Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 03:07:54

Azt nehezményezted, hogy miért játszik Lewandowski Raphinha HELYETT.

Szerintem Raphinha meg Felix pont a padra valók. Azt meg szerintem teljesen jól látja Xavi, hogy nem kell itt 4-3-3-at erőltetni, ha kétoldalt van egy 7 gólos Raphinha meg egy 7 gólos Felix. Semmi értelme nem lenne így. Padra jók, mélységnek, cserének, meg ha mindenki lesérül, legyen, aki beállhat. Lewandowski meg ennél jobban nem nagyon tud helyet csinálni, minthogy leköt legalább két embert. Ha a többiek be tudnának mozogni, megtehetnék. Csak nem tudnak. Az elmozgásokat, elzárásokat hiányolom, csak ahhoz kellenének még támadó társak. Az meg nincs. Ezért áll középen egyedül, mert ő az egyetlen, akitől várjuk a gólt. Amúgy Lewandowski számára ez a szezon lehet a durrdefekt, mint tavaly Benzemának, de benne látom még a legkevesebb hibát. Most is volt egy értelmes beívelés felé, megtette, amit kellett. Olyan impotens volt a támadójátékunk, hogy oda nem adtam volna a tizenegyest senki másnak. Ezt ő is így gondolta, amikor befújták, azonnal magára mutatott, a fejében meg kb az volt, hogy "nem engedem át ezeknek a szerencsétleneknek, 90 perc alatt kapok egy értelmes bepasszt, dehogy fogják még ezt is elszórakozni".

Az lendíthet majd a csapaton, ha jön Roque. Ha jól használjuk, bajban lesznek a védelmek, ha nem egyetlen embert kell csak kikapcsolniuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 02:53:27

gránit írta:
2023.09.04. 02:44:00
Ezt írtad: "ezt Torres és Raphinha nem nagyon fogják jól viselni, főleg amíg egy borzasztóan gyenge Lewy botladozik helyettük"

Úgy tényleg nehéz vitázni (bár nem a vita a célom, simán leírom a véleményemet), ha letagadod, amiket írsz.

Egy center helyet csinál. Itt kinek? Nincs mellette senki. Amikor legutóbb fellépett mellé egy társ és két tűz közé került az ellenfél védelme, rögtön adott egy gólpasszt (ha már itt tartunk, Lewandowskinak van gólpassza a bajnokságban, Ferrannak nincs). Ezért kellene mellé ember. De nincs. Kinek tudna most helyet csinálni? Kinek tudna elzárni? Egyedül van bent, és mögötte ömlesztve 6-7 középpályás. Ferran nem tudom, mikor állt most be, valamikor az 55-60. perc között, de ha rajta múlik, simán bukjuk a két pontot. Volt néhány jó meccse, ez alapján kijelenteni, hogy ő gólerősebb, elég fura. Lewandowskiban volt meg az a villanás (és de Jong gólpasszában, de tőle sem vagyok elájulva, ő az egyik játékos, aki miatt gyökkettővel, csigalassan építkezünk), amivel ezt a meccset meg tudtuk nyerni. Ezért nem padoztatja Xavi, és ezért nem fog Torres helyette kezdeni. Mellette kezdhetne.
Ha kiragadod a kontextusból, persze, bár ez még így kiragadva sem összehasonlítás. Kivel, miben hasonlítottam össze? Azt írtam, hogy ha 3 támadó helyett kettővel játszunk, akkor sok jó játékos fog a padon ülni, mivel nem lesz helyük játszani. Hoztam rá két példát, akik azért kicsit túl jók a padot koptatni. Senkit nem hasonlítottam össze senkivel, Yamallal meg aztán végképp nem. Talán még Lewyre érthetted az összehasonlítást (passz), de az nem is az írásom lényege volt, csak egy ráadás, hogy mindkettőnek rossz lehet nézni, ahogy egy ennyire rossz passzban lévő, túltolt 35 éves játszik, ők meg nem, mert eleve 2 témadó fér csak be, és abból a lengyel fix.
Példa: ha mondjuk 3 támadóval játszanánk 4-3-3-at, akkor balszélsőnek lenne Felix/Torres, középre Lewy/Torres, jobbra Yamal/Raphinha. Mindenki többet játszana a támadók közül, egyszerűen mert több poszt van nekik, matematikailag több idő. Ha már behoztad Raphinhát, akkorvele példálózom: neki akkor 1 posztriválisa lenne: Yamal, így meg van kettő, Yamal és Torres. Egyértelmű, melyik esetben kap több játéklehetőséget.

