Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.16. 23:13:18

davi10 írta:
2023.12.16. 23:06:14
Meg az is vicces, hogy a csilli-villi, Microsoft technológiás, lassított felvételt 360 fokban beforgatós spanyol tv-se azért a gólnál csak nem mutattak egy rajzot azokról a vonalakról, nekem eléggé lesnek tűnt.
Mutattak, de olyan milliméterekről van szó, hogy a vonal maga vastagabb...
Nem az egy kapott góllal van a gond, egy gólt egy 4. osztályú csapat is rúghat bárkinek, bármikor.
Még csak nem is volt igazán senki hibáztatható érte.
Berúgott a gyerek egy olyan helyzetet, aminél Torresé nagyobb volt.
Egy gólra rászolgáltak, már csak az első perces extra helyzetükért, azt egy kicsit is jobb csatár simán berúgja, az volt a meccs legnagyobb helyzete, az bravúr védés volt Penatól.

A gond ugyanaz, mint eddig, az nem fér bele, hogy ennyi helyzetből legalább ne legyen két rúgott gól.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2023.12.16. 23:10:58

davi10 írta:
2023.12.16. 23:06:14
Laporta-nak lassan érdemes lenne elgondolkodnia, ebből a hullámvölgyből már nem biztos, hogy van kiút. Továbbra se értem, hogy a 16 éves, teljesen súlytalan Yamalt miért lehet nyomatni, Guiu-t, akinek talán már több gólja is van, illetve olyan posztra jönne, ahol csak küszködünk, őt meg nem lehet becserélni.

Meg az is vicces, hogy a csilli-villi, Microsoft technológiás, lassított felvételt 360 fokban beforgatós spanyol tv-se azért a gólnál csak nem mutattak egy rajzot azokról a vonalakról, nekem eléggé lesnek tűnt.
Igen, ez lesnek tűnt.. majd megkaptuk a szerkesztett képet...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.16. 23:09:44

Na vègre egy jó meccs, az Atleti meccs mellett. Nem is az itteni pontvesztéssel van a gond, hanem a sok kis csapat ellen. Második félidőben jól játszottunk. Lewa visszaesett. Persze megint a gólszerző Felixet kellett lehozni. Ferran sajnos kihagyta a meccs helyzetèt. Raphinha jó volt. De Jong nagyon feljavult, a kulcspassza klasszis megoldás volt a gól előtt, ès ugye Ferrannak is ő adta a passzt. Most tènyleg győzelmet èrdemeltünk. Sajnos a cserèkkel kinyírtuk a meccset, Raphinha elkerült a bal szèlről, Felix nèlkül megszűnt a bal szèl, ès Gündogan kulcspasszai is hiányoztak. Igazából Lewat kellett volna lehozni.
Pedrinek hatalmas dícsèret jár.
Nálam Frenkie a meccs embere, mögötte Raphinha ès Pedri volt kiemelkedő. Talán Balde lógott ki csak lefelé, ès Lewa a második félidőben.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.16. 23:08:31

A rossz helyzetkihasználás mellett sajnos a védekezésünk is bizonytalan, konkrétan a Valenciának nem is volt más lehetősége a gólon kívül a teljes második félidőben, ezt a meccset tényleg egy 0-3-al le kellett volna hozni, de nem sikerült. Azt nem értem továbbra sem, ha valakinek van mostmár 8 gyenge meccse, vagy ki tudja mennyi, miért tolja végig kezdőként a 90 percet 9. alkalommal is, de ez a klub kész rejtély néha :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:06:32

Most jól játszunk, és kevesebb pont jön. Ez van, nem lehet egyszerre minden a helyén, mert egyáltalán nem tartunk ott, és nem is tarthatunk.

Az mindenesetre nagyon bíztató, hogy a hosszú Novemberi fejtegetéseimnek megfelelően a stabilizálódó kezdőcsapat, és a minőségi sérültek egy részének visszatérése valóban jó játékkal kecsegtet. Amint adottak az alapfeltételek, kifejezetten jónak tűnik az irány.

Nem jó a pontszámokat illetően a helyzet, de több mint a fele hátravan a bajnokságnak. Ha nyer a Girona és a madrid, akkor is igaz lesz, hogy ennél jóval nagyobb hátrányokat dolgoztak már le teljesen.

