Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
fcbpete
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:33:58

2012.08.26. 18:26:05

Guily? WTF? Affelay-jal nem számít Tito, klubot keresnek neki, Cuenca meg hónapok óta sérült. Guily? Úgy maradtál? :) Akkor már miért nem Pedro? De Tello is jó lesz, meglátjátok
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.08.26. 18:22:21

Alexis remélem jó teljesítménnyel rukkol elő, Tellot pedig kéne egy picit szidni, hátha megint jól fog játszani..
akkor most kipróbáljuk, hátha működik :lol: de miért tello? nemigaz már. miértnem afellay, vagy villa, vagy cuenca esetleg giuly?
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.08.26. 18:15:48

Hivatalos kezdőcsapat: Valdes - Alves Pique Puyol Alba - Cesc Busquets Iniesta - Alexis Messi Tello

Pad: Pinto, Mascherano, Adriano, Song, Xavi, Pedro, Villa

Kimaradt: Montoya, Bartra

Remélem Song beáll pár perce, talán ésszerűbb lenne Cesc mellé tenni, csak játszottak már ők együtt. :lol:
Alexis remélem jó teljesítménnyel rukkol elő, Tellot pedig kéne egy picit szidni, hátha megint jól fog játszani.. :mrgreen:
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.08.26. 17:41:10

Az Osasuna egy roppant kellemetlen ellenfél, de sokkal jobb, hogy már a szezon elején megyünk hozzájuk. Frissek vagyunk egy jó idénykezdettel a hátunk mögött, úgyhogy ennek fényében én ezúttal egy könnyebb pamplonai szereplésre számítok. Nem simára és gálára, de nem is szenvedősre.

A védelem közepén szívesen nézném végre a Puyol-Piqué kettőst, de nagyon nehéz dönteni, mert Mascherano eljutott egy olyan szintre, hogy már igenis hiányolnám középről. Kellemes gondok. :) Középen Song kezdetését nem is értem. Szerintem fokozatosan kéne beépíteni és nem egyből a mély vízbe kezdőként. Egy 25-30 percet kaphat és így tovább. Busquets kezdjen, ahogy Iniesta is, Xavi pedig valóban pihenhetne ma. Elől Pedro-Messi-Alexis.

Kíváncsi vagyok mit nyújt a Tito-csapat egy agresszívabb ellenfél ellen, de szvsz nem lesz gond.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.08.26. 10:52:57

Nem kicsit tartok a mai meccstől... :?

Egyrészt idegenben játszunk, másrészt Osasuna foci stílusa nem fekszik nekünk. Ha jól emlékszem, iszonyú nagy hentes csapat.

És Puskás-imitátor fogja vezetni a meccset, muniz fernandez.... Hát nem is tudom...

Kezdősor... Sztem Xavinak pihennie kellene szerdára... Szükség lesz rá.
KépKép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.26. 10:14:08

Kép

Szvsz azért Xavinak vagy Iniestának kéne egy pihenő a következő Clásico előtt, ott van Fabre, aki játszhat egyikük helyett, így a csatársorba bekerülhetne Alexis vagy Villa.
Song meg jöhet majd csereként Busi helyett.
Visca!
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.08.26. 10:07:52

Ez a Pamplonai nem tartozik a nagyobb méretű pályák közé, ami kicsit nehezíti a dolgunkat... ki kell használni, az adódó helyzeteket a meccs elején, mert ahogy múlik az idő annál nehezebb lesz...
Madrid elleni derby-n több átlövési kísérletünk is volt... Pep korszakban összesen nem lőttünk át ennyiszer :) szerintem jó lenne ma is ezt kamatoztatni, hogy a védők kilépjenek, s ezzel nagyobb tere marad a középen mozgó játékosnak...
Songról az a véleményem, hogy egy dologba kell belejönnie: ez a taktikai elemek elsajátítása....
technikailag, mentálisan, szerintem ő készen áll a debütre...
de majd a játék alakulása határozza meg úgyis, hogy pályára fog-e lépni v sem...
sosem fogjuk megtudni, mert nem a mi filozofiánk de egyszer(akár) egy felkészülési meccsen megnéznék egy ilyen felállást, szerkezetet:
----------------VV-------------------
Alves-----Masch----Pique-----Jordi
----------Busi--------Song----------
----------------Andres---------------
Alexis---------------------------Villa
---------------Messi------------------
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.26. 09:47:37

a PORT.HU szerint a SPORT1 fogja adni.


Én nem tudom milyen kezdőt küldenék fel. Az biztos, hogy Villának adnék lehetőséget valamikor, és Affelaynak is. Szegényen látszik, hogy letargiában van amiatt, hogy nem játszik.

Amúgy észrevette rajtam kívűl más is, hogy Piqué mennyit felment a támadásokkal az utóbbi meccseken?
Tito új ötlete biztos.
Volt, hogy bal oldalt iramodott meg, és adott be, sokszor az tűnt fel, hogy ő centerezik középen (két realos között, többek között a 2. gól előtt is ő volt ott), sőt, elég merész volt az a távoli lövése is.
Mindenesetre érdekes elgondolás, az biztos.

Van benne fantázia. Gondolom azért, hogy egy olyan játékos foglalja le a védők figyelmét, akinek nincs sok köze a támadásokhoz, és így Messinek, Xavinak, Ininek és a többieknek több helyük jut.

Nekem Alves játéka nem tetszett. A szokásos rossz beívelgetések jöttek, meg a rossz helyezkedés többször is.
Amúgy tetszik a hozzáállása, ahogy küzd, hajt minden meccsen, odateszi magát keményen. De valami miatt az utóbbi időben figyelmetlen lett.

Reménykedek én is egy nagy arányú győzelemben, és a Madrid újabb botlásában. Az rányomná a bélyegét biztos a visszavágóra is.

Song: szerintem nyugodtan lehet csere, ha nem megy a rövid passzos játék neki szerintem csak van olyan profi, hogy akkor vagy hátra gurítja VV-nek (bár nem bizti, h az jó ötlet), vagy elbikázza a francba.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.08.26. 09:30:05

Castiel írta:lehet off leszek ebben a topicban, de nem adják a pamplonai meccsünket? mert sem a sport1, sem a sport2 nem adja a műsorterv szerint... megnéztem... és még van pofájuk a ezzel reklámozni magukat: "A Real, és a Barca összes meccse csak itt sport tv-n" röhej...komolyan...
Ezt nem igazán értem én sem. Megnéztem valamelyik műsort és azt írta, hogy a Sport2 adja 19.00-tól. Majd megnéztem egy másikat, ahol a Videoton meccset írták 18.30-tól. A 2 meg ugye kizárja egymást. Érdekes, én azért remélem, hogy láthatjuk a meccset élőben.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.08.26. 08:17:43

S.Agüero írta:Azért ne küldjünk fel B csapatot. :)

Szívós kis csapat ez az Osasuna, nem lesz könnyű ellenük ma este!

Csak annyit változtatnék a az előző kezdőnkön, hogy Xavi helyett mehet Cesc, had pihenjen. Adriano helyett Alba, itt azért lehet Alba, nem kell félni annyira a kontráktól. Plusz Puyol Masche helyett, a kapitány hátha fejel megint egy gólt. :P

Második félidőben pedig jöhet Song, Villa, Tello. :)

Magabiztos, 3-0-ás győzelmet várok. :wink:

5 pontra növelhetjük előnyünket a Real meccsig. Bennük pedig benne van a pontvesztés, Getafe ellen nem lesz könnyű nekik se... :roll:

Visca!
azért az a jó az idei keretben, hogy most olyan finomságokra is figyelhet(ha akar...!)hogy melyik csapat ellen milyen karakterű játékost tegyen be a párosokból! sőt még arra is jobban figyelhet, hogy (Messit kivéve) egyenletes leterhelést (netán a fizetésükkel arányosat?!) kapjanak ez persze jelent játékperceket is aki éppen azért hajt, hogy minél többet játszon.
nem tudom elhinni, hogy még egyszer kikapjunk, ugyhogy min.két gólos győzelmet várok.
Avatar
Rabbid
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.02.02. 16:29:21

