Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.10.19. 22:19:57

visca el barca írta:elég nagy baj ha nem tudod hova tenni :D

.
ahelyett hogy megválaszolnád itt vagy privátban,inkább terelsz. te tudod.

Gyengusz volt ez most, kezdőt sem tudtam hova tenni, de úgy érzem, hogy Tata ezért a 0-0ért jött ide, szóval maximálisan elégedett is vele.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.10.19. 22:18:54

Várható volt. Simán benne volt a botlás. Én nem aggódom. Csak a madridot verjük meg azt helló... ;)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.10.19. 22:17:07

Eleve képtelen felállás. Csatár nélküli játék, igaz nincs is vérbeli csatárunk. Miért ül Messi a kispadon? Annyiszor láttuk, hogy meccs közben nem tud beszállni, mintha pályán sem lett volna. Fabregas az égbe lő, a középpálya gólképtelen, Neymar is csak össze vissza szlalomozik, de valahogy elképzelés nélküli az egész játék. Nem tudni ki irányít, és ki fog gólt lőni.
Válogatott forduló utáni forma. Ezt úgy néz ki nem tudják kivédeni.
Egyénileg Montoya játéka értékelhetetlen, Adriano volt a legveszélyesebb csatár, Xavi szürke, Iniesta veszélytelen, Fabregas helye még mindig nincs meg ebben a csapatban, Pedro mintha ott sem lett volna, Neymar mikor fog végre gólokat lőni?
Lehet hogy Tata igen, de én semmi fejlődést nem látok a csapat játékában. Ha ennek a szegény Osasunának nem tudunk gólt lőni, mi lesz ha egyszer hátrányba kerülünk egy komoly csapat ellen?
Őszintén, valaki érezte úgy meccs közben, hogy mindjárt gólt lövünk?
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.19. 22:15:29

csak rátettem volna egy 10 perces hosszabbítást, hátha bekefélünk egyet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.19. 22:08:56

elég nagy baj ha nem tudod hova tenni :D

meg van az első pontvesztés kár érte. sajnos mi nem kaptunk kamu tizit a 95. percben :cry: az első 30 perc után lehetett látni h szenvedni fogunk, ennyi rossz teljesitmenyt egyszerre nembír el a csapat. xavi, montoya, adriano (főleg az fi-ben) kirtikán aluli volt, pedro még ezt a jelzőt sem érdemli meg... tipikusan az a játékos, akinek csak akkor megy, ha a csapatnak is fut a szekere, ő egy ilyen szenvedős meccsen 5x annyit szenved mint bárki... xavi meg olyan lassu lett gondolkodásban is h rossz nézni. hátrapasszok, rossz passzok tömkelege. sancho panzát kár volt kihagyni, ő legalább formában van vmennyire, ez viszont teljesen tata sara...
élőben írtam h tata a 3. edző aki fabregast erőlteti középen (sőt, 4. mer' delboszke is ott van) el kell felejteni a francba nagyon gyorsan.

milan, de főleg a real lehet javitani. a milanoi meccs nagyon hidegen hagy, de a realt meg kell verni, nincs mese.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.10.19. 20:14:57

visca el barca írta:
csababarca írta:de legalább Masceranot nem kell néznem
mit ártott neked szegény? nem tudom mi van veled mostanában de állandoan szerencsetlen mascheranot rugdosod. igazán leszállhatnál róla. foglalkozz inkább a madriddal, az jobban megy

csak annyi,hogy fáj amikor labdához ér, amúgy semmi bajom vele, remek kiegészítő,de semmi több annál.
madridos beszólást meg nem tudom hova tenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.10.19. 19:41:58

na ez nem egy izmos támadósor! sebaj, majd megint a védőink rúgnak gólt. Messivel úgylátszik már hímestojásként kell bánni....
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2013.10.19. 19:39:57

9 saját nevelés!!!!!! :D
El capitanooooooo!!!!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2013.10.19. 19:35:31

Azt, hogy Puyol kezd annak azért lehet értelme, mert ha megsérül akkor hamar le lehet cserélni. De ha csere lenne és akkor sérülne le akkor két csere menne el. Amúgy remélem nem történik vele semmi és jól fog teljesíteni. A fiataloktól meg jó szereplést várok, hogy megmutassák, hogy lehet rájuk számítani.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.19. 19:20:06

csababarca írta:de legalább Masceranot nem kell néznem
mit ártott neked szegény? nem tudom mi van veled mostanában de állandoan szerencsetlen mascheranot rugdosod. igazán leszállhatnál róla. foglalkozz inkább a madriddal, az jobban megy
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.19. 19:17:52

Gareth Tello írta:PUYOL IS BACK!

Viszont Messi nem kezd...

Valdés - Montoya, Puyol, Bartra, Adriano - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Fabregas, Neymar.
Kicsit kockázatosnak érzem Puyolt egyből a kezdőbe rakni, bár nyilván Tataék jobban tisztában vannak az erőnlétével kapcsolatban. Remélem nem lesz semmi gond. Nem hinném, hogy végig fogja játszani a meccset egyébként.

Messit a kezdőbe vártam, de gondolom minimum fél órát fog kapni, hogy ő is felvegye a meccsritmust a jövőheti rangadók előtt.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.10.19. 19:13:05

Puyol egyből kezdő,érdekes...de legalább Masceranot nem kell néznem.

Alexissel mi van? pont formába jött,gólok is megérkeztek, erre padoztatja? bölcs döntés...Pedro meg kezdő,vicc.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.19. 19:04:35

PUYOL IS BACK!

Viszont Messi nem kezd...

Valdés - Montoya, Puyol, Bartra, Adriano - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Fabregas, Neymar.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.10.19. 15:47:25

visca el barca írta:érdekes, hogy pár helyen, ahol nézegetem a lehetséges kezdőket, egyikben sincs ott messi :? viszont van aki beteszi puyit 8)
Gondolom a Sporton és a mundodeportivon láttad. Nagyon remélem, hogy Tata nem úgy gondolkozik, ahogy ezek az újságok lehozták. Mindennek tudatában - amiket lejjebb is írtam - Messi kihagyásával elég nehezen tudom elképzelni a győzelmet. Emlékszünk, hogy tavaly a bombaformában lévő Barca Messivel is a hatalmas szerencséjének és Messi zsenialitásának köszönhetően fordította meg a meccset az utolsó előtti néhány percekben... Ez már több, mint játék lenne a tűzzel. Szükség van Messire :!: Puyol helyett Mascherano ésszerűbb lenne. Bár az is meredek, hogy egy háromnegyed éve nem játszó játékos a Milan-Real páros ellen térhetne vissza. Elég nagy a kockázat.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.19. 13:17:11

érdekes, hogy pár helyen, ahol nézegetem a lehetséges kezdőket, egyikben sincs ott messi :? viszont van aki beteszi puyit 8)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.19. 12:11:04

Barcaman1993 írta: Ettől nagyon tartok. Az Osasuna ellen egy meccstől eltekintve (0-3) minden évben megszenvedtünk, gyakran pontokat is hullajtottunk. Válogatott szünet volt, kevés volt a felkészülési idő, nekik azonban sok volt, a nézők pokoli hangulatot csinálnak és a pálya is kisebb, mint általában. Ezek tudatában nagyon kemény meccs lesz. És akkor egy ilyen tartalékos csapattal... Persze teljesen érthető hiszen a Milan, de még inkább a Real ellen nagy szükség lesz erre a maradék emberkénkre is. Ezért nagyon remélem, hogy akár ilyen csapattal is, de sikerül behúzni a 3 pontot. Azért ez egy nagyon tartalékos védelem (Montoya, Bartra) és a válogatott meccseken teljesen kifacsart középpálya. Talán Fabregas kezdetése ésszerűbb lenne mondjuk Xavi helyén. Neymart is pihentetni kéne, de akkor már tényleg alig lesz épkézláb játékosunk a pályán. Szóval ez nagyon nehéz lesz.
Én is így látom a mai meccset. Nehéz kirándulás lesz ez. Parádézni nem ma kell, hanem majd a Milan és a Real ellen, úgyhogy bőven meg lennék elégedve akkor is, ha 3 pontot esetleg rosszabb játékkal, nyögvenyelősen hozzuk el.

Amiben a leginkább bízhatunk az Messi visszatérése. Teljesen felépült remélhetőleg, a kihagyás után pedig valószínűleg eléggé kiéhezett lesz. Ez pedig nem sok jót ígér az ellenfeleknek. :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.10.19. 09:28:27

akárhogy ragozzuk: ez a három meccs bizony értékmérő lesz! nem dönt el semmit, ezzel egyetértek, de jó rálátást ad az európai és a klasszikus Madrid-Barca erőviszony pillanatnyi állásáról. nem is kell extra igénybevételről beszélnünk, hiszen a Milan eleve nem az - és ismerjük őket, a Madrid pedig Murinhó utáni állapotában még nem az igazi. az összeállításról: a védelmünk tovább gyengült az nem vitás, elsősorban mert Masc és Pulyol "újoncok", Montolya nálam eleve tartalék, szóval ez így egy plusz veszélyforrás. a közepét elintézhetjük ahogy szoktuk: ott rendben van minden, elől nekem most Messi a nagy talány, ha játszik akkor azért, ha nem akkor azért. a túl sok pihenés sem mindíg jó és egyre inkább aggódom a sérülékenysége miatt is. ettől függetlenül győzelmet várok egy kemény "gólos" meccsen.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.18. 16:45:52

visca el barca írta: vv - montoya, masch, bartra, adriano - xavi, busi, ini - pedro, messi, ney

vicces, hogy ha minden védőnk egészséges, pont ez a 'tartalék' sor.
És pont az a vicc, hogy ez sokszor van olyan hatékony, mint a "fő" sor...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.10.18. 16:45:02

visca el barca írta:most nézem a holnapi keretet, elég sokan pihennek, így 99% h ez lesz a kezdőnk

vv - montoya, masch, bartra, adriano - xavi, busi, ini - pedro, messi, ney

vicces, hogy ha minden védőnk egészséges, pont ez a 'tartalék' sor.

jó lenne ha folytatódna a jo sorozatunk, én most ezuttal egy látványos meccset várok sok góllal
Ettől nagyon tartok. Az Osasuna ellen egy meccstől eltekintve (0-3) minden évben megszenvedtünk, gyakran pontokat is hullajtottunk. Válogatott szünet volt, kevés volt a felkészülési idő, nekik azonban sok volt, a nézők pokoli hangulatot csinálnak és a pálya is kisebb, mint általában. Ezek tudatában nagyon kemény meccs lesz. És akkor egy ilyen tartalékos csapattal... Persze teljesen érthető hiszen a Milan, de még inkább a Real ellen nagy szükség lesz erre a maradék emberkénkre is. Ezért nagyon remélem, hogy akár ilyen csapattal is, de sikerül behúzni a 3 pontot. Azért ez egy nagyon tartalékos védelem (Montoya, Bartra) és a válogatott meccseken teljesen kifacsart középpálya. Talán Fabregas kezdetése ésszerűbb lenne mondjuk Xavi helyén. Neymart is pihentetni kéne, de akkor már tényleg alig lesz épkézláb játékosunk a pályán. Szóval ez nagyon nehéz lesz.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2013.10.18. 16:50:39-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.18. 16:37:00

kizárt h puyol játsszon, sztem még a végén sem teszi be. sőt a real ellen sem lesz kezdő, aztán ha adjisten ugy alakul h vezetunk akkor talán a 90. perc környékén jöhet, időhúzónak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.10.18. 16:20:49

visca el barca írta:most nézem a holnapi keretet, elég sokan pihennek, így 99% h ez lesz a kezdőnk

vv - montoya, masch, bartra, adriano - xavi, busi, ini - pedro, messi, ney

vicces, hogy ha minden védőnk egészséges, pont ez a 'tartalék' sor.

jó lenne ha folytatódna a jo sorozatunk, én most ezuttal egy látványos meccset várok sok góllal
Hasonló kezdőt képzeltem el én is, de inkább Puyít nézném meg most kezdőként. Kaphatna 60 percet. Meg inkább Songot kezdetném most Busi helyett. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.18. 14:24:50

most nézem a holnapi keretet, elég sokan pihennek, így 99% h ez lesz a kezdőnk

vv - montoya, masch, bartra, adriano - xavi, busi, ini - pedro, messi, ney

vicces, hogy ha minden védőnk egészséges, pont ez a 'tartalék' sor.

jó lenne ha folytatódna a jo sorozatunk, én most ezuttal egy látványos meccset várok sok góllal
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.10.06. 23:26:59

Gareth Tello írta: Még pár érdekesség:
- Alexis hatodik alkalommal duplázott a Barça színeiben tétmeccsen.
- Ha a csapat legyőzi az Osasunát a következő fordulóban, akkor beállítja a Real Madrid 1968-1969-es idényben felállított rekordját, a blancók ekkor sorozatban kilenc győzelemmel kezdték a szezont.
- A Barça legutóbbi 64 bajnoki meccse mindegyikén legalább egyszer betalált az ellenfél kapujába.
1. Alexis jó lenne, ha végre stabilizálni tudná a formáját, így kialakulhatna az állandó kezdő támadótrió. Benne nagyobb fantáziát látok, mint Pedroban.
2. Ez nagyon kemény dió lesz. Az Osasuna ellen minden szezonban szinte kivétel megszenvedünk idegenben. Fanatikus közönség, kisebb pálya, válogatott szünet. Szinte tökéletesen adná magát az első pontvesztés, de azért bízom a srácokban, hogy sikerül behúzni ezt a meccset. Nagyon fontos lenne.
3. Ettől a csapattól mit várjon az ember? :D Emlékszem az a legutóbbi meccs is a Villareal elleni elcsalt meccsünkön volt. Kíváncsi lennék, hogy anélkül milyen hosszú lenne ez a sorozat.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.06. 16:44:48

inkább játsszunk fantasztikusan egy szezonon át, de hatalmas pechsorozat következtében ne nyerjünk semmit, mint hogy 1-0-s, "taktikus" győzelmekkel, unalmas, "erőtakarékos" futballal triplázzunk. (Nyilván ez kicsit túlzás, de szerintem értitek, mire gondolok.)
azért ez tényleg túlzás, a győzelem az első, viszont nagyon ott van mögötte szorosan a látvány, a minőség, a szórakozás is, elvégre azért nézzük a focit.

a chelsea bl győzelme, ahol a csoportból alig másztak tovább, aztán a napoli, a benfica ellen is csak szerencsével mentek tovább, majd ellenünk azt a makkot négyzetre emelve sikerült becsúszni a döntőbe, ahol csak tizikkel nyertek...hát igen, nyilván nem lehet nem örülni egy bl sikernek, de azért óriási különbség van győzelem és győzelem között. :)

ha van csapat, amely képes úgy eredményt elérni, hogy közben szép, látványos, közönségszórakoztató, góloktól hemzsegő játékot mutat be, az pont a barcelona, ezért elvárom ezt.
nem azt mondom, hogy 3-0-nál is menni kell előre, mint a veszett kutya, de ne is kezdjünk el 30-40 perceket véralibivel eltölteni, legalább akkora hátránya van a miatt, hogy nem leszünk elég élesek, mint amit hoz abban, hogy kevésbé hajtjuk ki magunkat.

inkább rotáljon szépen tata, és akkor nem fogyunk el sehogyan sem.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.06. 16:26:50

lui1698 írta:...
Erre már inkább nem is reagálok, nem szeretném szétoffolni-szétironizálni a topikot. :lol: Ilyenkor jönne jól egy Irónia topik, ahol szabadon megtárgyalhatnánk a hasonló kérdéseket. :lol:
S.Agüero írta:Nem értek egyet.
Inkább nézem azt, hogy 9x gálázunk, majd becsúszik egy vereség, minthogy azt nézzem 10 meccsen keresztül, hogy szenvedünk, és pörgetjük le az időt 1-0 után. :)
Ezzel én is így vagyok. Ha továbbvisszük a gondolatot: inkább játsszunk fantasztikusan egy szezonon át, de hatalmas pechsorozat következtében ne nyerjünk semmit, mint hogy 1-0-s, "taktikus" győzelmekkel, unalmas, "erőtakarékos" futballal triplázzunk. (Nyilván ez kicsit túlzás, de szerintem értitek, mire gondolok.)

Még pár érdekesség:
- Alexis hatodik alkalommal duplázott a Barça színeiben tétmeccsen.
- Ha a csapat legyőzi az Osasunát a következő fordulóban, akkor beállítja a Real Madrid 1968-1969-es idényben felállított rekordját, a blancók ekkor sorozatban kilenc győzelemmel kezdték a szezont.
- A Barça legutóbbi 64 bajnoki meccse mindegyikén legalább egyszer betalált az ellenfél kapujába.
- A Barça legutóbbi 19 hazai bajnokiján százszázalékos.

A játékosok reakciói a közösségi oldalakon: http://www.fcbarcelona.com/football/fir ... valladolid" target="_blank
Válasz küldése