Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.09. 21:30:08

Neymarral mi a helyzet? Elvileg eltiltott, de akkor miért mondta Lucho hogy"Értékeljük majd az állapotát, és szombaton döntünk.” ?
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2016.12.09. 19:00:36

Full Barca squad against Osasuna: Ter Stegen, Cillessen, Piqué, Rakitic, Busquets, Denis, Arda Turan, Iniesta, Luis Suárez, Messi, Rafinha, Mascherano, Paco Alcácer, Jordi Alba, Digne, Sergi Roberto, André Gomes and Umtiti #fcblive [fcb]

vidal a jó teljesitménye ellenére kimaradt, hozzá csatlakozott még neymar, mathieu, masip
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.05. 16:56:38

Normandia írta:Palesz, amit leírtál tiszta sor. Az én véleményemmel is egyezik, mert én is így látom. A kérdés inkább az, hogy ez ellen mit tudunk, fogunk tenni?
Nem tudom, laikusként azt mondanám, hogy vagy a játékosoknak kell megtanítani - ez az edző feladata is lenne -, vagy ha ez nem megy, olyanokat hozni, akiknek ez természetes. De nyilván nem ilyen egyszerű a dolog azért.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.05. 16:53:03

Palesz, amit leírtál tiszta sor. Az én véleményemmel is egyezik, mert én is így látom. A kérdés inkább az, hogy ez ellen mit tudunk, fogunk tenni?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.12.05. 16:31:03

palesz77 írta:Gomes rendre akkor hibázott, amikor nyomás alatt gyorsan kellett passzolni
nyáron mikor elkezdődtek az edzések ha jól emlékszem volt is valami hír róla, hogy a cicázáshoz sík hülye. egyre jobban igazolódni látszik, hogy nem csak testben, hanem agyban is rettentően lassú. állítom még businál is lomhább mozgású.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.05. 15:46:23

Bob_Marley írta:Ezt betudom az összeszokatlanságnak is. Attól hogy valaki letámad még letudom passzolni 4 méterre a labdát és ez sem sikerült mindig.
Igen, a Soci ellen ez Businak nem sikerült, és ő csinált "ki nem kényszerített hibákat". Mazochistaként visszanéztem gyorsítva tegnap a Soci és a Real elleni meccseket - valamit meg akartam nézni magamnak -, és Gomes rendre akkor hibázott, amikor nyomás alatt gyorsan kellett passzolni. Amint pici rizikót vállalt - ami szükséges, hogy ki tudjuk hozni a labdát -, sokkal bizonytalanabb lett, és rontott is néha, még ha csak úgy is, hogy olyan szinten csínybe adta, hogy nem lehetett vele mit kezdeni, de az statba ugye jónak számít. Rakitic is itt van 3 éve, annyira ki lehetett már ismerni, hogy nyomás alatt az ő teljesítménye is jelentősen képes romlani sajnos, jobban, mint a Busi/Ini duónak - nem az idei átlag Busquetsről beszélek most. Nem véletlen volt Alves inkább a középpályás és Rakitic a védő anno, Dani lényegesen labdabiztosabb játékos volt.
Petr írta:A francia érdemeit pedig azért kisebbítem, mert nem ismerte fel a lassú gondolkodást és nem tett ellene. Ők ezt a meccset érzésem szerint simán megnyerhették volna, ha tökösek és kijönnek Busquets mellé emberfogással, és egy agresszívebb letámadással.
Szerintem ez azért volt, mert nem egy Sociedad edzője, hanem a Realé, és CR és Karim nem fognak 90 percig védőket kergetni és passzsávokhoz sprintelni, hogy ne tudjuk kihozni a lasztit. Szomorú, nem szomorú, de ez így van. Nálunk is ezért olyan random a letámadás elől, mert Messi és Suárez - főként Messi - találomra kezdik meg a letámadást, és próbálják hibára kényszeríteni az embert - van valami neve is ennek, de nem jut eszembe mi az.
Petr írta:Mindemellett ebből a játékból talán ki lehet indulni, de csak Iniesta személyével. Végtelenül szomorú, hogy ő és Messi az egyetlen, akik egyből képesek felmérni a helyzetet és cselekedni. Régen mind a 11 játékos gyorsan gondolkodott. Ez mára eltűnt, ami hatalmas gond, mert ez a játékstílus alapja. Amíg erre nem talál gyógyírt Lucho, nincs miről beszélni.
Ezzel meg alapból egyetértek, de ennek ellenére kicsit ellentétesnek tűnő dolgot fogok kiemelni. Mert szerintem így visszanézve a meccseket az is gond, hogy sokszor indokolatlanul kapkodó a csapat. Rakitic és Gomes főleg, még véletlenül se tartják meg 2 érintésnél tovább általában a labdát - Gomes néha de, sokszor jobb helyzetben is találja magát utána -, ezzel pedig esélyt sem adnak arra, hogy rendeződjenek a sorok, és kialakítsunk valamit. Tudom, hogy nem a kiugratás az egyetlen dolga a középpályásnak, csak most Ini pont ezzel tudja szemléltetni amire gondolok. Itt a Real elleni passza, megkapta, nem rögtön tette tovább, hanem várt 2 másodpercet, és utána idnította el a passzt, ez alatt Messi be tudott futni lyukra, és helyzetbe hozni magát. Gomes és Rakitic ellenben egész meccsen amikor megkapták, fordulásból már szinte tették is tovább. A spanyoloknak van erre egy kifejezése, "la pausa", ez Ini hiányában szinte eltűnik a középpályánkról, csak Busi "hasznájla" szinte. A többiek is néha, de szerintem nem eleget. Megmondom őszintén ebbe nem vagyok biztos, mostantól fogok erre csak jobban figyelni, ezt inkább vitaindító gondolatnak szánom, hátha valakinek van róla valami észrevétele, vagy figyelte eddig is.. :)

De vissza a témához. Busi a "line breaker" passzait se fél másodperccel a labdakezelés után adja javarészt, de érthető, ilyenkor a támadóharmadnak még nincs ideje úgy helyezkedni, hogy jól megjátszhatók legyenek. Nyilván nem ez oldaná meg az összes gondot, a Soci féle csapatok ellen nem nagyon van idő ilyenre, vagy hát úgy lenne, hogy egy jó labdaátvétellel elküldi a játékos a rárontó embert, de erre meg nem sokan képesek nálunk jelenleg. Úgyhogy véletlenül se azt mondom, hogy ez a fő gond, de ez is az oka annak szerintem, hogy habár adogatta körbe-körbe a labdát a Gomes-Rakitic-Busi hármas a Real ellen, érdemben nem sokkal jutottunk előre, míg Ini beállásával annak ellenére, hogy ő többször tartotta tovább magánál a labdát, mégis érezhetően feljavultunk.

Vélemények? :)

u.i.: Bob, mivel te szereted a statokat, ezt lehet értékelni fogod. Gomes vs Ini a Real ellen. Erről beszélt LG, labdabiztos igen, mellé meg még ezer dolog.. És ezektől jobb vele a játék.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.12.05. 14:15:24

BarcafanTomee írta:Ez mennyire durva! Suarez egy darab labdát nem kapott a KP-ról illetve Messzitől sem. Ez nagy dicséret lehet Ramosnak meg Varanenak, részünkről meg gáz.
Kép:
http://kepkezelo.com/images/fq6oq3so3ng3hx0oegrk.jpg" target="_blank

Az is durva, hogy mind az Atléti mind a Real ellen hozhattuk volna a meccset, de nem zártuk le, aztán meg jött egy kihagyás és X a vége. A kicsik elleni pont szórást ne is említetsem. A hazai mérleg siralmas. (3-3-1). A Madridi egyelőre hozza kötelezőket és jobban koncentrál, meg még a nehéz szitukból is jól jön ki, ezért vezeti simán a ligát. Sokat kellene javulnunk illetve egy Madridi hullámvölgy se ártana, hogy ez megfordulhasson.
Nem teljesen igaz, a vonalak csak a 4 vagy több passzt mutatják, tehát lehet, hogy 3 passzt kapott Messitől vagy valamelyik középpályásunktól. Ettől függetlenül ez tényleg baromi kevés.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.05. 12:27:35

