Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.01. 15:43:42

Andris írta:
2023.01.01. 14:47:10
Xavi munkásságának megítélését az dönti majd el, hogy mennyire tud valami sajátot alkotni, egyáltalán mennyire tud elnavigálni egy olyan környezetben, aminél 20 éve nem volt rosszabb egyetlen Barca edzőnek sem.
Vhol itt vált komolytalanná a hozzaszólasod, remélem ezt Te sem gondoltad komolyan.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.01. 15:04:46

grgly50 írta:
2022.12.31. 20:09:40
Troym írta:
2022.12.31. 17:02:53
Minden 30+ játékost padra kell tenni. Lewát is Gyakorlatilag meccsről meccsre egyre nagyobb kockázat mindegyik.
Előző meccs Lewa piros, most Alba, Alonso és Busi meg harmatgyenge.
Soroljad a neveket, melyik fiatalokból összeállított csapat lenne nálad nyerő!
Szerintem nem itt kell keresni a problémát. De, hogy hol, azt én sem tudom.
Mondjuk nem értem ezt a hangsúlyt, de ok Balde balra, Kounde jobbra, Frenkie Busi helyett véglegesen, plusz néha Kessie, Lewa helyett Depay 2-3 meccsenként rotálni. Utóbbira azért lenne szükség, mert Messi effektus lépett fel ismét. Mindenki azt várja, hogy Lewa minden meccsen megold mindent, de nem tud és szerintem egyre gyengébben fog játszani, ha Depay játszana, hátha a többiekre jó hatással lenne. Remélem a sör kupa során kipróbál Xavi más felállást és pár ember nagyobb szerepet kap, a kutyát nem érdekli a szuperkupa.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.01. 14:47:10

Azt én sem tartom reálisnak, hogy a játékstílusunkat elfeledhessük.
Szerintem borzasztó felszínes elképzelések jelennek meg itt néha arról, hogy ez mit is takar egyáltalán, miről szól, mennyire is lenne egyszerű a váltás, mennyivel lenne jobb bármi más. A tiki-taka kifejezés idekeverése csak a hab a tortán.

Pár dolog:
1. Nyilván függ attól, hogy ki hogy definiálja, de a tiki-taka nálam egyéretlműen a gyors rövidpasszos, háromszögelős lokális-pozíciós játék, de ez nem a klucsa vagy a lényege volt bármiféle taktikának, hanem egy becenév egy jelenségre. A jelenségre, ami nem taktikáról, játékfelfogásról, alapokról szólt, hanem az Iniesta-Xavi-Busquets-Messi négyes sítlusáról, korszakos magabiztosságáról. Ehhez kellettek ők személyesen, kellett Guardiola edzői felfogása (ami nem egyenlő a hülye tikitakával), és kellett egy körülöttük levő magabiztosságtól kicsattanó csapat. Kb olyan ez nálam, mint ha valaki azt mondaná, hogy Ronaldinho mágia. Ezt sem várhatja senki se a Barcától, se a braziloktól. Egyszeri, megismételhetetlen, személyekhez és a stílusukhoz kötött dolog.

2. Váltás, de miről? A Barca stílusa, amihez esetleg hű akar maradni, amit Laporta, Xavi, és a jó ég tudja még ki mindenki emleget... ez nem holmi tikitaka, semmi köze Guardiolához, vagy éppen Xavihoz, annak ellenére, hogy egész életében (!!!) ezt játszotta. Alapvetően a domináns (=labdabirtoklásra, de nem szükségszerűen labdatartásra) alapuló, emellett egyforma fontossággal offenzív(!) játékot kellene azt hiszem értenünk. Ezek még elég tág fogalmak, szerintem... rengeteg, de tényleg rengeteg féle taktikát, elképzelést be lehet alájuk vinni. Viszont nyilvánvalóan kiesnek olyan lehetőségek, hogy full destruktív védekező csapat legyünk, vagy angolos brusztolós-beívelgetős, vagy pl. a madridnál nagyon működő kontrára berendezkedős. Ettől még lehet eseti jelleggel kontrázni, meg lehet tanulni védekezni, és akár lehetnek még brusztolós emberink is (gondoljunk Gavira vagy Araujora pl). De nem ezek fogják meghatározni a játékunk képét, meg azt, amire törekszünk.

