Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7408
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.21. 20:53:55

Yokozuna írta: Ilyen gyenge csereembereink régen nem voltak. Még egy két sérülés, és jönnek a vereségek. Ezek a fiatalok miért nem a B csapatot erősítik, ha egyáltalán ott erősítést jelentenek. Egyelőre talán a kölcsönadott játékosokból kéne visszahívni párat, és ha ők sem válnak be, akkor amint lehet, sürgősen igazolni kell. LE-nek egyelőre szerencséje van, de Rafinha súlyos sérülése figyelmeztető jel. Be kéne ismernie, hogy a Munir, Sandro párosnak adott bizalom óriási tévedés volt, és ezt a terhet nem kéne tovább cipelnie a csapatnak.
Én azért nem írnám le így a két fiatalt. Nem tudom hány B- meccset láttál, de ott azért teljesítettek. Munirnak van egy B-csapatos szezonja aztán már az első csapatnál is van, ahol ráadásul idegen poszton is játszott 22 perccel a háta mögött. Ráadásul Messi és Neymar mellett kellett bizonyítani, úgy hogy túl nagy labdákat nem is kaptak.
Sandro pedig azért az előszezonban és tavaly amikor játszott sem volt elveszett.
Azt pedig végképp ne felejtsük, hogy alig 20 éves játékosokról beszélünk. (Munir három hete töltötte be)
Sokan folyamatosan Messiket várnak.
Ha mindenkiről így gondolkoznánk, akkor Bisuquets, Piqué, Xavi de még Ini sem nálunk játszana/játszott volna. Busit két lábbal akarta mindenki kirúgni, mert olyan szinten gyenge volt és az volt a vélemény, hogy csak az apja miatt van ott, de Xavit sem nagyon akarta senki marasztalni, pedig akkor már nem a legelső szezonját futotta. Vagy ott van Rafinha, akit szintén egy negyedik számú cserének néztek, vagy adták volna tovább mostanra pedig bátran kezdhetne rotálásnál és mennyire hiányzik.
Érthető, hogy most erősebb a csapat és nagyobb az eredménykényszer, mint a fentiek idején, de egyesek két-három "félmeccs" után már falábúzzák őket.

De rátérve a meccsre, Alvest én nagyon gyengének éreztem és lehet, hogy a sérülése miatt, de vagy megkopott a sebessége vagy iszonyatosan flegma volt, mert folyamatosan vagy Bartranak kellett kizárni a helyére, volt is ebből kétszer igen nagy gondunk (hála Istennek egy lest befújtak, meg elbaszarintott egyet a támadó) vagy Munir/Rakitic védekezett a helyén. Ez még itt úgy-ahogy belefért, de egy Celta ellen már nem fog. Az pedig világosan látszik, mit jelent Busquets jelenléte a pályán. A gólért kár, jó lett volna egy újabb meccset bekapott gól nélkül hozni, de ez van. De legalább több kulcsember pihenhetett. Egy pihent Albara, Inire, Suarezre, (Busira) szükségünk lesz. Jó lett volna Rakiticet is lehozni, de az már túl sok lehetett.
Ha megnézzük, hogy az alapcsapatunknak (ter Stegennel) csak a fele játszott nem is volt olyan rossz, az eredményt tekintve főleg.
Mondjunk kaphattunk volna még egy tizit, talán Rakitic-é volt a legtisztább, de egy harmadikat nem akart adni a bíró, de ez legyen a legnagyobb baj.
Forca Barca!!!!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.09.21. 12:46:49

Yokozuna írta: Egyelőre talán a kölcsönadott játékosokból kéne visszahívni párat, és ha ők sem válnak be, akkor amint lehet, sürgősen igazolni kell. LE-nek egyelőre szerencséje van, de Rafinha súlyos sérülése figyelmeztető jel. Be kéne ismernie, hogy a Munir, Sandro párosnak adott bizalom óriási tévedés volt, és ezt a terhet nem kéne tovább cipelnie a csapatnak.
Aha, egy a bibi, nem lehetne beregisztrálni őket. Tehát pont semmit nem érne a visszahívás.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.21. 11:01:14

Csak a második félidőt láttam tegnap, de végig az volt az érzésem, hogy miért?
Az egész játékunkban nem láttam azt a tudatos összhangot amit tavaly megszoktam. Arra viszont teljesen jó volt a meccs, hogy megértsem miért akal LE újabb igazolásokat. Ilyen vékony padunk nem emlékszem volt e valaha is a sikerkorszakban. A két fiatal támadó, bár jó ne törjünk felettük pálcát oké, de félelmetesen idegen test voltak, Gambu meg [-(
Nekem kifejezetten az jött le tegnap, hogy míg Titó és Tata idejében felhalmozódott egy csomó kerékkötő a kereteben akiket elhajtottunk most erre sikerült újakat szerezni. Azt végképp nem értettem, hogy Sergi Roberto most amikor talán megjött az önbizalma és lehet bátrabban merne mozogni középen miét nem játszik, föleg Rafhina kiesésével. Rakitic is pihenhetett volna, mert a Celta most nagyon combos lesz. Azt meg teljesen alá kell támasztani amit LE mondott Messit nem szabad kivenni a kapu elől. Neymar eszméletlenül formán kívül van már a Róma ellen is nagyon kijött és Suarez bármennyire is úgy tűnik nem megy neki mindig benne van a gól.
TS-t is egy olyan balszerencsés széria kapta el, hogy azt el se hiszem. Mach meg most írtó gyenge volt.

Szerintem most a legoptimásiabb felállásunk az a Barvo-Alves, Veramaelen, Pique, Alba- Rakitic, Busquets, Iniesta- Messi, Neymar, Suarez lenne, csereként TS, Mach, Sergi Roberto és Bartra bevethető és itt ki is merült a csapat. Bár úgye ott van matyi de nem értem mi az égnek ennyi belső védő. Nagyon kellenek majd Ardáék és még lehet télen veszünk egy támadót is, mert az egész fásult.Új impulzusok és új erő kell majd. Nyárom meg egy alapos takarítás.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.21. 11:00:56

Sandro elbirkózott ott középül legalább. Sok haszna nem volt, de legalább arra jó h lefoglaljon 1-2 embert. Munir...Nem tudom volt-e jó megmozdulása. Rossz passzok, ütemkésések...
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.21. 10:46:20

a tegnapi meccs legnagyobb tanulsága h sandro meg munir mehet a kukába, két ilyen hullagyenge támadónk jeffren óta nem volt.

meg ez gumbau te jó ég. ez kinek a kije, hogy ott lehet a tűz közelében? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.21. 09:11:09

Yokozuna írta:Be kéne ismernie, hogy a Munir, Sandro párosnak adott bizalom óriási tévedés volt, és ezt a terhet nem kéne tovább cipelnie a csapatnak.
Bizalom? Munir a Levante elleni meccs előtt játszott a szezonban összesen 22 percet, Sandro 53-at. Ennél talán picit többet érdemelnek, mielőtt végérvényesen kimondjuk, hogy nem elég jók.

Érdekes volt egyébként ez a szerkezet, amit alkalmaztunk, nekem persze rögtön az ugrott be róla, amiről korábban álmodoztam, vagyis hogy milyen szépen mutatna Adama egy hasonló felállásban a jobboson. :D Munirnak volt egy-két szép megmozdulása, gólt is majdnem rúgott, de azért látszott, hogy neki nem ez az igazi posztja. Ennek ellenére szerintem néhányszor láthatjuk majd még hasonló pozícióban, legalább januárig.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.09.21. 08:37:22

Rivaldo11 írta:Azt nem értem, hogy pl. azok a fiatalok, akik érnének is valamit-Adama, Samper, Grimaldo-miért nem kaptak/kapnak lehetőséget? Adamát rásóztuk a villára, pedig Pedro távoztával itt lett volna előtte a lehetőség, így meg nézhetjük Munirt, meg a labda és bólyacipelésen kívül kb semmire nem jó Gumbaut.
Ilyen gyenge csereembereink régen nem voltak. Még egy két sérülés, és jönnek a vereségek. Ezek a fiatalok miért nem a B csapatot erősítik, ha egyáltalán ott erősítést jelentenek. Egyelőre talán a kölcsönadott játékosokból kéne visszahívni párat, és ha ők sem válnak be, akkor amint lehet, sürgősen igazolni kell. LE-nek egyelőre szerencséje van, de Rafinha súlyos sérülése figyelmeztető jel. Be kéne ismernie, hogy a Munir, Sandro párosnak adott bizalom óriási tévedés volt, és ezt a terhet nem kéne tovább cipelnie a csapatnak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.20. 23:51:22

Mikor volt utoljára olyan, hogy az első négy forduló első félidejében nem rúgtunk gólt? :D
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.20. 22:41:39

Érdekes volt, látni a csapatot egy picit másfajta szerkezetben. Nem a 4-1-2-3 toltuk, hanem ez inkább hasonlított egy 4-2-1-3ra. A 3 támadó mögött Messi volt szabadabb szerepkörben. Busi így kb. Iniesta posztján játszott. Tehát nem volt klasszikus vkp-nk. Mondjuk ez nem jelentett gondot, mivel Levante elég deffenzív volt. Középen próbáltunk támadni, a szokásos gyors passzokal, illetve háromszögelésekkel, de szokatlanul nem használtuk a széleket, ezért nem tudtuk széthúzni a pályát. Ezért tűntek erőlködősnek a támadásaink, főleg az 1. félidőben.
Amúgy ezt a formációt el is felejtheti LE. Messi középen nem tudott jól szuperálni. A szélen jobban megy neki. Általában ha szélen játszik vagy megcsinálja egyedül a helyzetet, ha 1 vagy 2 ember lép ki rá, vagy kilép rá 3-4 ember, ezáltal szabad területek maradnak a másik oldalon, és jönnek a gyilkos passzai.
Így viszont középen nem tolódott el az ellenfél védelme egyik irányba se, nem volt annyi szabad terület.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.20. 22:35:23

Bob_Marley írta:Nyugodt győzelem, bár nehezen jött az első, de aztán ahogy megvolt a 2-3 gólos előny okosan visszavett a csapat. A bekapott gólért kár és amúgy védekezésben valóban voltak hibák, de összességében a győzelem a lényeg. Vigo-ban ennél több kell, főleg koncentrációban elől-hátul.
kétségtelen, így is lehet értékelni. ahogy én láttam: egy ötlettelen kirívóan rossz egyéni teljesítményekkel eredménytelen első félidő, majd egy védő által lőtt góllal kissé felszabadultabban (két tizenegyessel!?)eljutottunk oda, ahol az első 30 percben kellett volna lenni.
és ne értsetek félre, én nem is gáláról beszélek, csak egy ilyen harmatgyenge csapat ellen otthon kötelezően elvárható tisztes eredményről.
ha nincs az az utolsó Messi gól, azt kellett volna írnom, hogy egyetlen szép jelenetet sem láttam az egész meccsen.
Neymar messi kényszere pedig már egyszerűen az ostobaság szintjén mozog, még ha eredményes lenne akkor is de így?
még talán Ter Stegen lepkéje is szót érdemel, és a szokásos dícsérő körök: a három pont, és hogy pihenhettek néhányan...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.09.20. 22:34:54

Szerintem csak a koncentráció hiányzik, utolsó passzok, lövések nem jöttek...nekem nem tűnt kirívóan gyengébbnek egyik fiatal se, mint eddig Suarez, aki csak az ugatásban jeleskedik idén.

Pont nem érdekel, hogyan nyerjük szeptemberben a meccseinket, sőt...egész szezonban nem kell jól jatszani, csak nyerjük meg mindegyiket.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.20. 22:32:33

Csak a második félidőben indult be a henger, az addigi produkció elég gyenge volt. Kár azért a kihagyott tiziért, Leo ma triplázni is tudott volna. Amúgy remélem LE többet nem játszatja a kp-n, itt kb a fele tudását nyújtja.
Mindenesetre a lényeg, hogy megvan a győzelem, szerdán Vigóban nehezebb dolgunk lesz.

Visca El BARCA!!!
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.20. 22:24:08

Azt nem értem, hogy pl. azok a fiatalok, akik érnének is valamit-Adama, Samper, Grimaldo-miért nem kaptak/kapnak lehetőséget? Adamát rásóztuk a villára, pedig Pedro távoztával itt lett volna előtte a lehetőség, így meg nézhetjük Munirt, meg a labda és bólyacipelésen kívül kb semmire nem jó Gumbaut.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.20. 22:20:56

Nyugodt győzelem, bár nehezen jött az első, de aztán ahogy megvolt a 2-3 gólos előny okosan visszavett a csapat. A bekapott gólért kár és amúgy védekezésben valóban voltak hibák, de összességében a győzelem a lényeg. Vigo-ban ennél több kell, főleg koncentrációban elől-hátul.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.09.20. 22:15:44

Vajon a támadórészlegünk vagy a komplett csapatvédekezésünk a rosszabb eddig ebben a szezonban?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.09.20. 20:57:25

MessiNeymarSuarez írta:Olyan furcsa ebben a mezben nem a Barcát látni, megszokásból ezt az UV sárga mezt nézem, néha még mindig azt hiszem hogy abban játszunk, mint tavaly :mrgreen:
Nekem is feltűnt. :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.20. 20:56:35

miért nem megy az élő topic?
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.20. 20:56:19

culinho írta:Egy linket tudnátok dobni?

Én is örülnék a szélvihar miatt eltünt a sport TV. :(
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.20. 20:54:15

Csak én látom úgy, mintha Busi picit előrébb játszana?
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.20. 20:53:37

Olyan furcsa ebben a mezben nem a Barcát látni, megszokásból ezt az UV sárga mezt nézem, néha még mindig azt hiszem hogy abban játszunk, mint tavaly :mrgreen:
Richmond82
Jugador del Barça
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.08.03. 09:03:03

2015.09.20. 20:50:24

Annak örülnék , ha jobblábas pozicióból Neymar lőné a szabadokat.... :twisted:
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2015.09.20. 20:48:54

Egy linket tudnátok dobni?
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.20. 20:42:35

Bob_Marley írta:
Messias2 írta:Mi szerepelt azon a transzparensen, amit muatattak a szurkolók?
Szerintem arra gondolsz, amit a kapu mögött tettek fel. Veled vagyunk Pique röviden. :D
Kösz. Csak Pique nevét láttam rajta.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.09.20. 20:40:59

Élő közvetítés topic zárva?:D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.20. 20:40:00

Messias2 írta:Mi szerepelt azon a transzparensen, amit muatattak a szurkolók?
Szerintem arra gondolsz, amit a kapu mögött tettek fel. Veled vagyunk Pique, röviden. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.09.20. 20:41:56-kor.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése