot is kepes megfogni, mint bizonyitottak nemreg, es tavaly is. Igy, hogy Pena kezd, Romeu kezd, Ferran kezd, es a honapok ota egy percet se jatszott Frenkie is, nem igazan tudom miben bizakodjak a szerencsen kivul.
Amikor azt gondoltam, hogy majd Araujo, Gundogan es Felix is kezd, akkor se fogadtam volna a gyozelmunkre. A fociban barmi lehetseges, de jobb esetben egy pont megszerzesere szamitok.
Akarmit is mond barmelyikotok, szerintem a legjobb kezdo11unkbol megint hianyzik 5 ember, es Frenkiet meg egy nagy kerdojelnek erzem, bar bizok Xavi itelokepessegeben.
Majd este a felvetel megtekintese utan jelentkezem 🙁

Nyilvan nem veletlen pihennek akik pihennek, Xavi megmondta mar tegnap, hogy nincsenek megfelelo allapotban. Tokmindegy, hogy veluk nyilvan sokkal jobbak lennenk, nem kell meg egy serules.
Habar ha becsereli majd oket kritikus szakaszra hajtani es kuzdeni, annak megintcsak nem sok ertelmet latom akkor, annyi erovel kezdhetnek is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3293
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.25. 12:58:38

Troym írta:
2023.11.25. 08:28:20
Ma először lesz Araujo a kapitány. Érdekes lesz változik e bármi.
Xavi: De nem lesz :D

Rayo pályán tavaly és azelőtt is kikaptunk, a legjobb védőnk nélkül okos kezdeni. Történt vele valami esetleg, vagy ez egy újabb remek Xavi kísérlet?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.25. 12:58:33

Eléggé felforgatott kezdő, de többekre ráfért már a pihenés. Gündogan-nál főleg, embertelen, hogy 33 évesen heti 2x végigtolja mind a 90 percet.
Frenkie nagyon kellett már a csapatba, nem tudom mennyire áll készen, de jó, ha már be lehet rakni a kezdőbe.
Yamal-t, mint kezdőt továbbra se értem, plusz így valószínűleg Ferran-é a balos, ahol a legkevésbé tud jól játszani.

Gavi-t és SR-t leszámítva mindenki bevethető a mezőnyben, ha bele kell nyúlni a meccsbe, Xavi-nak nem lesz sok kifogása.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.25. 12:56:40

Hát akkor az uruguayi most mégsem lesz kapitány. A sokat játszó európai és dél-amerikai válogatottak tagjai látom pihenőt kaptak, joggal, hullák lehetnek.
DJ viseli akkor gondolom a szalagot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5174
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.11.25. 12:49:38

Iñaki Peña - Cancelo, Christensen, Iñigo Martínez, Balde - Romeu, Pedri, De Jong - Lamine, Ferran, Lewandowski
Kép
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.25. 08:28:20

Ma először lesz Araujo a kapitány. Érdekes lesz változik e bármi.
Válasz küldése