Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.04.09. 15:51:13

20. forduló:
Barcelona-Malaga
Athletic Bilbao-Real Madrid
Avatar
Gergolino
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2005.12.05. 16:56:05
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2012.04.09. 15:47:41

Ha jól tudom, akkor még le kell játszani az elmaradt forduló meccseit is (asszem a 20. fordulót, elvileg ahelyett lett lejátszva az 1.)...
Meg tudja mondani vki, h annak a körnek mi a párosítása?
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.04.09. 14:55:54

Holnapra:

Valdés - Montoya, Piqué, Mascherano, Adriano - Busquets, Thiago, Iniesta - Messi, Pedro, Cuenca

cserének beállhat Xavi, Tello és Keita; adott esetben Sanchez

ezt bírnám... 8)
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.04.09. 12:18:38

mester0514 írta:Srácok.. nem tudom lehet hülyeség, de én már azt számolgatom, hogy ha esetleg pontazonosság lenne a bajnokság végén a Barcelona és a Real Madrid között, akkor mi döntené el a bajnoki címet? Egymás elleni meccs, rúgott gól, vagy több győztes meccs? vagy mi dönti el a bajnokságot pontazonosság esetén.

Válaszotokat előre köszönöm!
Egymás elleni. 2007-ben ezzel buktuk a bajnokságot.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
mester0514
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.04.09. 12:06:19

2012.04.09. 12:16:17

Srácok.. nem tudom lehet hülyeség, de én már azt számolgatom, hogy ha esetleg pontazonosság lenne a bajnokság végén a Barcelona és a Real Madrid között, akkor mi döntené el a bajnoki címet? Egymás elleni meccs, rúgott gól, vagy több győztes meccs? vagy mi dönti el a bajnokságot pontazonosság esetén.

Válaszotokat előre köszönöm!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.04.09. 11:18:59

Getafe ellen:

Váldés-Montoya-Mascherano-Puyol-Adriano-Busquets-Xavi-Iniesta-Messi-Sánchez-Pedro.

A középpálya sztem adott, így is csoda, hogy együtt hagytak ki 1 meccset, Pedrot mindenképp játszatnám, kell neki az újabb gól, a védelem meg a hiányzók miatt adott. Max Cuenca vagy Tello bekerülhet pl Sánchez helyett pihentetés miatt.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.09. 11:02:53

utoljára a Messi-Eto'o-Henry hármas volt egyenrangú csatár, akik az utolsó, abban a bizonyos "tisztelgős" szezonjukba hasonlóan sok gólt lőttek!!! most Messi rengeteg gól, a többiek meg kb. együtt a fele....
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.09. 10:54:59

G.Gabe írta:
recrea írta: Ha szigorúan a számokat nézzük, akkor nem igazán.
Ha azt, hogy mi lesz, ha netán 1-2 hónapra lesérül, akkor már indokoltabb.
Én nem csak emiatt aggódom. Hanem tavaly milyen jól ment a szekér, mikor az MVP hármas felváltva rúgta a gólokat. Simán hoztuk a meccseket.
Ha valaki rossz passzban volt, ott volt a másik kettő. De most....
Villa kidőlt egész idényre, Messi sem élete formájában játszott sokáig, PEdro meg.... fél év után tudott végre gólt rúgni. Igaz, egy ideig sérült volt, és nagyon kiesett a formából.
Ráadásul a többi csapat is látja ezt, és így azt mondják, hogy elég Messivel foglalkozni, a többiek nem rúgnak gólt úgy sem. És sajnos sokszor igazuk van. Tavaly rettegtek, mikor beidultak előre, nem tudták kit hogy védekezzenek le. Most rámegy az egész hátvédsor Messire, és ha netán ő tovább tudja adni a labdát, a többiek az ordító ziccert is kihagyják.
Tény, és (hiába maszatolják egyesek) könnyen felismerhető, hogy Messinek egyre nagyobb szerepe van a csapatban, és sokkal jobban függ a csapat teljesítménye az övétől, mint 1-2-3 évvel ezelőtt. Egyébként eszméletlen, mennyire terhelhető.

Azt azért nem mondanám, h elöl csak Messit kell fogni, de abban igazad van, h a többiek helyzetkihasználása förtelmes. Abban azért bízok, h Alexis jó és sérülésmentes felkészülését egy hasonló szezon fogja követni. Nagyon tetszik a játéka, első szezonnak bőven jó eddig.

De pl. most Xavi, Ini és Fabre is gólerős szezont fut, ami biztató a csatárok gyengébb helyzetkihasználása mellett. nem érzem, h igazolnunk kéne vkit előre.
nonomo
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.12.19. 18:55:56

2012.04.09. 10:10:28

Sziasztok!

Először kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Első Real gólig mindig nézni szoktam a Real meccseit is, ezúttal nem kellett kinyomnom a TV-t, aminek nagyon örültem a végén. Már csak 4 pont van hátra.

Szerintem a bajnokságban egy lehetőségünk van, minden meccset megnyerni, leverni a Madridot és reménykedni, hogy a rivális csapat botlik még egyet. De még nem kell ennyire messzire nézni szerintem, mivel a Getafe (következő ellenfelünk) a szezon első felében megvert minket. Remélem hazai pályán simán behúzzuk a meccset.

A Levante egy laza 5-öst kapott a Camp Nou-ban, de vigyázni kell velük, mert mostanában eléggé feljöttek (1 pontra vannak a Valenciától). Mindent egybevetve elég nehéz hetek elé nézünk, nem beszélve, hogy ezen meccsek után a Chelsea-Real-Chelsea jön...

Mindenesetre, én hiszek a csapatban. Ha pozitív akarok lenni (és általában az vagyok) akkor szerintem csak a Stamford Bridgen lesz döntetlen a többi meccset behúzzuk és triplázunk! :D
Avatar
joekacsa
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009.08.26. 18:08:46

2012.04.09. 09:33:03

Hali Skacok.

Tegnap nagy örömöt okkozott nekünk a Valencia, egy csodálatos játékkal közelebb hozta nekünk a bajnoki címet, nagyon köszönöm nekik a tegnapi kellemes Húsvéti ajándékot! Olvad a gusztustalanság csapatának előnye (Real Madrid), HURÁ!!!
Mi Leszünk a Bajnokok!!!!!!!!!!!!
Kellemes Húsvétot Mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joekacsa 2012.04.09. 10:20:04-kor.
joekacsa
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.08. 17:05:40

recrea írta:
G.Gabe írta:Ugyanis nagy szükség lenne Messi mellett még egy gólzsákra.
Ha szigorúan a számokat nézzük, akkor nem igazán.
Ha azt, hogy mi lesz, ha netán 1-2 hónapra lesérül, akkor már indokoltabb.
Én nem csak emiatt aggódom. Hanem tavaly milyen jól ment a szekér, mikor az MVP hármas felváltva rúgta a gólokat. Simán hoztuk a meccseket.
Ha valaki rossz passzban volt, ott volt a másik kettő. De most....
Villa kidőlt egész idényre, Messi sem élete formájában játszott sokáig, PEdro meg.... fél év után tudott végre gólt rúgni. Igaz, egy ideig sérült volt, és nagyon kiesett a formából.
Ráadásul a többi csapat is látja ezt, és így azt mondják, hogy elég Messivel foglalkozni, a többiek nem rúgnak gólt úgy sem. És sajnos sokszor igazuk van. Tavaly rettegtek, mikor beidultak előre, nem tudták kit hogy védekezzenek le. Most rámegy az egész hátvédsor Messire, és ha netán ő tovább tudja adni a labdát, a többiek az ordító ziccert is kihagyják.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
MR. TROMORT777

2012.04.08. 15:26:12

Fórumerek! Sajna tegnap nem tudtam megnézni a meccset, és kellene egy link ahonnan letudnám tölteni! Remélem valaki tud segíteni. :)
Jó ha valaki üziben eldob egy lnket :)
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.04.08. 14:59:42

Osasuna - Barca 3-2
Barca - Rayo 4-0
Rayo - Osasuna 6-0

Hogy lehet ez??? :D Kiakadtam teljesen, mikor megláttam... Kemény kis meccs lesz a Vallecasban.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.08. 14:00:08

Nagy pozitívum hogy nyerni tudtunk. Még ha egy kis szerencsével is, de nyertünk, ami annak függvényében hogy igazából a tegnapi idegenbeli teljesítmény is elég harmatosra sikeredett nagy szó. Volt pár hasonló meccsünk az idény korábbi szakaszában ahol ez nem sikerült, úgyhogy elégedett vagyok.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.08. 13:07:38

Alves a tegnapi meccsen a hírek szerint egy sérülést szedett össze, de csak némi túlterheltségről van szó, a Getafe ellen kérdéses a játéka. Szerintem nem kell erőltetni Alvest, Montoya bőven jó lesz keddre. :wink:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.08. 12:58:26

Hú most nézem, azért kemény meccseink lesznek. Ez a Getafe komolyan mondom finoman szólva is a "legkevésbé szeretett" csapatom a spanyol bajnokságban. Sztem senki ellen nem hullajtottunk annyi pontot az utóbbi időkben, mint ellenük. És ahogy elnézem jövőre is a PD-ben lesznek. Jó lenne őket nagyon megütni, mert piszkosul nem csípem őket. Utána meg idegenben a Levante, ami szintén egy nagyon kemény összecsapás lesz. Ez a 6 pont most nagyon kéne. Utána Chelsea, aztán Klasszikus. Sűrű program lesz, az biztos...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.08. 12:52:21

G.Gabe írta:Ugyanis nagy szükség lenne Messi mellett még egy gólzsákra.
Ha szigorúan a számokat nézzük, akkor nem igazán.
Ha azt, hogy mi lesz, ha netán 1-2 hónapra lesérül, akkor már indokoltabb.
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2012.04.08. 11:53:51

shutterisland írta:ezért jó, hogy pihent ma xavi és iniesta, mert a getafe ellen lehet őket csapatni a kezdőbe.
cesc ugye nem lesz, plusz thiago sem, ha jól rémlik.
Thigao-nak a msáodik sárgáját eltörölték - ezzel a pirosat és a meccs kihagyást is. Ettől függetlenül, mivel ma kezdett szerintem nem a pályán kedden, de a keretben ott lesz.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.08. 11:33:54

TotalBarça:

Valdés 8
Alves 7
Puyol 8
Mascherano 8
Adriano 7
Thiago 7,5
Keita 5
Fabregas 7
Alexis 8
Messi 8,5
Pedro 6,5


Goal.com

Valdés 6,5
Alves 6
Puyol 7,5
Mascherano 6
Adriano 6,5
Thiago 5,5
Keita 5,5
Fabregas 5,5
Alexis 7
Messi 8
Pedro 6

A totalbarçás szerintem közelebb áll a valósághoz...
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.08. 09:31:20

Hát leülepedett a meccs.
A Zaragoza nem érdemtelenül szerzett vezetést.
Bár ott az első nagy helyzetük, ahol a srác sarkáról pattant el a laszti, az elég nagy les volt.
A tizi szerintem nem volt az, szép szaltóót csinált a srác, de mindegy, Valdés kifogta.
A gól után teljesen felpörögtek a fiúk.

