Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15432
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.17. 11:09:35

Varatrix írta:
2022.10.17. 11:03:59

Szeretném hozzáfűzni, hogy ehhez a magasra tolt játékhoz hozzátartozott az is, hogy rengeteg energiát igényelt a két belső védőtől az, hogy náluk volt a legtöbbet a labda. Mind passzban, mind labdacipelésben a legmagasabb számokat hozta Kounde, Garcia és sajnos nem utolsó sorban Roberto, aki annyira fel volt megint tolva, hogy illendőbb lett volna 3 védős felállásként bemutatni, amivel próbálkoztunk. Ezzel csak az a baj, hogy ha megnézel bármilyen passztérképet, vagy heatmapet azt látod, hogy a legnagyobb területet pont arra hagytuk, hogy Vininek legyen hova befutnia, thát a "hátul" maradt védők mind balra voltak eltolódva. Szóval lehet kritizálni a védőket, meg is érdemlik, de azért taktikailag is van mit finomítani azon, hogy tisztázzuk már, hogy mik az ellenfél erősségei és nem onnan elvenni az erőforrást. Továbbá nem az amúgyis gyengélkedő védlemünkre pakolni azt a felelősséget, hogy ők jelentsék a progrsszivitást a játékuknba.
Értem, és én is ezt írtam problémának, ez a dolog már 10 perc után látszott, a 12. percben meg jött is ebből a gól.
Szerintem az az egész csapat szégyene, hogy a két khv hozza a legmagasabb számokat ezekben.

ETtől független az általam említett másik probléma, hogy tökig hátrálunk ha ránkvezetik a labdát.
Ilyet nem látok más csapatoknál.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.10.17. 11:03:59

csababarca írta:
2022.10.17. 10:01:12
Így van, de Araujon kívül minden védőnk ezt a behátrálást erőlteti, mígnem beérnek az ellenfelek a 16-on belülre. Röhej.
Szeretném hozzáfűzni, hogy ehhez a magasra tolt játékhoz hozzátartozott az is, hogy rengeteg energiát igényelt a két belső védőtől az, hogy náluk volt a legtöbbet a labda. Mind passzban, mind labdacipelésben a legmagasabb számokat hozta Kounde, Garcia és sajnos nem utolsó sorban Roberto, aki annyira fel volt megint tolva, hogy illendőbb lett volna 3 védős felállásként bemutatni, amivel próbálkoztunk. Ezzel csak az a baj, hogy ha megnézel bármilyen passztérképet, vagy heatmapet azt látod, hogy a legnagyobb területet pont arra hagytuk, hogy Vininek legyen hova befutnia, thát a "hátul" maradt védők mind balra voltak eltolódva. Szóval lehet kritizálni a védőket, meg is érdemlik, de azért taktikailag is van mit finomítani azon, hogy tisztázzuk már, hogy mik az ellenfél erősségei és nem onnan elvenni az erőforrást. Továbbá nem az amúgyis gyengélkedő védlemünkre pakolni azt a felelősséget, hogy ők jelentsék a progrsszivitást a játékuknba.

Egy kicsit félre kéne tennünk azt, hogy minden meccset dominanciából, labdatartásból és a védelem feltolásából akarunk megnyerni. Főleg nem úgy, hogy még a keret is alkalmas lenne arra, hogy Garcia helyett mondjuk De Jong cipeljen labdát.

Azért időről időre mindig felmerül bennem, hogy sokszor az a végzetünk, hogy nem engedünk a "filozófiánkból". Mi vagyunk a Barca vagy nyerünk ezzel a játékkal, vagy nem. Mi nem vagyunk hajlandóak magunkra engedni az ellenfelet, hogy ezzel területet nyerjünk egy gyors labdakihozatallal. Ha kell egy évig passzolgatunk a 16-os előtt várva, hogy egy védő elaludjon.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15432
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.17. 10:01:12

FCBsteve írta:
2022.10.17. 09:36:31


Ha ennyire feltoltan játszik a csapat, jelenlegi védőkkel olyan, mint a b.zibárban letolt gatyával a pultra hasalni és imádkozni, hogy nem akad be semmi... Ugyanakkor nem is a védők területéről kaptuk az első két gólt, hanem a második vonalban érkező vagy 16-os környékén lévő, tisztán álló játékos átlövéséből, akikre nem figyel senki (L még első Inter meccs gólja)...

