Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.21. 17:05:38

Nem sok infó van arról, hogy Torre miért van ennyire parkolopalyan. Valami a háttérben lehet amiről nincs hír. Látszik a megmozdulasain a tehetség és a jatekhiany is.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.05.21. 16:18:58

FCBsteve írta:
2023.05.21. 09:22:48
Viszont nekem Torre abban a pár percben is nagyon tetszett, váratlan megindulások, lefordulások - ilyet SR, Kessie nemigen nyújt... Igaza lehet Andrisnak Torre-val kapcsolatosan a játékidő-fizetendő bónusz kapcsán, az a srác több időt érdemelne a pályán...
Nem is játszik, egyszerűen nem számol vele Xavi, pedig nem sok lehetősége van a középpályán. Pedig nem tűnik rossznak, bár valami hasonlóra képes volt tavaly Puig is.
visca el barca írta:
2023.05.21. 11:08:18
tudna valaki linkelni, valami rovidebb videot a tegnapi kupaátadásról? annyira lekottott a meccs, hogy masodik gol elott elaludtam...
Annyira nem volt látványos az ünneplés, Dembelén kivül talán mindenki boldog volt, de aztán ő, Araujo, Busquets, Roberto és Raphinha mentek Xavit dobálni. Araujonak nem lehet valami komoly a sérülése, szinte egyedül dobálgatta Xavi-t... Az a rész szép volt
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.05.21. 12:06:41

Valóban nem rossz ez a Zubimendi gólpassza is szep volt … de azert pár órával korábban elnézve Kimmich tengelybol hogy forgatja egyedul a Bayernt mind rövid mind tupontos hosszu labdákkal egyik szélről a másikra váltogatva … hat azert na !!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.05.21. 11:24:33

visca el barca írta:
2023.05.21. 11:08:18
tudna valaki linkelni, valami rovidebb videot a tegnapi kupaátadásról? annyira lekottott a meccs, hogy masodik gol elott elaludtam...
fooldalon mar ott van
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.05.21. 11:08:18

tudna valaki linkelni, valami rovidebb videot a tegnapi kupaátadásról? annyira lekottott a meccs, hogy masodik gol elott elaludtam...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.21. 10:06:46

Egy meccset sem tudnék mondani amikor jó volt Kounde középen, a világklasszis is erős, volt egy jó szezonja vagy kettő egy Sevillában mielőtt idekerult. A vb-n is padozott volna, ha nem a jobboson játszik. A fiatalok pedig szerintem jobban tudnának itt fejlődni, biztos van olyan aki megerdemelne az esélyt. Az egyéni célok pedig lehet neked nem fontosak, nekik a csapatszintu teljesítmény után igen és még is érdekelné mindkettő. Lewa nem mindig volt a legelesebb, ez részben az ő hibája, részben a taktikae, részben a kiszolgalasé, de amit idén lemelozott az brutális, Stegen pedig élete formájában védett. Mindkettő megerdemelne egy egyéni elismerést, dijazast.

Szerk.: Én nem biroznek, mindkét esetben racsavarodtak a labdara, így nem lehet labdát vesziteni, ha van tétje, ha nincs. Ilyenert már az ifiben is leuvoltotte a fejünket az edző megyei szinten is.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2023.05.21. 10:01:53

Fernando írta:
2023.05.21. 08:28:52
Kounde borzalmas középen, ezt a szintet EG is tudja. Balde-t se erőltetném a jobboson. Ez a 4 vedőből 3 balhátvéd felállás is meredek. Ilyen meccseken mikor már minden mindegy miért nem hozunk fel a B-ből pár arcot legalább a padra? Élesebb meccsek ezek, mint a nyári hakni, jobban tudnának fejlődni. Csak Lewát és Stegent sajnáltam tegnap, ők még mennek az egyéni díjakra. Egyikőjük se kapott túl nagy segítséget a csapattól tegnap.

Más, kicsit off:
Ez a Zubimendi srác nem rossz, de akkora extrát azért nem lattam tőle egyik meccsen sem.

