Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.04. 23:30:50

Jelenlegi formánkról is elmond sok mindent hogy gyakorlatilag a védők lőnek sokszor gólt, valamint a mostani meccsen is a legveszélyesebb a Tello, aki a meccs végére fog 105 percet játszani ebben az idényben. Az utolsó 3 meccsünk pedig (kupameccsekkel együtt, döntetlen. Sok idén a döntetlen.... Ez a legnagyobb baj.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.04. 23:23:03

Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de tényleg úgy érzem hogy valamiért vannak csapatok, amik a Madrid ellen impotensek, ellenünk nem.

Ha a bajnokságban egy Valencia, Villareal, Athletico Madrid, Getafe, Espanyol, Sevilla ellen játszunk, akkor simán nem fogadnék a győzelemre, mert nem tartom egyértelműnek. Ezek a csapatok ellenünk olyat játszanak... ellenben a Madrid ellen mi volt ez a Getafe? Semmi.

Azt is utálom hogy egy meccset nem tudunk megnyerni 1 góllal (bár ma ne legyen igazam), mert ha csak 1 góllal vezetünk akkor az ellenfél akkor is betuszkol egyet ha csak egyszer megy át az egész meccsen a mi térfelünkre. Ezek a tipikus Barca meccsek, hogy kapura lövünk 8szor, abból egy gólt rúgunk, az ellenfél pedig egyszer van helyzetben abból gól, vagy még egyszer sem, és mondjuk szögletből befejezik.

Fabregas mostan teljesítményéről nem mondanék semmit. Messi is volt jobb, hogy enyhén fogalmazzak. Tudom hogy nem nyerhetünk mindig bajnokságot, de egyszerűen nem jobb idén a Madrid, csak ő nem csinál olyan idegesítő döntetleneket mint mi. Előző bajnokin is 0-0!!! Ez vicc. Tudom hogy nem lehet mindig mindent megnyerni, de az elég rossz érzés ha a nagy ellenfél igazán nem csinál jobb meccseket és simán benne van az is hogy az El Classicókon is mind a kettőn nyerünk, de ettől függetlenül is ilyen idióta kiscsapatok ellen elhullajtott pontokkal nem leszünk idén bajnokok. Gondoljunk bele hogy (rendes játékidőben) Guardiola alatt a Madridtól egyszer sem kaptunk ki. Benne van hogy idén is oda vissza a Madridot megverjük, az elvileg 6 pont előny, és mi miatt kell bukni a bajnokságot?

Ezért:
Sociedad-FCB: 2-2
ValenciaFCB: 2-2
FCB-Sevilla: 0-0
Bilbao-FCB: 2-2
Getafe-FCB: 1-0!!!!
Espanyol-FCB: 1-1
Villareal-FCB:0-0

Ebből Getafétól kikapni, annak alapján amit ma láttunk tőlük: vicc
2 meccsen is 0-0 eredmény: vicc
Idén eddig 20 meccsen kaptunk 12 gólt, de hogy ez olyan szerencsétlenül oszlik el, hogy a feni meccseken ebből kaptunk 8 gólt. Tehát 20 meccsen 13 győzelem, abból 4-en kaptunk gólt. Viszont ha gólt kapunk akkor 66%-ban vagy döntetlen vagy kikaptunk... Ez is bosszant hogy 3 meccsen is 2-2-t játszani....tehát ritkán kapunk gólt, de 2-t is.... meg 3 meccsen gólt sem tudunk rúgni????

Pedig minden meccsen megvoltak a helyzetek, de idén az a bizonyos szerencsefaktor nincs meg! A Madrid ellen idegenben 1 kapott gólra válaszolunk 3 góllal, tehát a legerősebb ellenfelet lejátszottuk eddig de ilyen pontvesztések egyszerűen nem fordulhatnak elő!!!!!!

13 győztes meccsből 1 góllal a Sporting, Granada ellen tudtunk csak nyerni, a többi mind több gólos győzelem volt.
A Madrid viszont a 18 győzelméből 4 meccset meg tudott nyerni 1 gól különbséggel. Ők is hoztak egy 0-0 meccset és kikaptak tőlünk és a Levantétől, de a többi "kötelezőt" behúzták!

