Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.10.30. 08:38:27

Jó kis meccs volt, egész biztos, hogy a Madrid elleni győzelem spannolta így fel a fiúkat.
Remélem ez ki fog tartani még egy ideig, főleg a Milan ellen, hogy bedöngöljük őket.

Az egyetlen negatívum az Messi volt számomra. Hihetetlen, hogy mennyire önző volt.
Én elhiszem, hogy nagyon gólt akar rúgni, de ezt tegnap túlzásba vitte. Többször is passzolhatott volna, főleg Pedronak, aki ott állt ziccerben, üres kapuval szemben, de nem, ő inkább ellőtte.
Én úgy érzem odafentről büntették ezzel, hogy nem talált be. Biztos vagyok benne, ha önzetlen,
és passzol, akkor a vége 5-6 gól lett volna, és szerintem még ő is lőtt volna gólt/gólokat.
BertaB
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012.12.26. 10:35:13

2013.10.30. 08:37:38

Zozzy 5 írta:Nem láttam a meccset, a Puyol - Bartra páros milyen volt ?

Puyol összehozott 2-3 elég meredek hibát, és volt pár érthetetlen módon előrevágott labdája, de egyébként korrekt, csak azokat a hibákat amiket csinált nem fér bele

Bartra meg lehozta hiba nélkül, magabiztosan...
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.30. 07:54:08

Nem láttam a meccset, a Puyol - Bartra páros milyen volt ?
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.10.30. 07:40:32

Se tiki-taka, se letámadás.Pedig Tata ezeket felujitva igérte. Teljesen hagyományos csapat voltunk tegnap. Persze, ha müködik? Persze egy erős csapat ellen nem tudni mi lesz.
Fecó
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.30. 02:35:06

a celta vigo ott rontotta el, hogy megpróbáltak focizni (ami egyébként egész jól ment nekik, kulturált játékot játszat velük támadásépítésben enrique) és ez által a védekezésük szellős volt, főleg a második játékrészben.

csak a taktikához egy-két gondolat.

ez a song-busquets páros nem volt túl jó, nem hozott védekezésben annyit (sőt), mint amennyit támadásban veszítettünk vele.
de szerintem ebben ott volt a hiba, hogy kettejük közül song játszott feljebb, inkább talán fordítva kellett volna.

cesc érezhetően jobban érzi magát az eredeti posztján, míg pedro is különösen agilis volt ma, azt hiszem, ez a tata féle rotáció egyébként tényleg jót tesz a csapatnak.

sok mindent egyébiránt most ezeken kívül nem lehet elmondani, az első félidőben rezgett néhány szituációban a léc, ha ott gólt kapunk, nem lett volna ilyen laza a végjáték, de a meccs összképét tekintve megérdemelt a sima győzelem is.

máskülönben még zárójelben annyit, hogy szerintem nagy hülyeség úgy kölcsönadni valakit egy ligabéli ellenfélnek, hogy nem rögzítik a szerződésben azt, hogy nem játszhat a kölcsönadó csapat ellen.
most konkrétan a mi tulajdonunkban lévő rafinha volt kénytelen a saját csapata ellen küzdeni.
szélsőséges esetben előfordulhatott volna az is, hogy az ő góljával vagy teszem azt gólpasszával rabol tőlünk pontot a celta, ergo annak a klubnak a bajnoki címe ellenében cselekedett, amelynek a tulajdonában áll.
nyilván annak a csapatnak a sikeréért tesz meg mindent, amelynek a mezét viseli, de ez akkor is marhaság, nem véletlen, hogy bevett szokás ezt beletenni a kölcsönszerződésekbe.

jöhet a katalán derbi, egy kipihent xavi-iniesta-neymar hármassal a fedélzeten. :wink:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.10.29. 21:52:34

Nagyon bírom a formát!! :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19555
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.10.29. 21:32:00

Busira én is nagyon kíváncsi vagyok, ha Xavi utódokról van szó, róla elszoktak feledkezni az emberek, pedig szerintem egyértelműen ő veheti majd át évek múlva a karmesteri pálcát.

Nehéz meccsre számítok, a Vigo egy mumus csapat, nagyon oda kell figyelni, s biztos hogy sokat kiivett mentálisa és fizikálisan is a Real elleni meccs a fiúkból, de be kell húzni ezt a mait, hajrá.
Kép
Kép
Kép
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2013.10.29. 21:20:55

Adrianora ráfért volna a pihenő..
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.10.29. 21:14:40

ez most nagyon érdekel, mert

- kíváncsi vagyok businak mennyire megy a xavi poszt
- cescnek szerintem ez a poszt, iniesta posztja megy a legjobban
- pedro alul tudja-e múlni az eddigi teljesítményét, hogy már a félidőben jöjjön tello
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.29. 21:10:30

bence-barca írta:Barcelona line-up (official): Valdes - Alves Bartra Puyol Adriano - Cesc Busquets Song - Pedro Messi Alexis

Song-Bucka szűrőpáros. :o
Azért ez a védekezőstílus annyira nem tetszik.
Szerintem 4-3-3 lesz ez, és Busquets fog Xavi helyén játszani. :)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.29. 21:01:53

Barcelona line-up (official): Valdes - Alves Bartra Puyol Adriano - Cesc Busquets Song - Pedro Messi Alexis

Song-Bucka szűrőpáros. :o
Azért ez a védekezőstílus annyira nem tetszik.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.10.29. 11:46:09

shutterisland írta:arra azért kíváncsi leszek, hogy roberto vagy cuenca kap e legalább minimális epizódszerepet a spanyol kupán kívül.
afellayt meg sem említem. :)
Pep idejében sokszor jól működött a Cuenca Tello páros a széleken. Én újra kipróbálnám, mert volt lendület, cselek, beadások. Alexis, Pedro sokszor csak visszafelé passzolgat.
Robertot is játszatni kéne, mert nem kap soha lehetőséget, ki tudja mit tud a srác. Én azt várnám tőle, hogy végre a középpálya is szerezzen gólt, mert Iniestáék tényleg szökőévenként rúgnak egyet egyet. Olyanra játékra gondolok, mint az Arsenalban Ramsey.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.28. 21:36:23

arra azért kíváncsi leszek, hogy roberto vagy cuenca kap e legalább minimális epizódszerepet a spanyol kupán kívül.
afellayt meg sem említem. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.28. 21:18:49

bence-barca írta:
visca el barca írta:annak ellenére h nem vagyok tul nagy hive a rotacionak, neymart én is kihagynám, akárcsak buszkeccet meg iniestat/xavit. és akkor hátul mehet puyol/mach,bartra, előttük fabre, xavi/ini, song, elől meg messi és AS mellett pedro vagy tello fiucska. aztán ha baj van, akkor a 60. percben jöhet az erősítés
Múltkor még azt írtad nem kéne túl sokat rotálni, erre most azon kívül, h Pique adott kihagynád Neymart, Busquetset, Init/Xavit, sőt még akár Masch helyére is mehetne Puyol. :D
igen, azokat kihagynám akik kicsit fasultabbnak tunnek az utóbbi időkben. buszkeccet meg azért, mert ő talán még nem is pihent
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.28. 20:42:54

remélem rafinha nem játszhat ellenünk, sose jó érzés, hogy a mi csapatunk játékosa küzd ellenünk, nem beszélve arról, hogy alapember a celtában, szóval jól is jönne, ha a kölcsönszerződés tartalmazná azt, hogy nem léphet pályára.

egyébként neymarnak én is adnék egy kis pihenőt, illetőleg mehetne song és cesc is a középpályára.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.28. 18:24:47

Kell a rotáció. Hátul Piqué mellett most Masch is pihenhetne, a Bartra-Puyi kettősnek meg kell oldani a dolgokat. Középen nálam sem kezdene Busi, De Xavinak adnék még mellette pihenőt. Ini mellé pedig Cesc és Song társulhatna. Messi-Alexis-Tello hármassal lehetne kezdeni elöl. Most nagyon kell figyelni, ezeken a derbken lehet megerősíteni a 6 pont fórt a madrid előtt. Nem lesz könnyű derbi, de behúzzuk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.28. 17:26:30

visca el barca írta:annak ellenére h nem vagyok tul nagy hive a rotacionak, neymart én is kihagynám, akárcsak buszkeccet meg iniestat/xavit. és akkor hátul mehet puyol/mach,bartra, előttük fabre, xavi/ini, song, elől meg messi és AS mellett pedro vagy tello fiucska. aztán ha baj van, akkor a 60. percben jöhet az erősítés
Múltkor még azt írtad nem kéne túl sokat rotálni, erre most azon kívül, h Pique adott kihagynád Neymart, Busquetset, Init/Xavit, sőt még akár Masch helyére is mehetne Puyol. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.28. 16:19:28

annak ellenére h nem vagyok tul nagy hive a rotacionak, neymart én is kihagynám, akárcsak buszkeccet meg iniestat/xavit. és akkor hátul mehet puyol/mach,bartra, előttük fabre, xavi/ini, song, elől meg messi és AS mellett pedro vagy tello fiucska. aztán ha baj van, akkor a 60. percben jöhet az erősítés
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.28. 15:53:22

A Clásico után már a következő bajnokira fókuszál a csapat, amely a Celta Vigo otthonában lesz holnap este tíztől.

Piqué ezúttal pihenőt kap, a többiek bekerültek a keretbe.

Valdés, Pinto, Montoya, Fàbregas, Puyol, Xavi, Pedro, Iniesta, Alexis, Messi, Neymar, Mascherano, Bartra, Busquets, Song, Tello, Adriano, Dani Alves, Sergi Roberto.

A Celta hétvégén 5-0-ra verte a Málagát, úgyhogy nagyon vigyázni kell velük, ezzel együtt a rotációra szükség lesz ezúttal is - Neymart és Busquetset mindenképpen pihentetném, de akár Montoya is beugorhat valamelyik szélsőhátvédünk helyére.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.28. 11:54:44

Barcaman1993 írta: Messi idén először játszott szélen. 1-2 meccs erejéig lehet értelme kitolni, de középen egyértelműen hatékonyabb. Másrészt nem hiszem, hogy ő belemenne abba, hogy szélen legyen. Alexist meg felejtsük már a középcsatár posztján! Ne vedd magadra, mert ezt már jó pár embertől hallottam, de nem értem milyen tapasztalat miatt kéne ott játszania? Az első szezonjában is a szélen tündökölt és most is azt teszi. Teljesen értelmetlen bevinni középre. Ha meg hosszútávon vmi "csoda" folytán mégis Messi szélsőt játszana, akkor tényleg el kéne egy középcsatár (Lewandovski?). De mondom, sztem már a Celta ellen mindenki visszakerül majd a helyére.
Tündökölt a szélen? Szerintem ez kicsit erős, idén jól megy neki, az tény. Amiatt lenne érdemes megpróbálni, mert a komoly csapatok már megtanultak ellenünk védekezni. Ha Messi középen van, akkor adja magát a helyzet, hogy betömörüljenek, ezt ragyogóan meg is teszik, aztán látjuk, hogy mennyi lehetőségünk szokott lenni olyankor komoly meccseken, lásd Milan, tavalyi klasszikusok...Igen, az volt a fő szempont a Guardiola-féle koncepció megfogalmazáskor, hogy Messi hol a leghatékonyabb, csak azóta eltelt pár év, és az akkor hatalmas újítás már minden ellenfél számára egyértelmű és kiszámítható. Jobb napjukon kisebb csapatok is levédekezik és szenvedünk, a BL-ben meg láttuk, hogy mi volt tavaly. Ha azt vesszük hatékonyságnak, hogy gyengébb ellenfél nem tud vele mit kezdeni és mesterhármasokat lő, akkor igen, értelmetlen kitenni szélre, csak akkor nézzük meg azt is, hogy mikor játszottunk komoly meccsen jól ebben a felállásban. Nem mellesleg Neymar hatékonyságát is jelentősen befolyásolja, hogy Messi középről indulva tolja a bal lába felé és ott van a balon egy halom ember. Persze, ha olyanokat is figyelembe kell venni, hogy neki nincs kedve szélen játszani, esetleg visszalépni védekezni, akkor nincs miről beszélni.

Nem azt mondom, hogy biztosan bejönne a dolog, csak azt nem értem, hogy miért lenne hülyeség próbálkozni vele, amikor egyértelmű, hogy nem olyan hatékonyságú már a játékunk Messivel, mint hamis 9es. Egyébként meg ahhoz, hogy anno így űrfocit játszunk kellett egy Guardiola is, aki már nincs. Az fel sem merül, hogy egy másik edző, adott esetben Tata nem tudja úgy kiaknázni ezt? Ez Pep rendszere, mással nem működhet úgy.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.10.28. 10:13:22

Zozzy 5 írta:Messi szélre való kitolása szerintem bejött, a középső embernek és a balon Neymarnak is sokkal több területe van, mivel félnek az argentintől. Én úgy gondolom, hogy az a szerkezet, amiben Messire, mint hamis kilencesre van építve a támadójáték 90%-a, kezd elévülni és igenis váltani kell. Lehet, hogy nem fog 50 gólt lőni szélen, de varázsolni ugyan úgy tud ott is, és cserébe lehet, hogy végre valahára lenne Sancheznek posztja középen. Feltéve, ha Fabregast elfelejtjük ott, aki teljesen használhatatlan, és ő is, mi is szenvedünk, ha ott játszik. Télen mindenképp hoznék egy klasszikus centert.
Messi idén először játszott szélen. 1-2 meccs erejéig lehet értelme kitolni, de középen egyértelműen hatékonyabb. Másrészt nem hiszem, hogy ő belemenne abba, hogy szélen legyen. Alexist meg felejtsük már a középcsatár posztján! Ne vedd magadra, mert ezt már jó pár embertől hallottam, de nem értem milyen tapasztalat miatt kéne ott játszania? Az első szezonjában is a szélen tündökölt és most is azt teszi. Teljesen értelmetlen bevinni középre. Ha meg hosszútávon vmi "csoda" folytán mégis Messi szélsőt játszana, akkor tényleg el kéne egy középcsatár (Lewandovski?). De mondom, sztem már a Celta ellen mindenki visszakerül majd a helyére.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.28. 09:40:09

Messi szélre való kitolása szerintem bejött, a középső embernek és a balon Neymarnak is sokkal több területe van, mivel félnek az argentintől. Én úgy gondolom, hogy az a szerkezet, amiben Messire, mint hamis kilencesre van építve a támadójáték 90%-a, kezd elévülni és igenis váltani kell. Lehet, hogy nem fog 50 gólt lőni szélen, de varázsolni ugyan úgy tud ott is, és cserébe lehet, hogy végre valahára lenne Sancheznek posztja középen. Feltéve, ha Fabregast elfelejtjük ott, aki teljesen használhatatlan, és ő is, mi is szenvedünk, ha ott játszik. Télen mindenképp hoznék egy klasszikus centert.

A játékunk tudatosan alakul át Martinoval, ami hosszú távon kifizetődő lehet, de még ettől messze vagyunk. Próbálja ötvözni a barca stílust a saját elképzelésivel, de ez még nem állt össze egy stabil játékrendszerré, inkább két külön, önmagában hiányos játékunk van. Az szerintem jó, hogy nem a labdát akarjuk birtokolni 80%ban, akármi történik, hanem a meccset a játék alakulásához igazodva.
Viszont az látszik, hogy különösen a középpálya nincs ahhoz hozzászokva, hogy átadjuk a területet és az ellenfél levédekezése rájuk plusz a védelemre van bízva, mivel a felső emberek maradnak fent annak érdekében, hogy kontránál legyen kit leindítani. Mivel kevesebben vagyunk hátul, mint a Pep-érában (ahol szinte futsalt játszva mindenki visszaállt a saját térfelére védekezésnél), ezért több területet kevesebb embernek kell levédekezni, a középpályásaink távolabb vannak egymástól és ebből kifolyólag nehezebb is kis passzokkal kihozni a labdát, ha megszerezzük. Nem véletlen adnak el több labdát sok esetben a klasszis játékmesterek. Benzema lövése tökéletes szemléltetése volt annak, hogy elég idegen még nekünk ez a játékfelfogás, ahol Pique szobrozásán kívül senki nem akadályozta a franciát. A védelmünkön is nagyobb nyomás van, ami azért kockázatos, de szerencsére szombaton egy klasszis Valdes-sel a kapuban viszonylag jól megoldották.
Szóval látszik, hogy mit szeretne az edzőnk, csak ezt még össze kell gyúrni, mert egyelőre egyáltalán nem egységes, a régi rendszerről váltunk hirtelen át akár meccsenként többször is ívelgetésekre, ami látszik, hogy Iniestának, Xavinak, Busquetsnek és Messinek is szokatlan. Ezzel együtt az irány biztató.

A Real-ról meg annyit, hogy Ancelotti váratlan analfabetizmusról tett tanúbizonyságot, nem is értettem miért gondolta, hogy majd kontrákkal vernek meg, miközben az utóbbi Classicokon mindig azért voltak eredményesek, mert letámadtak és próbáltak dominálni (ahogy szombaton a második félidőben). Bele lehet kötni a bírói ténykedésbe, de ha madridék elhiszik, hogy amúgy nem voltak rosszak, csak a fránya spori, akkor nagy bajok lesznek, mert a csapatépítésbe még tőlünk is jóval le vannak maradva.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.10.28. 08:12:26

defender3 írta:Ami még szerintem negatívum a meccsel kapcsolatban az az, hogy Alves oldalán ment kb. minden Real támadás és az ő oldalán idult C. a gól előtt is. Jobb lett volna ha megmondják neki, hogy védekezni is kéne vagy Montoyát behozni a végére Alvest meg felküldeni szélsőnek.
Nem számoltam hányszor, de jópár alkalommal megakadályozhattuk volna a kapott gólunkat. Csak egy fault kell és ennyi. Mi viszont ezt nem tesszük meg. Egyszerű taktikai szabálytalanságok, ezekre nagyon nagy szükség van az ilyen meccseken. Azt hiszem a meccs végén belefért volna még vkinek 1 sárga (Song?), hogy elkerüljük azt a gólt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.10.27. 19:52:28

Megérdemelten nyertünk. Bár nem a legjobb volt a kiinduló felállás, fel lehetett fedezni valamiféle taktikát, a cserék is tudatosak voltak.
Pár dolog amin javítani kell, szerintem.
1. Fabregas nem középcsatár, ha nincs hely számára a középpályán, akkor ne játsszon.
2. Messi magához képest gyengén teljesített, nem találta a helyét hiszen ott Fabregas volt.
3. Iniesta rengeteg labdát eladott a középpályán, amiből gólokat kaphattunk volna.
4. Alexis jó csere, de egyelőre semmi több. A gólja még nem győzött meg arról, hogy Barcelona szintű támadó. Ha majd nem minden tizedik helyzetéből lesz gól, hanem minden másodikból!
5. Kár a végén az elkerülhető gólért. Csináltunk egy szorosnak tűnő meccset, pedig nem volt az.
Válasz küldése