3. Honnan jön ez? Bár én fiatal srácként a 99-00 szezonban kezdtem el szurkolni a csapatnak, elsősorban az Ajaxos (és nem mellesleg holland) delegáció miatt (apai ágról), azért azóta igen sok idő eltelt, sok régi meccset láttam, sokat felcsipegettem a Barca történelméből. Ennek része a La Masia mai napig (ha nem is változatlanul) érvényben lévő képzési felfogása, ami a Cruyff-Rexach pároshoz köthető leginkább. Szinte biztos vagyok abban, hogy az itt tanított, labdás-támadó játékfelfogás (és ehhez tartozó skillset) többek közt a régi holland totális fociban gyökerezik, de a lényeg az, hogy az akadémistáink ezt tanulták már 15 évvel a "tikitaka" előtt is. Egész egyszerűen ehhez válogatják a játékosokat az akadémiára, és az ehhez szükséges felfogásban játsszák végig a tanuló éveikeg, az ehhez szükséges eszköztáruk van legerőteljesebben csúcsra fejlesztve. Nem véletlen jelenség az, hogy olyan labdasimogató tiniket okád magából az akadémia, amilyeneket.

4. A leírtakból számomra az következik, hogy ez nem olyasmi, ami felett elmegy az idő, nem is lehet olyasmi. Ez nem egy taktika-készlet, nem egy csőlátású játékszemlélet, hanem csak egy alapfelfogás, amiből szinte bármi ki lehet még hozni. De fontos tudni, hogy a rendelkezésre álló játékosok nagy része milyen alapvető eszköztárral érkezik, és muszáj valahogy ezkre építkezni. Mégegyszer: ebből szinte akármi kisülhet bárkinek a keze alatt, bizonyos szélsőségeket leszámítva, ahol nem a nonstop támadó focin, nem a labdajátékon van a hangsúly.
Minden edző másként áll(t) a felnőtt csapathoz, más elképzelései voltak az igazoláspolitikánkról és az igazolandó játékosok kvalitásáról is, de azt ki lehet jelenteni, hogy nagy kevés az az időszak egészen Cruyff edzősködése óta, amikor a Barca nem egyértelműen támadó focit játszott, és nem törekedett a minél nagyobb dominanciára, ami labda nélkül lehetetlen. Az csak természetes (szerintem), hogy hullámzik a klub sikeressége évtizedes távlatokban. Így is a 21. század egyik, ha nem legsikeresebb csapata vagyunk. Ez a normális, sőt.

Xavi munkásságának megítélését az dönti majd el, hogy mennyire tud valami sajátot alkotni, egyáltalán mennyire tud elnavigálni egy olyan környezetben, aminél 20 éve nem volt rosszabb egyetlen Barca edzőnek sem. De ezt a sajátot bizony a fent említett keretek KÖZÖTT kell megtennie, attól függetlenül, hogy ez valakinek tetszik-e vagy sem. Benne van az is a pakliban, hogy semmi eredetire nem lesz képes, de szerintem messze nem láttunk eleget ahhoz, hogy ítélkezzünk felette.
Mindenesetre a Xavi témán felül emelkedve igaz az szerintem, hogy aki paradigmaváltást remél, annak az elmúlt 30 évben kb végig ezt kellett volna remélnie, mert sose tetszett neki igazán az, amire törekszik a mindenkori csapat és edző. Aki mégsem így van vele, annál az ellentmondást szerintem a fogalomtévesztések, és/vagy irreális elvárások okozzák.