Gündogannak, Gavinak, ők rendre beindulnak. A beljebb merészkedő szélső(k)nek. De leginkább az, hogy Lewy nem mutat be kb semmilyen beindulást. Torres igen. De még a béna Raphinha is. Iszonyat statikus, ami tök jó lenne, ha gólokat lőne, de nem lő gólokat. Persze, hogy nincs szerencsétlen Torresnek gólpassza, ő 60 percet játszott, Lewy meg 360-at. Elég igazságtalan összhasonlítás, de hatodannyi idő alatt ugyanannyi gólt lőtt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 02:44:00

Ezt írtad: "ezt Torres és Raphinha nem nagyon fogják jól viselni, főleg amíg egy borzasztóan gyenge Lewy botladozik helyettük"

Úgy tényleg nehéz vitázni (bár nem a vita a célom, simán leírom a véleményemet), ha letagadod, amiket írsz.

Én nem szeretném, ha Yamal osztozna Raphinhával. Egy ilyen darabos, sokat hibázó játékosra eleve nem is volt szükségünk, meg sem vettem volna. Viszont aggódok, hogy egy csenevész srácot nyomatunk orrba-szájba, lehet, hogy nem lesz jó vége, ahogy Fatit is hamar dobtuk a mélyvízbe. Nehéz helyzetben van Xavi, mert az alternatvája meg egy olyan játékos, akit eleve ide sem kellett volna hozni. Mit tud tenni? Nincs jó döntés. Ha túljátszatja Yamalt, annak csúnya vége lehet, főleg, ha egy Acuna-féle búlldózer felrúgja a vasággyal 30 kilós gyereket, és széjjeltöri a pályafutását, ahogy az Fatival is megtörtént. Helyette vszont nincs jobb.

Egy center helyet csinál. Itt kinek? Nincs mellette senki. Amikor legutóbb fellépett mellé egy társ és két tűz közé került az ellenfél védelme, rögtön adott egy gólpasszt (ha már itt tartunk, Lewandowskinak van gólpassza a bajnokságban, Ferrannak nincs). Ezért kellene mellé ember. De nincs. Kinek tudna most helyet csinálni? Kinek tudna elzárni? Egyedül van bent, és mögötte ömlesztve 6-7 középpályás. Ferran nem tudom, mikor állt most be, valamikor az 55-60. perc között, de ha rajta múlik, simán bukjuk a két pontot. Volt néhány jó meccse, ez alapján kijelenteni, hogy ő gólerősebb, elég fura. Lewandowskiban volt meg az a villanás (és de Jong gólpasszában, de tőle sem vagyok elájulva, ő az egyik játékos, aki miatt gyökkettővel, csigalassan építkezünk), amivel ezt a meccset meg tudtuk nyerni. Ezért nem padoztatja Xavi, és ezért nem fog Torres helyette kezdeni. Mellette kezdhetne.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.04. 02:43:43

Guille írta:
2023.09.03. 23:24:27
Engem foleg az cseszett fel
Sajnos nagyon egyetértek a teljes véleményeddel.
A vér szagát illene megérezni és a "pillanat" kínálta lehetőséggel muszáj lenne élni, mert ezek kihasználásából nagyon szépen fel lehetne tölteni a mentális készleteket. Erre ugyanis irtó nagy szükség lenne, de a győztes mentalitás megszerzéséért tenni is kell.
Ez is, ahogy a hozzáállás is tanítható, megszerezhető és számonkérhatő tulajdonságok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 02:18:21

gránit írta:
2023.09.04. 02:08:59
Nem keverem, emlékszek rá. Azt nem tudom, hogy érted, hogy a játék más elemeiben jobb. Egy centernek egy dologban kell jónak lennie. Ennyi erővel vesszenek a centerek, mert nem szereznek annyi labdát, mint a védekező középpályások.