A másik, ami miatt pl Dembouz nem megy be a védők közé, hogy ők nem kezdenek az ötösig hátrálni, és van egy biztosító ember is...
SR, EG addig lépegetnek visszafelé, amíg Vini a 16os közepéig jut el, vagy B (les)gólt lő...
Így van, de Araujon kívül minden védőnk ezt a behátrálást erőlteti, mígnem beérnek az ellenfelek a 16-on belülre. Röhej.

Benzema és Valverde góljánál is, mindenki rohant hátra a kapuba, ahelyett, hogy felvették volna a második hullámban érkező embereket.
Ezek abszolút tanítható taktikai elemek, nem értem miért nem fektetünk rá hangsúlyt. Elkerülhető gólokat kaptunk, tényleg még csak meg sem kellett erőltetniük magukat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.10.17. 09:36:31

looka írta:
2022.10.17. 08:44:17
végig olyan érzésem volt, hogy a megszokott mozdulatsorokon, helyezkedési sémákon és rutinpasszokon kívül semmit nem mernek megpróbálni. Pedrinél éreztem többször, hogy lőhetne (főleg a tizenhatos előtti területről, de amúgy nem akarom kiemelni pont őt, többen játszottak sokkal gyengébben), de inkább továbbadta. ez az a görcsösség, ami időről-időre előjön, főleg egy csalódást keltő eredmény után (Inter), hozzátéve, hogy Xavi legutóbb és most is elmondta, hogy többet kell vállalni, helyre kell rakni az önbizalmat és próbálkozni kell, de ebből csak Raphinha görcsös átlövései meg a halott beadások lettek… az egyetlen igazán tökös megmozdulás Fatié volt a gól előtt.

a másik oldalnak meg nem kell magyarázni, milyen elképzelései vannak arról, hogy mennyire jók ők és ki állhat nekik ellen. én ezt a különbséget láttam döntőnek, mert amúgy senki ne mondja, hogy Ousmane nem tud befutni a védők mögé úgy, mint Vinícius vagy Pedri nem tudja 18-ról eltalálni a kaput úgy, mint Valverde.
Ha ennyire feltoltan játszik a csapat, jelenlegi védőkkel olyan, mint a b.zibárban letolt gatyával a pultra hasalni és imádkozni, hogy nem akad be semmi... Ugyanakkor nem is a védők területéről kaptuk az első két gólt, hanem a második vonalban érkező vagy 16-os környékén lévő, tisztán álló játékos átlövéséből, akikre nem figyel senki (L még első Inter meccs gólja)...

A másik, ami miatt pl Dembouz nem megy be a védők közé, hogy ők nem kezdenek az ötösig hátrálni, és van egy biztosító ember is...
SR, EG addig lépegetnek visszafelé, amíg Vini a 16os közepéig jut el, vagy B (les)gólt lő...

És én igazából átlövést is alig láttam tőlünk, Inter visszavágóhoz képest elenyésző számban...
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.17. 09:24:43

grgly50 írta:
2022.10.16. 22:18:13
Subinho írta:
2022.10.16. 21:32:23
Most kapott minőségi játékosokat, de igazán meccsek óta egyszerűen teljesen tanácstalan semmi, ami megy. Körbe paszolgatás, rossz beadások, lassú játék, közben meg olyan golokat kapunk, hogy vicc. Ma is előre mondtam, hogy ez gól lesz, annyira nyilvánvaló volt.
Nem értem mi történt, Xavi elvesztette az öltözőt, vagy nem tudja motiválni a játékosokat? De akkor mi volt tavasszal ezeken a rangadólon?? Nem értem mi történik, de látványosan szétesett a csapat.
" Most kapott minőségi játékosokat...." Azért én megkérdőjelezem a minőségi jelzőt. Illetve minden relatív. Név nélkül ugyan, de a többségük az előző csapatuknál leírt játékosok voltak. Röviden kukáztunk. Igen, mert igazi minőségire nem volt pénz. Így aztán csak a név ami jelenti a minőséget.
Lewandowksi, Koundé, Raphinha összesen 150 millióért érkeztek és egyikük sem leírt játékos volt, sőt.
Bellerín a Betisben, Kessié a Milanban, Alonso a Chelseaben alapemberek voltak ugyancsak, függetlenül attól, hogy papíron ingyen érkeztek csere vagy lejáró szerződés keretében.
Az egyetlen aki tényleg az előző csapatában relatív leírt játékosként érkezett Christensen, Ő pedig az egyik legjobban bevált igazolásunk eddig. :D

