Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.08. 20:39:06

Nem az Atletico ellen kellene egyből a mély vízbe dobni. A Getafe elleni visszavágón majd szerintem kockázat nélkül lehetne játszatni :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2014.01.08. 20:11:50

Játszhatna Afellay, mit gondoltok? Elvileg jól teljesít az edzéseken és szerintem van benne potenciál.
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.08. 19:50:41

Jajj fogjuk már fel pozitívan, a legerősebb keretet fogjuk megverni, így a Realosok nem mondhatják majd azt, hogy "persze, mert hiányoztak a legjobbak" ;)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.01.08. 18:46:52

Jah, csak tudod mikor mi azért fellebbeztünk, hogy töröljék el Iniesta sárga lapját, akkor mondták, hogy kuss...közbe meg egy olyan műesésért kapott sárgát, hogy úgy kihúzták a lábát a 16oson belül, hogy majdnem beleállt fejjel a földbe....

A tény az, hogy az utóbbi 6-8 évben nem emlékszem egyetlen egy olyan esetre sem, amikor a mi sárga lapunkat eltörölték volna (fellebbezésre viszont bőven...), ellentétben a Realnak szinte minden kérvényét elfogadják. Most az AtMa adott be fellebbezést, elfogadták...érdekes...
Kép
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2014.01.08. 18:40:02

Barcaman1993 írta:Már megint egy mocskos döntés ismét a Spanyol Szövetségtől. Természetesen eltörölték Juanfran sárgáját, tehát játszani fog ellenünk szombaton. Mi lenne, ha egyszer nem akarná a Szövetség befolyásolni a bajnokság végkimenetelét? =D> Persze, amikor Mascherano reklamálásért kapta a 2. sárgáját, akkor egyik lapját sem törölték el...
Na nehogy már egy Juanfran befolyásolja a bajnokság kimenetelét :lol: .
Miért kellett volna Masc lapjait elvenni, ha járt a sárga, akkor jogos volt (eredeti Zombori). Amúgy nem tudom, hogy Juanfran miért kapott lapot, de Ramos esetében érthető, hiszen ha jól emlékszem egyik lap sem volt egyértelmű...na persze itt ez nézőpont és elfogultság kérdése...

Néha azért elég szánalmas, hogy ilyen pitiáner dolgok miatt koptatjuk a szánkat, mint a "mocskos szövetség nekünk bezzeg nem törölte el a lapot" és társai. Egy bajnokesélyes csapat ne panaszkodjon, van elég játékos a keretben, ha egy kidől, kell tartalék...ez emel ki minket, nagyokat. Csóri kis csapatoknál is vannak igazságtalannak tűnő ítéletek, furcsa...miattuk nem tüntet a közönség...csakhaarealellenjátszanak :^o .
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.01.08. 18:20:39

kadarzsolt85 írta:
Barcaman1993 írta:Már megint egy mocskos döntés ismét a Spanyol Szövetségtől. Természetesen eltörölték Juanfran sárgáját, tehát játszani fog ellenünk szombaton. Mi lenne, ha egyszer nem akarná a Szövetség befolyásolni a bajnokság végkimenetelét? =D> Persze, amikor Mascherano reklamálásért kapta a 2. sárgáját, akkor egyik lapját sem törölték el...
Hát ez tényleg szemétség de nem gond remélem jol elkenjük a szájukat még azért is!!!
Amúgy ez már nagyon fura...léteznek ekkora véletlenek, hogy a Madrid meg az Atleticónak eltörlik a lapokat sorozatosan, a Barcának meg soha ?! :roll:
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.01.08. 18:12:32

Barcaman1993 írta:Már megint egy mocskos döntés ismét a Spanyol Szövetségtől. Természetesen eltörölték Juanfran sárgáját, tehát játszani fog ellenünk szombaton. Mi lenne, ha egyszer nem akarná a Szövetség befolyásolni a bajnokság végkimenetelét? =D> Persze, amikor Mascherano reklamálásért kapta a 2. sárgáját, akkor egyik lapját sem törölték el...
Hát ez tényleg szemétség de nem gond remélem jol elkenjük a szájukat még azért is!!!
Barca Barca Baaarca
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.08. 17:56:43

Már megint egy mocskos döntés ismét a Spanyol Szövetségtől. Természetesen eltörölték Juanfran sárgáját, tehát játszani fog ellenünk szombaton. Mi lenne, ha egyszer nem akarná a Szövetség befolyásolni a bajnokság végkimenetelét? =D> Persze, amikor Mascherano reklamálásért kapta a 2. sárgáját, akkor egyik lapját sem törölték el...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.01.07. 01:23:36

Elég durva az, amit az ATMA és a Barca csinál. Pontszámban nézve 19 forduló után az egyik csapat 52 pontnál fog állni (remélem mi), vagy mindkét csapat 50 pontos lesz.
Elképesztő. Számomra az az elképesztő, hogy az utóbbi 5 szezonban olyan magasra emelkedett a mérce, amilyen soha sem volt a szezon első felét tekintve (is). Csak viszonyítás érdekében. 2010/11-ig a szezon első felét tekintve a legsikeresebb csapat az Espanyol Barcelona volt, akik még az 1932/33-as szezonban :!: 9 meccsből :!: 7-et megnyertek 2 db döntetlen mellett. Ez az akkori 2 pontos rendszerben durván 88,9%-os eredményességet jelent. Ehhez képest a 2010/11-es szezonban Pep Guardiola csapata 19 meccsből :!: 17 meccset nyert 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Ez a 3 pontos rendszerben durván 91,2%-os eredményességet és 52 pontot jelent. Ezt fejelte meg a tavalyi csapat 18 győztes meccsel és 1 döntetlennel, ami 96,5%-os eredményesség, 55 pont. Az elmúlt 5 évet tekintve az első 19 meccs után az élen álló csapat a megszerezhető 57 pontból: 50,49,52,49,55 pontot szerzett és végül meg is nyerte a bajnokságot. Remélem idén is mi leszünk féltávnál és legvégül is az élen, ahogy az utóbbi 5 szezonban 4szer. :wink:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.07. 00:32:24

shutterisland írta:
Az egyetlen félelmem, hogy Neymart és Messit nagyon fogják faragni, a matracosok minden eszközt bevetnek
ez nem félelem, ez tény.
ha emlékszel még...videó.

arra pedig nem emlékszem, hogy neymart mennyire faragták a két szuperkupa találkozón, de akkor még az első meccseit játszotta a barcelonában, azóta komolyabb tényező lett, szóval ha akkor nem is rúgták véresre, most az lesz.

a félelmem viszont nekem inkább az, hogy ezeket a szuperkupához hasonlóan nem fogja jutalmazni a bíró.
rengeteg kemény, sárga lapos belépő maradt büntetlenül, emlékeim szerint gabi volt az, akinek 4-5 faultja volt a meccsen, abból 2-3 sima sárgás.
Én inkább arra emlékszem, mikor akkorát rúgtak bele (asszem az is Miranda volt) hogy görögdinnye lett a bokájából.

Remélem a bíró nem lesz partner ebben és nem fog asszisztálni a henteléshez, ezt az Atmat Simeone nemcsak összerakta, hanem a saját képére formálta.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.06. 23:59:06

Az egyetlen félelmem, hogy Neymart és Messit nagyon fogják faragni, a matracosok minden eszközt bevetnek
ez nem félelem, ez tény.
ha emlékszel még...videó.

arra pedig nem emlékszem, hogy neymart mennyire faragták a két szuperkupa találkozón, de akkor még az első meccseit játszotta a barcelonában, azóta komolyabb tényező lett, szóval ha akkor nem is rúgták véresre, most az lesz.

a félelmem viszont nekem inkább az, hogy ezeket a szuperkupához hasonlóan nem fogja jutalmazni a bíró.
rengeteg kemény, sárga lapos belépő maradt büntetlenül, emlékeim szerint gabi volt az, akinek 4-5 faultja volt a meccsen, abból 2-3 sima sárgás.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.06. 17:32:22

Egyébként nem lepődnék meg ha Messi nem kezdene még ezen a meccsen csak a 2. félidőre állítanák be.
Tata Neymar csapatba kerülését is elég jól elhúzta és a jelek szerint jól tette, talán Messi sem lesz kapásból kezdő ember a sorozatos sérülései után.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.06. 17:26:13

Chino írta:Az egyetlen félelmem, hogy Neymart és Messit nagyon fogják faragni, a matracosok minden eszközt bevetnek, az argentín pedig lehet, hogy még félteni fogja a lábát is.
A Xavi-Cesc kezdő lesz még kérdés, de Tata szerintem az előbbit fogja játszatni, mert labdabiztosabb, de talán jobb lenne, ha ő csereként szállna be az utolsó fél órára.
Juanfran nem lesz, aki elvileg Neymart fogná. Ez mindenképpen komoly érvágás lehet a jobboldalukon. Bevallom én Messitől (még) nem várok semmit. 2 hónap kihagyás után rögtön beteszik a szezon egyik legerősebb ellenfele ellen, nem tartom reálisnak, hogy azon a meccsen ő húzza majd a szekerünket. Aztán ki tudja, hogy Ő ezt, hogy gondolja? :D A középpályán Fabregasnak mindenképpen kezdenie kéne. Toronymagasan pályafutása egyik legszebb időszakát éli, könnyelműség lenne őt padoztatni, ráadásul egyértelműen jelenleg ő van a kp-k közül a legjobb formában. A 2 szélre még Alba és Alves kelleni fog, középen meg reméljük, hogy Piquék semmilyen hülyeséget nem csinálnak. Sztem a meccset az fogja eldönteni, hogy ki lövi az első gólt. Ha mi kapjuk, akkor aligha fogjuk behúzni a meccset, de azért bizakodom. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.06. 16:59:03

Alexis és Pedro esetében nem tudom elképzelni, hogy ne egy egészséges rivalizálás legyen. Egyikük sem olyan stílusú emberke. Habár Tata inkább Alexist favorizálja, Tello nem valószínű, hogy beleszólna ebbe. Valahogy az érződik rajta, hogy nem is akarja annyira. Ez tegnap is látszott, de a kupában még feltűnőbb volt. Főleg, hogy Neymar játszik a helyén, de Alexis és pedro is elvan ott. Kíváncsi vagyok, hogy ha esetleg a nyáron "cseréljük" Deulofeura mi lesz.
Azért Sancho szép választ adott Pedronak a Getafe meccs után.

A védelem teljesítménye nagyon fontos lesz az ATMA ellen. Egy Diego Costat vagy Villat azért nem egyszerű megfogni. Könnyen lehet, hogy egy " többet rúgjunk mint kapjunk" típusú meccs lesz belőle. Amiből akár jól is kijöhetünk, de nem erre kéne játszani. Masch talán tényleg jobb megoldás lenne. Tény, hogy nem tudja úgy megjátszani a labdákat, mint Bartra, de ide az egyszerűség és a rutin jobban kell. Mondjuk a kis spanyol fejjátéka és blokkolásai hiányozhatnak, de valamit valamiért. A góllövéssel nem hiszem, hogy akkora gond lenne. Azért az sokatmondó, hogy Messi nélkül több gólt rúgtunk a bajnokságban, mint a bombaformában lévő Cr-rel vagy a gólkirályaspiránssal felálló madridi csapatok. Az egyetlen félelmem, hogy Neymart és Messit nagyon fogják faragni, a matracosok minden eszközt bevetnek, az argentín pedig lehet, hogy még félteni fogja a lábát is.
A Xavi-Cesc kezdő lesz még kérdés, de Tata szerintem az előbbit fogja játszatni, mert labdabiztosabb, de talán jobb lenne, ha ő csereként szállna be az utolsó fél órára.
Forca Barca!!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.06. 16:26:42

shutterisland írta:azért ne kövezzük meg mihu-t
Amíg nem mondja hogy Jehova addig nem :)
De jó lenne ha a szezon hátralévő részében Messi, Pedro, Neymar és Alexis egymást múlnák felül és nem tudnánk melyik kezünkbe harapjunk mikor ki kel hagyni egyet a négyből.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.01.06. 16:16:45

shutterisland írta:azért ne kövezzük meg mihu-t, mert én éreztem, mire akar kilyukadni.
avval pedig ugyan nem értek egyet, de a logika megvan benne.

tehát azt vágom én is, hogy messi nélkül sokkal inkább kiismerhetetlen volt a csapat támadójátéka, hol az egyik, hol a másik villant, és a többiek is nagyobb teret kaptak, viszont innentől jön az én verzióm, hogy akárhogy is volt, messi visszatérése a klasszisa miatt sosem jelenthet hátrányt.
Messi visszatérése a csapatba szerintem annyit jelent, hogy a távollétében két felelős gólzsáknak, Pedronak és Alexisnek el kell majd fogadnia a csapatban betöltött szerepét, ami Neymar miatt egyiküknek sem jelent fix kezdőjátékot. Ha ez sikerül nekik, többszörösen jól jöhetünk ki a dologból, ha a rivalizálást átmentik egészséges versenyszellembe (és nem csak ők) akkor idén a legkomolyabb esélyesei vagyunk a Bajnokok Ligájának. szvsz :!:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.06. 16:12:45

Kicsit elfogult vagyok Bartraval szemben, de nem hiszem, hogy olyan sok hibája lett volna. 1-2 esetre emlékszem, amikor kicsit felelőtlen volt, de kb. ennyi. Sokszor kellett kiváltania a jobbosra, mert Montoya mellett sajnos elég sokszor elmentek vagy nem ért vissza és az előrejátékot is nagyon érzi. Nem csak vagdossa a labdákat ki Kenyába.

Fabregas tetszett tegnap. Azzal, hogy visszalépett nem erőltette annyira a támadást inkább jól osztogatott. Xavi helyére tökéletes lesz. Annyira tipikus, hogy sok ember zsigerből szidja egy-egy meccs után. Ha nem a saját posztján játszik KÉNYSZERŰSÉGBŐL teljesen érthető, hogy nem tud olyan teljesítményt nyújtani, mint a saját helyén. A sárgát szerintem azért kapta mert felrótta a sporinak, hogy ugyanilyen szabálytalanság volt korábban vele szemben amit nem fújt le.

Akárki akármit mond nekem Ini játéka nagyon tetszett. Nemcsak azok a látványos megmozdulások, amiktől néha tátva maradt a szám, hanem hatalmas területet bejátszott, labdabiztos volt és sok labdát szerzett, ami eddig nem volt jellemző rá. Neymarral pedig félelmetes mennyire érzik egymást. Mintha évek óta együtt játszanának. 10 perc alatt olyan dolgokat csináltak, hogy csak lestem. Azért egy ilyen bal széllel, mint az Alba-Ini-Neymar trió maximum a Bayern vetekedhet.

Érdekes volt látni, hogy többször amikor az Elche-nél volt a labda visszahúzódtunk a saját térfelünkre, mindenki felvette az emberét, aztán hirtelen Pedro és Alexis rástartolt a hátul passzolgató emberekre. Ezzel mindig zavarba tudták hozni őket és vagy előrevágták vagy pontatlant passzt adtak. Nem tudom mennyire volt tudatos vagy a taktika része, de jól működött.

Alexisnek nagyon örülök. Ő is szerzett már gólt a szezonban fejjel, jobbal, ballal, szabiból. Az, hogy les volt kicsit beárnyékolja a képet, de a tény az tény. Tavaly is végig az önbizalmával volt gond, görcsössé vált, nem jó megoldásokat választott. Idén ez eltűnt. Nem tudom Tata-nak mennyi az érdeme ebben, de szerintem benne van a keze.

Az ATMA ellen egy teljesen más meccs lesz, de reméljük egy jó formában lévő Messi lesz a pályán. A lendület megvan, a Getafe ellen bizonyították, hogy az akarás is megvan. Persze nem szabad sok következtetést levonni a tegnapi meccsből, de ha szenvedve nyertünk volna, az mentálisan is rányomná a bélyegét a rangadóra. Furcsa ezt mondani, de talán a legjobbkor megyünk a matracosokhoz.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.06. 16:02:40

azért ne kövezzük meg mihu-t, mert én éreztem, mire akar kilyukadni.
avval pedig ugyan nem értek egyet, de a logika megvan benne.

tehát azt vágom én is, hogy messi nélkül sokkal inkább kiismerhetetlen volt a csapat támadójátéka, hol az egyik, hol a másik villant, és a többiek is nagyobb teret kaptak, viszont innentől jön az én verzióm, hogy akárhogy is volt, messi visszatérése a klasszisa miatt sosem jelenthet hátrányt.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.06. 15:52:18

Mihu írta:Kövezzetek meg érte, de szerintem Messi visszatérése negatív hatással lesz a jelenleg gyorsvonatként közlekedő csapatra. Megint minden támadás Rá fog végződni, mindenki őt fogja keresni labdával újra kiszámíthatóbb lesz a támadójátékunk.
Ez a legkevésbé sem Messi játszatásának vagy nem játszatásának a függvénye. Ld. Clasico idén.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.06. 15:15:30

csababarca írta:
Mihu írta:Kövezzetek meg érte, de szerintem Messi visszatérése negatív hatással lesz a jelenleg gyorsvonatként közlekedő csapatra. Megint minden támadás Rá fog végződni, mindenki őt fogja keresni labdával újra kiszámíthatóbb lesz a támadójátékunk.
Persze, adjuk is el,vagy rakjuk le a tarcsiba tavaszra. :roll:
Ne hülyéskedjünk már, messze a legjobbunk, tőle várható mindig valami plusz, neki kezdenie kell mindig, Alexissel és Neymarral az oldalán. Pedro amennyit ma elszórakozott,abból Messi mesterhármast rúg közepes napjain.
Én sem érzem a problémát valósnak.
Azért mert Messi pályán van/volt nem magyarázza, hogy Pedro miért volt képtelen évekig lefordulni a védőjéről vagy Alexis miért csúszott el 10 helyzetből 8szor a 16oson belül. Helyzeteik ugyan úgy megvoltak mégis kimaradtak az ajtó ablak ziccerek is. Mondjuk lehet Messi szemmel verte őket.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.06. 12:41:37

Zozzy 5 írta:
mess2009 írta: Bartra : nekem bizony vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, maradva a tegnapi meccsnél, gondoljunk csak a kapufa előtti szitura. úgy látom (túl korán!!) kezd a közönségnek játszani, tény volt néhány tetszetős megelőző kilépése, de voltak meredek mellé nyúlások is! itt sem mehetünk el amellett, hogy egy gyenge támadó szekcióval álltak szemben, mégis összejött min. 3-4 olyan szituáció amikor nem rajtuk múlott .... az viszont nem vitás, ahogy már korábban is mondtam: játszatni, játszatni..... de nem az Atlético ellen!
És akkor ki játsszon? Van egy Mascherano, aki még Bartránál is bizonytalanabb mostanában, meg egy Puyol, aki sajnos már kisebb csapatok ellen sem életbiztosítás. Igenis meg kell adni Bartrának komoly meccseken is a lehetőséget, mert arra rászolgált, hogy legalább kipróbáljuk, másrészt meg kiderül, hogy hosszú távon miként lehet vele számolni, ő lesz-e Pique párja, vagy kell majd hozni valakit a kezdőbe, ő meg marad harmadik számú opciónak.
ok. nem mondtam ki konkrétan: sz.tem az Atletico ellen Masch.-nak kellene játszani, elsősorban a végtelenül erőszakos Costa miatt aki nemcsak gyors de dörzsölt és gólerős is. Bartra még (szerintem) nincs kész ilyen feladatra. amikor azt mondom hogy játszatni kell őt természetesen ezalatt nem azt értem, hogy csak buli meccseken, de nem is feltétlenül egy rázós derbin!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.06. 12:21:27

Érdekes meccs volt. Összességében tartaléklángon mozgott a csapat, de ezzel együtt is kijött a klassziskülönbség. Pedro és Alexis hatalmas formában vannak, Fabregas ismét tanár volt, Iniesta meg hol gyengén, hol jól játszott, de voltak egészen elképesztő megmozdulásai is. A játékvezetés ismét csodálatos volt. 2 egyértelmű 11-est nem kaptunk meg, az ellenfél megúszott egy kiállítást, mi legalább 1 lesgólt szereztünk... Jó hír, hogy a csapat remek formában van, ezt a színvonalt ha hozzuk a szezon végéig, akkor lesz még okunk az örömre. A Getafét még el kell intéznünk otthon, utána jön egy nagyon kemény meccs az Atletico ellen. Ha ott tudunk nyerni, akkor hatalmas lépést tettünk a bajnoki cím felé.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.01.06. 10:25:59

Zozzy 5 írta:
mess2009 írta: Bartra : nekem bizony vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, maradva a tegnapi meccsnél, gondoljunk csak a kapufa előtti szitura. úgy látom (túl korán!!) kezd a közönségnek játszani, tény volt néhány tetszetős megelőző kilépése, de voltak meredek mellé nyúlások is! itt sem mehetünk el amellett, hogy egy gyenge támadó szekcióval álltak szemben, mégis összejött min. 3-4 olyan szituáció amikor nem rajtuk múlott .... az viszont nem vitás, ahogy már korábban is mondtam: játszatni, játszatni..... de nem az Atlético ellen!
És akkor ki játsszon? Van egy Mascherano, aki még Bartránál is bizonytalanabb mostanában, meg egy Puyol, aki sajnos már kisebb csapatok ellen sem életbiztosítás. Igenis meg kell adni Bartrának komoly meccseken is a lehetőséget, mert arra rászolgált, hogy legalább kipróbáljuk, másrészt meg kiderül, hogy hosszú távon miként lehet vele számolni, ő lesz-e Pique párja, vagy kell majd hozni valakit a kezdőbe, ő meg marad harmadik számú opciónak.
Pique-re nem emlékszünk már emberek? Első évében milyen szerencsétlen volt?! Na annál a szintnél Bartra most jobb, szerintem nem kell aggódni. Nagyon jól jönne neki, ha Puyollal tudna játszani, mert az bárkire jó hatással lenne, és fejlődést eredményezne. Neki még igencsak kellene egy társ ott hátul, aki irányítja, és "egyengeti" fejlődését. Lásd Puyol-Pique.(erről volt nyilatkozat is)

A védelemmel a legnagyobb baj szerintem, hogy Puyol után nincs vezéregyénisége a védelemnek, aki nem hagyja a többieket elbambulni. Alves nem ilyen, Alba sem, Pique meg főleg nem. Mascherano LEHETNE aki Puyolhoz hasonló stílust képvisel fejben, viszont ő ösztönösen nem védő, és nem is első számú opció alapesetben.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.01.06. 10:20:14

Persze, hogy kell Messi-Neymar. Azonban Pedró-Alexis az elmult meccseken bizonyitott, és látni, hogy Messi nélkül önálobbak és nekik jön sok inditás, mert nincsen aki elkéri a labdát vagy eleve Messit inditják jóval többször. Persze a Getafe és az Elche gyengébb csapatok. Aki viszont egyáltalán nem tetszik -sokszor- az Montoya. Hátul is ott hagyták többször, elöl rémitően határozatlan. Nem látom a jövőt benne.
Fecó
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.06. 09:58:09

mess2009 írta: Bartra : nekem bizony vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, maradva a tegnapi meccsnél, gondoljunk csak a kapufa előtti szitura. úgy látom (túl korán!!) kezd a közönségnek játszani, tény volt néhány tetszetős megelőző kilépése, de voltak meredek mellé nyúlások is! itt sem mehetünk el amellett, hogy egy gyenge támadó szekcióval álltak szemben, mégis összejött min. 3-4 olyan szituáció amikor nem rajtuk múlott .... az viszont nem vitás, ahogy már korábban is mondtam: játszatni, játszatni..... de nem az Atlético ellen!
És akkor ki játsszon? Van egy Mascherano, aki még Bartránál is bizonytalanabb mostanában, meg egy Puyol, aki sajnos már kisebb csapatok ellen sem életbiztosítás. Igenis meg kell adni Bartrának komoly meccseken is a lehetőséget, mert arra rászolgált, hogy legalább kipróbáljuk, másrészt meg kiderül, hogy hosszú távon miként lehet vele számolni, ő lesz-e Pique párja, vagy kell majd hozni valakit a kezdőbe, ő meg marad harmadik számú opciónak.
Válasz küldése