Bíróval se volt ma szerencsénk, bizonyos meccshelyzetekkel se, de azért még mindig borzalom a helyzetkihasználás. Mostmár Gündogan is kihagy egy-egy ordító helyzetet meccsenként, de Raphi, Ferran és Lewa továbbra is ugyanaz, egyszerűen képtelenk gólt lőni a támadóink. Így semmit nem fogunk tudni elérni, akármilyen jól is játszunk.

A védelemben is volt bohózat, de azért most csak 1-1. Ha csak ennyi lenne a jövőben, az teljesen átlagosnak mondható.

Frenkie nem véletlen MOM, Xavinak pedig max azt tudom felróni, hogy Laminet hozta, pedig Guiu talán kézenfekvőbb lett volna. Maga a csapatjáték meg szerintem hetek óta látható javulásban van, és ez most a héten se torpant meg.
Felix lecserélése szerintem oké, betömörülőbb védekezés ellen ő kevésbé jó szerintem, és hiába lövi ő mostanában az 1-1 gólunkat, egyáltalán nem annyira pörgős és erőszakos, amikor arra lenne szükség.

Ahogy a Girona ellen is mondta Xavi, most is: ezen az úton kell tovább menni. Aztán lesz ami lesz. Van, amin nem lehet javítani, ha meggebedünk is.

Azért nagyon sajnálok mindenkit, és magunkat is, megérdemelte volna mindenki a 3 pontot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:06:14

Laporta-nak lassan érdemes lenne elgondolkodnia, ebből a hullámvölgyből már nem biztos, hogy van kiút. Továbbra se értem, hogy a 16 éves, teljesen súlytalan Yamalt miért lehet nyomatni, Guiu-t, akinek talán már több gólja is van, illetve olyan posztra jönne, ahol csak küszködünk, őt meg nem lehet becserélni.

Meg az is vicces, hogy a csilli-villi, Microsoft technológiás, lassított felvételt 360 fokban beforgatós spanyol tv-se azért a gólnál csak nem mutattak egy rajzot azokról a vonalakról, nekem eléggé lesnek tűnt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.16. 23:04:47

A második félidő nagyon jól nézett ki, kár érte. Ott már tényleg látszott, hogy mi az elképzelés, és ültek is az üres területre beindulàsok. Az önbizalommal meg a mentális állapottal elég komoly para lehet, és valahogy a csapatkohèzió sem tűnik jónak, inkább csak játékosok összességének tűnünk, de a közös identitás meg tűz nem jön át.

Pedri jól nézett ki sztem visszavonva, De Jong meg sztem az egyetlen extraklasszisunk jelenleg Stèga mellett, én a legfontosabb láncszemnek látom. Nagyon kéne viszont egy masszív labdaszerző ember...
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:00:40

Rengeteg helyzet, sok kiváló összjáték. Csak hát egy hiba, és ugyebár a focit gólokra játsszák. Kár ezért a meccsért.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:00:28

Amit tavaly megkaptunk szerencsés 1-0-ás meccsekkel, azokat idén szépen visszaadjuk ostobán elhullajtott pontokkal. Borzasztó frusztráló, hogy futószalagon jönnek a helyzetek, ordító ziccerek is vannak és 1 gólt rúgunk. Így nem lehet, ilyen egyéni ocsmány teljesítménnyel nem lehet semmit elvárni.

A játék szép volt, megérte leülni, kár az eredményért.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.12.16. 23:00:17

Szavak nincsenek a maira,amíg nem tudunk kapott gól nélkül lehozni meccset, nem lehet miről beszélni. Egy megnyert tökéletesen lemeccselt Valencia ellen egy pont. Szomorú vagyok,mert ezt meccs előtt is írtam ha törik ha szalad be kell húzni. Ilyen második félidővel pedig kötelező lett volna. De volna,meg ha és társai. Karma visszaut,nincs mese. Tavaly ezeket szépen lehoztuk,tavaly Lewa bepreselte itt a 90+-ban. Iden kihagyja és gólt lő belőle a Girona,vagy most egy olyan meccs ahol a 16osunk belül nem volt az ellenfél,főleg a második félidőben és 1-1. Ész megáll
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.16. 22:58:44

Zsinórban a 4. remekül lejátszott meccs 10 emberrel. 12 pontból mégis 7 van csak. Nehéz mit mondani, nincs is sok kedvem hozzá... kb annyi, hogy ami pénzünk van, annak a felét fordítsuk sportpszichológusra/motivátorra, a másik feléből meg fizessük le Lewyt, hogy maga kérje a padot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.12.16. 20:56:34

Vártam hogy esetleg visszaallunk egy 4 kp-s rendszerhez,aranyat ért tavaly. De lényegtelen,csak a három pont számot ma este semmi más
Kép
Kép
Kép
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 20:53:24

Ne feledjétek, hogy a Valencia tradicionálisan jól teljesít ellenünk, főleg hazai pályán, nem gálázni jártunk a Mestallaba. Nem várok könnyű meccset, simán benne van, hogy megint pontokat veszítünk, úgyhogy itt kiegyeznék bármilyen győzelemmel, akár kaparós brusztolós játékkal is, csak legyen meg a 3 pont.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 20:00:31

soadroli írta:
2023.12.16. 19:48:04
Kezdő: Iñaki; Cancelo, Kounde, Araujo, Balde; Gundogan, Frenkie de Jong, Pedri; Raphinha, Lewandowski, Joao Felix
Inigo kiesésével viszonylag logikus, hogy egy középhátvédet azért meghagyunk a padra.
Remélem Baldé jó napot fog ki.
Tudja valaki hogy a Valencia milyen stílust játszik? Régen, és még nem is olyan régen is klasszikus kontracsapat voltak.. ennek fényében pont a múltkor sokat emlegetett kp védekezést kéne erősíteni, és inkább előről elvonni forrásokat, embereket. De nem tudom, mi a helyzet jelenleg.

Az elmúlt sok meccs alapján megint egyedül a helyzetkihasználásunkon kéne múljon a végeredmény, attól függetlenül, hogy épp mennyire játszunk jól vagy rosszul. Nagyon kíváncsian várom.
Nagyon nem akarom, hogy pontot veszítsünk, holott szerintem nem lenne az sem katasztrófa. De nem akarom látni azt, ahogy a sajtó és a szurkolók hangadó kisebbsége által elszabadul a pokol. Nem kívánom se Xavinak, se a játékosainknak, hogy ezt meg kelljen élni.

Meg persze magamnak se, unom már, ami a csapat körül folyik, és őszintén hiszem, hogy csak hosszú idő alatt és csak a lehető legnagyobb folytonossággal lehet stabilan kijönni a gondok közül.

UI: Most ránéztem a kispadunkra is, egyszerűen katasztrófa. Tényleg nem tudunk 2-t se úgy cserélni, hogy ne érezzem egyértelmű nagy gyengülésnek.
Fermin jó csere kp-ra, de azért messze nem hasonlítható a kezdők bármelyikéhez.
Lamine és Ferran is tud jó lenni, de sok jóra nem számíthatunk azért egyiküktől sem, az utóbbi hetek alapján, inkább csak azért nem gyengülünk velük, mert többnyire a kezdő támadóink is halálosan bénák.
Christensen az egyetlen cserénk, aki kezdőbe is illeszthető lenne... egészen hihetetlen.
Többiek vagy próba-szerencse ifisták, vagy használhatatlanok.

UI2: Lewa utolsó utáni esélye jön ma, feltéve hogy lesznek labdák amik eljutnak hozzá, illetve lesznek helyzetek, amikkel lehetne mit kezdeni egy jó csatár számára. Utána Guiu és Roque időszaka következik, azt hiszem, aligha veszthetünk nagyot az eddigiek alapján a behelyettesítéssel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.12.16. 19:48:04

Kezdő: Iñaki; Cancelo, Kounde, Araujo, Balde; Gundogan, Frenkie de Jong, Pedri; Raphinha, Lewandowski, Joao Felix
Kép
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.13. 19:39:57

Feast4 írta:
2023.12.13. 16:26:23
La Masia1 írta:
2023.12.13. 14:18:50

Mit akarsz ezzel mondani? Hogy a Barca a PL-ben nem lenne harcban a bajnoki címért...? :)
Ne haragudj, nem kekeckedni akarok, de ezen megakadtam.

Jelenleg tuti nem. A City teljesen más polc, a Pool teljesen más polc, az Arsenal teljesen más polc, a Totthanam szerintem ismét más polc. Ezt a négy csapatot talán meg-meg tudnánk csípni, de annyival gyorsabbak, lendületesebbek, annyival többet mozognak mint mi, hogy hihetetlen. Mindemellett ezek a csapatok mind esélyesek az aktuális nemzetközi kupájukra. Mi nem. Az Aston Villa, Newcastle, a Brigthon az MU körülbelül a mi szintünk.
Én is kb. ennyit próbáltam mondani :)
Az Aston Villa a mi szintünk, aki 2 pontra van a PL 1. helytől és így áll 3. helyen jelenleg, 2 ponttal megelőzve a City-t :wink:
És az ELO-számítás/táblázat szerint, amivel nagy vonalakban az "almát lehet a körtével hasonlítani" jelenleg jobb formában vagyunk, mint az Aston Villa.
Ezt tovább gondolva, simán vezethetnénk is a PL-t jelenleg.
Lehet magasan nekünk lenne a legnagyobb odds-unk a végső győzelemre, de hogy harcban lennénk, az szerintem tuti. 8)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 16:34:41

Feast4 írta:
2023.12.13. 16:26:23
La Masia1 írta:
2023.12.13. 14:18:50

Mit akarsz ezzel mondani? Hogy a Barca a PL-ben nem lenne harcban a bajnoki címért...? :)
Ne haragudj, nem kekeckedni akarok, de ezen megakadtam.

Jelenleg tuti nem. A City teljesen más polc, a Pool teljesen más polc, az Arsenal teljesen más polc, a Totthanam szerintem ismét más polc. Ezt a négy csapatot talán meg-meg tudnánk csípni, de annyival gyorsabbak, lendületesebbek, annyival többet mozognak mint mi, hogy hihetetlen. Mindemellett ezek a csapatok mind esélyesek az aktuális nemzetközi kupájukra. Mi nem. Az Aston Villa, Newcastle, a Brigthon az MU körülbelül a mi szintünk. Minemellett a PL-ben minden más bajnokságnál fontosabb a konstans jó teljesítmény, mert míg a La Ligában elég rintka, hogy a Cadiz veri a Realt azért itt elég gyakori, hogy a Cyristal Palace megveri az MU-t vagy a Newcastle elkapja a Cityt, vagy az Arsenal egy 94 perben lőtt góllal szerencsével veri a Lutont. Mi jelenleg az utóbbi 15 év leggyengébb LaLigájában sem tudunk konstans győzelmi szériát hozni.

De mást mondok, Bundesligában is igen csak össze kéne kapnunk magunkat egy Leverkursen, Bayern, Dortmund, Lipcse négyessel szemben, úgy hogy a Hoffenheim, meg a Stuttgart sem tűnik rosznak, tehát ott is nagyon meg kéne szenvedni a biztos dobogóért is.

Egy normális esetben ha minden klappolna, a Real, és az Atletico lehete nekünk ellenfél a Betis meg a Sociedad csipkedhetné az első négy bokáját, egyébként mindenkit verni kéne. Ezzel szemben itt vezet egy most tudatpsan összerakott Girona és a kiscsapatok ellen bugdácsolunk, a Real azért jóval előrébb van mindenben mint mi, az Atleticoval kb. hasonló számaink vannak.

Tehát akkor van angliában 4 csapat a három dobogós helyre, meg tőlük valamivel gyengébb másik 4 a 4. helyre meg az EL helyekre. Németországban van egy Stabil egyeduralkodó, van mellette egy kiépült fiatal csapat ami jelenleg jobb számokat hoz az egyeduralkodónál és van másik 3-s az utolsó dobogos helyért.

Meg van a La Liga...
Teljesen egyetértek veled.
Kár, hogy nincs olyan, hogy valaki idegen országból csak úgy brahira bekéredzkedne aegy az országnak a bajnokságába. Egy aklimatizációs szezonra, aztán még egyre, hogy már tudja mi a stájsz.
Ha mi a Pl.-ben szerepelnénk reálisan 4-8 hely körül járnánk. Tuti, hogy nem hagyhatnánk ( La Ligában sem kellene) komplett üres hátországot magunk mögött 3 védőre, mert a gyors íveléssel minden csapat KO-ra verne minket. Talán akkor leszoknánk erről a fatális baromságról, építenénk egy megbízható védelmen alapuló csapatot.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.12.13. 16:26:23

La Masia1 írta:
2023.12.13. 14:18:50

Mit akarsz ezzel mondani? Hogy a Barca a PL-ben nem lenne harcban a bajnoki címért...? :)
Ne haragudj, nem kekeckedni akarok, de ezen megakadtam.