Főleg utóbbi az érdekes: szerintem hiába várjátok, hogy ne állandóan mi akarjunk támadni, ne állandóan mi akarjuk birtokolni a labdát. Maximum azt várhatjátok, hogy kicsit másként próbáljuk hasznosítani a nálunk lévő labdát. Ez Xavitól teljesen független, bármilyen edző jön ide, erre alkalmas játékosokat fog kapni. Kivéve, ha kijövünk a gazdasági válságból (minimum 10 év szvsz), és úgy döntünk, hogy kikukázzuk a La Masiát jelenlegi formájában. Akkor vehetünk 25 tetszőleges típusú játékost, és építhet bármilyen edző olyan csapatot, amilyet csak akar, nulla megkötéssel. Erre kár várnotok, sajnálom. Tényleg sajnálom, mert addig itt minden rossz eredmény és év után ez a borzalmas hangulati válság lesz, amiért én nem is szeretem olvasni ezt a fórumot már évek óta, és amiért ezt valóban nem is teszem meg az év nagyobbik részében.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.01. 13:40:39

A kihagyott helyzetek és a sok reklamálás egyértelműen edzői probléma. Egy jól vezetett csapatnál nem lehet ennyi esetleges mozzanat.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.01. 11:29:36

szbsz írta:
2022.12.31. 16:37:19
Nemtom de ez mai megint nagyon rosszul nézett ki, se lendület se kreatívitás csak a szokásos ad hoc szenvedés... :roll: Ami a legrosszabb, hogy kezd elfogyni Xavi támogatottsága, egyre több a Xaviout hashtag a médiában. Nagyon nehéz év lesz ez a 2023 :(
Láttad a meccset? Az első félidő teljesen rendben volt. Egyedül a második gól nem akart jönni.
Fatin kivül nem is nagyon tudok gyenge teljesítményt mondani, neki sajnos nem ment. Alba, Balde teljesen rendben volt. Raphinha is, Dembele is játszott vagy 10 percet összesen, egyszer egyedül végig ment, másik alkalommal meg beforgatta a védőket csak hát a lövés nem sikerült. . Kontrákat is vezettük. Az espanyol kapusnak többször is kellett bravúrral védenie.
Egyedül az eredmény az ami fájó. A tizenegyes adható volt rá lépett a sarkára, de már akkor is nálunk volt a labda, és szerintem nekünk ilyet nem is fújnak be.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.01. 02:17:25

Na, egy szilveszteri hangulatban leírom a szerintem két pozitívnak mondható dolgot a tegnapi eseményből
1.: Azért nagyon domináltuk a meccset egy órán keresztül a Lahoz bedurvulása-tizi körüli időpontig, plusz az utolsó 10 percet is. Arról azért nem volt szó, hogy hullagyenge volt a játék, és nem voltak egész szépen kidolgozott helyzetek, mert voltak.
2.: Én láttam idén majdnem az összes Reál bajnokit. Mi a kiscsapatoknak rendre max 1-2 helyzeteket engedünk kb minden alkalommal a szezonban, ezért is van, hogy kvázi nem is kaptunk gólt idén. Most ebből az egyből pont lett egy, pech, főleg amilyen hülye helyzetben sikerült pont rálépni a játékos sarkára. A Reál ugyanezen csapatok ellen ki-ki meccseket játszik, rengeteg engedett helyzettel, két napja is így tettek, két akkora TC bravúrral tartották a 80. percig a döntetlent, mint a ház, és ezen kívül is rengeteg próbálozása volt a Valladolidnak, tehát a Reálnak sokat kellett megúszni, hogy a végén legalább lehetőségük legyen szokás szerint eldönteni meccset. De kb minden meccsük ilyen volt egész őszel, rengeteg helyzetet dolgoztak ki ellenük kiesés ellen küzdő csapatok is. Tehát a csapatszintű védekezésünk azért idén szemre és statisztikailag alátámasztva is nagyon működik a riválishoz képest, gólokat inkább csak egyéni hibákból kapunk, és hát azt is elég keveset. Még az elmúlt években megszokott rendszeres kontrákat is elég hamar megakasztgatjuk. Ligacsapatok szintjén mindenképp.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.12.31. 21:00:11

Sajnos nem láttam a mérkőzést csak a számokat !
De a Laosz faktort leszámítva tulajdonképpen miert nem nyertük meg siman ezt a meccset ?
Ha valaki elmondaná …
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.12.31. 20:09:40

Troym írta:
2022.12.31. 17:02:53
Minden 30+ játékost padra kell tenni. Lewát is Gyakorlatilag meccsről meccsre egyre nagyobb kockázat mindegyik.
Előző meccs Lewa piros, most Alba, Alonso és Busi meg harmatgyenge.
Soroljad a neveket, melyik fiatalokból összeállított csapat lenne nálad nyerő!
Szerintem nem itt kell keresni a problémát. De, hogy hol, azt én sem tudom.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.31. 19:04:43

A "Barca-filozófiát" lehet többféleként is játszani, ne csak a Guardiola-félére gondoljunk.

Ott van az említett Valverde-érán kívül még a Rijkaard-Lucho-féle vonal, ami szerintem sokkal eredményesebb lehetne a mai fociban mint az egyszeri és megismételhetetlen Guardiola-féle.(Luchoval sem tudom mi történt hogy az attraktív, dinamikus, direkt focit lecserélte egy Pedri-Gavi-Ferrán-Busi-féle nosztalgiafocira, meg is lett az eredménye)

VB-n az argentín válogatott kiváló példa erre, Scalonitól hihetetlen nagy húzás volt hogy mikor a horvátok argentín labdabirtoklásra és horvát buszozással számoltak, fordított egyet a kockán és ellenük használta a saját fegyverüket. A döntőben pedig a második argentín gól gyönyörű volt, nem hiszem hogy bármelyik Barca-fan sírna ha egy ilyen gólt lőnénk miután pár percig nem ragaszkodtunk kényszeresen a labdához.
Bayern ellen 2015-ben szintén, "szégyenszemre" 100ezer év után először volt hogy BL meccsen kevesebbet birtokoltuk a labdát(49-51%) és bucira vertük vele a Bayernt nem akármilyen játékkal-gólokkal.


Az meg a világ szégyene hogy pont ezeknek a mocskoknak adtuk meg az örömöt hogy pontot lopjanak tőlünk, dagadtra kellett volna őket verni és esélyt sem adni az ütődött ámokfutására.

VB-ről hazaküldik miután nyomott egy rekorddöntő tizensárgás meccset, erre itt is nyom egy ilyen rekordot a 14 sárgával #-o
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.12.31. 19:02:35

akkor eroltessek tovabb ezt a sehova nem vezeto szrt ami most van, meg a barca brandet is, csak akkor ne koltsenek feleslegesen 100 milliokat a coutinho, griezmann, raphinha, torres féle duplanullákra, ne hangoztassák a blt meg a bajonki címet, hanem épitsenek az utanpotlasra meg érjék be a bajnoki 4. hellyel, meg a bl csoportkorrel. A brandet is fenntartani, meg eredmenyeket is hozni (foleg ezzel az edzovel) nem fognak, ezt csak a hulye nem latja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.12.31. 18:55:06

visca el barca írta:
2022.12.31. 18:32:22
herlius írta:
2022.12.31. 17:24:35
Játszottunk mi más rendszerben Valverde alatt, volt is népharag belõle, amikor közepes csapatok domináltak minket, miközben mi kiscsapat módjára vártunk a kontrákra. Tényleg erre lenne szükségünk?
A tikitakan nottel fel, meg a 80%os labdabirtoklason, persze h fikazod valverdet. Ne felejtsd el, h ugy huzta be a bajnoksagot, hogy egy, azaz egy veresegunk volt. Neha a celfoci tobbet er mint ez a szr amit xavi eroltet es lathatoan sehova nem vezet. Es nem is fog. Totalis zsakutca az egesz, de ez kb 5 meccs utan latszodott. A liga teljesen nulla, a bajnoki cim csak azon fog mulni h a real mennyire akarja. Europaban meg mar evek ota nem vagyunk tenyezok. Ez a brand ami utan sirsz mar rég megbukott.
Itt egyedül te sírsz, ami a mai eredmény után talán jogos, a bajnoki helyezést elnézve viszont nem igazán. Csak azt nem értem, hogy miért vagy még Barca drukker ennyi kudarcos év után. Bõven válogathatnál a "modern" focit játszó csapatok közül és valószínūleg több sikerélményed lenne. A Barca stílusa ugyanis nem most fog megváltozni és fõleg nem néhány frusztrált fórumozó kedvéért. Mellesleg nem a tikitakán nõttem fel, bõven megéltem már mindent a csapat mellett. Ha 1-2 elcseszett meccs után korábban is mindenkit szétzavartak volna, többek között Rijkaard, Pep vagy Enrique sem ért volna meg pár hónapnál többet a csapatnál.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.12.31. 18:32:22

herlius írta:
2022.12.31. 17:24:35
Játszottunk mi más rendszerben Valverde alatt, volt is népharag belõle, amikor közepes csapatok domináltak minket, miközben mi kiscsapat módjára vártunk a kontrákra. Tényleg erre lenne szükségünk?
A tikitakan nottel fel, meg a 80%os labdabirtoklason, persze h fikazod valverdet. Ne felejtsd el, h ugy huzta be a bajnoksagot, hogy egy, azaz egy veresegunk volt. Neha a celfoci tobbet er mint ez a szr amit xavi eroltet es lathatoan sehova nem vezet. Es nem is fog. Totalis zsakutca az egesz, de ez kb 5 meccs utan latszodott. A liga teljesen nulla, a bajnoki cim csak azon fog mulni h a real mennyire akarja. Europaban meg mar evek ota nem vagyunk tenyezok. Ez a brand ami utan sirsz mar rég megbukott.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.12.31. 18:30:41

herlius írta:
2022.12.31. 17:24:35
Zsolti írta:
2022.12.31. 16:51:33
Szerintem most a klubnal pont az "identitassal" van problema. Hozzak az embereket es nem a jatekosokhoz igazitjak a felallast, feladatokat, hanem a k*rva rovidpasszos 4-3-3ba teszik be oket, utana meg csodalkozunk, ha nem mukodik?!
Egy ilyen tradíciójú klubnál nem szokás minden edzõ után kukázni az identitást. Máskülönben az egész Barca brand értelmét vesztené. Arról nem beszélve, hogy az egész utánpótlás ugyanerre a rendszerre van kalibrálva. Ha holnaptól a felnõtt csapat egy totálisan más rendszerben, más felfogásban kezdene játszani, az egész utánpótlás bázis inná meg a levét. Játszottunk mi más rendszerben Valverde alatt, volt is népharag belõle, amikor közepes csapatok domináltak minket, miközben mi kiscsapat módjára vártunk a kontrákra. Tényleg erre lenne szükségünk?
Azért ne egy Valverdés hasonlatot kellene példaként felhozni! Màs edző más stílussal lehet sőt biztosan jobb lene. Ha szerinted ez a brand még menő, hát…
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.12.31. 18:26:29

FCBsteve írta:
2022.12.31. 18:06:18
Kicsit lenyugodva a meccset követően, azért nem értem a sok negatív hangot... A csalódottság érthető, de az Espanyol-nak esélye sem volt, csak egy pillanatnyi figyelmetlenség miatt egyenlítettek...

Bosszantó, de azért nem tragédia! Meg kell tanulni a 2., 3. gólig hajtani...
Őszintén mondom 5-6 éve ez van! Borzalom ami a barcánál megy! Az Szagtalan semmilyen játékosokból elegem és már Xaviból is! Dembele a saját lábában elesik Alonso meg futás közben rálép az ellenfél lábára (ha lehetne emojit használni…) én feladom egy ideig nem nézek foci meccset pedig cirka 30 éve ezt teszem..
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.12.31. 18:06:18

Kicsit lenyugodva a meccset követően, azért nem értem a sok negatív hangot... A csalódottság érthető, de az Espanyol-nak esélye sem volt, csak egy pillanatnyi figyelmetlenség miatt egyenlítettek...

Bosszantó, de azért nem tragédia! Meg kell tanulni a 2., 3. gólig hajtani...
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.12.31. 17:40:52

herlius írta:
2022.12.31. 17:24:35
Zsolti írta:
2022.12.31. 16:51:33
Szerintem most a klubnal pont az "identitassal" van problema. Hozzak az embereket es nem a jatekosokhoz igazitjak a felallast, feladatokat, hanem a k*rva rovidpasszos 4-3-3ba teszik be oket, utana meg csodalkozunk, ha nem mukodik?!
Egy ilyen tradíciójú klubnál nem szokás minden edzõ után kukázni az identitást. Máskülönben az egész Barca brand értelmét vesztené. Arról nem beszélve, hogy az egész utánpótlás ugyanerre a rendszerre van kalibrálva. Ha holnaptól a felnõtt csapat egy totálisan más rendszerben, más felfogásban kezdene játszani, az egész utánpótlás bázis inná meg a levét. Játszottunk mi más rendszerben Valverde alatt, volt is népharag belõle, amikor közepes csapatok domináltak minket, miközben mi kiscsapat módjára vártunk a kontrákra. Tényleg erre lenne szükségünk?
Es hany kulcs jatekosunk van az utanpotlasbol?
-Araujo kb 20 evesen erkezett a B csapatba, az oregeknek lejart reg a szavideje, Gavi meg egyelore egy igeret, Fatival meg ki tudja mi lesz?!
Balde igy kapasbol az egyetlen, akire azt mondom, hogy jo!
Valverdes focival nem volt baj, ott pont azt jatszotta a csapat amibe jo volt, egeszen Romaig.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.12.31. 17:24:35

Zsolti írta:
2022.12.31. 16:51:33
Szerintem most a klubnal pont az "identitassal" van problema. Hozzak az embereket es nem a jatekosokhoz igazitjak a felallast, feladatokat, hanem a k*rva rovidpasszos 4-3-3ba teszik be oket, utana meg csodalkozunk, ha nem mukodik?!
Egy ilyen tradíciójú klubnál nem szokás minden edzõ után kukázni az identitást. Máskülönben az egész Barca brand értelmét vesztené. Arról nem beszélve, hogy az egész utánpótlás ugyanerre a rendszerre van kalibrálva. Ha holnaptól a felnõtt csapat egy totálisan más rendszerben, más felfogásban kezdene játszani, az egész utánpótlás bázis inná meg a levét. Játszottunk mi más rendszerben Valverde alatt, volt is népharag belõle, amikor közepes csapatok domináltak minket, miközben mi kiscsapat módjára vártunk a kontrákra. Tényleg erre lenne szükségünk?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.31. 17:22:30

Gaillard hozzászólásához csak annyit tennék hozzá a játékosok igazolásához, hogy szerintem kicsit fordítva van a helyzet. Kessiéről a fél világ tudta, hogy egy top-top romboló vkp, de mást nem tud. 1, azaz egy meccsen kezdett a posztján, a sérülése előtti utolsón, jól is játszott. Az érkező támadó játékosok meg tényleg jó játékosok (voltak az előző klubjaikban), de teljesen összepréseli őket a nyomás, ami nálunk van, és ami alighanem a világon a legnagyobb még mindig. Cou, Griez, Raphinha, Dembélé.... Torres meg egészen extrém eset. Ha például a két legfrisebb igazolásunkat nézzük, ha jól rémlik 12-12 gólt rúgtak az előző szezonjaikban. Raphinha sokkal gyengébb csapatban, sokkal kevesebb lehetőségből, Torres meg rotációból. Ha ugyanazt a gólcipőt hoznák, tök jók lennének, fejenként 7-8 góllal már most. De nem, mindkettő totál elfelejtett focizni nem sokkal azután, hogy ideérkezett. Na jó, a barazil focizni nem, de gólt rúgni teljesen, ilyen lábbal 0, azaz 0 gólt lőni fél szezon alatt egészen elképesztő teljesítmény az előzmények tudatában, szándékosan lehetetlen kategória kb. Szeptemberben meg elment válogatott meccsekre és már jött is a bombagól. Torres inkább stabil lejtő mindenben, egy ideig csak gólt felejtett el rúgni, aztán már momentumai sem voltak.

Mindketten a posztjukon top/közel top szinten jegyzett gólerős játékosok voltak. Nekem ez nagyon azt mutatja, hogy a mi közegünk nincs rendben, ahogy őket, Coukat, Kessiéket stb építünk le akár karrier szinten. Nem tudom, kit hozhatnánk, akiről ki lehetne jelenteni, hogy nem fog besülni. Az ilyen hiperextra Lewy-Haaland, esetleg KDB kaliber...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.12.31. 17:12:14

70 percet lattam, mert el kellett mennem. Lahozt hagyjuk, evek ota a leggyengebb spanyol biro, olyan mint a fideszes szakemberek, valakinek a valakije, igy van még mindig a víz felett.


A csapatrol sokadjara: kozepso polc teteje. Mivel egesz pofas kis mutatoval vezetjuk a ligat, mindenki elhiszi h ez egy krva jo csapat, pedig csak azt bizonyitja, h a la liga már rég a ligue 1 színvonalán van. Vagy alatta. Kozepesnel kicsit jobb kepessegu jatekosok, akikre cruyff szellemeben raeroltetnek egy mar evekkel ezelott elavult jatekrendszert, mindezt megfejelve egy takitikailag teljesen egysiku edzovel. A liga csak a madridon mulik, ha benzema meg a tobbi kulcsember nem serul le, akkor behuzzak. Az EL semmilyen szinten nem erdekel, de a mu ellen is nagyon max. 50-50-et adok, de eselyes h erőből lenyomják. Akkor aztan megint rajtunk fog rohogni az egesz vilag...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.12.31. 17:07:05

Zsolti írta:
2022.12.31. 16:37:53
Hagyjuk mar a birokat!
4-0ra kellett volna menni szunetbe, csak megint elszorakoztak mindent!
Ez pontosan így van, nem a bíró miatt lett X a meccs. Fati NULLA:,Lewa NULLA, Torres Nulla stb stb.. haddjuk már a bírót könyörgőm . [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2022.12.31. 17:03:27

Atis710 írta:
2022.12.31. 16:51:15

Ha nem fog fejlődni mint edző, nem lesz jövője hosszabb távon a kispadon
Én is hasonlóan látom, elhamarkodott volt őt kinevezeni ide. Azért a spanyol és a katari bajnokság között hatalmas a különbség.

Több mint egy éve van itt, eddig kellett volna fejlődnie de ez nem igazán jött össze. Egyre nagyobb lesz rajta innentől a nyomás, elég veszett fejsze nyele a szitu. Szóval GLHF :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.12.31. 17:02:53

Minden 30+ játékost padra kell tenni. Lewát is Gyakorlatilag meccsről meccsre egyre nagyobb kockázat mindegyik.
Előző meccs Lewa piros, most Alba, Alonso és Busi meg harmatgyenge.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2022.12.31. 17:04:04-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.12.31. 16:51:33

Gaillard írta:
2022.12.31. 16:44:48
Sajnos (egyelőre) hiányzik a "gyilkos ösztön" a játékosokból, egy ilyen mérkőzésen egyszerűen egy ekkora kretén játékvezető mellett nem lehet belealudni a dolgokba.

Azt borzasztó látni, hogy amikor kb. a csőd széléről táncol vissza egy klub, mégis eladósítva a jövőjét hatalmas összegeket ad ki (ismét) mondjuk egy támadóra (Raphinha), aki meg sem üti azt a színvonalat, amit mondjuk egy Pedro jelentett az Alma materből annak idején a csapatban betöltött szerep alapján.
Itt több száz millió ment el az elmúlt évtizedekben új sztárnak avanzsált játékosokra és talán Suárez volt az utolsó olyan "drága" játékos, amely az itt töltött pályafutása alatt meg is szolgálta az árát a csapattal szerzett címekkel, játékkal.
Lewánál van még erre esély, igaz a kora miatt eleve behatárolt a pályafutása, s persze nem feltétezett sztárt vettünk, hanem egy utolsó nagy dobásra készülő játékost.

Ez megesik más cluboknál is, de itt az elmúlt időszakban túl gyakori ahhoz képest, hogy nem egy kifogyhatatlan mecénás áll a háttérben, hanem "csak" egy olyan brand érték, amelyet nem is olyan rég helyeztek más dimenzióba - nemcsak az eredmények, hanem a mutatott sajátos játék miatt is - , ami persze nagyban köszönhető a kis argentinnak és egy körülötte jól működő, saját karakterrel rendelkező gépezetnek, amelyhez sok esetben az Alma mater adta az alapanyagot.

Persze, azok felett még nem érdemes pálcát törni, akik az elmúlt időszakban érkeztek, de nagyon úgy néz ki, hogy most sem azok lesznek a legjobb befektetések, akiket már elsőre túlárazott címkével vásárolt a club.

Sokat változott ez az egylet az elmúlt évtizedben, de sajnos nem az előnyére, igaz a világ is megváltozott, szintén nem az előnyére.
A valós értékek devalválódnak, a felszínes siker hajhászat megöli azt, amitől egy clubnak identitása van, ami miatt valamihez lehet kötődni akkor is, ha nemcsak a felszínes csillogás lebeg az ember szeme előtt.
Sajnos ezt a clubot is beszippantott a mérhetetlen étvágyú fogyasztásra serkentő, minden áron bármin átgázoló multi lelkületű világ, mert a gyorsan jövő hatalmas sikerek után nehéz megtalálni az optimális utat úgy, hogy a sikerek, az értékek és a gazdasági egyensúly is megmaradjon.
Szerintem most a klubnal pont az "identitassal" van problema. Hozzak az embereket es nem a jatekosokhoz igazitjak a felallast, feladatokat, hanem a k*rva rovidpasszos 4-3-3ba teszik be oket, utana meg csodalkozunk, ha nem mukodik?!
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2022.12.31. 16:51:15

Xavi nagyon gyenge szakmailag. Volt egy elképzelése, mikor idejött, azt átadta. Elején ment a szekér, de az ellenfelek kiismerték, újat még nem tud felmutatni.
Ugyan azok játszanak, ha megy nekik, ha nem. Akit meg nem szeret, az hiába lenne jobb, csak azért se játszatja. A cserék is sablonosak minden meccsen. Nem képes feltüzelni a csapatot.
Ha nem fog fejlődni mint edző, nem lesz jövője hosszabb távon a kispadon
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.12.31. 16:44:48

Sajnos (egyelőre) hiányzik a "gyilkos ösztön" a játékosokból, egy ilyen mérkőzésen egyszerűen egy ekkora kretén játékvezető mellett nem lehet belealudni a dolgokba.

Azt borzasztó látni, hogy amikor kb. a csőd széléről táncol vissza egy klub, mégis eladósítva a jövőjét hatalmas összegeket ad ki (ismét) mondjuk egy támadóra (Raphinha), aki meg sem üti azt a színvonalat, amit mondjuk egy Pedro jelentett az Alma materből annak idején a csapatban betöltött szerep alapján.
Itt több száz millió ment el az elmúlt évtizedekben új sztárnak avanzsált játékosokra és talán Suárez volt az utolsó olyan "drága" játékos, amely az itt töltött pályafutása alatt meg is szolgálta az árát a csapattal szerzett címekkel, játékkal.
Lewánál van még erre esély, igaz a kora miatt eleve behatárolt a pályafutása, s persze nem feltétezett sztárt vettünk, hanem egy utolsó nagy dobásra készülő játékost.

Ez megesik más cluboknál is, de itt az elmúlt időszakban túl gyakori ahhoz képest, hogy nem egy kifogyhatatlan mecénás áll a háttérben, hanem "csak" egy olyan brand érték, amelyet nem is olyan rég helyeztek más dimenzióba - nemcsak az eredmények, hanem a mutatott sajátos játék miatt is - , ami persze nagyban köszönhető a kis argentinnak és egy körülötte jól működő, saját karakterrel rendelkező gépezetnek, amelyhez sok esetben az Alma mater adta az alapanyagot.

Persze, azok felett még nem érdemes pálcát törni, akik az elmúlt időszakban érkeztek, de nagyon úgy néz ki, hogy most sem azok lesznek a legjobb befektetések, akiket már elsőre túlárazott címkével vásárolt a club.

Sokat változott ez az egylet az elmúlt évtizedben, de sajnos nem az előnyére, igaz a világ is megváltozott, szintén nem az előnyére.
A valós értékek devalválódnak, a felszínes siker hajhászat megöli azt, amitől egy clubnak identitása van, ami miatt valamihez lehet kötődni akkor is, ha nemcsak a felszínes csillogás lebeg az ember szeme előtt.
Sajnos ezt a clubot is beszippantott a mérhetetlen étvágyú fogyasztásra serkentő, minden áron bármin átgázoló multi lelkületű világ, mert a gyorsan jövő hatalmas sikerek után nehéz megtalálni az optimális utat úgy, hogy a sikerek, az értékek és a gazdasági egyensúly is megmaradjon.
Válasz küldése