Szerk.: Azért ha másért nem, legalább a több millió TV előtt szurkoló ember miatt és a meccsre jegyet vásárlók miatt kicsit odatehették volna magukat a srácok tegnap mégha valódi tétje nem is volt. Vagy tényleg játsszanak azok akik bizonyítani akarnak, nem csak lötyögni.
Nem vagyok pszichológus, de Koundét megtörte az 5-ik percben vétett hibája és emiatt borzalmas félidőt produkált (és még ki tudja mi van a háttérben), viszont ettől ő még világklasszis kozéphátvéd. Igen, ezt a tegnapi szintet EG is tudja, de ennyi. A B-nek van lehetősége fejlődni, a saját bajnokságában és ha valaki kiemelkedő teljesítményt nyújt, arra azért fel szoktak figyelni és felhozzák. Én személy szerint Gavinak sem értem hogy miért kap ennyi meccset, a hatalmas akarásán kívül nagyon ritkán jön ki a játéktudás. Lewat és TS nem sajnálom különösebben, szépek az egyéni díjak, de nem túl valósak... ha nincsenek szélsők akik a fejére varázsolják a labdát, ha nincsenek jó védők, hogy ne jusson el a labda a kapuig...nem túl igazságos. Mint ahogy a második gól sem volt az, tiszta szabálytalanság volt, ketten próbálták felrúgni FDJ-ot, majd a harmadik elvitte előle a labdát. Utálom a bírózást, de ez a szezon erről is szólt, még jó, hogy ez a vereség nem számít. Amit sajnálok, hogy Kessié nem találja a helyét, pedig alkata, tapasztalata és talán játéktudása is meg van hozzá.
Más amikor nincs tét és más amikor van, Dembelé és még páran azért odatették magukat, talán csak Fati, aki nálam kivétel és lötyög a pályán. Ezért is ellenzem a szuperligát, mert elveszlik a sport, a versenyzés, a tét. A Sociedadnak volt tétje, látszott, jók voltak, tegnap jobbak voltak.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.05.21. 09:22:48

Fernando írta:
2023.05.21. 08:28:52
Kounde borzalmas középen, ezt a szintet EG is tudja. Balde-t se erőltetném a jobboson. Ez a 4 vedőből 3 balhátvéd felállás is meredek. Ilyen meccseken mikor már minden mindegy miért nem hozunk fel a B-ből pár arcot legalább a padra? Élesebb meccsek ezek, mint a nyári hakni, jobban tudnának fejlődni. Csak Lewát és Stegent sajnáltam tegnap, ők még mennek az egyéni díjakra. Egyikőjük se kapott túl nagy segítséget a csapattól tegnap.

Más, kicsit off:
Ez a Zubimendi srác nem rossz, de akkora extrát azért nem lattam tőle egyik meccsen sem.

Szerk.: Azért ha másért nem, legalább a több millió TV előtt szurkoló ember miatt és a meccsre jegyet vásárlók miatt kicsit odatehették volna magukat a srácok tegnap mégha valódi tétje nem is volt. Vagy tényleg játsszanak azok akik bizonyítani akarnak, nem csak lötyögni.
Írtak többen is, B csapat feljutásért küzd...

Ha nincs az 5. percben Koundé nagy hibája, akkor biztosan jobban alakul a meccs...
Érdekes, Frenkie szintén a Sociedad ellen hibázott hasonlóképpen még a szezon elején, mikor Isak gólt lőtt...
Ettől még se FdJ, se Kounde nem EG szint... 😀

Viszont nekem Torre abban a pár percben is nagyon tetszett, váratlan megindulások, lefordulások - ilyet SR, Kessie nemigen nyújt... Igaza lehet Andrisnak Torre-val kapcsolatosan a játékidő-fizetendő bónusz kapcsán, az a srác több időt érdemelne a pályán...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.21. 09:10:33

Tegnap adhattak volna az ünneplő szurkolóknak egy jó hangulatú meccset, nem feltétlenül gála, de legalább nem vereség. TS utóbbi 2 meccsen 4 elkerülhető gólt kapott, a rekord miatt fontos lett volna, Lewa meg ezeken a meccseken lehetne biztosan gólkirály. Remélem az utolsó 3 meccsen bátran berakja Xavi a fiatalokat, hagy játszon Torre, Alarcon, meg akik kevesebb lehetőséget kaptak idén, Fati, Torres, Kessié, Alba, a többiek meg pihenjenek. Inaki Penát is megnézném nagyon szívesen a kapuban.
De a lényeg, nálunk a bajnoki serleg ismét!!! =D> =D> =D>
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.21. 08:28:52

Kounde borzalmas középen, ezt a szintet EG is tudja. Balde-t se erőltetném a jobboson. Ez a 4 vedőből 3 balhátvéd felállás is meredek. Ilyen meccseken mikor már minden mindegy miért nem hozunk fel a B-ből pár arcot legalább a padra? Élesebb meccsek ezek, mint a nyári hakni, jobban tudnának fejlődni. Csak Lewát és Stegent sajnáltam tegnap, ők még mennek az egyéni díjakra. Egyikőjük se kapott túl nagy segítséget a csapattól tegnap.