Attól még, hogy volt pár ingyen szerzett játékosunk, a kukázás elég erős szó, az pedig hogy a többség ilyen volt, már egyenesen ferdítés.
Lehet ellenszenvvel lenni irántuk, egyeseknek az itteni játékstílusba való illeszkedésük is megkérdőjelezhető, vagy az igazolásuk szükségessége, de ettől még igenis minőségi játékosok érkeztek.

A keret megerősödött a nyáron, egy részük pedig köztudottan Xavi kérésére érkezett, szóval innentől kellene az Ő munkája kellene hogy jöjjön, hogy csapatot alkosson belőlük és kialakítsa a taktikát a kerethez mérten.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2022.10.17. 08:44:17

végig olyan érzésem volt, hogy a megszokott mozdulatsorokon, helyezkedési sémákon és rutinpasszokon kívül semmit nem mernek megpróbálni. Pedrinél éreztem többször, hogy lőhetne (főleg a tizenhatos előtti területről, de amúgy nem akarom kiemelni pont őt, többen játszottak sokkal gyengébben), de inkább továbbadta. ez az a görcsösség, ami időről-időre előjön, főleg egy csalódást keltő eredmény után (Inter), hozzátéve, hogy Xavi legutóbb és most is elmondta, hogy többet kell vállalni, helyre kell rakni az önbizalmat és próbálkozni kell, de ebből csak Raphinha görcsös átlövései meg a halott beadások lettek… az egyetlen igazán tökös megmozdulás Fatié volt a gól előtt.

a másik oldalnak meg nem kell magyarázni, milyen elképzelései vannak arról, hogy mennyire jók ők és ki állhat nekik ellen. én ezt a különbséget láttam döntőnek, mert amúgy senki ne mondja, hogy Ousmane nem tud befutni a védők mögé úgy, mint Vinícius vagy Pedri nem tudja 18-ról eltalálni a kaput úgy, mint Valverde.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.17. 06:49:55

Sajnos az elmúlt pár meccsben beárazták a csapatot. Bayern, Inter, Celta, Inter, Madríd.
A Celtán kívül a "jól kezdtünk, uraltuk a meccset, végig támadtunk, nem volt szerencsénk, aztán gólokat kaptunk hibákból" sablon ráhúzható minden meccsre.......
Mindenki kielemzi ezt. Ezután mindenki ezt fogja nyomni ellenünk. Ha nem tudunk változtatni, jönnek a keserű vereségek.... Ez a.megállunk a középpályán majd körbeadogatjuk nem működik már lassan senki ellen.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.10.17. 03:03:14

Szerintem semmi olyan nem történt, ami ne lett volna várható.
Elég gyorsan lefőtt az őszi szezon kávéja.
Az El Clasico ugyanolyan szimbolikus elemeket hozott, mint az Inter elleni BL meccs.
Játékfilozófia megtagadása nélkül is lehetne alkamazkodni a változó körülményekhez és a játkoskeretben történt változásokhoz.
Egy már elmúlt korszak szereplőivel képtelenség megújulni, bárkiket is rakosgatunk köréjük.
Középpályán bukjuk a fontos meccseinket, onnan indul ki a körülményes, lassú, impotens játékunk szervezése és a középpályán rohannak át rajtunk, mint kés a vajban.
Lewa tekintetében abba az irányba mutatnak a dolgok, hogy a gyengébb csapatok ellen megtaláljuk és még az önkiszolgálás is működik, de ahol kellene a kreatív kiszolgálás, a gyors egyérintős játék vagy a csiki-csuki, ott kevésbé találjuk és a góljai is elmaradnak. Az önkiszolgálás sem megy.
Az őszi hajó úgy tűnik elment....
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.10.17. 00:40:08

Kovbal88 írta:
2022.10.16. 21:49:34


Aki látta az októberi meccseinket az annyira nem lepődhetett meg a mai eredményen. Valamiért nem játszunk jól.

Egy ideje már mondom,hogy valójában, aki objektíven nézte a szeptemberi meccseket, az nem lepődött meg októberben.
Sokszor csalóka volt az eredmény, 20 perc hengerrel húztunk be gólokkal, játékban nagyon szoros meccseket.
Nyilvánvaló volt,hogy fél meccsekkel azért nem lehet mindent megnyerni. Na de amíg én a győzelmek után azt mondtam,hogy azért az nem jó,hogy játékban egy félidőre még fölénk is nőttek, addig Xavi most a rosszabb eredményeknél már harmadszorra mentegeti magát,azzal, hogy egy félidőben jók voltak.

Ami nem is igaz. A Bayern ellen tényleg, de az Inter második meccse az nulla volt, egy félidőben se voltunk valójában jók. A Real ellen pláne nem.
Nincs középpályánk, a meccsek azon állnak,vagy dőlnek,hogy valaki jó napot fog-e ki és hozzátesz valami pluszt. De az se hátrány, ha Fatinak jutnak kegyelempercek..
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.10.16. 22:18:13

Subinho írta:
2022.10.16. 21:32:23
Most kapott minőségi játékosokat, de igazán meccsek óta egyszerűen teljesen tanácstalan semmi, ami megy. Körbe paszolgatás, rossz beadások, lassú játék, közben meg olyan golokat kapunk, hogy vicc. Ma is előre mondtam, hogy ez gól lesz, annyira nyilvánvaló volt.
Nem értem mi történt, Xavi elvesztette az öltözőt, vagy nem tudja motiválni a játékosokat? De akkor mi volt tavasszal ezeken a rangadólon?? Nem értem mi történik, de látványosan szétesett a csapat.
" Most kapott minőségi játékosokat...." Azért én megkérdőjelezem a minőségi jelzőt. Illetve minden relatív. Név nélkül ugyan, de a többségük az előző csapatuknál leírt játékosok voltak. Röviden kukáztunk. Igen, mert igazi minőségire nem volt pénz. Így aztán csak a név ami jelenti a minőséget.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.10.16. 21:49:34

Subinho írta:
2022.10.16. 21:32:23
Ez a meccs egy újabb nagy csalódás volt. Azt nem értem, amikor olyat olvasok, hogy Xavi az Isten, meg fantasztikus taktikát talált ki, csak a játékosok nem értik.
Amikor novemberben idejött cirka 2, vagy 3 hónap alatt összerántotta a csapatot a föld alól és csinált egy olyan csapatot ami baromi jó játékkal God módjában tolta, ragadókat nyert, Sevilla, Atleti, R.Madríd, Napoli, Galata.... Fantasztikus volt! Aztán a szezon végére kipukkadtak. Most kapott minőségi játékosokat, de igazán meccsek óta egyszerűen teljesen tanácstalan semmi, ami megy. Körbe paszolgatás, rossz beadások, lassú játék, közben meg olyan golokat kapunk, hogy vicc. Ma is előre mondtam, hogy ez gól lesz, annyira nyilvánvaló volt.
Nem értem mi történt, Xavi elvesztette az öltözőt, vagy nem tudja motiválni a játékosokat? De akkor mi volt tavasszal ezeken a rangadólon?? Nem értem mi történik, de látványosan szétesett a csapat.
Aki látta az októberi meccseinket az annyira nem lepődhetett meg a mai eredményen. Valamiért nem játszunk jól. Pedig ma nem voltunk, olyan rosszak, de nagyon sokat kellene itt még javulni, hogy esélyesek legyünk a BL-re. Pl igazi kontrákat vezetni. Veszélyes szabadrúgás stb.. Xavi-t meg kár hasonlítani a korábbi edzőkhöz, utolsó 15 évben itt volt Messi, elég sok mindent megoldott. Előtte meg Ronaldinho, előtte meg Rivaldo. Most meg ugye nem igazán van sztár. Lewa, azért csak most érkezett és 34 éves.
A bajnokságtól nem félek, az még nagyon hosszú, még mindig versenyben vagyunk. De a sorozatos BL kudarcot valahogy le kellene győzni.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.16. 21:32:23

