Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.18. 15:08:08

4 mp-cel igen, na sebaj :D

Jordi Alba nincs, 2 VKP és Raki sincs...Rossz előérzetem van :|
Remélem nem fog hiányozni a kreativitás a kp-ról, és Raki mezőnymunkája Dani Alves mögött üresen hagyott területnél.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.18. 14:59:42

Barcelona line-up (official): Bravo - Alves Pique Mathieu Adriano - Busquets Mascherano Xavi - Messi Suarez Neymar

megelőztél. milyen vicces, megint bevállalja a két szűrős rendszert, az első meccsen sem működött túl jól. szerintem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.18. 14:59:38

Barcelona line-up (official): Bravo - Alves Pique Mathieu Adriano - Busquets Mascherano Xavi - Messi Suarez Neymar

Érdekes hogy Xavit rakta Raki helyett.
Gyerünk Barca muszáj nyerni! :wink:
Jordi Alba?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2015.04.18. 15:01:08-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.18. 12:58:41

Valencia legutóbbi 10 meccse, 7 győzelem 3 döntetlen, ebben minden benne van, hogy roppant erős csapat. Nehéz lesz, de nem lehetetlen. Otthon vagyunk ezt ki kell használni és megszerezni a három pontot.

Megint jó hülyén jön ki a menetrend, hiszen Szerdán este még játszottunk gyakorlatilag rá 70 órára megint pályán kell lenni. Mással is ezt csinálja a szövetség, hihetetlen hogy simán Szombat kora délutánra betesznek kupa csapatoknak meccseket. Viszont nincs idő nyalogatni a sebeket, de emiatt is, hogy fásult lesz valószínűleg a csapat még nehezebb lesz a mai. Bízom a fiúkban, mást nem lehet tenni. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.18. 12:18:40

nincs mese be kell húzni. ezen kívül már csak az atletico elleni meccs lesz marha nehéz, de egyszerűen nem szabad már hibázni. egy x vhol még talán belefér, de több nem. ini helyett xavinak kell kezdeni, elég jó formában mozog. aztán ki tudja,l lehet megint előránt a kalapból egy bus-masch-rakitic kp-t...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.04.18. 11:58:15

Közhelyes a dolog de talán most dől el merre billenünk. ... ha hozzuk, az lendületet a Bl. ben is ha nem akkor beüthet egy lejt menet is akár? (magyarosan).
Az elszórt Sevillai két pontnak viszont lehet egy felhajtóereje, hiszen most tényleg az utolsó lehetóségünket koptatjuk!
A kupa az talán ami független ezektől, de az is még be kell húzni. Nem lesz sétagalopp az egyszer tuti. ..
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.04.18. 10:32:04

A Valencia elleni keret: Ter Stegen, Bravo, Alves, Adriano, Piqué, Bartra, Mascherano, Mathieu, Alba, Sergio, Xavi, Sergi Roberto, Rakitic, Rafinha, Pedro, Suárez, Messi és Neymar Jr.

Alves megkapta az orvosi engedélyt (kisebb bokasérülése volt), Iniesta viszont pihenhet egyet. Gondolom a brazil kezdeni is fog, úgyhogy a kérdés: Rafinha vagy Xavi?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.17. 15:52:33

tavaly is volt ilyen játék, hajrá

http://www.marca.com/2015/04/15/multime ... 21094.html" target="_blank

két-két x-el kihoztam 92-90-re nekünk :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.14. 16:18:22

Sanama írta:
Miért ne nyernénk?
A kupában is vertük ott őket. Szerintem verjük őket, főleg, ha addigra már nekik tét nélküli lesz.
2010 tavasza, Inter ellen elődöntő, BL.
"Csoportban is vertük őket, miért ne ütnénk ki őket most is?"
Oké, persze, van 1-2 ellenpélda mindig, de szerintem vernénk őket, nem lesz az nekik élet-halál harc. :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.04.14. 16:06:03

Miért ne nyernénk?
A kupában is vertük ott őket. Szerintem verjük őket, főleg, ha addigra már nekik tét nélküli lesz.
2010 tavasza, Inter ellen elődöntő, BL.
"Csoportban is vertük őket, miért ne ütnénk ki őket most is?"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.14. 16:04:27

Én a Valencia-tól kevésbé tartok/tartottam, mint a Sevilla-tól. Idegenben nem olyan veszélyesek. nem lebecsülni akarom őket vagy azt mondani, hogy sétagalopp lesz, de nekik az igaz erejük a Mestalla-ban van a nagycsapatok ellen.
A sevillai kiruccanásról tudhattuk, hogy nagyon necces lesz, mégis a kezünkben volt a meccs.
Az Atletico ki-ki meccs lesz és az se lesz nekik túl kedvező, hogy lesz addig két meccsük a Reallal, ami elég kifacsaró.

