Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.09. 13:23:20

Tegnapi meccs első félidejében, meg az elmúlt meccseken tapasztaltam kis hurráoptimizmust, arra reagáltam ezzel.
Szerintem mindannyian a legjobbat akarjuk a klubnak, csak máshogy éljük meg a felvillanásokat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.09. 13:13:54

csababarca írta:
2022.01.09. 12:20:52

Én nem olvastam ilyeneket, de lehet átsiklottam felette.
Inkább páran arra próbáltunk utalni, hogy a hurráhangulat talán nem helyén való egyelőre, mert kb alap "elvárásokat" hoz eddig az itt léte. Valljuk be, ezzel máris az elmúlt edzők felett jár, mert ott sokszor még az sem volt meg.

Alakul a játék, vannak helyenként tudatosságok, de azért 10-15 perces jó periódusok miatt még nem kell elélvezni, mert a meccsek összképe még mindig kínkeserves.

Lassú fejlődés figyelhető meg, egy természetes folyamat, ami el fog tartani még sok ideig. De nincs ezzel baj, nincs is elvárás vele szemben, max annyi az esetemben, hogy a BL helyekre érjünk valahogy oda. Szerintem ez meglesz.

Szóval türelmesnek kell lenni, és benyelni az ilyen gyötrelmes meccseket.
De kritikát azért had fogalmazzunk meg.
Tökre egyetértek, viszont hurrá hangulatot ugyanúgy nem olvasni mint ahogy azt se, hogy el kéne küldeni.
Te is túlzol, és te talán úgy teszel mintha le akarnád hozni a földre az embereket, viszont a többség eleve ott van, így viszont úgy hat, mintha negatívra akarnád süllyeszteni a hangulatot.
Nem biztos hogy jó a megfejtésem, de én így érzem.

Mindenesetre konkrétan a meccsekről és a helyzetről alkotott véleményed a realitás szerintem is.

Kupa után írtam hogy nekem ez volt az első rossz meccs, Koemani szintű. Ez se volt sokkal jobb az tuti, de a körülmények még rosszabbak most mint az évad elején.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.09. 12:20:52

Chino írta:
2022.01.09. 11:40:29
Engem az mosolyogtat meg, hogy tegnap délutánig, még Xavi álomigazolás volt, meg mennyivel jobbak lettünk, a játék is sokkal jobb, már nagyon jó meccset nézni stb. Most már lassan ott tartunk, hogy el kéne küldeni.
Én nem olvastam ilyeneket, de lehet átsiklottam felette.
Inkább páran arra próbáltunk utalni, hogy a hurráhangulat talán nem helyén való egyelőre, mert kb alap "elvárásokat" hoz eddig az itt léte. Valljuk be, ezzel máris az elmúlt edzők felett jár, mert ott sokszor még az sem volt meg.

Alakul a játék, vannak helyenként tudatosságok, de azért 10-15 perces jó periódusok miatt még nem kell elélvezni, mert a meccsek összképe még mindig kínkeserves.

Lassú fejlődés figyelhető meg, egy természetes folyamat, ami el fog tartani még sok ideig. De nincs ezzel baj, nincs is elvárás vele szemben, max annyi az esetemben, hogy a BL helyekre érjünk valahogy oda. Szerintem ez meglesz.

De a játékosok esetében is megfigyelhető ez, ami nem baj, mert persze a mi kutyánk kölkeit jobban kedveljük, és elnézőbbek vagyunk.
De ha ott nem Gavit állítják ki, hanem mondjuk Frenkiet, akkor durvábban elkezdődött volna az ekézése, most elintéztük annyival, hogy szeleburdi a gyerek. Igen, az. Csak ezt most két pontunk bánta. (mondjuk szerintem akkor is benne volt a levegőben, hogy kiegyenlítenek, megint látványosan kifulladtunk a 60-65. perc környékére)
Vagy Nico istenítése, aztán a meccs nagyrészében légüres térben kóválygott. De őt se szabad bántani, mert a kp úgy egészében nagyon gyenge szinten van, így neki is nehezebb dolga van.

Szóval türelmesnek kell lenni, és benyelni az ilyen gyötrelmes meccseket.
De kritikát azért had fogalmazzunk meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.09. 12:05:28

sztem a Luuk - Depay csere papíron jó döntés volt, mert a lőtt gól után várható volt, h jobban ki fog nyílni az ellenfél, Luuk meg akkor kell, ha ilyen betömörülés ellen a beadogatás megy. Depayban fél százalékkal több eséllyel van ott az, h egy kontrát végig tud vinni... vmiért viszont teljesen indiszponált és használhatatlan volt, kicsit hisztisnek tűnik nekem az az ember. ha így folytatja, olyan hirtelenséggel fog menni innen, mint ahogy jött.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.01.09. 11:58:59

Tegnapin szerintem Xavi rosszul cserélt, bár nem sok alternatíva ült a padon. Viszont a kiállítás után nagyon beszari volt a hozzáállás.
Depay iszonyat rossz volt, Dembele 5ből 4 rossz csel, elfutás.
Sajnos a váratlan, a plusz kevesekben van meg.
De azért ne feledjük, hogy a gyenge keretből sem volt Fati, Torres, De Jong, Pedri, Araujo, és gyenge Dembele, Depay, Alba is..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.09. 11:40:29

Engem az mosolyogtat meg, hogy tegnap délutánig, még Xavi álomigazolás volt, meg mennyivel jobbak lettünk, a játék is sokkal jobb, már nagyon jó meccset nézni stb. Most már lassan ott tartunk, hogy el kéne küldeni.
nem azt mondom, hogy a tegnapi meccs rendben lett volna, mert távolról sem, sztem Xavi alatt ez volt a leggyengébb, még így is egy hajszálon múlt a győzelem. Nem lehet mondani, hogy ne lenne konkrét koncepciója és látni, hogy mit akar. Nem akarja azt erőltetni, ami az ő korában volt, ugyanakkor ehhez kellene az, hogy rendelkezésre álljanak a kulcsjátékosaink, tegnap is hiányzott 5 vagy 6.

Dembélé nem igazolta, hogy megérdemelni bármilyen szerződést. Kb. nagyanyámat is odaállíthattam volna, Valakinek nincs egy statisztikája, hogy hány próbálkozásból lett 0 sikeres csele/elfutása vagy hány méterrel mentek fölé/mellé a lövései? Nico az első félidőben nagyon jó volt, de a másodikra ő is visszaesett.
Azon már meg sem lepődök, hogy egy újabb játékos került az orvosi szobába. Ez már lassan minden meccsen garantált.
Ami viszont üdítő, hogy úgy tűnik MAtS kezdi visszanyerni a régi formáját, tegnap is védett egy hatalmasat, ami a meccs egyik kulcspillanata volt, ha azt benyeljük nem sok esélyt adtam volna, hogy fordítunk, de akár X-re hozzuk.
Azt viszont ne felejtsük, hogy a Granada, ha nem is topcsapat, de kegyetlen jó formában vannak, egy Sevillanak, Realnak is bőven meggyűlt volna vele a bajuk, főleg idegenben. Az utóbbi 7 meccsen veretlenek, otthon az összes meccsüket megynyerték (rajtunk kívül), még az Atma is elhasalt ellenük.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.09. 11:39:46

Ami feltűnt, hogy az elmúlt meccseken Alba nagyon tompa. Szerintem ha Dest teljesen felépült, akkor pihentetni kéne minimum 2-3 meccset. Az elmúlt 2 meccsen a jhv adta a gólpasszt, ő meg előre se megy.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.09. 11:27:34

én szívesebben nézem a fiatalok bénázásait, mint a Messi, Suárez, Rakitic és társai típusú lassú elmúlást. most ott van bennem, h ebből még lehet vmi, a régiekkel meg csak azt tudta biztosra az ember, h szezonról szezonra csak egyre kevesebbet várhatunk. persze pár veterán még most is van, de majd szépen lassan kikopnak ők is most már, ha egy Messit el tudtunk engedni, őket is el fogjuk tudni.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.01.09. 10:52:18

Szerintem sem drámai a hekyzet, a 4. Hely meglesz.
Azért amikor az a kérdés, hogy LDJ vagy Juntgla legyen csatár, vagy hogy a 38 éves Alves kezd, Albanak nincs cseréje, a középhátvédek kipotyognak, sok a sérült, beteg stb, az amúgy sem erős keretből. Azért milliárdról szépen 620-ra esett az érték.
Engem jobban zavart a sztárok unalmas, motiválatlan játéka 3-4 éve vagy a holland rátartisága, mint most.
Laporta nyílván túlnagyolta a válságot, hogy nyártól tudjon villantani, építkezni. Csak jó lapra tegyenek végre!!
Gavi, Pedri, Araujo, Fati pedig remek játékos, és a többi fiatal is jó kieg. embernek.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.09. 10:39:47

Rengeteg a túldramatizált vélemény. Egy fiatal formálódó csapatnak nyilván vannak gyengébb meccsei. Amikor amúgy Laporta először volt elnök, hasonló volt a szitu abból a szempontból, hogy az eleje egy nagytakarítás volt a keretben. Az első év nemcsak Xavi, de nála is a türelmet kell jelentse. Maga a csapat is több türelmet igényel. Kiállítának egy 17 évesst? Na bumm. Messi első válogatott meccse is kb 40 mp hosszú volt. Depay és Luuk, akinek gond, mindkettő átmeneti megoldás. (Kölcsön és 2 éves szerződés) A csapat idén ilyenekből is áll, 5 év múlva nem sokan fognak rájuk emlékezni. Xavi meg eddig 2 meccset vesztett, a Bayern elleni meccs miatt vesztette a Betis ellenit. A bayern ellen meg a csúcson lévő csapat is képes volt kikapni. Ilyen elhullajtott pontok meg benne vannak a pakliban. Ami gond, hogy az állítólagos legveszélyesebb támadónk nagyon harmatos. Dembelé nálam tuti csere lenne, azért 1 gól, 1 szögletgólpassz mellett eddig sokat nem csinált. A szuperkupát meg teljesen el kéne engedni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.09. 08:59:26

a saját fájdalmam manapság: élvezhetetlenek a meccseink, csak a remény tart még a tv. előtt, egyre természetesebb lesz, hogy ha jó focit akarok máshol kell keresnem - persze ahogy írtam ez az én bajom.
azon kevesek egyike vagyok aki Xavitól nem várt csodát, tényleg nem! így aztán az ő tevékenységét viszonylag nyugodtan szemlélem és látom, hogy egy dologban már biztosan nagyon mellé fogott: az állomány amit kapott olyan amire nem számított. lehet is vissza keresni a kezdeti nyilatkozataiból....
a másik a koncepciója, a filozófiája. nekem ez nem egy korszerű eredményes játékot céloz meg hanem inkább a hajdani sikereit vagy annak elemeit próbálgató, ide mentő kínlódást. ok. ez szubjektív tudom de mi nem az?! van olyan is. a 6. hely de ha ezzel jövök oldalnyi a válasz, hogy igen de....
persze várok, várunk , mit is tehetnénk? és persze aggódom a jövő heti kupa-meccs miatt (is) a tegnapi főpróba nem sok jó ígér.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.01.09. 02:26:39

sansz írta:
2022.01.09. 00:07:10

... ja és Grizes helyett Laporta kegyesen még neki adta köécsönbe a Sevillába sem beférő LDJ-t.

Koemannak pontosan ugyanúgy nem volt egy pillanatig sem stabil kerete, de még egy felkészülési időszaka sem, mint Xavinak.

...Azért Koemanhoz képest van amiben jobb,van amiben rosszabb, ez már látszik. De végül a keret gyengesége,ami igazán torzítja a képet. Ha visszatérnek a sérültek és megjönnek a Xavi által kért 50 milliós erősítések, ki lehet lépdelni a gödörből, de a két edzőt összehasonlítani objektíven nem lehet akkor se...
LDJ-vel kapcsolatban: https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... g-12052746 //Koeman kérésére jött.

"Koemannak pontosan ugyanúgy nem volt egy pillanatig sem stabil kerete, de még egy felkészülési időszaka sem, mint Xavinak. " - Elnézést? Mit is értünk pontosan felkészülési időszak alatt?

A két edző között leginkább az a különbség, hogy Xavinak van koncepciója. Az öltözővel kapcsolatban pedig Koeman is elkezdhette volna/folytathatta volna a játékosok testsúlyának a mérését, lefektethetett volna szabályokat valamint videózhatott volna a játékosokkal közösen.

Albelda is nyilatkozott valamit még 2014-ben Koemanról...
https://www.football-espana.net/2020/12 ... more-equal

Egyáltalán nem vagyunk rosszak, idén tökéletes lenne egy TOP 4 a bajnokságban.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.01.09. 00:07:10