Ez a meccs egy újabb nagy csalódás volt. Azt nem értem, amikor olyat olvasok, hogy Xavi az Isten, meg fantasztikus taktikát talált ki, csak a játékosok nem értik.
Amikor novemberben idejött cirka 2, vagy 3 hónap alatt összerántotta a csapatot a föld alól és csinált egy olyan csapatot ami baromi jó játékkal God módjában tolta, ragadókat nyert, Sevilla, Atleti, R.Madríd, Napoli, Galata.... Fantasztikus volt! Aztán a szezon végére kipukkadtak. Most kapott minőségi játékosokat, de igazán meccsek óta egyszerűen teljesen tanácstalan semmi, ami megy. Körbe paszolgatás, rossz beadások, lassú játék, közben meg olyan golokat kapunk, hogy vicc. Ma is előre mondtam, hogy ez gól lesz, annyira nyilvánvaló volt.
Nem értem mi történt, Xavi elvesztette az öltözőt, vagy nem tudja motiválni a játékosokat? De akkor mi volt tavasszal ezeken a rangadólon?? Nem értem mi történik, de látványosan szétesett a csapat.
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.10.16. 21:24:21

Ronaldinho&Barca írta:
2022.10.16. 21:15:33
Fáj ez a mai vereség, de ha a szívemre teszem a kezemet, sajnos azt kaptam ami a jelenlegi helyzet, vannak fontos hiányzóink, nem vagyunk jó formában, de a bajnokság nem ment el, és nem dőlt el ma, menni kell tovább és keményen dolgozni.

- Araujo hiánya minden meccsen brutálisan mellkason vágja az embert, Koundé megmutatta ma mi a különbség a hátvéd sorban, mindenki más 3 méterről figyelte hogy készíti le a real a lövést.
- Sergionak minden tiszteletem amit elért, de a mai gyors futballban, főleg a real játéka ami a kontrákra épül, egyszerűen élhetetlen az ő játéka. 19 vs 34 éves játékos kombó szerintem mindig is egy rossz párosítás.
- Frenkie végre a kezdőbe került, de ma érzésem szerint a Frenkie-Gavi-Pedri trióval kellet volna neki menni ennek a klasszikusnak, ennek a triónak kéne az alapot képezni, Gavi tökössége kell egy ilyen mérkőzésen, persze óriási kérdés, hogy ezzel a mentalitással 90 percet piros nélkül végig tud e játszani. Minden esetre a második félidőben jobban tetszett egy fokkal amikor Sergio lement.
- Xavi nehéz helyzetben van, én nem kiabálok kígyót békát, de a második félidőben egyértelműen egy Fati-Lewa-Dembele támadósorral kellett volna támadni, abban meglett volna a gyorsaság, Dembele jobbon végre lubickolt, erre gyorsan lekapta, nem értettem.
- Roberto nevét meglátva a mérkőzés előtt, nekem az volt a kérdés Vini mikor húzza karóba és kapjuk az első gólt. Ez óriási taktikai hiba volt, de nyilván adja magát a kérdés, akkor ki?Robertot nyáron kis túlzással egy metro aluljáróba kitettük, hogy valaki csak vigye már el... erre ő kezdő fontos meccseken?? Nincs jobbhátvéd, ez pedig egy óriási gond ami a vezetőség sara, nyáron hozni kellett volna valakit.

- Továbbá amit rohadtul sajnálok, hogy Lewa egyszerűen a jó szezonkezdet óta árnyéka önmagának, ma egy 100% helyzete volt nem tudott élni vele, bár a másik oldalon ott van egy be nem fújt 11-es is, de itt jön, hogy nincs cseréje, Auba pedig nekem nagyon hiányzik. Szóval szó mi szó, van bőven munka ezzel a kerettel, mert hiába jött sok játékos ingyen, eddig Christensen az akire azt mondom egy remek üzlet volt.
Kounde meg jo igazolas volt nagyon. Xavi helyzete annyira nem nehez mint amit az eredmenyek mutatnak, sokszor cserel rosszul, inzaghi ketszer is megette a taktikajaval, sajnos keves o ide. Most johet az h adjunk neki idot. Annyit kapott h ilyen kerettel ne essen ki a blbol
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15432
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.16. 21:23:15

Kovbal88 írta:
2022.10.16. 21:14:22
Nem tudom, mi miért nem vagyunk képesek, ilyen gólokat rúgni és mindig csak kapni.