Jelenleg tuti nem. A City teljesen más polc, a Pool teljesen más polc, az Arsenal teljesen más polc, a Totthanam szerintem ismét más polc. Ezt a négy csapatot talán meg-meg tudnánk csípni, de annyival gyorsabbak, lendületesebbek, annyival többet mozognak mint mi, hogy hihetetlen. Mindemellett ezek a csapatok mind esélyesek az aktuális nemzetközi kupájukra. Mi nem. Az Aston Villa, Newcastle, a Brigthon az MU körülbelül a mi szintünk. Minemellett a PL-ben minden más bajnokságnál fontosabb a konstans jó teljesítmény, mert míg a La Ligában elég rintka, hogy a Cadiz veri a Realt azért itt elég gyakori, hogy a Cyristal Palace megveri az MU-t vagy a Newcastle elkapja a Cityt, vagy az Arsenal egy 94 perben lőtt góllal szerencsével veri a Lutont. Mi jelenleg az utóbbi 15 év leggyengébb LaLigájában sem tudunk konstans győzelmi szériát hozni.

De mást mondok, Bundesligában is igen csak össze kéne kapnunk magunkat egy Leverkursen, Bayern, Dortmund, Lipcse négyessel szemben, úgy hogy a Hoffenheim, meg a Stuttgart sem tűnik rosznak, tehát ott is nagyon meg kéne szenvedni a biztos dobogóért is.

Egy normális esetben ha minden klappolna, a Real, és az Atletico lehete nekünk ellenfél a Betis meg a Sociedad csipkedhetné az első négy bokáját, egyébként mindenkit verni kéne. Ezzel szemben itt vezet egy most tudatpsan összerakott Girona és a kiscsapatok ellen bugdácsolunk, a Real azért jóval előrébb van mindenben mint mi, az Atleticoval kb. hasonló számaink vannak.

Tehát akkor van angliában 4 csapat a három dobogós helyre, meg tőlük valamivel gyengébb másik 4 a 4. helyre meg az EL helyekre. Németországban van egy Stabil egyeduralkodó, van mellette egy kiépült fiatal csapat ami jelenleg jobb számokat hoz az egyeduralkodónál és van másik 3-s az utolsó dobogos helyért.

Meg van a La Liga...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 15:01:44

Troym írta:
2023.12.13. 14:48:04
Nem írtam egy szóval sem, hogy megbukott.
Azt írom, hogy most isszuk meg a levét, hogy nem ment végig a karrierfokokon. Mintha a Körmend edzője menne edzeni a Lakerst, vagy a Bp Wolves edzője menne a Chicago Bearshez. Igen, alapjaiban ugyanaz a sportág, mégse nagyon látsz ilyesmit. Be is jöhet. De akkor is hiba volt.
Nem véletlen a másik serpenyőben a Frankfurt, Inter, Real kupaelődöntő sem. Nem véletlen a szenvedés és tanácstalanság a kiscsapatok ellen sem.
Tudom, hogy nem írtad, ezt pont arra írtam, hogy szerintem a lehetőségekhez és a rizikóvállaláshoz képest bejött. Most erre azt mondani, hogy abban a pillanatban nem volt helyes döntés, még ha egyéni nézőpont szerinti mértékben utólag azért be is jött, éppen lehet, viszont megalapozatlan sem volt teljesen a dolog, mert a saját szintjén bizonyított, annál magasabbnál meg csak akkor derül ki, ha megpróbáljuk. Megpróbáltuk. Gio hasonló rizikóvállalás lett volna (tapasztalat szempontjából azért persze kisebb), nem látom, hogy az egyik egy "logikus döntés", a másik meg egy marketingfogás.

Alapvetően a mondandóddal egyetértek, és én is úgy gondolom, hogy volt benne marketing, csak szerintem nem az volt a legfőbb faktor, max több hasonló, eleve rizikós lehetőség közül azt választottuk, akiben még ez is megvan. És azért nem kizárt, hogy ez is bejött, az egész Európában legmagasabbi Nou Camp nézettséggel. És azzal is egyetértek, hogy legalább 3-4 év európai edzősködés után kellett volna jönnie. Szerintem ez is volt a terve. De az élet közbeszólt, ez van.

Plusz annyi előnye volt, hogy ő kicsit nyugiban építkezhetett az érkezésének körülményei miatt. Az szerintem senkinek sem hiányzott, hogy elfogyasszunk 3 edzőt 2 év alatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.13. 14:48:04

bence0330 írta:
2023.12.13. 13:06:24
Biztos, hogy volt benne marketing. De azért elég logikus is volt, ha figyelmbe vesszük a körülményeket.

És azért nem lehet Xavira azt mondani, hogy megbukott, és kár volt idejönnie. Még véletlenül sem. Az első éve kb bűvésztrükk volt, ahogy behozott minket a 2. helyre, a 2. évében meg behúzta a bajnokságot plusz egy mikiegér kupát. Sok pozitívumot is hozott emellett. Megmondom őszintén, nem tudok Gio edzői munkásságáról semmit, én már játékosként is alig láttam. Ten Hag ugyanabból a holland ligából érkezett a MU-ba, miközben leiskolázta a csapatával a saját bajnokságát. Látjuk, mire mennek vele. A Xavi által elért eredmények ismeretében elég nehéz lenne kijelenteni, hogy jobb húzás lett volna. Nyilván lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy kupa nélkül állnánk. Ha Xavi megbukott volna itt, mint edző, más lenne a helyzet, akkor lehetne mondani, hogy "hát igen, nála xy és yx jobb lett volna", és jó eséllyel igaz is lenne. A holland egyelőre még mindig a skót bajnokságban van. Ez nyilván nem jelenti, hogy ne lenne jó edző, de számomra legalábbis semmilyen jel nem utal arra, hogy jobb lett volna, mint Xavi.

Xavi szerintem az a kategória, aki másfél évig tökéletesen rendben volt, most kiderül, mennyire tud szintet lépni. Bár nyerni talán megtanultunk vele, és a BL-ben is sok idő után csoportelsőként továbbmentünk, szóval azért szintlépésnek ezt is lehet hívni. Egyelőre úgy tűnik, talán nem elég egy top Barcelonához, de nem is rossz azért. Én megvárom az év végét.
Nem írtam egy szóval sem, hogy megbukott.
Azt írom, hogy most isszuk meg a levét, hogy nem ment végig a karrierfokokon. Mintha a Körmend edzője menne edzeni a Lakerst, vagy a Bp Wolves edzője menne a Chicago Bearshez. Igen, alapjaiban ugyanaz a sportág, mégse nagyon látsz ilyesmit. Be is jöhet. De akkor is hiba volt.
Nem véletlen a másik serpenyőben a Frankfurt, Inter, Real kupaelődöntő sem. Nem véletlen a szenvedés és tanácstalanság a kiscsapatok ellen sem.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.13. 14:18:50

drobika írta:
2023.12.13. 11:17:27
Nálam, és így látszik, hogy ez szubjektív vélemény, a Premier Ligában lévő teljesítményt helyekre bontani, és úgy összehasonlítani a La Ligával az annyit tesz, mintha a dinnyét és az almát hasonlítanánk össze, vagy egy nehézsúlyú bajnokot összeengedni egy pehelysúlyúval.
Két teljesen különböző bajnokság. Sokkal erősebb és kiegyenlítettebb az Angol pontvadászat.
Kérjük be magunkat egy-kéz szezonra és megkapjuk a reális képet.
Mit akarsz ezzel mondani? Hogy a Barca a PL-ben nem lenne harcban a bajnoki címért...? :)
Az EL tavalyi győztese 16. a spanyol bajnokságban; mit nyert Európában a PL 16-dik....? :D

És amúgy az ELO-rangsor alapján az angol csapatok közül csak a City, Pool és Arsenal van előttünk, jobb a Barca, mint a PL 3. Aston Villa, így borzalmasan leegyszerűsítve, de jelenleg a Barca ugyanúgy 3-4. hely körül lenne ott is, mint ahogy a Ligában van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2023.12.13. 15:13:30-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 13:06:24

Biztos, hogy volt benne marketing. De azért elég logikus is volt, ha figyelmbe vesszük a körülményeket.