A hétvégi meccsen nagyon összejött minden. Egy-egy potyagól minden meccsen benne van, de, hogy pont a két legmagabiztosabb játékosunk kövessen el ilyen amatőr hibákat azon már csak kínomban tudok röhögni. LE, aki idén eddig szinte mindig hibátlanul cserélt, most csessze el... Abszolut nyerhető meccset engedtünk ki a kezünkből egy nagyon erős ellenféllel szemben. Szóval nem vagyok annyira kétségbe esve. Ha egy kritikán aluli játékkal szenvedtünk volna ki egy ilyen eredményt vagy még ránk nézve lett volna hízelgő lehetne aggódni, de így nem temetném a csapatot.
Hasonló volt, mint az őszi Celta elleni vereség, amikor nem játszottunk rosszul, futószalagon szállítottuk a helyzeteket, de semmi nem akart sikerülni.
Forca Barca!!!!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.04.14. 15:54:37

Samper írta:Feltűnően nagy a csend a 2:2 után. Nyilván szájkosarat rendeltek el. De ha a PSG meccs se sikerül, akkor elszabadul a pokol.
Egy felesleges kritikával csak saját maguk alatt vágnák a fát. A sablonokat meg mindenki kívülről fújja, speciel én örülök is neki, hogy nem törik meg a csendet. Teljesíteni a pályán kell majd...

A párizsi meccs meg nem sorsdöntő. 3 vasat tartanak a tűzben, ha legalább az egyiket megnyerik, akkor már sikeresebb szezont tudhatnak maguk mögött, mint tavaly. Az elszabaduló pokoltól elég távol van a csapat...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.14. 15:47:01

Alcantara írta:
#David Villa# írta:Véleményem szerint, ha hétvégén nem verjük meg a Valenciát az több szempontból is veszélyes lehet.
Én csak egyet látok abban: oda a bajnoki cím lehetősége. Mindenképpen nyernünk kell és így is necces. A Sevilla-Vigo párosban lehet elvileg bízni csak, hogy valamelyik döntetlent játszik a Madriddal, de én erre kevés esélyt látok.

Az Atma ellen nem sok esélyt adok magunknak, az x kevés, győzni meg nem fogunk a Vicente Calderonban.
Miért ne nyernénk?
A kupában is vertük ott őket. Szerintem verjük őket, főleg, ha addigra már nekik tét nélküli lesz.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.04.14. 15:39:14

ZBarca írta:KÉP

Most nem azért, de aki szerint már elvesztettük a bajnokságot, most láthatja, kb ugyanolyan mindkét csapat sorsolása. Közel sincs még minden lefutva, a Real is megy még a Sevillához + a Celtához is, arról nem is beszélve, hogy a Valenciát is kell fogadniuk. És mint láthatjátok, még mindig 2 pont az előnyünk.
Nincs értelme még a bajnokság elvesztéséről beszélni, a Real sem fogja minden meccsét megnyerni, lesznek itt még meglepik.
Első ránézésre valóban nincs nagy eltérés, viszont van pár bökkenő:
- Az Espanol elleni meccs nekünk életveszély, a Realnak viszont garantált a 3 pont.
- Az ATMA elleni meccs, amin alapból elég lett volna az X, ha a srácok még 1-2 ziccert bevertek volna a Real ellen, most viszont feltehetően győzni kell majd.
- A hétvégi Vale elleni meccsünk nagyon rosszkor érkezik, beékelve egy szerda-keddi PSG elleni menet közé.
- A Getafe-t már szinte nem is érdemes említeni, szinte minden évben megszenvedünk velük.

A Real-nak gyakorlatilag csak a Celta és a Sevilla jelenthet némi gondot, főleg, hogy láthatóan egyre jobb formában vannak.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.04.14. 14:39:22

Feltűnően nagy a csend a 2:2 után. Nyilván szájkosarat rendeltek el. De ha a PSG meccs se sikerül, akkor elszabadul a pokol.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.04.14. 12:45:06

#David Villa# írta:Véleményem szerint, ha hétvégén nem verjük meg a Valenciát az több szempontból is veszélyes lehet.
Én csak egyet látok abban: oda a bajnoki cím lehetősége. Mindenképpen nyernünk kell és így is necces. A Sevilla-Vigo párosban lehet elvileg bízni csak, hogy valamelyik döntetlent játszik a Madriddal, de én erre kevés esélyt látok.