Sajnos azt kell mondjam, hogy a középpálya nem volt valami acélos, totál átjáróház volt az egész. Fabregas sokszor nem jött vissza védekezni, rengeteg labdát eladtak, elpasszoltak. Látszódott, hogy nincs egy jó karmester a pályán. Fabregas hónapok óta formán kívűl van, nem tudom mi történt vele. Thiagonak még van mit tanulnia, de ő hajtott.
Sajnos a rengeteg rugdosódás, alattomos odataposás is kicsit elvette a fiúk kedvét, és nagyon féltették a lábukat (teljes joggal).
Ami nagy pozitívum, hogy Pedro végre betalált megint, és ez nem egy kierőszakolt, rúgassunk veleötcentirőlegygólt gól volt, hanem egy gyönyörű akciógól volt, amit ő indított el. Végre megtört, és remélem megint ontani fogja a gólokat. Ugyanis nagy szükség lenne Messi mellett még egy gólzsákra.
Ami számomra rejtély, hogy mi történt Fabregas-szal. Mi ez a formahanyatlás. Nem azt mondom, hogy ontsa a gólokat, hisz ez nem igazán az ő feladata középpályás lévén, de hát a rengeteg eladott labdája, és megint az az ordító ziccer, amit kihagyott... Belerúgja a földön fekvő játékosba a labdát, így lett szöglet.... A múltkor is ötösről üres kapuba 6 méterrel fölé rúgta.....
Mintha valaki átkot szórt volna rá....
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.08. 09:17:37

Na egy kis meccsértékelő. Pep nagyot kockáztatott azzal, hogy a Xavi-Ini-Sergio 3-as a padon kezdett. Érdekes, hogy sztem a Thiago-Fabregas-Keita 3-as védekezőbb felfogású, mint a másik 3-as, de mégis sokkal több helyzete volt az ellenfélnek, mint szokott. Azt hiszem ez mos jó tapasztalatokat szolgált. A passzjátékunk főleg az elején nem volt vmi acélos. Látszik, hogy Xavinak, vagy Iniestanak ott kell lenni Fabregas mellett, hogy minden jól menjen. Apropó Fabregas! A játékán lenne még mit javítani, de sokkal nagyobb problémának érzem, hogy a ziccereit nem rugdossa be. Tegnap szerencsére egyből jött Puyol, de ilyen mázlira, ami akkor volt nekünk, ilyenre nem szabad számítani. A csatársort viszont megdicsérném. Pedro továbbra sem a régi, de végre beköszönt. Messi 2-őt vágott, volt 2 hatalmas helyzete, volt egy hatalmas labdája Adrianonak és Alexisnek. Az más kérdés, hogy elbénázták. Alexis viszont nem lőtt gólt, de egyértelműen MOM. Az utolsót leszámítva, mindegyik gólban benne volt és róla állították ki a palit. Csak így tovább, már csak a gólok kellenének neki is, mint Pedronak, vagy Fabregasnak. Akit külön kiemelnék, az V.V. Fenomenálisan védett és végre elkapott egy tizit is. Összességében úgy érzem megérdemelten nyertünk, de sokkal melegebb volt pite, mint ami az eredményen leszűrhető.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.07. 23:51:02

ezért jó, hogy pihent ma xavi és iniesta, mert a getafe ellen lehet őket csapatni a kezdőbe.
cesc ugye nem lesz, plusz thiago sem, ha jól rémlik.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.07. 23:42:45

Igen. Az is egy meccset ér, mert az is öt sárga után jár.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.04.07. 23:36:59

Ugyanúgy egy meccset ér. Lényegtelen, hogy hányadik sárgáját kapja az ember, nem hatványozódik. Minden ötödik után egy automatikus eltiltás jár ugyanúgy, nincs eltiltás fokozás.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.04.07. 23:14:57

socio66 írta:
Initom írta:azt hiszem Masch és Pique is 9 sárgás. nagyon oda kell figyelniük mert 1 sárga és az 2 meccs kihagyás...
szerintem tíz sárga után is egy meccset kell kihagyni,bár nem vagyok benne teljesen biztos.
én sem vagyok biztos a 2 meccsesben :D deeee mintha alves 2-t hagyott volna ki... de cáfoljatok rám!! :)
Abi & Tito
Válasz küldése