És azért nem lehet Xavira azt mondani, hogy megbukott, és kár volt idejönnie. Még véletlenül sem. Az első éve kb bűvésztrükk volt, ahogy behozott minket a 2. helyre, a 2. évében meg behúzta a bajnokságot plusz egy mikiegér kupát. Sok pozitívumot is hozott emellett. Megmondom őszintén, nem tudok Gio edzői munkásságáról semmit, én már játékosként is alig láttam. Ten Hag ugyanabból a holland ligából érkezett a MU-ba, miközben leiskolázta a csapatával a saját bajnokságát. Látjuk, mire mennek vele. A Xavi által elért eredmények ismeretében elég nehéz lenne kijelenteni, hogy jobb húzás lett volna. Nyilván lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy kupa nélkül állnánk. Ha Xavi megbukott volna itt, mint edző, más lenne a helyzet, akkor lehetne mondani, hogy "hát igen, nála xy és yx jobb lett volna", és jó eséllyel igaz is lenne. A holland egyelőre még mindig a skót bajnokságban van. Ez nyilván nem jelenti, hogy ne lenne jó edző, de számomra legalábbis semmilyen jel nem utal arra, hogy jobb lett volna, mint Xavi.

Xavi szerintem az a kategória, aki másfél évig tökéletesen rendben volt, most kiderül, mennyire tud szintet lépni. Bár nyerni talán megtanultunk vele, és a BL-ben is sok idő után csoportelsőként továbbmentünk, szóval azért szintlépésnek ezt is lehet hívni. Egyelőre úgy tűnik, talán nem elég egy top Barcelonához, de nem is rossz azért. Én megvárom az év végét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.13. 12:53:08

bence0330 írta:
2023.12.13. 11:46:19
Ez részben igaz, de azért eléggé le van szerintem egyszerűsítve. Ha még csak egy alacsonyabb liga, akkor is rommá alázta Xavi az edzői karrierje legelején látványos játékkal a mezőnyt. És hát ott az nyilván nem korrekt viszonyítási alap, nem lehet tudni, mit csinálna nálunk vagy egy PL-ben, de mást onnan nem tud tenni, mint rommá alázni mindenkit, akivel játszanak. Az Al Saddal nem tudja megverni a Reált, mert játszani sem tudnak, és ha mégis, nyilván totál más az állomány, úgyhogy ebből csak arra lehetett következtetni, hogy Xavi ígéretes edző, elhozzuk. Én ebben sok hibát nem látok. Mármint ha azt veszem alapul, hogy igazi top3-4 edzőt nem tudunk szerződtetni, aki majdnem garancia a sikerre.
Szóval ha Börg Jörgensson ugyanezt megteszi, aztán kivásárolja magát onnan és eljön ide, akkor ok. De nyilván az, hogy ebben a rendszerben nevelkedett ÉS világklasszis játékos volt, az azért még szép, hogy sokat nyomott a latban. Mindenhol sokat nyom. Nem garancia semmire, de plusz pont.

Xavi amúgy szerintem minimum addig nem akart jönni, amíg itt játszik csapattársa, erre utalgatott is interjúkban. Szóval szerintem ez nem indok, ez a része azért történt meg, mert iszonyat sürgős volt olcsón leakasztani valakit. És olcsón nem tudom, ki tudtunk volna még szerződtetni, aki vagy top edző, vagy ígéretes és látszólag van benne potenciál.

Amúgy szerintem is korán jött, meg szerinte is korán jött. Mivel ez a klub kérésére (könyörgésére) történt, iszonyatos mélyponton, ezért is volt vele jóval nagyobb a türelem, szerintem jogosan.
Bocs, de ez a lépés marketing volt anno.
Szakmai és megfizethető döntés 2021 őszén Gio lett volna. Ő is exjátékos, de nem katalán legenda, hanem holland. Hogy mekkora világklasszis volt, az nyilván kérdőjeles.
2021 novemberében nem volt épp csapata, addigra lehúzott 8 évet a Feyenoordnál, mint u21, felnőtt pályaedző, végül 4 évig vezetőedző. Végigjárta a lépcsőfokokat és felépített abból a teljesen semmitmondó csapatból egy bajnok, 2* kupagyőztes csapatot. És Európában, nem a maláj másodosztályban.
A katari liga kedves, aranyos játszótér, de nem készít fel semmire, ez pont most látszik hétről hétre.

Gondold végig ott mi is egy nemzetközi meccs: rangadó a Pakhtakor FC üzbég bajnok ellen. Ez egy tényleges csapat 2019 Ázsia BL. Vezetőedző Maksim Shatskikh. Na őket 2 ponttal előzte a csoportkör végén a Xavi féle Al-Sadd.