Más, kicsit off:
Ez a Zubimendi srác nem rossz, de akkora extrát azért nem lattam tőle egyik meccsen sem.

Szerk.: Azért ha másért nem, legalább a több millió TV előtt szurkoló ember miatt és a meccsre jegyet vásárlók miatt kicsit odatehették volna magukat a srácok tegnap mégha valódi tétje nem is volt. Vagy tényleg játsszanak azok akik bizonyítani akarnak, nem csak lötyögni.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.21. 02:55:35

Kovbal88 írta:
2023.05.20. 23:22:21
A mai meccs alapján, ha a City tízes, akkor mi olyan hatos szinten vagyunk.
Ünnepelt bajnokcsapat vagyunk.
Lehet ünneprontónak titulálni, de sajnos - szerintem - nem vagyunk még abban a helyzetben sem, hogy bármilyen összehasonlításnak értelme legyen a Cityvel. Almát a körtével....
A mai meccs alapján sehol sem vagyunk. Vagyis, de, egy teljesen más osztályú és más szinvonalú kávéházban.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.05.20. 23:22:21

A mai meccs alapján, ha a City tízes, akkor mi olyan hatos szinten vagyunk. Persze nyilván a meccsnek se volt akkora tétje.
Torre remélem jó lesz jövőre, mert nagyon kell az ember a középpályára. Ezt a mostani játékot, pedig át kell gondolni, több a hátra passz, mint az előre. De most az ünneplésnek van itt az ideje. Minden más ráér holnap is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.05.20. 23:05:29

Campeones ole ole ole

Szép volt fiúk,jó látni ezt a sok boldog arcot. Nehéz út volt de célba értünk, sírós jelenet. Végre megint miénk a kupa!!!!!
Kép
Kép
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.05.20. 23:01:34

egészen borzalmas teljesítmény. az első gól előtt, ahogy hárman összekocognak, szinte egymásba futottak. Busi még ki is nézett, hogy jé, ott egyedül maradt vki, aztán kocogott! tovább
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.05.20. 22:59:39

Örülök hogy Dembelè kezdö volt, de làssuk be nem szabad 50 percnèl többet jàtszani…. Van elèg sètàlgatónk rajta kívül is mèg….
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.05.20. 22:58:21

Eredmény sokadlagos, Sociedad megérdemelte,grat nekik

De jöjjön a lényeg, a szép nagy dagi kupa,ide vele négy év után!!!!!!
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.20. 22:00:15

Szerintem senki nem érti, én sem. :D TS esetén gondolom valami rekordról lehet szó, már nem követem, mit tudn még megdönteni. :D

Erre most simán ki lehetett volna állni Torréval, Fati-Torressel, vagy egy-két itthon maradt fiatallal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2023.05.20. 21:56:07

Jól van, látom nem én vagyok az egyedüli, aki nem érti, hogy az öreg Hernández mire flexel ezzel a kezdővel... Gondolom taktikákat gyakorolat, oké, valahol értem, de szegény Pena mit követett el, hogy még erre a maradék négy meccsre sem mehet ki a kapu elé? :D
Football, bloody hell. /SAF/
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.20. 20:33:00

bence0330 írta:
2023.05.20. 20:08:06
TS; Alba-Chris-Koundé-Baldé; Kessié-Busi-DJ; Dembélé-Lewy-Raphinha

Xavi nem szórakozik Torrékkal még megnyert LL-val sem. Mondjuk a 3 védekező középpályásunk egyszerre történő játszatása kemény. :)
Ez a mai kezdő most inkább szegénységi bizonyítvány. TS, Chris, Balde, De Jong, Raphinha érthetetlen minek játszik. TS-nek pont nem kéne több meccs, hogy biztosan megkapja a díjat, a többiek ki vannak fáradva. Ha neadjisten bárki megsérül 2-3-5 hónapra egy teljesen tétnélküli meccsen, akkor meg igazolhatunk még valakit. Plusz csak még kevesebbet érnek, akiket el akarnak adni, mert nem lesz meccs a lábukban, max majd kapnak 5-10 percet cserepadról.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.20. 20:08:06

TS; Alba-Chris-Koundé-Baldé; Kessié-Busi-DJ; Dembélé-Lewy-Raphinha

Xavi nem szórakozik Torrékkal még megnyert LL-val sem. Mondjuk a 3 védekező középpályásunk egyszerre történő játszatása kemény. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.20. 18:51:22

davi10 írta:
2023.05.20. 14:44:07
Araujo, Pedri, Gavi nincs a keretben.

A fb posztok alapján a csapat végigbulikázta ezt az elmúlt 1 hetet, a Soci meg menni fog, nem lennék meglepve ha ma kikapnánk.
Nem fogom tudni nézni a meccset, úgyhogy majd az élőt kezeljétek légyszi.
Gavi eltiltott, Araujo meg Pedri kisebb sérüléssel küszködik. Előbbinek a vádlijában, utóbbinak a combjában voltak fájdalmak
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.20. 14:44:07

Araujo, Pedri, Gavi nincs a keretben.

A fb posztok alapján a csapat végigbulikázta ezt az elmúlt 1 hetet, a Soci meg menni fog, nem lennék meglepve ha ma kikapnánk.
Nem fogom tudni nézni a meccset, úgyhogy majd az élőt kezeljétek légyszi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.16. 15:27:29

Állítólag már egy ideje figyeljük Nicolas Jacksont a Villarrealból. A srác durván jól tolja, kíváncsi lennèk az árára, biztos kisebb lutri, mint Roque. Állítólag tèlen vitte volna a Bournemouth 23-èrt. Amióta kettesével rugdossa a gólokat, gondolom felszökött az ára.
Nagyon vicces, mikor "felfedezek" valakit, akkor kiderül, hogy már figyeljük. (Haaland, Enzo, Julian Alvarez, Jackson) :)
Az már annyira nem, hogy úgy tűnik jól működik a megfigyelő rendszer, de a döntèshozás, mèg nem az igazi.
Elnèzèst kèrek, nem ide, az átigazolások topikba szántam.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.05.16. 13:54:31

Chino írta:
2023.05.15. 23:09:24

Azért most kicsit más a helyzet, mint tavaly vagy azelőtt. Nem csak azért mert egy sokkal minőségibb CSAPATról beszélünk, hanem most első kalaposak leszünk ami sokat könnyíthet.
Ennek a bajnoki címnek többek között emiatt is hatalmas jelentősége van.
A végén a Bayern elbukja a bajnokságot, és megint összekerülünk egy csoportba... 🤣
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.15. 23:09:24

Kovbal88 írta:
2023.05.15. 21:29:45
drobika írta:
2023.05.15. 10:20:13
Szubjektív véleményem, hogy a bajnoki sorozat 38 meccse alapján elnyerni a bajnoki címet többet ér, mint az EL, BL vagy bármely más kupa. Érzelmileg, erkölcsileg.
A pénz más dolog, az másban van tudjuk, de nem ide való most.
Ennek megfelelően gratulálni kell a csapatnak, stábnak, mindenkinek, mert a bajnokságban legjobb teljesítményt hozták a mezőnyből ebben a szezonban.
Emellett a Zamora díj és a Gólkírály cím is valszeg ide kerül, ami szintén nem kis eredmény.
Szerintem nem lehet összehasonlítani a kettőt, teljesen más. Viszont a BL-t pont a nagy riválisunk nyeri folyamatosan, ami keserű szájízt ad. Szóval jó lenne ott is helyt állni, de a mi anyagi helyzetünkben, már az is nagy szó, hogy el tudunk indulni a sorozatban.

A spanyol kupáért tényleg kár, főleg hogy a Real már szinte ki is esett a Villarreal ellen egy korábbi körben.
Xavi megérdemelte a bajnoki győzelmet.
Azért most kicsit más a helyzet, mint tavaly vagy azelőtt. Nem csak azért mert egy sokkal minőségibb CSAPATról beszélünk, hanem most első kalaposak leszünk ami sokat könnyíthet.
Ennek a bajnoki címnek többek között emiatt is hatalmas jelentősége van.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése
cron