Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.07. 13:48:42

Barcaforever írta:De néha ahhoz, hogy valami újat építsünk le kell rombolni mindent. :|
Ez ( sajnos ) nagyon igaz a futballban, mindig is az volt. Ugye semmi nem tart örökké és azt hiszem a jelenlegi, már lassan két éve tartó válság fő oka pont az, hogy ezt egyszerűen nem veszi tudomásul a vezetőség.
Impotens vezetőség+rossz igazolások ( pontosabban nem rossz játékosok csak nem megfelelő posztra igazolt játékosok )+jóllakott, leszálló ágban lévő sztárok+nem megfelelő edző(k) = jelenlegi helyzet.
Leegyszerűsítettem persze, de nagyjából ez van.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.01.07. 12:58:47

Chino írta:
Leon írta:Így nézett ki a kispad (név + érték) a Real Sociedad ellen!

Ter Stegen 15 millió Euró
Alves 12 millió Euró
Piqué 35 millió Euró
Rakitic 30 millió Euró
Rafinha 12 millió Euró
Neymar 70 millió Euró
Messi 120 millió Euró

Összesen 294 millió Euró - ez forintban 93,8 milliárd!

Gratulálok a nagytudású mesternek a történelem legdrágább kispadjához! =D>
Bocsáss meg, de ez amit írtál, hogy is mondjam szépen, semmi értelme sincs. Azok a transfermarkt-os adatok (gondolom onnan van) nem tükrözik rendesen a dolgokat. Piqué 35 millió, mascherano 15. Melyiket játszatnád? Ha Busquets-et ültetnéd padra, ő 40 millió a trfm szerint. Így nem lehet lemérni, hogy jó-e a kezdő vagy sem. Arról nem beszélve, hogy Messi kiteszi majd' a felét. Elég szomorú lenne, ha így kéne összeállítani egy kezdőt.

Amúgy meg tényleg hibázott LE az összeállításban, de azért azzal a kezdővel is simán ütni kellett volna és lehetett is volna a baszkokat. És ne felejtsük, hogy alig értek haza a játékosok, Neymar is lejátszott egy rakat haknimeccset 22000 km-t utazott, hétvégén meg ott van az Atletico. Lehetett volna nyilván mondjuk Xavi helyett Rakiticet/Rafinhat vagy Mathieu helyett Piquét, de nem ezen múlt. Félidőbe így is bejött Messi, volt a Messi-Suarez-Pedro triónak 48 perce, hogy akár csak egy árva gólt rúgjanak. Legalábbis az ellenfél kapujába.
Ezzel csak azt akarom mondani, nem kellene az egészet Lucho nyakába varrni (ezt szigorúan a hétvégi mérkőzésre értem). pedig mindenki ezt teszi. Nem védeni akarom, én is ideges lettem a kezdő láttán, de nem azon ment el a meccs.
Az utolsó mondatod miatt írok.
De igenis azon ment el a meccs. A Real bakija után egy órával nem ezt a kezdőt kellett volna bevetni.Majdnem rosszul lettem mikor megláttam a "világválogatott" kispadunkat. Ez igenis súlyos edzői hiba volt, ráadásul gondolom nem a kispadon ülők kérték, hogy akkor ők inkább pihennének. Messit ismerve teljesen bizonyos vagyok abban, hogy játszani akart. Abban a hangulatban meg elhiszem - magam is így lettem volna - hogy ő sem és Neymar sem tette oda magát igazán, amikor becserélte őket Lucho.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.01.07. 11:15:37

Barcaforever írta:
De néha ahhoz, hogy valami újat építsünk le kell rombolni mindent. :|
Itt az a baj, hogy nem rombolás van, hanem a régi dolgok kozmetikázása, eröltetése.
Egyébként lehet, hogy az a baj Messi és LE között, hogy Messi meg meri mondani neki, h egy dilettáns, taktika nélkül nem ér a csapat semmit?
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2015.01.06. 19:23:04

Jajhaj, hány hsz-t kereshetnék, mikor az volt a baja a fórumozók 60%-nak 2009-2011 között, hogy unalmas a játékunk mindig nyerünk, passzok és nyerünk.

És, hogy mondtuk, h fiúk inkább örüljünk, mert lesz ez még így se, de őszintén szólva meg se fordult a fejemben, hogy így el lehet rontani egy világverő csapatot.

De néha ahhoz, hogy valami újat építsünk le kell rombolni mindent. :|
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.06. 15:47:45

Najó, rajtam is látszana az akarás, érted, de valószínűleg mindig megfutnának a védők, félidőben le kellene cserélni, mert halálomon lennék, s lehet én sem lőném be a helyzeteimet.

Kicsit elkanyarodva, itthon ez a fő probléma. Állandóan azzal nyúzzák szegény válogatottjainkat, hogy nem látszott az akarás, nem futottak eleget, ezzel hajszolják bele őket olyan eszetlen rohanásba, hogy persze, hogy meghalnak 60 perc után. Szóval nem az akarást kell látni, meg sokat futni, hanem JÓ HELYRE futni, aztán pedig pontosan játszani, értékesíteni.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.06. 15:47:19

MQuCsabi írta:A Huesca példa fals szerintem.
Főleg azért is, mert az első meccsen a MAtS; Douglas-Bartra-Matyi-Adriano; Rakitic-Samper-Ini; Rafinha-Munir-Pedro csapattal álltunk fel, a visszavágón meg a Masip; Montoya-Bartra-Masch-Adriano; SR-Samper-Ini; Rafinha-Munir-Pedro kezdővel. Rakitic az egyetlen érdemi különbség - támadások szempontjából - a két kezdő között, őróla meg aztán nem lehet elmondani, hogy nem hajt.. :D

De amúgy én is egyetértek azzal, hogy a vezetőségnek mennie kell, és azoknak is, akik nem képesek arra, hogy részt vegyenek hasznos csapattagként egy komoly megújulásban.
AudiQ3
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.05.28. 18:55:24
Tartózkodási hely: Barcelona

2015.01.06. 15:43:49

MQuCsabi írta:AudiQ3!

Részben egyetértek, de:

A Huesca példa fals szerintem. Azért az már tök mindegy, hogy 4-0 vagy 8-1. Ráadásul a 4-0 volt idegenben, ha jól tévedek. :oops: A védelem és kp 0 kijelentésbe pedig belekötnék, mert a csatársor sem mondhatjuk, hogy remekelne. Lehet, hogy kevés a helyzetük, de azokat meg eltöketlenkedik, szóval...

igazad van: viszont a Pedrón ill. a Suarezen látszik az akarás....
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.06. 15:36:58

AudiQ3!

Részben egyetértek, de:

A Huesca példa fals szerintem. Azért az már tök mindegy, hogy 4-0 vagy 8-1. Ráadásul a 4-0 volt idegenben, ha jól tévedek. :oops: A védelem és kp 0 kijelentésbe pedig belekötnék, mert a csatársor sem mondhatjuk, hogy remekelne. Lehet, hogy kevés a helyzetük, de azokat meg eltöketlenkedik, szóval...
Kép
AudiQ3
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.05.28. 18:55:24
Tartózkodási hely: Barcelona

2015.01.06. 15:32:09

Sziasztok, nem nagyon szoktam hozzászólni, de....

én most azonnal leváltanám a felső vezetést és ultimátumot adnék minden egyes játékosnak:

vagy odateszik magukat minden meccsen, vagy mehetnek azonnal ahová akarnak!!!!

érdekes amikor a sztárok a kupameccs visszavágóján/Huesca/ nem játszottak, akkor 8:1 lett a végeredmény, az odavágón meg a sztárok csak 4:0 győztek....

Azonnal lecserélni minden poszton a "sztárokat" és a fiataloknak adnék lehetőséget/ az idei jó helyezések már mind elúsztak, hiába is írnak mást....

hónapok óta nincs elképzelés, vicc a védelem és vicc a középpálya is, számomra elfogadhatatlan, hogy 90 perc alatt nincs egy helyzetünk sem/ sok-sok mérkőzésen/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.06. 14:31:29

Chino írta:És ne felejtsük, hogy alig értek haza a játékosok, Neymar is lejátszott egy rakat haknimeccset 22000 km-t utazott

és ki engedte el őket addig? nem ő? tényleg olyan hülye volt, hogy azt hitte hogy majd pihenni fognak? stoichkov megmondta a frankót

Ki adott engedélyt Messinek és Neymarnak? Ki a felelős azért, hogy nem kezdtek az Anoetában? Most persze Messi és Neymar a hibás, nem azok akik elküldték őket vakációzni. Tudhatta volna ezt Luis Enrique is, amikor 29-30-án edzett a csapat. A hiba ott van, hogy mindenkit egyenlő elbánásban kell részesíteni. Ha adsz nekik két nappal több vakációt, és utána azért pihenteted őket, nehogy megsérüljenek, akkor jó nagy idióta vagy
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.06. 14:14:01

Leon írta:Így nézett ki a kispad (név + érték) a Real Sociedad ellen!

Ter Stegen 15 millió Euró
Alves 12 millió Euró
Piqué 35 millió Euró
Rakitic 30 millió Euró
Rafinha 12 millió Euró
Neymar 70 millió Euró
Messi 120 millió Euró

Összesen 294 millió Euró - ez forintban 93,8 milliárd!

Gratulálok a nagytudású mesternek a történelem legdrágább kispadjához! =D>
Bocsáss meg, de ez amit írtál, hogy is mondjam szépen, semmi értelme sincs. Azok a transfermarkt-os adatok (gondolom onnan van) nem tükrözik rendesen a dolgokat. Piqué 35 millió, mascherano 15. Melyiket játszatnád? Ha Busquets-et ültetnéd padra, ő 40 millió a trfm szerint. Így nem lehet lemérni, hogy jó-e a kezdő vagy sem. Arról nem beszélve, hogy Messi kiteszi majd' a felét. Elég szomorú lenne, ha így kéne összeállítani egy kezdőt.

Amúgy meg tényleg hibázott LE az összeállításban, de azért azzal a kezdővel is simán ütni kellett volna és lehetett is volna a baszkokat. És ne felejtsük, hogy alig értek haza a játékosok, Neymar is lejátszott egy rakat haknimeccset 22000 km-t utazott, hétvégén meg ott van az Atletico. Lehetett volna nyilván mondjuk Xavi helyett Rakiticet/Rafinhat vagy Mathieu helyett Piquét, de nem ezen múlt. Félidőbe így is bejött Messi, volt a Messi-Suarez-Pedro triónak 48 perce, hogy akár csak egy árva gólt rúgjanak. Legalábbis az ellenfél kapujába.
Ezzel csak azt akarom mondani, nem kellene az egészet Lucho nyakába varrni (ezt szigorúan a hétvégi mérkőzésre értem). pedig mindenki ezt teszi. Nem védeni akarom, én is ideges lettem a kezdő láttán, de nem azon ment el a meccs.
Forca Barca!!!!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2015.01.06. 13:35:55

Továbbra sem szabad elfelejteni egy nagyon fontos tényt. Lőtávolon belül vagyunk. Játék képe ide vagy oda,közel sem úszott el minden. Ha ezen a pár héten pozitív változások lesznek( nem csak Zubi távozik) ,akkor még messze nem úszott el a bajnokság.
10+ ról is jött már vissza a Real,s még sok példát lehetne mondani a nagyvilágból visszatekintve az időben.

Elkönyvelni előre továbbá azt,hogy itthon az Atleti ellen kikapunk...kérdéses edzőbuktatás ide vagy oda,én reménykedem abban,hogy megnyerjük a rangadót. Miért kéne féltávnál elfogadni ,hogy elment a bajnoki cím? Tán küzdés nélkül oda kéne löknünk a trófeákat a riválisoknak?Nem ez nem az a csapat és nem azok a játékosok.

Közel sem olyan rossz ez a Barcelona mint le van vetítve. Hibás döntésen óriási sorozata van éppen folyamatban,de ez nem a játékosok sara. Őket egy konkrét taktikával ,elképzeléssel küldik a pályára,azt teljesítik.
Divat mostanában a fikázás,de ha szigorúan nézzük ez a csapat top5-s még mindig. Nagyon lesajnáltatjuk magunkat,pedig a Bayern aki egyértelműen előttünk áll,a Real és a Celzi akik tán az állandóság miatt megelőzik a csapatot. Képességekben és eredményekben még mindig tartjuk a lépést ezt nem szabad elfeledni.
Ám nem ez a reális állapot ami folyik és természetesen jogos a háborgás. Változásra van szükség,radikálisokra-úgymond újraépítésre. Nem feledve ,hogy ilyen játékosállományt felüdülés újraépíteni...gondolván a minőségre és a tehetségeink számára.

Amit ez a csapat megélt az utóbbi pár évben,ahhoz másoknak egy évtized is kevés.
Abi,Tito,Zubi,Baroték,CAS huza vona Messi adócsalása,az igazoláspolitika,Neymar és még sorolhatnám. Ennek ellenére még mindig ott vagyunk a toppon,a bajnokságot épphogy el buktuk,1-4 pontra vagyunk most a Reáltól és megvertük a PSG-t így csoportelsők voltunk újra a Bl ben...
Szerintem ez pont ,hogy a játékosok tudását,lojalitását,teljesítményét és hozzáállását tükrözi a dolgok felé s nem az ellentettjét. Igen lehet mondani,hogy hajtanak...mert igenis hajtanak és akarnak,csak sajnos egy hibás taktika és felkészítés esetén ily kiváló labdarúgók tárháza is ennyi.
Abi & Tito
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.01.06. 13:18:55

Így nézett ki a kispad (név + érték) a Real Sociedad ellen!

Ter Stegen 15 millió Euró
Alves 12 millió Euró
Piqué 35 millió Euró
Rakitic 30 millió Euró
Rafinha 12 millió Euró
Neymar 70 millió Euró
Messi 120 millió Euró

Összesen 294 millió Euró - ez forintban 93,8 milliárd!

Gratulálok a nagytudású mesternek a történelem legdrágább kispadjához! =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Joco
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.02.25. 18:49:21

2015.01.05. 20:15:16

Nagy várakozással ülök le a tv elé ha a Barcelona focizik. De amit mostanában látok csak felbosszantom magam. Mert az ilyen alibi focinak nem lehet jó vége. Sajnos tegnap ez újra bebizonyosodott. Ilyen antifocit látni nem egy öröm. Szegények nem tudnak mit kezdeni a labdával, lepasszolom majd lesz valahogy alapon. Ilyen játékos állománnyal más taktikát kellene játszani. Egy ilyen képzett focistákkal nem ilyen taktikával kell kimenni a pályára. Lehessen látni hogy ezek győzni akarnak. Csak remélni tudom,hogy még nem késő és beindul a gól gyártás.
Nagyon ránk férne 23 győzelem! :D Halkan mondom!De remélem mégis meghallják!
Hajrá Barca!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2015.01.05. 17:53:11

tegnap este, ha leültem volna a gép elé, lehet, hogy szét csapom a billentyűzetet dühömben mert:
- ez a kezdő bűn gyengére lett összeállítva, talán a kupában elment volna, DE! a Realt és az Atleticot pofán verő otthonában, egy vicc.
- az második félidőre egyből (ha még nem késő) Messi, Neymar, Rakéta be.... Munir/ Pedro/ Xavi le azonnal.
- LE mit akart evvel az Alves / Matyi cserével??, de őszintén, mert nem tudok észhez térni azóta sem....
- a taktika/ elképzelés mint olyan, még nyomokban sem volt föllelhető a "játékunkban"!
- nem kívánok pálcát törni fél év után Suarez fölött, DE! ez elkeserítő volt. Alexis Sanchez legalább meghalt a pályán az első évben és ennél azért szaporább volt gólok tekintetében.
- nincs középpályánk!! Busquets - Xavi páros lassú/nehézkes. Miért ők a stabil kezdők, mikor van egy Mascherano - Rakitics kettős is Ini mellé.
- Bartra a lelátón, Pique a padon..... miért??

Zubit hiba volt elengedni egyedül.... LE és Bartomeu is elkísérhették volna, mert ennél már csak jobb jöhet.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.01.05. 16:33:49

Barcaman1993 írta:A Liga a hétvégén pedig végérvényesen el fog dőlni, mert az kizárt, hogy ez a csapat megverje az Atleticot.
Ez nem igaz, mert ha az Atletico elver minket, akkor nekik még mindig lesz esélyük a végső győzelemre. :lol: :cry:
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2015.01.05. 16:09:00

Munirt kölcsön kéne adni.... Alba, Suárez és Busi formán kívül.... Iniestát ideje lenne padra rakni a tegnapi is pofátlan volt, 0 mozgás megkapja a labdát, rácsavarodik, majd jön 2 védő is elveszik tőle... Xavi no comment...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2015.01.05. 15:50:29

Alkalmatlan edző, jóllakott és fejben gyenge játékosok, pocsék játékvezetés. Már kezdtem elhinni a Real meccse után, hogy még lesz esélyünk a bajnokságra, de már a kezdő láttán tudtam, hogy nem. A Liga a hétvégén pedig végérvényesen el fog dőlni, mert az kizárt, hogy ez a csapat megverje az Atleticot. A BL kuka teljesen, a mikiegér kupával meg mit akarunk...? Ott sem mi vagyunk az esélyesek... És ez jövőre ennél csak rosszabb lesz. Szép volt, jár a =D>

Ezeket meg az optimista, félrevezető szövegeket illene már elfelejteni. Az elmúlt 3 évben folyamatosan ezeket olvasom, aztán a vége mégis az, hogy már lassan nem tudunk kit idehozni, annyian vannak a világsztárok, de a játék egyre lélektelenebb.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2015.01.05. 15:08:10

Teljesen törvényszerü a visszaesés. Akik ennyit nyertek, már csak lefelé tudnak mozdulni. Ehhez jöttek szerencsétlen igazolások is. Ezt helyretenni a legnagyobb nevü - tapaszalt edzőnek is lehetetlen lenne. Tata sem ment semmire-nem véletlenül. Lassu, pontatlan, lelketlen játék.
Összeállitást is lehet kifogásolni, minek Xavi erőltetése, Rakitics vagy Rafinya legalább hajtana.
Sajnos Iniesta sem jó. A támadók mögül eltüntek a szervező emberek. Minimum 5-7 minőségi ember kellene, de most nem lehet. Pénz sem biztos, hogy lenne ennyire. Dobogos hely sem bizos.....Sokan emlegetik kit kellene válltani, és ha végig nézek egy heti ilyen jellegü észrevételt alig marad akiben bizni lehet. Hát itt a gond, ezért érthetelen, hogy felidegesiti valaki emiatt. Sajnos sok és nagy siker után ez szokott lenni. El kel fogani, mert még abban sem vagyok biztos, hogy Messi a régi lesz. Rejikard sikerei elött 6 évig nem nyertünk semmit. Most mennyit kell várni nem tudni. Pedig ott volt Rivaldó és Kluvert stb. Ettől persze még marad az ember Barca szurkoló, és nem esik jól az ilyen játék, de ez az élet.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.01.05. 14:32:04

még ma is ideges vagyok, ha a tegnapi meccsre visszagondolok. idegenben a sociedad otthonában így felállni. persze, ha több szerencsénk van, ha nem fejel öngólt alba, ha belőjük a helyzeteket, ha kapunk egy tizenegyest, ha, ha, ha, ha, akkor nyerhettünk volna, de ez nem változtat azon, hogy ez védhetetlenül az edzőnk hibája volt. egy nehéz meccsen nem játszhatunk arra, hogy majd összejönnek a dolgok, és minden sikerül, egyszerűen erőből be kell húzni. majd az elche ellen pihennek a játékosok. ja, hogy későn jöttek vissza? igen, na de az extra pihenőt ki adta ki? szintén az edzőnk.
S.Agüero írta:Otthon kell a gála, hogy a közönség ne tudjon fütyülni.
de tényleg. a kezdő kihirdetése után írtam is, hogy mennyire az idegenbeli almeria elleni meccsre emlékeztet, ahol ugyanezt csinálta, de a félidő után bejövő neymar és suarez nagy nehezen megmentette a meccset. most nem jött be.

otthon istencsászárok vagyunk, mindenkit vertünk kivéve a celtát (de az tényleg atomszerencsétlen meccs volt és közben nagyon jól játszottunk), legtöbb rúgott gól, legkevesebb kapott, szóval otthon nincs csapat akitől félnék. idegenben viszont nagyon nem megy. rendben, ezt simán meg is érteném, de akkor nem lehetne, hogy az idegenbeli meccseinkre felállunk a legjobb összeállításunkban és bedaráljuk az ellenfeleket? aztán az otthoni laza meccseinken meg mehet a tegnapi kezdő és nem bánom, ha nem a jelenlegi 29-3as gólkülönbségünk lesz, hanem csak 22-5, vagy ilyesmi.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.05. 14:17:26

nagyatyesz írta:Nekem most lett totálisan elegem LE-ből. Komolyan mondom vicc a csávó a vezetőségünkkel együtt. Minden hozzászólásomban leírom, hogy nincs egy normális kezdőnk. A rotáció ok, de ez már beteges!
Alapból nem lehet őt mentesíteni, mert annyit költhetett, amennyit akart. Nézzük csak kiket is hozatott. 2 kapust, akik okék, egy Matyit áron felül, egy sérült középhátvédet, egy Douglast, egy Rakiticet, aki visszament csereemberbe, egy Rafinhát, akit jól ismer, mégsem játszat, és természetesen egy sztárcsatárt. Azért ez így elég harmatos...
Munirt, Montoyát, Pedrot...nem kell őket bántani. Beteszik őket, ennyit tudnak. Az hogy itt vannak, vagy hogy ennyire nyomatja őket, az nem az ő hibájuk...
Ez azért nem igaz így ahogy van. Totálisan egyetértek, ami a Mathieu,Rafinha, Rakitic triót illeti.
Viszont Mats-al már előszerződésünk volt, Suarez pedig nem az ő kívánsága, az a projekt is hamarabb beindult. A cuadrado-Marquinhos duóból nem kapta meg akit akart.
Ezt nem védésből mondom csak a pontosítás kedvéért. Az számomra is homály, hogy miért a francia játszik. Most tényleg elmondható, hogy a kh posztra megvagyunk, és nem csak létszámilag, hanem minőségben is szerintem. Masch ihletett formában az egész szezonban, bartra is szinte sallangmentesen hozza le a meccseket, ráadásul látszik, hogy mobilis, Piqué játéka is kezd hasonlítani a régire.
Ezek mellett, hogy miért a francia játszik talán az az egyetlen magyarázat, hogy az ő kérésére jött. Mondjuk tegnap nem ezen múlt, de a lényegen nem változtat.

Ami viszont érthetetlen az Rakitic szerepe. Szemmel látható volt, hogy működik vele a középpálya. Nem adott annyit támadásban mint anno Xavi, de a csapatjáték sokkal gördülékenyebb volt, arról nem is beszélve, hogy ki volt motiváltabb kettejük közül. Tagnap egy veszélyes passza volt + elcseszett egy ziccert. Kb. ennyi mondható el róla. Az pedig, hogy Rafinhat így hanyagolja szintén érthetetlen döntés. Főleg annak tudatában, hogy korábban alapjátékosa és húzóembere volt, igaz, hogy az a Celta ez a Barca, de ennél a Xavinál egyértelműen többet tesz hozzá a játékhoz. Arról nem is beszélve, hogy gondolni kellene a jövőre, ha már ilyen helyzetbe hozott minket a szupertehetséges Zubi.
De ha nem is Xavi helyett rakná be, behozza Alvest!? 3-4 éve még logikus és jó döntés lehtett volna, de most.

Ami viszont talán a legelkeserítőbb az a támadósor működése. Szerintem kijelenthető, hogy nekünk van a legerősebb triónk, de hogy helyzetkihasználásban egy top csapatot sem közelítünk meg az biztos. Ez a legnagyobb különbség mondjuk a Real és mi köztünk. Ők is szenvednek a busz ellen, de képesek beverni az adódó lehetőséget és előnyben szintekkel könnyebb játszani. Emiatt jönnek az ilyen pontvesztések, mint tegnapi vagy a Celta elleni, de még a Real ellen is alakulhatott volna máshogy. És ez csak pár példa.
Olyan kezdőt állított ki LE amilyet. Utólag hiba volt, de ez nem indokolja azt, hogy 93 perc alatt csak egy öngólra vagyunk képesek. Sokadik meccsünk amikor nem lőttünk gólt. Amikor Neymar meg Suarez helyett egy Pedronk meg egy Alexisünk volt sem esett meg ilyen velünk. És Messi hiába javult játékban a helyzetkihasználása még a tavalyitól is elmarad.
Lehet itt beszélni az elmaradt tizenegyes(ek)ről, de anélkül is, ilyen játékkal is hozhattuk volna. Engem személy szerint ez csesz fől legjobban. Ebben viszont nem tudom hibáztatni LE-t.
Suarez jól játszott veszélyes volt, de egy ilyen kaliberű játékosnak ennyi helyzettel, ennyi idő alatt nem egy árva góllal kellene állnia. Még azt sem mondhatjuk, hogy kirakták a vonal mellé.

Azt hiszem még a Real meccs előtt írtam, hogy ha pontot hullajtanak úgy fognak menni mint a mérgezett egér, de ennek nyomát sem látni. Ilyenkor kellenének az olyan játékosok, mint Rakitic, rafinha, Neymar. Nem Xavi, de sajnos lassan Init is ide sorolhatjuk. A brazil mikor beállt egyből felpörgött a támadójátékunk.
De amíg Xavival, Busquets-el akarunk alkotni nem fog menni. (mondjuk az ilyen csapatokat velük is verni kéne, nem leszólva ezzel a baszkokat)

Nem fér a fejembe, hogy amikor korábban Rakitic-el játszottunk és olykor bejött Xavi és fel tudta pörgetni a játékot miért nem alkalmazza tovább LE. Én ezt nagyon jó húzásának tartottam, de mióta visszatértünk arra játékra amit évekig nyomattunk ezzel a kp trióval iszonyatos a visszaesés. Ezt be kéne már látnia Luchonak. De mondhatnám a PSG elleni taktikát is.

Bocs a litániáért.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.05. 13:06:08

meccs előtt írtam, hogy murphy törvénye szerint, nem fogunk nyerni, be is jött.

elemezni nincs kedvem, nem ér annyit az egész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.05. 10:29:52

macgabi írta:Ahogy mondtam, semmi nem változott. Jön a tavasz, meccs meccs hátán, kínlódás, vereségek.
60% feletti labdatartás melletti vereségek. Meccsenkénti 600 passz, 80% fölötti pontossággal, de a statisztikák azt nem jegyzik, hogy mindig a kulcspasszokat rontjuk el.
Kevés távoli lövés, kevés kísérlet és kaput eltaláló lövés.
Nem látni a taktikát, nincs stratégia. A Messi majd megoldja, az nem taktika, már csak azért sem, mert nem tudja mindig megoldani.

Van baj elég, és úgy tűnik, ez a menedzsment képtelen kezelni ezeket a gondokat.
A menedzsment már csak azért sem fogja megoldani a problémát, mert fogalma sincs alternatív megoldásról. Pedig ki kellene rúgni LE-t, ideiglenes megoldást rakni a helyére és akkor derülne csak ki, hogy kik jönnének ide egyáltalán.
macgabi
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.03.12. 17:04:51

2015.01.05. 10:17:30

Ahogy mondtam, semmi nem változott. Jön a tavasz, meccs meccs hátán, kínlódás, vereségek.
60% feletti labdatartás melletti vereségek. Meccsenkénti 600 passz, 80% fölötti pontossággal, de a statisztikák azt nem jegyzik, hogy mindig a kulcspasszokat rontjuk el.
Kevés távoli lövés, kevés kísérlet és kaput eltaláló lövés.
Nem látni a taktikát, nincs stratégia. A Messi majd megoldja, az nem taktika, már csak azért sem, mert nem tudja mindig megoldani.

Van baj elég, és úgy tűnik, ez a menedzsment képtelen kezelni ezeket a gondokat.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2015.01.05. 10:00:39

Szóval még néhány indulatos gondolat a tegnapi meccsről!

Kezdem ott, hogy nálam LE tegnap végleg leírta magát. Nem tudom, hogy nem-e azért dobta be ezt a kezdőt, mert ilyen csapattal még nem állt ki, így folytatnia kellett a sort...Eddig is voltak fenntartásaim vele kapcsolatban, de tegnap nálam betelt vele kapcsoltban a pohár!

Kezdjük ott, hogy nyáron annyit költhetett és költött, amennyit nagyon kevesen engedhetnek meg maguknak! Ehhez képest nem tudta megújítani a csapatot, egyedül Matyit játszatja és Suaerezt az újak közül, és előbbinek normál esetben itt sem kéne lennie, utóbbin meg a görcsös akarás látszik csak! A középpályánk pont ugyanaz meccsek óta, mint kb 6 éve. Itt kellett volna megújulni, és itt nem hajlandó újítani! Xavi nagy rajongója vagyok, és voltam, de amíg ez az ember itt van, nem fog senki a posztján jól teljesíteni. Nem azért mert hisztizik, vagy nem tűri a padot (legalábbis ezt nem nézem ki belőle), hanem mert ő ismeri a klubot, a játékosokat, a játékot, és emiatt összeroppan az utódnak kikiáltott játékos, mert az nagy előd ott van a csapatban. Emiatt nem tudott Cesc kibontakozni és most Rakitic sem! Kb ez ment a Milannal is anno, hogy hiába vettek játékosokat, akik nem voltak rosszak, de a Pirlo, Seedorf, Gattuso trio, és a fix csere Amrosini mellett nem törhettek ki. Ugyanezt látom itt is! Amíg Xavi itt van, addig a posztja érinthetetlen, és azt látom hogy ez van Busival is, és lesz Inivel is! Kellenek a legendák, de olyan mértékű az ő tekintélyük, hogy nem lehet addig megújulást várni míg itt vannak. Jelen esetben Xavi az, aki korban már nem ide való.

Másfelől a kezdőt LE rakta össze. Ő is tudta, hogy mikor játszunk. Miért adott plusz pihenő napot Neymarnak és Messinek, ha tudta, hogy komoly meccs lesz. Ez az ő sara egyértelműen. Mert tudomásom szerint 1 nappal később csatlakoztak a többiekhez. Vagy ha már pihenőt ad, akkor leglább az egyik kezdett volna. Vagy álltunk volna fel plusz egy középpályással, pl Rakiticcel, aki totálisan körön kívül kerül lassan. Vagy ott van a sokat szapult Piqué és Bartra. Előbbi jól játszott mostanában, utóbbi meg többet érdemelne, mint amit kap. Ehhez képest azt a Matyit erőltetjük, aki jól kezdett de visszaesett a játéka. Kicsit hasonlóan, mint Rakitic. Csak míg a horvát padon ül, addig Matyi állandóan játszik, holott neki azért lenne bőven alternatívája! Montoya nem volt jó, és lehet hogy ennyi van benne, de tuti, hogy jobb lenne, ha egy fél évet lehúzott volna kölcsönben, és lenne meccs a lábában. Nem védem, mert nem tartom annyira jónak, mint itt sokan, de biztos jobb ennél, csak óriási meccshiánya van. Munir meg inkább eldőlt meccseken jönne 20-30 percekre a végére, hogy szokja a csapatot, a játékot, és lassan beépülhetne. A Celtában nagy kedvenc Rafinha is alig jut szóhoz, holott több van benne.

De a legrosszabb az, hogy nincs egy fix kezdőnk. Ez a fajta rotáció már beteges! A csapat nagy részére ez rossz hatással van!

És végezetül egy utópisztikus gondolat! Ha nem ilyen töketlen a vezetőségünk az edzővel együtt, és nem perezesen mindig csatárt venne, akkor Suarez árán lehetett volna egy ilyen csapatunk is: Ter Stegen/Bravo - Danilo/Montoya, Marquinos/Masc, Piqué/Bartra, Alba/Adriano - Busi/Masc, Ini/Rafinha, Cesc/Rakitic - Neymar/Muir, Messi/Sandro, Sanchez/Pedro
Nem mondom, hogy ez világverő csapat volna, és a brazil középhátvéd helyett is jöhetett volna más, aki kezdő szintű, megfelelő kvalitású, nem sérült és nem Matyiő! :-) Danilo helyett is jöhetett volna más, csak hogy menjen a nagyarcú Alves, és ne hozzuk át kávézgatni Douglast, aki kb olyan igazolás, mint anno a Realnak Drenthe...A lényeg az lett volna nyáron, hogy hozzunk kapust, hozzunk egy jobbhátvédet és belső védőt, és küldjünk el néhány játékost! De olyan aki ide való!

Ehhez képest látom a jövőt! Az eltiltás miatt itt lesz Xavi és Alves is, és full alapemberek lesznek. Ha lejár a tilalom, addigra meg olyan hátrányban leszünk az élcsapatokhoz képest, hogy kell néhány év ismét, mire összerakunk egy csapatot!
Válasz küldése