Szerintem Xavi érti a focit, csak amit játszatni akar, ahhoz nincsenek meg a megfelelő emberek. Amúgy a keret nem rossz, de még kell rajta alakítani. Főleg szélső hátvédek kellenek.
Azért, mert pl Busquets-Kroos eseténél ha fordítva van Busquets inkább elterül, mintsem indítson bárkit. Másrészt nincsenek olyan láma védelmek, akik egy Vinicius ellen feltolják agyig a védővonalat, miközben Koundé és Roberto egymást fogják, hagyva a brazilnak nyitva a pályát.

Szerintem Xavi a mi filozófiánkat ( :lol: ) érti, de a modern focit nem annyira.
Védekezési szisztémánk nem létezik, én biztos vagyok benne, hogy ha van Araujo, vele is bajban lettünk volna, mert egyszerűen nem tudunk védekezni.

Erre a példa az első gól, amikor 4en szaladtak be a kapuba (de minek is), ahelyett, hogy felvették volna a második hullámban érkező embereket. Ezt ki tanította nekik?
De Valverde góljánál is 4en levették a 7 emberünket, röhejes volt.

Na most hogy nincsenek meg a megfelelő emberek: nyáron hány játékos jött, 6? Miért nem megfelelő embereket hoztak?
Én továbbra is tartom, hogy ez a keret nem ilyen gyatra játékra van predesztinálva, se nem arra, hogy a BL-ben 1 pontot szerezzen egy inter ellen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.10.16. 21:15:33

Fáj ez a mai vereség, de ha a szívemre teszem a kezemet, sajnos azt kaptam ami a jelenlegi helyzet, vannak fontos hiányzóink, nem vagyunk jó formában, de a bajnokság nem ment el, és nem dőlt el ma, menni kell tovább és keményen dolgozni.

- Araujo hiánya minden meccsen brutálisan mellkason vágja az embert, Koundé megmutatta ma mi a különbség a hátvéd sorban, mindenki más 3 méterről figyelte hogy készíti le a real a lövést.
- Sergionak minden tiszteletem amit elért, de a mai gyors futballban, főleg a real játéka ami a kontrákra épül, egyszerűen élhetetlen az ő játéka. 19 vs 34 éves játékos kombó szerintem mindig is egy rossz párosítás.
- Frenkie végre a kezdőbe került, de ma érzésem szerint a Frenkie-Gavi-Pedri trióval kellet volna neki menni ennek a klasszikusnak, ennek a triónak kéne az alapot képezni, Gavi tökössége kell egy ilyen mérkőzésen, persze óriási kérdés, hogy ezzel a mentalitással 90 percet piros nélkül végig tud e játszani. Minden esetre a második félidőben jobban tetszett egy fokkal amikor Sergio lement.
- Xavi nehéz helyzetben van, én nem kiabálok kígyót békát, de a második félidőben egyértelműen egy Fati-Lewa-Dembele támadósorral kellett volna támadni, abban meglett volna a gyorsaság, Dembele jobbon végre lubickolt, erre gyorsan lekapta, nem értettem.
- Roberto nevét meglátva a mérkőzés előtt, nekem az volt a kérdés Vini mikor húzza karóba és kapjuk az első gólt. Ez óriási taktikai hiba volt, de nyilván adja magát a kérdés, akkor ki?Robertot nyáron kis túlzással egy metro aluljáróba kitettük, hogy valaki csak vigye már el... erre ő kezdő fontos meccseken?? Nincs jobbhátvéd, ez pedig egy óriási gond ami a vezetőség sara, nyáron hozni kellett volna valakit.

- Továbbá amit rohadtul sajnálok, hogy Lewa egyszerűen a jó szezonkezdet óta árnyéka önmagának, ma egy 100% helyzete volt nem tudott élni vele, bár a másik oldalon ott van egy be nem fújt 11-es is, de itt jön, hogy nincs cseréje, Auba pedig nekem nagyon hiányzik. Szóval szó mi szó, van bőven munka ezzel a kerettel, mert hiába jött sok játékos ingyen, eddig Christensen az akire azt mondom egy remek üzlet volt.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.10.16. 21:14:22

