Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.02.05. 13:20:50

szokás mostanában a gyengébb teljesítményünket, fáradtsággal elintézni, ami szerintem egyszerűen nem lehet helytálló. semmi olyan nem történik a csapat körül ami ne lett volna így évek óte és ami nem volt ismert az idény kezdetekor, kvázi erre kellett felkészülni, és erre is készültünk. a fáradtság egyébként is olyan dolog amit egy edzett szervezet néhány nap alatt ki pihen. a Barca játéka viszont az utóbbi időben tendenciózusan romlott, elsősorban idegenben, de most már otthon is bajok vannak! ez nem fáradtság, hanem a játékstílus "elöregedése", a megújulási képesség hiánya!
a Barcát a saját szintjén a saját korábbi teljesítményéhez lehet és kell mérni, igy hiába példálózunk a régi számokkal.
milyen gondokat látok én?: a jelenlegi játékosállomány nem vagy alig képes a sokpasszos játékot megfelelő sebességgel és kreativitással játszani. hiányzik legalább két jó képességű(jó formában lévő) befejező-góllövő csatár, a Xavi-Iniesta-Fabregas-Messi négyes olyan gyakran van váltogatva,akár kényszerből akár taktikából, hogy rengeteget veszítettek a hatékonyságukból. nagyjából ennyi és ehez jön ilyen állapot mellett egy olyan Madrid(bajnokság) amely az eredmények ellenére, vagy abból már láthatóan egyre eredményesebben alkalmaz olyan taktikai elemeket amelyre még egy jó Barca sem bír válasszal! és amely elemeket jól- rosszul de egyre eredményesebben alkalmaznak más csapatok is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.05. 13:17:58

Sokan annyira katasztrofálisnak látják a helyzetet, hogy arra már szavakat sem taalálok. Ilyen szégyen meg értékelhetetlen játék stb.
Nem játszottunk jól ez tény, ahogy az is, hogy néhány kulcsjátékos rossz napot fogott ki, de nézzük már reálisan a dolgokat. Az első félidőben + a második jó felében lehetőséget sem adtunk a Sociedadnak. A góluk is egy nevetséges védelmi hibából született. Az alap kp-nk teljes hiányában is iszonyatosan sok labdát szereztünk, csatáraink közül is csupán Messi aki általában kezdő, ennek ellenére rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. Az egyetlen igazi negatívum a helyzetkihasználásunk. Ha ezen sikerülne változtatni 3-4 gólos különbséggel küldenénk haza mindenkit.
A fiatalok sem teljesítettek rosszul, talán Cuenca volt nagyon halovány, meg lehetett volna játszani egy Xavi-Isaac cserét, de ez több szempontból sem sikerülhetett. A bíróról pedig ne is beszéljünk...
Csak annyit szeretnék ezzel mondani, hogy tényleg nem játszottunk jó meccset, voltak pozitívumok is, amit sokan elfelejtenek észrevenni.
Forca Barca!!!!
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.02.05. 13:03:06

Bár minden meccs fontos, de me kell érteni, hogy egyszerűen lehetetlen minden meccsen ugyanazzal a 11 emberrel felállni. És mégis mikor rotáljon Guardiola egy kicsit, ha nem otthon egy középcsapat ellen? Kockázat persze van, de ha nem pihentet az edző az hosszú távon még kockázatosabb.

A meccsről magáról nekem nem voltak olyan rossz benyomásaim. Kicsit sok pontatlanság, eladott labda, de hát amikor a fő labdajárató emberek mind hiányoznak ez talán nem is csoda. Ami nem tetszett továbbá az a 2-0 utáni gyors kapott gól, ami szerintem a figyelmetlenség számlájára is írható. És persze én is ideges voltam, amikor a végén kicsit nyomott a Sociedad, de meg kell érteni, hogy a fociban ez a normális: aki vesztésre áll az a végén 11 emberrel támad. Nem véletlen amúgy, hogy Guardiola a végére Busquetset és Xavit akarta behozni, ők eldugták volna a labdát és egy lesimázott utolsó 10 percről beszélnénk. A sors közbeszólt.

Amúgy pedig észre kell venni, hogy kicsit jobb helyzetkihasználással most arról beszélünk, hogy mekkora ász ez a csapat otthon továbbra is. Igen, a helyzeteket be kellett volna lőni, ami nem sikerült, a játék maga nem volt tragikus.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.05. 12:33:31

A csapat gödörben van így meg kell becsülni ezt a 3 pontot is, mert a lényeg az volt hogy nyerjünk, ami sikerült, most már koncentrálhatunk a kupa visszavágóra!