Nekik van 1 döntetlen, nekünk 6 (eddig). Ez nagyon nagy különbség. És nem játszanak érezhetően szebben vagy jobban, hanem egyszerűen, a pontok most idén ott vannak.

Bírókkal most nem foglalkoznék.....
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.02.04. 23:03:11

Galen írta:FAbregas harmatgyenge.

Adrianoról inkább nem beszélek, nem látom a helyét a csapatban.

Ez a tello gyerek nekem nagyon szimpatikusan játszik, rendre veri a védőjét, meg akar játszani.

Mascherano meg wáhháá, végre játszik. Nagyon csípem a játékát, alázatosan és szerintem kiválóan futballozik. Eddig a legjobb.

Puyol remek, Thiago nem tudom, kicsit halovány.

Összességében, be kéne lőjük a helyzeteket, nehogy megint megszívjuk..

Ha 3-0-ra megyünk 45 perc után, akkor se szólhatna senki semmit. De a helyzetkihasználás...

Na mindegy. Hajrá hajrá
Szerintem Masch mindenképpen kell középre,teljesen más a letámadás a védekezés ha ő ott van.Egyszerűen stabil a hátsó alakzatunk.Többet kellene játszatni és valóban,az alázata példamutató.
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.02.04. 23:01:19

Puyol egyszerűen hihetetlen. Hetek óta meccsről meccsre elképesztő teljesítményt nyújt. Nem csak a góljai miatt, bár ezek meghatározóak, de minden megmozdulásán látszik, hogy szívét lelkét odaadná ezért a csapatért. Úgy mozog, mintha ő lenne 24 éves, nem pedig Messi... Aki szerintem gyenge most. Harcol, de semmi nem jön össze. Egy gól nagyon elférne neki, hátha megtörne a jég.
A 40. perc körül beszaladó támadómenyétről információ? :D:D
Galen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.01.15. 14:26:06

2012.02.04. 23:00:26

FAbregas harmatgyenge.

Adrianoról inkább nem beszélek, nem látom a helyét a csapatban.

Ez a tello gyerek nekem nagyon szimpatikusan játszik, rendre veri a védőjét, meg akar játszani.

Mascherano meg wáhháá, végre játszik. Nagyon csípem a játékát, alázatosan és szerintem kiválóan futballozik. Eddig a legjobb.

Puyol remek, Thiago nem tudom, kicsit halovány.

Összességében, be kéne lőjük a helyzeteket, nehogy megint megszívjuk..

Ha 3-0-ra megyünk 45 perc után, akkor se szólhatna senki semmit. De a helyzetkihasználás...

Na mindegy. Hajrá hajrá
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.02.04. 22:59:26

gergo9 írta: Azokkal meg egyenlőre nagyon nem értek egyet akik szerint Tello egy agyatlan futógép. Abszolút intelligensek tűnik két meccs alapján.
nem agyatlan, csak néha kissé egysíkú a játéka. Mondhatnám úgyis, hogy egy cselt tud, de ha az bejön, akkor helyzet lesz belőle. De hát kölyök még, bőven fog még fejlődni. Kezdésnek eddig nem rossz.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.02.04. 22:58:39

gergo9 írta:Frisseség achievement unlocked.

Nem lassítjuk a játékot feleslegesen , pontosan élesen játszunk. Sociedad egyébként magához képest sztem kiváló. Azokkal meg egyenlőre nagyon nem értek egyet akik szerint Tello egy agyatlan futógép. Abszolút intelligensek tűnik két meccs alapján.
Hogy Tello agyatlan? ez jó:)
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.02.04. 22:56:01

Frisseség achievement unlocked.

Nem lassítjuk a játékot feleslegesen , pontosan élesen játszunk. Sociedad egyébként magához képest sztem kiváló. Azokkal meg egyenlőre nagyon nem értek egyet akik szerint Tello egy agyatlan futógép. Abszolút intelligensek tűnik két meccs alapján.
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.02.04. 22:54:53

Eddig tökéletes,bár a gólok hiányoznak,de a labdaszerzés szenzációs és a fiatalok rettenetesen jól játszanak.

Le a kalappal!

Talán Alves kicsit halványabb,remélem felpörög a 2. félidőre.
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.02.04. 22:51:23

Aki eddig kiemelkedően jót nyújt, az Puyol, Masch, JdS és Tello. Magához képest gyenge Alves, és egy kicsit Messi is. A többiek nagy átlagban jól tolták, kézben tartjuk a meccset szerencsére ezzel a tartalékos felállással is. Dos Santos valami hihetetlen stabilitást ad a csapatnak, amolyan Xavi-Keita keverék a srác. Nagy jövője lehet még nálunk. Észre se lehet venni, hogy nincs pályán Xavi.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2012.02.04. 22:00:33

Szerintem nem egy acélos, ha bejön megtapsolják, ha nem akkor bántani fogják Guardiolát.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.04. 21:58:34

messideco írta:Vagy zseni vagy őrült. :D
Esküszöm, ilyen kezdő akkor kell, mikor már zsebben a bajnoki cím...
Na lássuk azt a meccset!
Visca el Barca!
szerintem a lehető legjobb döntés. ha a cserék nincsenek feltüzelve,akkor senki.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.02.04. 21:57:38

Ha nyerjük a meccset, akkor kiváló húzás volt ez a kezdő, mert a kulcsjátékosok pihenhettek a kupára, ha viszont megint betlizünk, oda a bajnokság. Végleg. Kockázatos, de ha bejön, nagyot nyerhetünk vele.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.02.04. 21:57:12

Fura kezdő, nem hiszem hogy feladnánk (vagy óriási hiba lenne), de mégiscsak otthon egy Sociedad ellen nyerni kell, s sok kemény meccs van hátra tavasszal!Meglátjuk, ha nem jön be a tartalékolás, akkor Pep.....
Kép
Kép
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.02.04. 21:50:54

shutterisland írta:feladtuk a bajnokságot ?
Dos Santos, meg Tello baromi jó lesz, meglátod :wink:

Tello az egyedüli akiben mostanában van fantázia, be fogjuk húzni, no para!
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
socio66

2012.02.04. 21:49:22

örülök hogy pep nem hajtja szét fölöslegesen a játékosokat,és a kupára koncentrálunk.
nem mondom hogy innentől minden bajnokin ilyen tartalékosan kell felállni,de amikor van egy-a kialakult helyzetből fakadóan-fontosabb meccsünk a héten,akkor ezt kell csinálni.
Avatar
N7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:14:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.04. 21:48:31

Jóó lesz az!!!Örülök,hogy Tello kezdd,kiváncsi vagyok,hogy vajon mit tud csinálni legalább 1 félidő alatt:)
Hajráá fiúk! Győzni kell ma!:))
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.04. 21:42:40

Vagy zseni vagy őrült. :D
Esküszöm, ilyen kezdő akkor kell, mikor már zsebben a bajnoki cím...
Na lássuk azt a meccset!
Visca el Barca!
"And my heart will leave you never."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.02.04. 21:31:42

soadroli írta:Valdés, Alves, Puyol, Mascherano, Adriano, Cesc, Thiago, Jonathan dos Santos, Messi, Tello y Cuenca
Hivatalos. Úgy látszik Pep fél a Valenciától :D Amúgy jó kis kezdő.
Hát nem tudom ezt mire véljem. Elég fura kezdő. Hihetetlen, hogy Messi csak akkor nem játszik mikor sárgák miatt eltiltott :S
Tellora kíváncsi leszek, nagyon drukkolok neki.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.04. 21:20:00

hát nem tudom, csak ennyit fűzök hozzá : KÉP

de ha ma betlizünk a félig csikócsapattal, végleg helósziaszevasz bajnoki cím :D :)

szerény, hogy az alapkezdőből hiányzik : pique,abidal,busquets,xavi,iniesta,sanchez + pedro/villa
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2012.02.04. 21:17:43

shutterisland írta:feladtuk a bajnokságot ?
Azert egy ilyen kezdovel is verni kell a Sociedadot ;)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.04. 21:14:54

feladtuk a bajnokságot ?
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5167
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.02.04. 21:14:10

Valdés, Alves, Puyol, Mascherano, Adriano, Cesc, Thiago, Jonathan dos Santos, Messi, Tello y Cuenca
Hivatalos. Úgy látszik Pep fél a Valenciától :D Amúgy jó kis kezdő.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.04. 12:06:29

Tocy írta:
Nem azt írtam, hogy csodát várok, csak szerintem most mindent meg kell tenni ezért, ha szerzünk egy gólt akkor nem leállni, menni tovább...oké fáradtság érvényes, de az sokkal fárasztóbb, amikor a 90. percig kell odafigyelni mert csak 1-0 van...főleg ha a végén még kapunk is egy gólt. Nyomjuk meg az első félidőt, repüljünk minden labdára, üssük be a helyzeteket és kész! Az utóbbi években mindig ilyenkor van a rossz forma, de ezt lelkesedéssel lehet pótolni!
Tudom,h nem azt írtad,én sem így értettem.Am meg az sem lenne csoda,ha szétkapnánk őket,mint a papírkutyát :D A csapatok közti különbségben benne lenne,de a formákban jelenleg talán nem.Alapvetően végülis egyetértünk.Menni kell előre,berúgni a helyzeteket és akkor nem lehet gond.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.02.04. 11:46:23

miihii írta:
Tocy írta:
Persze ettől függetlenül ma muszáj nyerni, meggyőzően, gyorsan és jól játszva, gólokat szerezve, nem elég az 1-0 egy Messi hátán megpattanó Valdes kirúgással. Tudom, az is 3 pont, de az utóbbi 2 meccs után egyrészt rengeteg negatív hangot hallani a sajtóból, másrészt a játékosok önbizalma se az igazi. Ma bizonyítani kell, hengerelni, belőni a helyzeteket már az első félidőben, aztán tőlem a 2.-ban már mehet a labdatartás, és a pihenés. Visca el Barca!
Én egyáltalán nem várok nagy parádét ma,annak ellenére,h nem épp a legveretesebb ellenfél érkezik a Szentélybe.Ha az előző évekből indulok ki -márpedig a jelek ezt mutatják- ,akkor a Pep éra jellegzetes év eleji "hullámvölgyében" vagyunk most. Nem biztos,h parádé lesz.Ebben a bő egy hónapban az a fontos,h valahogy behúzzuk a meccseket,mert ilyenkor jellemzőbb,h a fáradtság miatt benne van a pontvesztés.Ami most nem fér bele,uh ha kell,akkor egy Messi hátán megpattanó kirúgással is,de hozzuk a 3 pontot.Emellett természetesen bízom benne,h neked lesz igazad és beleszalad a késbe a Sociedad.De ebben a fázisban nem várok el ilyesmit.Most óvatosabb vagyok e téren,mert nyögvenyelősebbek ezek a hetek.Aztán h mikor billenünk át,az kiszámíthatatlan.Lehet,h pont ma :) Mondjuk ez nagyban függ a helyzetkihasználásunktól is,mert ezek meglesznek,abban biztos vagyok.Ha jó %-ban értékesítjük,akkor félgőzzel is lehet egy nagyobb győzelem belőle.
Nem azt írtam, hogy csodát várok, csak szerintem most mindent meg kell tenni ezért, ha szerzünk egy gólt akkor nem leállni, menni tovább...oké fáradtság érvényes, de az sokkal fárasztóbb, amikor a 90. percig kell odafigyelni mert csak 1-0 van...főleg ha a végén még kapunk is egy gólt. Nyomjuk meg az első félidőt, repüljünk minden labdára, üssük be a helyzeteket és kész! Az utóbbi években mindig ilyenkor van a rossz forma, de ezt lelkesedéssel lehet pótolni!
Válasz küldése