Nem véletlen, hogy őt lehetett egy hosszú indítással megtalálni. Kétlem, hogy Ferran egy ilyen labdát egyáltalán át tudott volna-e így venni. Semmiképp nem nevezném Ferrant gólerősebbnek sem, az utóbbi hetekben volt pár mérkőzés, amikor jól játszott, ettől alapvetően gólerősebbnek kijelenteni elég meredek. Én kezdetném Torrest, de semmiképp nem a szélen. Játékban szerintem is tud adni a csapatnak, és fel tudni lépni középre is. A Raphinhával való összehasonlítást meg inkább nem is elemzem bővebben, Yamal kiszorította, teljes joggal. Kíváncsi leszek, hogy mennyire hajtja majd Yamalt Xavi, mert a teljesítménye alapján neki kellene adni a játékperceket, de ez nagyon kockázatos is egy ilyen zsengekorú, ropilábú játékosnál.
Ne már, ennek az ellenkezőjét mondom hónapok óta, és mivel absztinens vagyok, még az sem lehetséges, hogy egyszer részegen feljöttem és az ellenkezőjét írtam.

Egy center nem csak gólt lő. Pláne nem Barcelonában, helyet csinál, beindul, aktívan kiveszi a részét a letámadásból (ezt Lewy is megteszi, ezért is bírja itt rosszul ezeket a folyamat 90 perceket). De ha még góllövésben is gyenge egy játékban amúgy gyengébb játékos, akkor szerintem nem kérdés, ki a jobb, matamatikailag meg tény, hogy gólerősebb.
Jelenleg. Nyilván amúgy Lewy sokkal jobb játékos, de állítólag forma alapján, meritokrácia alapján ígérte Xavi a kezdőt. Hogy most Ferrán jobb formában van, az kb nem kérdés.

Raphinha fogalmam sincs, hogy jön ide, nem hasonlítottam össze senkivel. De igen, én is remélem, hogy Yamallal osztoznak, ne nyírjunk ki még egy tinit... :( Fati ilyen szempontból peches, őt még kifejezetten jó tempóban építettük be, csak hát aztán széttörték a lábát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 02:08:59

Nem keverem, emlékszek rá. Azt nem tudom, hogy érted, hogy a játék más elemeiben jobb. Egy centernek egy dologban kell jónak lennie. Ennyi erővel vesszenek a centerek, mert nem szereznek annyi labdát, mint a védekező középpályások.

Nem véletlen, hogy őt lehetett egy hosszú indítással megtalálni. Kétlem, hogy Ferran egy ilyen labdát egyáltalán át tudott volna-e így venni. Semmiképp nem nevezném Ferrant gólerősebbnek sem, az utóbbi hetekben volt pár mérkőzés, amikor jól játszott, ettől alapvetően gólerősebbnek kijelenteni elég meredek. Próbáltad ugye kisebbíteni az érdemeit ("egy akció és egy tizenegyesgólt, de legyen kettő" - milyen nagylelkű vagy, hogy megadod neki a kettőt :D) , miközben ezt azért ki is harcolta magának és a csapatnak. Nem tudom, ki más tudta volna ezt összehozni ebben a teljesen szürke támadójátékban. Roque tudná, de ő még nincs itt.

Én kezdetném Torrest, de semmiképp nem a szélen. Játékban szerintem is tud adni a csapatnak, és fel tudni lépni középre is. A Raphinhával való összehasonlítást meg inkább nem is elemzem bővebben, Yamal kiszorította, teljes joggal. Kíváncsi leszek, hogy mennyire hajtja majd Yamalt Xavi, mert a teljesítménye alapján neki kellene adni a játékperceket, de ez nagyon kockázatos is egy ilyen zsengekorú, ropilábú játékosnál.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 01:53:45

gránit írta:
2023.09.04. 01:29:55
Furcsa, pár hónappal ezelőtt, amikor csatárt követeltem a csapatba, mondván, hogy Lewandowskinak egyre lefelé megy, azt írtad, nincs vele semmi gond, lövi ő a gólokat. Ősszal a Ligában szerzett 14-et, tavasszal 9-et. Valós veszély volt erre a szezonra, hogy Lewy kipukkad, mint tavaly Benzema.

Nem olyan gólerős, mint Torres...? :shock: Ejha.

Nem látok egyébként versenyt kettejük között, bőven elférnek egymás mellett a pályán. Sőt, ha együtt kezdenének és Torrest belép középre, mint a Villarreal ellen, az segítség lenne Lewandowskinak is. Inkább Gavit tenném ki, és helyette Torrest. A góljához meg nem sok köze volt Torresnek, de Jong beívelése előzte meg a gólt. Az egyébként pontos volt, ezt leszámítva egy középpályásban sem láttam azt, hogy tudná mozgatni a csapatot, tudna lyukra futtatni, kiugratni, bár ezt az egycsatáros rendszer sem segíti. Szenved ettől Lewy is meg a középpályások is, nincs is kit megjátszani, csak egy három emberrel birkózó centert. Összességében egy karmester nagyon hiányzik, Gündogan a meccs elején még egész jó volt, aztán beleszürkült ő is a meccsbe.
Ezt kérlek idézd, mert január óta növekvően vagyok kritikusa. :D
Olyat írtam, ezzel talán keverheted - ezt tartom is -, hogy szerintem Lewy nem megöregedett (vagy legalábbis csak 1-2%-ot esne vissza), tudna ő gólokat lőni, egyszerűen túl van hajtva szerencsétlen, és így nem tud, fáradt, görcsöl, stb. Sőt, már átvenni nem tud labdákat, megjátszani őket, eldől az első kontakttól szabálytalanságot színlelve, mert érzi, hogy amúgy semmi esélye, stb. Szóval amúgy kvázi nem őt kritizálom, hanem aki végigjátszat vele egy ilyen brutál letámadós stílusban minden egyes meccset. Szerintem ő még egy világklasszis, top3 center.

Torres idén jóval gólerősebb, mint Lewy, ezt a véleményt elég lazán alátámasztja a matek. A lengyel kb 360 perc alatt lőtt egy akció és egy tizenegyesgólt, de legyen kettő Torres kb 65 perc alatt (még nincs fent a mai a TM-en) lőtt kettőt. Torres lőtt 3 gólt az előszezonban, Lewy asszem egyet, ennek most nem nézek utána. És közben a játék más elemeiben is jobb.

Szerintem is elférnének, de ilyen nem sűrűn lesz Xavinál, max ilyen 20 percekre. De nem látom értelmét jelenleg a lengyelt pályán tartani, ezért nem is annyira érdekelne, ha nem férnének el, és végre tényleg teljesítmény alapú elbírálás lenne, ahogy Xavi ígérte, aktuális forma alapján. Mert hogy Lewy egy ideje már csak a a neve miatt lecserélhetetlen stabil kezdő, az tuti. Ha ugyanezzel a teljesítménnyel rukkolna elő egy 19 éves ifi a B-ből, soha nem kerülne még egyszer a nagycsapat közelébe.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 01:29:55

bence0330 írta:
2023.09.04. 01:19:06

Volt ma is jópár helyzete, 1-2 olyan, amit majdhogynem ziccernek neveznénk. Tél közepe óta alig használ ki 1-1 helyzetet. Közben nem mozog túl jól, nem tud úgy nyitni mint pl. Torres, nem olyan gólerős, mint Torres, nem olyan jó összjátékban mint Torres. Aki fura mód rendre mikor beáll, a béna középpályásaink valahogy mindig megtalálják egy kiugratással, vagy valamivel.
Furcsa, pár hónappal ezelőtt, amikor csatárt követeltem a csapatba, mondván, hogy Lewandowskinak egyre lefelé megy, azt írtad, nincs vele semmi gond, lövi ő a gólokat. Ősszel a Ligában szerzett 14-et, tavasszal 9-et. Valós veszély volt erre a szezonra, hogy Lewy kipukkad, mint tavaly Benzema.

Nem olyan gólerős, mint Torres...? :shock: Ejha.