Pep kezdője abszolút jó döntés volt. Ha játszott volna Xavi, Piqué, vagy Alexis, szvsz akkor sem játszottunk volna jobb meccset. Így legalább pihentek, és ismét megbizonyosodhattunk arról hogy számíthatunk a fiataljainkra. És ezt ilyen mértékben ezen a szinten egy csapat sem mondhatja el magáról!

Arra pedig fel kell készülni, hogy ebben a döcögősebb időszakban, nem fogunk parádékat látni meccsről meccsre. Most a lényeg hogy minden meccset húzzunk be valahogy, és minél hamarabb másszunk ki ebből a hullámvölgyből. Erre pedig tökéletes Pep módszere: a kulcsemberek többet pihenhetnek, felfrissülhetnek, a helyükön pedig a motivált fiatalok.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.02.05. 12:25:02

LM10 írta:Ez a Tello elég jó kis játékos. Olyan lendület van benne, mint Alexisben, és még technikás is. Én simán fent marasztalnám a nagy csapatban, ha úgy adódna.
Egyetértek :!: Én is megfigyeltem, hogy lendületes, nem fél az 1-1 elleni párharcoktól, dinamikus és technikás. Persze eddig 3 mérkőzésen játszott, ne vonjunk le messzemenő következtetéseket, de ha így folytatja lehet keresnivalója a felnőttek között :twisted:
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.05. 12:22:54

peccerta írta:Elegem van a 2. félidőkből a cseréket meg végképp nem értem,persze nem vagyok pep szinten hogyan is érthetném:)
Sztem pedig egyértelmű az egész. Kimondva, kimondatlan küzdünk a bajnoki címért, de a kupa és a BL prioritást élvez/fog élvezni. A felsorolt játékosokat pihentette a Valencia elleni meccs miatt, de a végére azért küldte be őket, hogy legyen pár perc a lábukban a szerdai meccs előtt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.02.05. 12:18:46

Ez a Tello elég jó kis játékos. Olyan lendület van benne, mint Alexisben, és még technikás is. Én simán fent marasztalnám a nagy csapatban, ha úgy adódna.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.02.05. 12:16:39

Engem sem nyűgözött le a tegnapi meccsünk, sok volt a pontatlanság a játékunkban és rengeteg labdát szórtunk el! Jó lenne egy egész meccsen ezer fokon égő Barcát látni, de ezt szerintem csak a Real ellen meg talán a Bl-ben látunk idén! Kicsit szerintem már be is vagyunk sz.rva, mert régen hiába csak egy gól volt a különbség a meccseinken, az ellenfelet nem engedtük labdába érni az utolsó 3-4 perceben, így esélyünk sem volt az egyenlítésre. Tegnap viszont ők támadgattak a végén...
Na mindegy. Lesz ez jobb is! Kicsit sok volt az impotens tegnap a csapatban. Nálam Messi sem volt jó, bár legalább gólt lőtt. Cesc nagyon rossz napot fogott ki, mint ahogy Adriano is. A fiatalokat nem bántom, bár nekem az idény eleji Tiago jobban tetszett. Mostanában egy kicsit pontatlan lett. Tello ok volt, szeret futni a fiú, és nekem jobban tetszik a játéka, mint Cuencanak. Valahogy Cuenca nekem kilóg a csapatból, kicsit ügyetlennek tűnik, sok párharcot veszít! de remélem a jövőben rámcáfol! És hogy legyen dícséret is: Puyol hibátlan, egy gép, hihetetlen...Masc is jó volt. Ők ketten a szívüket-lelküket beleteszik egy-egy meccsbe! Jó lenne, ha a többiek példát vennének róluk, és akkor nem lesz itt gond...
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.02.05. 07:30:23

Rémitő egy meccs volt, sajnos mostanában igy megy. Azt nehéz felfogni,
hogy ilyen képességü sztárok képesek rengeteg pontos passzra és cselre,
de a kapuba nem képesek betalálni. Messi sokszor laposan probálkozik az elfekvő kapusba, jó lenne emelni is. Ha a helyzetek felét berugjuk, ma mi vezetjük a bajnokságot. Csoda, ha egy meccsen 3 golt rugunk. Igy képtelenség befogn a Reált.
Fecó
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.05. 01:39:14

zsoltfree írta: Ebből Getafétól kikapni, annak alapján amit ma láttunk tőlük: vicc
Valóban: vicc.... Az,h a mai Getafe-Real meccs alapján bármilyen következtetést levonsz egy két hónappal ezelőtti Getafe-BARCA meccsre.
zsoltfree írta:Idén eddig 20 meccsen kaptunk 12 gólt, de hogy ez olyan szerencsétlenül oszlik el, hogy a feni meccseken ebből kaptunk 8 gólt.Tehát 20 meccsen 13 győzelem, abból 4-en kaptunk gólt. Viszont ha gólt kapunk akkor 66%-ban vagy döntetlen vagy kikaptunk... Ez is bosszant hogy 3 meccsen is 2-2-t játszani....tehát ritkán kapunk gólt, de 2-t is....
Igen,többnyire ez már cs így vagy,h általában akkor veszít pontokat a csapat,ha gólt,gólokat kap.Ez már cs egy ilyen sport. (Na meg hébe-hóba egy-egy 0:0...) Valóban észbontó,h képesek 0.62 kapott góllal lehozni a bajnokikat,szégyen gyalázat... (A második madrid 0.9-en áll...)

zsoltfree írta: meg 3 meccsen gólt sem tudunk rúgni????
Ezért pedig külön tőled én kérek elnézést,h 21 bajnokiból minden hetediken nem tudunk gólt lőni :oops: Elképesztő pofátlan dolgok vannak,mi?
zsoltfree írta:13 győztes meccsből 1 góllal a Sporting, Granada ellen tudtunk csak nyerni, a többi mind több gólos győzelem volt.
A Madrid viszont a 18 győzelméből 4 meccset meg tudott nyerni 1 gól különbséggel. Ők is hoztak egy 0-0 meccset és kikaptak tőlünk és a Levantétől, de a többi "kötelezőt" behúzták!
Tehát a győztes meccseinken 78.5 %-ban több góllal nyerünk.A reálnál ugyanez 73.7%. (Ebben a mai meccsek is benne vannak már.)
Akkor ezt úgy is meg lehet közelíteni,h jobbak vagyunk ebben,nem?

Ezekeket a számmisztikai dolgaidat azért fordítottam át,h mivel jelentőségtelen statok ezek sztem.Egy bizonyos szempontból közelít meg dolgokat,de nem döntő tényező egyik sem.Ezer ilyen verziót lehet hozni pro és kontra,h szebb színben tűnjön fel valamelyik fél.Bizonyára lehet olyan "kihegyezett" statokat találni,ami szerint a Getafe jobb csapat mint mi...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.02.05. 00:06:16

Hát valami hihetetlen, hogy mennyire szerencsétlenek vagyunk idén. Nem is tudok mit írni, sokkol ez az egész.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.02.05. 00:06:02

Galen írta:
peccerta írta:Milyen összesküvés elmélet?Ha berúgjuk a helyzeteket,fel sem merül benned mindez!

Be kell rúgni a
helyzeteket és akkor 5:0 a vége nem egy kiszenvedett 2:1

Elegem van a 2. félidőkből a cseréket meg végképp nem értem,persze nem vagyok pep szinten hogyan is érthetném:)
Xavit elküldte melegíteni, de sztem Busi sérülése miatt nem hozta be, helyette jött Pique mester.

Dos santos-t le kellett hozni, elfáradt rendesen. Igazából Cuenca meg Fabregas is nyugodtan mehetett volna a levesbe, nem sok vizet zavartak.
Szóval, mindegy volt hova nyúl Pep ez nem az ő sara...

Sorozatosan adjuk a gólokat az ellenfélnek, tök amatőr módon..
Támadásban meg a saját tökünkön állunk..
Egyetértek,csak hirtelen nem vágtam ,kit,miért kellett cserélni.Megint maradt a közhely.... lényeg a 3 pont!
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.02.05. 00:05:21

Galen írta:Remélem annyira nem súlyos...
Nekem annak tűnt... Cesc + Valdes reakciója elég sokat árult el.
KépKép
Galen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.01.15. 14:26:06

2012.02.05. 00:04:44

Ilúvatar írta:Inkább a vereséget választanám a Busi sérülése helyett.
Remélem annyira nem súlyos...
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.02.05. 00:03:59

Inkább a vereséget választanám a Busi sérülése helyett.

Nem tudok mit írni. BL már necces lett.
KépKép
Galen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.01.15. 14:26:06

2012.02.05. 00:02:44

peccerta írta:Milyen összesküvés elmélet?Ha berúgjuk a helyzeteket,fel sem merül benned mindez!

Be kell rúgni a
helyzeteket és akkor 5:0 a vége nem egy kiszenvedett 2:1

Elegem van a 2. félidőkből a cseréket meg végképp nem értem,persze nem vagyok pep szinten hogyan is érthetném:)
Xavit elküldte melegíteni, de sztem Busi sérülése miatt nem hozta be, helyette jött Pique mester.

Dos santos-t le kellett hozni, elfáradt rendesen. Igazából Cuenca meg Fabregas is nyugodtan mehetett volna a levesbe, nem sok vizet zavartak.
Szóval, mindegy volt hova nyúl Pep ez nem az ő sara...

Sorozatosan adjuk a gólokat az ellenfélnek, tök amatőr módon..
Támadásban meg a saját tökünkön állunk..
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.05. 00:00:55

Na pár szót a meccsről.
Az első félidőben jól ment a játék, de a másodikban fejben megint nem voltak ott.
Tello ötös. Nálam a MOM.
Messi négyes alá.
Cuenca sajnos csak kettes.
A nap málnája nálam Fabre.
A többiek jól nyomták.
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2012.02.05. 00:00:08

messideco írta:Ede: ismét viszlát

Az eredmény elfogadható, a játék már annyira nem, volt egy-két jó egyéni teljesítmény, sok halovány is.
Következik az Osasuna idegenben.
Visca el Barca!
ja ha ez neked tetszett, akkor nézd meg még felvételről vagy kétszer a héten..nehogy már a seggemet verjem örömömben, hogy bekkelünkmint állat egy sosiedad ellen itthon a 90. percben....
Már eleve a felállás rémületes volt..egy normális akciónk alig volt, ott meg rendre a gyenge megoldások jöttek...a szerencsénk az volt, hogy vv megint fogott vagy 3 nagyot
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.02.04. 23:59:20

Milyen összesküvés elmélet?Ha berúgjuk a helyzeteket,fel sem merül benned mindez!

Be kell rúgni a
helyzeteket és akkor 5:0 a vége nem egy kiszenvedett 2:1

Elegem van a 2. félidőkből a cseréket meg végképp nem értem,persze nem vagyok pep szinten hogyan is érthetném:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára peccerta 2012.02.05. 00:00:19-kor.
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.04. 23:56:29

Ede: ismét viszlát

Az eredmény elfogadható, a játék már annyira nem, volt egy-két jó egyéni teljesítmény, sok halovány is.
Következik az Osasuna idegenben.
Visca el Barca!
"And my heart will leave you never."
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.04. 23:56:26

nem akarom túldícsérni a csapatot, de amit a második félidőben nyújtottak az megint ku**a sz*r volt.
"Megint több eladott labdánk volt, mint tavaly az Adidasnak."
ebben a mondatban több örömömet leltem mint az egész meccsben...
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.04. 23:55:02

Nem Ede72 írta:Gyalázatos felállás, gyalázatos játék...nem értem miért nem lehet valakit igazolnunk,és miért kell ezeket a középszerű ifistáknak kezdeni egy Barcelonában???
Ennyire lexarjuk már a ligát??
Nézhetetlen meccs, egymás teljesítményeinek alulmúlásával...Messi nulla, Fabregas két nulla,Cuenca három nulla....Adriano négy nulla
elképesztő mélyen van a csapat
És ami a legbosszantóbb,hogy a mester elégedett a szezonnal és a mutatott játékkal, szégyen!!
Te melyik meccset nézted?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19553
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.02.04. 23:54:50

3 pont megvan ez a legfotnosabb, Busquets sérülése hihetetlen, komolynak tűnt, sajnos!
Voltak helyzeteink, de megint ajándékoztunk is az ellenfélnek bőven lehetőséget!De mint írtam a 3 pont megvan, kehet tovább dolgozni!
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.02.04. 23:52:56

Nem Ede72 írta:Gyalázatos felállás, gyalázatos játék...nem értem miért nem lehet valakit igazolnunk,és miért kell ezeket a középszerű ifistáknak kezdeni egy Barcelonában???
Ennyire lexarjuk már a ligát??
Nézhetetlen meccs, egymás teljesítményeinek alulmúlásával...Messi nulla, Fabregas két nulla,Cuenca három nulla....Adriano négy nulla
elképesztő mélyen van a csapat
És ami a legbosszantóbb,hogy a mester elégedett a szezonnal és a mutatott játékkal, szégyen!!
Bár én lennék fele ilyen középszerű ifista.
3-0 a félidőben, ha belőjük és mindenki mehetett volna aludni. Megint több eladott labdánk volt, mint tavaly az Adidasnak. Ennyi a meccs összefoglalója.
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2012.02.04. 23:46:49

Gyalázatos felállás, gyalázatos játék...nem értem miért nem lehet valakit igazolnunk,és miért kell ezeket a középszerű ifistáknak kezdeni egy Barcelonában???
Ennyire lexarjuk már a ligát??
Nézhetetlen meccs, egymás teljesítményeinek alulmúlásával...Messi nulla, Fabregas két nulla,Cuenca három nulla....Adriano négy nulla
elképesztő mélyen van a csapat
És ami a legbosszantóbb,hogy a mester elégedett a szezonnal és a mutatott játékkal, szégyen!!
Válasz küldése