Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.29. 23:38:31

Nekem annyira nem jött be a meccs, elég lomhának éreztem a csapatot, de el kell ismerni, hogy alapból kisebb kedvvel ültem le a monitor elé. Mindezzel együtt Koundé és Christensen, valamint Gavi és Fermin játéka nagyon tetszett. Le a kalappal Fermin előtt, elképesztő, hogy milyen stabilan hozza az extrát meccsről meccsre, a main pedig azok a cselek élményszámba mentek, kevesen tudják megcsinálni azt a csapatból, pedig nagyon fontos.

Néha nosztalgiázok egy kicsit, és az egyik ami feltűnt, hogy Xavi, Ini, Busi és főleg Messi mind meg tudták verni az ellenfelüket 1v1-ben, vagy akár 1v2-ben is. Ezek a ritmuselőnyök, emberfölények viszont kritikusak voltak a játékunkhoz, sokkal inkább, mint az okos kispasszok. Ha nem tudod megverni az ellenfeled, akkor kiszámítható, hogy passzolni fogsz, amúgy meg bármi történhet és a passzok és könnyebben jönnek.

Lassan Gavi is beérik annyira, hogy rá is lehessen ilyenben számítani, Pedri már rendszeresen átment 1-1 emberen és most Fermin is határozottan azt mutatja, hogy képes az extrára. Nem néz ki olyan rosszul ez a középpálya, főleg ha FDJ is felépül.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.09.29. 23:32:07

Közepes teljesítmény , maximális pontszám !

A középpályán érződik most mar De Jong es Pedri hiánya labda biztonsága , nagy kar Raphinha sérülése megnéztem volna mit alkot még közepén nem volt rossz szerintem … nekem nem hiányzott Romeu !

Gavi óriási teljesítményt ad le mar meccsen óta a fentiek hiányában ! Le kalappal előtte …
Gundogan is okes !

Torres: kezdő vagy csere helyzete mindig megvan, csak most megint kihagyja őket :/

De az igazi orom Fermin Lopez játéka es tudása!

Yamal : Pelé 17 évesen robbant a világba :-)

Porto ellen idegen kemény lesz nagyon , kapu elott javulni kell !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.29. 23:17:18

Úgy tűnik, nem csak én láttam Gavit Momnak. Ez megnyugtató, mert mindig bizonytalankodok, hogy csak szembe megyek-e az autópályán.
Valami noname brit sportcsatornán néztem, a speaker és az ex-barca játékos szakkommentátor szerint is Gavi volt a legjobb.

Persze Csabával abban egyetértek, hogy előrefele most (ellentétben az előző meccsekkel) kevesebbet alkotott, de más szerepkör hárult ma rá, pláne úgy, hogy jó ideig négy támadóval toltuk, és Cancelo meg Balde is állandóan fent volt. Meccs embere viszont a kapus is lehet, aki by definition semmit nem tesz hozzá a támadásokhoz, a meccsek 98%ában.

Meg persze azt is maximálisan megértem, ha a srác valakinek unszimpi. Ez több mint megindokolható vélemény. De ettől még lehet rendszeresen a csapat legjobbja, tetszik vagy sem. Suarez vagy Alba szerintem sokkal nagyobb genyák voltak a maguk idejében, hogy csak házi és időben közeli példát mondjak.. aztán mégis a világ legjobbjai közt voltak a posztjukon. Megmondom őszintén, hogy őket én nem is igazán szerettem soha, bár sok örömöt szereztek. Gavit azért szeretem mégis, mert a hülyeségeivel párhuzamosan szerintem a labdás teljesítménye már most a legnagyobb középpályásainkét idézi sokszor, miközben 10/10 esetben Puyoli mezőnymunkát és munkamorált is prezentál. Ezek sokat balanszolnak, és idővel, ahogy kinő a kamaszkorból, szerintem csak jobb lehet majd a helyzet.

Ettől függetlenül Fermin is ott volt, méghozzá nagyon.

Cancelo pedig szerintem valóban mom lett volna nálam is, ha az első félidőben megkreált dolgai csak 50%ban gólt eredményeznek. Nem rajta múlott, bár elszórt pár labdát, de az első félidőben főleg neki köszönhetően megnyerhettük volna simán.
Összességében viszont túlzás a díja, én is úgy gondolom.

A játék jó volt, Lewa, Felix meg bárki aki gólhelyzetbe került katasztrófa. 2 vagy 3 meccs óta szenvedünk a helyzetkihasználással, előtte meg 2 meccsen minden bement. Remélem a Porto ellen összejön valami jobb arány.

Ki tud mondani nekem 2-3 olyan oldalt, amik kevésbé komolytalanok, és osztályozzák a játékosokat? Esetleg meccs utáni személyes statokat is adnak?

PS: az én kommentátoraim többször is mondták ma, hogy Fermin nagyon sok mindenben Gavira hajazott ma. Mindenhol ott volt folyton, pörgött, lendületes volt, labdával kb hibátlan.. több labdaszerzéssel is mezőnyben. Egyet is kell értsek, rengeteg volt ma a hasonlóság egy átlagos Gavi legjobb tulajdonságaihoz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.29. 23:12:01

Biztató volt a játék, remek volt a kezdő, előrefelé gondolkodik Xavi.
Öngól is gól, ilyen a foci....Yamal tett érte, nem volt elveszett labda..... :wink:
Képzeljük hozzá egyelőre, hogy egyszer majd megtaláljuk a góllövő cipőinket is.....kiegyeznék ilyen "szenvedős" ősszel, hogy tavaszra optimistán várhassuk a virágzást..... :lol:

Ez a szeptember, olyan volt amilyen, de nekem minden hibáival együtt pozitív a véleményem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.09.29. 23:17:58-kor.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.09.29. 23:10:37

Túlélő mérkőzés volt. Legjobb csatárunk Ramos volt. Káosz uralkodott a pályán, talán Fermin néhány labdaérintése figyelemre méltó. Ha Gavit tartja valaki a legjobbunknak, az fájdalmas kritika a többiekkel szemben.
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2023.09.29. 23:07:52

Előzetesen erre a nehéz 1-0 -ra számítottam, az is lett belőle. Bár helyenként élmény volt nézni a játékot, a meccset, azért voltak megint helyzetek, amikor bosszankodtam. A Sevilla foggal-körömmel védekezett, nehéz volt tiszta lövőhelyzetig eljutni elől. Nálunk meg nem kellett a foggal-körömmel védekezés, mi Gavi-val védekeztünk (aki látta a meccset, az érti). :D A kis "bulldog" megint nagyot játszott, élmény volt látni, mennyit fut, dolgozik, néha ismét Iniesta-t idéző mozgást mutatott be, Lewa előtt is közelebb volt a kapuhoz, kapura fejelt, majd a Sevilla támadásakor mindig ott volt leghátul, védekezni. Eszméletlen, le a kalappal a munkabírása előtt. Szegény Yamal-t meg már tényleg jegelni kéne kicsit, csak cserének tenném be, mert szerintem nem tesz jót az önbizalmának sem, hogy ennyire futja egyelőre (és még ez is nagy szó, hiszen tudjuk, milyen fiatal). Nálam egyértelműen Fermín volt a meccs embere. Még így is, hogy csereként állt be. Észrevehető volt, hogy amint pályára lépett, Yamal-hoz képest is sokkal hatékonyabban focizott. Behúztuk a 3 pontot, kevesebb bólogatás és duma, több koncentráció kell a srácoktól. Remélem, helyre rakják őket, mert megint kezdünk szétesni fejben.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.09.29. 22:59:20

Fermín extra, élmény nézni a gyereket.

Többiről nem alkotok inkább véleményt.

3 pont. Sempre❗️❤️💙
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.29. 22:58:01

Cancelo lett, az mondjuk epic fail:D

Lényeg a győzelem, játék jó volt most egyébként, önerőből kellene megtanulni gólokat lőni, mert lesznek olyan csapatok, ahol nem lesz ilyen nagyvonalú a védekezés, ebből eredően nem lesz annyi helyzet sem.
Hatékonyság nagyon fontos lenne, hogy javuljon, mert ezért kell körmöt rágni még az utolsó percekben is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7253
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.29. 22:55:15

Mindkét kommentátor szerint magasan Gavi a MOM. Mivel Fermin alapvetően csere volt, így egyet is értek vele. Szerintem két meccsen egymás után ő volt most a legjobb játékosunk, tiniként... mennyit számított, hogy visszakerült a helyére. Kár volt érte fél évig ott a szélen. Kialakított ziccert, fejjel, lábbal védte a kapunk, stb.

A játék kifejezetten jó volt, a csapategység jeles, a helyzetkihasználás pocsék.

Hogy hogy a fenében lett Cancelo a MoM, azt el nem tudom képzelni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2023.09.29. 22:39:16

Csak rövid megjegyzésem van: Gavi magasan MoM...
Persze Ramosító öngóljánál hangosan nevettem 🤣🤣🤣
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.29. 20:46:35

bence0330 írta:
2023.09.29. 19:50:08
Ez alighanem a leginkább támadó felállásunk, ahol még a két pivot is inkább támadó szellemű, nemhogy a 4 támadó. :) Raphinha is tényleg végre a helyére került, osztogathat kedvére, meg lövöldözhet is. Yamalnak valahogy több labdát kéne kapnia. Ők ketten akár cserélhetnek is néha, Yamal is tündökölt már azon a poszton.
Gaviéknak is jól fog állni ez a poszt. Jelenleg ez a 4-2-3-1 messze a legjobb formációnk az emberanyagunkra.

Nem tudom, mi lesz az eredmény, de hogy ezt élmény lesz nézni, az tuti. :)
Másrészt Yamal csak így fér el Raphinhával egyszerre a pályán. A kicsi kevergethet szélen, a brazilnak pedig igazából eddig is ez volt a legfőbb erénye. Nagyon jó labdákat tud osztani, az átlövés pedig remélem így fog folytatódni.
Egy kicsit merész mondjuk pont a Sevilla ellen kipróbálni egy ilyen kezdőt, de Pedri és Frenkie hiányában jogos. Ha ez bejön komoly fegyver lehet a jövőben, ha pedig a két hiányzó lesz a kp-n még ütősebb lehet.
Forca Barca!!!!
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.09.29. 20:41:50

Érdekes kezdő 11, nekem tetszik !

Kell a három pont! Hétvégén Girona - Real , jó lenne ott egy X vagy Real vereség.

Remélem nem alszunk bele a meccsbe és 2-3 gólt elteszünk.


Forca!
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.29. 20:19:47

Huh, na végre valami.
Most hatalmas plusz ponttal indít már meccs előtt nálam Xavi, hogy lényegében 4 támadóval kezd, ez igen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.29. 20:14:50

Egészségükre. Nézzék TV-n a meccset akkor.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.09.29. 20:13:24

Hát ha emiatt a korrupcios tortenet miatt ilyen ellenallast mutat a Sevilla akkor ennyi erovel ne engedjek a jatekosaikat a spanyol valogatottba se el nemzetkozi meccsekre es meg boven lehetne sorolni, hogy mennyire atszovi a focit a mutyi Spanyolhonban (is).
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.09.29. 19:59:01

Sevilla:
-We reject the behavior of FC Barcelona during the periods in which these alleged crimes took place
-For this reason, we have suspended the normal protocol corresponding to the LaLiga match scheduled for Friday, September 29, between FC Barcelona and Sevilla FC, and will have no representation in the Montjuic stadium's VIP box.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7253
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.29. 19:50:08

Ez alighanem a leginkább támadó felállásunk, ahol még a két pivot is inkább támadó szellemű, nemhogy a 4 támadó. :) Raphinha is tényleg végre a helyére került, osztogathat kedvére, meg lövöldözhet is. Yamalnak valahogy több labdát kéne kapnia. Ők ketten akár cserélhetnek is néha, Yamal is tündökölt már azon a poszton.
Gaviéknak is jól fog állni ez a poszt. Jelenleg ez a 4-2-3-1 messze a legjobb formációnk az emberanyagunkra.

Nem tudom, mi lesz az eredmény, de hogy ezt élmény lesz nézni, az tuti. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.29. 19:45:28

soadroli írta:
2023.09.29. 19:40:00
mai kezdő: Ter Stegen; Joao Cancelo, Kounde, Christensen, Balde; Gundogan, Gavi; Raphinha, Lamine Yamal, Joao Félix; Lewandowski
Huu erre nagyon kíváncsi leszek! Végre Raphinhat kezdi kiemelni a vonal mellől!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.09.29. 19:40:00

mai kezdő: Ter Stegen; Joao Cancelo, Kounde, Christensen, Balde; Gundogan, Gavi; Raphinha, Lamine Yamal, Joao Félix; Lewandowski
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.29. 18:41:00

Sevilla kezd feljönni,de otthon ezt kötelező hozni. Néha ki is jön a lépés ellenük otthon,én egy nyugodt 1-2:0 eredménnyel maximálisan kiegyeznek. Remélem behuzzuk
Kép
Kép
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.29. 16:26:24

:)

Lehet valamit tudni az esti kezdőről?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.28. 15:14:00

Sonoma írta:
2023.09.28. 14:13:29

Ez nem így működik, hogy eldöntjük,hogy akkor mi kontrázni fogunk. Ez ellenünk azért működik jobban, mert főleg támadásban nagyon felhúzódunk, gyakran szinte kiürül a térfelünk, de védekezésben is sokkal feljebb presszingelünk, az ellenfél pedig 4-5 emberrel kb. mindig biztosít a saját térfelén. Ilyen helyzetben képtelenség kontrázni, ahogy az sem úgy működik, hogy mi átadjuk a területet aztán majd jobban kinyílnak és egyszerűbb a helyzet. Visszább állhatunk, de akkor is felhúznak egy dupla falat, max. 1-2 ember lép fel zavarni. Elpasszolgathatunk a kezdőkörben, de nem fog 4-5 ember feljebb lépni és területet hagyni. Tudják hogy ezzel megkönnyítik a támadók dolgát, ami hatékony, hogy felhúznak 30 méteren két falat 9-10 emberrel. Nem véletlenül szenvednek a nagyobb csapatok rendre ezzel. És a minőségbeli különbséget is komolyan le tudják redukálni.
Ott volt egy Villarreal vagy Betis, akik felvállalták a nyíltabb játékot, bele is futottak a késbe, pedig játékerőben bőven verik a Getafét vagy Mallorcát.

Mellesleg kedden azzal pont nem volt baj, hogy nem dolgoztunk ki helyzeteket vagy az ellenfél kontrái olyan veszélyesek lettek volna. A gólokon kívül is voltak még bőven lehetőségeink, azok között is több ziccer, kapufa, elmaradt tizi, szóval lett volna miből főzni, a Mallorcának pedig azon a 97-98. perces helyzetén kívül nem igazán emlékszem másra. Talán arra a kiszorított szögre, a "Koundés versenyfutás" után lehet még ráfogni ha jószívűek vagyunk. 2 szerencsés/talált góljuk volt. De még ezek is belefértek volna, ha kicsit pontosabbak vagyunk elől.
Ha az ember nem látja a meccset és megnéz egy highlight videot, nem hiszem hogy az jönne le, hogy ez egy X-es meccs volt.

Ami Lewyt illeti szerintem ha tényleg "csatárt a góljai minősítik" szerint ítéljük meg, pont nem lehet rá panasz. Eddig a meccsig, ahol csak fél órát kapott 5 meccsen zsinórban betalált (4 gól gyakorlatilag meccset hozott), mellé 3 assist. Ráadásul 1,2 gólátlaggal (de az az összesített 0,75 sem rossz) Újra vezeti a góllövőlistát, nem tudom mi a probléma vele.
1. Nem írtam ilyet, hogy kontrára kell berendezkednünk. Azt a presszing ellen írtam, hogy annak a gyors labdakihozatalra lenne az ellenszere.
A gyors labdakihozatal feltétele, hogy az ellenfél támadott.
Érdekes, ezt tudja pl. egy Real, City is, csak a mi védekezésünkből nem lehet gyorsan kihozni a labdát. Lehet ők nem ezer passzal szeretik ezt megoldani?

2. Ilyet sem írtam ( gránit se), ezért nem is kommentálnám az ebből eredő következtetéseket.

3. Én ezt se írtam. Arra reagáltam, kiegészítettem amit gránit is írt ( hullámzó teljesítményére), ha őt nem befejező csatárnak használjuk, akkor ne is várjunk tőle gólokat. Nem alkalmas hátravonva, védőket kicselezve gólokat lőjön. Nem egy Messi.
[/quote]

Azt írtad, hogy pl. a Mallorca képes a gyors labdakihozatalra, pedig kvalitásokban sokkal jobb a csapatunk. Erre írtam, hogy ezzel a taktikával élni olyan csapatok ellen akik teljesen visszazárnak és még támadásban is több ember marad biztosítani nagyon nehéz, mert egyszerűen nincs terület alkalom rá. Egy-egy labdaszerzés után is amikor több emberrel feljebb is merészkedtek azonnal sprinteltek vissza és játszották ugyanazt védekezésben. Emiatt is szereztek csupán ilyen "talált gólokat" és helyzeteket nem alakítottak ki. Ehhez még hozzáadódik, hogy folyamatosan tördelik a játékot.Ennek nyilván megvan az a hátránya, hogy ha gólt kapnak változtatni kell, amiben már komoly kockázat van, mert nekünk is nagyobb területünk lesz, könnyebben lehet helyzetet kialakítani. Ez nyilván nem törvényszerű, nem ez a forgatókönyv minden egyes esetben, de általában ez a helyzet. És a Realnak szintén nem megy, jobban szenvednek, mint mi az ilyen csapatok ellen. Nekik se véletlenül van 8 meccsen 14 lőtt góljuk.(1,2)

A Lewandowskis résszel egyrészt arra reagáltam, amit sokaktól az utóbbi időben kapott (idézőjel is volt), másrészt a hullámzó teljesítményre. Amióta Gavi helyett van Felix mellette, nem csak eredményes, hanem egyenletesebb teljesítményt is nyújt, amit a számai is alátámasztanak.
De ezt nem kenném feltétlenül a csapatjátékra, a helyén Torres kapott olyan labdákat, amiknél jó eséllyel (nyilván nem biztos) helyesebben döntött volna, és meg lett volna a lehetősége. De többek között ez a különbség közte és FT között. Bár egy fél assistot azért fel lehet neki írni.
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.28. 14:13:29

Chino írta:
2023.09.28. 13:03:01

Ez nem így működik, hogy eldöntjük,hogy akkor mi kontrázni fogunk. Ez ellenünk azért működik jobban, mert főleg támadásban nagyon felhúzódunk, gyakran szinte kiürül a térfelünk, de védekezésben is sokkal feljebb presszingelünk, az ellenfél pedig 4-5 emberrel kb. mindig biztosít a saját térfelén. Ilyen helyzetben képtelenség kontrázni, ahogy az sem úgy működik, hogy mi átadjuk a területet aztán majd jobban kinyílnak és egyszerűbb a helyzet. Visszább állhatunk, de akkor is felhúznak egy dupla falat, max. 1-2 ember lép fel zavarni. Elpasszolgathatunk a kezdőkörben, de nem fog 4-5 ember feljebb lépni és területet hagyni. Tudják hogy ezzel megkönnyítik a támadók dolgát, ami hatékony, hogy felhúznak 30 méteren két falat 9-10 emberrel. Nem véletlenül szenvednek a nagyobb csapatok rendre ezzel. És a minőségbeli különbséget is komolyan le tudják redukálni.
Ott volt egy Villarreal vagy Betis, akik felvállalták a nyíltabb játékot, bele is futottak a késbe, pedig játékerőben bőven verik a Getafét vagy Mallorcát.

Mellesleg kedden azzal pont nem volt baj, hogy nem dolgoztunk ki helyzeteket vagy az ellenfél kontrái olyan veszélyesek lettek volna. A gólokon kívül is voltak még bőven lehetőségeink, azok között is több ziccer, kapufa, elmaradt tizi, szóval lett volna miből főzni, a Mallorcának pedig azon a 97-98. perces helyzetén kívül nem igazán emlékszem másra. Talán arra a kiszorított szögre, a "Koundés versenyfutás" után lehet még ráfogni ha jószívűek vagyunk. 2 szerencsés/talált góljuk volt. De még ezek is belefértek volna, ha kicsit pontosabbak vagyunk elől.
Ha az ember nem látja a meccset és megnéz egy highlight videot, nem hiszem hogy az jönne le, hogy ez egy X-es meccs volt.

Ami Lewyt illeti szerintem ha tényleg "csatárt a góljai minősítik" szerint ítéljük meg, pont nem lehet rá panasz. Eddig a meccsig, ahol csak fél órát kapott 5 meccsen zsinórban betalált (4 gól gyakorlatilag meccset hozott), mellé 3 assist. Ráadásul 1,2 gólátlaggal (de az az összesített 0,75 sem rossz) Újra vezeti a góllövőlistát, nem tudom mi a probléma vele.
1. Nem írtam ilyet, hogy kontrára kell berendezkednünk. Azt a presszing ellen írtam, hogy annak a gyors labdakihozatalra lenne az ellenszere.
A gyors labdakihozatal feltétele, hogy az ellenfél támadott.
Érdekes, ezt tudja pl. egy Real, City is, csak a mi védekezésünkből nem lehet gyorsan kihozni a labdát. Lehet ők nem ezer passzal szeretik ezt megoldani?

2. Ilyet sem írtam ( gránit se), ezért nem is kommentálnám az ebből eredő következtetéseket.

3. Én ezt se írtam. Arra reagáltam, kiegészítettem amit gránit is írt ( hullámzó teljesítményére), ha őt nem befejező csatárnak használjuk, akkor ne is várjunk tőle gólokat. Nem alkalmas hátravonva, védőket kicselezve gólokat lőjön. Nem egy Messi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.28. 13:03:01

Sonoma írta:
2023.09.28. 08:53:08
gránit írta:
2023.09.27. 19:52:47
Megvalósult sokak vágyálma, Lewandowski padozott egyet. És nem lettünk beljebb sőt. Lassan el kell gondolkodni azon, hogy nem mindenért is ő a hibás. Fél órát töltött a pályán, kb egy használató labdát kapott, nem fejelte be.

Továbbra is a középpálya kreativitásának hiányában látom a problémáinkat. Akkor is ugyanezt írnám, ha egy véletlenszerű szituációból találtunk volna még egy gólt. Nem is az x az igazi problémám, hanem ennek a problémának az állandósága, ami azt sugallja, hogy tavasszal lehetnek problámáink a sorsdöntő meccseken. A Mallorca olykor sokkal hatékonyabban és gyorsabban hozta ki a labdát, mint fordított helyzetben mi. A csatáraink nincsenek tömve labdákkal, nem igazán tudják megjátszani őket, az ellenfél védelmeit nem tudjuk a támadóharmadon belül igazán kijátszani, mattolni. A Celta ellen is ugyanez volt, jött két villanás és egy jó beívelés és védelem mögé futás, de az összjáték a középpályán akkor is dadogott. Ez a probléma még akkor is adott lenne, ha a Mallorca ellen is találtunk volna még valahogy egy gólt.
Ez nem feltétlen igaz. És ez összefügg a harmadik kiemeléssel. Hogy várunk el kreatív középpályát, ha 1000 passzal kell felhozni a labdát?
És igen ha a Mallorca és a Celta is képes a gyors labdakihozatalra, akkor mi miért nem? A mi keretünk ezeknél a csapatoknál biztos, hogy jobb egyéni kvalitásokban, azaz képesnek kellene erre is, de valamiért ezt Xavi nem erőlteti.
És ez lehet nekünk a legnagyobb gondunk idén. Az első gólnál a Mallorca elkezdett presszingelni minket, mi meg ezzel a lassú oldalpasszos játékkal próbáltuk kihozni, ami nem sikerült.
Félek ezt a többi csapat edzője is észreveszi és használja ellenünk, mi meg majd nyeljük a gólokat emiatt.
Ennek lehetne az ellenszere a gyors néhány passzos labdakihozatal (amit az ellenfelek is csinálják ellenünk), de ezt egyenlőre hírből sem látom.
Ez nem így működik, hogy eldöntjük,hogy akkor mi kontrázni fogunk. Ez ellenünk azért működik jobban, mert főleg támadásban nagyon felhúzódunk, gyakran szinte kiürül a térfelünk, de védekezésben is sokkal feljebb presszingelünk, az ellenfél pedig 4-5 emberrel kb. mindig biztosít a saját térfelén. Ilyen helyzetben képtelenség kontrázni, ahogy az sem úgy működik, hogy mi átadjuk a területet aztán majd jobban kinyílnak és egyszerűbb a helyzet. Visszább állhatunk, de akkor is felhúznak egy dupla falat, max. 1-2 ember lép fel zavarni. Elpasszolgathatunk a kezdőkörben, de nem fog 4-5 ember feljebb lépni és területet hagyni. Tudják hogy ezzel megkönnyítik a támadók dolgát, ami hatékony, hogy felhúznak 30 méteren két falat 9-10 emberrel. Nem véletlenül szenvednek a nagyobb csapatok rendre ezzel. És a minőségbeli különbséget is komolyan le tudják redukálni.
Ott volt egy Villarreal vagy Betis, akik felvállalták a nyíltabb játékot, bele is futottak a késbe, pedig játékerőben bőven verik a Getafét vagy Mallorcát.

Mellesleg kedden azzal pont nem volt baj, hogy nem dolgoztunk ki helyzeteket vagy az ellenfél kontrái olyan veszélyesek lettek volna. A gólokon kívül is voltak még bőven lehetőségeink, azok között is több ziccer, kapufa, elmaradt tizi, szóval lett volna miből főzni, a Mallorcának pedig azon a 97-98. perces helyzetén kívül nem igazán emlékszem másra. Talán arra a kiszorított szögre, a "Koundés versenyfutás" után lehet még ráfogni ha jószívűek vagyunk. 2 szerencsés/talált góljuk volt. De még ezek is belefértek volna, ha kicsit pontosabbak vagyunk elől.
Ha az ember nem látja a meccset és megnéz egy highlight videot, nem hiszem hogy az jönne le, hogy ez egy X-es meccs volt.

Ami Lewyt illeti szerintem ha tényleg "csatárt a góljai minősítik" szerint ítéljük meg, pont nem lehet rá panasz. Eddig a meccsig, ahol csak fél órát kapott 5 meccsen zsinórban betalált (4 gól gyakorlatilag meccset hozott), mellé 3 assist. Ráadásul 1,2 gólátlaggal (de az az összesített 0,75 sem rossz) Újra vezeti a góllövőlistát, nem tudom mi a probléma vele.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.28. 13:02:57

Sonoma írta:
2023.09.28. 08:53:08
gránit írta:
2023.09.27. 19:52:47
Megvalósult sokak vágyálma, Lewandowski padozott egyet. És nem lettünk beljebb sőt. Lassan el kell gondolkodni azon, hogy nem mindenért is ő a hibás. Fél órát töltött a pályán, kb egy használató labdát kapott, nem fejelte be.

Továbbra is a középpálya kreativitásának hiányában látom a problémáinkat. Akkor is ugyanezt írnám, ha egy véletlenszerű szituációból találtunk volna még egy gólt. Nem is az x az igazi problémám, hanem ennek a problémának az állandósága, ami azt sugallja, hogy tavasszal lehetnek problámáink a sorsdöntő meccseken. A Mallorca olykor sokkal hatékonyabban és gyorsabban hozta ki a labdát, mint fordított helyzetben mi. A csatáraink nincsenek tömve labdákkal, nem igazán tudják megjátszani őket, az ellenfél védelmeit nem tudjuk a támadóharmadon belül igazán kijátszani, mattolni. A Celta ellen is ugyanez volt, jött két villanás és egy jó beívelés és védelem mögé futás, de az összjáték a középpályán akkor is dadogott. Ez a probléma még akkor is adott lenne, ha a Mallorca ellen is találtunk volna még valahogy egy gólt.
Kiemeltem, amire igazából reagálnék.

Igen, Lewát sokszor bántják, ha nem rúg gólt az adott meccsen. Csak azt felejtik el, ő nem egy cselgép, aki átverekszi magát a védelmen és gólt lő (Ld. Messi, Neymar stb.), hanem egy klasszikus befejező csatár, aki üresbe mozogva berúgja a bepasszolt labdát. Ha magára hagyjuk 0 értéke van elől.

Ez nem feltétlen igaz. És ez összefügg a harmadik kiemeléssel. Hogy várunk el kreatív középpályát, ha 1000 passzal kell felhozni a labdát?
És igen ha a Mallorca és a Celta is képes a gyors labdakihozatalra, akkor mi miért nem? A mi keretünk ezeknél a csapatoknál biztos, hogy jobb egyéni kvalitásokban, azaz képesnek kellene erre is, de valamiért ezt Xavi nem erőlteti.
És ez lehet nekünk a legnagyobb gondunk idén. Az első gólnál a Mallorca elkezdett presszingelni minket, mi meg ezzel a lassú oldalpasszos játékkal próbáltuk kihozni, ami nem sikerült.
Félek ezt a többi csapat edzője is észreveszi és használja ellenünk, mi meg majd nyeljük a gólokat emiatt.
Ennek lehetne az ellenszere a gyors néhány passzos labdakihozatal (amit az ellenfelek is csinálják ellenünk), de ezt egyenlőre hírből sem látom.
Lwey-vel kapcsolatban a ,, szidás ,, számomra nem is értelmezhető. Egy csatárt a góljainak, gólpasszainak száma minősít, ha szigorúan a matek részét nézzük azért az sem mellékes, hogy mennyi védőt köt le, és így a többieknek mennyivel több lehetőség jut. Az első évében gólkirály lett. Ezt nem sokan mondhatják el magukról! Tulajdonképp nincs is miről beszélni a szidalmak jogosságát illetően. Az hogy nála is van/lehet formahanyatlás ez tény. De az más tészta.
Ami a labdakihozatalt és a direkt játékot illeti, ezt Xavitól hiába várjuk. Ez biztos, ő ezt tartja jónak, ez a Barca játéka. Az egyik legjobb volt játékostól ne is várjunk mást.
Válasz küldése