Bob_Marley írta: Ezt betudom az összeszokatlanságnak is. Attól hogy valaki letámad még letudom passzolni 4 méterre a labdát és ez sem sikerült mindig.
Ez igaz lenne alapesetben, csak akkor van gond, ha a passzok nem zsigerből jönnek, hanem kikényszerített, nem előre látott és szánt helyre. A hibák többsége ebből adódott a presszingelő csapatok ellen. Persze, hogy tudnak 4 méterre passzolni, csak nem mindegy, hogy az előre elgondolt volt, vagy kényszer, kapkodás, pánik szülte. Ezért látszik az ilyen meccseken lassúnak és körülményesnek a kp-nk, mert nincsen idő gondolkodni. Ilyen esetekben azonnal kellene továbbjátszani a labdát jól és pontosan úgy, hogy ott lihegnek a nyakadon és az ellenfél kp-i zárni próbálják a lehetséges passzsávokat. Baromira nem egyszerű ezekre reagálni a csapatnak, akik ahhoz voltak szokva, hogy át van engedve a terület a félpályáig. Relatíve ezért is szalasztottuk el ezt a 3 pontot, mert kevesen fogják ezt a taktikát ellenünk alkalmazni, mint a Real. Játszhattuk volna a saját játékunkat, mert engedték, abban meg mi jók vagyunk, voltunk.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
babaking
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016.12.05. 12:16:37

2016.12.05. 12:25:59

visca el barca írta:
Petr írta:A francia érdemeit pedig azért kisebbítem, mert nem ismerte fel a lassú gondolkodást és nem tett ellene. Ők ezt a meccset érzésem szerint simán megnyerhették volna, ha tökösek és kijönnek Busquets mellé emberfogással, és egy agresszívebb letámadással.
én sztem direkt nem támadtak le. a francia úgy volt vele, ha elkezdenek +2-3 kp-ssal presszingelni, akkor megnyílnak a kp-s területek és egy kontrából simán elmehetünk. látta, hogy a tilitolival nem megyünk semmire ezért hagyta ezt a játékot és nem lépett semmit. nekik ez a döntetlen sokkal jobb eredmény annál minthogy belemenjenek egy rohangálós játékba és megkockáztassák, hogy a +6 pont helyett +9 vagy csak +3 legyen.
Sziasztok,

szerintem is tudatos volt - nem akart sok területet engedni a Barcának. A gól után látszott is, hogy miért. Kicsit jobban ki kellett nyílnunk (igen a másik oldalról jöttem) és ezáltál olyan területek nyíltak meg amelyek az elsö félidöben nem voltak ott. Ehhez ráadásul még hozzájött Iniesta aki ezeket a területeket vakon is bejátszotta volna.

Szeritnem ha fordítva történik, és mi szerezzük az elsö gólt akkor ugyan ez a lett volna fordítva: nekünk nem kell ennyira kinyílni, viszont nekünk nyílt volna területünk kontrázni, és akkor mi zárhattuk volna le és nyerhettük volna meg a meccset.

Pont emiatt hozta be Zizu Casemirot, mert mivel feljebb lett tolva a középpálya kellett egy ütközö ember aki megakadályozza a mögötte lévö terület bejátszását- sajnos nem sikerült olyan jól és a Barca le is zárhatta volna a meccset.

Azzal is egyet értek, hogy nekünk jobb volt az elejétöl fogva a biztos 1 pont mint hogy belemenjünk egy adokkapokba. Pláne Bales és Kroos nélkül.
Madridista.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.12.05. 12:00:33

Ez mennyire durva! Suarez egy darab labdát nem kapott a KP-ról illetve Messzitől sem. Ez nagy dicséret lehet Ramosnak meg Varanenak, részünkről meg gáz.
Kép:
http://kepkezelo.com/images/fq6oq3so3ng3hx0oegrk.jpg" target="_blank

Az is durva, hogy mind az Atléti mind a Real ellen hozhattuk volna a meccset, de nem zártuk le, aztán meg jött egy kihagyás és X a vége. A kicsik elleni pont szórást ne is említetsem. A hazai mérleg siralmas. (3-3-1). A Madridi egyelőre hozza kötelezőket és jobban koncentrál, meg még a nehéz szitukból is jól jön ki, ezért vezeti simán a ligát. Sokat kellene javulnunk illetve egy Madridi hullámvölgy se ártana, hogy ez megfordulhasson.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.12.05. 10:28:14

