Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.04. 10:10:01

Tegnap a Pool meccs után néztem meg a mi meccsünk. Fuu gyerekek olyan messze vagyunk a modern támadó focitól, hogy hihetelen. Egyszerűen lassú és túl terjengős a passzjáték, még mindig sok kis vacak passzot csinálunk ami semmivel nem visz közelebb a kapuhoz. Nem játszuk meg jól a széleket, rosszak a beadások, az egy szem csatár kedvetlenül izmozik elől, támogaás nélkül, ez így nagyon nem lesz jó. Itt most hiába várjuk Vitor Roque-t mint a megváltót, ha berakjuk Lewy helyére Ő is egyedül marad, max úgy lenne értelme ha Ő lenne 4-4-2-ben az éktársa. De szerintem a rosszabb esetben balsélsőt csináluk belőle és őt is galyra tesszük.

Egyre jobban azt érzem, hogy ez a rohadt Barca DNS erőltetés, meg az hogy ragaszkodunk a régi hagyományokhoz az tart minket vissza attól, hogy megint legyünk valakik. Egyszerűen nem veszi be az agyam, hogy a sok passos labdajáratós játékot miért nem vagyunk képesek gyorsasággal és drirektséggel ötvözni. Egyszeráen nézhetetlenek a meccsek...

Egy top 5 pl. csapat jelen állás szerint, én úgy látom, hogy szerte szét cseszne minket. De lehet, hogy csak én látom így.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2023.09.04. 10:29:13-kor.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 10:08:42

bence0330 írta:
2023.09.04. 09:24:03


Nem, de már két különböző módon írtam le. Azt írtam, hogy egy két támadós rendszerben kevesebb játéklehetőséget fognak kapni ezen játékosok, többet fognak padozni (Torres, Raphinha)
Nem, te azt írtad, hogy Lewandowski helyett miért padoznak ők. Nem mellette, hanem helyette.
drobika írta:
2023.09.04. 09:38:32
Azért nem játszik Ferran Lewy helyett, mert egy olyan befordulást és helyzetbe hozást mint tegnap Lewy hozott nem csinálna soha meg. Ferrannak Lewy mellett kellene játszania középen, hogy ne egymaga hadakozzon5 védő között. Vagy megoldani a balszélső játékot, mert Balde nem csatár, hiába rohangál fel alá, haszon nélkül.
Teljesen egyetértek.

Hozzáteszem, hogy Balde eddig szerintem egyáltalán nem egy akkora valami, mint amekkorának be van állítva, és ezzel nincs egyedül a csapatban. A Ligában amúgy nagyon jól állunk, 4 meccs, három győzelem egy döntetlen. Engem a mutatott játék aggaszt, ami a BL-t illeti. A Ligát még így is behúzhatjuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 09:51:47

drobika írta:
2023.09.04. 09:38:32
Azért nem játszik Ferran Lewy helyett, mert egy olyan befordulást és helyzetbe hozást mint tegnap Lewy hozott nem csinálna soha meg. Ferrannak Lewy mellett kellene játszania középen, hogy ne egymaga hadakozzon5 védő között. Vagy megoldani a balszélső játékot, mert Balde nem csatár, hiába rohangál fel alá, haszon nélkül.
Ferran Lewy Raphinha/Yamal. Mögöttük a középpályások, akik tömik őket labdával a millió oldal, meg hátrapassz nélkül. Lassú, és körülményes és eredménytelen is a játék.
Volt egy szögletgólunk meg egy befordulás. Ez édeskevés lesz a továbbiakban.
Ferrán meg 8 olyan beindulást csinált volna meg, amiből Lewy egyet sem... amikből az előző fordulókban gólokat is lőtt.
Amúgy igen, nekem ez is remek lenne, erről is írtam, hogy 3 támadónak kéne játszania, többet is kapnának szerepet, több embert is kötnének le. De ettől még szerintem Lewynek mindenképp padoznia kéne végre, és messze Ferrán a legjobb helyettese középen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.04. 09:49:30

Nekem teljesen elment a kedvem a meccseinktől. Erre ma azt olvasom, milyen jó meccs volt. Azt tudjátok, hogy Gündogan lesen volt Frenkie kapufájánál ès Cancelo a beadásánál Lewanak? Mutatták is visszajátszásban. Volt egy Lewa ès Kounde lövèsecske 16-20 mèterről, Kounde fejesgólja ès a büntető. Lemaradtam a sok ziccerünkről? Felhívnám ismètelten a figyelmet Lewa nyilatkozatára, hogy semmi labdát nem kap, nem játszunk elèggè támadó játèkot, hiányzik sokszor egy támadó a kezdőből. Nem is èrtem hogy lehet Lewat hibáztatni, 0 helyzetből mièrt nem rúg gólt. Amúgy megtette. Persze szerintem is rossz formában, ès nagyon frusztrált is, de meg van az oka. Èrdemes lenne feltárni az okokat, ès úgy kritizálni a játèkosokat, mert számomra a Getafèn kívül a Cadiz, Villareal, Osasuna mutatott valami játèkra emlèkeztetőt, ès nem a 800+ milliós keretű Barcelona.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 09:38:32

bence0330 írta:
2023.09.04. 09:24:03
gránit írta:
2023.09.04. 03:07:54
Azt nehezményezted, hogy miért játszik Lewandowski Raphinha HELYETT.
Nem, de már két különböző módon írtam le. Azt írtam, hogy egy két támadós rendszerben kevesebb játéklehetőséget fognak kapni ezen játékosok, többet fognak padozni (Torres, Raphinha), mint ha három lenne, egyszerűen mert kevesebb posztra jut ugyanannyi ember. Lewy csak annyiban került a képbe, hogy mivel ő teljesítménytől függetlenül fix kezdő, ezért kvázi egy hely kiadó mellette, és a játékosoknak ezt kell nézni a padról. Ha már valami, akkor azt nehezményezem, miért nem Ferrán játszik Lewy helyett konktétan.

A többi persze, Roquét nagyon várom, bár kétlem, hogy túl sűrűn lennének Lewyvel egyszerre a pályán. Inkább azt remélem, hogy úgy a lengyel végre nem lesz kötelezően ott 90 percekre.
Azért nem játszik Ferran Lewy helyett, mert egy olyan befordulást és helyzetbe hozást mint tegnap Lewy hozott nem csinálna soha meg. Ferrannak Lewy mellett kellene játszania középen, hogy ne egymaga hadakozzon5 védő között. Vagy megoldani a balszélső játékot, mert Balde nem csatár, hiába rohangál fel alá, haszon nélkül.
Ferran Lewy Raphinha/Yamal. Mögöttük a középpályások, akik tömik őket labdával a millió oldal, meg hátrapassz nélkül. Lassú, és körülményes és eredménytelen is a játék.
Volt egy szögletgólunk meg egy befordulás. Ez édeskevés lesz a továbbiakban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 09:24:03

gránit írta:
2023.09.04. 03:07:54
Azt nehezményezted, hogy miért játszik Lewandowski Raphinha HELYETT.
Nem, de már két különböző módon írtam le. Azt írtam, hogy egy két támadós rendszerben kevesebb játéklehetőséget fognak kapni ezen játékosok, többet fognak padozni (Torres, Raphinha), mint ha három lenne, egyszerűen mert kevesebb posztra jut ugyanannyi ember. Lewy csak annyiban került a képbe, hogy mivel ő teljesítménytől függetlenül fix kezdő, ezért kvázi egy hely kiadó mellette, és a játékosoknak ezt kell nézni a padról. Ha már valami, akkor azt nehezményezem, miért nem Ferrán játszik Lewy helyett konktétan.

A többi persze, Roquét nagyon várom, bár kétlem, hogy túl sűrűn lennének Lewyvel egyszerre a pályán. Inkább azt remélem, hogy úgy a lengyel végre nem lesz kötelezően ott 90 percekre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2023.09.04. 08:59:00

gránit írta:
2023.09.04. 03:07:54
Azt nehezményezted, hogy miért játszik Lewandowski Raphinha HELYETT.

Szerintem Raphinha meg Felix pont a padra valók. Azt meg szerintem teljesen jól látja Xavi, hogy nem kell itt 4-3-3-at erőltetni, ha kétoldalt van egy 7 gólos Raphinha meg egy 7 gólos Felix. Semmi értelme nem lenne így. Padra jók, mélységnek, cserének, meg ha mindenki lesérül, legyen, aki beállhat. Lewandowski meg ennél jobban nem nagyon tud helyet csinálni, minthogy leköt legalább két embert. Ha a többiek be tudnának mozogni, megtehetnék. Csak nem tudnak. Az elmozgásokat, elzárásokat hiányolom, csak ahhoz kellenének még támadó társak. Az meg nincs. Ezért áll középen egyedül, mert ő az egyetlen, akitől várjuk a gólt. Amúgy Lewandowski számára ez a szezon lehet a durrdefekt, mint tavaly Benzemának, de benne látom még a legkevesebb hibát. Most is volt egy értelmes beívelés felé, megtette, amit kellett. Olyan impotens volt a támadójátékunk, hogy oda nem adtam volna a tizenegyest senki másnak. Ezt ő is így gondolta, amikor befújták, azonnal magára mutatott, a fejében meg kb az volt, hogy "nem engedem át ezeknek a szerencsétleneknek, 90 perc alatt kapok egy értelmes bepasszt, dehogy fogják még ezt is elszórakozni".

Az lendíthet majd a csapaton, ha jön Roque. Ha jól használjuk, bajban lesznek a védelmek, ha nem egyetlen embert kell csak kikapcsolniuk.
Azèrt én Félixet nem venném mèg ide, hiszen nálunk ez volt első pár perce.. és, ha nálunk több gólra hivatott? Vagy könyveljük el 7 gólosnak ès jó lesz cserènek?! Sztem sokkal többet tudna ő hozzáadni a csapat jàtèkàhoz mint itt sokan mondjàk.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2603
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.04. 08:51:28

Egyrészt szerintem jól játszott az Osasuna, védekeztek amikor az kellett, de simán vezettek 4-5 olyan támadást, ami megsüvegelendő.

Nálunk kb ugyanaz folytatódik, mint eddig, FdJ és Kounde viszont tényleg jól játszik nem először a szezonban. Mindenki másra maximum a közepes jelző használható.

Lewyt esetén azért kisebb LL csapatok ellen simán lehetne lecserélni, ha gyengébb. Látszik, hogy fejben nem bírja, 20-30 percekre pihentetni kéne és nagyobb meccsekre tartalékolni.

Yamalt azért be lehet tenni még pár meccsre, kár Fatihoz hasonlítani, olyan belépő és sérülés bárki pályafutását veszélyeztetné, mindegy, hogy 16, vagy 33 éves. Inkább Pedri az elkerülendő példa az esetében, de azért még 5 meccsnél járunk, nem 75-nél.

Raphinhát nem írnám le rögtön, holott szerintem nem idevaló, mert az idegei nem elég erősek ide. Azért eddig 30 percet játszott és oké, ökör volt a piros lapjakor, de azért más is csinál marhaságot, nem kéne ennyire hamar leírni. (Ld Xavi piros lapját)

Ferran meg szép és jó volt pár meccsen, de tegnap ugyanolyan semmilyen volt, mint a többiek, ez nem győzne meg Xavi helyében, hogy ő legyen a fix kezdő. Annyi, hogy használhatná többet.

Nekem középpályán hiányzik a variálás igazán. Tényleg minden létező meccsre kell Romeu? Minden meccsen azután jönnek a góljaink, amikor lecseréli Xavi, mert akkor váltunk felállást, de amíg pályán van, addig kapjuk a gólokat, szóval simán hanyagolnám. Fermin akár adhatna lendületet, mert eléggé körülményes a középpályánk, ő meg egész agilis volt a felkészülési meccseken.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 06:50:52

fcjoc írta:
2023.09.04. 06:15:24
Teljesen egyet értek azokkal, akik Lewyt pihentetnék, mert borzasztó volt nézni a tegnapi meccsen. Azért pedig hagy’ ne menjen már a buksi simi, hogy beindult jókor egy 35 éves tapasztalt top csatár.

Egyetlen jó megoldására nem emlékszem eddig az idén, egyszerűen csapágyasra van járatva.

Kell elől a rotáció, és nem ezek a 85. percben történő cserék..
Nem csak Lewy-t volt ,, borzasztó ,, nézni. Mit vártok tőle? Kérdezném, hogy milyen szélső-játékunk van/volt tegnap is? Yamalnak nem volt jó meccse, Balde pedig konkrétan semmit sem hozott balszélen, ezen nem is csodálkozom, hisz balhátvéd. Csak nálunk valamiért, amit meg nem tudok mondani, bal oldali csatár is egyben. Középről pedig Pedri kreatív játéka nagyon hiányzik, Gavi és Gündogan, bár utóbbi igéretesebb volt Lewy semmilyen jó labdát nem kapott. Ott van a sűrűjében. Ahelyett, hogy Ferrannal együtt harcolnának elöl, ehelyett jön hátra labdákért. Azért ne feledjük azt sem, hogy a győztes gólban elengedhetetlen érdemei vannak. Az előre játékban nagyon nagyok a gondjaink. FDJ most középpályán talán az egyetlen, aki most jó labdákat ad. Az állandó 4200 passz/meccs, mindenki a legközelebb állóhoz passzolva semmi dinamikát nem ad a támadójátéknak. Ezzel aligha leszünk a BL csoportban 15+ csapat, mert az Osasuna nem épp BL szintű csapat, és bizony kialakított gólhelyzetünk egy kezemen számlálom. Ha valaki a Pool meccsét nézte délután, akkor láthatja, hogy kb. hol is tart a támadó foci. Sokkal direktebb , és gyorsabb játék. Perssze PL, meg stb. de nem látom, hogy miért ne lehetne legalább lefelezni ezt az állandó oldal, meg hátra pasz-rendszert, mert ebben konkrétan semmi nincs. Van 10 pontunk ,, gyengébb,, ellenfelek ellen, de a megmérettetés még később jön hála istennek, mert még nincs kész ez a játék.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2023.09.04. 06:15:24

Teljesen egyet értek azokkal, akik Lewyt pihentetnék, mert borzasztó volt nézni a tegnapi meccsen. Azért pedig hagy’ ne menjen már a buksi simi, hogy beindult jókor egy 35 éves tapasztalt top csatár.

Egyetlen jó megoldására nem emlékszem eddig az idén, egyszerűen csapágyasra van járatva.

Kell elől a rotáció, és nem ezek a 85. percben történő cserék..
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.04. 04:51:47

Jobb meccs volt sztem, mint az eddigiek, de játékban tényleg kell még fejlődnünk. Az Osasuna jól játszott, több ilyen csapat kellene a ligába valóban, és akkor nem haldokolna a bajnokság. Koundé, De Jong, TS vitték a prímet, sztem Gavi is a jobb arcát mutatta most. Yamal meg megmondom őszintén, érettebben játszik az eddig látottak alapján, mint Dembélé játszott. Amellett, hogy ugyanazt a szerepkört tök jól betölti.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 03:07:54

Azt nehezményezted, hogy miért játszik Lewandowski Raphinha HELYETT.

Szerintem Raphinha meg Felix pont a padra valók. Azt meg szerintem teljesen jól látja Xavi, hogy nem kell itt 4-3-3-at erőltetni, ha kétoldalt van egy 7 gólos Raphinha meg egy 7 gólos Felix. Semmi értelme nem lenne így. Padra jók, mélységnek, cserének, meg ha mindenki lesérül, legyen, aki beállhat. Lewandowski meg ennél jobban nem nagyon tud helyet csinálni, minthogy leköt legalább két embert. Ha a többiek be tudnának mozogni, megtehetnék. Csak nem tudnak. Az elmozgásokat, elzárásokat hiányolom, csak ahhoz kellenének még támadó társak. Az meg nincs. Ezért áll középen egyedül, mert ő az egyetlen, akitől várjuk a gólt. Amúgy Lewandowski számára ez a szezon lehet a durrdefekt, mint tavaly Benzemának, de benne látom még a legkevesebb hibát. Most is volt egy értelmes beívelés felé, megtette, amit kellett. Olyan impotens volt a támadójátékunk, hogy oda nem adtam volna a tizenegyest senki másnak. Ezt ő is így gondolta, amikor befújták, azonnal magára mutatott, a fejében meg kb az volt, hogy "nem engedem át ezeknek a szerencsétleneknek, 90 perc alatt kapok egy értelmes bepasszt, dehogy fogják még ezt is elszórakozni".

Az lendíthet majd a csapaton, ha jön Roque. Ha jól használjuk, bajban lesznek a védelmek, ha nem egyetlen embert kell csak kikapcsolniuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 02:53:27

gránit írta:
2023.09.04. 02:44:00
Ezt írtad: "ezt Torres és Raphinha nem nagyon fogják jól viselni, főleg amíg egy borzasztóan gyenge Lewy botladozik helyettük"

Úgy tényleg nehéz vitázni (bár nem a vita a célom, simán leírom a véleményemet), ha letagadod, amiket írsz.

Egy center helyet csinál. Itt kinek? Nincs mellette senki. Amikor legutóbb fellépett mellé egy társ és két tűz közé került az ellenfél védelme, rögtön adott egy gólpasszt (ha már itt tartunk, Lewandowskinak van gólpassza a bajnokságban, Ferrannak nincs). Ezért kellene mellé ember. De nincs. Kinek tudna most helyet csinálni? Kinek tudna elzárni? Egyedül van bent, és mögötte ömlesztve 6-7 középpályás. Ferran nem tudom, mikor állt most be, valamikor az 55-60. perc között, de ha rajta múlik, simán bukjuk a két pontot. Volt néhány jó meccse, ez alapján kijelenteni, hogy ő gólerősebb, elég fura. Lewandowskiban volt meg az a villanás (és de Jong gólpasszában, de tőle sem vagyok elájulva, ő az egyik játékos, aki miatt gyökkettővel, csigalassan építkezünk), amivel ezt a meccset meg tudtuk nyerni. Ezért nem padoztatja Xavi, és ezért nem fog Torres helyette kezdeni. Mellette kezdhetne.
Ha kiragadod a kontextusból, persze, bár ez még így kiragadva sem összehasonlítás. Kivel, miben hasonlítottam össze? Azt írtam, hogy ha 3 támadó helyett kettővel játszunk, akkor sok jó játékos fog a padon ülni, mivel nem lesz helyük játszani. Hoztam rá két példát, akik azért kicsit túl jók a padot koptatni. Senkit nem hasonlítottam össze senkivel, Yamallal meg aztán végképp nem. Talán még Lewyre érthetted az összehasonlítást (passz), de az nem is az írásom lényege volt, csak egy ráadás, hogy mindkettőnek rossz lehet nézni, ahogy egy ennyire rossz passzban lévő, túltolt 35 éves játszik, ők meg nem, mert eleve 2 témadó fér csak be, és abból a lengyel fix.
Példa: ha mondjuk 3 támadóval játszanánk 4-3-3-at, akkor balszélsőnek lenne Felix/Torres, középre Lewy/Torres, jobbra Yamal/Raphinha. Mindenki többet játszana a támadók közül, egyszerűen mert több poszt van nekik, matematikailag több idő. Ha már behoztad Raphinhát, akkorvele példálózom: neki akkor 1 posztriválisa lenne: Yamal, így meg van kettő, Yamal és Torres. Egyértelmű, melyik esetben kap több játéklehetőséget.

Gündogannak, Gavinak, ők rendre beindulnak. A beljebb merészkedő szélső(k)nek. De leginkább az, hogy Lewy nem mutat be kb semmilyen beindulást. Torres igen. De még a béna Raphinha is. Iszonyat statikus, ami tök jó lenne, ha gólokat lőne, de nem lő gólokat. Persze, hogy nincs szerencsétlen Torresnek gólpassza, ő 60 percet játszott, Lewy meg 360-at. Elég igazságtalan összhasonlítás, de hatodannyi idő alatt ugyanannyi gólt lőtt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 02:44:00

Ezt írtad: "ezt Torres és Raphinha nem nagyon fogják jól viselni, főleg amíg egy borzasztóan gyenge Lewy botladozik helyettük"

Úgy tényleg nehéz vitázni (bár nem a vita a célom, simán leírom a véleményemet), ha letagadod, amiket írsz.

Én nem szeretném, ha Yamal osztozna Raphinhával. Egy ilyen darabos, sokat hibázó játékosra eleve nem is volt szükségünk, meg sem vettem volna. Viszont aggódok, hogy egy csenevész srácot nyomatunk orrba-szájba, lehet, hogy nem lesz jó vége, ahogy Fatit is hamar dobtuk a mélyvízbe. Nehéz helyzetben van Xavi, mert az alternatvája meg egy olyan játékos, akit eleve ide sem kellett volna hozni. Mit tud tenni? Nincs jó döntés. Ha túljátszatja Yamalt, annak csúnya vége lehet, főleg, ha egy Acuna-féle búlldózer felrúgja a vasággyal 30 kilós gyereket, és széjjeltöri a pályafutását, ahogy az Fatival is megtörtént. Helyette vszont nincs jobb.

Egy center helyet csinál. Itt kinek? Nincs mellette senki. Amikor legutóbb fellépett mellé egy társ és két tűz közé került az ellenfél védelme, rögtön adott egy gólpasszt (ha már itt tartunk, Lewandowskinak van gólpassza a bajnokságban, Ferrannak nincs). Ezért kellene mellé ember. De nincs. Kinek tudna most helyet csinálni? Kinek tudna elzárni? Egyedül van bent, és mögötte ömlesztve 6-7 középpályás. Ferran nem tudom, mikor állt most be, valamikor az 55-60. perc között, de ha rajta múlik, simán bukjuk a két pontot. Volt néhány jó meccse, ez alapján kijelenteni, hogy ő gólerősebb, elég fura. Lewandowskiban volt meg az a villanás (és de Jong gólpasszában, de tőle sem vagyok elájulva, ő az egyik játékos, aki miatt gyökkettővel, csigalassan építkezünk), amivel ezt a meccset meg tudtuk nyerni. Ezért nem padoztatja Xavi, és ezért nem fog Torres helyette kezdeni. Mellette kezdhetne.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.04. 02:43:43

Guille írta:
2023.09.03. 23:24:27
Engem foleg az cseszett fel
Sajnos nagyon egyetértek a teljes véleményeddel.
A vér szagát illene megérezni és a "pillanat" kínálta lehetőséggel muszáj lenne élni, mert ezek kihasználásából nagyon szépen fel lehetne tölteni a mentális készleteket. Erre ugyanis irtó nagy szükség lenne, de a győztes mentalitás megszerzéséért tenni is kell.
Ez is, ahogy a hozzáállás is tanítható, megszerezhető és számonkérhatő tulajdonságok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 02:18:21

gránit írta:
2023.09.04. 02:08:59
Nem keverem, emlékszek rá. Azt nem tudom, hogy érted, hogy a játék más elemeiben jobb. Egy centernek egy dologban kell jónak lennie. Ennyi erővel vesszenek a centerek, mert nem szereznek annyi labdát, mint a védekező középpályások.

Nem véletlen, hogy őt lehetett egy hosszú indítással megtalálni. Kétlem, hogy Ferran egy ilyen labdát egyáltalán át tudott volna-e így venni. Semmiképp nem nevezném Ferrant gólerősebbnek sem, az utóbbi hetekben volt pár mérkőzés, amikor jól játszott, ettől alapvetően gólerősebbnek kijelenteni elég meredek. Én kezdetném Torrest, de semmiképp nem a szélen. Játékban szerintem is tud adni a csapatnak, és fel tudni lépni középre is. A Raphinhával való összehasonlítást meg inkább nem is elemzem bővebben, Yamal kiszorította, teljes joggal. Kíváncsi leszek, hogy mennyire hajtja majd Yamalt Xavi, mert a teljesítménye alapján neki kellene adni a játékperceket, de ez nagyon kockázatos is egy ilyen zsengekorú, ropilábú játékosnál.
Ne már, ennek az ellenkezőjét mondom hónapok óta, és mivel absztinens vagyok, még az sem lehetséges, hogy egyszer részegen feljöttem és az ellenkezőjét írtam.

Egy center nem csak gólt lő. Pláne nem Barcelonában, helyet csinál, beindul, aktívan kiveszi a részét a letámadásból (ezt Lewy is megteszi, ezért is bírja itt rosszul ezeket a folyamat 90 perceket). De ha még góllövésben is gyenge egy játékban amúgy gyengébb játékos, akkor szerintem nem kérdés, ki a jobb, matamatikailag meg tény, hogy gólerősebb.
Jelenleg. Nyilván amúgy Lewy sokkal jobb játékos, de állítólag forma alapján, meritokrácia alapján ígérte Xavi a kezdőt. Hogy most Ferrán jobb formában van, az kb nem kérdés.

Raphinha fogalmam sincs, hogy jön ide, nem hasonlítottam össze senkivel. De igen, én is remélem, hogy Yamallal osztoznak, ne nyírjunk ki még egy tinit... :( Fati ilyen szempontból peches, őt még kifejezetten jó tempóban építettük be, csak hát aztán széttörték a lábát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 02:08:59

Nem keverem, emlékszek rá. Azt nem tudom, hogy érted, hogy a játék más elemeiben jobb. Egy centernek egy dologban kell jónak lennie. Ennyi erővel vesszenek a centerek, mert nem szereznek annyi labdát, mint a védekező középpályások.

Nem véletlen, hogy őt lehetett egy hosszú indítással megtalálni. Kétlem, hogy Ferran egy ilyen labdát egyáltalán át tudott volna-e így venni. Semmiképp nem nevezném Ferrant gólerősebbnek sem, az utóbbi hetekben volt pár mérkőzés, amikor jól játszott, ettől alapvetően gólerősebbnek kijelenteni elég meredek. Próbáltad ugye kisebbíteni az érdemeit ("egy akció és egy tizenegyesgólt, de legyen kettő" - milyen nagylelkű vagy, hogy megadod neki a kettőt :D) , miközben ezt azért ki is harcolta magának és a csapatnak. Nem tudom, ki más tudta volna ezt összehozni ebben a teljesen szürke támadójátékban. Roque tudná, de ő még nincs itt.

Én kezdetném Torrest, de semmiképp nem a szélen. Játékban szerintem is tud adni a csapatnak, és fel tudni lépni középre is. A Raphinhával való összehasonlítást meg inkább nem is elemzem bővebben, Yamal kiszorította, teljes joggal. Kíváncsi leszek, hogy mennyire hajtja majd Yamalt Xavi, mert a teljesítménye alapján neki kellene adni a játékperceket, de ez nagyon kockázatos is egy ilyen zsengekorú, ropilábú játékosnál.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 01:53:45

gránit írta:
2023.09.04. 01:29:55
Furcsa, pár hónappal ezelőtt, amikor csatárt követeltem a csapatba, mondván, hogy Lewandowskinak egyre lefelé megy, azt írtad, nincs vele semmi gond, lövi ő a gólokat. Ősszal a Ligában szerzett 14-et, tavasszal 9-et. Valós veszély volt erre a szezonra, hogy Lewy kipukkad, mint tavaly Benzema.

Nem olyan gólerős, mint Torres...? :shock: Ejha.

Nem látok egyébként versenyt kettejük között, bőven elférnek egymás mellett a pályán. Sőt, ha együtt kezdenének és Torrest belép középre, mint a Villarreal ellen, az segítség lenne Lewandowskinak is. Inkább Gavit tenném ki, és helyette Torrest. A góljához meg nem sok köze volt Torresnek, de Jong beívelése előzte meg a gólt. Az egyébként pontos volt, ezt leszámítva egy középpályásban sem láttam azt, hogy tudná mozgatni a csapatot, tudna lyukra futtatni, kiugratni, bár ezt az egycsatáros rendszer sem segíti. Szenved ettől Lewy is meg a középpályások is, nincs is kit megjátszani, csak egy három emberrel birkózó centert. Összességében egy karmester nagyon hiányzik, Gündogan a meccs elején még egész jó volt, aztán beleszürkült ő is a meccsbe.
Ezt kérlek idézd, mert január óta növekvően vagyok kritikusa. :D
Olyat írtam, ezzel talán keverheted - ezt tartom is -, hogy szerintem Lewy nem megöregedett (vagy legalábbis csak 1-2%-ot esne vissza), tudna ő gólokat lőni, egyszerűen túl van hajtva szerencsétlen, és így nem tud, fáradt, görcsöl, stb. Sőt, már átvenni nem tud labdákat, megjátszani őket, eldől az első kontakttól szabálytalanságot színlelve, mert érzi, hogy amúgy semmi esélye, stb. Szóval amúgy kvázi nem őt kritizálom, hanem aki végigjátszat vele egy ilyen brutál letámadós stílusban minden egyes meccset. Szerintem ő még egy világklasszis, top3 center.

Torres idén jóval gólerősebb, mint Lewy, ezt a véleményt elég lazán alátámasztja a matek. A lengyel kb 360 perc alatt lőtt egy akció és egy tizenegyesgólt, de legyen kettő Torres kb 65 perc alatt (még nincs fent a mai a TM-en) lőtt kettőt. Torres lőtt 3 gólt az előszezonban, Lewy asszem egyet, ennek most nem nézek utána. És közben a játék más elemeiben is jobb.

Szerintem is elférnének, de ilyen nem sűrűn lesz Xavinál, max ilyen 20 percekre. De nem látom értelmét jelenleg a lengyelt pályán tartani, ezért nem is annyira érdekelne, ha nem férnének el, és végre tényleg teljesítmény alapú elbírálás lenne, ahogy Xavi ígérte, aktuális forma alapján. Mert hogy Lewy egy ideje már csak a a neve miatt lecserélhetetlen stabil kezdő, az tuti. Ha ugyanezzel a teljesítménnyel rukkolna elő egy 19 éves ifi a B-ből, soha nem kerülne még egyszer a nagycsapat közelébe.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 01:29:55

bence0330 írta:
2023.09.04. 01:19:06

Volt ma is jópár helyzete, 1-2 olyan, amit majdhogynem ziccernek neveznénk. Tél közepe óta alig használ ki 1-1 helyzetet. Közben nem mozog túl jól, nem tud úgy nyitni mint pl. Torres, nem olyan gólerős, mint Torres, nem olyan jó összjátékban mint Torres. Aki fura mód rendre mikor beáll, a béna középpályásaink valahogy mindig megtalálják egy kiugratással, vagy valamivel.
Furcsa, pár hónappal ezelőtt, amikor csatárt követeltem a csapatba, mondván, hogy Lewandowskinak egyre lefelé megy, azt írtad, nincs vele semmi gond, lövi ő a gólokat. Ősszel a Ligában szerzett 14-et, tavasszal 9-et. Valós veszély volt erre a szezonra, hogy Lewy kipukkad, mint tavaly Benzema.

Nem olyan gólerős, mint Torres...? :shock: Ejha.

Nem látok egyébként versenyt kettejük között, bőven elférnek egymás mellett a pályán. Sőt, ha együtt kezdenének és Torres belép középre, mint a Villarreal ellen, az segítség lenne Lewandowskinak is. Inkább Gavit tenném ki, és helyette Torrest. A gólhoz meg nem sok köze volt Torresnek, de Jong beívelése előzte meg a gólt. Az hajszálpontos volt, ezt leszámítva egy középpályásban sem láttam azt, hogy tudná mozgatni a csapatot, tudna lyukra futtatni, kiugratni, bár ezt az egycsatáros rendszer sem segíti. Szenved ettől Lewy is meg a középpályások is, nincs is kit megjátszani, csak egy három emberrel birkózó centert. Összességében egy karmester nagyon hiányzik, Gündogan a meccs elején még egész jó volt, aztán beleszürkült ő is a meccsbe.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 01:19:06

gránit írta:
2023.09.04. 01:02:42
bence0330 írta:
2023.09.04. 00:44:52
Lewyt én most meccsekre elfelejteném végre, tényleg ahogy valaki élőben írta, Penát hamarabb nézném emg centerben.
Az ő hibája, hogy az agyonmagasztalt középpályásaink nem tudják helyzetbe hozni, és a hadrend miatt is egyedül van a sűrűben? A kötelezőt hozta, a büntetőt berakta. Senki másra nem bíztam volna ma ezt a büntetőt, annyira núdli volt a játékunk.
Volt ma is jópár helyzete, 1-2 olyan, amit majdhogynem ziccernek neveznénk. Tél közepe óta alig használ ki 1-1 helyzetet. Közben nem mozog túl jól, nem tud úgy nyitni mint pl. Torres, nem olyan gólerős, mint Torres, nem olyan jó összjátékban mint Torres. Aki fura mód rendre mikor beáll, a béna középpályásaink valahogy mindig megtalálják egy kiugratással, vagy valamivel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 01:02:42

bence0330 írta:
2023.09.04. 00:44:52
Lewyt én most meccsekre elfelejteném végre, tényleg ahogy valaki élőben írta, Penát hamarabb nézném emg centerben.
Az ő hibája, hogy az agyonmagasztalt középpályásaink nem tudják helyzetbe hozni, és a hadrend miatt is egyedül van a sűrűben? A kötelezőt hozta, a büntetőt berakta. Senki másra nem bíztam volna ma ezt a büntetőt, annyira núdli volt a játékunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 00:44:52

Sonoma írta:
2023.09.03. 20:45:58
Sinya22 írta:
2023.09.03. 19:49:48
Ts-Roberto, Christensen, Kounde, Balde -Gavi, Romeu, Gundogan, FDJ,- Lewa,Yam
Csak azt nem értem, ha Raphinha és Torres is padozik, minek hozták ide még Félixet is?
Inkább még egy kp-t kellett volna hozni, úgyis ebbe a csapatrészbe van beleszerelmesedve Xavi.
Egyetértek. Ha ez a felemás 4-4-2 marad, akkor mindig nagyon jó támadók fognak a padon ülni, és ezt Torres és Raphinha nem nagyon fogják jól viselni, főleg amíg egy borzasztóan gyenge Lewy botladozik helyettük, mikor az elmúlt fél évet nézve mindketten szintekkel vannak a lengyel felett. Szerintem is egy középpályásnak kellett volna jönni. Persze ha Felix mindig ez a Gavi féle kamuközéppályás lesz, akkor végülis rendben van a dolog.

Amúgy ma végre szépen felénk billentek a bírói ítéletek, így tovább. :)

Lewyt én most meccsekre elfelejteném végre, tényleg ahogy valaki élőben írta, Penát hamarabb nézném emg centerben.

DJ és Koundé elképesztőt hozott, az elején Gündogan is, a végén meg Cancelo.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 00:09:11

Helyzetet alig tudtunk kialakítani. A kreativitásnak nagyon híján vagyunk, de ez már az első tétmeccsen a Getafe ellen is látszott. Amíg olyan sótlan játékosok alapemberek, mint de Jong meg Gavi, nagyobb célokért nem fogunk tudni harcolni. Ez a Ligában elég lehet, sokkal többre szerintem nem.

Koundét gyakran szidom, most jól játszott. A gólja mellett volt egy átlövése is, előtte pont arra gondoltam, hogy ha ennyire nem tudunk felépíteni egy támadást sem, legalább próbálkoznánk átlövésekkel.

Lewy egyre nehezebben viseli, hogy ez nem a Bayern, ahol meccsenként volt tíz helyzete, abból egyet bepofozott és ő volt az isten. Itt is ő az, csak most nincs tíz helyzete meccsenként. Szörnyű látni, ahogy egyedül birkózik a sűrűben. De majd jön Roque. Remélhetőleg nem fogja padoztatni Xavi csak azért, hogy meglegyen a 4-3-3 és szerencsétlenkedünk továbbra is a szélsőkkel.

Yamal most nem sziporkázott, ebben a korban várható volt, hogy jön egy hullámvölgy. Raphinhát egyértelműen kiszorította (ami nem csoda), kérdés, hogy továbbra is a kezdőben tartja-e Xavi.

A 4-4-2 emlegetését nem igazán értem. Nem 4-4-2-t játszunk. Hátul mindig csak ketten voltak, Christensen és Koundé. Balde nem hátvéd, folyamatosan elől volt. Gavi sem volt feltolva szélre, Gündogannal játszott belső támadó középpályást (sajnos Pedri sérülésével a kezdőben ragadt, bár én inkább játszatnám Fermint, mint Gavit). Gyakorlatilag két hátvéddel, egy baloldali szélsővel, két jobboldali szélsővel, két mélységi és két támadó középpályással és egy csatárral játszottunk. Az eredmény az, ami, de itt a hadrend volt a legkisebb probléma, sajnos nem voltunk túl kreatívak.

Csak behúztuk a három pontot, ez a lényeg. Xavit is elő lehet venni az ötlettelen játék miatt, de szerintem nem olyan jók egyes játékosaink, mint amennyit beléjük látunk. A Ligában mindenesetre még ez is elég lehet.

Lentebb gusztustalannak lett nevezve az Osasuna, amivel egyetértek, rengeteget fetrengtek. Koundé gólja előtt a szögletnél egy játékos már az elején elesett a semmiben, hátha lefújja a bíró és szabadrúgás kifelé, aztán egy másik pamplonai a fejét fogta, amikor alig értek hozzá, Rengeteget fetrengtek, színészkedtek. Lewandowskinak volt több olyan esete, amikor az ellenfele ugyanúgy kitette az evezőket, mint ő, csak éppen az ellenfele dobott egy hátast, ő meg nem, a bíró meg a színészkedést díjazta. Megváltozott a futball, régen a támadó csapatok színészkedtek, hogy kapjanak pontrúgásokat, most már a védekező csapatok fetrengenek össze-vissza. Legalább 4-5 sárgát kiosztottam vola színészkedésért, bár a bíróra túlzott panaszunk azért nem lehet, a tizenegyest befújta, Inigo hasonló szabálytalanságát elengedte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.09.04. 00:55:37-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 23:25:38

Szerintem se volt nagy gond az Osasuna hozzáállásával. Sokszor védekeztek 11 emberrel, utolsó harmadban, meg nem féltek időnként keménykedni, de nem mondanám, hogy alattomosak voltak, se azt, hogy nem voltak a fociban (is) partnerek összességében.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.03. 23:24:27

Engem foleg az cseszett fel, hogy, mikor mar emberhátrányban volt az ellen, akkor is beallltunk védekezni, ahelyett, hogy szepen kivegeztuk volna őket.
Ez nagyon amatőr volt. A góljuk előtt is, hogy vegigneztuk a csávót, a saját helyzeteinket meg szokás szerint elszorakozzuk.
Ha a meccs harmadában olyan hozzaallassal játszanánk, mint az Osasuna a meccs nagy részében, nem lenne gond az ilyen meccseken...
Válasz küldése