Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.01. 08:31:56

Akiben még ezután a meccs után is hiányérzet jelentkezik, mit kellett volna még tenni, hogy ne legyen? Ha 10-0 a vége, akkor meg azon lett volna fanyalgás, hogy 1 meccsen túl sok energiát elhasználunk, vagy hogy nem tiszteljük az ellenfelet. A stadionból néztem a meccset és első perctől egyértelműen látszott, hogy elkapják a Betist. Ameddig szorosabb volt jobban mentünk, de a cserék még a második félidőben is. Jó volt kb mindenki és a felkészülés is erre a meccsre.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.30. 23:55:05

bence0330 írta:
2023.04.30. 23:10:32
de ennyi erővel az is túlzás, hogy a MU megfojtott minket.
Éppen ezért helyeztem ilyen szövegkörnyezetbe, hogy feltűnő legyen.

A Betis elleni játék kibeszéléséből indult azzal az egyetértéssel, hogy "nézőpont kérdése"...

A túlzás szerintem összegezve az, hogy nálunk alacsonyabban jegyzett csapatokat, vagy akit legyőzünk azokat mi mind megfojtunk, de aki nálunk magasabban jegyzett, vagy kiejt minket, vagy éppen legyőz, az minket még véletlenül sem fojt meg, hanem ilyen olyan mentségekkel próbáljuk megmagyarázni, hogy éppen akkor miért sikerült győznie.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 23:10:32

Peter írta:
2023.04.30. 22:58:56
bence0330 írta:
2023.04.30. 22:49:53
Bár ez off, de
Ez a negyede éppen elég volt ahhoz, hogy ők jussanak tovább. A maradék háromnegyedben ezek alapján mi csak próbáltunk fojtogatni, de mégsem sikerült.

Rayo, Getafe, Girona ellen sem sikerült, hiába spanyol középcsapatok

De tartom, hogy nem ez a lényeg, hanem a túlzások elkerülése, mert az egyik túlzás generálja a másikat, miközben már a fáktól nem látjuk majd erdőt.... :wink:
Oké, de mi volt a túlzás? Hogy a Betis ellen jól játszottunk, akár már a kiállítás előtt, vagy hogy ezeknek az EL helyekért játszó spanyol csapatoknak alig hagytunk levegőt az egész szezonban? Mert külön odaírtam a hsz-ben, hogy ne legyek félreérthető, hogy oké, egy lendületes európai csapat ellen ez nem megy még, sőt, konkrétan megneveztem a csapatokat, akikről beszéltem, szóval innentől a MU eleve nem annyira cáfolat rá, de ennyi erővel az is túlzás, hogy a MU megfojtott minket.
Amivel amúgy nincs is baj, mert szurkolók vagyunk, vicces lenne, ha mindenki egy 19. századi angol okuláréval az orra hegyén brittish akkcentussal 100%-os objektivitással állna a kedvenc csapatához. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.30. 23:06:47

Peter írta:
2023.04.30. 22:23:58
Ez a két dolog akkor fér meg korrektül egymás mellett - szerintem -, ha így szól :

Ezeket az erős közép-majdnem top spanyol csapatokat egyszerűen nem hagyjuk focizni, tényleg teljesen megfojtjuk őket. Emellett megfér az is, hogy a MU egyszerűen nem hagy minket focizni, tényleg teljesen megfojt minket.

Korrektség legyen, bármilyen irányról is van szó. Kerülve a túlzásokat, helyén kezelve a dolgokat.
Valóban ez a helyzet. A Ligában mi vagyunk a legesélyesebbek, mert a gyengébb csapatok ellen a játékstílusunk lehengerlő. Viszont nincs válaszunk arra, ha az ellenfél dominánsan játszik. A Madrid ennek az ellenkezője. Ők tudnak szenvedni, ha nincs előttük terület, és betolják előttük a buszt. De egy arrogáns angol csapatot, amelyik azt hiszi, hogy fel tudja velük venni a kesztyűt és belemegy egy nyíltsisakos küzdelembe, minden túlzás nélkül könnyebben megvernek, mint egy spanyol középcsapatot.

A MU egy félidőben múlt minket felül, de akkor nagyon. Akkor annyira látszott a helyzet, amit leírtál, hogy ez elég is volt nekik. Nem tudtunk mit kezdeni a helyzettel, amikor náluk volt a labda. A saját, kívánt játékunkat sem tudtuk igazán hozni, a labdakihozatal dadogott, kontrát nem tudtunk végigvinni, pedig lett volna rá lehetőség. A spanyol bajnokságban jól elvagyunk ezzel a játékstílussal, azt sem bánjuk, ha betolják elénk a buszt, legfeljebb egykapuzunk egész meccsen. De ha jön egy másik domináns csapat, és szükség lenne más játékelemekre is, lásd a kontrákra, akkor előjönnek a hiányosságok, így a stílusütközésekből nem szoktunk jól kijönni, ha kimozdítanak minket a megszokott játékunkból, és más stílushoz kellene folyamodnunk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.30. 22:58:56

bence0330 írta:
2023.04.30. 22:49:53
Bár ez off, de
Ez a negyede számukra éppen elég volt ahhoz, hogy ők jussanak tovább. A maradék háromnegyedben mi nem jutottunk semmire, ezek alapján mi csak próbáltunk fojtogatni, de mégsem sikerült.

Rayo, Getafe, Girona ellen sem sikerült, hiába spanyol középcsapatok

De tartom, hogy nem ez a lényeg, hanem a túlzások elkerülése, mert az egyik túlzás generálja a másikat, miközben már a fáktól nem látjuk majd erdőt.... :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.04.30. 23:07:09-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 22:49:53

Peter írta:
2023.04.30. 22:23:58
Ez a két dolog akkor fér meg korrektül egymás mellett - szerintem -, ha így szól :

Ezeket az erős közép-majdnem top spanyol csapatokat egyszerűen nem hagyjuk focizni, tényleg teljesen megfojtjuk őket. Emellett megfér az is, hogy a MU egyszerűen nem hagy minket focizni, tényleg teljesen megfojt minket.

Korrektség legyen, bármilyen irányról is van szó. Kerülve a túlzásokat, helyén kezelve a dolgokat.
Bár ez off, de a 4 félidőből 3-ban minimum partiban voltunk, de a mérleg talán inkább billent felénk, az első meccset nyernünk kellett volna a játék alapján. Az utolsóban tényleg megfojtottak, de hát ez a párharc negyede volt.

Elgogytunk a végére fejben és fizikálisan is, főleg a rengeteg hiányzóval, bár a mentális állapotunk velük sem lett volna jobb. De hogy megfojtott volna minket a MU...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.30. 22:23:58

bence0330 írta:
2023.04.30. 19:05:44
Ezeket az erős közép-majdnem top spanyol csapatokat egyszerűen nem hagyjuk focizni, tényleg teljesen megfojtjuk őket. Emellett megfér az is, hogy a MU-t meg nem fojtjuk meg, nem mond ellent a kettő egymásnak.
Ez a két dolog akkor fér meg korrektül egymás mellett - szerintem -, ha így szól :

Ezeket az erős közép-majdnem top spanyol csapatokat egyszerűen nem hagyjuk focizni, tényleg teljesen megfojtjuk őket. Emellett megfér az is, hogy a MU egyszerűen nem hagy minket focizni, tényleg teljesen megfojt minket.