2012.08.26. 01:52:36

S.Agüero írta:4 pontra növelhetjük előnyünket a Real meccsig.
5.
Amúgy egyetértek, de viszont annyi, hogyha nincs 2-3 gólos előnyünk, akkor Songot semmiképpen nem cserélném be. Annyira nem szokhatta meg a gyors, rövid passzos játékot, mármint ezt a szintet, amit a fiúk itt játszanak, szóval rossz esetben borulna az egész középpálya, pontot a pályán hagyni meg butaság lenne. Szóval amíg ilyen friss hús, én csak akkor vetném be, amikor olyan nagyon rosszat már nem tud csinálni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.26. 01:24:45

Azért ne küldjünk fel B csapatot. :)

Szívós kis csapat ez az Osasuna, nem lesz könnyű ellenük ma este!

Csak annyit változtatnék a az előző kezdőnkön, hogy Xavi helyett mehet Cesc, had pihenjen. Adriano helyett Alba, itt azért lehet Alba, nem kell félni annyira a kontráktól. Plusz Puyol Masche helyett, a kapitány hátha fejel megint egy gólt. :P

Második félidőben pedig jöhet Song, Villa, Tello. :)

Magabiztos, 3-0-ás győzelmet várok. :wink:

5 pontra növelhetjük előnyünket a Real meccsig. Bennük pedig benne van a pontvesztés, Getafe ellen nem lesz könnyű nekik se... :roll:

Visca!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2012.08.26. 02:12:18-kor.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.08.25. 23:36:47

Szerintem rizikós dolog volna Songot kezdetni. Ha Fabregasnak is idő kellett a beilleszkedéshez, akkor valószínűleg neki is kell majd. Az is ellene szól, hogy a középpálya a Barcának talán legmeghatározóbb csapatrésze, ezért pláne nem engedhető meg, hogy ott darabos legyen a játék. Én arra a számítok, hogy a második félidőben 20-30 percet kap majd.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.25. 23:25:47

csababarca írta:
Amennyire Busi tud előrefelé segíteni,annyira Cesc is tud védekezni.
De ettől függetlenül nem rossz ötlet,két szűrővel felállni,előttük Iniestaval.
Ezzel nem értek egyet, Busquets előrejátékban is remekül hasznosítható, jól lát a pályán labdabiztos, s támadásban is rengetegszer segít.Cesc viszont nagyon gyenge védekezésben.
Szerintem Iniestát is akár padra lehetne rakni, s Song-Busquets-Cesc sor lehetne középpályán.

Pamplona soha nem egyszerű egyik csapatnak sem s az ilyen meccsek létfontosságúak a bajnokság szempontjából.Egy szoros küzdelmes meccsre számítok, s okosan szervezetten kell focizni mert folyamat jönnek a nehéz meccsek, kell a tartalék.Idegenbe nem muzsikáltunk úgy tavaly ahogy kellett volna, idén ez remélhetőleg változni fog.De hangsúlyozom nem egyszerű az Osasuna ellen, de be kell húzni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.08.25. 23:05:49

akkor ok... :D ezt nem vágtam... megnéztem a sportadók honlapján a műsortervet, ott profi box van írva, meg otp bank liga...:d megkönnyebbültem :D
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.25. 22:58:53

Castiel írta:lehet off leszek ebben a topicban, de nem adják a pamplonai meccsünket?
A szuperkupa után mutatták a 2forduló meccseit.
Sport2n adják 19:00kor.
Egyébként meg:
Kép
Castiel írta: "A Real, és a Barca összes meccse csak itt sport tv-n" röhej...komolyan...
A spanyol szövetség egy időre tette a Real és a Barca meccsét.
A sportTV facebook oldalán volt egy szavazás amin arról kérdezték az embereket,hogy melyik meccset adják le.A többség a Real meccset szavazta meg.Ezek után (persze nem a sportTV miatt)pedig a spanyol szövetség áthelyezte a Barcelona meccs időpontját 19:00 órára.
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.08.25. 22:53:17

lehet off leszek ebben a topicban, de nem adják a pamplonai meccsünket? mert sem a sport1, sem a sport2 nem adja a műsorterv szerint... megnéztem... és még van pofájuk a ezzel reklámozni magukat: "A Real, és a Barca összes meccse csak itt sport tv-n" röhej...komolyan...