Nem tudom, mi miért nem vagyunk képesek, ilyen gólokat rúgni és mindig csak kapni.
Amúgy nagyon kell nekünk egy szuper szélső hátvéd, aki tudja segíteni érdemben a támadásokat. Iszonyat hatalmasat javulnánk vele. Szegény Baldét fizikailag elnyomják a másik oldalon. Mostmár több meccsen is látható volt.
Ezt a Gavi-Pedri-De Jong hármast kell felpakolni a középpályára és valahogy jól összerakni, ha lehet. Minden más variáció felejtős. Jó lett volna egy kettő - kettes döntetlen. Az utolsó gól nagyon nem hiányzott. Bajnokság továbbra is nyílt maradt, de meg kell rázni magunkat és menni tovább.
Szerintem Xavi érti a focit, csak amit játszatni akar, ahhoz nincsenek meg a megfelelő emberek. Amúgy a keret nem rossz, de még kell rajta alakítani. Főleg szélső hátvédek kellenek.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2022.10.16. 21:10:51

Annyi lehet a taktikánk kb. hogy fuss aztán hátha hozzádpattan a labda Gyerünk Xaviball !!!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.10.16. 21:04:12

Olcha írta:
2022.10.16. 19:32:47
Xavi ismételten taktikailag jobb volt, egész egyszerűen nem ő van ott a játékosok helyett.
Rengeteg döntéshozatalbeli probléma van és ezt helyretenni a kemény meló.

Raphinha 1v1-ben borzasztó lett a válogatott szünet óta, nincsenek azok az éles-erős beadásai.
Busquets zseniálisan olvassa a játékot és hihetetlen jó mozdulatai vannak, de az ilyen meccseken nagyon kijön a sebesség deficit.

Xavi taktilakilag iszonyat jó, egész egyszerűen míg megértik ezt a játékosok az idő - nagyon fontos a türelem.
Bátorság kell a játékunkba, a szezon elején azt láttam, hogy van.. a válogatott szünet óta pedig takarék.
A döntéshozatalbeli probléma pont az edző felelőssége. Ahogy az is, hogy képtelenek vagyunk kontrát indítani, elvégezni egy szögletet normálisan, vagy épp nem betojni egy riválistól. Mentálisan nem sokat fejlődtünk vele sem, azt a fene jó taktikát se látom. Inkább azt, hogy továbbra is szerelmesek vagyunk a labdába meg a labdabirtoklásba, de hogy fejlődjünk és előre lépjünk fizikálisan vagy kontrában, amiben már most évekre le vagyunk maradva az elittől, azt nem látom.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2022.10.16. 20:46:54

Ja zsenialis taktika volt,ment az oldalpassz ezerrel..Ansu Fati legalabb megunta mar a vegen.Szep dolog volt a 20-1 es golkulonbseg,ahogy jott 2 ertelmes csapat kaptunk is 7golt.
En azt latom,h a szezon kezdeti boost megvolt azota folyamatosan kerulunk a helyunkre es felek be is fog igazolodni,h par jatekoson kivul nem vagyunk szint.
Ez a real kb meg sem izzadt ez a vicc
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.16. 20:39:43

Olcha írta:
2022.10.16. 19:32:47
Xavi ismételten taktikailag jobb volt, egész egyszerűen nem ő van ott a játékosok helyett.
Rengeteg döntéshozatalbeli probléma van és ezt helyretenni a kemény meló.

Raphinha 1v1-ben borzasztó lett a válogatott szünet óta, nincsenek azok az éles-erős beadásai.
Busquets zseniálisan olvassa a játékot és hihetetlen jó mozdulatai vannak, de az ilyen meccseken nagyon kijön a sebesség deficit.

Xavi taktilakilag iszonyat jó, egész egyszerűen míg megértik ezt a játékosok az idő - nagyon fontos a türelem.
Bátorság kell a játékunkba, a szezon elején azt láttam, hogy van.. a válogatott szünet óta pedig takarék.
Kifejtenéd? Én teljesen laikusként többnyire totális zavart látok a csapat játékában. Pontosan melyek azok a zseniális taktikai húzások, amit észre kellene venni, de furcsa módon láthatóan még a játékosok sem értik?
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.10.16. 19:32:47

Xavi ismételten taktikailag jobb volt, egész egyszerűen nem ő van ott a játékosok helyett.
Rengeteg döntéshozatalbeli probléma van és ezt helyretenni a kemény meló.

Raphinha 1v1-ben borzasztó lett a válogatott szünet óta, nincsenek azok az éles-erős beadásai.
Busquets zseniálisan olvassa a játékot és hihetetlen jó mozdulatai vannak, de az ilyen meccseken nagyon kijön a sebesség deficit.

Xavi taktilakilag iszonyat jó, egész egyszerűen míg megértik ezt a játékosok az idő - nagyon fontos a türelem.
Bátorság kell a játékunkba, a szezon elején azt láttam, hogy van.. a válogatott szünet óta pedig takarék.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2022.10.16. 19:29:33

A tizi az tizi! Ha ezt a bíró befújja, még a madridisták is maximálisan elismerték volna annak jogosságát. Most, hogy gyalázatos módon nem fújta be még sokan itt is kételkednek benne. Nem tudom melyik adót nézték ők? Lewa dobta magát? Igen, mint minden csatár ilyen helyzetben, elkerülvén a súlyos sérülést. A szabálytalanság teljesen egyértelmű.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.16. 19:22:14

Szerintem mindkét csapat borzalmasan gyenge volt, nálunk ki nem kényszerített hibák sorozatával. Eric Garcia még innen is lefelé tudott kilógni. Egy döntetlen így is simán benne volt, de igazából mindegy, rengeteg meccs van hátra. Mentálisan gödörben vagyunk ez egyértelmű, szerda után nem is vártam más meccset.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.10.16. 18:45:43

Robertot nem venném elő,Vinicius full súlytalan volt szépen megoldotta. Első gólnál Kounde volt homály teruleten.

Kar ezért mert ikszet lehetett volna hozni,de kapu előtt jobbak voltak, megérdemelték. Legalább a végső tizi nem kellett volna egymás elleni okán.

Remélem fel tud állni a csapat, második félidő rendben volt, lehetőségek is megvoltak.

Gavi nagyon hiányzott, teljesen megváltozott a kontroll mikor bejött. Sajnos belül kaptunk ki,Busquets jól kezdett,jól osztogatott de hamar elfáradt,nem bírja. DeJong teljesen súlytalan volt, második gól Garciaval indult de vegigkocogta a holland,s még így is simán visszazartunk és betudjuk nyelni a lövést...nagyon bosszantó gól volt.

Lewa szerintem is dobta magát,nem ezen múlt. Kapu előtt megint rengeteg rossz passz volt az elején,aztán Gavi és Fati összeszedte a játékot.

Fájó vereség,sokkal jobban fáj mint az Inter, nekünk mindig a bajnoksag a terep,de ez így ismét hátrány. Hangsúlyozom osszeesni nem szabad,kutyakemeny meccsek jönnek zsinórban és nem szabad lemaradni az mentálisan akkora gödör lehet,hogy nem tudunk felállni.

Visca
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15432
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.16. 18:30:48

Fecooo írta:
2022.10.16. 17:29:27
Egyébként ezek ellen pont Gavi, a pitbull kellett volna... És mitadisten épp ő került padra...
Nem ezen múlt, lehet meg se érte volna a félidőt, megint kamikaze üzemmódban közlekedett a pályán.

Modric-Kroos ihletett napot fogott ki, legszebb éveiket idézték, ők a bizonyíték pl hogy a kor nem mindig számít.
Zsebrevágták a kp-nkat, Xavi meg mint egy nyeretlen kétéves, aki sose focizott szaladt bele a pofonba.
Bárki, de bárki aki látta már focizni az elmúlt 2-3 év realját tudja, hogy két fegyverük van:
1) Viniciusnak kitett labdák, ezért ott illik védekezni. Na ez Robertonak 15 percig se jutott eszébe, kaptuk is a gólt onnan.
2) Valverde belépése a támadásokba.

Ehhez képest, nem sikerült megvalósítani.
Védekezési szisztéma nincsen, hiába marha gyenge EG, és egy focistára emlékeztető megmozdulása sincs, de még egy hülyének is meg tudod tanítani, hogy egyes szituációkba mit kell tenni.
Pl egy vakon előretett labdába nem csúsztasson bele full feleslegesen.
vagy ne trappoljon a cselező játékos közelében, stb, stb, stb.

Nulla volt ez a mai, Fati hozott egy kis lendületet, de egyébként nulla.

A real félfordulaton játszott, kettesből fel sem váltottak egész meccsen.
Mindezen ellenére tehetetlenek voltunk, majd jöttek a kódolt buta hibák.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése