Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.03.01. 22:13:05

Kicsit off, és elnézést érte, de azért annyira mégsem.
A Digi kábeles előfizetőinek üzenem, hogy mától bekerült a Sport1 HD a csatornák közé, tehát holnap a klasszikus tökéletes képminőségben élvezhető!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2013.03.01. 21:53:41

Kíváncsi vagyok milyen lesz a játék Xavi nélkül a Real ellen. Én most kihagynám Pedrot a kezdőből és beraknám inkább Villát, eleget vártunk arra hogy végre egy igazi lehetőséget kapjon, itt az ideje.
Én egy döntetlennel is kiegyeznék, nem vágyom nagyon revansra, azt inkább a Milan ellen tartogassuk mert az sokkal fontosabb.
Vamos!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.03.01. 21:44:54

Stalkyard írta:Én vagyok az egyedüli, akinek most r.hadtul nincs kedve még egy klasszikushoz? :)
Igen.
Amúgy nem, de remélem megverjük őket, nehogy azt higgyék, hogy most már ők a legjobbak. :)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.03.01. 21:36:05

Én vagyok az egyedüli, akinek most r.hadtul nincs kedve még egy klasszikushoz? :)
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2013.03.01. 20:59:13

Fórumszabályzat írta:Fantasy kezdők feldobása, kibeszélése tilos az egész fórumon!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3903
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.01. 20:40:29

Zsazsa Jr írta:
Alcantara írta:Egy esetleges Messi kispadozás még teljesebbé tenné a képet.
Nyilván ennek nincs realitása.
Persze, akkor már miért nem inkább a B csapattal állunk ki a real ellen? :lol: :lol:
Nem is rossz ötlet! Nem értem, hogy a szakvezetésnek ez miért nem jutott az eszébe! :D

Gondolom "Madridéknál" sem a "gálatizenegy" lép pályára a MU elleni meccs előtt.

Szerintem a mi "B" csapatunk agyonvágná az övékét. :lol:
Avatar
Zsazsa Jr
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.02.28. 11:01:47

2013.03.01. 19:31:23

Alcantara írta:Egy esetleges Messi kispadozás még teljesebbé tenné a képet.
Nyilván ennek nincs realitása.
Persze, akkor már miért nem inkább a B csapattal állunk ki a real ellen? :lol: :lol:
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2013.03.01. 19:13:15

19 fős keret

Valdés, Pinto
Alves, Piqué, Bartra, Puyol, Mascherano, Alba, Adriano
Song, Busquets, Iniesta, Thiago, Cesc,
Pedro, Messi, Tello, Alexis and Villa.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3903
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.01. 19:00:37

connor írta:
Alcantara írta: Elnézést, de nem értem igazán, bár terjedelmes az írás. A két edző regnálása között nagyon sok csapat és edző (évek?) volt. Mire is gondolsz konkrétan?
A Pep által kitalált taktika alapja Cruyff-féle rendszer. Annak a focinak plusz az utánpótlás-nevelésnek az alapjait a holland rakta le.
Ezt én magam is tudtam jó pár éve. Viszont az, amit te leírtál valahogy teljesen más értelmet nyer abban a dagályos szövegkörnyezetben. Biztosan én nem tudtam értelmezni, de mivel semmi jelentősége nincs, ezért úgy gondolom hagyjuk is.
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.03.01. 17:41:09

Mikor lesz kerethirdetés?
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.03.01. 13:53:16

Hát, úgy tűnik a sors most a kezünkre játszik: Xavi és Fabregas kisebb sérülés miatt kihagyja a meccset. Azt írják, hogy már kedden sérülten játszottak. Csak azt nem értem, hogy mi a lópikuláért kell sérült embereket pályára küldeni? Főleg ilyen fontos meccsen? Beinjekciózva? Így sokkal inkább hátráltatják a csapatot! (Hátráltatták is!) Ilyen marhaságokkal verjük meg saját magunkat!
Most akkor úgy néz ki, hogy Thiago kezdhet.
Barcelona UnityIsStrenght
Jugador del Barça
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2012.04.15. 15:04:50

2013.02.28. 22:33:09

Barcaman1993 írta:
Fabregast miért nem osztotta senki a Sevilla meccstől február elejéig? Erről ennyit. Átmenetileg nem megy a csapatnak, őt sikerült mindenkinek megtalálnia. De Xavit, Messi, Pedrot, Piquét ugyanúgy nyugodtan elővehetné bárki, de vhogy mindig ugyanaz az ember van megtalálva. Továbbra sem Fabregasszal van gond, hanem a taktikával.

A 2011-es BL döntő óta egy olyan párharcot nem nyomtunk le nagycsapat ellen, ahol úgy teljesítettünk volna, ahogy korábban. Vagy a szerencse szegődött mellénk piszkosul, vagy elkentek minket. De az, ami előtte jellemzett minket, hogy esélyt nem adtunk senkinek, az már az említett meccs óta nincs meg. Ajánlanám a játék sebességét és a taktikát összehasonlítani, a BL döntővel, vagy az 5-0-al és az utóbbi idők rangadóival. Ég és föld.
Félre értettél valamit, ugyan is mi nem Fabregas játékát vagy fontosságát kérdőjeleztük meg. Amikor megérkezett (végre) hozzánk, akkor legalább annyira örültem neki, mint Villának. Arról van szó, hogy nem találják neki a posztját (amiről nem Cesc tehet). Xavi helyén pokolian gyors és jó megoldásai vannak Iniestával, na de ahhoz le kell venni Xavit. Szélen meg nincs értelme erőltetni, mert a PMV a leghatékonyabb szerintem még mindig! Kis csapatok ellen mehet szélen Cesc gond nélkül. Mi most a bukott meccseket elemezzük ki és arra jutottunk, hogy Xavi-Ini-Fabregas közül valakit ki kell venni. És inkább Cescet kéne lehozni, Init meg visszaléptetni a középpályára Xavi mellé. És továbbra is fontosnak tartom Cescet egy 60-70. percben cserének Xavi helyére ezeken a találkozókon!
Barcelona Unity is Strenght!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.02.28. 21:57:22

Barcelona UnityIsStrenght írta:
"Másrészt volt egy Xavi-Iniesta tengelyünk a középpályán"
Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy eredetileg én (és többen is) Cescet Xavi utódjának tekintettük és azt gondoltuk majd jó lesz a 60-70. percben egy friss középpályás. Csak aztán kellettek a játék percek Cescnek is és nem kispadozhatott (mentek a sajtóba folyamatosan a beszólások: Na Cesc át jött az Arsenalból a Barca-ba kispadozni...)! Kis csapatok ellen nem jött ki annyira, hogy szélen nem az igazi! Aztán elkezdtük Xavi mellet játszatni, de most kiderült, hogy az sem fekszik neki igazán.

"A csapat igazi gyengesége a rangadókon mutatkozik meg."
Igen, mert egy szervezett csapat sokkal felkészültebb, sokkal több lehetősége van és azon kívül a Milan is és a Real is az előző meccsekből, már alaposan feltudott készülni ellenünk és így egy rosszul megtervezett felállás (kicsit gyengébb játék) már egyből a bukáshoz vezet.
Fabregast miért nem osztotta senki a Sevilla meccstől február elejéig? Erről ennyit. Átmenetileg nem megy a csapatnak, őt sikerült mindenkinek megtalálnia. De Xavit, Messi, Pedrot, Piquét ugyanúgy nyugodtan elővehetné bárki, de vhogy mindig ugyanaz az ember van megtalálva. Továbbra sem Fabregasszal van gond, hanem a taktikával.

A 2011-es BL döntő óta egy olyan párharcot nem nyomtunk le nagycsapat ellen, ahol úgy teljesítettünk volna, ahogy korábban. Vagy a szerencse szegődött mellénk piszkosul, vagy elkentek minket. De az, ami előtte jellemzett minket, hogy esélyt nem adtunk senkinek, az már az említett meccs óta nincs meg. Ajánlanám a játék sebességét és a taktikát összehasonlítani, a BL döntővel, vagy az 5-0-al és az utóbbi idők rangadóival. Ég és föld.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Barcelona UnityIsStrenght
Jugador del Barça
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2012.04.15. 15:04:50

2013.02.28. 21:44:49

Connor
Majdnem 100%-ban egyetértek, egy kicsit kiegészíteném amit írtál.
"Másrészt volt egy Xavi-Iniesta tengelyünk a középpályán"
Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy eredetileg én (és többen is) Cescet Xavi utódjának tekintettük és azt gondoltuk majd jó lesz a 60-70. percben egy friss középpályás. Csak aztán kellettek a játék percek Cescnek is és nem kispadozhatott (mentek a sajtóba folyamatosan a beszólások: Na Cesc át jött az Arsenalból a Barca-ba kispadozni...)! Kis csapatok ellen nem jött ki annyira, hogy szélen nem az igazi! Aztán elkezdtük Xavi mellet játszatni, de most kiderült, hogy az sem fekszik neki igazán.

"A csapat igazi gyengesége a rangadókon mutatkozik meg."
Igen, mert egy szervezett csapat sokkal felkészültebb, sokkal több lehetősége van és azon kívül a Milan is és a Real is az előző meccsekből, már alaposan feltudott készülni ellenünk és így egy rosszul megtervezett felállás (kicsit gyengébb játék) már egyből a bukáshoz vezet.

"szükség lett volna egy igazi góllövő megszerzésére a nyáron."
Ezzel azért vitatkoznék, mert tulajdonképpen így is sokan kispadoznak, csatárból végül is el vagyunk látva rendesen! Az, hogy Alexis idén nem teljesít jól az egy másik kérdés (arra elég nehéz felkészülni). Villaval szerintem nincs gond, amennyit ő játszott és amennyi gólt rúgott ez teljesen normális eredmény. Pedro talán egy picit gyengébb, mint szokott. Inkább a védelmet kellett volna erősíteni, de azt mondjuk úgy, hogy S.O.S -ben! Nem is értem, hogy Chelsea elleni kiesés miért nem volt elég intő.

"Ugyanakkor érthetetlen módon igény nem volt egy középhátvédre. Helyett elköltöttünk egy valag pénzt arra az Alex Songra, aki Busquets mögött esélyt sem fog kapni a kezdőbe kerüléshez. "
Eredetileg azért igazoltuk le Songot, mert azt gondolta a vezetőség, hogy ő középső védőt is fog tudni játszani. Hát amikor berakták középső védőnek, akkor kiderült, hogy k*rvára nem:D. Ez ennyi igazából... Nem volt egy jó döntés, de viszont 1 játékosra (Busira) rábízni egy teljes szezont azért az se lett volna túl következetes lássuk be! Külön venni egy belső védőt, arra már nem volt keret, mert Neymárra gyűjtenek.

"Ezt egy védelem sem bírja el."
Pláne nem akkor, ha ráadásul C Ronaldo rohangál a kapunk előtt... Érdemes megfigyelni a 2. kapott gólunkat a Real ellen. Annyi volt a játék, hogy megfogták és előre vágták a labdát (nem is nézte merre lövi Özil, csak menjen előre). Komolyan mondom így támadást indítani és még sikeresen is befejezni vicc. Nagyon rosszul védekeztünk
Barcelona Unity is Strenght!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.28. 21:38:32

Vakmacska írta:Én tartok tőle, hogy Műringyó rátesz még egy lapáttal, a fiúk meg nem szedik össze magukat, és nagyon beleszaladnak a késbe. Meg sem lepődnék rajta, ha most egy méretes zakót kapnánk. De rohadtul fájna.

De közben meg drukkolok, hogy sikerüljön visszavágni a vereségért.
Reménykedek benne.
Hát sajnos...
Bennem van ez a kettősség.
ilyenkor szokott az x jönni. bár egy győzelemnek termeszetesen jobban örülnék :twisted:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.02.28. 21:23:18

Alcantara írta: Elnézést, de nem értem igazán, bár terjedelmes az írás. A két edző regnálása között nagyon sok csapat és edző (évek?) volt. Mire is gondolsz konkrétan?
A Pep által kitalált taktika alapja Cruyff-féle rendszer. Annak a focinak plusz az utánpótlás-nevelésnek az alapjait a holland rakta le.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.28. 21:10:55

Én tartok tőle, hogy Műringyó rátesz még egy lapáttal, a fiúk meg nem szedik össze magukat, és nagyon beleszaladnak a késbe. Meg sem lepődnék rajta, ha most egy méretes zakót kapnánk. De rohadtul fájna.

De közben meg drukkolok, hogy sikerüljön visszavágni a vereségért.
Reménykedek benne.
Hát sajnos...
Bennem van ez a kettősség.
Barcelona UnityIsStrenght
Jugador del Barça
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2012.04.15. 15:04:50

2013.02.28. 20:40:14

Xbalix

"Ebbol latszik h nem ertesz hozza. Piquet kozepcsatarnak. De maj minnnya... Utolso 5 percekre lett felrakva neha minden mindegy alapon. Olvasom itt a hszeket, h mit meg hogy kellene. Kozben "csak" az edzonknek kellene visszaternie. Na peace"

Tény és való én nem vagyok edző, ezért nem értek annyira hozzá. De ezek szerint te nem olvastad el amit írtam, vagy kettőnk közül te nem érted! Én nem azt mondtam, hogy Piqué legyen a csatár. Azt mondtam, hogy lehetne akár védekező középpályás poszton is. Nem igaz, hogy csak utolsó 5 percekre lett felrakva. Több meccsen is egy egész félidőt legalább a félpályán és azon túl töltött még a Pep korszakban. Abban egyetértünk, hogy Tito nélkül nyilván lelkileg gyengébb a csapat, de semmi több. Nem érdemes abba belemenni, hogy HA most ő itt lenne... mert nincs. (egyébként akkor se állnánk sokkal jobban szerintem).

Nekem teljesen mindegy, hogy ki hol játszik, ha nyerünk! A véleményem továbbra is változatlan a középpályára kell még egy szűrő, vagy magasabb ember...
Peace!
Barcelona Unity is Strenght!
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2013.02.28. 20:30:49

Én szerintem hétvégén nagy verést fog kapni a Madrid és utánna a Milan ellen tovább jutunk,mert a szerencse fórgandó remélem ez a kezdő lesz szombaton;Valdes,Alves,Pique,Puyol,Adriano,Busquets,Thiago,Iniesta,Messi,Villa,Tello.Hajrá BARCA!!!!!!!!!!!!
Barca Barca Baaarca
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.02.28. 20:22:05

Milán, Real, Sociedad elleni vereségek alkalmával mindig a sokak által gála tizenegynek nevezett csapat volt fent. Valencia elleni döntetlennél, annyi változtatás volt, hogy Puyol helyén Mascherano játszott. :arrow: Eredményeket ismerjük (9 kapott, 4 rúgott gól)

Egyedül a Malaga ellen hazai pályán jött be ez a felállás (Puyol helyén Mascherano), de azon a meccsen is két gól kaptunk...

Ha ezek után nem veszi észre a vezetőség, hogy ez nem jó felállás, és kidobja ezt a 11-et szombaton és a Milán ellen .... :roll:
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.02.28. 20:21:31

Én bízom nagyon a csapatban és remélem,hogy legalább a bajnokságot megnyerik,elvégre a 2. legfontosabb cím!
A BL sajnos tuti bukta,2 ilyen nagy pofon után örülök ha a mentálisan szétzilált csapat nem kap ki odahaza is a Milantól.Inkább akkor legyen egy 2-2es döntetlen egy gólhelyzetekkel teli meccsen.
A bajnokságban is lehetnek gondok hiszen hétvégén idegenben Real majd később idegenben Atm Madrid és a -16ból -10 is lehet gyorsan. Meg még rajtuk kívül is van pár idegen meccs...
Nem kellemes kimondani de lassan úgy vagyok vele,hogy csak húzza ki valahogy a csapat ezt az évet a bajnokság első helyén aztán nyáron új edző,új hátvédek,új csatár,új kapus,új taktika és feltámadás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sörvirsli 2013.02.28. 20:22:26-kor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.28. 19:14:22

lui1698 írta:
nagyiibarca írta:gyakorlatilag momentuma sem volt amikor be jött a Madrid ellen
0-3-nál, egy lefutott meccsen hatalmas motiváció beszállni.

Arról nem is beszélve, hogy jó 10 perccel a 3. gól előtt már az ő nevét kántálták a nézők, hogy ugyan álljon már be ez a szegény gyerek, mert még ha nem is Cannavaro szinten védekezik, legalább gólt lőni tud (ami szerintem csatárok esetében nem hátrány).
őszintén :nem nagyon értem, hogy ami nekem szembetűnő és nyilvánvaló az másoknak hogy nem látható. Villa teljesítménye nem csak most (volt)gyenge, hanem állandóan. én nagyon is megértő sőt reménykedő vagyok vele szemben, de egyszerűen nem látom az erényeit. az hogy Alves a sokadk beadásával eltalálta a fejét az lenne a gólérzékenysége? azt látom hogy a helyzetei 95% át nem képes megoldani, vagy lemarad a neki fellőtt labdákról vagy elsodorják, vagy kihagyja a ziccereit. védekezésben alig ér valamit mert a sérülése óta (nyilván joggal) fél az ütközésaktől . az igaz, hogy keveset játszik nyilván ez is tény de azzal a kevéssel soha nem azt igazolja , hogy ott a helye.(szerintem) a közösnség szereti ez is olyan tény amit nem igen értek, de nyilván nosztalgia. én nem írígylem tőle, de hogy nem ő a mi emberünk abban biztos vagyok.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3903
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.02.28. 19:06:00

[quote="connor"]Érdemes végiggondolni mi vezetett odáig, hogy a 2011-es világlegjobb csapata 2013 elejére válságba kerüljön. Mert válság van. Nem óriási a probléma, de hazudik, aki azt mondja, hogy minden rendben.

A csapatépítés kb. már Cruyff-al elkezdődött, végül Pep-nél csúcsosodott ki.




Elnézést, de nem értem igazán, bár terjedelmes az írás. A két edző regnálása között nagyon sok csapat és edző (évek?) volt. Mire is gondolsz konkrétan?
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.02.28. 18:30:17

Érdemes végiggondolni mi vezetett odáig, hogy a 2011-es világlegjobb csapata 2013 elejére válságba kerüljön. Mert válság van. Nem óriási a probléma, de hazudik, aki azt mondja, hogy minden rendben.

A csapatépítés kb. már Cruyff-al elkezdődött, végül Pep-nél csúcsosodott ki. Kétszer is - 2009-ben és 2011-ben. A 2 győztes BL döntőn. 2011 után indult meg a lejtőn a csapat. Szépen lassan.
Volt egy Valdes-Alves,Piqué,Mascherano/Puyol,Abidal-Busquets, Xavi,Iniesta-Villa,Messi,Pedro alapcsapatunk. Ennek a csapatnak több főbb erőssége is volt.

Egyrészt Alves az egész jobbszél befutására képes volt, most is az. Ez által Pedro-nak több lehetősége volt befelé húzódni, esetenként már-már a középcsatár pozíciójába. Ennek a legjobb példája a 2011-es BL döntőn szerzett gólja. (érdemes megnézni) De ugyanezt megcsinálta Villa is a másik oldalról. A két szélső támadó rendszeres középre húzódása adott lehetőséget Messinek, hogy visszább húzódjon és mélységből tudjon megindulni, passzolni. Pedro-ban és Villa-ban bármikor benne volt a gól, lekötötték a védők figyelmét, így több hely Maradt Messinek. A szélső védekezést tekintve igaz, hogy Alves rendre fennragadt a támadásoknál, de mivel Abidal fő feladata és erőssége a védekezés volt, így Busquets segítségével az ellenfél szinte mindig 4 védővel találta szemben magát a kontratámadásoknál. Ezeknél vagy Piqué húzódott ki Alves helyére, az ő helyére pedig Busquets lépett hátra, vagy Busquets ment ki a vonal mellé labdát szerezni. Ez egy tökéletes gépezet volt.
Másrészt volt egy Xavi-Iniesta tengelyünk a középpályán. Labdabiztos, pontos, kreatív játék volt ennek a jellemzője, mindenki félt tőlük. Ez a páros kiegészülve egy Busquets-el, remekül meg tudta akasztani az ellenfél támadásait - már az ellenfél térfelén.
Az igaz, hogy a csapatunk fizikálisan gyenge volt már akkor is - a többi élcsapat 180-190 cm-es védekező alakzataihoz, atletikusabb játékosaihoz képest képest -, de a szervezettség és az ügyesség a fizikai hátrányt képes volt ellensúlyozni.

Mi maradt mára ebből?
A csapat játéka szinte semmit sem változott 11/12-ben. Papíron talán erősödtünk is. De csak papíron.
Cesc leigazolásával elviekben egy olyan játékos érkezett, aki saját nevelés, érzi a játékunkat, remek társa lehet vagy Xavi-nak vagy Iniesta-nak. Éppen csak azt felejtette el a vezetés, hogy Fabregás 8 :!: éven keresztül egy olyan poszton játszott és vált klasszissá, ami a Pep-féle Barcelona-ban nem létezik. A beépítésével megbomlott az egykor félelmetes Xavi-Iniesta tengely - tehát a csapat egyik erőssége jócskán meggyengült. Cesc viszont azóta sem találja a helyét, a teljesítménye elég hullámzó. Ha Xavi/Iniesta helyén a kp-án játszik, akkor túl távol kerül a kaputól, ha pedig szélső csatárként, akkor túlságosan kitolódik a szélre, amihez a kellő gyorsasága nincs meg. Nem érzi úgy a többieket sem, mint mondjuk az előtte 7-8 évet együtt játszó Xavi és Iniesta. Tulajdonképpen olyan értéké veszítette el vele a csapat, amit máshogy nem lehet pótolni.
Thiago más tészta, ő még nagyon fiatal, belőle bármi lehet.
Sánchezzel pedig jól befürdött a csapat. Támadót küldünk el (Bojan), helyette pedig egy szélsőt igazoltunk. Pep elgondolása valószínűleg az lehetett, hogy Sánchez gyorsasága és technikája pótolni fogja azt, hogy kapura veszélytelen. Nem így történt. Sánchez ugyan gyors, de technikásnak korántsem olyan technikás, mint azt sokan még itt is hiszik. Olaszországban rendre volt területe és ideje lekezelni a labdát, utána megindulni és bemutatni pár olyan begyakorolható trükköt, mint a biciklicsel vagy a marseille roulette. Nálunk nincs területe és ideje erre. Nálunk szinte már a labdakezelésnél el kell kezdeni a cselt, mert nem marad idő dédelgetni a labdát. Erre viszont Sánchez képtelen. Azért csetlik-botlik, mert már a labdakezeléssel is gondja van - ahhoz, hogy cselt tudjon bemutatni sietnie kell, ezért kapkod. Sánchez játékával éppen ezért nem kicsit gyengül a támadósorunk. Pedro sem az a kimondott gólvágó, így tehát ha együtt lépnek Sánchez-zel pályára, a góllövést szinte egyedül Messi képes csak végrehajtani. Villa játékának kivételével a 2011-es csapat újabb erősségéből vált gyengeség. Az sem megoldás, hogy Iniesta-t kitesszük a szélre, mert ezzel alapvetően bontjuk meg a középpálya magabiztosságát, a csatársor pedig így sem lesz gólerősebb. A Messi- centrikus játékot pedig a rangadókon nem bírja el a csapat. Sem 2012-ben nem bírta, sem idén. Persze, a kicsik ellen fossa a gólokat a Bolha és az eredményekkel sincs igazán probléma, mert a felépített játékrendszer még mindig tökéletes, a játékoskeretek közötti különbség pedig a ligában kiütközik. A csapat igazi gyengesége a rangadókon mutatkozik meg.

Azt persze senki sem láthatta előre, hogy tavaly Villa-val és idén és tavaly is Abidal-lal hosszú távon nem tervezhetünk. Villa kiesése és szinte állandóan megkérdőjelezett formája (néha jogosan, néha jogtalanul) miatt szükség lett volna egy igazi góllövő megszerzésére a nyáron. Ezt a vezetőség nem tette meg. Hibáztak. Puyol sorozatos sérülései és életkora miatt szükséges lett volna már 2011 nyarán, de legkésőbb 2012 nyarán egy középhátvéd igazolása. Az látszódott már akkor is, hogy az edző(k) felől a fiatal középhátvédjeink felé nincs meg a kellő bizalom - inkább játszott Busquets középső védőt, mint mondjuk Bartra vagy Fontás. Ugyanakkor érthetetlen módon igény nem volt egy középhátvédre. Helyett elköltöttünk egy valag pénzt arra az Alex Songra, aki Busquets mögött esélyt sem fog kapni a kezdőbe kerüléshez. Felmerül (bennem) a kérdés, mi lett volna, ha mondjuk hozunk egy középhátvédet és Busquets pihentetését Mascherano-val oldjuk meg és akkor Dos Santosról még szó sem esett. Újabb hiba az igazolási politikában.

Végül a csapat utolsó erősségét, a hátsó stabilitást is sikerült megbontani egy rossz igazolással. Maxwell távozásával és Abidal megbetegedésével Adriano maradt az egyetlen balhátvéd a csapatban, adott volt tehát a feladat, hogy igazoljunk egy balhátvédet. Alba lett a megoldás, aki a spanyol válogatottban Alves szintű támadómunkát mutatott be, ami imponáló volt a széljátékot erősíteni akaró Tito számára. Egy dolgot azonban egyáltalán nem vett figyelembe. Lehet, hogy Alba játékát a spanyolok elbírják, anélkül, hogy a védekezésük gyengülne, sőt, Arbeloa is elöl ragadhat néha - akárcsak nálunk Alves - mivel a spanyolok 2 védekező középpályással állnak fel, akik képesek pótolni a fennragadó szélsőket és megadni a megfelelő stabilitást a hátsó alakzatnak az ellenfél kontráinál. A Barcelona azonban még mindig csak 1 vkp-sal játszik, így ha Alves-en kívül a másik szél is üresen marad a kontráknál, az ellenfél támadását csakis a két középhátvédnek - kiegészülve adott esetben Busquets-el - kellene elhárítani. Ezt egy védelem sem bírja el. Gyakorlatilag így meccsről meccsre 3 védős taktikával áll fel a csapat, mert nincs hátul bal oldalt egy Abidal. Alba tehát akármennyire is tűnik a gólpasszai, góljai miatt jó igazolásnak, a védelmünk borzasztó teljesítményéről legfőképp ő tehet - még akkor is, ha nyilván ezért nem ő a felelős, ő is a legjobbját próbálja nyújtani. Nem ő a taktika kidolgozója.

Így jutottunk el odáig, hogy a 2011-es csapat összes erősségét sikerült gyengeséggé formálni és szinte teljesen ellehetetleníteni a csapat helyzetét a rangadókon. Lehet mondani, hogy azért szenvedtünk így, mert Tito nem volt itt, de ezt az idei taktikát alapvetően ő dolgozta ki.

Mi segíthetne? Átgondoltabb igazolások és egy új taktikai fogás, ami nem gyökeresen változtatja meg a csapat játékát, de új feladat elé állítja a riválisokat.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.02.28. 16:43:38

nagyiibarca írta:gyakorlatilag momentuma sem volt amikor be jött a Madrid ellen
0-3-nál, egy lefutott meccsen hatalmas motiváció beszállni.

Arról nem is beszélve, hogy jó 10 perccel a 3. gól előtt már az ő nevét kántálták a nézők, hogy ugyan álljon már be ez a szegény gyerek, mert még ha nem is Cannavaro szinten védekezik, legalább gólt lőni tud (ami szerintem csatárok esetében nem hátrány).
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Válasz küldése