Nem látok egyébként versenyt kettejük között, bőven elférnek egymás mellett a pályán. Sőt, ha együtt kezdenének és Torres belép középre, mint a Villarreal ellen, az segítség lenne Lewandowskinak is. Inkább Gavit tenném ki, és helyette Torrest. A gólhoz meg nem sok köze volt Torresnek, de Jong beívelése előzte meg a gólt. Az hajszálpontos volt, ezt leszámítva egy középpályásban sem láttam azt, hogy tudná mozgatni a csapatot, tudna lyukra futtatni, kiugratni, bár ezt az egycsatáros rendszer sem segíti. Szenved ettől Lewy is meg a középpályások is, nincs is kit megjátszani, csak egy három emberrel birkózó centert. Összességében egy karmester nagyon hiányzik, Gündogan a meccs elején még egész jó volt, aztán beleszürkült ő is a meccsbe.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 01:19:06

gránit írta:
2023.09.04. 01:02:42
bence0330 írta:
2023.09.04. 00:44:52
Lewyt én most meccsekre elfelejteném végre, tényleg ahogy valaki élőben írta, Penát hamarabb nézném emg centerben.
Az ő hibája, hogy az agyonmagasztalt középpályásaink nem tudják helyzetbe hozni, és a hadrend miatt is egyedül van a sűrűben? A kötelezőt hozta, a büntetőt berakta. Senki másra nem bíztam volna ma ezt a büntetőt, annyira núdli volt a játékunk.
Volt ma is jópár helyzete, 1-2 olyan, amit majdhogynem ziccernek neveznénk. Tél közepe óta alig használ ki 1-1 helyzetet. Közben nem mozog túl jól, nem tud úgy nyitni mint pl. Torres, nem olyan gólerős, mint Torres, nem olyan jó összjátékban mint Torres. Aki fura mód rendre mikor beáll, a béna középpályásaink valahogy mindig megtalálják egy kiugratással, vagy valamivel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 01:02:42

bence0330 írta:
2023.09.04. 00:44:52
Lewyt én most meccsekre elfelejteném végre, tényleg ahogy valaki élőben írta, Penát hamarabb nézném emg centerben.
Az ő hibája, hogy az agyonmagasztalt középpályásaink nem tudják helyzetbe hozni, és a hadrend miatt is egyedül van a sűrűben? A kötelezőt hozta, a büntetőt berakta. Senki másra nem bíztam volna ma ezt a büntetőt, annyira núdli volt a játékunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 00:44:52

Sonoma írta:
2023.09.03. 20:45:58
Sinya22 írta:
2023.09.03. 19:49:48
Ts-Roberto, Christensen, Kounde, Balde -Gavi, Romeu, Gundogan, FDJ,- Lewa,Yam
Csak azt nem értem, ha Raphinha és Torres is padozik, minek hozták ide még Félixet is?
Inkább még egy kp-t kellett volna hozni, úgyis ebbe a csapatrészbe van beleszerelmesedve Xavi.
Egyetértek. Ha ez a felemás 4-4-2 marad, akkor mindig nagyon jó támadók fognak a padon ülni, és ezt Torres és Raphinha nem nagyon fogják jól viselni, főleg amíg egy borzasztóan gyenge Lewy botladozik helyettük, mikor az elmúlt fél évet nézve mindketten szintekkel vannak a lengyel felett. Szerintem is egy középpályásnak kellett volna jönni. Persze ha Felix mindig ez a Gavi féle kamuközéppályás lesz, akkor végülis rendben van a dolog.

Amúgy ma végre szépen felénk billentek a bírói ítéletek, így tovább. :)

Lewyt én most meccsekre elfelejteném végre, tényleg ahogy valaki élőben írta, Penát hamarabb nézném emg centerben.

DJ és Koundé elképesztőt hozott, az elején Gündogan is, a végén meg Cancelo.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 00:09:11

Helyzetet alig tudtunk kialakítani. A kreativitásnak nagyon híján vagyunk, de ez már az első tétmeccsen a Getafe ellen is látszott. Amíg olyan sótlan játékosok alapemberek, mint de Jong meg Gavi, nagyobb célokért nem fogunk tudni harcolni. Ez a Ligában elég lehet, sokkal többre szerintem nem.

Koundét gyakran szidom, most jól játszott. A gólja mellett volt egy átlövése is, előtte pont arra gondoltam, hogy ha ennyire nem tudunk felépíteni egy támadást sem, legalább próbálkoznánk átlövésekkel.

Lewy egyre nehezebben viseli, hogy ez nem a Bayern, ahol meccsenként volt tíz helyzete, abból egyet bepofozott és ő volt az isten. Itt is ő az, csak most nincs tíz helyzete meccsenként. Szörnyű látni, ahogy egyedül birkózik a sűrűben. De majd jön Roque. Remélhetőleg nem fogja padoztatni Xavi csak azért, hogy meglegyen a 4-3-3 és szerencsétlenkedünk továbbra is a szélsőkkel.

Yamal most nem sziporkázott, ebben a korban várható volt, hogy jön egy hullámvölgy. Raphinhát egyértelműen kiszorította (ami nem csoda), kérdés, hogy továbbra is a kezdőben tartja-e Xavi.

A 4-4-2 emlegetését nem igazán értem. Nem 4-4-2-t játszunk. Hátul mindig csak ketten voltak, Christensen és Koundé. Balde nem hátvéd, folyamatosan elől volt. Gavi sem volt feltolva szélre, Gündogannal játszott belső támadó középpályást (sajnos Pedri sérülésével a kezdőben ragadt, bár én inkább játszatnám Fermint, mint Gavit). Gyakorlatilag két hátvéddel, egy baloldali szélsővel, két jobboldali szélsővel, két mélységi és két támadó középpályással és egy csatárral játszottunk. Az eredmény az, ami, de itt a hadrend volt a legkisebb probléma, sajnos nem voltunk túl kreatívak.

Csak behúztuk a három pontot, ez a lényeg. Xavit is elő lehet venni az ötlettelen játék miatt, de szerintem nem olyan jók egyes játékosaink, mint amennyit beléjük látunk. A Ligában mindenesetre még ez is elég lehet.

Lentebb gusztustalannak lett nevezve az Osasuna, amivel egyetértek, rengeteget fetrengtek. Koundé gólja előtt a szögletnél egy játékos már az elején elesett a semmiben, hátha lefújja a bíró és szabadrúgás kifelé, aztán egy másik pamplonai a fejét fogta, amikor alig értek hozzá, Rengeteget fetrengtek, színészkedtek. Lewandowskinak volt több olyan esete, amikor az ellenfele ugyanúgy kitette az evezőket, mint ő, csak éppen az ellenfele dobott egy hátast, ő meg nem, a bíró meg a színészkedést díjazta. Megváltozott a futball, régen a támadó csapatok színészkedtek, hogy kapjanak pontrúgásokat, most már a védekező csapatok fetrengenek össze-vissza. Legalább 4-5 sárgát kiosztottam vola színészkedésért, bár a bíróra túlzott panaszunk azért nem lehet, a tizenegyest befújta, Inigo hasonló szabálytalanságát elengedte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.09.04. 00:55:37-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 23:25:38

Szerintem se volt nagy gond az Osasuna hozzáállásával. Sokszor védekeztek 11 emberrel, utolsó harmadban, meg nem féltek időnként keménykedni, de nem mondanám, hogy alattomosak voltak, se azt, hogy nem voltak a fociban (is) partnerek összességében.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.03. 23:24:27

Engem foleg az cseszett fel, hogy, mikor mar emberhátrányban volt az ellen, akkor is beallltunk védekezni, ahelyett, hogy szepen kivegeztuk volna őket.
Ez nagyon amatőr volt. A góljuk előtt is, hogy vegigneztuk a csávót, a saját helyzeteinket meg szokás szerint elszorakozzuk.
Ha a meccs harmadában olyan hozzaallassal játszanánk, mint az Osasuna a meccs nagy részében, nem lenne gond az ilyen meccseken...
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.03. 23:24:03

Végre egy kis(közép)csapat amelyik akart is futballozni(amennyire tudásából futotta). Tetszetős gyors-főleg a 2. félidőben- labdafelhozatalok és labdajáratások. Nem is volt kedvem élőzni.
Szinte sajnáltam őket, hogy kikaptak. Ilyen csapatokból kellene több a La ligábanl az ilyen Getafék ellenében.

Mi hoztuk (megint) a nagy semmit ezzel a 4-4-2-es felállással. Az első 15-20 percben próbálkoztak a játékosok a Xavi által megálmodott taktikával, majd megint jött a tanácstalanság, improvizálás.
A 2. gól előtt álltunk át 3 csatárral való támadásra, mindjárt lett Lewának helye.
Remélem tanult belőle Xavi és újra megy majd a 4-4-2, hiszen győztünk...
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.09.03. 23:20:50

Nem meglepetés Kounde & DeJong MVP !!!

Lewa hozta az életbe vágó 3 pontot!!!

Cancelo rögtön villantott egy olyan minőséget ( beadást ) amivel emlékeztetett mindenkit h mi a Barca szint mint világmárka ( ritka jelenség mar ) ezért mar megérte idehozni !

A többi felejtos ma!
1-0 Xavinak meg gyorsan ossze kell rakni a csapatát mert hirtelen sűrű lesz az ősz( Liga verseny indul a BL )

Azert bizakodó a helyzet es a jetekos állomány, ha ex támadó középpályásként nem tud a Balde Joao Felix Lewandowski Raphinha Yamal Ferran Torres Cancelo Gundogan Pedri csomaggal egy értelem támadó csapatot csinálni … akkor nincs miről beszelni !
Sok ideje nem lesz…
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.03. 23:18:47

ElBartimaeus írta:
2023.09.03. 23:01:39
Gusztustalan csapat ez az Ossasuna. Mást nem érdemes hozzátenni ehhez a meccshez.
Miert? Tamadtak amikor tudtak, emellett kemenyen vedekeztek. Mi sem jatszottunk jol, bennuk meg ennyi volt.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.03. 23:08:55

Ismét egy felejthető produkció, de ez valóban nehéz pálya.
De Jong parádé, el is cseszi a legjobb éveit nálunk.

off: Csabinak speciálba…de jó volt felidézni az embert :roll:

https://youtu.be/7zldFdBZknw?si=cWpXsXL50Y1tx7Ys
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 23:08:06

Az Osasunanal idegenben mindig nehez, a legjobb csaptoknak is. A harom pont igy extra fontos.

A jatek szerintem elvezheto volt az elso felidoben, kulonosen az elso fel oraban, egeszen sok otletes tamadast vezettunk.
A masodikra mar ranyomta a belyeget az eredmenykenyszer, es a szokasos szenvedes volt.
Mindenesetre ez pont fel meccsel jobb, mint mondjuk az elso ket fordulo meccsei voltak.

Cancelo jol szallt be, Ferran gyakorlatilag allando rakkolos melora kenyszerult most, Felix meg keson jott.

Frenkie egyertelmuen mom, rajtuk kivul a legtobbet Kounde es Gavi tette a mai harom pontba.
Ennyi, mehetunk a kovetkezore, remeljuk megusszuk a valogatott szunetet serultek nelkul.
csababarca írta:
2023.09.03. 22:49:29
Andris írta:
2023.09.03. 22:46:15
Azert megint fontos peldat lattunk arra, hogy miert jo ha mezonyjatekos a kapitany es nem kapus.
Frenkie tok jogosan reklamalta vegig a piroslapot, es sargat kapott erte. Pedig igaza volt, ezt nem szabadott hagyni elsumakolni nekik, csak sajnos ugye nem lett volna joga reklamalni.
Nem a játékosok nyomására megy ki egy bíró megnézni a dolgot, azt ugye tudod?
Főleg, hogy nem is ő dönti el, hogy mit néz meg, hanem azt amire kihívják.
Tőlem nyíltan is lehülyézhetsz, nem vagyok sértődős fajta. :D