Korrektség legyen, bármilyen irányról is van szó. Kerülve a túlzásokat, helyén kezelve a dolgokat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.30. 22:22:15

Szerkesztésbe hiba csúszott, elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.04.30. 22:29:53-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.30. 20:17:02

Cseri írta:
2023.04.30. 19:54:17
Attól,ha jelzőket aggatunk rá, mi változik? Ez továbbra is egy épülő csapat,ami a vezetőedző első teljes idényében vélhetőleg megnyeri a bajnokságot,jó pár év után. Szerintem meggyőző volt,egy percig nem forgott veszêlyben a győzelem. Ez a jó sportban,hogy többféle nézőpont létezhet egyidejűleg.
Nem a kákán is csomót keresés a célom, hiszen én is örülnék, ha ezt meggyőző épülásnek látnám.
A jelző szerintem azért fontos, mert épülhet valami így is, meg úgy is, de ettől függ majd a felépítmény milyensége. Szilárd, inogó, tartós, stabil, ütésálló, nyomásbíró, kártyavár......stb stb.
Számomra jelenleg nem tűnik egyáltalán meggyőzőnek, mert túl sok szempontból törékeny és sebezhető.
Közel sem magabiztos és nagy mértékben ki van téve az éppen aktuális ellenfelének.
Szóval nagyobb kitettséggel bír, mint amilyen mértékben van a saját kezében a sorsa.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 19:54:17

Peter írta:
2023.04.30. 19:24:43

Visszakérdeznék. Milyen rövid jelzős szerkezettel jellemeznéd pl a tegnapi meccsünket, vagy akár az egész csapatot?

Én bevallom, nem tudok ilyet. Nem tudom megfogalmazni, hogy milyen a csapatunk karaktere.
Fiatalos?.....szerintem nem
Támadó?....talán támadni akaró
Védekező?....ez nem igaz
Lendületes?....alkalmanként
Tökös? Belevaló? Fineszes?.....sorry, nekem egyik sem illik rá

Sziporkázó játék az szerintem egy meggyőző, erős, dinamikus, éles és harapós játék....4-0 ide, de szerintem a tegnapi meccsre egyetlen jelző sem igaz, jóindulattal az eredményre az igaz, hogy meggyőző, de csak az eredményre és önmagában. A játékra már nem.
Attól,ha jelzőket aggatunk rá, mi változik? Ez továbbra is egy épülő csapat,ami a vezetőedző első teljes idényében vélhetőleg megnyeri a bajnokságot,jó pár év után. Szerintem meggyőző volt,egy percig nem forgott veszêlyben a győzelem. Ez a jó sportban,hogy többféle nézőpont létezhet egyidejűleg.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 19:50:09

Fernando írta:
2023.04.30. 19:06:16

Ezek közül melyik volt kidolgozott támadás? Emberelonyben is csak ivelgettunk és brusztoltuk a labdát egy olyan csapat ellen amelyik a földön volt kb 60 percig. De tegyük félre ezt a meccset, vegyük ki a képből. Térjünk erre vissza az Osasuna elleni után.
Szerintem a vonalak mögé befutó játékos megjátszása tudatosnak tekinthető,szélről beadott labdák hálóba jutattása szintén,üres területek megjátszása is.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.30. 19:35:46

Csodálkozom, hogy a vérmesebb kommentelők Xavit egyelőre nem akarják elzavarni amiatt, hogy egy korán megfogyatkozó Betist vertünk meg 4:0-ra.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.30. 19:29:36

Te nem véleményt fogalmaztál meg, legalábbis a pepteamhez való hasonlításnál.
Állítottál valamit, ugye.

Amit most írtál igazad van, a Pepteamnél valóban így nézett ki a legtöbb meccsünk.
Nagyon nagy különbség, hogy ott az eu topcsapatokkal is így bántunk, persze nem mindig sikerrel, de egy chelsea, inter akik kivertek is, kb elmondták a világ összes imáját meccsek alatt, meg után is hogy sikerült.
De ez már egyébként off topik.

Többi részével nem vitatkozom, de amikor oda írod nyomatékosítva, hogy “állítom” annak van egy “ez így van mert én azt mondtam” beütése.
Pláne hogy ezt a letámadásos dolgot is már unalomig ismétled, értettük elsőre is:)

Béke.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.30. 19:24:43

Cseri írta:
2023.04.30. 19:02:29
Neked mi számítana annak? Gólt nem kaptunk,volt 30,valahány támadásunk,tizen valahány kapura lövésünk, 4 rúgott gól? Ok,tudom, emberelőnyben...
Visszakérdeznék. Milyen rövid jelzős szerkezettel jellemeznéd pl a tegnapi meccsünket, vagy akár az egész csapatot?