Az Atma ellen nem sok esélyt adok magunknak, az x kevés, győzni meg nem fogunk a Vicente Calderonban.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.04.14. 11:43:07

Véleményem szerint, ha hétvégén nem verjük meg a Valenciát az több szempontból is veszélyes lehet. Egyrészt valószínű megelőzne a Real, másrészt így az Atleticonak nagyon is hajtani kellene a bajnokin ellenünk, különben akár a negyedik helyen is végezhetnek.
ha megverjük a valenciát és addig a real is megveri őket otthon, akkor már valószínű, hogy mire az atletivel játszunk, be lesznek betonozva a harmadik helyre.
az nekünk baromi jó lenne.
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2015.04.14. 10:48:20

Véleményem szerint, ha hétvégén nem verjük meg a Valenciát az több szempontból is veszélyes lehet. Egyrészt valószínű megelőzne a Real, másrészt így az Atleticonak nagyon is hajtani kellene a bajnokin ellenünk, különben akár a negyedik helyen is végezhetnek.

Holnap meg végre jó volna már egy olyan meccset játszani, ahol eldöntjük a továbbjutás sorsát az első meccsen. Nem is emlékszem mikor volt már ilyen...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.12. 11:59:18

Furcsa ez a sport, mi Barcások sokan úgy szomorkodunk mintha kiestünk volna az első osztályból, a Realosok meg most úgy ünnepelnek mintha tripláztak volna. :D :mrgreen: Fordított esetben is igaz.

Az a durva hogy (sajnos) előtte való este megálmodtam a 2-2-es végeredményt, és hogy az utolsó percekbe szerzik az egyenlítést, amit le is írtam tegnap itt a meccs előtt...Bár ne lett volna igazam.

Én is szomorú/mérges vagyok a tegnapiért, főleg azért mert nagyon nehéz darálós meccsre számítottam, ehhez képest olyan első félidőt láthattunk hogy jól játszunk, kreatívan és látványosan, ráadásul 2 gólt is lőttünk, erre a második félidőre meg kiengedtük a kezünkből a meccset, gondolom félúton fejben már PSG stadionjába voltak, meg ők is elbízták magukat hogy ezt simán behúzzuk. Viszont azért le a kalappal a Sevilla előtt, hogy 0-2 után sem adták fel, márpedig rengeteg csapat már veszettnek hinné.

Az viszont nagyon zavaró, hogy Messi megindul ígéretes helyzetben, és lerántják/visszarántják és ezt eljátszhatják 6-szor mire kap valaki egy sárgát. Mi meg érjük be egy középpályás szabadrúgással.
Emellett sorra hibás bírói döntések, Barcás játékos hátára ráugrik és a Sevillának a szabadrúgás, Busit megütik, sárgát is kap de Sevilláé a szabadrúgás , miközben sokak szerint ez piros is lehetett volna akár, meg még 1-2 Sevilla belépő is...
Ennek ellenére sem a játékvezetőn ment el a meccs,hanem a hozzáállásunkon meg a balszerencsén.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.04.12. 11:45:52

KÉP

Most nem azért, de aki szerint már elvesztettük a bajnokságot, most láthatja, kb ugyanolyan mindkét csapat sorsolása. Közel sincs még minden lefutva, a Real is megy még a Sevillához + a Celtához is, arról nem is beszélve, hogy a Valenciát is kell fogadniuk. És mint láthatjátok, még mindig 2 pont az előnyünk.
Nincs értelme még a bajnokság elvesztéséről beszélni, a Real sem fogja minden meccsét megnyerni, lesznek itt még meglepik.
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2015.04.12. 11:33:05

A tegnapi pontvesztésben éppen az volt a fájó, hogy egy megnyert meccset sikerült elbuknunk. Ha mi jöttünk volna fel 2 gólos hátrányból, más lenne a hangulat. Ami biztos, hogy ha biztosan bajnokok akarunk lenni, akkor több pontot nem veszíthetünk. Én úgy voltam vele, hogy ha április végén is elől leszünk a Sevilla, Valencia, Espanol meccseket követően, akkor esélyes a bajnoki cím. Így, hogy már az első meccsen pontot veszítettünk, a többin nem tehetjük. A lényeg hogy szerdára kotorjuk össze magunkat, és érjünk el egy szép eredményt Parisban. Lehet én vagyok telhetetlen, és tudom, hogy ez nem a bl topic, de egy sérülésekkel és eltiltásokkal megtizedelt Psg ellen én győzelmet remélek!
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2015.04.12. 11:23:09

