Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.10.01. 11:25:42

[quote="Yaya(07-10)"]Montoya vs Ronaldo? elég hülye ötletnek tűnik. ALves eddig mindig semlegesítette. /quote]

Láthattuk a szuperkupa visszavágón,hogy mennyire alkalmas Montoya,Ronaldo semlegesítésére,úgy etette őt a portugál,ahogy nem szégyellte,nagyon megalázta többször is a szélen,ki akarja ezt végig nézni újra???? igenis Alvesnek kell kezdenie.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2012.10.01. 11:14:57

Montoya vs Ronaldo? elég hülye ötletnek tűnik. ALves eddig mindig semlegesítette. Alba szerintem jobb, mint Adriano, bár a brazil bombáira idén lehet számítani. Sergio-Song középpálya valószínűleg kelleni fog, így Iniestát nyomnám fel a bal szélre, pedro pedig kezdhet a jobb oldalon. mondjuk Fabregast nem szívesen ültetném padra a sevillai meccs után.
soprano_p
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:35:30

2012.10.01. 10:11:37

Én örülök ha nekünk tévednek és elfogadom ha ellenünk. Bírók is emberek / szurkolók :)

Pl. sima kezezés volt a barca 2. vagy 3. gólja előtt, de nem fújta le PONT.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.10.01. 08:23:31

Rivaldo11 írta:Tavaly nem láttam olyan sok írást itt, hogy mekkora csalók a játékvezetők...csak éppen kb 10-12 pontot vettek el tőlünk. Ez van. Most meg ez. A madridistákat meg megértem. Azt hitték, pontokat vesztünk, beleélték magukat..erre nem.
Nekik kéne amúgy a legnagyobb csendben lenniük.
..tegnap már jött is a válasz: a Madrid (szerintem) egy erősen vitatható tizeneggyest kapott, utána kezdtek megukhoz térni... szóval az örök igazság: a bíró egyelőre része a játéknak, mikor kit fogsz ki...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.09.30. 22:12:38

Puyol, Ini, Adriano visszatérhet.
Viszont Thiago KO két hónapra. [auto_cenzúra].

Én a Real ellen KB így állnék fel:

Alves /Montoya- Puyol-Mascherano-Adriano
Busi- Song
Messi- Xavi - Iniesta
Villa


Szerintem egy ilyen felállással meg lehetne fogni a kontráikat.
Alves mostanság eléggé rossz formában játszik. Ezért írtam, h Montoya lehetőséget kaphatna talán. Mikor beszállt, elég jól teljesített.

A 4-3-3 is már eléggé kiismert, és a felállással is lehet változtatni, alkalmazkodni az ellenfélhez. Akár egy 4-4-2 is lehet. Úgyis a középpályánk az erős, és a Realt ott kell igazán megfogni.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.09.30. 16:11:10

engem sem érdekel különösebben, h milyen módon esett le a meccs, inkább amiatt örülök, h égtünk 2vel, a végére mégis odaértünk. nyilván ha másnak szurkolnék 50000 lenne a vérnyomásom, de barca szurkolóként engedtessék már meg ennyi szubjektivitás!
PUYOL-XAVI-INIESTA
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.09.30. 15:45:38

De ne Pep tavalyi Barca-ja legyen a mérce, mert az volt a leggyengébb, hanem mondjuk az első és a 3. év, amikor a legjobb volt. Az várható volt, hogy egy tavalyi nagy kupa nélküli idény után erre a szezonra visszatér a sikeréhség és extra motiváció lesz. Egyelőre nagy pozitívum, hogy a csapat tud küzdeni és főleg tud ritmust váltani. Pep-nél ez már nem ment, ott már "csak" tettük a dolgunkat, de ha hátrányban voltunk akkor inkább csak görcsöltünk, idén viszont jár a labda........ Valamikor meddőnek tűnik ez a játék is, de idővel felőrli az ellenfelet erőnlétileg és fejben is, aztán a végén jönnek az egyéni hibák, vagy csapat szinten eltolódások, távoli lövésekre nem érnek oda....... Nem véletlen, hogy idén eddig 5 meccset (Getafe, Osasuna, Granada, Szpartak, Sevilla + a Real ellen is megvolt az esély) is a végén forditottunk a javunkra, Tito valami brutál erőnlétet csinált, minden alkalommal rá tudunk tenni egy lapáttal amikor az ellenfél már fárad és rendre meg is van az eredménye. Szerintem emiatt a kemény alapozás miatt nem az igazi a játék most még, de majd ez is fel fog javulni.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2012.09.30. 13:40:31

Végül sikerült fordítani, de még egyszer mondom, ahogy néhányan előttem is szóltak, Titó Barcája játékban (még) elmarad a Pep féle tímtől.




Játékban lehet, de eredményességben egyelőre jobb szerintem. Most hozunk olyan meccseket, amelyeket tavaly simán buktunk (helyenként jobb játékkal is).
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.09.30. 13:22:32

VillaFCB írta:
socio66 írta:
VillaFCB írta:
rendben, akkor maradj meg egy egysejtű szintjén, aki habzó szájjal veri az asztalt, amikor a madridot segítik, aztán amikor a te csapatod kapja meg ugyanazt, az természetes, sőt ha valaki megemlíti, az takarodjon.
ez aztán felfogás.
mindegy, páran azért egyetértettek, ennek örülök.
Mégegyszer: Ha a Madridot segítik bosszankodok de nem verem az asztalt nem ordibálok, nem megyek egy fórumra sem szidni a bírót sem a Madridot. Inkább megtartom magamnak. Azonban a tegnapi meccsünkön, elismerem hogy volt egy kis hátszelünk de attól még örülök a győzelemnek. Inkább a te felfogásodat nem értem, de azt hiszem ezzel sokan mások is így vannak.
Egyetértek veled! A tavalyi évben, aki Madrid meccset látott, tucatszámra láthatott hasonló előnyt, "tévedést". Biztosan volt, aki tüzet okádott a Barca szurkolók részéről, én magam sem tartoztam közéjük, inkább azt láttam meg, nálunk mi volt a rossz, hogyan buktuk miatta a bajnokságot. Aki valaha, focizott, tagja volt szurkolói csoportnak, az ilyen bugyutaságokat nem is írna erre a fórumra.

Ne várja már senki, hogy ugyanazzal a stílusú játékkal verjük a világot, mint a Pep éra kezdetén. Azt már kiismerték, nem vezet hosszútávon sehová. Nekem nagyon tetszik ez a rakkolós játékkal való ötvözés, sokkal szimpatikusabbak a cserék is, mint Pep idejében. Mellesleg jóval hatékonyabbak a játékot nézve.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.30. 13:16:53

Tavaly nem láttam olyan sok írást itt, hogy mekkora csalók a játékvezetők...csak éppen kb 10-12 pontot vettek el tőlünk. Ez van. Most meg ez. A madridistákat meg megértem. Azt hitték, pontokat vesztünk, beleélték magukat..erre nem.
Nekik kéne amúgy a legnagyobb csendben lenniük.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.30. 12:55:08

nyilatkozatokra mikor lehet számítani? ugy tudom meccsek utáni másnap mindjárt jön valami kis összegző, amibe a meccs utáni nyilatkozatok vannak benne.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
VillaFCB
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.08.14. 20:41:36

2012.09.30. 12:36:46

socio66 írta:
VillaFCB írta:
rendben, akkor maradj meg egy egysejtű szintjén, aki habzó szájjal veri az asztalt, amikor a madridot segítik, aztán amikor a te csapatod kapja meg ugyanazt, az természetes, sőt ha valaki megemlíti, az takarodjon.
ez aztán felfogás.
mindegy, páran azért egyetértettek, ennek örülök.
Mégegyszer: Ha a Madridot segítik bosszankodok de nem verem az asztalt nem ordibálok, nem megyek egy fórumra sem szidni a bírót sem a Madridot. Inkább megtartom magamnak. Azonban a tegnapi meccsünkön, elismerem hogy volt egy kis hátszelünk de attól még örülök a győzelemnek. Inkább a te felfogásodat nem értem, de azt hiszem ezzel sokan mások is így vannak.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.09.30. 12:24:31

a kiállítás: az dupla sárga volt és a (laza)fejelés igenis egy sárgát "megért"
én úgy emlékszem, hogy azonnali piros volt.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.09.30. 12:17:39

Lenyűgöző, hogy a csapat mennyire tud harapni! A Tito-vezette csapat mintha harcosabb lenne, legalábbis az eddigi mérkőzések alapján.

Mindkét gólunk eladott labda eredménye volt. Az első viszonylag egyértelmű helyzet volt, ráadásul Song későn tudott visszaérni, ami a védelem eltolódását okozta. Esetleg Dani kicsit jobban megijeszthette volna Trochowski-t.
A második bekapott gólunknál furcsa, mennyire ellentmondást nem tűrően csak Busquets-t hibáztatjátok (egy-két fórumozó szerint rosszul is játszott egész meccsen - WTF?!). Javaslom, nézzétek újra a felvételeket, és Messi mozgását a passz előtt! Ha Messi jobban csipkedi magát, és nem totyog (ellentétben a sevillai játékossal, aki rendesen futott, ráadásul 4-5 méter hátrányból indult Messi-hez képest!!!), akkor nincs eladott labda. Ez nem menti fel Busquets-t, de számomra nem olyan egyértelmű, hogy ki hibázott: Messi is vastagon benne volt.

Bíró:
Azt kell mondanom, hogy az egyik legjobb bírói teljesítmény volt, amit láttam Spanyolországban.
1. Hiába esett el Sanchez 100-szor, nagyon helyesen nem fújta le a bíró - hiába esett el Negredo 100-szor, nagyon helyesen nem fújta le a bíró. Oda-vissza érvényesült az "angolos" elv. Végre nem egy tipikus, szétfújt spanyolos meccset láttunk, hanem sokkal folyamatosabb játék volt.
2. A nem szándékos kezezést nem fújta le, egyik oldalon sem. Nálunk ez éppen egy gólt jelentett. Nehogy már elnézést kérjünk emiatt! Téma ejtve.
3. A fejelési szándékot büntette. Lehet, hogy szigorú volt, de a helyében én is ezt tettem volna. Nem focipályára való. Szerencse, hogy Fabregas arcához csak éppen ért hozzá, és nem nyomta telibe mondjuk az orrát. Rettentően utálom az ilyen suttyó fejelési manővereket, ez full piros lap. Nem kell ahhoz eltörni a másik orrát vagy arccsontját.

Bocsánat, de pozőrnek hívom azokat az embereket, akik előadják, hogy csak a bírónak köszönhetjük a győzelmet. Nem tudom, kinek akarnak megfelelni, de nem kell elnézést kérni azért, mert a tesiből felmentett kommentátor sosem focizott életében és ezért butaságokat beszél.

A Sevilla tegnap nem érdemelt pontot. Volt 3 kontratámadásuk 90 perc alatt. Akkor már a Madrid 30 jó perce a 180perces Szuperkupán is sokkal jogosabb.
Mi fociztunk, akartunk focizni, és ennek meg is lett az eredménye. Gratulálok a csapatnak!
Avatar
Alex11
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.08.28. 22:49:51

2012.09.30. 12:09:21

Nekem személy szerint tetszett a meccs. Szerintem Song jól játszott annak ellenére, hogy azért ő nem egy középhátvéd és voltak érdekes kirohanásai. A második sevillai gólban ő is hibázott, de sok jó megoldása volt védekezésben és jól passzolt a közelében lévő társainak. Dani Alves játéka viszont tegnap nagyon gyenge volt és az első gólt az ő nyakába varrnám, mert ilyen impotens módon nem lehet védekezni. Fabregas két góljának örültem, de az első félidőben ő is csak szenvedett a csapattal együtt. Alexis gyenge volt, de Pedro is csak közepeset nyújtott. A bíró meg egyszerűen Angliában érezte magát vagy egy NFL meccsen és semmit nem akart lefújni, amíg vér nem folyik. Sajnos a bajnokság látja kárát az ilyen gyenge bíróknak. Az első félidei játék után féltem, hogy zakó lesz, de a másodikban már összeszedettebb volt a csapat játéka és szó szerint megküzdöttek a győzelemért. A Sevilla egy nagyon küzdős csapat, ezért is nehéz őket megverni, de sikerült. Nem tagadom volt benne bírói segítség is, mert egyenlő létszám mellett nem biztos hogy összejött volna. A végére elfáradtak és a jó cseréknek köszönhetően - különösen Villa és Tello - sikerült hozni a rangadót, ami sokat számíthat még a bajnokság végelszámolásakor.

Forca BARCA! 8)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.30. 12:03:21

nzxtpo írta:A második gólt meg nem is kell részleteznem, Busquets eladta, Song meg félt odatenni magát, mindketten ludasok, de Busi szerintem jobban benne volt.
song pont annyit lökött rajta amennyit kellett. most visszanéztem, a 16-os előtt történt az eset. ha jobban megborítja simán benne van h kiállítják, vagy a vakegér befújja büntetőnek.

én nem foglalkozom a jatekvezetessel, nem szokásom, de szemmel láthatóan rettenteon gyenge az egész játékvezetői kar. néha félszemmel szoktam nézni a többi spanyol bajnokit is, megnyugtatok mindenkit, h egy mallorca-sociedad meccsen is vannak olyan fújások h az ember csak szörnyülködik. és érdekes, olyankor a sok madridista nem jelenik meg, és nem bírózik :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.30. 11:23:50

Hát ez hihetetlen. :lol:

15 percet nem láttam a meccsből, erre lemaradok 4 gólról. :roll: Hát nem bánom, elég üdvözítő volt erre kelni. :) Nem hittem volna, hogy összejön a fordítás, de lám sikerült!
A bíró szerintem is elég gáz volt. Ide-oda is tévedett... A játék képével egyeltalán nem vagyok megelégedve, és aggodalomra ad okot a hátsó alakzatunk. :roll: Alves mégis mit gondolot Trochowski lövésénél? Miért nem nyújtotta legalább ki a lábát? Ildomos lett volna azért belelépni a lövésbe, Ő meg inkább mint egy balerina, visszahúzta a lábát. :twisted:
2. gólnál elbohóckodta Busquets a labdát.. :roll: (hozzáteszem, hogy gyakorlatilag meg tudom számolni az egy kezemen hányszor adta el a zsugát, mégis gól lett belőle).
Cserék rendben voltak, kb. én is ezeket húztam volna meg. Sanchez játéka..pff... Az ember mintha nem tudna focizni, csetlik-botlik. Pedig szerintem egy kiváló játékos. :roll: Pedro súlytalan, Messi próbálkozik, de nem akaródzik neki formába jönni. Xavi a szokásos, hátsó alakzatunk meg kicsit vicces. Song nekem nagyon idegen ott hátul, és ez meg is látszik a teljesítményén is.
Végül sikerült fordítani, de még egyszer mondom, ahogy néhányan előttem is szóltak, Titó Barcája játékban (még) elmarad a Pep féle tímtől.
Minden esetre, ha ilyen játékkal is bajnokok leszünk, és a BL-ben is menetelünk legalább az elődöntőig, akkor egy szavam sem lehet.
De azért ettől több kell, remélem hogy ez csak a formaidőzítés miatt van így, és nemsokára eléri a gárda a teljesítményének a csúcsát!

Visca el Barca!
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.09.30. 11:21:46

Hogy hányféleképpen lehet magyarázni azt, hogy két döntő bírói hiba segített minket a győzelemhez...komolyan nem értem :D Aki meg szóvá teszi, az meg fotelszurkoló, meg minden :D Mindig elgondolkodom, hogy ezt a fórumot is már minek olvasom...
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2012.09.30. 11:14:59

Azt szokták mondani, hogy bátraké a szerencse. Ezek szerint tegnap nagyon bátrak voltunk.
Mindenekelőtt azzal kezdeném, hogy ezt a játékvezetőt a megyei osztályokba se hívnám el, nemhogy a spanyol első osztályba. Nem tudta, hogyan fogja meg a meccset szavakkal, és azt sem tudta, hogy mikor kell egy sárgát adni valamelyik szabálytalankodónak a többi szabálytalanság megelőzése érdekében. "Amit a foci elvesz azt vissza is adja" mondta Nyilasi évekkel ezelőtt ha jól emlékszem, hát ezen kétféleképpen is elgondolkodhatunk. Az egyik az, hogy talán a harmadik nyögvenyelős meccsünk amit az utolsó percekben sikerült hoznunk. Tehát ami most összejön az lehet, hogy később nem fog, de ez legyen a jövő zenéje. Ami nagy változás, hogy ezeket a nehéz meccseket tudjuk hozni, tavaly viszont az ilyen meccseken buktunk sokat.
A másik értelemben pedig a meccsen sok apró (és nem apró) szabálytalanságot nem fújt be a bíró, és ezt úgy "adta" vissza, hogy nem vette észre Thiago kezezését.
DE! A Sevilla a meccs előtt 5 mérkőzésen 2 gólt kapott összesen, mi rúgtunk nekik hármat, ez nagyon is magáért beszél. A játékunk azért nem volt lehengerlő, mert kaptunk a 25. percben egy gólt, és jól láthatóan nagyon rendezetten, területet nem hagyva visszaálltak a saját térfelükre, és főleg a kontrákra építettek. Ember legyen a talpán aki meg tudja állítani a futóbolond Navas-t(sajnos nekünk sokszor nem is sikerült). Ilyen beállt védekezés mellett látszott, hogy nem kétségbe esetten körülpasszoljuk a tizenhatost, aztán lesz ami lesz, hanem nagyon aktívak voltak a szélsők akik folyamatosan futottak keresztbe, vagy éppen előre. Ez kétségkívül Tito munkája, egy ilyen felállt védekezéssel szemben vagy átlövéssel vagy nagyon sok labda nélküli mozgással lehet eredményesnek lenni. Az átlövéseket éppen ezért nagyon hiányoltam, pedig láthattuk az utóbbi években, ha Alves egyszer eltalálja a labdát bődületes gólokat tud lőni, Xavi rúgótechnikájára sem lehet panasz, nem is értem miért nem próbálkoztunk.
Viszont valami hiányzik ebből a csapatból, amit Pep idején nagyon szerettem, és idén csak a sima meccseken látom, ha látom. Felment a csapat gurigázott, jól érezte magát, felszabadult volt. Nem úgy mentünk fel a pályára, hogy akkor most mindenképpen nyerünk, hanem úgy, hogy játszunk egy jót, jól érezzük magunkat és majd jön az eredmény is. Messi egy-két meccs óta olyan, mintha kicserélték volna, felmegy és becsületesen küzd, de valami hiányzik (legalábbis nekem), valami ami miatt megszerettem. Ez nagyrészt az egész csapatra jellemző.
Valaki írta itt előttem, de lehet, hogy egy másik topikba, hogy Song-ot elkapta a VKP érzés, és megindult előre. Ez akkor lenne elfogadható, ha valaki visszazárna mögé, de nem tettük(most arra gondolok amikor a félpálya közepén, vagy még távolabb a kaputól az olyan labdákra elkezdett futni, amiket nem birtokolt senki, de rendre elvesztette a futóversenyt.)
Remélem Piqué és Puyol minél előbb visszatér, mert nagyon látszik, hogy Songnak nem ez a posztja. Ennek ellenére valami miatt szimpatikus a srác.
Nem értettem miért nem cserélt előbb Tito, de nem szándékozom kritizálni, mivel az eredmények eddig őt igazolják.
Az első gólnál Alves nem is tudom mit csinált, szöget nem zárt, a labdás emberre nem próbált rámenni, csak hátratett kezekkel állt, és nézte ahogy elgúrítják a hosszú alsóba. Vagy zárta volna a szöget normálisan, vagy csúszott volna oda, vagy elveszi a labdát, vagy elhúzza mellette a támadó, de ott volt mellette 2 méterre Song is, ha eltolja a labdát a támadó még lett volna ideje odaérni Alexnek...
A második gólt meg nem is kell részleteznem, Busquets eladta, Song meg félt odatenni magát, mindketten ludasok, de Busi szerintem jobban benne volt.
Pedro robotol, mint mindig, egyedül a gólt hiányolom, de azt nagyon, a tegnapi mezőnyből szerintem kiemelkedett, viszont Alexis is robotol, úgy ahogy kell, de belőle hiányzik nekem valami. Talán az a lendület ami Pedroba megvan. Lehet azért, mert Pedro sokszor vissza lép pár méterrel elkérni a labdát, és nagyobb lendülettel vezetheti rá a védőre a labdát. Azt mondta a kommentátor, hogy Tello már felülmúlta Alexist, becserélése után 5-10 perccel, hát valahogy nem így éreztem. Neki sem ültek a cselei, ahogy Alexisnek sem, amikor kipasszoltuk a labdát neki, akkor már fogtam a fejem, hogy "jajj megint mi lesz itt", de aztán valami megváltozott, és vissza kell még néznem a felvételt, hogy megfogalmazódjon bennem, hogy mi is volt az a valami. DE! Egyenlőre nem tud kilépni az ígéretes tehetség kategóriából, és nem is látom a fényt az alagút végén. Kisebb csapatok ellen jó, a rotáció miatt, de egy Real szintű top csapat ellen, mennyit tud villantani akkor, ha nem tudja kihasználni gyorsaságát? Hétről-hétre fejlődik ez világos, de nagyobb mértékű fejlődést várok el tőle. Lehet, hogyha Cuenca visszatér és ketten versenyhelyzetbe kerülnek egymással, akkor az nem visszafogja a teljesítményüket, hanem egymást hergelve teszik fel a lécet meccsről-meccsre amit felváltva ugranak át. De ez is a jövő zenéje...
Cesc, valaki odamehetett elé a meccs előtt és azt mondhatta neki:
-Figyelj barátom, látod azt a golyót, aminek pipa van a tetején?
-Látom.
-És azt a fehér négyzetet?
-Azt is.
-Na azt a golyót abba a fehér négyzetbe kell bejuttatni.
Vagy lehet, hogy megnézte a tavalyi meccseit amiken gyártotta a gólokat, de tetszett, hogy vállára tudta venni a csapatot, habár a két gól nélkül is szerintem egy félfokkal jobb volt idei teljesítményéhez képest. Javuló tendenciát mutat be, reméljük ezt a tendenciát gólok és gólpasszok is kísérik a továbbiakban (is?). Az első gólnál nem "tutulygatta" a labdát, hanem úgy ahogy kell, a gyengébbik lábával bevarrta a sarokba. A jól védő kapusnak esélye sem volt.
Xavi keményen dolgozott, de a meccs bizonyos szakaszain ő is el-el tűnt. A támadásokat nem annyira lassította le, mint szokta, de újra meg kell néznem a meccset, hogy bővebb véleménnyel szolgáljak róla. Az átlövéseknél neki lehetne nagy szerepe, az EB-n nem egy távoli lövést láthattunk nála minden meccsen, akkor itt miért nem tudja? Persze azért, mert ott parancsba adták neki, hogy lőjön ha úgy érzi. De itt is "érezhetné úgy" néha-néha.
Többiek nem tűntek ki se negatív se pozitív irányban a csapatból, meg a csuklóm is fáj már a sok írástól, úgyhogy róluk majd legközelebb :)

A lényeg, hogy 6 meccsből hatot hoztunk, és ismét a Real-nak kell futni a mi eredményünk után, nem pedig fordítva. Ez rányomhatja a bélyegét, az amúgy is tavalyi formáját kereső csapatukra, de vannak olyan rutinosak, hogy megoldják a problémáikat, és kétség sem férhet hozzá, hogy idén is e két csapat között dől majd el az első két hely sorsa. Bár szurkolok neki, hogy egy-két csapat minden évben meg tudja szorongatni, őket. Így sokkal élvezetesebb bajnokságot nézhetnénk, bár így is izgalmas csak az izgalmak ketté vannak osztva(1-2. helyért és a 3-5. helyért...).

Az esti Real meccset személy szerint várom, hiszen ha X-el vagy kikap a Madrid, akkor nő az előny, viszont ha nyer a Madrid akkor bejön a tippmixem. :)

U.i.: Bocsi ha kicsit hosszú voltam.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nzxtpo 2012.09.30. 11:22:25-kor.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2012.09.30. 11:08:05

Alcantara írta:Én meg azok helyében szégyellem magam, akik itt mártírkodnak! Ezt a játékot nem hófehér glasszékesztyűben vívják!
Kanosszajárást ne mutassunk be, azért mert éppen most a bíró a javunkra tévedett?

Nem szurkolók vagytok, csak okoskodó fotelfocisták!
ÍGY VAN! Aki ezeknek a győzelmeknek nem tud örülni, az a sima győzelemnek is csak fele annyira örül mint "mi".. Kapjatok már észbe.. jó hogy nem már átmásztok fehérbe.. szánalmas fórumozókra bukkantam :roll:
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.09.30. 11:05:36

Én meg azok helyében szégyellem magam, akik itt mártírkodnak! Ezt a játékot nem hófehér glasszékesztyűben vívják!
Kanosszajárást ne mutassunk be, azért mert éppen most a bíró a javunkra tévedett?

Nem szurkolók vagytok, csak okoskodó fotelfocisták!
socio66

2012.09.30. 10:53:11

[quote="VillaFCB"][/quote]
rendben, akkor maradj meg egy egysejtű szintjén, aki habzó szájjal veri az asztalt, amikor a madridot segítik, aztán amikor a te csapatod kapja meg ugyanazt, az természetes, sőt ha valaki megemlíti, az takarodjon.
ez aztán felfogás.
mindegy, páran azért egyetértettek, ennek örülök.
Referee
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:28:01

2012.09.30. 10:52:17

Nem láttam a tegnapi meccset, visszanéztem vidin a kiállítást. Ez nem ért pirosat. A sevillás játékos és a Fabregas csak simán egymásnak "sétáltak". A legrosszabb volt pedig Busquets-et látni amint reklamálva rohan a a "lefejelt" Fabre felé. Egyet megtanultam. Ha Busq reklamál, nem történt semmi...:D
És ez csak az én véleményem, nem kell bekapni!!! :D :twisted:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.09.30. 10:41:49

Barcaman14 írta:Az eddigi játékunkat elnézve a Tito-érában, nem kis dolog, hogy még veretlenek vagyunk. Ezt a továbbra is remek csapatszellemnek és a küzdeni tudásunknak köszönhetjük. De ezen túl valami nem klappol úgy mint ahogy Pepnél volt. Sok hibával játszunk, rendkívül pontatlanok vagyunk, de szerintem mindenki látja, hogy valami nem az igazi.

Így pláne felértékelődik az idei teljesítményünk, de azért jó lenne ha visszatérnének az ellentmondást nem tűrő győzelmek és a jó játék is. Mert borítékolható, hogy ezzel a teljesítménnyel előbb utóbb bukni fogunk.

Ettől függetlenül 6-ból 6 megvan!

Visca el Barca :!:
Kiismerték a játékunkat, nem lehet évekig ugyanazzal a taktikával eredményesnek lenni (aztán nesze neked, a Barca erre azért rácáfolt :) ), Pep is azért pattant meg, mert nem tudott már mit hozzátenni. Elhiszem, hogy elfáradt, meg még amilyen indokokat mondott, de akkor felhozom Fergusont, hogy ő hogy bírja.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2012.09.30. 10:28:17

Ugyan már! Mi az hogy nem örültök a 3 pontnak? Az elmúlt szezonokban hány meccset nyert a madrid a bíró miatt? Hány meccsen szívott a Barca a spori miatt? Ez benne van a fociban! Mellesleg a játék képe alapján megérdemeltük a 3 pontot, jobbak voltunk mint a hazaiak!
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Válasz küldése