Mire gondolhatott a költő:
Szerintem a kapitány reklamálási joga egy olyan intézmény, ami nem véletlen van szabálykönyvbe iktatva. Ha más teszi, sárga, ha a kapitány, akkor annak teret kell engedniük. Kötelességük, ott és akkor, a pályán, játékidőben.
A VAR korában és a jelenlegi spanyol játékvezetői "klímában" szerintem különösen fontos, hogy ha egyértelmű igazságtalanság van, akkor az ésszerűség keretein belül annyira reklamáljunk, amennyire csak lehetséges, ameddig nem ér minket emiatt kifejezett hátrány. Szerintem a spanyol játékvezetők szívesen elsumákolnak dolgokat (pályán és a monitor előtt is) ha az minket súlyt, DE ha patália van belőle, akkor legalább a lehetőségekhez mérten maximálisan fel van hívva rá a figyelem. Ha megreklamáljuk, az operatőröknek lesz ideje hatszor visszalassítani a nagyközönség számára. Ha igazunk van, és mégse adják meg, mégse nézik vissza, másnap minden címlapon ez szokott lenni.
Amilyen hozzáállással és minőséggel rendelkezik a játékvezetés, az utolsó utáni nyomást is rájuk kell helyezni, akkor is, ha adott pillanatban nincs közvetlen összefüggés egy ítélet megmásítása és a reklamáció között.
Szerintem fontos reklamálni, amikor annak valóban helye volna, és ennek a kimaxolásához fontos lenne egy mezőnyjátékos csk. Ha valaki szerint csak szimbolikus dolog a csk intézménye, akkor nem értünk egyet. Ha viszont nem csak szimbolikusnak tartjuk, és csak szimpla döntés kérdése, szerintem illik ezt is kimaxolni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.03. 23:02:17

Nagyon fontos három pont, nehéz meccs volt ahogy várni lehetett,de a mérkőzés nagyreszeben uralták a meccset, lehetőségek ziccerek megint megvoltak. Gólok pontrúgásbol estek,de kit érdekel, lényeg hogy 10 pont és tapadunk. Lewa jól megoldotta rutinból, nehéz labdát hosszan vett at,de a védő lefogta esett is egybol. Kounde nagyot tolt viszont.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 23:01:39

Gusztustalan csapat ez az Ossasuna. Mást nem érdemes hozzátenni ehhez a meccshez.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.03. 22:01:03

Kounde gólja szèp volt. Ezen kívül egy nagy 0. .kádèk az egèsz játèkunk. Nagyon vártam ezt a meccset, persze megèrtem, hogy az újak nem kezdenek. De ez valami elkèpesztően töketlen semmirekellő nihill amit játèk nèven leművelünk. Xavi megerőszakolja a focit. Ès közben a nagy óvatosság ès 4 kp-s ellenère megint kaphattunk volna 2 gólt. Cserèbe volt egy 20 ès egy 16 mèterről rálövèsecskènk. Lassan az ellenfèlnek kell szurkolni egy gólèrt, hogy a 60. perc után láthassunk valami támadó focit.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.03. 20:57:04

Egyrészt örülök, hoghy Yamal kezd, másrészt szerintem Ferran kb 5. számú támadóvá lépett vissza, mert Raphinhát és az elnök személyes kérésére, saját pénzéből hozott hozott Felixet úgyis be kell tennie Xavinak, szóval nem tudom Ferran lelki ereje meddig fog tartani ebben a helyzetben.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 20:56:19

Meg a gondolat is nevetseges, hogy egy edzes utan rakjon kezdobe uj embereket. Nem azert, mert nem eleg edzettek, vagy nem eleg jok, hanem azert, mert Xavi az edzo, az edzo elmondta, hogy mukodik a csapatba kerules, es ettol elterni igenis szentsegtores lenne. Majd ha volt 1-2 meccs amin cserekent bealltak, es 1-2 hetnyi edzes, amin mindenki lathatta az eroviszonyokat, akkor johet a kezdobe aki megerdemli.
Nemtom kinek nem magatol ertetodo az, hogy ha Xavi elmondta ezerszer, hogy mindig a legjobb formaban levo jatekosok kezdenek adott poszton, akkor ezt nem fogja felboritani csak mert erkezett valaki tegnap, akihez nagy remenyeket fuz.

Ahogy Raphi se lesz kezdo, ha Yamal jobb, vagy ha a brazilt nem erzi fejben kelloen stabilnak.

Ne feljetek, ha Cancelo nem lesz hulye, 99,9% hogy pillanatok alatt o lesz a kezdo jhv, legalabbis olyan felallasban, ahol van jhv. Roberto meg csere marad.

Mindennek megvan a maga menete, es ez igy van jol, maskent nem tud egy komoly csapat mukodni. Persze nem varom el kivetel nelkul mindenkitol, hogy ezt belassa.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.03. 20:49:11

A Spíleren Real gól összeállítás van a Barca meccs előtt.... ezek direkt csináljàk basszus
Válasz küldése