on: a vendég szereplésünkre különösképp kíváncsi vok, hiszen az elmúlt években elképesztően jól muzsikáltunk a Camptol távol is... tavaly kivételével , nem is lett meg a liga... itt kiderül mennyire vagyunk egyben ebben az időszakban, mert most a Madrid elött vagyunk felkészülés tekintetében is, és ezek a hetek kulcsfontosságuak is lehetnek, a késöbbiekben...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castiel 2012.08.25. 23:02:13-kor.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.25. 22:33:54

Szerintem nem lenne jó ha ezzel a kezdővel állnánk ki az Osasuna ellen:
Valdés - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, Xavi, Iniesta - Alexis, Messi, Pedro.

Ugyanis véleményem szerint ebbe a felállásba kellene játszani a Madrid ellen is.És 23.án is ezzel a kezdővel álltunk ki(annyi változással,hogy Alba helyett Adriano kezdett).Villa nyugodtan kezdhetne(60percet szvsz tud játszani) és Xavi helyett Cescnek kellene játszani.Piqué vagy Masch helyett Puyolt kezdetném(vagy akkor az El Clasicón Masc helyett Ő kezdene).Alexis vagy Pedro helyett Tellonak kellene a kezdőben lennie.Véleményem szerint Alves helyett Montoya játsszon.

Egy ilyen kezdőcsapattal állnék ki Tito helyében:

Valdés - Montoya, Puyol, Bartra, Adriano - Song, Cesc, Iniesta - Alexis, Messi, Tello.
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.08.25. 17:03:12

Bob_Marley írta:Cesc viszont nem tud védekezni, s mind Song-mind Busquets előrefele is tud segíteni
Amennyire Busi tud előrefelé segíteni,annyira Cesc is tud védekezni.
De ettől függetlenül nem rossz ötlet,két szűrővel felállni,előttük Iniestaval.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.08.25. 16:39:49

Pamplona nem egy könnyű terep, én Song-ot nem kezdetném, de csereként beraknám, nem tudom hol tarthat a felkészülésben (ami a taktikát illeti).
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.25. 13:20:12

visca el barca írta:
én bizony kezdetném songot, had szokja a légkört, xavi helyett meg fabre, had szusszanjon egyet az "öreg"
Egyet értek, Songot én is kezdetném, mellé meg Iniestát és Busquetset küldeném fel a középpályára, Busquets kitudja javítani a helyezkedési hibáit, Cesc viszont nem tud védekezni, s mind Song-mind Busquets előrefele is tud segíteni, szerintem ez lenne a leglogikusabb döntés, de Tito tudja, s ő nálam okosabb :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.08.25. 12:42:54

azért az érdekes, hogy fontas nem, bartra meg befér, holott állítolag fontas jobb jatekos..

én bizony kezdetném songot, had szokja a légkört, xavi helyett meg fabre, had szusszanjon egyet az "öreg"
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.25. 12:31:48

zsoly12 írta:Mi történt Xavival?
Két napja játszott egy El Clasicót.....és valószínűleg szerdán is pályára akarja küldeni őt Tito.
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
zsoly12
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2012.04.07. 09:49:30

2012.08.25. 12:23:51

messideco írta:A kezdő nem lényeges szerintem, Fabre helyettesítheti Xavit szerintem, illetve remélem Bartra is kap majd pár percet a védelemben, meg Song is :D

Még egy nap van addig, de már nagyon várom. Visca el Barca!
Mi történt Xavival?
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.25. 11:59:42

Tocy írta:Tavaly nem tőlük kaptunk ki idegenben?...
De.
3-2re :(

ideje visszavágni :twisted:
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Válasz küldése