Én bevallom, nem tudok ilyet. Nem tudom megfogalmazni, hogy milyen a csapatunk karaktere.
Fiatalos?.....szerintem nem
Támadó?....talán támadni akaró
Védekező?....ez nem igaz
Lendületes?....alkalmanként
Tökös? Belevaló? Fineszes?.....sorry, nekem egyik sem illik rá

Sziporkázó játék az szerintem egy meggyőző, erős, dinamikus, éles és harapós játék....4-0 ide, de szerintem a tegnapi meccsre egyetlen jelző sem igaz, jóindulattal az eredményre az igaz, hogy meggyőző, de csak az eredményre és önmagában. A játékra már nem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 19:22:01

csababarca írta:
2023.04.30. 19:09:30
Helyén kell kezelni a győzelmet.
Ezek a Pep-korszakhoz való hasonlítgatások…eleve ez egy megválaszolhatatlan kérdés. Én meg mondhatom, vagy állíthatom, hogy ha a Pep-teamet ráengeded a mai barcára, akkor azt a meccsképet kapnád mint tegnap. Csak a mai barca lenne a betis szerepében.

Hasraütéses állítás ez is, nem lehet bizonyítani.

Az a baj megint, hogy volt egy jobb meccsünk (40percünk), és megint a gatyába a kezünk, meg elalélunk Busquetstől pl.

Magunkhoz képest érdemes nézni, meg mondjuk az elmúlt két hónap formájához. Ahhoz képest tényleg jobb volt az összkép.
De nem lett ettől jobb a csapat, vagy egyes játékosok sem.

Az hogy kit fojtunk meg, megint más kérdés. Ez a stílusunk, itt az a kérdés, hogy ezzel mire megyünk, szerintem.
Tegnap bejött, kellett hozzá egy piros is, meg egy korai gól ami nekünk mindig egy teherlevétel.
A rayot is megfojtottuk kb ennyire, aztán kaptuk a sallert. Önmagában ez semmit nem jelent.
Elég kevés forumozói véleményt lehet bizonyítani, mindhez alternatív univerzum kéne. :) Mi lenne, ha Busi nem játszana, mi lenne, ha nem Xavi lenne itt, ha Lewyt nem nyírtuk volna ki, ha, ha..Igen, szerintem a helyén kezeltük, én legalábbis biztos, csak a Betis elleni meccsről beszéltem, illetve kitértem még a hasonló szintű spanyol ellenfelek elleni meccseinkre, ahol minden ilyen csapat bénának tűnt ellenünk, a Reál ellen meg sokkal erősebbeknek, és rengeteg helyzetet alaítottak ki ellenük. Ez nem véletlen, helyén kezelve is, de a mi dicséretünk. A rúgott gólok más téma, de hogy nem tudnak kibontakozni ellenünk, meg 1-1 helyzetecskéig jutnak el egy meccsen, az baromi nagy szó szerintem, és lehet rá építeni. Nem elég önmagában nyilván, én a Pep korszakhoz is CSAK ebben hasonlítottam, ott volt ez az érzés, hogy egy amúgy viszonylag erős csapat megye kettesnek nézett ki mellettünk támadásépítésben, mert megfordulni nem volt idejük, és a nyakukon volt már fent is valaki, és akkor még el sem jutottak a védelmünkig. Ez most is megvan, nem minden meccsen, a Rayo pl. pont ránkerőltette az akaratát. De a meccsienk nagy részén igen.

A korai gól tényleg kellett, de szerintem játszottunk elég jól hozzá már az emberelőny előtt is. Látszott, hogy Xavi odacsapott az asztalra, és mindenki ki akarta javítani a hétközben látott játékot, volt intenzitás, kedv, minden. :) Persze, hogy ettől még nem lettünk jobbak (hacsak nem jött meg 1-2 játékos önbizalma...), de attól még jó élmény volt, és jó teljesítmény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.30. 19:09:30

Helyén kell kezelni a győzelmet.
Ezek a Pep-korszakhoz való hasonlítgatások…eleve ez egy megválaszolhatatlan kérdés. Én meg mondhatom, vagy állíthatom, hogy ha a Pep-teamet ráengeded a mai barcára, akkor azt a meccsképet kapnád mint tegnap. Csak a mai barca lenne a betis szerepében.

Hasraütéses állítás ez is, nem lehet bizonyítani.

Az a baj megint, hogy volt egy jobb meccsünk (40percünk), és megint a gatyába a kezünk, meg elalélunk Busquetstől pl.

Magunkhoz képest érdemes nézni, meg mondjuk az elmúlt két hónap formájához. Ahhoz képest tényleg jobb volt az összkép.
De nem lett ettől jobb a csapat, vagy egyes játékosok sem.

Az hogy kit fojtunk meg, megint más kérdés. Ez a stílusunk, itt az a kérdés, hogy ezzel mire megyünk, szerintem.
Tegnap bejött, kellett hozzá egy piros is, meg egy korai gól ami nekünk mindig egy teherlevétel.
A rayot is megfojtottuk kb ennyire, aztán kaptuk a sallert. Önmagában ez semmit nem jelent.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.04.30. 19:06:16

Cseri írta:
2023.04.30. 19:02:29
Peter írta:
2023.04.30. 18:38:10
Miközben valljuk be, egyáltalán nem sziporkáztunk.
Neked mi számítana annak? Gólt nem kaptunk,volt 30,valahány támadásunk,tizen valahány kapura lövésünk, 4 rúgott gól? Ok,tudom, emberelőnyben...
Ezek közül melyik volt kidolgozott támadás? Emberelonyben is csak ivelgettunk és brusztoltuk a labdát egy olyan csapat ellen amelyik a földön volt kb 60 percig. De tegyük félre ezt a meccset, vegyük ki a képből. Térjünk erre vissza az Osasuna elleni után.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 19:05:44

Peter írta:
2023.04.30. 18:38:10
Nálam pedig az a felesleges és nem is jogos felhúzás, hogy Villareal, Soci, Betis hasonlatokkal dicsőítünk...
Én ezt értem, és mondom, alapvetően egyet is értek vele, de ha egyszer a Betissel játszottunk, akkor csak lehet a Betis ellen mutatottakra pozitívat mondani. :) Ráadásul nem arról volt szó, hogy felmagasztaltam a játékunkat, hanem arról, hogy vitattam azt, hogy a jó játékunk csak azért volt jó, mert a Betis gyenge. Ezeket az erős közép-majdnem top spanyol csapatokat egyszerűen nem hagyjuk focizni, tényleg teljesen megfojtjuk őket. Emellett megfér az is, hogy a MU-t meg nem fojtjuk meg, nem mond ellent a kettő egymásnak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 19:02:29

Peter írta:
2023.04.30. 18:38:10
Miközben valljuk be, egyáltalán nem sziporkáztunk.
Neked mi számítana annak? Gólt nem kaptunk,volt 30,valahány támadásunk,tizen valahány kapura lövésünk, 4 rúgott gól? Ok,tudom, emberelőnyben...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.30. 18:38:10

bence0330 írta:
2023.04.30. 17:23:41
, de ez az egész arról szólt, hogy "csak azért nyertünk mert a Betis gyenge volt". Teljesen más téma, más meccs, én felesleges lehúzásnak érzem, és még csak nem is jogosnak.
Nálam pedig az a felesleges és nem is jogos felhúzás, hogy Villareal, Soci, Betis hasonlatokkal dicsőítünk, miközben a fajsúlyosabb ellenfelekkel szembeni minősítéskor homokba dugjuk a fejünket és alkalmi kifogásokat generálunk.... :wink:

Előre csak az visz, ha a nálunk jelenleg magasabb szinten teljesítőkhöz próbálunk igazodni és azokhoz viszonyítani. Bizony egy jó Betis ellen is elvárható lenne a győzelem, tehát egy gyengébb Betis ellen, ráadásul emberelőnyben, ne essünk már ennyire hasra magunktól.
Miközben valljuk be, egyáltalán nem sziporkáztunk.

Az ilyen hasonlattól pedig nagyon tartózkodnék, hogy a letámadásunk és csapatvédekezésünk "már most van olyan jó a meccsienk 90%-án, mint Pep idején". Ez még álomnak is túl szép....szerintem
He ennek csak egy része is valóság lenne, meggyőződésem, hogy teljesen más témákról szólna az egész fórum.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.30. 18:20:46

Fernando írta:
2023.04.30. 17:41:40
Nézd meg a Realt. Ilyen gondolatmenet kapcsán akkor őket sokszor megfojtják, mégis ok nyerik a BL-eket sorra. Nyilván vannak periódusok mikor fölényben vannak az aktuális ellenféllel szemben, de alapvetően amivel a meccseket/párharcokat nyerik az, hogy alkalmazkodnak a játék képéhez, megfelelő ütemben tudnak váltani, kíméletlen robotszinten használják ki az ellenfél gyengepontjait, jobban benne vannak egy meccsben, együttélnek vele. Mi egy eleve elrendelt forgatókönyv szerint akarjuk a meccseinket lejatszani, mert mi vagy a Barca és ez a mi identitasunk.
A Real a bajnoki meccseken az akaratát sem mindig tudta ráerőltetni az aktuális tabella és a nevek alapján gyengébb ellenfelekre, és alkalmazkodni vagy hátrányból fordítani sem mindig tudott, a bajnokságban teljesen hullámzó volt a teljesítményük.
Egyébként sem hinném, hogy a Real úgy megy ki a pályára, hogy megnézik, mit játszik az ellenfél, aztán majd alkalmazkodnak. Ugyanolyan folyamatos győzelmi kényszerrel mennek ki, mint mi.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.04.30. 17:41:40

Kérlek ne idézd már önmagadat is, lett szólva pár hete, hogy próbáljátok meg szerkeszteni a mondanivalót. Sokan megértették és változtattak rajta, mert ez a ti érdeketek is az átláthatóság miatt. Nem akarom törölni, mert alapvetően nincs gond, csak széthúzod a fórumot. Alcantara

bence0330 írta:
2023.04.30. 17:19:42
Fernando írta:
2023.04.30. 17:11:46
Ezzel sem értek egyet. Nézd meg az általad felsorolt csapatok idei teljesítményét. Azzal sem értek egyet, hogy az Atmát lenulláztuk volna a középpályán. Ha az a meccs nem 1-0, hanem 2-2 már te is másként látnád. Sem az Inter sem a Bayern, sem a MU, sem a Real ellen nem voltunk fölényben a középpályán idén egy meccsen sem, kivétel a Szuperkupa finálé. Nem mondom, hogy nem működik az a fajta letámadás, de ennél több kell középen. Egy valamire való európai szintet megütő csapatnak nem okozunk gondot ezzel a letámadással, de rengeteg esetben egy magát felszivo kis vagy középcsapatnak sem. Lásd Rayo, lásd Getafe, csak hogy a legutóbbi kettőt említsem. Azzal egyetértek, hogy nem csináltuk ezt jobban Pep alatt sem, viszont ott ha megvolt a labda tudtunk is vele valamit kezdeni. Voltak felpasszolt labdák, egyéni villanások, kombinációk, bemozgások. Most? Vagy egy élettelen löbb, vagy úgy keressük Sergiót a labdával, mint anno Messit a legrosszabb időszakban, vagy amit megrosszabb nézni, hogy kitoljuk Raphinak, akit vagy a védő, vagy az oldalvonal szerel.
Vagy épp megint MOM lesz, az elmúlt négy meccsből háromszor. Valamit szinte mindig összehoz, ha elég lasztit kap. De ez off.
Nem a középpályáról beszéltem, sőt... bár Gavi nagyon magas szinten űzi ezt a részt. Betis szintig Busi is. Igen, írtam is, hogy európában pár ledületes csapat ellen még nem elég, elsősorban azokra gondoltam, akiket írtam is, akik spanyol szinten elég jók, mint a Betis-Villarreal-Bilbao-Soci, nekik kb közük nincs meccshez ellenünk, a Reállal meg ki-ki meccseket tolnak, és nyeregetnek is, sok helyzetet kialakítva. Nem annyira a középpályánk fojtja meg a játékukat, és tűnnek tőle gyengének, hanem az egész csapatunk kompletten. Lewy-Gavi-Raphinha kőkeményen védekezik, a kp is ezen a szinten egész jól gyakorol nyomás, a védelem meg mögöttük beton. És így alig van ezeknek az európai szinten amúgy egészen jól szereplő, viszonylag erős spanyol csapatoknak egyáltalán momentumuk is ellenünk. Nem azért, mert bénák... adjuk már meg magunknak a dicséretet szerintem, ami kijár. Van ezen kívül bőven, amit lehet kritizálni. :)
Ezt az egészet csak arra írtam, hogy nem kell lehúzni a csapatunkat azzal, hogy "gyenge az ellen". Nem az... kb mint a LL győzelmet. Nem gyenge a LL, csak gyengébb, mint a közelmúltban volt.
Azzal egyetértek, hogy van bőven más amiben jobban fejlődnünk kell, nem akartam Raphival szemben sem félreérthető, vagy degradalo lenni. Küzd, hajt, amit a pályára lerak hozzaallasban már azzal MOM nálam, más kérdés, hogy én már rég Lewa mögött jatszatnám, ez a szélen való szerencsétlenkedése sokat elvesz az összképből nálam tőle.
Az viszont, hogy a mi taktikánk 90%-bán a gyors labdaszerzésre és annak megtartasara épül, más csapaté viszont ettől eltér nálam még nem azt jelenti, hogy megfojtjuk őket. Nézd meg a Realt. Ilyen gondolatmenet kapcsán akkor őket sokszor megfojtják, mégis ok nyerik a BL-eket sorra. Nyilván vannak periódusok mikor fölényben vannak az aktuális ellenféllel szemben, de alapvetően amivel a meccseket/párharcokat nyerik az, hogy alkalmazkodnak a játék képéhez, megfelelő ütemben tudnak váltani, kíméletlen robotszinten használják ki az ellenfél gyengepontjait, jobban benne vannak egy meccsben, együttélnek vele. Mi egy eleve elrendelt forgatókönyv szerint akarjuk a meccseinket lejatszani, mert mi vagy a Barca és ez a mi identitasunk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 17:23:41

Peter írta:
2023.04.30. 17:21:56
bence0330 írta:
2023.04.30. 16:25:59
Szerintem ez nézőpont kérdése.

Csak sajna ez sokszor még a saját fórumunkon is úgy csapódik le, hogy "mert gyenge volt az ellenfél". Ja, gyenge volt, mert nem hagytuk őket focizni.
Nézőpont kérdése, ebben tökéletesen egyetértek.

Ugyanilyen nézőpont kérdése az is, hogy a BL csoportban vagy éppen az akár "BL döntővel felérő" EL selejtezős ellenfelünk nézőpontjából nézve ők ugyanúgy nem hagytak minket focizni, mert gyenge volt az ellenfél, azaz a Barcelona.

Persze tisztában vagyok azzal, hogy a fórumon az a népszerű, ha mindenkit lefocizunk, de például hozzám az a nézőpont áll közelebb, amikor a fajsúlyosabb ellenfelek abban reménykednek egy sorsolás előtt, hogy jaj, csak a Barcát ne....
Persze, de ez egy totál más téma, nem erről szólt a beszélgetés. El kell ismerni, hogy oda nem vagyunk elegek (szerintem 90%-ban fejben amúgy, de mindegy), de ez az egész arról szólt, hogy "csak azért nyertünk mert a Betis gyenge volt". Teljesen más téma, más meccs, én felesleges lehúzásnak érzem, és még csak nem is jogosnak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.30. 17:21:56

bence0330 írta:
2023.04.30. 16:25:59
Szerintem ez nézőpont kérdése.

Csak sajna ez sokszor még a saját fórumunkon is úgy csapódik le, hogy "mert gyenge volt az ellenfél". Ja, gyenge volt, mert nem hagytuk őket focizni.
Nézőpont kérdése, ebben tökéletesen egyetértek.

Ugyanilyen nézőpont kérdése az is, hogy a BL csoportban vagy éppen az akár "BL döntővel felérő" EL selejtezős ellenfelünk nézőpontjából nézve ők ugyanúgy nem hagytak minket focizni, mert gyenge volt az ellenfél, azaz a Barcelona.

Persze tisztában vagyok azzal, hogy a fórumon az a népszerű, ha mindenkit lefocizunk, de például hozzám az a nézőpont áll közelebb, amikor a fajsúlyosabb ellenfelek abban reménykednek egy sorsolás előtt, hogy jaj, csak a Barcát ne....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 17:19:42

Fernando írta:
2023.04.30. 17:11:46
Ezzel sem értek egyet. Nézd meg az általad felsorolt csapatok idei teljesítményét. Azzal sem értek egyet, hogy az Atmát lenulláztuk volna a középpályán. Ha az a meccs nem 1-0, hanem 2-2 már te is másként látnád. Sem az Inter sem a Bayern, sem a MU, sem a Real ellen nem voltunk fölényben a középpályán idén egy meccsen sem, kivétel a Szuperkupa finálé. Nem mondom, hogy nem működik az a fajta letámadás, de ennél több kell középen. Egy valamire való európai szintet megütő csapatnak nem okozunk gondot ezzel a letámadással, de rengeteg esetben egy magát felszivo kis vagy középcsapatnak sem. Lásd Rayo, lásd Getafe, csak hogy a legutóbbi kettőt említsem. Azzal egyetértek, hogy nem csináltuk ezt jobban Pep alatt sem, viszont ott ha megvolt a labda tudtunk is vele valamit kezdeni. Voltak felpasszolt labdák, egyéni villanások, kombinációk, bemozgások. Most? Vagy egy élettelen löbb, vagy úgy keressük Sergiót a labdával, mint anno Messit a legrosszabb időszakban, vagy amit megrosszabb nézni, hogy kitoljuk Raphinak, akit vagy a védő, vagy az oldalvonal szerel.
Vagy épp megint MOM lesz, az elmúlt négy meccsből háromszor. Valamit szinte mindig összehoz, ha elég lasztit kap. De ez off.
Nem a középpályáról beszéltem, sőt... bár Gavi nagyon magas szinten űzi ezt a részt. Betis szintig Busi is. Igen, írtam is, hogy európában pár ledületes csapat ellen még nem elég, elsősorban azokra gondoltam, akiket írtam is, akik spanyol szinten elég jók, mint a Betis-Villarreal-Bilbao-Soci, nekik kb közük nincs meccshez ellenünk, a Reállal meg ki-ki meccseket tolnak, és nyeregetnek is, sok helyzetet kialakítva. Nem annyira a középpályánk fojtja meg a játékukat, és tűnnek tőle gyengének, hanem az egész csapatunk kompletten. Lewy-Gavi-Raphinha kőkeményen védekezik, a kp is ezen a szinten egész jól gyakorol nyomás, a védelem meg mögöttük beton. És így alig van ezeknek az európai szinten amúgy egészen jól szereplő, viszonylag erős spanyol csapatoknak egyáltalán momentumuk is ellenünk. Nem azért, mert bénák... adjuk már meg magunknak a dicséretet szerintem, ami kijár. Van ezen kívül bőven, amit lehet kritizálni. :)
Ezt az egészet csak arra írtam, hogy nem kell lehúzni a csapatunkat azzal, hogy "gyenge az ellen". Nem az... kb mint a LL győzelmet. Nem gyenge a LL, csak gyengébb, mint a közelmúltban volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése