Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.28. 14:18:56

Van amúgy itt olyan Barca-drukker, aki csak leül, és élvezi a meccset? :D Mert kicsit az az érzésem, hogy több streszt generálnak a találkozók, mint örömet. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.28. 14:15:52

westerngom írta:
2022.08.28. 13:56:37
Ma meg majd meglátjuk, úgy Laporta módra, hogy mit hoz a valóság. :mrgreen:
Na, ez a megbeszélte, megigérte sztori nekem új, de az élet sokmindent felülír és a kényszer nagy úr.... :roll:
Vagy, megbeszélet, megigérte akkor Araujo és Koundé helycsere lehet a csomó átvágása.... :lol:
Este kaphatunk ebből egy kis ízelítőt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2022.08.28. 14:20:24-kor.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.08.28. 13:56:37

nekem úgy dereng, hogy Kounde megbeszélte/ megüzente Xavinak, hogy vele csak CB-ként számoljon, mert nem akar a jobb szélen játszani. Egy cikkben is lejött a nyáron, hogy Tuchel-ével szemben Xavi koncepciója tetszett neki, mert Tuchel határozottan kijelentette, hogy adott esetben jobb szélső védőként is számol vele. Xavi viszont állítólag megígérte neki, hogy ő CB lesz a csapatban. Ma meg majd meglátjuk, úgy Laporta módra, hogy mit hoz a valóság. :mrgreen:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.28. 13:29:31

Tipp a Xavi kezdőre : TS-Kounde, Araujo, Eric, Baldé-Pedri, Busi, Gavi-Dembi, Lewa, Torres

zeli39 írta:
2022.08.28. 10:30:12
Az egész keretben Xavi szerint csak két játékos érti mit kér a csapattól,, Busquets és Torres .6 éve megírtam ezen az oldalon addig amíg Pique és Busquets alap kezdő BL döntő közelében nem leszünk .
Azok a szép emlékek a régmúltból.
Egy kis licit, hogy emeljem a tétet, én öltözőt írtam (ami nem kezdő és nem is keret!) és a komplett szent kvartettről.... :mrgreen:
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.28. 11:38:37

Sinya22 írta:
2022.08.28. 11:08:59
Kezdjen Roberto és játsszon a 2 legjobb védőnk ott ahol a legjobbak, középen. Mást nem várok, a csatársor is felmehet akárhogy, nyerjünk :D
Szerintem is. Nem a Bayern ellen megyünk, hogy ne férjen most bele Robi. Busi meg hátha elfáradt a szerdai lötyögésen és csak 1 félidőt kap.
Akárhogy is lesz, tényleg kötelező a győzelem, jó lenne nem túlszenvedni, hadd szokják egymást a srácok elöl/hátul, na meg szórakozzunk jól.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.08.28. 11:08:59

Kezdjen Roberto és játsszon a 2 legjobb védőnk ott ahol a legjobbak, középen. Mást nem várok, a csatársor is felmehet akárhogy, nyerjünk :D
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.28. 10:55:52

A fogadó irodák Busi kezdésére olyan odszot adnának papírformára, ami 0,99-es szorzójú vola!
Nem kell olyasmin ábrándozni, ami lehetetlen!
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.08.28. 10:29:23

Én egy Ter Stegen - Koundé, Araujo, E. García, J. Alba - Busquets, Gavi, Pedri - Dembélé, Lewandowski, F. Torres kezdőt sejtek Xavitól! Támadásban 3-3-4 a rendszer, védekezésben pedig 4-3-3!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.28. 10:09:10

davi10 írta:
2022.08.28. 10:02:56
Busi 2 meccses eltiltást kapott? Vagy miért nem várjátok a kezdőbe?
Szerintem csak mindenki elfelejtette 1 meccs után. Én is. :D De szerintem akkor sem lesz mindig kezdő, csak hát így, hogy volt egy mesterséges pihenője, kb biztos még 1-2 meccsig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.28. 10:07:20

Bocsanat, elirtam busi termeszetesen kezdo.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.28. 10:02:56

Busi 2 meccses eltiltást kapott? Vagy miért nem várjátok a kezdőbe?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2022.08.28. 10:02:14

Busquets kezdő lesz, kocsi, ház, asszony mehet rá. Naívak vagytok hogy nélküle vízionáljátok a kezdőt.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.28. 09:41:21

Legyünk inkább 11en mint az ellenfél :D
Nálam a TS-SR, Araujo, Kounde, Balde-FDJ, Pedri, Kessie - Raphinha Lewandowski, Dembelé lenne kezdő.
SR nyilván azért mert nincs más egyelőre.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.28. 09:38:32

visca el barca írta:
2022.08.28. 09:34:54
Christensen belázasodott, kikerult a keretbol + fatit még mindig nem merik kezdetni.

Ezt a 11et szeretnem: ts balde jules araujo pedri fdj kessie fati lewy dembele

Ez lesz: ts alba eg araujo sr pedri fdj gavi torres lewy dembele
Értem, hogy SR gyenge, Araujot meg nem játszatnád jobboson, de azért valaki kéne oda, hogy meglegyünk 11-en. :)

Koundé szerintem tuti játszani fog, csak az a kérdés, kirakják-e őt vagy az urut a szélre, amíg nincs pótlás. Akkor játszik Eric.

A tippek szerint Baldé fog kezdeni, de Xavi úgy tűnik, hogy egyáltalán nem lesz olyan kiszámítható sem kezdőben, sem formációban, mint ahogy eddig hittük. Szóval szerintem sokszor lesznek meglepetések.

Elöl én a két jobbszélsőket kezdetném, Fati szerintem még sokáig csere lesz. De szerintem is Torres lesz ott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.08.28. 09:56:07-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.28. 09:34:54

Christensen belázasodott, kikerult a keretbol + fatit még mindig nem merik kezdetni.

Ezt a 11et szeretnem: ts balde jules araujo sr pedri fdj kessie fati lewy dembele

Ez lesz: ts alba eg araujo sr pedri busi fdj torres lewy dembele
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2022.08.28. 10:09:13-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2022.08.22. 22:15:15

Nagyon örültem Baldénak a bal oldalon! Jó lesz mögé Alba (meg Alonso) amikor Baldét pihentetni kell. Játsszon minél többet a fiú.
Remélhetően nem akarják már kölcsöbe adni?
Fiatal, agilis, gyors és jól cselez, védekezésben tud annyit mint Alba. Versenyezzenek, de ne adják kölcsönbe.

Baldét és Kondét sem futotta volna le Isaac a Siciedad gólja előtt, mint ahogy Garciát lefutotta. Azaz Baldé és Koundé mellett Isaac valszeg nem került volna gólhelyzetbe.

Szeretném már a pályán látni a Koundé-Araujo-Christensen-Baldé összeállítású fiatal, erős, gyors, jól szerelő, jól fejelő , jól passzoló , összeszokott új védelmünket, ahogy kapott gólok nélkül hozzák le ameccseinket!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.22. 16:46:05

Idén nem lesz valami tippjáték vagy csak a végső eredményre valami jósolgatás?

Elnézve az első két fordulót, az az érzésem, - bár még nagyon korai következtetni bármire is - hogy idén visszatérünk a régi Barca-Real versenyfutáshoz és kevésbé fog beleszólni a többi csapat a Ligába.

A Sevillával nem tudom, mi van, de elég gyengén kezdtek, Koundé hiányát meg biztosan megérzik majd.

Az Atleti sem tűnik meggyőzőnek az utóbbi időben, pedig Morata jól kezdett elöl, de ismerjük őt is, mennyire hatékony hosszú távon.

A Villareal szépen nyitott, de ők is ki szoktak pukkadni, szóval nem látom, hogy ki érhetne oda stabilan a végére.

A Betistől egy szokásos erős teljesítményt várok.

Mit gondoltok?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.22. 16:18:38

Chino írta:
2022.08.22. 15:14:50
drobika írta:
2022.08.22. 12:31:22

Így gondolom én is! A kritika szubjektív, normális, ha sokan sokféleképpen állítanák be a kezdőt! Ezért van egy kapitány és nem 5! :) Abszolut pozitív kritika pl. ha azt mondjuk hogy még nem álltak össze a pozíciók, de a potenciál benne van a csapatban. Ez előre visz. Negatív kritika, de igaz, és ezt nehéz nem észre venni, és realitása sincs annak, hogy miért ARAUJO a jobb bekk. De ha van, akkor magyarázzák el, hogy miért! Mert jelenleg csak azt látni, hogy a szélen elveszik a tudása, ami középen meg hiányzik, de nagyon! Mi van Desttel és mi van SR.-el. Ha meg egyiket sem akarja játszatni, miért nem maradt Alves 0 Ft-ért, meg egy csomag szotyiért !
Azért mert akkor az lenne a felháborodás oka, hogy miért SR játszik. Ebben a rendszerben, három védővel, jelenleg ő a legjobb megoldás oda. Ha Koundé nevezve lenne valószínűleg ő játszana ott, nem idegen terep, jh-ként kezdte, később lett belőle belső védő. Araujo mehetne középre, Christensen a másik oldalra. Mielőtt valaki a bal láb-jobb láb dologgal jönne, a Chelsea-ben rendszeresen játszott ott, csak "mellette" nem Alba, hanem Marcos Alonso volt, ahogy tegnap is Balde szabadabban, előre mozgott.
Amúgy nagy pechje volt, hogy jöttek azok a sérülések. Pont azelőtt kezdett már játszogatni/lett stabil csere, emlékszem szinte sírt amikor le kellett mennie
Azt gondolom, hogy ez a 3 védős felállás nem lesz nyerő. Túl sok területet ad az ellenfélnek, amúgy is mindenki fent van nálunk. Minél hamarabb lesz JHV megoldás annál jobb. Középen és elöl van varia lehetőség bőven, nem könnyű. Már írtam, de senki sem reagált rá, hátha most :) Gála 11 volna a jobb, ahova harcolni kell a bekerülésért, és persze a maradásért vagy az állandó rotáció?
Legközelebb úgyis játszom :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.22. 15:14:50

drobika írta:
2022.08.22. 12:31:22

Így gondolom én is! A kritika szubjektív, normális, ha sokan sokféleképpen állítanák be a kezdőt! Ezért van egy kapitány és nem 5! :) Abszolut pozitív kritika pl. ha azt mondjuk hogy még nem álltak össze a pozíciók, de a potenciál benne van a csapatban. Ez előre visz. Negatív kritika, de igaz, és ezt nehéz nem észre venni, és realitása sincs annak, hogy miért ARAUJO a jobb bekk. De ha van, akkor magyarázzák el, hogy miért! Mert jelenleg csak azt látni, hogy a szélen elveszik a tudása, ami középen meg hiányzik, de nagyon! Mi van Desttel és mi van SR.-el. Ha meg egyiket sem akarja játszatni, miért nem maradt Alves 0 Ft-ért, meg egy csomag szotyiért !
Azért mert akkor az lenne a felháborodás oka, hogy miért SR játszik. Ebben a rendszerben, három védővel, jelenleg ő a legjobb megoldás oda. Ha Koundé nevezve lenne valószínűleg ő játszana ott, nem idegen terep, jh-ként kezdte, később lett belőle belső védő. Araujo mehetne középre, Christensen a másik oldalra. Mielőtt valaki a bal láb-jobb láb dologgal jönne, a Chelsea-ben rendszeresen játszott ott, csak "mellette" nem Alba, hanem Marcos Alonso volt, ahogy tegnap is Balde szabadabban, előre mozgott.
Amúgy nagy pechje volt, hogy jöttek azok a sérülések. Pont azelőtt kezdett már játszogatni/lett stabil csere, emlékszem szinte sírt amikor le kellett mennie
Forca Barca!!!!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.22. 14:46:46

Az általános nézőponttal szemben szerintem Xavi kifejezetten jól meccselt. Tetszett, hogy próbálkozik újféle formációkkal, amivel gyökeresen változtatja a csapat működését. Eleinte ugyan Araujo jobbra volt írva, gyakorlatilag full bekket játszott, cserébe Baldé rohangászhatott, mint a mérgezett egér, mélységből indulva. Ezzel többször meggyűlt a baja a Socinak, és gólt is kaptak belőle. Mégis, a legnagyobb húzása Fati beállításakor történt - bár minden elismerésem Fatié -, Xavi nagyon jól látta meg, hogyan lehet a baloldalt erősebben támadni, amire nem is reagált időben az ellenfél, totál üresen kapott ott labdát rendszersen Dembelé és Fati is. Rendkívül jól nyúlt bele a meccsbe, és közben folyton azt éreztem, hogy próbálkozik új játékelemeket is beépíteni a csapat játékába, ami hosszútávon lesz igazán fontos, főleg bl-ben.

Ami még szemet szúrt nekem, hogy Lewa nagyon sokat mutogat, magyaráz a támódoszekciónak, érdekes volna tudni, ez hogyan befolyásolja a többiek mozgását. Egyértelmű klasszis, de látszik, hogy nagyon sokszor direktbe őt keresik, még akkor is, ha lehetne jobb megoldás.

Összességében látszik még a szezon eleji forma, de van bőven sok pozitívum és olyan klasszisaink is, akik el tudnak dönteni egymaguk is meccseket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ElBartimaeus 2022.08.22. 15:48:33-kor.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.22. 14:34:15

Tegnap egy kicsit fura meccset láttunk, volt iram, meg szép gólok is, de sztem nem a taktika, hanem egyéni villanások hozták a meccset.
Garciát szokás szidni, de sztem nem volt annyira gáz, mint ahogy itt többen írták, hogy nem idevaló. A gólnál gyakorlatilag utolérte Isacot, rosszul pattant, de utána volt egy hasonló szitu, elérte és szerelte, illetve voltak jó megindulásai is. Jobb lett volna, ha Piqué játszik helyette?
Szerintem tegnap Araujo volt, aki gyengébben muzsikált, mint ahogy megszoktuk tőle. Christensen viszont.... ha ezt a teljesítményt hozza, nehéz lesz Koundénak kezdőbe kerülnie. Ezzel a 3 védős felállással (ami nem 3 középső védő volt, megtámogatva 2 szélső védővel, akik feljebb játszottak, hanem tényleg 3 védővel) néha szinte egyedül védekezett 2 ember helyett középen. Ha Koundét regisztráljuk, megnézném jobb szélen a franciát, mert Araujo bár megoldja, de jelentősen visszavesz a teljesítményéből, ő nem ebben jó.
A középpályát nem tudtam hova tenni. De Jong sajnos besült Busi helyén, mellette Gavi meg sztem maga sem tudta mit kell játszania. Pedri előrébb játszott, szabadabban és baromi jól, az egyik legjobb volt.
Mellette játszott elvileg árnyékként Torres, de ez a poszt nagyon nem neki való, jobban fekszik neki, amikor szélről jön befelé. A sérülés miatt látszik, hogy még nincs formában, ennek ellenére nem sok kellett a gólhoz nagyon kis területről.
Dembelé sokat melózott, futott, de alapvetően nem nagyon jöttek be a húzásai. A gólja parádés volt, de anélkül csak közepes teljesítményt nyújtott volna.
Másik szélen Baldé is remekül melózott, a gólpassza is szép volt, bár azt nem láttuk, hogy muzsikálna, ha balszélső védő lenne, visszaérne-e, pl. Isaccal...
Lewa, az meg Lewa, ezért vettük, hogy a leghihetetleneb helyzetekből is belője, vagy gólpasszt adjon. :D
Fati meg... ha egészséges tudna maradni, hatalmas fegyver lenne, egyszerűen úgy érzi a mozgásokat, a labdát, a társakat, a kaput, ahogy azt kb. csak Messi tudta.
A végére hagytam Ter Stegent, mert utóbbi időben sokat szapultam, hogy mennyire formán kívül van. Na tegnap akkorát játszott, hogy hihetetlen. Hatalmas gratula neki is.
A 4-1 és a szép gólok ellenére azt mondom, ezt a 3-2-4-1 felállást, ahogy tegnap játszottunk el kell felejteni.
Védelemben a 2 szél életveszély, ha meg Araujo és Garcia kimegy oda, akkor Chris marad egyedül hátul.
A 2 védekező középpályás láthatóan nem működött, főleg nem Gavival, ő sose volt az, nem is lesz soha az.
A két szélen Baldé és Dembelé elrohangált, de a 2 árnyék Pedri és Torres.... Pedrinek bejött, Torrensek nem.
Elől meg az egy darab Lewánk néha kicsit nagyon is egyedül volt.
Olyan volt ez, mintha egy felborított 4-2-3-1 lenne, de úgy, hogy Baldé feljebb ment, Torres meg beljebb.
Hoztuk a meccset, de sztem ez a felállás nem fog működni, komolyabb ellenfél szétszed minket.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.22. 13:57:11

bence0330 írta:
2022.08.22. 13:36:33
Szerintem is semmi. De a védelem messze nincs akkora bajban, mint most tűnik, még Koundé nevezése nélkül is csak egy jobb bekkel vagyunk elcsúszva, és akkor lehetne mindenki a helyén. Koundé regisztrálsa és egy legalább jó közepes jobb bekk, és nem nagyon kell nézünk többet sem Araujot a szélen, sem Garciát a kezdőben.
Alves szerintem pont azért nem maradt, mert játszott volna. Xavi, akármennyire haveroztunk, azért ennél sokkal józanabb, nem akart belekerülni még egy ilyen spirálba, ahol ő játszik, mert talán ő a legjobb, legalább az egyik irányban.

Ezt a gondolatot mege továbbvinném, és a meccs egy nagy pozitíumát megemlíteném, amitől mindenki tartott. Piqué (Garcia miatt tán még túlzásba is vitt) kigolyózása után úgy tűnik, mintha Albának sem lenne bérelt helye. Ezt én nem gondoltam volna. Biztos, hogy ő lesz legtöbbször a kezdő, meg fog ő sokkal jobb formát mutatni eleve, mint most, de az látszik, hogy ha 0 a teljesítmény, akkor már padozott is, pedig most még nincs szükség rotálni erőnléti okok miatt. Lehet, hogy valamennyire kezd beszivárogni a meritokrácia.
És akkor kb csak Busquets marad a standard kezdő és a rózsaszín köd, de azért még vele is várnék ezek után, mennyire lesz bérelt helye.
Ezzel teljesen egyetértek, biztos vagyok benne, hogy jó lesz a védelem hosszútávon. De rövidtávon azért érdekes lehet megbeszélni egyes meccseket is, vajon, mit miért csinál az edző, mi lehet az utasítás stb.

Én bízom Xaviban (nem mintha lenne más lehetőségünk :D), de adott esetben felteszem a kérdéseimet, vagy kritikát is megfogalmazok, amellett, hogy tudom, hogy egy senki vagyok hozzá képest a témában.
Meg írtam is meccs előtt, hogy alapesetben nem kell, hogy gondot okozzon, ha kicsit betlizik a védelem ilyen támadószekcióval, 2-3 gólt rúgnunk kell egy átlag ligaellenfél ellen, bár a Soci azért nem egy könnyű csapat.

Baldé játszatása tényleg nagy pozitívum, remélem nem egyedi eset volt. Hogy örült a gólpasszának, biztos, hogy önbizalomlöketnek is jó volt neki ez a meccs.
Én amúgy nem vagyok ilyen "bárki játsszon, csak ne az öregek" szellemiségű, igenis megvan az ő helyük, csak hát nem stabil kezdőként. Ha Busi is néha lekerülne a padra, az már maga lenne a mennyország. =P~
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.22. 13:36:33

drobika írta:
2022.08.22. 12:31:22
Negatív kritika, de igaz, és ezt nehéz nem észre venni, és realitása sincs annak, hogy miért ARAUJO a jobb bekk. De ha van, akkor magyarázzák el, hogy miért! Mert jelenleg csak azt látni, hogy a szélen elveszik a tudása, ami középen meg hiányzik, de nagyon! Mi van Desttel és mi van SR.-el. Ha meg egyiket sem akarja játszatni, miért nem maradt Alves 0 Ft-ért, meg egy csomag szotyiért !
Szerintem is semmi. De a védelem messze nincs akkora bajban, mint most tűnik, még Koundé nevezése nélkül is csak egy jobb bekkel vagyunk elcsúszva, és akkor lehetne mindenki a helyén. Koundé regisztrálsa és egy legalább jó közepes jobb bekk, és nem nagyon kell nézünk többet sem Araujot a szélen, sem Garciát a kezdőben.
Alves szerintem pont azért nem maradt, mert játszott volna. Xavi, akármennyire haveroztunk, azért ennél sokkal józanabb, nem akart belekerülni még egy ilyen spirálba, ahol ő játszik, mert talán ő a legjobb, legalább az egyik irányban.

Ezt a gondolatot mege továbbvinném, és a meccs egy nagy pozitíumát megemlíteném, amitől mindenki tartott. Piqué (Garcia miatt tán még túlzásba is vitt) kigolyózása után úgy tűnik, mintha Albának sem lenne bérelt helye. Ezt én nem gondoltam volna. Biztos, hogy ő lesz legtöbbször a kezdő, meg fog ő sokkal jobb formát mutatni eleve, mint most, de az látszik, hogy ha 0 a teljesítmény, akkor már padozott is, pedig most még nincs szükség rotálni erőnléti okok miatt. Lehet, hogy valamennyire kezd beszivárogni a meritokrácia.
És akkor kb csak Busquets marad a standard kezdő és a rózsaszín köd, de azért még vele is várnék ezek után, mennyire lesz bérelt helye.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.22. 13:34:49

Deluigi írta:
2022.08.22. 13:21:07
drobika írta:
2022.08.22. 12:31:22
Ha meg egyiket sem akarja játszatni, miért nem maradt Alves 0 Ft-ért, meg egy csomag szotyiért !
csak eppen Alvest ne

szegeny a vege fele mar labda nelkul is elesett, ellenfel sem kellett

azert remelem, ott lesz a VB-n, kell az argentin gyozelem
Én őszintén azt gondolom, hogy Alves jelenleg is veri a JHV poszton SR-t, Destet, és Araujot is. Az oké, hogy már nem akkora védő spiller, mint volt, de valljuk meg, akinek volt szerencséje látni őt korábban a csapatban, az tudja, hogy előre játékban akkor is jobb volt. Nos ezt most is hozza, láthattuk az előző szezonban. Számomra döbbenet volt, hogy szinte mindig lehozta hajtással a meccset, és még csak nem is lihegett.
Araujónak nem ez a posztjam vele nem is szabadna ezen a poszton számolni. Viszont a két úri ember ezért van itt, hogy játszon azon a poszton, akkor tessék végre valamelyiket formába hozni, és játszatni. Egyiket sem tartom sokra játék szempontjából, de legalább van ott valaki ,és Araujo nem hiányozna középről.
A történet erről szól! És érthetetlen számomra, hogy ez miért van így...
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.22. 13:21:07

drobika írta:
2022.08.22. 12:31:22
Ha meg egyiket sem akarja játszatni, miért nem maradt Alves 0 Ft-ért, meg egy csomag szotyiért !
csak eppen Alvest ne

szegeny a vege fele mar labda nelkul is elesett, ellenfel sem kellett

azert remelem, ott lesz a VB-n, kell az argentin gyozelem
Válasz küldése