Kalapos írta:
2022.01.08. 22:11:29
t. De azért messze nem volt olyan rossz mint amikor Koeman alatt a közel 1milliárdos csapat ennyit se mutatott. Ezek a mai srácok meg összesen ha érnek 250 misit... és jobb a foci eddig.
Amit írsz, az a másik véglet. Koemannak valójában se ideje, se tere nem volt. Valverde alatt évről évre kényelmesedett el és esett szét a csapat. Egy Ter Stegen bravúrjaira alapozó világsztárokból álló érdektelen lusta csapat lettünk. Setien alatt az öltöző látványosan átvette a vezetést és ugrott bele a még nagyobb gödörbe,hogy aztán a Bayern elleni történelmi vereség létrejöjjön.
Egy darabjaira hullott csapatba érkezett Koeman, ahol konkrétan első körben az edzői pozícióért is meg kellett verekednie a játékosokkal, Messi egy fax üzenettel gondolta letudni a Barcás pályafutását és szépen gyengült a keret, az elment játékosok helyére nem jött pótlás lényegileg. Ígyis egy nagyon megfiatalított(más részről idős) Barca tért vissza, amiben Messi fél évig duzzogott, így is visszakapaszkodtunk. De Jong elképesztően tartósan hozta a magas szintet, előtte csak egy-egy meccsre(pont,mint mostanság), Pedri is jól beépült, az egyik legtöbbet (és jogosan) szidott Busi pedig másodvirágzását kezdte igen tartósan élni. A szintén "mit keres itt" Grizes pedig nem csak mezőnymunkában, de már gólban és gólpasszban is kezdte az Atletis önmagát beérni. Nekünk volt a legtöbb idegenben lőtt kapufánk és a játékba visszatért némi szórakoztatás, amit Valverde a kommentekkel együtt kiírtott ezen a fórumon is előtte.
Aztán a csapat további változásai a sérülthalmokon túl, elküldtünk,elengedtünk gyakorlatilag minden gólszerzőnket és most már nem 18, hanem 16 évesekből akarunk topcsapatot csinálni, annyira nincs más. Depay Koeman miatt jött kisebb fizetésért ja és Grizes helyett Laporta kegyesen még neki adta köécsönbe a Sevillába sem beférő LDJ-t. Koemannak pontosan ugyanúgy nem volt egy pillanatig sem stabil kerete, de még egy felkészülési időszaka sem, mint Xavinak.
Egy jó Barcában lehetett volna jó edző a holland? Nem tudjuk, szerintem nem, de ez nem derült ki.
Ugyanez Xavira is érvényes. Nehéz megmondani,hogy most ő jó edző e. Azért Koemanhoz képest van amiben jobb,van amiben rosszabb, ez már látszik. De végül a keret gyengesége,ami igazán torzítja a képet. Ha visszatérnek a sérültek és megjönnek a Xavi által kért 50 milliós erősítések, ki lehet lépdelni a gödörből, de a két edzőt összehasonlítani objektíven nem lehet akkor se. Max,ha Xavi alól is eladnák a fél csapatot az utolsó pillanatban. Látványos,hogy Koemannal Laporta csak időt akart nyerni,hogy elvigye a balhét, de ha nem jön be a B terv és besülnek a luxusigazolásaink,akkor mi lesz a C terv? És a Xavi fanok meddig maradnak azok, ki lesz az új ellenség?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.08. 23:35:46

csababarca írta:
2022.01.08. 21:50:12
Pont ezen gondolkoztam a 30. Perc környékén, amikor közben itt olvastam az ajnározó kommenteket.
Többet látunk bele nagyon sok fiatalba,
Hát ez a mai kezdő éppenséggel fejnehéz régi garnitúra volt.
Garcia, Gavi, Nico, Jutga vs Alba, Piké, Busi, Alves, LDJ, Dembi

Egyébként az öregek MÁR nem tudnak nyerni, a fiatalok pedig MÉG nem tudnak nyerni.
Sok hasonló meccset fogunk még látni, de olyat is, amin jól elkalapálnak majd minket.
Real ellen ez utóbbira tisztes esély van.

Szerintem a helyünkön vagyunk és sok meló és tanulás kell ahhoz, hogy jobbak és eredményesebbek is legyünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2022.01.09. 00:44:09-kor.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.08. 23:18:35

Egyébként mi lenne, ha most mindenféle nagy elvárás nélkül adnánk Xavinak annyi időt, hogy ezt a szezont befejezze (ahol egy elég gagyi keretet vett át, ahol a valamire való játékosok egymást váltják a kórteremben). Aztán hagynánk, hogy a nyáron az igazolásokat intézzék és az alapozásból kihozzanak valami jobbat, majd utána adnánk neki még egy szezont, és utána értékelnénk a munkásságát. Ne pedig egy ilyen utolsó percben odapattanó szerencsétlen kaki gól után.

Zavarjátok el nyugodtan őt is, de nyugi, a világon nincs edző aki jobban illene most ide, akármennyi pénzünk is lenne ra (amúgy nyilván nincs). És persze zavarjuk el a nagy öregeket is, de csak szólok, hogy nincs utánpótlásuk, azért játszanak még 33+ évesen is stabil kezdőként. Nem, ha felhoznak egy ifit és egy Elche ellen bele tud rúgni két egyeneset a labdába, az még nem utánpótlás, ettől még nem fog dominalni mondjuk egy Bayern vagy Chelsea ellen. És nyilván venni sem tudunk ilyen játékosokat sem egyelőre. Addig pedig minden pont egy ajándék, és örüljünk csak nyugodtan, ha első négyben végzünk. Ezt hívják úgy, hogy realitás. És a legjobb az lehet ebben a helyzetben, ha Xavi valamit ebből formáz hosszútávon, a fiatalok közül minél többet felnőnek a feladathoz, és a Coutinho, Dembele, Umtiti (Langlet) bagázstól megszabadulnánk.

Most sajnos még az sem látszik mikor lehetünk bajnok esélyesek, a blről pedig beszélni is felesleges. Gondoljátok bele, hogy amikor itt voltak az aktuális vb / eb győztes spanyolok legjobb játékosai, kiegészülve egy csúcs Messivel, egy Dani Alvessel, egy Mascheranoval, és minden posztra több hihetetlen minőségű játékossal, valamint a világ egyik legjobb edzőjével, akkor sem tudtunk minden évben Bl-t nyerni, vagy bajnokságot. Azokhoz az időkhöz képest sehol nem vagyunk. Ha most az építkezős pár évben csak befutna igazán egy hátvéd, egy középpályás és egy csatár is, valamint az igazolások is többnyire bejönnének, na annak lehetne örülni.

Tök felesleges ebben a szezonban bármit is elvárni ettől a csapattól.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.01.08. 23:16:34

70-75. Perc után már nagyon szétesett a pálya , középpálya egyik oldalt sem volt már nagyon, votak is lehetőségek , de Abde is kihagyta vagy pedig inkább visszafordultak mikor kontrazni lehetett volna. Ezt egy komoly élcsapat simán megnyerte volna, a barca már nem az, ezt be kell látni. Én bírom Nico-t, GAvi-t, de azért a jó megoldásaikra rengeteg hiba is jut , sajnos.
Akkor meg ott van Lenglet, aki olyan lassú , hogy én is körbefutnám(megye 2-Ben vannak sztem nála gyorsan emberek), Pique, Alba, Busi még hoznak egy közepes szintet, de ok már kevesek egy elit szinthez, alvesrol nem is beszélve.
Nagyon hosszú idő lesz mire visszatér a barca az európai elithez, rengeteg játékost le kell még cserélni.
Mats, araujo , de jong, pedri, gavi, Ferran torres, fati ha egészséges és talán Dest és Nico akik alkalmasak ebből a csapatból egy pool-city szinten játszani , mind fejben, mind sebbeségben, fizikumban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.08. 23:03:43

Kalapos írta:
2022.01.08. 22:11:29


https://www.eredmenyek.com/merkozes/fag ... zefoglalas
Na ja, Koemannal minden szebb volt :D Vegyétek magatokat kicsit komolyan..

Ne lássatok mindent olyan feketén. Ez nem volt jó, nem mondom hogy jó volt. De azért messze nem volt olyan rossz mint amikor Koeman alatt a közel 1milliárdos csapat ennyit se mutatott. Ezek a mai srácok meg összesen ha érnek 250 misit... és jobb a foci eddig.
De hát pont azt írtam az utolsó bekezdésben, hogy Koemannal még rosszabb volt. [-o<

Nem feketén látjuk, csak kevésbé optimistán.
Szerintem nagyon sok munka van még vissza, és nem látom olyan húú de jónak a helyzetet, hogy ájuldozzak egy 1-1 után:)

Azt akartam mondani, hogy ez a meccs is, mondjuk az első 15-20 percen kívül akár egy Koeman meccs is lehetett volna, minusz labdabirtoklás, kín szenvedés volt többségében.
És sok ilyen meccs, félidő volt már Xavival is.

Nem fog csodát tenni ebben a szezonban, most az a fontos, hogy mèlyebbre ne süllyedjünk, mint ahol voltunk ősszel, ezt meg fogja oldani az tuti.
Majd kövi szezonban lehet elvárásokról beszélni, de ahhoz a keretnek is le kellene tisztulnia, és picit erősödnie is.


Btw tudom sok a hiànyzó, és várom már, hogy megkapja mondjuk Ferran-Fati kettőst, az alapjaiban változtathatna sok dolgon.
Mondjuk a kp antikreativitását nem tudom mi fogja megoldani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.08. 22:58:12

Kovbal88 írta:
2022.01.08. 22:43:50
visca el barca írta:
2022.01.08. 21:29:10
tegye mindenki a szivere a kezet. ha ezt a mai meccset koeman alatt jatsszuk, mindenki a halal kukijara kivanta volna.

en tovabbra is allitom, eleg halovanyka a keret es ez haalanddal se fog sokat valtozni. Egy hót fhos, masodosztalyu szinten mozgo granadanak van 10+ kapuralovese ellenunk. A kp elore is, hatra is lepkefing, a vedelem ugyszinten, elol meg b kategorias jatekosok tucatja vergodik. Xavin is azt erzem probalkozik mindennel, sokfele formacio, emberek cserelgetese, de a ritmust nem nagyon tudja elkapni.
Azért nem volt ez olyan rossz, és a Granda nincs rossz formában. Szerintem egyre jobb a csapat. Pedig, azért erősen tartalékos. Ma például Nico, De Jong és Eric mutatott egész jó teljesítményt.
Eric Garcia szerintem meccsről meccsre javuló tendenciát mutat, ami elég jó hír. Nem egy Araujo, és sosem lesz, de egyre inkább megbízható középső védő már, jó közbelépésekkel, blokkokkal. Lehet, hogy csak a szemem csal, de mintha egy fokkal gyorsabban is forgolódna, mint év elején.

