Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.14. 08:12:09

pep71 írta:
2022.08.14. 06:47:04
Érthetetlen , hogy Xavi sem akarja elengedni ezt a Busi, Alba, SR vonalat, már csak Pique hiányzott. Eddig még lehetett azzal védekezni , hogy nincs más, de most jött egy rakat játékos , erre még mindig ők játszanak. Lassú , körülményes játék , a régi haverokra építve . Nem ezt vártam Xavitól, óriási csalódás , hogy nem veszi észre , a mai fociban Businak már semmi keresnivalója egy top csapatban, ennyi erővel ő és Ini is játszhatna.
A Rayo-nak csak két helyzete volt , de azok ziccerek, a barcanak abból egy sem volt. Van hova fejlődni a keret adott most már , de nem látom Xavin, hogy belátná ez a foci már nem versenyképes, sokkal direktebben és gyorsabban kellene játszani.
Teljesen egyetértek ezzel. Nem a szezon eleji játékkal elégedetlen az ember, hanem a folyamatosan elkövetett hibákkal, amelyek némelyike már évek óta velünk van. Az egyik csak Busi. Érthetetlen és megmagyarázhatatlan Araujo jobb bekk játéka. Védhetetlen. Ott van erre két ember, aki persze messze nem jó megoldás a posztra,és ez Alves óta gond. Szubjektív véleményem az, hogy a jelenlegi két jobb bekk aspiránsnál simán jobb, innen nézve maradhatott volna... de ez csak az én véleményem SR, és Dest-ről. De ha már ott vannak, akkor könyörgöm miért Ara van a helyükön?
A másik, hogy Dembele persze hoz egy átlagot a bal oldalon, de nem ott tud segíteni! Kérdés, miért játszik ott, ezt is évek óta lehet tudni. Raphihnha elég jó volt a jobboson, legalábbis bőven jobb, mint amikor átkerült balra. Szerintem az ott Fati, vagy Torres területe. Jobb oldal Dembele, és Raphinha. EG...hát...inkább nem mondok semmit, de jó lenne, ha volna egy-két szabályos megmozdulása is. A mai meccsen Gavi és Pedri sem tudott előre vinni, de bennük van potenciál, csak Busit kellene már végre onnan kitenni, de ő lesz a szezon legstabilabban kezdő játékosa, ebben biztos vagyok.
Lewának nem volt szerencséje, a cserék elég jól mozogtak, akár legközelebb nem is kellene a padot koptatniuk. Értem, hogy nincs még meg a csapat, csak legalább a kirívó hibákat ne követnénk el állandóan, a csapatot meg az edző állítja össze. Ezt a meccset is simán bukhattuk volna, mondjuk meg őszintén. 3 zakó ez ellen a csapat ellen kissé túlzás lett volna, nem mintha az ellenük szerzett 1 pont 3 meccs alatt fényes lenne. Nincs már olyan csapat, aki feltett kézzel érkezik, felejtsük el ezt a kis, meg harcos csapat jelzőt! Csapat van, ami működik, vagy nem. A legkevesebb, hogy harcos, meg akar, ha nem tenné, akkor ki se futna a páyára!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.14. 07:59:21

Sansz lett az én nagy komám itt, ki gondolta volna ezt pár éve:D

Én is úgy gondolom, hogy meg kellene próbálni más a kp-n, mert nehéz lesz így dominálni, márpedig gondolom Xavi erre számít ettől a kp-tól.
De Busquetsel ez már egy illúzió, el kell engedni ezt az ő irányít mélységből ( :lol: ) vonalat, nem alkalmas már rá. Látványosan nem, és ez javulni nem fog.
Ne egy 34 éves játékos legyen már az alfa és az omega, nem egy Messi az ember, és még Messivel se volt ez egészséges.

Busquets (én nem fogom rá a vereséget, valaki lentebb azt írta hogy ráfogjuk) jó lehetne kiegészítőnek, amilyen Xavi volt utolsó szezonjában. Vezetünk, kicsit lassítani kell a játékot, meg kell egy hideg fej rutinnal, akkor jöhetne.
Ha dominálni akarunk a meccs elejétől, akkor viszont sürgősen el kell ezt felejteni, és ráállni a FDJ-Gavi-Pedri vonalra, vagy akárhogy mehet a kp.


Raphinha felett nem törnék pálcát, az látszik, hogy nem aranylabda kaliber, az is, hogy miért volt 26 éves koráig a Leedsben, de van benne lehetőség azért. Főleg azért tetszik, mert nem a sablon alibit nyomja, mint mondjuk Ferran, vagy akárki.
Lewa meg megfogja lőni a góljait, de bele kell rázódnia, mert azért teljesen mást játszunk mint a BM alapesetben.
Kessié is lehet jó, csak tudni kell a helyét. Elvetélt ötlet feltenni majdnem a csatár mögé, mint tegnap. Ez Paulinhonál bejött, de nem biztos, hogy ez az út az ő játszatásában.


Jövőhéten még nehezebb lesz, idegenben, de reméljük sikerül javítani. Persze ha nem nyerünk, mert egy teljesen új kp-val állunk ki, mert hát minek alternatívákat gyakorolni előszezonban, meg mondjuk bajnokság tétnélküli végén :lol: majd jönnek a "Busi nélkül nem megy" frázisok. Amik lehet igazak, de vele se.

Ehhez az kell szerintem hosszútávon:
-Araujo elfelejtése jobb bekkben. Ahogy Veb is írta, inkább legyen jobbvédő egy gyenge ember, de középen legyünk meg.
-Dembelé jobbon érzi jól magát, baloson játszatni hülyeség. Raphinhát nem tudom, hogy mennyire feküdne neki a bal, de akkor meg lehet kettejüket rotálni a jobbon, Fatié meg a bal.
- kp-t írtam, viszont egy adalék. Gavi szerepköre mégis mi? Nekem nem jön át, hogy tőle mit vár el Xavi, mit kellene csinálni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2022.08.14. 08:29:55-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.14. 07:57:03

Deluigi írta:
2022.08.14. 01:34:48
ez ilyen, ma semmi sem sikerult, lesz majd jopar meccs, amikor minden IS be fog menni, 6-7-8 golos gyozelmek
Tempó és aggresszivitas nélkül nem, helyzetünk is talán 2 volt ami gólt ígért a többi csak toketlenkedes a kapu előtt. Szezon első meccse, adjunk ennek még 4-5 meccset, tragédia nincs, fejlődni kell, remélem Xavi is azt a meccset nézte, amit mi. Remélem jövőhéten de Jong kezdhet Busquets helyén, és ott is ragad. [-o<

Lewa viszont nekem tetszett, visszazárt, volt benne veszély, nem tűnt el, de helyzet nélkül ő sem lesz eredményes és ő nem Messi, hogy két testcsel egy zsebkendonyi területén és elcsavarja.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.08.14. 06:47:04

Érthetetlen , hogy Xavi sem akarja elengedni ezt a Busi, Alba, SR vonalat, már csak Pique hiányzott. Eddig még lehetett azzal védekezni , hogy nincs más, de most jött egy rakat játékos , erre még mindig ők játszanak. Lassú , körülményes játék , a régi haverokra építve . Nem ezt vártam Xavitól, óriási csalódás , hogy nem veszi észre , a mai fociban Businak már semmi keresnivalója egy top csapatban, ennyi erővel ő és Ini is játszhatna.
A Rayo-nak csak két helyzete volt , de azok ziccerek, a barcanak abból egy sem volt. Van hova fejlődni a keret adott most már , de nem látom Xavin, hogy belátná ez a foci már nem versenyképes, sokkal direktebben és gyorsabban kellene játszani.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.14. 01:34:48

ez ilyen, ma semmi sem sikerult, lesz majd jopar meccs, amikor minden IS be fog menni, 6-7-8 golos gyozelmek
Isti88
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2022.08.03. 02:14:20

2022.08.14. 00:55:17

vidra írta:
2022.08.14. 00:42:16
Egy Real ellen azért könnyebb "pörgetni a labdát", mert támadóbbak valamennyivel és nyitottabbak. Teljesen más játékot kíván egy bunkervédekező csapat, mint egy kitámadó.
Azt megadom, hogy túl sok volt a tökölős körbepassz. FDJ hozott fel némi kreativitást ezt feloldandó, de már kicsit későn. A Rayo szívós volt.
Jogos, de pl. az Atletico elleni 4-2-n is kifejezetten pörgősek voltunk, pedig ők aztán nem igazán hagynak területet.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.08.14. 00:42:16

Egy Real ellen azért könnyebb "pörgetni a labdát", mert támadóbbak valamennyivel és nyitottabbak. Teljesen más játékot kíván egy bunkervédekező csapat, mint egy kitámadó.
Azt megadom, hogy túl sok volt a tökölős körbepassz. FDJ hozott fel némi kreativitást ezt feloldandó, de már kicsit későn. A Rayo szívós volt.
Isti88
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2022.08.03. 02:14:20

2022.08.14. 00:35:31

Én ezt a gyenge intentzitást nem értem. Ha a Real ellen barátságos meccsen képesek voltuk gyorsan járatni a labdát, egyből visszatámadni, visszaszerezni, akkor itt miért voltunk a meccs nagy részén baromi lassúak? Mert az egy dolog, hogy nem teljes az összhang, lesznek hibák, de lassúak is voltunk. A múlt szezonban mikor nagyon ment (Atletico, Nápoly elleni meccsek, 0-4 a Bernabeu-ban), ez volt a fő különbség, játszottuk a szokásos kombinatív játékunkat, de olyan intenzitással, mint a Bayern a sajátját, aztán szezon végére ez leeresztett, most meg sajnos ott folytatjuk, ahol akkor abbahagytuk.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.08.14. 00:35:16

Ha a fizetést a teljesítmény arányában nézzük, akkor FDJ a legalulfizetettebb emberünk :D

Nem dőlök a kardomba, ez első meccs volt élesben, de azért egy ejnyebejnye most Xavinak is kijár. Úgy istenigazából nem láttam,hogy ő mit akart taktikailag kihozni ebből, azonkívül,hogy vannak régi és új kedvencei is.
A másik csapaton látszódott,hogy mit akarnak csinálni és azt meg is tették nagyjából és még nekünk volt nagyobb szerencsénk.
Araujo bűnrossz jobbszélen, nem értem ezt Xavi miért nem akarja látni. Ott van Dest, vagy bánomisén SR, nem lesz erős az a posztunk, de nem is baj,mert minden más meg erős és cserébe a világ egyik legjobb belső védője a helyén játszhat.
FDJ mentálisan és fizikailag is nagyon erős, le a kalappal. Kessié a milanos rossz korszakát fogja hozni,ha nem a helyére tesszük.
Busi egy vicc, a bíró megkegyelmezett nekünk. A rotáció szép dolog, de csak akkor működik jól, ha igazi verseny van és átérzi mindenki,hogy épp a legjobb van a pályán. Ha ilyen kedvencek be vannak betonozva, akkor az nagyon sokat tud rombolni a morálon is.
Akik megmosolyogtak,mikor mondtam,hogy a Lewa-félékhez kell egy gépezet is,most talán már kezdik érteni mire céloztam. Nem kell félni, fog gólokat lőni,ahogy Auba is szépen termelt, nem mellesleg egyáltalán nem jobb Aubánál és egyikőjük sem mérhető az igazi csillagokhoz,pl Messihez.
Szerintem Dembele/Fati és Raphinha közé Depay sokkal jobban illik, de mindegy,ahogy mondtam, Lewa is fog szépen termelni. Biztos,hogy nem négy évig, de nem baj, két év múlva majd Laporta biztos megkéri,hogy adja vissza a fizuját.

Összességében,ha igazán előre akarnánk lépni,akkor nem csak Busit kéne a padra tenni,hanem az egész posztot is a meglevő jó játékosainkhoz igazítani. Így feleslegesnek tűnik Kessié is és első pillanatban is az volt Lewa. De nekünk van pénzünk,megtehettük,hogy lecsaptunk mindenkire akit kinéztünk.
Simán benne van,hogy javulunk egy nagyot és jönnek a gólok,ma négy embernek is volt lehetősége, be fognak pattogni a labdák. BLt is nyerhet ez a csapat, de ugyanígy hamar ki is eshet. És pont ezért kellett volna ésszel költekezni, még elszórhattunk volna 150 milliót, úgyse lenne biztosabb az a BL győzelem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.14. 00:29:17

bence0330 írta:
2022.08.13. 23:34:28
Az első félidő elfogadható volt,

A meccs vége felé kicsit felpörögtünk
Mégis az adta meg az irányát a meccsnek.
A középpálya továbbra is a sarkalos pont, itt fog eldőlni nagyon sok apró pont sorsa.
Pedri-Busi-Gavi
Nem hiszem, hogy Pjanic bármilyen alternatívát jelentene.

Az elüldözés alatt álló Frenkie volt aki azt a kis pörgést hozta, bár kicsit megkésve.
Busiról én már nem tudok újat írni, ez Xavi feladata lesz.

Nem a mai meccs alapján mondom, de ha esetleg idetévedne valahogy Bernardo Silva, annak csak akkor lenne értelme, ha Busi a háttérbe kerülne és bizony Frenkie maradna.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.14. 00:26:28

Frenkie jól szállt be, szerintem labdával a liga leggyorsabb középpályása. Amikor megindult bennünk volt a gólveszely.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.14. 00:25:02

1994barca írta:
2022.08.13. 23:46:01
Andris írta:
2022.08.13. 23:31:31
....
Ne haragudj ès ezt te mind egy meccs alapján?
Kessiet temeted, Raphinhat szinten… beszarás! Azért az nem a jatékos hibája, h te nem halottal róla mittom én meddig. Már vártam tőled egy hasonló hsz-t és valójában tudtam is, ehhez elég egy maihoz hasonló ergya meccs…
Nem haragszom! :)
De az előbb mintha azt írtad volna, hogy elmész aludni inkább. Én is ezt ajánlom neked, mert egyrészt a stílusod szerintem már messze nem megfelelő a fórumos diskurzushoz, másrészt meg a hozzászólásom olvasásakor látványosan komoly szövegértési gondok jelentkeztek. Szerintem mindkettőn segíthet egy alvás, és nem viccelek: holnap olvasd esetleg újra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.08.14. 00:05:00

Szerintem nem voltunk rosszak. Rengetegszer villámgyorsan ott voltunk a kapujuk előtt és életveszély a támadó triónk. Kis higgadtság + összeszokás és jó lesz.

Ezt a több generációval ezelőttről származó tipikus kifacsart "legrosszabbraszámítokésutánajólehet" merev vesztes magyaros hozzáállást engedjük már el. Nem kell álpozitívnak sem lenni, de a konstruktivitás a kulcs.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.13. 23:54:24

bence0330 írta:
2022.08.13. 23:34:28
Már vártam az első EL-helyes kommentet az élőben. :D A végére meg is jött.

Az első félidő elfogadható volt, 3 nagy helyzetből 1 gólt minimum vágni kellett volna, de remegtek, meg pechünk is volt azzal a centis lessel a tizi előtt.A meccs vége felé kicsit felpörögtünk, de azért nem volt elég. Mindenki méltóságon aluli teljesítményt hozott magához képest, és ez talán a pozitívum a jövőre nézve. Pedri, Gavi, Alba, Dembélé, Raphinha (bár ő kreálta még így is bőven a legtöbb helyzetet) (Lewát nem venném ide, alig kapott labdát) biztos, hogy ennél a meccsek 90%-ában jobb lesz, de legalább 1-2-3 közülük mindig.

TS végre villantott, remélem ezek a meccsek meghozzák az önbizalmát, dinamizmusát, mert kelleni fog, az ilyen szenvedős meccseken és a nagyokon is. Nálam sajna MOM volt.

Az újaktól még érthető, az első meccs nagyon nehéz lehet Barca-mezben, meg amúgy is, majd szépen korrigálni kell, összeszokni, de főleg jobban kihasználni a helyzeteket. Lewára meg kicsit többet kihozni a játékot.
Általában veled értek egyet és ez most sincs máskép. Én 0-1 gólba raktam mixen is a meccset éreztem, h ez egy szenvedős semmilyen meccs lesz… ami engem zavar azaz, h itt màris temetik a csapatot egy meccs után illetve, h Raphinhát máris kikezdik illetve Kessiet is! Nekem ez gyomorforgató. Ezt a meccset a nem összeszokottság, edzői hibának tudom be, de lesz ez még sokkal jobb is. És remélem a kis brazil ( aki puszira válogatott) illetve Kessie megmutattják a mindenkinek, h mire képesek.
Lpetya
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2022.07.16. 12:35:48

2022.08.13. 23:53:49

minden kezdet nehez...
a dembele-raphinha duo szerintem jo lesz de kell egy kis ido :o
aki azthitte h kiutjuk ezt a brutal modon vedekezo rayot, az hulye
nyilvan jo lett volna kiszenvedni 1 golt, de 2 bunteto gyanus helyzet is volt.
araujo nem volt toppon, nem a jobb oldal az o posztja.

raphi izgult, kapkodott, pontatlan volt, jo lesz o is

nem kell temetni senkit 1 meccs utan, verhugyozos lesz az elso 2-3 meccs

de hol van meg a bajnoksag vege...

javitson ki valaki ha tevedek :D
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.13. 23:46:01

Andris írta:
2022.08.13. 23:31:31
Na, remélem mindenki számára a megfelelő hidegzuhany volt ez a szenvedős, gólmentes otthoni papírforma (mármint papírforma lett volna egy európai top10es klubtól).
Azok számára is, akik azt gondolták, hogy jó lesz majd ez az előszezon (ők vagy 15 évesek vagy aranyhal memóriájuk van), bizony ha pénzért kell kuncsorogni amerikában (vagy máshol), annak sose lesz jó vége. A Rayo erőnléte csak hússzor olyan jó volt, mint a miénk.
Azok számára is, akik azt gondolják, hogy ha 50+ért igazolunk játékosokat, azok majd szülik a gólokat. És azok számára is, akik úgy gondolják hogy itt van már Kessié, meg amúgy is két 18 éves tinisztár, nyugodtan elpasszolhatjuk a hollandot.

Szóval ja, egy meccs volt, meg amúgy is a legelső. Ne vonjunk le messzemenő következtetéseket, de azért néhány kétségemet és véleményemet (amit hébe-hóba leírtam, de a fórumon nem igazán képviseltem) megerősítve érzem.
1. Előszezonban felkészülésre van szükség, nem pár milliókért kuncsorgásra a gazdag országokban.
2. Kessié nevét nem véletlen 2022 tavaszán hallottam először. Nyilván bármi lehet még belőle, de olyan darabosnak, körülményesnek és fantáziátlannak tűnik egyelőre, amilyennek ránézésre (a fizikai felépítéséből kiindulva) gondolná az ember.
3. Raphinna se véletlen volt számomra teljesen ismeretlen asszem, és nem véletlen ragadt meg 26 éves koráig egy angol középcsapatban. Biztos jó szezonja volt az elmúlt 1-2, és biztos nagyon labdaügyes (mint minden második brazil utcagyerek), de szerintem nem fogja megközelíteni Dembelé szintjét, és végképp nem fogja igazolni hogy 1,5 milliárd eurós tartozás mellet érdemes volt 58-65 milliót rákölteni.
4. Lehet, hogy Gavi és Pedri majd történelmi duó lesznek, sőt. De csak rájuk alapozni a középpályánkat, és Frenkiet elengedni őrültség. Senki nem ér annyit szerintem az új igazolásaink közül (Lewa sem), amennyit a holland srác ér a megfelelő edző kezében. Xavi pedig könnyedén megfelelő lehet. Továbbra is úgy gondolom, hogy őrült gyenge a memóriája annak, aki nem emlékszik rá, hogy Frenkie mennyire jó képességű srác, és hogy egy igen rossz periódusa előtt mennyire sok hónapon keresztül abszolút húzóembere volt a csapatnak. Az se véletlen, hogy 80-90 milliókat adnának érte a legnagyobb angol klubok.
Továbbra is úgy gondolom, hogy Busquetsnek és Albának helye van a keretben, de azért ők jobbak biztos nem lesznek. Tavaly szerintem a teljesítmény alapján jogosan kerekedtek felül másokon, mikor a kezdőtagságról volt szó, de azért napról napra rosszabbodnak az esélyeik. Maximálisan megbízom Xaviban ezt illetően, ha lesz náluk jobb a keretben, nem fognak kezdeni a meccsek 95%án.
Az eredmény nem érdekel, nem is fontos igazán, a játék kevésbé volt szórakoztató mint amiért másfél órát áldoznék az életemből. Ez oké Augusztusban, de egy hónap múlvára azért látványos javulás kell, különben hiába a sok igazolás, hiába élték fel laportáék a klub vagyonának egy jó részét (megint csak: eurómilliárdos tartozás mellett…), a Barca értéke (mezek, tvs jogok, szponzorok stb) nem fog nőni. És akkor bizony visszanyal ez a sok költekezés.
Nem reménytelen, sőt. De azért nagyon nem állunk készen a szezonra, jelen állás szerint.

UI: Lewa oké volt, többet kell őt kiszolgálni még, azt hiszem. És többet tehermentesíteni két oldalról, meg árnyékban/árnyékból érkezővel, legyen az bárki (amúgy szvsz erre is Frenkie a legalkalmasabb).
Ne haragudj ès ezt te mind egy meccs alapján?
Kessiet temeted, Raphinhat szinten… beszarás! Azért az nem a jatékos hibája, h te nem halottal róla mittom én meddig. Már vártam tőled egy hasonló hsz-t és valójában tudtam is, ehhez elég egy maihoz hasonló ergya meccs…
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.08.13. 23:45:50

Pont ezt mondtam nem reg … ennyi uj játékos ennyi variációs lehetőség … a kérdés hány pontba fog kerülni mire osssze szokik ez a csapat !
Eddig -2 !

Viszont tanulságos is egyben főleg Xavinak aki egyszerűen rosszul rakta fel mára ezt a csapat a bőség zavarában
1. Araujo jobb hatved … totál csőd felesleges ilyen meccsen
2. Gavi gyengus
3. Kessie lassu lesz ide
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.13. 23:39:43

Bob_Marley írta:
2022.08.13. 23:28:15
Nem vártam sokkal többet,azért bíztam benne behuzzuk valahogy. Első 10 meccs kutyanehez lesz, sajnos volt többé gyengébb teljesítmény az osszeszokottsag hiányával vegyulve ez hatványozottan megnehezíti a dolgokat. Nehéz lesz megtalálni az ideális embereket a posztokra. Nálam Raphinha nem lenne kezdő, borzasztó szertelen, nem értem őt miért hoztuk,flikkflakk a semmire nagyon kéne előre gyilkos Fati aki jön lát lo és gól. Lewatol is ezt várom,de ő rozsdas még érzésem szerint. Hosszutavban kell gondolkozni,ilyenek hogy BL negyeddöntő,vagy elődöntő az brutál távoli alapból. A bajnokságban szintén van egy nálunk jóval összeszokottabb full nyugalomban készülő RM,akik évek óta menetrendszerűen hozzák a pontokat. Mindig a bajnokságot tartom előrébb,ahhoz hogy tronfosztas legyen nem kis szerencsére is szükség lesz,de idő van még,s sok minden változhat.
A brazil szertelen? Dembele az egy nulla volt ma is ellenben a brazil próbálkozott még, ha el is izgulta! Na jó én mentem aludni nem is vártam mást a fórumtól!( a csapattol sem)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.13. 23:39:13

Tény, hogy többet vártam, de .....
Gavi és Pedri ritkán teljesítenek ennyire önmagukon alul egyszerre.
Frenkie elküldését még van idő átgondolni
Xavi is talán átgondol néhány olyan dolgot, amiről eddig másként vélekedett.

Tragédia nem történt, minden rosszban meg kell találni a jót.
Benne van, hogy jó kis csapat lehet ez, kozmetikára azért szükség lesz.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.08.13. 23:38:26

Az éles meccsek mások, mint az elképzelések, bár idővel az elképzelések is beigazolódhatnak, lásd: Dembele, akiből hosszú ideig semmit nem néztünk ki, aztán most meg jó.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.13. 23:34:28

Már vártam az első EL-helyes kommentet az élőben. :D A végére meg is jött.

Az első félidő elfogadható volt, 3 nagy helyzetből 1 gólt minimum vágni kellett volna, de remegtek, meg pechünk is volt azzal a centis lessel a tizi előtt.A meccs vége felé kicsit felpörögtünk, de azért nem volt elég. Mindenki méltóságon aluli teljesítményt hozott magához képest, és ez talán a pozitívum a jövőre nézve. Pedri, Gavi, Alba, Dembélé, Raphinha (bár ő kreálta még így is bőven a legtöbb helyzetet) (Lewát nem venném ide, alig kapott labdát) biztos, hogy ennél a meccsek 90%-ában jobb lesz, de legalább 1-2-3 közülük mindig.

TS végre villantott, remélem ezek a meccsek meghozzák az önbizalmát, dinamizmusát, mert kelleni fog, az ilyen szenvedős meccseken és a nagyokon is. Nálam sajna MOM volt.

Az újaktól még érthető, az első meccs nagyon nehéz lehet Barca-mezben, meg amúgy is, majd szépen korrigálni kell, összeszokni, de főleg jobban kihasználni a helyzeteket. Lewára meg kicsit többet kihozni a játékot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.13. 23:31:31

Na, remélem mindenki számára a megfelelő hidegzuhany volt ez a szenvedős, gólmentes otthoni papírforma (mármint papírforma lett volna egy európai top10es klubtól).
Azok számára is, akik azt gondolták, hogy jó lesz majd ez az előszezon (ők vagy 15 évesek vagy aranyhal memóriájuk van), bizony ha pénzért kell kuncsorogni amerikában (vagy máshol), annak sose lesz jó vége. A Rayo erőnléte csak hússzor olyan jó volt, mint a miénk.
Azok számára is, akik azt gondolják, hogy ha 50+ért igazolunk játékosokat, azok majd szülik a gólokat. És azok számára is, akik úgy gondolják hogy itt van már Kessié, meg amúgy is két 18 éves tinisztár, nyugodtan elpasszolhatjuk a hollandot.

Szóval ja, egy meccs volt, meg amúgy is a legelső. Ne vonjunk le messzemenő következtetéseket, de azért néhány kétségemet és véleményemet (amit hébe-hóba leírtam, de a fórumon nem igazán képviseltem) megerősítve érzem.
1. Előszezonban felkészülésre van szükség, nem pár milliókért kuncsorgásra a gazdag országokban.
2. Kessié nevét nem véletlen 2022 tavaszán hallottam először. Nyilván bármi lehet még belőle, de olyan darabosnak, körülményesnek és fantáziátlannak tűnik egyelőre, amilyennek ránézésre (a fizikai felépítéséből kiindulva) gondolná az ember.
3. Raphinna se véletlen volt számomra teljesen ismeretlen asszem, és nem véletlen ragadt meg 26 éves koráig egy angol középcsapatban. Biztos jó szezonja volt az elmúlt 1-2, és biztos nagyon labdaügyes (mint minden második brazil utcagyerek), de szerintem nem fogja megközelíteni Dembelé szintjét, és végképp nem fogja igazolni hogy 1,5 milliárd eurós tartozás mellet érdemes volt 58-65 milliót rákölteni.
4. Lehet, hogy Gavi és Pedri majd történelmi duó lesznek, sőt. De csak rájuk alapozni a középpályánkat, és Frenkiet elengedni őrültség. Senki nem ér annyit szerintem az új igazolásaink közül (Lewa sem), amennyit a holland srác ér a megfelelő edző kezében. Xavi pedig könnyedén megfelelő lehet. Továbbra is úgy gondolom, hogy őrült gyenge a memóriája annak, aki nem emlékszik rá, hogy Frenkie mennyire jó képességű srác, és hogy egy igen rossz periódusa előtt mennyire sok hónapon keresztül abszolút húzóembere volt a csapatnak. Az se véletlen, hogy 80-90 milliókat adnának érte a legnagyobb angol klubok.
Továbbra is úgy gondolom, hogy Busquetsnek és Albának helye van a keretben, de azért ők jobbak biztos nem lesznek. Tavaly szerintem a teljesítmény alapján jogosan kerekedtek felül másokon, mikor a kezdőtagságról volt szó, de azért napról napra rosszabbodnak az esélyeik. Maximálisan megbízom Xaviban ezt illetően, ha lesz náluk jobb a keretben, nem fognak kezdeni a meccsek 95%án.
Az eredmény nem érdekel, nem is fontos igazán, a játék kevésbé volt szórakoztató mint amiért másfél órát áldoznék az életemből. Ez oké Augusztusban, de egy hónap múlvára azért látványos javulás kell, különben hiába a sok igazolás, hiába élték fel laportáék a klub vagyonának egy jó részét (megint csak: eurómilliárdos tartozás mellett…), a Barca értéke (mezek, tvs jogok, szponzorok stb) nem fog nőni. És akkor bizony visszanyal ez a sok költekezés.
Nem reménytelen, sőt. De azért nagyon nem állunk készen a szezonra, jelen állás szerint.

UI: Lewa oké volt, többet kell őt kiszolgálni még, azt hiszem. És többet tehermentesíteni két oldalról, meg árnyékban/árnyékból érkezővel, legyen az bárki (amúgy szvsz erre is Frenkie a legalkalmasabb).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.08.13. 23:28:15

Nem vártam sokkal többet,azért bíztam benne behuzzuk valahogy. Első 10 meccs kutyanehez lesz, sajnos volt többé gyengébb teljesítmény az osszeszokottsag hiányával vegyulve ez hatványozottan megnehezíti a dolgokat. Nehéz lesz megtalálni az ideális embereket a posztokra. Nálam Raphinha nem lenne kezdő, borzasztó szertelen, nem értem őt miért hoztuk,flikkflakk a semmire nagyon kéne előre gyilkos Fati aki jön lát lo és gól. Lewatol is ezt várom,de ő rozsdas még érzésem szerint. Hosszutavban kell gondolkozni,ilyenek hogy BL negyeddöntő,vagy elődöntő az brutál távoli alapból. A bajnokságban szintén van egy nálunk jóval összeszokottabb full nyugalomban készülő RM,akik évek óta menetrendszerűen hozzák a pontokat. Mindig a bajnokságot tartom előrébb,ahhoz hogy tronfosztas legyen nem kis szerencsére is szükség lesz,de idő van még,s sok minden változhat.
Kép
Kép
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.13. 23:28:05

Tehát azért mert hazai pályán telt ház előtt egy ilyen képességű csapattal és ennyi technikás támadóval nem tudunk 1 darab gólt sem rúgni azért busi a felelős. Mert amúgy ma mindenki többszörös aranylabdás formában játszott, és senkivel semmi baj nem volt, de busi elszúrta az egészet.

Engedjék meg, hogy ehhez elsőként gratuláljak. Ez kb annyira logikus mint az a rendező, aki egy ilyen meccs után, ahol: végre nem kapunk gólt, de egy gólzáporos meccset várva egyet sem sikerül beszenvedni... Szóval ilyen meccs után kit kell megszólaltatni? Hát peeeeeersze, hogy a középhátvédet 😫
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.08.13. 23:26:26

Hogy képzeli a Barca hogy az első fordulóban egy totál új csapattal nem nyerte meg a ligát, blt egyben??? Legalábbis az élő topik alapján. Én azért még adnék nekik időt, nem temetném a szezont mint páran.
Csak is Puyol
Válasz küldése