Petr írta:A francia érdemeit pedig azért kisebbítem, mert nem ismerte fel a lassú gondolkodást és nem tett ellene. Ők ezt a meccset érzésem szerint simán megnyerhették volna, ha tökösek és kijönnek Busquets mellé emberfogással, és egy agresszívebb letámadással.
én sztem direkt nem támadtak le. a francia úgy volt vele, ha elkezdenek +2-3 kp-ssal presszingelni, akkor megnyílnak a kp-s területek és egy kontrából simán elmehetünk. látta, hogy a tilitolival nem megyünk semmire ezért hagyta ezt a játékot és nem lépett semmit. nekik ez a döntetlen sokkal jobb eredmény annál minthogy belemenjenek egy rohangálós játékba és megkockáztassák, hogy a +6 pont helyett +9 vagy csak +3 legyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19579
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.05. 06:55:39

palesz77 írta:Mondjuk szerintem elég sokatmodnó erről a középpályáról amit írsz, hogy akkor voltak jó 25-30 és 50-60 percei, amikor gyenge presszinggel találták szembe magukat. A City elleni meccsen miután Pep kitalálta, hogy Stones lépjen feljebb, és +1 főre növelték a letámadó embereiket, totál meghalt a csapatrész. A Real ellen nem volt gond velük labdakihozatalban, de ott meg elég nyugodtan labdázgathattunk a középpályáig, egyedül Lucas kezdete el zavarni a labdakihozatalainkat a támadók közül - védekezésben ő meg visszament, hogy 4-4-2-be álljanak fel -, sokkal kevesebb nyomás nehezedett rájuk. Amikor jött a nyomás, jöttek a gondok is.

Petr, még sok ilyet.. :)
Ezt betudom az összeszokatlanságnak is. Attól hogy valaki letámad még letudom passzolni 4 méterre a labdát és ez sem sikerült mindig.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.05. 00:40:44

Mondjuk szerintem elég sokatmodnó erről a középpályáról amit írsz, hogy akkor voltak jó 25-30 és 50-60 percei, amikor gyenge presszinggel találták szembe magukat. A City elleni meccsen miután Pep kitalálta, hogy Stones lépjen feljebb, és +1 főre növelték a letámadó embereiket, totál meghalt a csapatrész. A Real ellen nem volt gond velük labdakihozatalban, de ott meg elég nyugodtan labdázgathattunk a középpályáig, egyedül Lucas kezdete el zavarni a labdakihozatalainkat a támadók közül - védekezésben ő meg visszament, hogy 4-4-2-be álljanak fel -, sokkal kevesebb nyomás nehezedett rájuk. Amikor jött a nyomás, jöttek a gondok is.

Petr, még sok ilyet.. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19579
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.04. 22:14:33

LG írta:Bob! Azért Iniestának messze nem a labdabiztosságban merülnek ki az erényei. Szervezni a játékot, helyzeteket teremteni, gyilkos passzokat adni egyik másik kp-nk sem tud, legalábbis messze nem ilyen szinten. Ő egy hatalmas egyéniség és tökéletes csapatember egyben. A pótlása szerintem igen komoly feladat lesz. Xavi helyére Raktic érkezett, ezáltal kaptunk egy munkásabb kp-t, de ha Init is egy jómunkásemberrel pótolnánk, akkor már igenis hiányozna a kreativitás, ahogy hiányzott is, mikor sérült volt. Abban igazad van, hogy más bajok is voltak, nemcsak ez, de szerintem ha mindenki formában lenne, akkor sem tartanék túl jó megoldásnak egy Rakitic-Busi-Gomes kp-t hosszútávon.
Én nem Iniesta képességeit vitattam vagy csökkentettem, de hatalmas erénynek azt látom, amit írtam is, hogy nem tudod elvenni tőle. És nem csak ebben merül ki, de nagyon fontos.
És a párharcokat írta valaki, azzal nagyon egyetértek és a RM ellen pont ez volt szembetűnő, s a jövőre nézve biztató, hogy több párharcot nyertünk. Én hiszek ebben a felállásban hosszabb távon, nem szívem csücske Gomes az ára miatt de ebben a Rakitic-Gomes-Busquets trióba lehet ha összeérnek. Egyelőre fellángolások voltak és jó 25-30 percek, most egy jó 50-60 perc is. Megvan ebben, ami kellene csak úgy érzem. Gomesnek azt rónám fel, hogy lehetne határozottabb, mert ereje meglenne és baromi fontos is lenne, hogy néha odacsapjon. :D
Kép
Kép
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.12.04. 21:16:57

geridoss írta:Egyébként Rakitic és Busi is adott már olyan forintos labdákat, hogy a szemem-szám tátva maradt.
Csak a középpályás játék nem abból áll, hogy adok egy pazar mélységit.
Amennyiben nem ezekre a labdákra gondolsz, azokhoz is kell a terület, és a létszámfölény, hogy meglegyen a lehetőség. Ezért kell a két "védekezőbb felfogású" játékos mellé egy játszósabb, de megbízható személy, hogy megteremtse az a létszámtöbbletet és a rést, ami szükséges feltétele az általad említett labdáknak.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.12.04. 21:05:26

Petr írta: Mit jelent az, hogy a gépezet működik? Ötlettelenül és lassan megy körbe a labda, de megvan a labdabirtoklás? A padon lévő állománnyal, pénztárcába nyúlás nélkül ez fog történni.

Az MSN pedig hiába kreatív, ha egy már felállt védelem ellen kell alakítaniuk. Ezért fontos, hogy a középpályán már az ellenfél fölé sikerüljön kerekedni.
A működő gépezet nálam az, hogy a középpálya nem átjáróház, tudjuk járatni a labdát akadálymentesen, át tudunk venni egy öt méternél távolabbi passzt, képesek vagyunk odatenni a labdát, ahová kell.

Egyébként Rakitic és Busi is adott már olyan forintos labdákat, hogy a szemem-szám tátva maradt.
Ilyen szinten már azért egy mai modern klasszis középpályástól elvárható szerintem, hogy odategye a labdát, ahová. Azért mondom, hogy ne az legyen az elsődleges jellemző, hogy kreatív. Hiába rakja be a két védő közé csukott szemmel, ha közben nem akaszt meg egy támadást se. Lehet ad egy gólpasszt, de kapunk róla hármat. Remélem így érthető nagyjából az én "filozófiám". Nálam a labdabiztosság az elsődleges erénye egy Barca kp-snak. Azon felül ha kreatív, az csak ajándék.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.12.04. 20:58:15

geridoss írta:
Ha a középpályáján legalább egy embernek nem a kreativitás a fő erénye, nem lesz meg a párharcok megnyerése, és a létszámfölény kialakítása. Amennyiben ez hiányzik, szerintem nincs miről beszélni.

Mit jelent az, hogy a gépezet működik? Ötlettelenül és lassan megy körbe a labda, de megvan a labdabirtoklás? A padon lévő állománnyal, pénztárcába nyúlás nélkül ez fog történni.

Az MSN pedig hiába kreatív, ha egy már felállt védelem ellen kell alakítaniuk. Ezért fontos, hogy a középpályán már az ellenfél fölé sikerüljön kerekedni.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.12.04. 20:53:36

Iniestát nem lehet pótolni, mert nincs még egy olyan játékos, mint ő. Nem egy tucatfocistáról van szó, hanem egy világklasszisról. Ahogy nincs másik Maradona, Pelé, Ronaldinho, Puskás, nem is lesz új Iniesta, Messi vagy Ronaldo. Az edző feladata lesz megtalálni a helyettesét. Rakiticel nagyot fogtunk, mert nem hasonlítóható Xavihoz, teljes más, és mégis tudott pluszt adni az érkezésével. Másfajta plusz volt, de Xavi hiányát - nagyjából - feledtetni tudta.

Ilyet várok Iniesta visszavonulása után is. Szerintem Gomes abszolút megfelelő lehet a posztra, annyira azért nem rossz és fogalmatlan, mint aminek itt sokan beállítják. 23 évesen Ini talán előrébb tartott, mint a portugál, de mint mondtam, nem lehet összemérni a kettőt. Ugyanúgy senki sem fogja tudni pótolni Andrést. Más lesz.

Denisnek és Gomesnek is megvan az esélye, hogy átvegye a helyét idővel.

A kreativitás pedig igenis kell a középpályára, de nem az az elsődleges. Sokkal inkább a gépezetnek kell működnie. A középpályás védekezés talán a legfontosabb a mi játékunkban, a labdaszerzések és a passzsávok lezárása. Ha ezek nem működnek, láthatjuk mi van. Ott az MSN, szerintem elég kreatívak, mégis mint egy disznó a jégen olyan a játékunk hetek óta.

(a classicon a második félidő iszonyatosan tetszett nekem, nagyon biztató a jövőre nézve, erre lehet építeni, csak Arda többet ne játszon a kp-n [-o< )
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.12.04. 20:51:10

Tegyük hozzá azt is, hogy az elmúlt találkozókon az ellenfelek rendre szoros emberfogással igyekeztek hibára kényszeríteni a labdakihozatalt, ráadásul Lucho olyan távol rakta egymástól a középpályásokat, hogy az opció sem volt meg a passzra, ha sikerült megfordulni.

A Real játéka ezzel szemben számomra meglepetés volt, mert nem helyeztek akkora nyomást a védelemre, mint ami az elmúlt hetek függvényében várható volt, és mivel Lucho feleszmélt, aminek köszönhetően közelebb tette egymáshoz a játékosokat, könnyű szerrel lehetett birtokolni a labdát az első két harmadban. Ehhez szükség volt arra is, hogy a habfehérek ne támadjanak le kellően agresszíven.
Azért írom, hogy ,,is", mert a játék iszonyúan lassú volt, ami Zidane érdemeit nagyban kisebbíti. Ugyanis nem lett lefocizva a csapata, köszönhetően annak, hogy a Barca Messi kivételével képtelen volt zsigerből és első szándékból játszani, így minden döntés késve született meg, mire sikerült az ellenfél védelmének rendeződnie. A körbepasszolgatásnak akkor van értelme, ha a védekezést sikerül elcsúsztatni, és valahol terület keletkezik. Ez sosem fog megvalósulni, ha gyök kettes sebességgel valósul meg a labdajáratás és nincs mozgás.
A fentiek miatt szerintem inkorrekt kijelenteni, hogy valahol biztató volt a játék. Legfeljebb annak tűnt, mert a lélektani tétet ismerve (ez a meccs nem csap a 3 pontról szól, és erről meggyőzhetetlen vagyok) a Real nem helyezte nyomás alá a labdakihozatalt.

A játék kritikájához hozzátartozik az is, hogy Zidane okosan terelte ki a Barca támadásait a szélre, ami a mi szempontunkból problémás. SR és Alba sokszor megjátszható, de előbbi Messi középre lépésével nem kap elég támogatást, és megszűnik egy triviális passzopció, utóbbi pedig csak akkor tud kiteljesedni, amikor Don Andrés van mellette. Többször is úgy jött ki a támadás befejezése, hogy a két szélsőhátvédnek visszafele kellett beadnia a labdát, ami kérdés nélkül komolytalan Varane és Ramos mellett.
Ezt el lehetett volna kerülni a labda gyors cirkulálásával, és annak okosan való megjátszásáról, de ahogy látható volt, erre a csapat jelenleg képtelen színvonalas védelem ellen.

A francia érdemeit pedig azért kisebbítem, mert nem ismerte fel a lassú gondolkodást és nem tett ellene. Ők ezt a meccset érzésem szerint simán megnyerhették volna, ha tökösek és kijönnek Busquets mellé emberfogással, és egy agresszívebb letámadással.

Mindemellett ebből a játékból talán ki lehet indulni, de csak Iniesta személyével. Végtelenül szomorú, hogy ő és Messi az egyetlen, akik egyből képesek felmérni a helyzetet és cselekedni. Régen mind a 11 játékos gyorsan gondolkodott. Ez mára eltűnt, ami hatalmas gond, mert ez a játékstílus alapja. Amíg erre nem talál gyógyírt Lucho, nincs miről beszélni.

Ebben látom a jövő problémáját is. Iniesta képes a kreativitásával megbontani a védelmet, a tökösségével és tudásával 1v1-eket nyerni, amivel kialakul a létszámfölény. Képes fazont szabni a játéknak. A személyét sosem lehet majd egy az egyben pótolni, de nem lehet André Gomes, Denis, vagy akármilyen játékossal betölteni az űrt, mert a párharcgyőzelmek és a szituációk kellően gyors átlátása nem kifejezetten tanulható ezen a szinten. Ezek pedig elengedhetetlenek ebben a játékstílusban, és ezért nem lehet odatenni egy "csak" nagyon melózós játékost, vagy egy alibipasszos, körülményes valakit.


Nem olvastam vissza minden hozzászólást, remélem nem írtam le az eddigi gondolatokat egy az egyben :oops:.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2016.12.04. 20:53:58-kor.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.04. 20:44:13

Atalanta írta:Bob Marley!

Ter Stegen, meg csak kifog valamit, mert ami kapura megy, azt végigmozizza, bravúrt nem tud bemutatni, mint Claudio Bravo. Ezeken mennek el a meccsek!
Ezt kivételesen nem mozizta végig, de komolyan, azt a fejest az fogta volna ki, akibe belefejeli Ramos. Nehogy már a Stegen tegyen róla, hogy nem fogta ki az 5 méteres fejest. Így is hozzátudott érni. Bravot meg láthatjuk a PL-ben, hogy mennyire király is mostanában, sőt az eddigi szezonjában úgy egyáltalán.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2016.12.04. 20:32:18

Bob Marley!

Te látsz egyáltalán velemi rosszat is a csapatban, vagy ez a világtörténelem legtökéletesebb csapata? Hihetetlen, hogy még ebben a játékban is találsz valami pozitívumot!! Hol lesz ez a csapat április körül? Kb. 10 pontos lemaradásban. de míg mi tavaly még ennél nagyobb előnyről is majdnem elbuktunk, most a Real ezt a szívességet nem teszi meg. A csapat középpályája egyszerüen rossz. Gomes, akárhogyan is mentegeted, nem üti meg a szintet, ahogy se Paco, se Denis. Arda jó lenne, de sajnos a bohócot kell játszatni, mert megsértődik és megint fehérre festi a haját. Egy szó sem esik Neymar felelősségéről, pedig hetek óta szarik bele az egészbe!

Enrique meg... becseréli a Denis gyereket. mikor a tizenhatosról sem tudtunk kijönni az utolsó negyed órában. Ha behívja Umtitit, most valószínüleg nem lett volna egyenlítés. Ennyi!
Ter Stegen, meg csak kifog valamit, mert ami kapura megy, azt végigmozizza, bravúrt nem tud bemutatni, mint Claudio Bravo. Ezeken mennek el a meccsek!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.04. 20:17:11

Bob! Azért Iniestának messze nem a labdabiztosságban merülnek ki az erényei. Szervezni a játékot, helyzeteket teremteni, gyilkos passzokat adni egyik másik kp-nk sem tud, legalábbis messze nem ilyen szinten. Ő egy hatalmas egyéniség és tökéletes csapatember egyben. A pótlása szerintem igen komoly feladat lesz. Xavi helyére Raktic érkezett, ezáltal kaptunk egy munkásabb kp-t, de ha Init is egy jómunkásemberrel pótolnánk, akkor már igenis hiányozna a kreativitás, ahogy hiányzott is, mikor sérült volt. Abban igazad van, hogy más bajok is voltak, nemcsak ez, de szerintem ha mindenki formában lenne, akkor sem tartanék túl jó megoldásnak egy Rakitic-Busi-Gomes kp-t hosszútávon.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19579
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.04. 20:03:58

LG írta:
Bob_Marley írta:A gyenge középpályával nem értek egyet, főleg tegnapra nem mikor Modricon kívül domináltuk őket. Nagy divat lett úgy látom a kreativitás. :D Ezzel sem értek egyet, főleg hogy a Barcelona rendszerről szól és nem egyénieskedésről. Rengeteg labdát szereztünk elől meg ahogy írtad is elpuskázták a lehetőségeket. Egyáltalán nem a kp-n múlt, nagyon sokat dolgoztak és pontosan megjátszották a labdákat, ez kell.
Messivel viszont igen, mert halovány volt ő is.
Azért kell kreativitás is. Nézd meg a játékunkat Iniestával és nélküle, ég és föld. És nem borul fel rendszer, sőt, vele működik csak igazán a rendszer.

Abban igazad van, hogy tegnap elég jó volt a kp-nk, már Ini beállása előtt is, de előtte jó néhány meccsen pedig pocsék, a Sociedad ellen volt a mélypont.
Persze hogy gyengébb volt ha azokat, ami elengedhetetlenek nem oldják meg. Busquets 80% körül passzol, Rakitic nem szerez labdát. Egyáltalán nem a kreativitásban látom a gondokat, egy erős pontos középpályára van mindig szükség véleményem szerint, Iniesta meg persze hogy fontos, miután az egyik leglabdabiztosabb ember.És a pótlása emiatt lesz nehéz, mert nyilván ilyen kvalitásű ember nagyon kevés van, de nem is feltétlen a személyét kell pótolni, ahogy Xavit sem személyben pótoltuk, hanem építőelemként.
Neymar a legjobb példa, hogy mire megyünk vele ha egyénileg játszik és mire ha beáll a sorba és dolgozik. Középpályán pláne még fontosabb ez, hisz ott megy végig minden támadás és védekezés is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.04. 20:00:24

eimenis1212 írta:
A rendszerről és nem az "egyénieskedésről" (fogalmazzunk inkább úgy h egyéniségekről) a Herta BSC, Klopp féle csapatok szólnak stb.. Az élcsapatok nem élnek meg a küzdésből, akarásból, és az óramű szerinti játékból. Csak ideig-óráig (lsd. Leicester ). Bob biztos lehetsz bennje, h Messi, Neymar, Ini, Xavi szintű emberek nélkül a barca nem lenne ott 10 éve ahol van. Nézd meg h amikor a kreativitás elfogyott a középpályáról mit láttunk (emlékszel a meddő oldalpasszos időszakra?). Szval nem divat kérdés az h kellenek kreatív emberek (egyébként én mindig ezt mondtam, akkor is amikor messi egyedül volt és hál isten hoztak mellé egy neymart, és nem Alexis a csatárunk hanem a zseni Suarez stb.) Feltűnt h xavi labdáit senki nem pótolja amióta elment csak Messi? Csatár szervezi a játékot.... Igenis ez nagy hiány középpályán, divat ide vagy oda
Nagyon egyetértek a fentiekkel, mint ahogyan láttuk tegnap mit ad Ini a kp-nak. Rajta kívül a kp-n senki sem ad olyan paszt, mint amit ő adott Leónak. Kár, hogy nem lett gól. A Barca játékának mindig is fontos eleme volt a kreativitás, ami egyáltalán nem zárja ki a rendszerben való gondolkodást.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.04. 19:55:24

eimenis1212 írta:
Bob_Marley írta:A gyenge középpályával nem értek egyet, főleg tegnapra nem mikor Modricon kívül domináltuk őket. Nagy divat lett úgy látom a kreativitás. :D Ezzel sem értek egyet, főleg hogy a Barcelona rendszerről szól és nem egyénieskedésről. Rengeteg labdát szereztünk elől meg ahogy írtad is elpuskázták a lehetőségeket. Egyáltalán nem a kp-n múlt, nagyon sokat dolgoztak és pontosan megjátszották a labdákat, ez kell.
Messivel viszont igen, mert halovány volt ő is.
A rendszerről és nem az "egyénieskedésről" (fogalmazzunk inkább úgy h egyéniségekről) a Herta BSC, Klopp féle csapatok szólnak stb.. Az élcsapatok nem élnek meg a küzdésből, akarásból, és az óramű szerinti játékból. Csak ideig-óráig (lsd. Leicester ). Bob biztos lehetsz bennje, h Messi, Neymar, Ini, Xavi szintű emberek nélkül a barca nem lenne ott 10 éve ahol van. Nézd meg h amikor a kreativitás elfogyott a középpályáról mit láttunk (emlékszel a meddő oldalpasszos időszakra?). Szval nem divat kérdés az h kellenek kreatív emberek (egyébként én mindig ezt mondtam, akkor is amikor messi egyedül volt és hál isten hoztak mellé egy neymart, és nem Alexis a csatárunk hanem a zseni Suarez stb.) Feltűnt h xavi labdáit senki nem pótolja amióta elment csak Messi? Csatár szervezi a játékot.... Igenis ez nagy hiány középpályán, divat ide vagy oda
Az egyénieskedés és az egyéniség nagyon nem ugyanaz. Bobnak annyiban igaza van, hogy nálunk is rohadt fontos a rendszer, neked meg abban, hogy kellenek a nagy egyéniségek. De ha nem működne a rendszer, akkor nem élnék meg az egyéniségekből, sok példát láttuk már, hogy egy rendszertelen sztárokkal teli csapatott levert egy szerényebb keretű szervezett kiscsapat.

Ha az idei szezont nézzük, akkor egyértelmű, hogy rendszerrel is gondok vannak, és ez nagyobb baj, mint 1-2 játékos gyengébb formája. 1-2 meccset tudnék csak mondani, sőt, inkább néhány félidőt, ahol igazán gördülékenyen működött a gépezet.
Válasz küldése