És még ezen a gyenge meccsen is voltak csapatszinten jó megmozdulások. A gólt eredményező támadás például simán lehetett volna a Pep-érában is, 3-4 célratörő, pontos passz, oldalváltás, és oké, hogy a gól ívelésből és fejesből született, de az egész nagyon frankón volt megkoreografálva. Mindebből még csak nyomokban kaphatunk ízelítőt, de szerintem szép lassan, meccsről meccsre egyre több lesz belőle. Plusz majd minőség is költözik a támadóharmadba, lassan, döcögősen, de haladunk valami felé. Xavi meg útközben belenő a feladatba.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.08. 22:55:08

Gaillard írta:
2022.01.08. 22:41:44
Haland esetében a 75 millió EUR-s cédula a fontos tényező, azaz, hogy ezen a fix áron most lehet(ne) megszerezni, most vagy kb. soha szituáció.
Amennyiben el tudják hozni, nem is kérdés, hogy ennyi kockázatot megér (200 feletti árnál más lenne a szituáció), mert az apátiából ki kell rázódni, ugyanis ha ez nem sikerül, akkor jön a tartós leépülés.
A fizetési igényéről nem olvastam még információkat, de ha azt normális mederben lehet tartani, akkor nem kérdés az értékviszonyokat tekintve, hogy túl nagyot bukni nem lehet vele (sérüléseket leszámítva). Egy Trincaot is valami 30 felett vette a Barca, más korábbi igazolásokról már ne is beszéljen az ember.
Persze, valószínűleg ilyen ár esetén olyan feltételeket fognak kieszközölni - ha jönne -, hogy ha itt besülne a projekt, akkor legyen esélye továbblépnie és ez érthető is.
Haalandert az a 75 az apuci+raiola+alairasi penzzel egyutt 150.

Ennyi penzbol tudsz venni 3-4 normalisabb jatekost.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.01.08. 22:52:43

Kalapos írta:
2022.01.08. 22:11:29

https://www.eredmenyek.com/merkozes/fag ... zefoglalas
Na ja, Koemannal minden szebb volt :D ...

... Az első 20-30 perc szerintem remek volt, utána viszont leültünk. Ezt Xavi is tudja, és dolgozni fog a dolgon. ...

Ne lássatok mindent olyan feketén. Ez nem volt jó, nem mondom hogy jó volt. De azért messze nem volt olyan rossz mint amikor Koeman alatt a közel 1milliárdos csapat ennyit se mutatott. Ezek a mai srácok meg összesen ha érnek 250 misit... és jobb a foci eddig.
Pontosan erről van szó! Xavinál van koncepció. Az egyik legjobb orvos visszajön. Szerintem 1-2 hónap és jobban fog mutatni minden.
Tuladjonképpen már most is jobban mutat - tény, hogy van dolgozni való bőven. Nagyon érdekel, hogy a szerdai mérkőzésen mi lesz!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.01.08. 22:43:50

visca el barca írta:
2022.01.08. 21:29:10
tegye mindenki a szivere a kezet. ha ezt a mai meccset koeman alatt jatsszuk, mindenki a halal kukijara kivanta volna.

en tovabbra is allitom, eleg halovanyka a keret es ez haalanddal se fog sokat valtozni. Egy hót fhos, masodosztalyu szinten mozgo granadanak van 10+ kapuralovese ellenunk. A kp elore is, hatra is lepkefing, a vedelem ugyszinten, elol meg b kategorias jatekosok tucatja vergodik. Xavin is azt erzem probalkozik mindennel, sokfele formacio, emberek cserelgetese, de a ritmust nem nagyon tudja elkapni.
Azért nem volt ez olyan rossz, és a Granda nincs rossz formában. Szerintem egyre jobb a csapat. Pedig, azért erősen tartalékos. Ma például Nico, De Jong és Eric mutatott egész jó teljesítményt. Az ellenfél térfelén passzolgattunk korábban még ez sem ment. Voltak távoli lövések, igaz katasztrofálisak.
Másrészt a sztárjátékosok se mindig várnak be és mivel nincs rájuk pénz kár is róluk ábrándozni.
Ha sikerülne megtanulni végre kontrázni, akkor a mai meccs megvan.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.01.08. 22:41:44

Haland esetében a 75 millió EUR-s cédula a fontos tényező, azaz, hogy ezen a fix áron most lehet(ne) megszerezni, most vagy kb. soha szituáció.
Amennyiben el tudják hozni, nem is kérdés, hogy ennyi kockázatot megér (200 feletti árnál más lenne a szituáció), mert az apátiából ki kell rázódni, ugyanis ha ez nem sikerül, akkor jön a tartós leépülés.
A fizetési igényéről nem olvastam még információkat, de ha azt normális mederben lehet tartani, akkor nem kérdés az értékviszonyokat tekintve, hogy túl nagyot bukni nem lehet vele (sérüléseket leszámítva). Egy Trincaot is valami 30 felett vette a Barca, más korábbi igazolásokról már ne is beszéljen az ember.
Persze, valószínűleg ilyen ár esetén olyan feltételeket fognak kieszközölni - ha jönne -, hogy ha itt besülne a projekt, akkor legyen esélye továbblépnie és ez érthető is.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.01.08. 22:28:06

Szerintem Alves volt az egyik legjobb és Piqué is jól játszott, de az Ő esetükben nem a fénykorhoz, hanem az életkorhoz szükséges viszonyítani, nem az Ő hibájuk, hogy még ennyire számítani kell rájuk, hanem, hogy kevés a jelenlegi érdemi alternatíva. Alves sebessége meg lenne, azt hiszem a világ legjobbja lenne a posztján a mostani mezőnyt illetően (is), de számomra még az is csoda, hogy ilyen szinten tud muzsikálni. Persze komolyabb ellenfelek esetében ezen "lyukakat" nem hagyják szabadon, de lassan a gyerekeivel játszik egy mezőnyben.

Marc-André is nagyon sokat tett hozzá a mérkőzéshez, az utolsó két mérkőzés már a korábbi énjét idézi.

Gavi esetében tudatosan játszanak már rá az ellenfelek a lapra, ezt is észre kell venni, sok mérkőzésen a lassításokon látszott, hogy közel sem olyan brutális a belépője, mint ahogy az ellenfél primadonnái már az egyeztetett koreográfia szerint éppen meghalnak. Nem mondom, hogy tisztán játszik, de a körülette lévő dolgok sokszor manipuláltak.
Remélem ettől még nem fogja fülét-farkát behúzni, mert az visszafelé is elsülhet a játékában.

Luuk esetében már múltkor írtam, hogy ha az erősségei kamatoztatva vannak, akkor a jelenlegi keretben nem feltétlenül lesajnálandó kategória és van intelligenciája a játékhoz, nem véletlenek bizonyos megmozdulásai, mozgásai, csak sosem volt és már nem is lesz az a szint (fizikai korlátok miatt), hogy a korábbi időszak csatár sztárjaival egy lapon lehessen emlegetni.
Nem túl szerencsés pali, mert ha az egyik vagy esetleg mindkét szenzációs mozdulata az elmúlt két mérkőzés során gólt eredményezett volna, azt hiszem sokáig beivódtak volna még a közömbös szurkolók retináiba is.
Nico ma is a jobbak közé tartozott, igaz hullámzó a teljesítménye, de van benne potenciál.

Elől viszont már sokszor kezdtünk átesni a másik oldalra, azaz az egyéni megoldásokat sokszor olyankor is erőltetjük, amikor más célravezetőbb lenne.
Depayt ezen mérkőzés részlet alapján nem szabad túlzottan lehúzni, mert bár az egyik leggyengébb láncszem volt, de nem N1 "kategória" - csak egy jó spíler -, így megesik, hogy ennyi kihagyás után nem tudja a jobbik formáját egyből hozni. Reméljük újra lendületet kap és eredményesebb lesz a közreműködése a csapat szempontjából.

Miközben a jövő évi rangosabb nemzetközi szereplés érdekében eredménykényszerben van a csapat, de egyben építkezni is kell, amelyet számos körülmény nehezít, ezért én nem látom egyelőre annyira katasztrófának a szituációt, mert már rég át kellett programozni a (belső) attitűdöt arra, hogy a közelében sem vagyunk a korábbi szintnek, de legalább vannak jó alapok a jövőre tekintettel. Persze, ha két év múlva is itt fog tartani a csapat, akkor tényleg nagy bajról lehet majd beszélni.

Szerintem az nem igaz, hogy az utolsó percekben 1-1 után nem akartunk előre játszani emberhátrányban, inkább az ellenfél gyávasága volt fura számomra, mert lett volna még keresni valójuk. Sajnos 1-0 után a meglódulásainkat a támadó harmadban elkönnyelműsködtük, ez is kellett a döntetlenhez.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.01.08. 22:20:52

csababarca írta:
2022.01.08. 21:50:12
Pont ezen gondolkoztam a 30. Perc környékén, amikor közben itt olvastam az ajnározó kommenteket.
Többet látunk bele nagyon sok fiatalba, mint amik valójában, én sok esetben ha nem Xavi arca lenne a padon látható, megkérdőjeleznénk többen is, hogy xy hogy kerülhet a csapat közelébe.
De a Xavi iránti szeretet (bennem is) máshogy láttatja a dolgokat.

Érthető ez valamilyen szinten, mert halvány reménysugár látszik, főleg ahhoz viszonyítja, hogy Koemannal meccsről meccsre süllyedtünk egyre mélyebbre.
Detto így látom a fiatalokat. Vannak jó meccseik amik azokra elegek, hogy felhívják a figyelmet, de ugyan úgy a mérleg másik nyelvén vannak kiugró rossz-semmilyen produkciók. Akárki akármit mondd, nekik a B a szint. Bár néha ez a Barca is egy b vagy c kategória.
Nem irigylem Xavit, a Barca utóbbi 30-40 évének legnehezebb időszaka ez, anyagilag és úgy minden szempontból, gondolva a világhelyzetre, ebből kell főzni, vannak szuper tehetségek akik félévente játszanak 5 meccset és vannak nagyon fiatal tehetségek, akiknek sokszor az "A" osztály még erős. Ennek ellenére Xavi véleményem szerint jól dolgozik, mert hajt a csapat, csak hát azon derülünk hogy Luuk balett mozdulattal belekap a labdába.. és ez valahol elkeserítő. Térjenek vissza a sérültek, és az egy másik Barca lesz, támadó szekcióban biztos. Ma pl. Dembelet okosan kettőzték folyamat, többiek hatástalanok voltak. Ebben ennyi volt. A poén, hogy álmodozunk Haalandról, mikor egy granada kifújja az orrunkat.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.08. 22:20:35

csababarca írta:
2022.01.08. 21:50:12
visca el barca írta:
2022.01.08. 21:29:10
tegye mindenki a szivere a kezet. ha ezt a mai meccset koeman alatt jatsszuk, mindenki a halal kukijara kivanta volna.
Pont ezen gondolkoztam a 30. Perc környékén, amikor közben itt olvastam az ajnározó kommenteket.
Többet látunk bele nagyon sok fiatalba, mint amik valójában, én sok esetben ha nem Xavi arca lenne a padon látható, megkérdőjeleznénk többen is, hogy xy hogy kerülhet a csapat közelébe.
De a Xavi iránti szeretet (bennem is) máshogy láttatja a dolgokat.

Érthető ez valamilyen szinten, mert halvány reménysugár látszik, főleg ahhoz viszonyítja, hogy Koemannal meccsről meccsre süllyedtünk egyre mélyebbre.
Igazat adok Veb-nek. De néhány dolgot hozzátennék:
-a hollandnak már az érkezése előtt elég hosszú edzői karrierje volt, amely alatt láthattunk, hogy középszerű, és abből sem az erősebb. Tehát nagyon komoly eredményeket aligha várhattunk tőle. Xaviből még lehet bármi, pozitív és negatív irányban is.
-Koeman sok embernél szerintem már azzal kihúzta a gyufát, hogy lepaktált az akkor közellenség Bartomeuval. Aztán azzal, a beígért nagytakaítást elsumákolta. Annyi valósult meg belőle, hogy Suarezt elzavarta. :roll:
-Antipatikus figura volt. Ettől még alapvetően nem lesz rosszabb edző, de a szurkolóknak számít ez is.
-Mindezek ellenére kapott több mint egy szezont. Ha már Xavi is egy éve itt lenne, valamivel korrektebb lenne az összehasonlítás. De még úgy sem teljesen, mert a hollandnak még ott Messi és Griezmann.
-Vannak szendedős meccsek Xavival, de azért van előrelépés. A játék megítélése szubjektív, de a tabellán is elindultunk felfelé. Én most nem érzem veszélyben a BL-indulást jövőre, Koemannal nem lett volna benne biztos, hogy összejön. Sokkal több pedig szerintem sincs a csapatban, európai szinten top csaptot építeni innen nem hónapokba fog telni, hanem sokkal több időbe. Azzal is egyetértek, hogy ide egy Haaland is kevés lenne. Ezért én nem is mennék érte, mégha lenne is pénzt, okosabban kellene azt elkölteni, és fokozatosan építeni a csapatot.
Válasz küldése