Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.06. 16:26:42

shutterisland írta:azért ne kövezzük meg mihu-t
Amíg nem mondja hogy Jehova addig nem :)
De jó lenne ha a szezon hátralévő részében Messi, Pedro, Neymar és Alexis egymást múlnák felül és nem tudnánk melyik kezünkbe harapjunk mikor ki kel hagyni egyet a négyből.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.01.06. 16:16:45

shutterisland írta:azért ne kövezzük meg mihu-t, mert én éreztem, mire akar kilyukadni.
avval pedig ugyan nem értek egyet, de a logika megvan benne.

tehát azt vágom én is, hogy messi nélkül sokkal inkább kiismerhetetlen volt a csapat támadójátéka, hol az egyik, hol a másik villant, és a többiek is nagyobb teret kaptak, viszont innentől jön az én verzióm, hogy akárhogy is volt, messi visszatérése a klasszisa miatt sosem jelenthet hátrányt.
Messi visszatérése a csapatba szerintem annyit jelent, hogy a távollétében két felelős gólzsáknak, Pedronak és Alexisnek el kell majd fogadnia a csapatban betöltött szerepét, ami Neymar miatt egyiküknek sem jelent fix kezdőjátékot. Ha ez sikerül nekik, többszörösen jól jöhetünk ki a dologból, ha a rivalizálást átmentik egészséges versenyszellembe (és nem csak ők) akkor idén a legkomolyabb esélyesei vagyunk a Bajnokok Ligájának. szvsz :!:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.06. 16:12:45

Kicsit elfogult vagyok Bartraval szemben, de nem hiszem, hogy olyan sok hibája lett volna. 1-2 esetre emlékszem, amikor kicsit felelőtlen volt, de kb. ennyi. Sokszor kellett kiváltania a jobbosra, mert Montoya mellett sajnos elég sokszor elmentek vagy nem ért vissza és az előrejátékot is nagyon érzi. Nem csak vagdossa a labdákat ki Kenyába.

Fabregas tetszett tegnap. Azzal, hogy visszalépett nem erőltette annyira a támadást inkább jól osztogatott. Xavi helyére tökéletes lesz. Annyira tipikus, hogy sok ember zsigerből szidja egy-egy meccs után. Ha nem a saját posztján játszik KÉNYSZERŰSÉGBŐL teljesen érthető, hogy nem tud olyan teljesítményt nyújtani, mint a saját helyén. A sárgát szerintem azért kapta mert felrótta a sporinak, hogy ugyanilyen szabálytalanság volt korábban vele szemben amit nem fújt le.

Akárki akármit mond nekem Ini játéka nagyon tetszett. Nemcsak azok a látványos megmozdulások, amiktől néha tátva maradt a szám, hanem hatalmas területet bejátszott, labdabiztos volt és sok labdát szerzett, ami eddig nem volt jellemző rá. Neymarral pedig félelmetes mennyire érzik egymást. Mintha évek óta együtt játszanának. 10 perc alatt olyan dolgokat csináltak, hogy csak lestem. Azért egy ilyen bal széllel, mint az Alba-Ini-Neymar trió maximum a Bayern vetekedhet.

Érdekes volt látni, hogy többször amikor az Elche-nél volt a labda visszahúzódtunk a saját térfelünkre, mindenki felvette az emberét, aztán hirtelen Pedro és Alexis rástartolt a hátul passzolgató emberekre. Ezzel mindig zavarba tudták hozni őket és vagy előrevágták vagy pontatlant passzt adtak. Nem tudom mennyire volt tudatos vagy a taktika része, de jól működött.

Alexisnek nagyon örülök. Ő is szerzett már gólt a szezonban fejjel, jobbal, ballal, szabiból. Az, hogy les volt kicsit beárnyékolja a képet, de a tény az tény. Tavaly is végig az önbizalmával volt gond, görcsössé vált, nem jó megoldásokat választott. Idén ez eltűnt. Nem tudom Tata-nak mennyi az érdeme ebben, de szerintem benne van a keze.

Az ATMA ellen egy teljesen más meccs lesz, de reméljük egy jó formában lévő Messi lesz a pályán. A lendület megvan, a Getafe ellen bizonyították, hogy az akarás is megvan. Persze nem szabad sok következtetést levonni a tegnapi meccsből, de ha szenvedve nyertünk volna, az mentálisan is rányomná a bélyegét a rangadóra. Furcsa ezt mondani, de talán a legjobbkor megyünk a matracosokhoz.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.06. 16:02:40

azért ne kövezzük meg mihu-t, mert én éreztem, mire akar kilyukadni.
avval pedig ugyan nem értek egyet, de a logika megvan benne.

tehát azt vágom én is, hogy messi nélkül sokkal inkább kiismerhetetlen volt a csapat támadójátéka, hol az egyik, hol a másik villant, és a többiek is nagyobb teret kaptak, viszont innentől jön az én verzióm, hogy akárhogy is volt, messi visszatérése a klasszisa miatt sosem jelenthet hátrányt.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.06. 15:52:18

Mihu írta:Kövezzetek meg érte, de szerintem Messi visszatérése negatív hatással lesz a jelenleg gyorsvonatként közlekedő csapatra. Megint minden támadás Rá fog végződni, mindenki őt fogja keresni labdával újra kiszámíthatóbb lesz a támadójátékunk.
Ez a legkevésbé sem Messi játszatásának vagy nem játszatásának a függvénye. Ld. Clasico idén.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.06. 15:15:30

csababarca írta:
Mihu írta:Kövezzetek meg érte, de szerintem Messi visszatérése negatív hatással lesz a jelenleg gyorsvonatként közlekedő csapatra. Megint minden támadás Rá fog végződni, mindenki őt fogja keresni labdával újra kiszámíthatóbb lesz a támadójátékunk.
Persze, adjuk is el,vagy rakjuk le a tarcsiba tavaszra. :roll:
Ne hülyéskedjünk már, messze a legjobbunk, tőle várható mindig valami plusz, neki kezdenie kell mindig, Alexissel és Neymarral az oldalán. Pedro amennyit ma elszórakozott,abból Messi mesterhármast rúg közepes napjain.
Én sem érzem a problémát valósnak.
Azért mert Messi pályán van/volt nem magyarázza, hogy Pedro miért volt képtelen évekig lefordulni a védőjéről vagy Alexis miért csúszott el 10 helyzetből 8szor a 16oson belül. Helyzeteik ugyan úgy megvoltak mégis kimaradtak az ajtó ablak ziccerek is. Mondjuk lehet Messi szemmel verte őket.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.06. 12:41:37

Zozzy 5 írta:
mess2009 írta: Bartra : nekem bizony vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, maradva a tegnapi meccsnél, gondoljunk csak a kapufa előtti szitura. úgy látom (túl korán!!) kezd a közönségnek játszani, tény volt néhány tetszetős megelőző kilépése, de voltak meredek mellé nyúlások is! itt sem mehetünk el amellett, hogy egy gyenge támadó szekcióval álltak szemben, mégis összejött min. 3-4 olyan szituáció amikor nem rajtuk múlott .... az viszont nem vitás, ahogy már korábban is mondtam: játszatni, játszatni..... de nem az Atlético ellen!
És akkor ki játsszon? Van egy Mascherano, aki még Bartránál is bizonytalanabb mostanában, meg egy Puyol, aki sajnos már kisebb csapatok ellen sem életbiztosítás. Igenis meg kell adni Bartrának komoly meccseken is a lehetőséget, mert arra rászolgált, hogy legalább kipróbáljuk, másrészt meg kiderül, hogy hosszú távon miként lehet vele számolni, ő lesz-e Pique párja, vagy kell majd hozni valakit a kezdőbe, ő meg marad harmadik számú opciónak.
ok. nem mondtam ki konkrétan: sz.tem az Atletico ellen Masch.-nak kellene játszani, elsősorban a végtelenül erőszakos Costa miatt aki nemcsak gyors de dörzsölt és gólerős is. Bartra még (szerintem) nincs kész ilyen feladatra. amikor azt mondom hogy játszatni kell őt természetesen ezalatt nem azt értem, hogy csak buli meccseken, de nem is feltétlenül egy rázós derbin!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.06. 12:21:27

Érdekes meccs volt. Összességében tartaléklángon mozgott a csapat, de ezzel együtt is kijött a klassziskülönbség. Pedro és Alexis hatalmas formában vannak, Fabregas ismét tanár volt, Iniesta meg hol gyengén, hol jól játszott, de voltak egészen elképesztő megmozdulásai is. A játékvezetés ismét csodálatos volt. 2 egyértelmű 11-est nem kaptunk meg, az ellenfél megúszott egy kiállítást, mi legalább 1 lesgólt szereztünk... Jó hír, hogy a csapat remek formában van, ezt a színvonalt ha hozzuk a szezon végéig, akkor lesz még okunk az örömre. A Getafét még el kell intéznünk otthon, utána jön egy nagyon kemény meccs az Atletico ellen. Ha ott tudunk nyerni, akkor hatalmas lépést tettünk a bajnoki cím felé.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.01.06. 10:25:59

Zozzy 5 írta:
mess2009 írta: Bartra : nekem bizony vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, maradva a tegnapi meccsnél, gondoljunk csak a kapufa előtti szitura. úgy látom (túl korán!!) kezd a közönségnek játszani, tény volt néhány tetszetős megelőző kilépése, de voltak meredek mellé nyúlások is! itt sem mehetünk el amellett, hogy egy gyenge támadó szekcióval álltak szemben, mégis összejött min. 3-4 olyan szituáció amikor nem rajtuk múlott .... az viszont nem vitás, ahogy már korábban is mondtam: játszatni, játszatni..... de nem az Atlético ellen!
És akkor ki játsszon? Van egy Mascherano, aki még Bartránál is bizonytalanabb mostanában, meg egy Puyol, aki sajnos már kisebb csapatok ellen sem életbiztosítás. Igenis meg kell adni Bartrának komoly meccseken is a lehetőséget, mert arra rászolgált, hogy legalább kipróbáljuk, másrészt meg kiderül, hogy hosszú távon miként lehet vele számolni, ő lesz-e Pique párja, vagy kell majd hozni valakit a kezdőbe, ő meg marad harmadik számú opciónak.
Pique-re nem emlékszünk már emberek? Első évében milyen szerencsétlen volt?! Na annál a szintnél Bartra most jobb, szerintem nem kell aggódni. Nagyon jól jönne neki, ha Puyollal tudna játszani, mert az bárkire jó hatással lenne, és fejlődést eredményezne. Neki még igencsak kellene egy társ ott hátul, aki irányítja, és "egyengeti" fejlődését. Lásd Puyol-Pique.(erről volt nyilatkozat is)

A védelemmel a legnagyobb baj szerintem, hogy Puyol után nincs vezéregyénisége a védelemnek, aki nem hagyja a többieket elbambulni. Alves nem ilyen, Alba sem, Pique meg főleg nem. Mascherano LEHETNE aki Puyolhoz hasonló stílust képvisel fejben, viszont ő ösztönösen nem védő, és nem is első számú opció alapesetben.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.01.06. 10:20:14

Persze, hogy kell Messi-Neymar. Azonban Pedró-Alexis az elmult meccseken bizonyitott, és látni, hogy Messi nélkül önálobbak és nekik jön sok inditás, mert nincsen aki elkéri a labdát vagy eleve Messit inditják jóval többször. Persze a Getafe és az Elche gyengébb csapatok. Aki viszont egyáltalán nem tetszik -sokszor- az Montoya. Hátul is ott hagyták többször, elöl rémitően határozatlan. Nem látom a jövőt benne.
Fecó
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.06. 09:58:09

mess2009 írta: Bartra : nekem bizony vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, maradva a tegnapi meccsnél, gondoljunk csak a kapufa előtti szitura. úgy látom (túl korán!!) kezd a közönségnek játszani, tény volt néhány tetszetős megelőző kilépése, de voltak meredek mellé nyúlások is! itt sem mehetünk el amellett, hogy egy gyenge támadó szekcióval álltak szemben, mégis összejött min. 3-4 olyan szituáció amikor nem rajtuk múlott .... az viszont nem vitás, ahogy már korábban is mondtam: játszatni, játszatni..... de nem az Atlético ellen!
És akkor ki játsszon? Van egy Mascherano, aki még Bartránál is bizonytalanabb mostanában, meg egy Puyol, aki sajnos már kisebb csapatok ellen sem életbiztosítás. Igenis meg kell adni Bartrának komoly meccseken is a lehetőséget, mert arra rászolgált, hogy legalább kipróbáljuk, másrészt meg kiderül, hogy hosszú távon miként lehet vele számolni, ő lesz-e Pique párja, vagy kell majd hozni valakit a kezdőbe, ő meg marad harmadik számú opciónak.
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.01.06. 09:19:35

Amúgy kezdem azt hinni, hogy Spanyolországban más szabályok vonatkoznak a labdarúgásra. Nem mintha nem lenne tök mindegy az eredmény szempontjából, de Xavi büntetője előtt hogyhogy nem volt piros lap? Vagy ez ki van adva nekik hogy kétgólos különbségnél már ne sújtsuk a vétkes csapatot? Aztán ugye nem mutatták folyamatosan a sporit a szabálytalanság utáni pillanatokban, mondom jól van biztos adott egy sárgát. És még azt sem. Erre a második félidőben 4-0-nál megsárgázza Albát meg még Fabregast is. Ezeket nem bírom felfogni, legyen szíves valaki magyarázza el. Nem tudom mi más tudná kimeríteni a nyilvánvaló gólhelyzet fogalmát, mint az, ha valaki 10 méterre a kaputól futás közben készül lövésre. Alba sárgája jogos teszem hozzá, meg valószínűleg Fabregasé is.

Bilbao ellen faltolja Neymart a 16-os vonal előtt a tök utsó baszk védő, erre szintén csak sárga. Elmondom azért is piros lap járna, ha mondjuk az oldalvonalnál lenne egy falt az ellen a játékos ellen, aki éppen középre akarna passzolni a tök üresen érkező társhoz. És akkor fel bír mutatni egy sárgát az emberünk, holott mi sem egyszerűbb, mint adni egy pirosat. Aztán az öltözőben megdicséri az ellenőr, másnap jót írnak róla az újságban, és mág Bilbaoban sem mondanak rá semmi rosszat, mert a hülye is látta hogy piros. Ennél egyszerűbb szitut nem kívánhat magának egy spori.

Ugyanez volt a Getafe ellen is. 0-0-nál kétszer buktatátt Iniestát olyan ígéretes szituban, hogy élmény volt nézni. A lap elmaradt. 1-0-nál felpörgött a meccs, volt egy buktatásunk szintén hasonló szituban, egyszerre sárga. Ami jogos, de a játékvezető egyáltalán nem következetes.

Vajon vannak ellenőrök a spanyol meccseken? Nem bírom elképzelni hogy az ilyeneket nem írják rájuk. És folyamatosan ez van szinte minden meccsen.

Visca el BARCA! :)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.06. 08:46:42

általában persze egyet lehet érteni a lelkesedőkkel és a némi aggodalmat megfogalmazókkal is egy ilyen(edző szerű) meccs után. nekem némileg eltér a véleményem egy -két dologban:
Tata : az, hogy Messi KÉNYSZERŰ hiányában a rendelkezésére álló állományból állít csapatot - nos az még nem egy erény.a többivel persze egyetértek

Sánchez (nyilatkozat): ez a nagy egymásra találása Pedróval bizony hordoz egy üzenetet, ..lássátok, ha nem lenne Messi mi így muzsikálnánk!... hát nekem ez nem tetszett. mint ahogy az sem, Hogy a chíleinek tegnap is volt min. három ordító labdakezelési hibája az egyébként elnézhető ziccerek kihagyása mellett, de ami a lényeg: ez a teljesítmény egy roppant gyenge védelem ellen jött össze.
mindezt azzal a fenntartással írom, hogy a FORMAJAVULÁSA NYILVÁNVALÓ, az viszont akár tényként is elmegy, hogy Messitől is kap(hat) annyi jó lasztit, mint Fabregastól netán Neymartól.

Bartra : nekem bizony vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, maradva a tegnapi meccsnél, gondoljunk csak a kapufa előtti szitura. úgy látom (túl korán!!) kezd a közönségnek játszani, tény volt néhány tetszetős megelőző kilépése, de voltak meredek mellé nyúlások is! itt sem mehetünk el amellett, hogy egy gyenge támadó szekcióval álltak szemben, mégis összejött min. 3-4 olyan szituáció amikor nem rajtuk múlott .... az viszont nem vitás, ahogy már korábban is mondtam: játszatni, játszatni..... de nem az Atlético ellen!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.06. 00:29:26

Mihu írta:Kövezzetek meg érte, de szerintem Messi visszatérése negatív hatással lesz a jelenleg gyorsvonatként közlekedő csapatra. Megint minden támadás Rá fog végződni, mindenki őt fogja keresni labdával újra kiszámíthatóbb lesz a támadójátékunk.

Persze, adjuk is el,vagy rakjuk le a tarcsiba tavaszra. :roll:
Ne hülyéskedjünk már, messze a legjobbunk, tőle várható mindig valami plusz, neki kezdenie kell mindig, Alexissel és Neymarral az oldalán. Pedro amennyit ma elszórakozott,abból Messi mesterhármast rúg közepes napjain.

Egyébként engem nem nyugtat meg még mindig a játék, persze biztatóbb mint tavaly tavasszal.
DE!
Iniesta borzasztó megoldásokkal dolgozik, utóbbi 5-6 évben nem volt ennyi gyermeteg hibája mint ebben a fél évben. Toszogatja a labdát,nem lő,nem passzol időben, nála tényleg azt érzem,hogy ha lő 16ról full ziccerben, akkor valaki lelövi,és ettől parázik.
Védelem pedig így a legjobb, Piqué-Bartra kettőssel, még ha belehibáznak is, akkor is megnyugtatóbb,mint ha Masch ámokfutna hátul. Persze majd az AtMa ellen berakja Tata a kezdőbe, de akkor ott nyomom ki a tévét.

Szóval jó ez, Messivel még erősebbek leszünk,ne legyenek kétségek,hogy majd Messi játéka vet vissza minket...szamárság.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.01.05. 22:36:30

Ha nincs Messi más lövi be, jó a csapatjáték, bár szerintem voltak azért hibák bőven, de bedaráltuk az Elche-t és a három pont a lényeg. Lehet tovább menni, Atletico ellen már Messivel a fedélzeten jó lenne "elhúzni".
Kép
Kép
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2014.01.05. 22:27:50

Engem személy szerint megnyugtat Messi visszatérése és cseppet sem zavar Pedro/Alexis húsvéti királyságának vége. Ettől függetlenül nagyon örültem a két srác teljesítményének (ma is)!
Az Atma ellen (szerintem) vérszegény lett volna már a ma mutatott játékunk evvel a felállással. Az teljesen rendben (szerintem a minimum!), hogy Elche-t elveri hazai pályán a csapat Messi és Neymar nélkül is, de a madridi két nagy csapat azért más tészta.

Tata új színt hozott a játékba és hitet adott a csapatnak, hogy Messi vagy Neymar nélkül is van élet/ játék a pályán. DE! azért a klasszis különbség csak Messivel és Neymarral jön ki és elő a csapatból igazán.
Egyébként mit károg egy csomó ember előre??, ha minden igaz Messi felgyógyult és Neymarral végre (talán) folyamatosan lehet a pályán egyszerre.
Engem legalábbis jobban érdekel ez mint sem azon vergődjek milyen (lesz) nélkülük.
Egyenlőre működik minden.... ezt kell élvezni..., keseregni elég akkor, ha ne adj isten Cruijff jövendölése valóra válik. Kedvelem az öreget, de harapta volna le inkább a nyelvét :D .

Kíváncsi leszek a hétközi (Getafe elleni) összeállításra, mert szerintem (remélem) fő próbát fog tartani a mester Messi & Neymar duóval a fedélzeten. :mrgreen:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.01.05. 22:12:31

Nem hiszem Messi visszatérése negatív hatást váltana ki, semmi bajom a Pedro-Alexis párossal, kifejezetten örülök ha termelik a gólokat, nagy meccsekre kell az önbizalom, plusz a terhet is valamelyest leveszik a "nagyok" válláról, az ilyen meccsekre bajnokságban simán mehet ez a felállás, viszont nekik egyben veszélyük is, hogy eltűnnek hosszab időszakokra, nem jönnek be a cselek, lövések.. nincs gól.. Messi pedig legszarabb meccsén is bevágja, ad egy forintos labdát, vagy kiharcol egy tizit, benne mindig ott van az x faktor, a gyilkos ösztön. Neymarral pedig a játéka egészen elképesztő, és most ez kelleni fog, sok meccs ők ketten együtt, hogy a nagy derbiken menjen a zsuga. Jó lesz ez, ettől féljünk legkevésbé, hogy Messi visszatart. Számomra inkább a védelem a rémálom, annak ellenére Bartra a következő generációs egyklubos védőnk, valamiért hajmeresztő megoldások születnek hátul.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.01.05. 21:40:12

Érdekes volt a két csatáros játék. Cesc sokkal hatékonyabb a középpályán. Nem kell mindenáron valakinek Messi helyén játszani. Persze kérdés, hogy működik-e ez egy erősebb ellenfél ellen.
Két Alexis gól nagyon lesgyanús volt, de ez legyen a bíró baja. A szabadrúgás viszont profi volt.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.05. 21:27:40

Kövezzetek meg érte, de szerintem Messi visszatérése negatív hatással lesz a jelenleg gyorsvonatként közlekedő csapatra. Megint minden támadás Rá fog végződni, mindenki őt fogja keresni labdával újra kiszámíthatóbb lesz a támadójátékunk.
van benne ráció, viszont mivel messi egy világklasszis, a világ legjobbja (vagyis az én szememben az), így nincs az a forgatókönyv, amivel gyengülne, vagy inkább ne erősödne a csapat azzal, hogy ő visszatér.
egyébként tata alapból azon van, hogy ne legyen messifüggő a csapat, ezt pedig nem csak úgy kell szerintem érteni, hogy ne essünk össze, ha ő nincs, hanem tanuljunk meg úgy játszani, hogy ha ő pályán van, akkor se legyen egy emberes a csapat.

Egy dologban biztos vagyok: Pedro és Alexis királysága véget ér.
pedro és alexis bármikor vághatta volna a gólokat és szórhatta volna a gólpasszokat, még ha nem is ilyen ütemben.
vagyis ha ilyen formában lettek volna (főleg a befejezésekre gondolok) mint idén, mert a helyzeteik és ígéretes szituációik mindig megvoltak, de főleg sancheznek.
szóval ha tartják ezt a formát, és ilyen jó százalékban értékesítik a helyzeteket, nem lesz gond, még akkor sem, ha nyilván többet ilyenre nincs reális esély, hogy például két egymást követő meccsen rúgnak 1-1 hármast.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.01.05. 21:19:48

Kövezzetek meg érte, de szerintem Messi visszatérése negatív hatással lesz a jelenleg gyorsvonatként közlekedő csapatra. Megint minden támadás Rá fog végződni, mindenki őt fogja keresni labdával újra kiszámíthatóbb lesz a támadójátékunk. Jelenleg egy védő se tudja, hogy Xaviék kinek fognak passzolni, hogy fog tovább folyni a támadás. Pep és Tito idejében egy Messi nélküli időszak totál szívás volt, remegtünk, hogy jajj mi lesz, mert semmi változás nem volt, csak annyi, hogy Messi szerepét egy az egyben Fabregas vette át. De hát ugye tudjuk, hogy Fabregas arra a posztra mennyire alkalmas...semennyire. Most viszont, hogy Tata az edző és több az új elem, továbbá kevésbé függ a játékunk Messitől, így nélküle még több opciós a játékunk, ami a védelmek számára kész katasztrófa.

Kíváncsi leszek, hogy mi lesz, ha visszatér Messiás. Bekapcsoljuk a nitrót, vagy pedig rásimítunk a fékre. Egy dologban biztos vagyok: Pedro és Alexis királysága véget ér.
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.05. 21:15:00

Szerintem Juanfran hatalmas érvágás. Se Manquillo, se Alderweireld nem az a szint támadásban (talán védekezésben sem), mint ő. Juanfran rengetegszer fut fel, nem is ad be olyan rosszul, és veszélyesen játszik általában, szóval a jobb szélüket biztosan visszaveti a hiánya, és mivel a baloson egy Arda-Luís duó valószínűsíthető, ezért lehet, hogy eltolódnak a támadásaik arra az oldalra, ami azért lehet jó akár, mert Alvesnek, Alexisnek több helye lehet a kinyílt védelem mögött, Neymar pedig csak könnyeben forgatja a két cserebekk valamelyikét, mint a spanyol válogatott egyik alappillérét...

A kp is vékonynak tűnik nekem, ha az alább felsoroltak tényleg nem játszhatnak végül... A mi embereink pihentek, visszajöttek a sérültek, köztük Messi... Nagyon jó lenne megnyerni a meccset.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.05. 20:56:15

gabi a szuperkupán is szétrúgott mindenkit, szóval nem fog hiányozni.
sosa pedig nem volt egy utolsó focista, többre tartottam annál, hogy a metallist-ban kössön ki, habár a bayernbe kevés volt.

de tényleg fura, mert a körülményeket figyelembe véve az x jó eredmény lenne, de mégsem igazán az, mert feljön a real.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.05. 20:20:55

Varatrix írta:
kadarzsolt85 írta:Valaki nem tudja veletlenul hogy kik fognak hianyozni az atletico madrid csapatabol a jovo heten?
Úgy tudom egyedül Juanfran lesz eltiltva.

Számít számít, de nem ezen fog múlni.
Raul Garcia, Gabi és Mario Suarez pedig sérült elvileg, ha őket is a hiányzókhoz számoljuk.

Viszont most kölcsönvették a Metalisttól José Sosát, talán még a Bayernből lehet ismerős a neve sokaknak. (Támadó kp. / szélső .) Nagy csodagyerekként került a bajorokhoz, aztán gyorsan vissza is ment Argentínába, kíváncsi leszek mire lesz képes újra ezen a szinten.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.01.05. 20:18:07

kadarzsolt85 írta:Valaki nem tudja veletlenul hogy kik fognak hianyozni az atletico madrid csapatabol a jovo heten?
Úgy tudom egyedül Juanfran lesz eltiltva.

Számít számít, de nem ezen fog múlni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.01.05. 19:38:44

Valaki nem tudja veletlenul hogy kik fognak hianyozni az atletico madrid csapatabol a jovo heten?
Barca Barca Baaarca
Válasz küldése