Örülök, hogy sokan bizakodnak a bajnoki címet illetően, ám én nem tudok osztozni az optimizmusukban. Sajnos, a csapat nem először bizonyította, hogy "agyon nyert" meccsen is képes pontot, pontokat veszíteni. Helyzetkihagyásban minden bizonnyal világelsők vagyunk (pl.: Man.City), ugyanakkor a Real képes 13 lövésből 9 gólt szerezni. Ráadásul ők olyan meccset is behúznak, ahol sokáig az ellenfélnek áll a zászló, ezt a szituációkat mi általában fordítva éljük meg. Persze, bizakodni kell, a baj csak az, hogy igen halvány érvek szólnak emellett. A játék néha egészen csodálatos, nagy kár, hogy a műkorcsolyához hasonlóan itt nem osztanak kiviteli pontokat. LE teljesítménye tökéletes összhangban van a csapatáéval: meglepően jó döntéseket követnek legalább annyira meglepően rosszak. (Tegnap Neymar lecserélése). Véleményem: a Barca a Real ellen kihagyott helyzetekkel és a Sevilla részére ajándékozott két ponttal megnyerte a bajnokságot - a blancóknak.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.04.12. 11:12:26

mess2009 írta:átnézve, és hangsúlyozva néhány ismétlődő dolgot.:
- LE. elszúrta. van ilyen mondhatnánk (mondom is) de: ami érthetetlen: miért cserélgeti le Neymart állandóan?? - nem(csak) most amikor szemet bökően a legjobb!!!! volt a csapatban, hanem rendre visszatérően?!
-Messi. :tudom, egyeseknek itt vörös posztó, ha róla rosszat írok, de MINDENKI azt látta amit én: a második félidőt ismét "kímélő-módban" hozta le hogy miért gőzöm sincs de egy biztos: ha megnézitek, egy izzadság csepp sem volt az arcán a meccs végén....
-Madrid. : én arra tippelek, hogy a Madrid nem fog pontot veszíteni, de arra is hogy mi sem., hogy miért ? mert nem vagyunk ugyan stabil csapat ez ok. de már leadtuk ami kell ehhez a tulajdonsághoz, az pedig, hogy megverjük a többi hátralévő csapatot szintén benne van a csapatban.
- ezek után jó jelnek veszem a jövő heti PSG-elleni meccshez is ezt a (fél) zakót, így aztán ki is nevezhetem magam (névleges) optimistának :lol:
LE hibázott? Igen hibázott. Ney jól játszott, benne volt a gól. Egyszerűen nem is értettem minek és leginkább miért őt hozta le. Ezzel ugyan erősítette a középpályát, de a kombinatív csatárjátékunkat feladta, mert Lajos ma hiper b@lf@sz volt. Messi ugyan próbált visszajönni labdákért, de nem igen volt kivel megjátszani azt. Igazám a fordulat Bravo hibája után következett be, addig a Sevilla azt sem tudta milyen rendezvényen van. A szomorú az volt, hogy két olyan emberünk hibázott, akik a tavasz folyamán folyamatosan jól játszanak. Ilyen is van. A Sevilla a gól után elhitte, hogy van keresnivalója és ezért meg is tett mindent. Mi meg már nem tudtuk az első félideji, annak is az első félórai játékát megismételmi. A végeredmény igazságos, a meccs pedig, remélem tanulságos volt, leginkább Luchonak.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.12. 11:04:48

Oké hogy nehéz terep, meg veszélyes ellenfél, de ezt a meccset egyszer már megnyertük. Az első 30 perc egyszerűen fantasztikus volt, tényleg a legszebb Pep-időket idézte. Bravo hibája a legrosszabbkor jött, de ettől még bőven be kellett volna húzni a 3 pontot.
Neymar zseniálisan játszott, a cseréjét nem igazán értettem, mert pont olyan szakaszban jött, amikor egyértelműen látni lehetett, hiba feladni a támadófocit, és ez a győzelmünkbe kerülhet...
Viszont az is igaz, hogy keseregni kár. Még mindig nem függünk senkitől, képesek vagyunk megnyerni a hátralévő összes derbit, ráadásul a madridon sincs kisebb nyomás, ők sem hibázhatnak...
Rivaldo-A Legnagyobb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.04.12. 10:16:04

átnézve, és hangsúlyozva néhány ismétlődő dolgot.:
- LE. elszúrta. van ilyen mondhatnánk (mondom is) de: ami érthetetlen: miért cserélgeti le Neymart állandóan?? - nem(csak) most amikor szemet bökően a legjobb!!!! volt a csapatban, hanem rendre visszatérően?!
-Messi. :tudom, egyeseknek itt vörös posztó, ha róla rosszat írok, de MINDENKI azt látta amit én: a második félidőt ismét "kímélő-módban" hozta le hogy miért gőzöm sincs de egy biztos: ha megnézitek, egy izzadság csepp sem volt az arcán a meccs végén....
-Madrid. : én arra tippelek, hogy a Madrid nem fog pontot veszíteni, de arra is hogy mi sem., hogy miért ? mert nem vagyunk ugyan stabil csapat ez ok. de már leadtuk ami kell ehhez a tulajdonsághoz, az pedig, hogy megverjük a többi hátralévő csapatot szintén benne van a csapatban.
- ezek után jó jelnek veszem a jövő heti PSG-elleni meccshez is ezt a (fél) zakót, így aztán ki is nevezhetem magam (névleges) optimistának :lol:
Válasz küldése