Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.08.27. 16:01:24

Roberto borítékolható volt, ahogy a végtelen kp is. Így hogy Baldé sincs még jobban meg lesz halva a széljátékunk, nehéz meccs lesz.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.08.27. 15:57:05

Ter Stegen; Sergi Roberto, Koundé, Christensen, Marcos Alonso; Oriol Romeu, Frenkie, Gavi, Gündogan; Lewandowski, Lamine Yamal.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.21. 23:39:49

Nagybarcelona írta:
2023.08.21. 16:56:58

Yamal helyzetènèl szerintem sután èrt bele a vèdő, Yamal szèpen belelèpett, szèpen is tekert, de azon kívül, hogy tisztán lőtte, nem volt sok esèly, hogy beakadjon.

Azzal sem èrtek egyet, akik szerint mindig is ezt a tiki-takát/pozíciós játèkot játszottuk. Messi utáni èrában szívesebben nèznèk Rijkaard/Van Gaal stílusú focit, ha már Barcaról van szó.
Ha nem laposan lövi el, hanem megemeli és feltekeri a felsőbe, a kapusnak nem sok esélye van. Lewandowskinak is volt egy nagy helyzete, amikor egy kipattanót nem bombázott be gyorsan, hanem átvette, tötymörgött, és megvárta, hogy blokkolják a lövést. Szabadrúgásból is volt rengeteg, ígéretes helyről. Az ilyen meccseket minimum három góllal hozni kell.

Én attól mászok a falra, amikor azt mondják, hogy nálunk sosem volt klasszikus vkp. A Barca történelme sokaknál Guardiolával kezdődik...

Én is szerettem a van gaalos és főleg a Rijkaard-féle csapatot. Szerintem a labdajáratásunk sebessége nincs meg a korábbi stílusokhoz. A középpályásaink többsége a lassú, komótos labdajáratáshoz elegendő. Romeuval szerintem stabilabbak lehetünk a komolyabb meccseken is, egy klasszikus vkp már nagyon kellett hosszú évek óta. Gündoganban látom azt jelenleg, hogy a Rijkaard-féle altatunk-altatunk-altatunk, majd hirtelen ritmust váltunk és kiugratunk játékra jó lehet, jók a belöbbölt labdái. Ilyenkor kellene egy Eto'o, aki nem szerencsétlenkedik, hanem átvétel nélkül bebombázza. De Gavival vagy de Jonggal a korábbi stílusok labdajáratásait nem fogjuk hozni. Előbbit már nem annyira ajnározzák, de én utóbbit sem szívlelem nagyon, nagyon sokat ül a labdán, az átvétel nélküli, villámgyors adogatásra teljesen alkalmatlan szerintem. Ennek a hiánya miatt vált kiszámíthatóvá és könnyen levédekezhetővé a játékunk, egyébként azzal a szintű tiki-takával ma sem tudna egy csapat sem mit kezdeni. Nekem a guardiolás tiki-takával sincs gondom, csak ma már nem azt játsszuk. Nem a tiki-taka vált szerintem elavulttá, hanem egyszerűen nem azt játsszuk, mert nem tuduk átvétel nélkül, gyorsan adogatni az ellenfelek orra előtt.

Egyértelmű, hogy nem mindig játszottunk guardiolás tiki-takát, szerintem most sem az a cél, mert nincsenek meg hozzá az embereink. Xavi meg sem kísérli feltámasztani. Kérdés, hogy akkor mit tudunk ehelyett. Szerintem az olyan figurákból kell több, mint amit Yamal helyzete előtt játszottunk ki. Ha egész meccsen át nem is tudjuk fenntartani ezt a pörgős adogatást, meccsenként 8-10 ilyen helyzetet ki kellene tudnunk alakítani.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.21. 16:56:58

gránit írta:
2023.08.21. 16:08:49
Lehet, hogy a Real Sociedadot meg a Sevillát, Betist, akik nem tolják be a buszt és nyíltabban játszanak, könnyebben megverjük, mint a 11 emberrel védekező kiscsapatokat, de egy Bayern meg egy Manchester United megint más dimenzió. Az ilyen meccseket, mint ez, ennyi helyzetből 3-4 góllal meg kell nyerni. Ez a helyzetkihasználás nem lesz elég nemzetközi szinten, de lehet addig fejlődni.
Nagyjából egyetèrtek. Xavi elmondása szerint 343-at játszat. A Cadiz szerintem nem húzódott be, a 16-os vonalán vèdekezett. Ezèrt jöttek a helyzetek. Nálam Yamal, Kounde ès Pedri helyzete sem volt egetrengető helyzet. Kellene ilyennek lenni vagy 5-6-nak a meccseken. Az tèny, hogy a játszóbb csapatok ellen van több helyzetünk, de szerintem ez kevès, főleg ha az ellenfèl is lőhetne minimum 1-2 gólt az ellentámadásokból, mint tegnap a Cadiz, vagy a BL-ben, ahol tavaly is nyeltük a gólokat. Yamal helyzetènèl szerintem sután èrt bele a vèdő, Yamal szèpen belelèpett, szèpen is tekert, de azon kívül, hogy tisztán lőtte, nem volt sok esèly, hogy beakadjon. Kounde kapásból lőtte, a kapus is közel volt. Pedri helyzetènèl szerencsènk volt, hogy begurult a kapus alatt, ès nem akadt el benne. Sok meccsen mèg ennyi helyzetünk sem adódik, cserèbe Stegen klasszisa kell, hogy a ziccereket megfogja. Szerintem ez így kevès lesz mèg a bajnokságban is. Persze a BL indulás meglesz, remèljük a BL 16 is, de semmilyen fejlődèst nem látok a csapaton. Egyèni megoldásokból származnak a góljaink, nem pedig több kialakított helyzetből (erre hozom fel a Girona pèldáját, ahol játszák a focit, a Barcahoz kèpest aprópènzből). Szerintem Lewa sem felejtett el focizni, de nem kap labdát. Túlságosan biztonsági játèkot játszunk.
Jelenleg 2 csatáros játèkot nem nagyon tudok elkèpzelni, mert Lewa mellett csak szèlsőink vannak. Szerintem a kp-ra is bőven elèg lenne egy
De Jong
Gündogan Pedri ès 3 támadó, jelenleg
Raphinha-Lewa-Fati, de egy bal szèlsőt hoznèk leghamarabb. Xavi úgy látszik legfőkèpp a 4 kp-ban gondolkodik, amit egy Bayern/City ellen mèg meg is èrtenèk. Számomra a jelenlegi játèkunk nèzhetetlen. Azzal sem èrtek egyet, akik szerint mindig is ezt a tiki-takát/pozíciós játèkot játszottuk. Messi utáni èrában szívesebben nèznèk Rijkaard/Van Gaal stílusú focit, ha már Barcaról van szó.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.21. 16:39:10

Nagybarcelona írta:
2023.08.20. 20:39:58
Valaki magyarázza már el, hogy minek a kiesőjelöltek ellen ez a 4 kp-s felállás? 1+2 támadó játèkossal támadgatunk.
Szvsz. Xavi úgy látja, hogy idén nincs sok gól a támadóink lábában, és így a bajnoki aranyat egy Simeone-féle 4-4-2-ben látja (akkor kevés legyen a kapott gól is), 1-0-kal, 2-0-kal hozogatva a meccseket (természetesen bűnrossz játékkal). Egy ideje az Atlético meccseire emlékeztet a játékunk.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.21. 16:08:49

Szerintem ez a meccs előrelépés volt az előző bajnokinkhoz képest. Sokkal több tiszta helyzetet tudtunk kidolgozni, viszont egy dolog a 82. percig nem változott, az volt az érzésem tegnap is, hogy támadunk, oké, de ki fog itt gólt szerezni? Ettől tartottam tavasz óta, hogy ha Lewandowski játékospályafutása kipukkad, ahogy tavaly Benzemáé, ami ebben a korban nem meglepő és már tavasszal is jócskán visszaesett a teljesítménye, akkor hogy pótoljuk a kieső gólokat? Kivel? Megint azt éreztem, mint a Getafe ellen, hogy hiányzik egy éles gólvágó. A 4-4-2-t sokan írtátok, szerintem nem az volt, Yamal szélső volt inkább, nem Lewandowski párja a darálóban (szerencsére, mert ott Yamalt megették volna, az ő szerepe más kell hogy legyen). Egy valódi 4-4-2-vel, akár Ferrannal, akár Fatival Lewy mellett lehet, hogy hatékonyabb lett volna, mert megint Lewandowski nyakán lógtak bent ketten-hárman.