A felépített taktikát, elképzelést kiismerte mindenki. Felkészült rá, megkeresték a gyengeségeit és ki is használják. Ezért érzi a legtöbb szurkoló, hogy romlik a játékunk főleg kis- közepes csapatok ellen. Most kéne új dolgokat kitalálni, amivel meg lehet lepni egy Osasunát, Rayot, Alavest. Ehhez kell tapasztalat, hogy ilyenkor mihez kéne nyúlni, de nem csak neki, a stábnak sincs. Megyünk Valenciába, előre borítékolom az 1-1et és mi fogunk kaparni az egyenlítésért himi-humi helyzetekkel.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 11:46:19

Troym írta:
2023.12.13. 11:32:26
Teljesen egyetértek. Ha mondjuk Börg Jörgensson 39 éves svéd edzőt hoznánk az Al-Ahlitól (fikció) mindenki egy emberként tüntetne, hogy egy századrangú ligában edzősködő tapasztalatlan edző mégis milyen szakmai szempontok szerint alkalmas a világ top20 egyik klubját vezetni. Magyarán annyi számított, hogy játékos volt a csapatnál, semmi más.
Ez részben igaz, de azért eléggé le van szerintem egyszerűsítve. Ha még csak egy alacsonyabb liga, akkor is rommá alázta Xavi az edzői karrierje legelején látványos játékkal a mezőnyt. És hát ott az nyilván nem korrekt viszonyítási alap, nem lehet tudni, mit csinálna nálunk vagy egy PL-ben, de mást onnan nem tud tenni, mint rommá alázni mindenkit, akivel játszanak. Az Al Saddal nem tudja megverni a Reált, mert játszani sem tudnak, és ha mégis, nyilván totál más az állomány, úgyhogy ebből csak arra lehetett következtetni, hogy Xavi ígéretes edző, elhozzuk. Én ebben sok hibát nem látok. Mármint ha azt veszem alapul, hogy igazi top3-4 edzőt nem tudunk szerződtetni, aki majdnem garancia a sikerre.
Szóval ha Börg Jörgensson ugyanezt megteszi, aztán kivásárolja magát onnan és eljön ide, akkor ok. De nyilván az, hogy ebben a rendszerben nevelkedett ÉS világklasszis játékos volt, az azért még szép, hogy sokat nyomott a latban. Mindenhol sokat nyom. Nem garancia semmire, de plusz pont.

Xavi amúgy szerintem minimum addig nem akart jönni, amíg itt játszik csapattársa, erre utalgatott is interjúkban. Szóval szerintem ez nem indok, ez a része azért történt meg, mert iszonyat sürgős volt olcsón leakasztani valakit. És olcsón nem tudom, ki tudtunk volna még szerződtetni, aki vagy top edző, vagy ígéretes és látszólag van benne potenciál.

Amúgy szerintem is korán jött, meg szerinte is korán jött. Mivel ez a klub kérésére (könyörgésére) történt, iszonyatos mélyponton, ezért is volt vele jóval nagyobb a türelem, szerintem jogosan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.13. 11:32:26

drobika írta:
2023.12.13. 11:25:47

A tények azok tények, és bizony vannak sportszakmai vonatkozásai. Annak is, amit be sem írtam, hogy a testvér a második ember az edzői stábban...Minimum nem egészséges, és kérek egy hasonló példát, ha tud valaki. Nem olyan ember a másodedző, aki, aki esetleg megfogalmazna súllyal az edzővel néha ellenkező véleményt. Természetes, hogy egy elnök bízik az edzőben. Aki viszont nem látja Xavi kinevezésének okait, az nem akarja látni. Ha valaki Xavi edzői sikereire hivatkozva hozza ide őt, akkor legyen szíves ezeket a sikereket bemutatni. Bizony nem kevés indok volt amellett, hogy a játékosunk volt, ismeri a játékosokat, mert együtt játszott velük.
Teljesen egyetértek. Ha mondjuk Börg Jörgensson 39 éves svéd edzőt hoznánk az Al-Ahlitól (fikció) mindenki egy emberként tüntetne, hogy egy századrangú ligában edzősködő tapasztalatlan edző mégis milyen szakmai szempontok szerint alkalmas a világ top20 egyik klubját vezetni. Magyarán annyi számított, hogy játékos volt a csapatnál, semmi más.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése