Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.01. 18:41:01

Taibi írta:A másik dolog ami érdekelne a tegnapi meccsről az egy hőtérkép a támadásainkról. Nem tud valaki ilyet?
Szerintem a támadások 90%-a a jobb oldalon folyt, rendesen furcsa volt, amikor néha-néha Albához került a labda. Hihetetlenül egyoldalasan játszott a csapat az egész meccsen.
Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.09.01. 18:34:15

"Barcelona made 40 crosses (including corners) against Villarreal, record for a team in a Liga game this season [via opta]"

40 beadás..., uramatyám.
Vazze, nekünk nem Suarezt kellett volna megvenni, hanem Crouch-ot és Zigic-et. Velük tegnap nyertük volna 5-0-ra ilyen játékkal.
Értem én hogy vannak olyan játékszituációk, amikor egy beadás a legjobb alternatíva, de hogy 40szer íveljük középre a labdát a 160 centis támadóinknak... érthetetlen.
Ráadásul, amikor véletlenül sikerül fejbe találni a labdával valamelyik Barca csatárt, még akkor se tudja normálisan kapura bólintani se Messi, se Neymar.

Komolyan kíváncsi vagyok, hogy vajon LE taktikai utasítására történik ez vagy az ő utasítása ellenére? Nem tudom hogy melyik a rosszabb...

A másik dolog ami érdekelne a tegnapi meccsről az egy hőtérkép a támadásainkról. Nem tud valaki ilyet?
Szerintem a támadások 90%-a a jobb oldalon folyt, rendesen furcsa volt, amikor néha-néha Albához került a labda. Hihetetlenül egyoldalasan játszott a csapat az egész meccsen.

Egyébként elég alacsony volt a színvonal, de (ahogy más is írta lentebb) ez egy tipikusan olyan meccs volt, amit az előző idényben tuti elbuktunk volna. Ez a győzelem a motiváltságnak köszönhető.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.09.01. 18:31:14

néhány észrevétel még :
annak örülök, hogy már nem vagyok egyedül aki Busquets valós teljesítményét( ill.:annak hiányát) látja.
Matyi: nem akarom mindenáron fényezni, jó meglátásnak azt tartom vele kapcsolatban, hogy bizonytalan vot, ez még az összeszokottság hiánya és a nagy akarás okán lehetséges, de pl. aki a kapufára mentésért fikázza?! azt nem igen értem. az a laszti ha nem teszi ki 99% os gól veszély... a kapufa az nem gól, és nem is öngól :mrgreen:
én sajna nem láttam eddig semmi taktikai fejlődést, semmi újat, a betömörült védelemmel szemben u.ezt műveltük tavaly is hol sikerült, hol nem.....különösen bántó, hogy a több mint tiz szögletből egyetlen veszélyes helyzetet sem hoztak össze...nincs egy ember akit meg lehetne tanítani fejelni ???!!
Alves... na ő aztán ahogy mondják: tök u. az mint volt. ezzel együtt nem minden az ő sara, ezt is régen mondom, a beadásokra helyezkedni is kell..., meg is lehet beszélni hogy kinek kell..., be is lehet(ne ) gyakorolni....mondjuk pl. azt a százszor hatásosabbat, hogy nem az ötösre (ahová várják általában) hanem a hátrébb a szabadabban berobbanó második vonalnak...
van viszont ami javult: a letámadásos középső védekezés és talán a kontrákra is szervezettebben mozdultunk.. v.színű ezért volt pl. Alba passzívabb az első félidőben...
na és a végére a csattanó: Messi!! az ő játéka az maga a remény.....
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.09.01. 17:51:22

Az utóbbi évek szenvedését mutatta a csapat, ám csak sikerült elhozni a 3 pontot az El Madrigalból. Még látszik, hogy nem ez a legjobb Barça, az első két forduló után Guardiola sem állt jól, sőt, rosszabbul, mint a mai csapat. Jók a fiatalok, előbb Munir, most Sandro mutatta meg magát. Örülök neki, csak így tovább!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.01. 17:26:51

Én meg voltam elégedve a tegnapi meccsel, inkább 1-2 teljesítményére lehet panasz.
Aki Piquét savazza, az vagy zsigerből csinálja vagy nem látta tegnap a mérkőzést. Semmi hiba nem volt a játékában, Alvest is nem egyszer kisegítette, egyszerűen nem lehet megengedni azt amit a brazil csinál. Még ha sokat is jelentene támadásban csak-csak el lehetne nézni, de ott is kb. annyi volt, hogy beívelte, (legtöbbször egy emberünk volt 5 védő között) aztán kikötött a túloldalon vagy a lelátón a labda.

Rafinha nem volt rossz, aktív volt. Init nyilván nem tudta egy az egyben pótolni, de van benne fantázia.
A támadójátékunk annak ellenére jó volt, hogy egy hullagyenge Pedro és Munir volt Messi mellett. Neymarral sokat javultunk, azt az 5 méterrel belsőzést pedig nem tudom hogy lehetett volna kivitelezni, ha ott csúszott be pont előtte egy védő.
Ez a harcosság, hajtás rég volt jellemző a csapatra (Messivel az élen). Az ilyen meccseket tavaly rendre elbuktuk. A Villarreal nagyon kitalálta ezt a védekezést, ennek ellenére megvoltak helyzeteink. A sárgáknak inkább a mi kapitális hibáinkból akadtak lehetőségei. Matyinak néha lekevertem volna egy tockost.
Nagyon nehéz pályán, erős ellenfél ellen szereztük meg a 3 pontot és ez a fontos.

Akikről viszont nem lehet pozitívan beszélni, az Alves, Pedro és Busquets. (esetleg Matyi, de ő még az elején van nem törnék pálcát felette) Az utóbbi sajnos nagyon visszafogta a támadójátékunkat. Hiába indultak meg a játékosok, ha hozzá került a labda nagyon sokat várt, visszarendeződhetett a védelem, amit nagyon kitaláltak.
A Bilbao ellen mindenképp Mashot kellene kezdetni vkp poszton. Ha nem változik a játéka, a baszkok ellen Busival iszonyat nehéz lesz

Én ezt nem kiszenvedett győzelemként aposztrofálnám, hanem kiharcoltként és speciel ez tetszett nekem.
Forca Barca!!!!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.01. 16:54:04

Rixmond írta:LE által tervezett, kinevezett útra nem a Busquets féle labdaszerző-birodalmi lépegető az alapja, hanem a Rakitic és Mascherano féle pitpullok. Rakitic tegnap is eszméletlen melót tett le és hiába nem látványos az ő melója, ha bejátsza az egész középpályát. Mascherano-t illene már DM poszton is kipróbálni ,mert Sergio tegnap súlytalan és rettentően lassú volt.
Alvestől agybajt kaptam. A második félidőben a Villareal kb feladta a védekezést az ő oldalán olyan remekül ment neki.
Pedro harcos ,de olyan nagy nulla ,hogy az iszonyat gáz.
Munir szegényem eltűnt, de ne egy 18 éves kölyöktől várjuk el , hogy megmentsen minket. Neki kellenek a percek és a tapasztalat, az biztos, hogy több van benne,mint Pedritoban.
Rafinha jó volt ,de kell neki szokni a csapatot. Én azt mondom , hogy tegnap LE egy nagy hibát követett el csak. Sergio helyére nem Mascheranot rakta be. Szerintem egy mozgékonyabb kp-vel nagyon gyorsan megfogtuk volna az amúgy jól játszó Villarealt.
Rakitic nagyon jó igazolás volt, rengeteg labdát szerez sokszor necces helyzetekben mikor az ellenfél lefordulna, rengeteget dolgozik. Ugyanakkor mint korábban írtam sem ő sem Rafinha nem egy Xavi vagy Iniesta. Más típusú játékosok és részben más most a játékunk is.
Ugye nagyon sokan azt várnák, hogy hasonlóan szellemes, szórakoztató és főként eredményes legyen a játék mint Pep alatt mikor nagyon ment a csapatnak. Ez teljesen kiolvasható volt itt sok kommentből a Villareal meccs után, nem ez lett ugyan leírva szó szerint, de ez volt az értelme. Miért úgy ad be Alves ahogy, miért nincs több ötlet elől meg a középpályán, miért hibázik néha Mathieu nagyot, miért súlytalan Pedro stb.
Hát valószínűleg azért mert Mathieu nem Puyol, Rakitic és Rafinha nem a fénykorában lévő Xavi vagy Iniesta, elől meg sem a 18 éves Munir sem Pedro nem egy Thierry Henry mondjuk + van egy új, szerintem tehetséges edzőnk, akinek fel kell építeni egy tök új csapatot. Jobb ha ezzel megbarátkozunk.
Mindezeket figyelembe véve + azt hogy a Reallal mi történt hasonló ellenféllel szemben San Sebastianban ( tudom nem szabadna ide keverni, de akkor is ), szerintem rendben van ez a Villareal elleni 1-0. Meglátjuk majd az Atletico meg a Real mennyire fog vitézkedni a Madrigalban.
Az biztos hogy sokat kell dolgozni ezzel a csapattal még és ne felejtsük el, Neymar éppen csak visszajött sérülésből, Suárez meg még sehol egyelőre. Egy formán kívüli, leszálló ágban lévő Pedróval + egy 18 éves, még ha nagyon tehetséges is, gyerekkel kellett felállni elől egy ilyen kaliberű ellenféllel szemben.
Rixmond
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.08.24. 20:25:50

2014.09.01. 16:40:28

Alfa írta:
Rixmond írta:LE által tervezett, kinevezett útra nem a Busquets féle labdaszerző-birodalmi lépegető az alapja, hanem a Rakitic és Mascherano féle pitpullok. Rakitic tegnap is eszméletlen melót tett le és hiába nem látványos az ő melója, ha bejátsza az egész középpályát. Mascherano-t illene már DM poszton is kipróbálni ,mert Sergio tegnap súlytalan és rettentően lassú volt.
Alvestől agybajt kaptam. A második félidőben a Villareal kb feladta a védekezést az ő oldalán olyan remekül ment neki.
Pedro harcos ,de olyan nagy nulla ,hogy az iszonyat gáz.
Munir szegényem eltűnt, de ne egy 18 éves kölyöktől várjuk el , hogy megmentsen minket. Neki kellenek a percek és a tapasztalat, az biztos, hogy több van benne,mint Pedritoban.
Rafinha jó volt ,de kell neki szokni a csapatot. Én azt mondom , hogy tegnap LE egy nagy hibát követett el csak. Sergio helyére nem Mascheranot rakta be. Szerintem egy mozgékonyabb kp-vel nagyon gyorsan megfogtuk volna az amúgy jól játszó Villarealt.
Érdekes lett volna egy eltiltott játékost brakni :roll: . Ha nem rémlene akkor elmondom , hogy az előző meccsen Mascht kiállították ;)
Oh lol..... erről teljesen elfeledkeztem :roll: :roll: :roll:

Akkor visszavonva a dolog. Mert ugye ,így érthető volt Sergio játéka illetve Pedroé is , mert Ney még nem kész. Bár szerencsére jól mozgott, igaz a lábát leakartam amputálni mikor 5 méterről fölérúgta ,ahelyett, hogy belsővel bepasszolta volna.... A fejeséről nem is beszélve. Neki ebben kell fejlődnie. Kis gól is gól, csak rúgja már be.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.09.01. 16:37:00

Rixmond írta:LE által tervezett, kinevezett útra nem a Busquets féle labdaszerző-birodalmi lépegető az alapja, hanem a Rakitic és Mascherano féle pitpullok. Rakitic tegnap is eszméletlen melót tett le és hiába nem látványos az ő melója, ha bejátsza az egész középpályát. Mascherano-t illene már DM poszton is kipróbálni ,mert Sergio tegnap súlytalan és rettentően lassú volt.
Alvestől agybajt kaptam. A második félidőben a Villareal kb feladta a védekezést az ő oldalán olyan remekül ment neki.
Pedro harcos ,de olyan nagy nulla ,hogy az iszonyat gáz.
Munir szegényem eltűnt, de ne egy 18 éves kölyöktől várjuk el , hogy megmentsen minket. Neki kellenek a percek és a tapasztalat, az biztos, hogy több van benne,mint Pedritoban.
Rafinha jó volt ,de kell neki szokni a csapatot. Én azt mondom , hogy tegnap LE egy nagy hibát követett el csak. Sergio helyére nem Mascheranot rakta be. Szerintem egy mozgékonyabb kp-vel nagyon gyorsan megfogtuk volna az amúgy jól játszó Villarealt.
Érdekes lett volna egy eltiltott játékost brakni :roll: . Ha nem rémlene akkor elmondom , hogy az előző meccsen Mascht kiállították ;)
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Rixmond
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.08.24. 20:25:50

2014.09.01. 16:32:16

LE által tervezett, kinevezett útra nem a Busquets féle labdaszerző-birodalmi lépegető az alapja, hanem a Rakitic és Mascherano féle pitpullok. Rakitic tegnap is eszméletlen melót tett le és hiába nem látványos az ő melója, ha bejátsza az egész középpályát. Mascherano-t illene már DM poszton is kipróbálni ,mert Sergio tegnap súlytalan és rettentően lassú volt.
Alvestől agybajt kaptam. A második félidőben a Villareal kb feladta a védekezést az ő oldalán olyan remekül ment neki.
Pedro harcos ,de olyan nagy nulla ,hogy az iszonyat gáz.
Munir szegényem eltűnt, de ne egy 18 éves kölyöktől várjuk el , hogy megmentsen minket. Neki kellenek a percek és a tapasztalat, az biztos, hogy több van benne,mint Pedritoban.
Rafinha jó volt ,de kell neki szokni a csapatot. Én azt mondom , hogy tegnap LE egy nagy hibát követett el csak. Sergio helyére nem Mascheranot rakta be. Szerintem egy mozgékonyabb kp-vel nagyon gyorsan megfogtuk volna az amúgy jól játszó Villarealt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.01. 16:30:52

barcafacan írta:Úgy látszik nem vetted észre, hogy LE szakított a Barca megszokott rövidpasszos játékával
a baratságos meccseken talán. de az eddigi 2 tétmeccs nagy részén, ua. az ötlettelen tilitoli ment mint eddig.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2014.09.01. 16:24:24

barcafacan írta:
herlius írta: Azért azt ne felejtsük már el, hogy Busquets és Mascherano posztja csak a nevében ugyanaz, funkcióiban egyáltalán nem. Pontosan annyi a különbség a kettő között, mint a Barca és az argentin válogatott játékfelfogása között. Még ennyi év után is nagyon sokan vannak, akik egyáltalán nem értik a Barca játékát, ezzel együtt a Barca vkp posztját. Masch egy vérprofi labdaszedő és romboló, de a labdatartás és a labdák elosztása már lényegesen kevésbé megy neki. Pontosan ezért szerepel főként a védelem közepén, mert olyan erényei vannak, amikre a Barca-nak a védelemben és nem a középpályán van szüksége. Az, hogy szerinted Busi vagy Pedro játéka nem látványos, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem hasznos. Egy jó csapatnak zongoracipelőkre is szükségük van, akik sokkal szürkébbnek tűnnek a pályán, de adott esetben elengedhetetlenek a komolyabb sikerekhez.
Úgy látszik nem vetted észre, hogy LE szakított a Barca megszokott rövidpasszos játékával, amiben Busi nagyon otthon volt. Éppen ezért még nem mennek Businak a hosszú indítások, amiben viszont Masche zseniális, csak a Barcaban alig mutathatta be azt a korábban kötelező játékstílus miatt. (Tatánál ez már nem volt ennyire merev - meg is kapta érte a magáét Xavitól.)
Ha nem vettem észre, az valószínűleg azért van, mert nem is szakított vele. 10 rövidpasszra jutó 1 hosszú indítás még semmit nem jelent, ezekhez egy támadásban feljebb lépő középső védő is tökéletesen megfelel. LE nem gyökeres játékforradalmat csinál a Barca-ban (mert erre nincs is szükség), hanem sokkal inkább a motiváción, a játék intenzitásán kell javítania.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.01. 16:16:51

barcafacan írta:Úgy látszik nem vetted észre, hogy LE szakított a Barca megszokott rövidpasszos játékával, amiben Busi nagyon otthon volt. Éppen ezért még nem mennek Businak a hosszú indítások, amiben viszont Masche zseniális, csak a Barcaban alig mutathatta be azt a korábban kötelező játékstílus miatt. (Tatánál ez már nem volt ennyire merev - meg is kapta érte a magáét Xavitól.)
763 passzunk volt a Villarreal ellen, ebből 653 rövid passz volt, 67 hosszú labda, 3 kereszt.
[whoscored/opta]
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.01. 15:51:53

herlius írta: Azért azt ne felejtsük már el, hogy Busquets és Mascherano posztja csak a nevében ugyanaz, funkcióiban egyáltalán nem. Pontosan annyi a különbség a kettő között, mint a Barca és az argentin válogatott játékfelfogása között. Még ennyi év után is nagyon sokan vannak, akik egyáltalán nem értik a Barca játékát, ezzel együtt a Barca vkp posztját. Masch egy vérprofi labdaszedő és romboló, de a labdatartás és a labdák elosztása már lényegesen kevésbé megy neki. Pontosan ezért szerepel főként a védelem közepén, mert olyan erényei vannak, amikre a Barca-nak a védelemben és nem a középpályán van szüksége. Az, hogy szerinted Busi vagy Pedro játéka nem látványos, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem hasznos. Egy jó csapatnak zongoracipelőkre is szükségük van, akik sokkal szürkébbnek tűnnek a pályán, de adott esetben elengedhetetlenek a komolyabb sikerekhez.
Úgy látszik nem vetted észre, hogy LE szakított a Barca megszokott rövidpasszos játékával, amiben Busi nagyon otthon volt. Éppen ezért még nem mennek Businak a hosszú indítások, amiben viszont Masche zseniális, csak a Barcaban alig mutathatta be azt a korábban kötelező játékstílus miatt. (Tatánál ez már nem volt ennyire merev - meg is kapta érte a magáét Xavitól.)
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.09.01. 15:34:14

Nem volt ez olyan rossz azért, a győzelem meg van, ez volt a fontos!
igazából Mathieu 1-2 hibáján kívül, amit most én még elnéznék neki mert még ígyis bőven jobb volt mint tavaly az egész védelmünk bármikor, szóval ezen kívül 2 dolgot írnék a negatív oldalra: Alves, Pedro.
Borzalom amit ez a 2 ember művel, Alves 40 beadásból 35öt bele lőtt a védőbe, a maradék 5 meg kiment a másik oldalon... akárhányszor labdát kap már előre temetem az egészet.. Pedro meg ugyanez... semmi akarás az egészben, talán 1-2 értékelhető megmozduláson kívül semmi...
Aminek viszont örültem: jó csapatvédekezés, egy közepes támadósorral sok helyzet, és az hogy Messi úgy látom kezd visszatérni a régi önmagához, mondjuk ezt 2 meccs után nem merem kijelenteni, de mondjuk úgy hogy valami elindult. Folytatás 2 hét múlva a Bilbao ellen, nem lesz egyszerű az biztos. De ott sem lehet más az elvárás mint a győzelem.(És egy kis reménykedés abban hogy a Realt megint megszivatja az Atletico :oops: )
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.09.01. 15:20:25

Voltak persze hibák, de összességében nem volt ez rossz.

A támadójátékban van még mit javítani, annak ellenére, hogy akadtak lehetőségeink azért. De ez várható is volt szerintem. Még a szezon elején tartunk, ráadásul a kezdőben Bravoval együtt 5 új játékos volt. Kell még idő, hogy összeérjen a csapat. Plusz ugye Iniesta és Suárez nem is volt bevethető, és Neymar sem kezdett. Velük jelentősen javul majd a játék képe is remélhetőleg.
Alvés játéka nekem eddig jobban tetszik idén, mint az előző szezonban, Rakitic elég sok terhet levesz a hátáról. Az a jó Rakiticben, hogy ez kb. a minimum, amit minden meccsen hozni tud. Védekezés, rengeteg futás, veszélyes pontrúgások (most is volt 2 nagyon jó szöglete). És ha majd formába jön, akkor jönnek majd a finomságok támadásban is. Jó lesz ez.
A meccs embere egyértelműen Messi, plusz Neymar is jól szállt be, több veszélyes helyzetet is ki tudott alakítani.

A védekezés is jónak tűnik. Egy pontrúgáson, és Mathieu esetlen felszabadításain kívül nem is emlékszem, hogy komolyan veszélyeztetni tudott volna a Villareal. Jónak tűnik Lucho újítása, hogy a Busquets melletti két középpályásunk kicsit közelebb játszik a vonalakhoz, ezáltal besegítve a 2 szélső hátvédnek. Ugye ez a Rakitic Alvés párosnál látszik jobban, de Iniesta és Rafinha is hasonlóan helyezkedett az eddigi két meccsen.

Egyelőre nagyon tetszik, amit látok.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.09.01. 13:17:26

Szó nincs róla, hogy a látvány alapján ítélnék meg főleg egy vkp-t. De ha már így szóba hoztad, áruld már el, légyszíves, de most komolyan, hol volt tegnap Pedro "nem látványos, de hasznos"? Amellett, hogy ez a legelcsépeltebb szöveg, amivel futball-témában általában végzik a szerecsenmosdatást a szurkolók, lerágott csont és hatalmas közhely, de teljesen konkrétan, Pedro hol volt tegnap "zongoracipelő"? Annyira kíváncsi lennék rá.

Nálad most a labda.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2014.09.01. 12:49:37

gránit írta:Annyi korrekcióra szorul, amit írtál, hogy most nem volt lehetőség Busquets helyére Mascheranót beküldeni, mivel a múltkori piros lapja után eltiltását töltötte az argentin. Busquets valóban lagymatag, nem sok tűz volt a játékában, szerintem Rafa Marquez is jobban tolná nála, de Busquets hozzá szokott már ahhoz, amihez Pedro is, nyújtson utóbbi is bármennyire méltányolhatatlan teljesítményt, a hazai nevelés ténye mindig bevédte. Így lehet, hogy Busquets sem igazán érzi veszélyben a pozícióját, hiszen a vb-n a vakondok és a denevérek is látták, hogy Mascherano a vkp posztján még mindig fickándozna, ennek ellenére csak Busquets kezdett ott az első fordulóban. Úgyhogy lehet, hogy az önbizalma nem alaptalan, és nincs az a bomba, ami őt onnan kirobbantaná.
Azért azt ne felejtsük már el, hogy Busquets és Mascherano posztja csak a nevében ugyanaz, funkcióiban egyáltalán nem. Pontosan annyi a különbség a kettő között, mint a Barca és az argentin válogatott játékfelfogása között. Még ennyi év után is nagyon sokan vannak, akik egyáltalán nem értik a Barca játékát, ezzel együtt a Barca vkp posztját. Masch egy vérprofi labdaszedő és romboló, de a labdatartás és a labdák elosztása már lényegesen kevésbé megy neki. Pontosan ezért szerepel főként a védelem közepén, mert olyan erényei vannak, amikre a Barca-nak a védelemben és nem a középpályán van szüksége. Az, hogy szerinted Busi vagy Pedro játéka nem látványos, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem hasznos. Egy jó csapatnak zongoracipelőkre is szükségük van, akik sokkal szürkébbnek tűnnek a pályán, de adott esetben elengedhetetlenek a komolyabb sikerekhez.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2014.09.01. 11:49:12

gránit írta:Annyi korrekcióra szorul, amit írtál, hogy most nem volt lehetőség Busquets helyére Mascheranót beküldeni, mivel a múltkori piros lapja után eltiltását töltötte az argentin. Busquets valóban lagymatag, nem sok tűz volt a játékában, szerintem Rafa Marquez is jobban tolná nála, de Busquets hozzá szokott már ahhoz, amihez Pedro is, nyújtson utóbbi is bármennyire méltányolhatatlan teljesítményt, a hazai nevelés ténye mindig bevédte. Így lehet, hogy Busquets sem igazán érzi veszélyben a pozícióját, hiszen a vb-n a vakondok és a denevérek is látták, hogy Mascherano a vkp posztján még mindig fickándozna, ennek ellenére csak Busquets kezdett ott az első fordulóban. Úgyhogy lehet, hogy az önbizalma nem alaptalan, és nincs az a bomba, ami őt onnan kirobbantaná.
Fabregas is az volt, mégis el lett adva.. lebegjen ez előttük :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.09.01. 11:40:24

Annyi korrekcióra szorul, amit írtál, hogy most nem volt lehetőség Busquets helyére Mascheranót beküldeni, mivel a múltkori piros lapja után eltiltását töltötte az argentin. Busquets valóban lagymatag, nem sok tűz volt a játékában, szerintem Rafa Marquez is jobban tolná nála, de Busquets hozzá szokott már ahhoz, amihez Pedro is, nyújtson utóbbi is bármennyire méltányolhatatlan teljesítményt, a hazai nevelés ténye mindig bevédte. Így lehet, hogy Busquets sem igazán érzi veszélyben a pozícióját, hiszen a vb-n a vakondok és a denevérek is látták, hogy Mascherano a vkp posztján még mindig fickándozna, ennek ellenére csak Busquets kezdett ott az első fordulóban. Úgyhogy lehet, hogy az önbizalma nem alaptalan, és nincs az a bomba, ami őt onnan kirobbantaná.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2014.09.01. 11:07:08

A rend kedvéért azért azt vegyük figyelembe, hogy mind a 2 csapatnak lenne min javítani, lásd ennyi fizetésért amit kapnak Businak nem sétálgatni hanem a belét kihajtani kéne, a másik oldalon pedig átgondolni a felállást. Mert bármilyen jól csengőek a nevek, ha igazából 4-2re kikapnak ott valami nagyon nincs rendben, de nálunk sem kell messze nézni.. Ha Alvest ennyire támadásokra akarja LE használni tolja feljebb és rakjon be egy igazi bekket mögé.. persze ez csak az én véleményem.. Busit pedig az 5. séta után kellett volna lecserélni maschra, talán észrevette volna magát.. Sandro legalább nem ijedt meg a kapu előtt és belőtte a kötelezőt, ez az érdemein nem változtat, hogy azt csak be kellett pöccinteni mert bőven lett volna szerintem olyan aki még azt is elrontja... Mindenki azzal jön, h Pique és Matyi milyen szánalmasan gyenge védelem.. és hát igazat megvallva mi legalább gólt nem kaptunk. Egyéb iránt a Matyi majdnem öngólja az lehet ha nem nyúl bele akár Bravotol még be is mehetett volna ezt nem tudhatjuk, ám az hogy egy labdát 2 méterre szabadít fel nos az egy vicc
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.09.01. 10:39:33

Kash írta: A feketével kiemelt mondatrészeidért meg szeretnék gratulálni, te aztán bízol a csapatodban.
Ez nem az én véleményem, sőt! Innen szedtem össze az "értékeléseket" ezért volt számomra meglepő, hogy így is nyertünk. Azért nem kell elnézést kérni, mert máshogy látjuk a dolgokat. Neked is van elvárásod a csapattal szemben, nekem is, az enyém nem volt magas így most én elégedett vagyok :)
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.09.01. 10:23:14

gg86 írta:Én sajnos nem láttam a tegnapi meccset, így innen próbálom összeszedni, hogy milyen lehetett és meg kell mondjam óriási meglepetés számomra, hogy nyerni tudtunk! Piqué gyenge, Mathieu bizonytalan, Alves szokásos gyenge, Busquets már-már emberhátrány, Pedro nulla... És mindezt a Villareal otthonában, le a kalappal. Talán sokan még mindig 2011-es szemüveggel nézik a csapatot, nekik gyötrelmes szezonjuk lesz.
Kash írta: Lehet azért, mert ez az 1-0 a meccs hajrájában egy Villareal ellen (egy B ligás játékossal) nem túlságosan kielégítő
Te mit vársz el egy újjáépülő csapattól a szezon első két meccsén? Lehengerlő játékot, 3-4 gólos győzelmeket? Én nem vagyok maximalista beérem a két meccsen szerzett 6 ponttal. Lesznek még meccsek amik nem sikerülnek és lesz helye a kritikának, de úgy gondolom ennek most még nem jött el az ideje.
Én bizakodtam a meccs előtt, veled ellentétben, aki lenézi saját csapatát.
minimum 2 gólos győzelmet vártam, ehelyett ki is kaphattunk volna.
Elnézést kérek, ha az én véleményem nem egyezik a tiéddel. A feketével kiemelt mondatrészeidért meg szeretnék gratulálni, te aztán bízol a csapatodban.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.09.01. 10:20:32

"Alves oké, hogy roszul ad be, de ezen a meccsen nem igazán volt olyan beadása ami a másik oldalon ment ki"

Mivel folyamatosan az ellenfél védőibe püfölte a labdát :D

Én azért várnék bármilyen következtetés levonásával, főleg a tavalyi szezon után. Tavaly is ellenállhatatlanul nyitottuk a szezont, kapásból egy 7-0-s KO-val, és a szezon első fele nagyon is jóra sikeredett. Tavasszal csúszott ki alóluk a talaj, és esett szét az idényük. Nagyon az elején vagyunk még mindennek.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.09.01. 10:07:12

Én sajnos nem láttam a tegnapi meccset, így innen próbálom összeszedni, hogy milyen lehetett és meg kell mondjam óriási meglepetés számomra, hogy nyerni tudtunk! Piqué gyenge, Mathieu bizonytalan, Alves szokásos gyenge, Busquets már-már emberhátrány, Pedro nulla... És mindezt a Villareal otthonában, le a kalappal. Talán sokan még mindig 2011-es szemüveggel nézik a csapatot, nekik gyötrelmes szezonjuk lesz.
Kash írta: Lehet azért, mert ez az 1-0 a meccs hajrájában egy Villareal ellen (egy B ligás játékossal) nem túlságosan kielégítő
Te mit vársz el egy újjáépülő csapattól a szezon első két meccsén? Lehengerlő játékot, 3-4 gólos győzelmeket? Én nem vagyok maximalista beérem a két meccsen szerzett 6 ponttal. Lesznek még meccsek amik nem sikerülnek és lesz helye a kritikának, de úgy gondolom ennek most még nem jött el az ideje.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.09.01. 08:44:17

StickyFingaz írta:Öcsém...ma (vagyis tegnap) kikapott a Madrid,csak mi vagyunk 100 százalékosak a ligában de ti még így is csak vészmadárkodni tudtok...Többet nemjövök.
Lehet azért, mert ez az 1-0 a meccs hajrájában egy Villareal ellen (egy B ligás játékossal) nem túlságosan kielégítő, függetlenül attól, hogy a szezon hivatalosan csak most nem rég kezdődött el. Én csak annak örülök, hogy mire jönnének a keményebb ütközetek (Mondjuk a PSG-vel összefutunk előtte sajnos) addigra bevethető lesz Pitbull is.(Suarez :mrgreen: )
Kép
Válasz küldése