A Getafe elleni meccsel ellentétben most voltak szép összjátékok, ahogy Bob_Marley említette, Yamal lövése előtt is szép adogatással ziláltuk szét az ellenfelet, Lewandowski meg jól osztogatta ki az üres embereknek, de a befejezések ahogy az övéi is, nem sikerültek. De voltak szép összjátékok, amiket a Getafe ellen nagyon hiányoltam. Ezekből a belső csiki-csukikból kell több, mert a szélről való beadogatás nem a mi műfajunk. Ahhoz kellenek bent centerben érkezők is.

Szerintem nem elég, ha Lewandowski egyedül birkózik elől, Ferran vagy Fati kellene még oda. Ferran most megérdemi a dicséretet. Az előszezonban is szerezte a gólokat, most is betalált. Szerintem nem leszünk hatékonyak, ha egyedül Lewandowski harcol fent elől, kell mellé társ, aki levesz védőt a nyakáról.

A helyzetkihasználáson mindenképp javítani kell, mert az igazán erős ellenfelek ellen nem lesz ennyi helyzetünk. Lehet, hogy a Real Sociedadot meg a Sevillát, Betist, akik nem tolják be a buszt és nyíltabban játszanak, könnyebben megverjük, mint a 11 emberrel védekező kiscsapatokat, de egy Bayern meg egy Manchester United megint más dimenzió. Az ilyen meccseket, mint ez, ennyi helyzetből 3-4 góllal meg kell nyerni. Ez a helyzetkihasználás nem lesz elég nemzetközi szinten, de lehet addig fejlődni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.21. 12:06:29

Ferran és Fati Xavi miatt hiányzott. Bevethetőek voltak, csak épp valamiért a balhátvéd nálunk a balszélső is egyben, miközben a szélsők ülnek a padon.( épeszű magyarázat ?? )persze, hogy két feladatnak nem tud eleget tenni egyszerre, és kétszer is csak a hatalmas mák mentett meg minket.
A BL-ről kár álmodozni, csak néha eszébe jut az embernek a múlt miatt. Hogy mostanság a magyarok miatt többet nézek PL. meccseket is, utána a LaLiga meccseket nézve...Zongorázni lehet a különbséget. Ha a BL. csoportkörből tovább megyünk már elértük a reális célokat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.21. 10:51:34

Rdinho10 írta:
2023.08.21. 10:44:24
Miert lennenk fixen jobbak mint az Inter?! Ok tavaly dontoztek mi kikaptunk toluk es kiestunk, a tobbi mese…tegnapi produkcio utan inkabb remenykedjunk vmi El szintu csoporthoz…
Azt írtam, hogy a keretünk erősebb, mint az Interé. Egy szóval nem írtam, hogy jobbak vagyunk náluk, vagy hogy tegnap megvertük volna őket. :) Sőt, pont ez volt a lényeg, hogy ha egy Inter meg tudja csinálni, akkor esélyünk biztos, hogy nekünk is van rá. Csak nem a jelenlegi állapotban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.21. 10:50:22

Tegnap még az 5-7 nagyobb spanyol csapattal szemben is alulmaradtak volna, nemhogy BL. Csak Christensenről kaptunk volna 1 gólt, Balderól kettőt,
Az Inter simán nyert volna tegnap.
A csapat olyan lassú, hogy tegnap még a Betis is szétfutott volna, nagyobb csapatokat már említeni is felesleges.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.08.21. 10:54:35-kor.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.08.21. 10:44:24

Miert lennenk fixen jobbak mint az Inter?! Ok tavaly dontoztek mi kikaptunk toluk es kiestunk, a tobbi mese…tegnapi produkcio utan inkabb remenykedjunk vmi El szintu csoporthoz…
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.21. 09:58:07

FCBsteve írta:
2023.08.21. 08:23:31
Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.20. 22:15:10
Borzasztó nehéz ebben a zavarosban átlátni, mit is akar(na) Xavi, mindenkit mindenhol is próbálgat, egy biztos De Jong-ot bűn a védelemben elpazarolni,
Nem tudom, sztem kifejezetten jó gondolat DeJong a hátvédsorban, főleg EG helyett!
Védekezésben 4 hv, támadásban meg felviheti a labdát, ahogy szereti, és marad 2-3 hv hátul.
Ha Cancelo jön a héten, úgyis az utolsó ilyen meccse volt, ahol hátvédként kellett játszania, de így több volt a variációs lehetőség.
Csak Balde ne adja el a labdát utolsóként...
Igen, a tegnapi felállásbeli maszlagból nekem is messze DJ tetszett a legjobban belső védőként. Bár én korlátoznám ilyenkor a labdafelhozatalait, inkább csak hozza őket ki egy rövid ideig, de maradjon zárni hátul. Jó benne, nem elég agresszív, de bőven pótolja a játék olvasásával. Ha Garcia az alternatíva, akkor tényleg örüljünk neki.

Drobika: a tegnapi játékkal nem. De a keret eredményesség szempontjából legjobb játékosai közül hiányoztak a pályáról páran. Araujo, Ferrán, Raphinha, Fati. A pályán lévők közül is páran alulmúlták magukat. De a keretünk erős, kérdés, mit hozunk ki belőle. Az Interénél tuti erősebb, és majdnem elkapták a City-t a döntőben.

Azért rögtön látszott a minőségbeli különbség, mikor bejött Fati és Torres. Ez sajna igazolta Xavi hibáját, hogy nem állította be őket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.21. 09:14:15

Ebben a meccsben az volt a pozitívum, hogy a nevünk mellé írtak 3 pontot. Esetleg Yamal megmozdulásai. A többi ...
Bence 0330 járt az eszembe, aki írta, hogy ez a keret egy kis szerencsével nyerhet is BL-t. Gondolkodtam, ez hogy lenne lehetséges?
Reális forgatókönyv nem jutott eszembe, de mese igen. Ha az első 10 legjobb csapatot kizárják, és mi egyből a 4-ben vagyunk sorsolva.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.21. 08:23:31

Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.20. 22:15:10
Borzasztó nehéz ebben a zavarosban átlátni, mit is akar(na) Xavi, mindenkit mindenhol is próbálgat, egy biztos De Jong-ot bűn a védelemben elpazarolni,
Nem tudom, sztem kifejezetten jó gondolat DeJong a hátvédsorban, főleg EG helyett!
Védekezésben 4 hv, támadásban meg felviheti a labdát, ahogy szereti, és marad 2-3 hv hátul.
Ha Cancelo jön a héten, úgyis az utolsó ilyen meccse volt, ahol hátvédként kellett játszania, de így több volt a variációs lehetőség.
Csak Balde ne adja el a labdát utolsóként...
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2023.08.21. 02:16:46

Hát már az első percekben azt kérdeztem a képernyőtől, hogy miért ezzel a felállással megyünk nekik? Ennyire biztosak vagyunk a 3 pontban? Yamal még csak 16 éves. Cserének lehetne használni de így nem lesz jó vége...
Fati és FTorres is jók, szerintem FT-t jobboson kellene használni, Yamal meg mehetne a cserének. Balon Fati abszolút kellene, Ez Abde pedig szintén egy cserének nagyon jó lehet, amikor ismét lendületet kell vinni a pályára. Gavi-t egyre kevésbé kedvelem, nem tetszik mostanában amit látok tőle. Gündogan szerintem az idei csapat csalódása lesz, bár ne lenne igazam. Oriol meg nagyon meglepett, nem számítottam ennyire jó játékra tőle. Lewa-t pedig padoztatnám kicsit, hogy pihenje ki magát, meg fejben szedje össze magát.
Ha ezek nem változnak, akkor nagyon nehéz lesz idén is bajnokságot nyerni.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.08.20. 22:41:22

Zsolti írta:
2023.08.20. 22:33:13
Atleti szerintem behuzza iden a bajnoksagot.
ha atleti szurker lennel, most meg jobban szidnad a csapatodat, mint mi a barcat

nagyon nulla jatekot mutatnak (pont most jatszanak)
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.08.20. 22:33:13

Remelem ev vegen Xavi kezet elengedi a klub, es hoznak vegre egy kulsos eddzot. Fusson be a csapat bl helyre, de ennek a lotyogesnek nincs letjogosultsaga a legmagasabb szinten.


Nem bomba a keret, de mas csapatok szarabb allomannyal is tudnak modern es gyors focit jatszani.

Atleti szerintem behuzza iden a bajnoksagot.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.20. 22:15:10

Borzasztó nehéz ebben a zavarosban átlátni, mit is akar(na) Xavi, mindenkit mindenhol is próbálgat, egy biztos De Jong-ot bűn a védelemben elpazarolni, a fotelből néhány meglátás:

- Romeu kellemes csalódás, azt hozza amit kell, labdakihozatalban remek, rövid passzok pedig a la masiából megvannak neki, ő a lehetőségekhez mérten egy jó igazolás volt.
- Lewa nekem teljesen az utolsó éves Suarezre hajaz, erőlködés, rengeteg labda megy el rajta, sok kakaskodás teljesen feleslegesen, háttal a kapunak kapja meg akkor garantáltan elhal a támadás, a rengeteg felé ívelgetésnek nincs alapja. Sajnos egyre inkább körülményes a játéka. El kell kezdeni rotálni, mert ebből megint csapágyasra hajtás lesz amiből csak az erőlködés marad.
- Fogadjuk el, hogy Gaviba sokkal többet látunk bele, mint amire képes. 2. félidőbe 30 percre jöhet, az ellenfél torkának ugorni, hasztalan volt és feleslegesen bezsebelt egy sárgát, második félidőben szintúgy volt egy megmozdulása ami sárgás.
- Fati tavaly rendre bíráltam és eladtam volna, de azt kell mondjam a vakok között ő a félszemű, bár megint a 70. perc derekán cserélték be, de agilis volt, nagy kedvel játszott ma is, próbálkozik, tegye bátran, meglepte a védőket, hogy van egy játékos aki labda nélkül is fut és bemozog üres helyekre, Pedri góljánál egy védőt kimozdított - fszért nem kezd a srác? Kívülről kevesebb lett az arca, reméljük tanult a tavalyi szezonból.
- Abde-nak volt egy remek lövése és ennyi, lehet nagy szezont futott az osasunában, de mi kutyánk kölyke effektus, sokkal többet látnak bele a culék, tiszta 1 bites Traore, szélre megtolja és lő vagy bead.
- Yamal előtt óriási karrier áll, de könyörgöm a 3. tétmeccsen ne ő vállát nyomja a teher, hogy legyen valami ami nem 0:0. Fati kezdjen - ő meg kapjon epizód szerepet, egyébként előbbivel szépen bontják a védelmet.

Nem látom még át, hogy mi lesz a "gála" 11. rengeteg a kérdés, kapott gól nélkül lehoztunk két meccset, erre lehet alapozni, minden máshol csak kérdőjelek.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.20. 22:07:16

FCBsteve írta:
2023.08.20. 21:51:02
Fernando írta:
2023.08.20. 21:44:45
Kontroll volt, igen. Egy Cadiz ellen. Ez is ugyanakkora 0 volt, mint multheten. Otlettelen ivelgetes.
Azért volt az ívelgetésekből (inkább nevezném kiugratásnak) vagy 3-4 ziccer, kár hogy Koundé-ra jött ki 2 (ha jól emlékszem)... Azokból Lewy legalább egyet bevert volna...
Lewy fejere is ment egy, az is hasonloan sikeres volt, azt hiszem 4 meterre fejelte a kapu melle. Nem ertem, hogy ha tele vagyunk lenduletes jatekosokkal miert allunk fel 6 kozeppalyassal passzolgatni 1 meterre. Azt sem mondanam, hogy a Cadiz hatat dorzsolte volna a halo, jottek elore, ha tudtak, de mi inkabb ragyomoszoljuk a labdat a vedelemre. Eskuszom meg Romeuban lattam egyedul, hogy ha van ra mod o eldurrantja.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.20. 21:51:02

Fernando írta:
2023.08.20. 21:44:45
Kontroll volt, igen. Egy Cadiz ellen. Ez is ugyanakkora 0 volt, mint multheten. Otlettelen ivelgetes.
Azért volt az ívelgetésekből (inkább nevezném kiugratásnak) vagy 3-4 ziccer, kár hogy Koundé-ra jött ki 2 (ha jól emlékszem)... Azokból Lewy legalább egyet bevert volna...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.20. 21:44:45

Bob_Marley írta:
2023.08.20. 21:35:43
Cadiz lőhetett volna gólt, szó se róla,de alapvetően végig kontroll volt,helyzetek,ziccerek és gólok. Azért hiába az első fordulós apróbb botlás két kapott gólnélküli meccs a csapat részéről,ez bizony becsülendő.
Szép volt fiúk
Kontroll volt, igen. Egy Cadiz ellen. Ez is ugyanakkora 0 volt, mint multheten. Otlettelen ivelgetes. Neha az embernek olyan erzese van mintha most verodott volna ossze a teren egy focicsapatra valo ember akik az eletben nem talalkoztak volna meg elotte. Fati es Abde hozott egy kis lenduletet, de otletet ok sem. Mindegy, ez a zsakban, csak kesz ez jobb.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.20. 21:43:07

Következő fordulóban biztosan kezdetném FT-t, és Fatit.
Akár Lewaval együtt, elfelejtve ezt a rettenet 4-4-2t.
Kp-n meg Gavi out fixen, semmi keresnivalója a kezdőben.

De gondolom megy ugyanez mint ma, esetleg Yamal helyett Fati, max ennyi változtatást nézek ki Xaviból.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.20. 21:41:10

Kevés pozitívumot lehet kiemelni a mai után, de:

1. Fati-ról mintha teljesen eltűnt volna a tavalyi flegmázás/világfájdalom, látszik rajta, hogy akar.
2. FT megint gól, én esküszöm kipróbálnám legalább bajnokin Lewy helyén.
3. Yamal 16 éves korához jó, de egyelőre nem Ő fog kihúzni minket, ha sz.r van.
4. Franc tudja hogy, de megint sikerült kapott gól nélkül lehozni a meccset.
5. Így "akcióban" egész jól néz ki az új hazai mez.

Nagyon zavaros ez az impotens 4 kp-s rendszer, aztán az utolsó 20 percbe meg eszetlenül küldjük fel a támadókat. Gavi helyett ma bőven kezdhetett volna bármelyik támadó, aki csereként jött be.

Azt amúgy jól láttam, hogy SR beállása után is TS-en maradt a karszalag?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.08.20. 21:39:52

pont ahogy vártam, otlettelen, lassu, pontatlan lotyoges, amit erovel vhogy megoldottunk. ez a mai mind a komolyabb spanyol csapatok, mind a blben marha kevés lesz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.08.20. 21:35:43

Cadiz lőhetett volna gólt, szó se róla,de alapvetően végig kontroll volt,helyzetek,ziccerek és gólok. Azért hiába az első fordulós apróbb botlás két kapott gólnélküli meccs a csapat részéről,ez bizony becsülendő.
Szép volt fiúk
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2023.08.20. 21:30:15

Nofene, a végén FT-ből focista lesz? Pontosan olyan helyzetet értékesített halál lazán, amit tavaly 10-ből 9x kapusba rúgott volna...
Amúgy szánalmas meccs volt...
Válasz küldése