Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.25. 18:19:09

a malagának nem sok épkézláb játékosa maradt, nem tudom mit fognak felmutatni. santa cruzt jol ismeri tata, uhogy remélem azzal h őt kive4sszük vége is a hazai csapatnak :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
jenooo
Madridista
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.10.04. 01:13:47

2013.08.25. 18:00:47

Madrid szurkolóként sima Barca győzelmet várok. A Malaga már azért nem az a Malaga, amelyik tavaly a bl negyeddöntőig szerepelt, illetve nem gondolnám, hogy a madridi harmatos teljesítmény (főleg az első félidő) után megint gyengébben teljesítenének. Mellesleg azon a meccsen Messi a sérülése miatt eléggé fék volt, ha Fabregas kezd helyette, akkor akár az idegenbeli győzelem is meglehetett volna. A mostani meccsre visszatérve bár Schuster nagyon fogadkozik a túloldalon de én szerintem ez a tipikus első gólig tartjuk magunkat aztán szépen szétesünk meccs lesz. Leginkább Neymarra vagyok kíváncsi, mert bár a szuperkupán úgymond megmentette a hazát, de az elhíresült driblijei nem nagyon jöttek be azért. Mondjuk szépen végignézhette a padon, hogyan faragják a madridiak csapattársait szóval nem is csodálom, hogy nem volt olyan vállalkozó szellemű. :mrgreen:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4505
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2013.08.25. 17:44:49

Talán ez a mai meccs jó "erőfelmérő" lehet, nincs Messi, Tata megmutathatja mit tud kihozni így a srácokból. Ritka pillanat, meccs az amikor Leo nem bevethető, így feltétlen kíváncsi vagyok mivel rukkol elő a mester. Nem is baj ha pihen, hosszú a szezon, rengeteg meccs vár rá, ezt a sérülést ami pedig a psg óta súlytja jó lenne egyszer és mindenkorra kikúrálni. Neymar nagy meccse lehet, de ha valaki akkor Alexis kéne ma nagyot húzzon.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.25. 17:25:04

Messithebest írta: a statisztika szép dolog, de azért ajánlom a PSG elleni visszavágót, amikor Messi kispadról jött be.
ja, hát ez a statisztika arra vonatkozott, amikor annyira sérült volt, hogy a keretben se volt, ezért csereként se tudott beállni. a lényeg, hogy eddig azért elég jól felkészültünk ezekre. amikor tudták a többiek, hogy nincs messi a kispadon, aki majd megmenti a seggüket, akkor azért jó meccseket játszottunk. szóval annyira azért nem kell aggódni szerintem.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2013.08.25. 17:11:44

kristop írta:
Messithebest írta:Ez lehet az első lépés a Messi-függőség leküzdésére.
Barcelona have won the last 10 games in which Messi was not part of the match squad due to injury #fcblive Goals: 24-4 [via sport]

nyilvánvalóan gyengébbek vagyunk, de annyira azért nem vagyunk rosszak messi nélkül.
a statisztika szép dolog, de azért ajánlom a PSG elleni visszavágót, amikor Messi kispadról jött be.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2013.08.25. 16:58:18

Én is győzelmet várok, mint sokan mások, de nem feltétlenül kéne kezdetni Neymart, mert a Szuperkupán fontos láncszeme lenne a csapatnak, de azért legalább egy félidőt kapnia kéne, ha meg mégis kezd, akkor én 50-60 perc múlva lekapnám a pályáról! :twisted: Na mindegy, ezek a kérdések majd este úgyis eldőlnek, nem várok sima meccset, de azért szerintem mienk lesz a győzelem! Tippem: 1-3
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.25. 16:56:41

Messithebest írta:Ez lehet az első lépés a Messi-függőség leküzdésére.
Barcelona have won the last 10 games in which Messi was not part of the match squad due to injury #fcblive Goals: 24-4 [via sport]

nyilvánvalóan gyengébbek vagyunk, de annyira azért nem vagyunk rosszak messi nélkül.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2013.08.25. 16:40:19

Én is sima győzelmet várok ma, Messi ide vagy oda. Ez lehet az első lépés a Messi-függőség leküzdésére. Remélem, Neymar kezdeni fog ma, és egy 60-70 percet pályán is tölt majd.
Tippem: 0-3.

Visca!
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.25. 16:37:58

Én Neymart már a kezdőbe várom, főleg úgy hogy Messi nincs. Fizikálisan biztos, hogy jobban van, a Malaga pedig nem egy nagyon kemény ellenfél, annak ellenére, hogy idegenben játszunk. Xavinak max 60 percet adnék, ha vezetünk, végre jöhetne Roberto, persze ha Cesc nem Messi helyén játszik.
A támadósorba én egy Neymar-Cesc-Alexis triót képzelek, de jobban szeretnék egy neymar-Alexis.Pedro sort, kpn pedig Busi-Cesc-Ini.
Ha tippelnem kéne egy viszonylag szoros, de magabiztos győzelmet mondanék. 1:3
Forca Barca!!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.08.25. 16:26:37

Messi hiánya miatt most adná magát, hogy Neymar kezdjen. Alexis játszhatna középen, Pedro pedig jobb oldalon.
Ha Pep és Tito lenne azt mondanám, hogy Fabregas lesz Messi helyén, de most Tatánál egyelőre még nem tudom megtippelni. Simán benne van, hogy nem is fog kezdeni Neymar és csak egy félidőt játszik. A szerdai visszavágó miatt pedig várható 1-2 változás a mai kezdőben.
Győzelmet várok a mai meccstől, de azt nem tudom megtippelni, hogy mennyire kell majd megküzdeni ezért a 3 pontét. Az eredmény mondjuk 1-3
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2013.08.25. 16:38:12-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.25. 16:25:27

Messi hiányában is egy sima győzelmet várok ma. A Malaga kerete jelentősen meggyengült és Schustert nem tartom akkora kaliberű edzőnek, hogy ebből a csapatból egy nemzetközi szereplésre alkalmas brigádot hozzon össze. Egy erős középcsapatnak saccolom őket, hozzátéve, hogy a Valencia elleni meccsüket nem láttam.

A védelem nyilvánvaló. Illetve a bal oldalon inkább Adrianot kezdetném. Középen Busi-Xavi-Ini. Iniesta a matracosok ellen nem volt éppen topformában, de remélem, hogy minél hamarabb eléri az a szintet. Neymart teljesen fölösleges lenne Messi helyén játszatni, mert nem ott a helye. Cesc kezdjen csak, aztán ha Tata jónak látja kezdjen a brazil Pedro helyett.

Nem gálát, de egy sima sikert várok este.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.25. 10:31:22

Végre, ma ismét meccs van. Hihetetlen, de mikor lejátszunk egy meccset, akkor az ember egyből várja a következőt. :D Úgy gondolom érdekes meccs elé nézünk. Furcsa kimondani, de kulcsfontosságú hét következik a mai napot is beleszámítva. Azért egy Levante-Atletico-Malagá-Atletico-Valencia 5-ös 2 héten belül félelmetesen kemény sorsolás. Kulcsfontosságú lesz a rotálás. Úgy gondolom, hogy a main mindenképpen szükség lenne rá, mert a Valencia és az Atletico ellen a legerősebb csapatra lesz a szükség. A gond csak, hogy kit rotáljunk? A védelem adott, mivel nem sok lehetőség van a variálásra. Esetleg Bartrát betenném a Piqué-Mascherano duó egyike helyett. A csatársor és a középpálya viszont problémás. A 2 ugyanis teljesen összefügg. Xavi lejátszott 2 meccset zsinórban és az Atletico-Valencia páros ellen is szükség lenne rá. Az meg durva lenne, ha pont ő játszana le 2 hét minden meccset. Song jöhet Busi helyére, ez nem gond. Az Ini-Fabregas kreatív kp lenne talán az ideális. A probléma viszont ezzel tovább fokozódik azzal, hogy Cesc szokott Messi helyett játszani. Azért egy Ini-Sergi Roberto kp nagyon vékony lenne a Malagá ellen, ott szükség lesz Fabregasra. Tehát középre kell befejezőt találni. Sajnos Dongou nincs itt (persze nem a kezdőbe :D ), aki a klasszikus befejezőt jelentené. Egyedül talán Alexist tudnám ott elképzelni, de őt is csak nagyon érdekesen. Neymarra pedig mindenképpen szükség lesz Messi hiányában. A jobbosra simán mondanám, hogy kezdjen Tello, de a rutinja miatt inkább Pedro.

Szóval már a kezdő összeállítása sem lesz olyan egyszerű, mint általában. Az utóbbi időben szinte kivétel nélkül nagyon elkentük a Malagát, de vmiért úgy érzem most meg fogunk szenvedni velük. Nagy szükség van mind a 3 pontra.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sipi24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2012.08.20. 08:05:32
Tartózkodási hely: Kunmadaras

2013.08.24. 21:18:53

Nekem meg van egy olyan sejtésem, hogy holnap Busquets helyet Song fog kezdeni. Xavi vagy Ini piheni fog így vagy Dos Santos vagy Roberto kezdő lesz.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.08.24. 21:04:02

StickyFingaz írta:Én Tata helyében kipróbálnék egy ilyet:

...
Nem hiszem, hogy pont a kontrázó Málaga ellen tenne be 2 védekező középpályást Martino. Sokkal valószínűbb a Xavi-Busi-Ini középpálya, elöl Fabregassal és valószínűleg Pedróval Neymar helyett. Nem hiszem, hogy kezdene a brazil, bár szerintem ez az a meccs, ahol be kellene vetni.

A védelem szerintem is úgy lesz ahogy írtad, noha Alba és Adriano közül kezdem utóbbit favorizálni. Nagyjából ugyanazt tudják mind a ketten, csak Adriano leműveli ezt színészkedés nélkül, valamint néha úgy tűnik, hogy mintha fegyelmezettebb lenne, kevesebbet ragadna fent a vonalnál, mint Alba. Emellett ha formában van a brazil, akkor párját ritkítja a teljesítménye, emlékezzünk csak tavaly télen egy kis időre Alvést is kiszorította.

szerk.: pontosabban Alvés sérülésből visszatérve csak azok után került vissza az állandó kezdőbe, hogy maga Adriano is megsérült igen hamar.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.08.24. 20:31:57

Az új felületen sem kérünk fantázia kezdőket, köszi ;) m.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.08.24. 20:30:20

Nem hiszem, hogy pár méterrel a bal szélhez képest beljebb kerülő Neymarnak furcsa lenne a középső támadó posztja. Van olyan technikás, hogy megoldja a feladatot, ha közelebb van a kapuhoz, jobban ki lehet használni a gólérzékenységét. Persze Martino dönt majd, én is nagyobb esélyt látok Cesc játékára középen, bár nekem furcsa egy középpályást szerepeltetni ott. A Pedro, Alexis, Neymar hármastól sok támogatást várok Cesc felé.
Kép
Kép
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.08.24. 20:03:45

Neymar egyelőre a bal szélre biztosítsa be a helyét, és vegye fel a ritmust, nem kellene idegen poszton erőltetni. Én személy szerint ott szívesebben megnézném Sánchezt, ha már Martino múltkor arról beszélt, hogy a Bielsa kezei alatt játszó Alexist szeretné viszontlátni. Egyébként úgy is Cesc fog ott játszani. :D

Viszont szívesen megnézném már Sergi Robertot tétmeccsen is. Xavi úgy is végigjátszotta az előző két meccset, most jöhet neki egy kis pihenés..
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.24. 19:58:34

Lionel85 írta:Ha Martino tényleg a fokozatosság elvét vallja, akkor Neymar szerintem még nem fog kezdeni a Málaga ellen. Inkább lesz Fábregas Messi helyettese, mint a brazil. Az elmúlt meccsen is amikor Messi lecserélésre került, Cesc volt a támadóposztban és nem Neymar. Pedig most tényleg ki lehetne próbálni középen is, a baloldalon pedig Pedro vagy Tello játszhatna.
Szerintem sok értelme nem lenne középen játszatni, egyrészt nem az az igazi posztja, másrészt úgysem valószínű, hogy a jövőben egy esetleges Messi-sérülés révén több lehetőséget kapna ott. Nyomjuk csak Cescet középen, a Messi-poszt egyébként is közelebb áll hozzá szerintem, mint a brazilhoz, Neymar meg kezdhet a baloson. :)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.08.24. 19:42:43

Ha Martino tényleg a fokozatosság elvét vallja, akkor Neymar szerintem még nem fog kezdeni a Málaga ellen. Inkább lesz Fábregas Messi helyettese, mint a brazil. Az elmúlt meccsen is amikor Messi lecserélésre került, Cesc volt a támadóposztban és nem Neymar. Pedig most tényleg ki lehetne próbálni középen is, a baloldalon pedig Pedro vagy Tello játszhatna.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.20. 15:27:15

majd amikor a Bilbao-t verjük ilyen simán, akkor leszek nyugodt.
azért vannak igények. :lol:

a levante valóban egy középcsapat, amely amúgy a nagyok ellen nem rossz, de a barca nem szokott szenvedni velük.
ettől függetlenül a 7-0 az 7-0.

egyébként most tényleg egy nagy főpróba lesz ez a pár nap.
az atletico oda-vissza kemény menet, míg a malaga sem sétagalopp annak ellenére, hogy szétszedték a keretüket, és elment a kezdőcsapat fele.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.20. 14:13:07

kristop írta: hát azért a levante bőven nem kiesőjelölt csapat, ők egy elég kellemetlen középcsapat, akik sok bajt okoznak nagyobb csapatoknak (főleg otthon, többek között leikszeltek az atmával, megverték a valenciát, sociedadot, sevillát, bilbaot és 1:2re kaptak ki pellegrini malagájától meg a realtól). a tavalyi gyengébb 11. helyezésük is inkább annak volt köszönhető, hogy meneteltek az európa ligában és nem bírták a kettős terhelést. meglepődnék, ha kiesének.
Ebben igazad van, el is felejtettem az EL szereplésüket, mindenesetre a Levante mindig is egy alázható csapatként élt a fejemben, egy alkalomra nem emlékszem, amikor komoly ellenállást fejtettek volna ki. (A tavaszi 1-0át is annak köszönhetik, hogy már senkinek nem volt kedve focizni abból a Barcából.) Még abban az évben is, amikor az EL összejött és a tabellát is vezették, simán gurított nekik a Barca egy ötöst.
Szóval lehet, hogy megverik a Valenciát, de ennek a Barcának egyáltalán nem mumusai, majd amikor a Bilbao-t verjük ilyen simán, akkor leszek nyugodt.

Úgyhogy én Pedro játékával és a többivel, amit a fenti miatt nem említettem, úgy vagyok, mint amikor Cesc rúgott egy mesterhármast a Mallorcának, aztán még teljesen haszontalan volt. Egyelőre lássuk meg, hogy megy ez mondjuk holnap az Atletico ellen.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.20. 13:17:06

sjd írta:Kiesőjelölteket otthon mindig is meg tudtunk alázni (emlékszem, amikor az Osasunának gurított a csapat egy nyolcast, aztán idegenben még gólt sem tudtak lőni), de azért van pár dolog, ami az ellenfél erősségétől függetlenül is biztató.
hát azért a levante bőven nem kiesőjelölt csapat, ők egy elég kellemetlen középcsapat, akik sok bajt okoznak nagyobb csapatoknak (főleg otthon, többek között leikszeltek az atmával, megverték a valenciát, sociedadot, sevillát, bilbaot és 1:2re kaptak ki pellegrini malagájától meg a realtól). a tavalyi gyengébb 11. helyezésük is inkább annak volt köszönhető, hogy meneteltek az európa ligában és nem bírták a kettős terhelést. meglepődnék, ha kiesének.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.08.20. 12:34:54

kezdésnek nagyon kellemes volt ez a laza hetes, pláne ha azt nézem, h a legnagyobb hazai riválisunk erősen megszenvedve hozta a kötelezőjét és a leginkább említésre méltó szitujuk az volt, amikor az éljátékosuk fejberúgta saját magát a labdával... ennyit erről.
na, a lényeg, h a játékosok harapnak rendesen - legalábbis addig amíg el nem érnek hatig - és bízom benne, h ez a hozzáállás meg is marad hosszútávon, mert akkor már megérte az öreget idehozni. hogy hátul mi lesz, az egyelőre a sötét ló a történetben, az akkor fog kiderülni, ha nem egy impotens levante lesz az ellenfél, hanem egy olyan brigád, akik átmernek jönni a félpályán.
remélem, akkor sem fognak kellemetlen meglepetések érni...
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.19. 20:53:51

Dr.Dre írta:Sajnos nem birtam nézni a meccset. Érdekelne hogy hátul hogyan teljesített a csapat? Gondolom nem is volt valami erős a Levante támadásokban, és ez a 0 gól elég biztató,még egy kis csapat ellen is. Masch hogy játszott?Megállta a helyét?
Masch nagyon nagy tanár volt megint, volt 4-5 zseniális megelőző szerelése.

A Levante meg át sem jött a felezőn, nézd meg a képet, amit az előző hsz-emben linkeltem. Volt egy időszak, amikor Pique gyakorlatilag a térfelük közepén szedegette össze az előrevágott labdákat. A vége felé volt pár minimálisan veszélyes akciójuk, és nagyjából ennyi.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.08.19. 20:19:51

Dr.Dre írta:Sajnos nem birtam nézni a meccset. Érdekelne hogy hátul hogyan teljesített a csapat? Gondolom nem is volt valami erős a Levante támadásokban, és ez a 0 gól elég biztató,még egy kis csapat ellen is. Masch hogy játszott?Megállta a helyét?
Nagyon pici dolguk volt hátul, szinte semmi.. De azt viszont jól megoldották :)
Rendkívül jól szűrt a középpálya. Volt itt egy kép, ami mindent elárul :D

De tény, hogy javulást látok a csapatnál a letámadásokba.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Válasz küldése