Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.05. 00:35:53

LG írta:
2024.01.05. 00:14:11
Ugyanazt néztük? A 100 százalékos ziccertől (ilyen amúgy sem létezik) igen messze volt, soha nem érte volna el a török azt a labdát, nézd vissza! Minimális kontakt után repült oriásit az ember, nagyon látványos dive volt. Ezt többszöri visszanézés (több kamerállásból) és átgondolás után mondom, bár már elsőre is ez volt a gondolatom.

De erről nem fogjuk meggyőzni egymást, a múltkori Jota esetet teljesen másképp látjuk. Illetve tudom, hogy itt a fórumon is az az uralkodó elv, hogy volt a kontakt, akkor büntető, akkor is, ha jelentősen rájátszott a játékos, de én nem így gondolom, és az ilyen minimum kontaktokat nem fújnám be, a rájátszásért pedig a támadónak adnék lapot. Igen, tudom azt is, hogy futás küzben vagy a levegőben elég egy kisebb kontakt is, hogy kibilentse a játékost, de itt mindkét esetben annyira minimális volt a behatás, hogy nem erről volt szó a véleményem szerint.
Jött a labda a feje felé, kapus nem volt a kapuban, a védő meg csak hátulról érkezett. Oké, matematikailag 100%.os ziccer nem létezik, de zavartalanul egy üres kapuba fejelni azért eléggé közelíti azt. Ha nem lökték volna meg, befejeli. De ha ezt vitatjuk is - elfogadom - az esélye mindenképp erősen meglett volna rá, ez szerintem vitathatatlan.
De ez még csak nem is releváns, ha sosem érte volna el Gündogan, akkor is full szabálytalan volt, a 16-oson belül, minden tekintetben, fekete-fehéren, ez büntető. Lehet akkor a piroson elgondolkodnék, de ahhoz egyértelműnek kéne lennie, hogy Gündo nem érte volna el.

Ez szerintem a Jota esethez képest is szintekkel egyértelműbb, pedig azt is nagyjából egyértelműnek mondtam, legalábbis semmiképp sem hibásnak. Hátulról megtolnak kézzel a levegőben ziccerben úgy, hogy soha a labdához köze nem lehetett a védőnek, ez egy teljesen más sportban... vagy még ott sem lehetett volna szabályos. Ezt ha a Madridnak fújják be ellenünk a BL döntőben, akkor is azt mondom, hogy 100%-os piros és tizi. A szabályok szerint, mert ilyenkor szerintem nem releváns vitatéma, hogy mennyire jók a szabályok. (Szerintem ebben jók, kézzel a labda megjátszásának esélye nélkül ne lehessen büntetlenül lökni, a focit lábbal játsszák, test-test ellen meg belefér, mert máshogy nem lehet nyilván.)
Gündogan tényleg el akart esni, mikor meglökték, ebben egyetértünk, de nem tudom, mi mást csinálhatott volna, a levegőben már nem lehet irányt váltani, hogy elérje a labdát, ami alól a védő lökte ki eleve.

Figyeld amúgy a kanári-szigeteki védőt. Nagyon enyhén tiltakozott bármit is, tessék-lássék módon, a piros után kezdte el egyedül kicsit csóválni a fejét, mikor elindult lefelé, de olyan nagyon még akkor sem, inkább azt láthatod rajta, hogy "de nagy barom voltam" (bár szerintem nem, mert ha úgy ítélte meg, hogy Gündogan befejeli, akkor jó döntést hozott, a 10 ember a 90+ percben mindegy, és a kb biztos gól helyett a tizit még ki lehet hagyni... lásd a híres Suarez esetet a VB-n...). Pedig a piros ténye, ha a szabálytalanságot elfogadta, már eleve vitathatatlan, ez fekete-fehér eset a lapot tekintve is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.05. 00:21:05

A lökés szándéka és kivitelezése szerintem 0%ban vitatható, ami a büntetőnket illeti. Kézzel lökésnél nincs ilyen mérlegelési szempont, hogy milyen erejű volt a kontakt. Amúgy a legminimálisabb is elég, ha az ember akit löknek már levegőben van két lábbal.
Óriásit homorított Gündogan, de ez sem változtat a lökés tényén, és milyen jól tette.. ha nem ilyen látványosan esik, akkor akár még meg is fontolhatták volna a VAR szobában, hogy elengedik, pedig teljesen szabálytalan.

Hogy mennyire volt gólhelyzet, az max a pirosat tudná sárgára változtatni, a büntetőt nem. Erre most újranézés nélkül nem merném azt állítani, hogy Gündogan simán elérhette volna, de szerintem a szubjektív megítélés határain belül volt, és így lehet gólhelyzetnek titulálni. Az biztos, hogy jobb esélye volt megjátszani (=gólt szerezni), mint Ferrannak múltkor, mikor miatta visszafújták a gólunkat, amikor lesen volt de méterekkel felette repült el a labda.

Ha lett volna esély, hogy a büntetőt megváltoztassák a VAR szobából, biztosan megtették volna, semmi kétségem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.05. 00:14:41

A második félidőben mutatott küzdőszellem tetszett.A csapkodó játékunk már kevésbé.A Palmas elfáradt vagy valamiért visszaesett.Egy-egynél közelről mellé fejelt egy csatáruk - elúszhatott volna a 3 pont, ha az a fejes bemegy.Jobban játszottunk a második félidőben, de nem elég jól. Gündogán fellökése tiszta tizegyes volt, biztosan értékesítette is - szerencsére a lövőtechnikája nem kopott meg, mint a játéka.Jó lett volna ha Rogue lövése bemegy - kicsivel jobban mozgott, mint Yamal vagy Felix.Remélem Cancelo sérülése nem komoly.Balde is igyekezett, de nem érünk sokat a gyorsaságával, ha emberbe rúgja a beadásait, és ha továbbra is lezserül védekezik.Araujo jó volt, a lelkesedése példamutató volt, ugyanakkor tiszta röhej, hogy ő tör be a tizenhatosra - az arrafelé ácsorgó csatáraink között.
Kellene valaki, aki jobb játékot tanítana meg ennek a csapatnak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.05. 00:14:11

? :O 100% ziccerben volt üres kapu előtt, és hátulról fellökték kézzel. Ennél egyértelműbb gólyhezet megakadályozása a labda megjátszásának esélye nélkül nincs... szerintem ez a kereken 100%-os tizi és 100%-os piros. Ha nincs szabálytalanság, gól már a tizi előtt.
Ugyanazt néztük? A 100 százalékos ziccertől (ilyen amúgy sem létezik) igen messze volt, soha nem érte volna el a török azt a labdát, nézd vissza! Minimális kontakt után repült oriásit az ember, nagyon látványos dive volt. Ezt többszöri visszanézés (több kamerállásból) és átgondolás után mondom, bár már elsőre is ez volt a gondolatom.

De erről nem fogjuk meggyőzni egymást, a múltkori Jota esetet teljesen másképp látjuk. Illetve tudom, hogy itt a fórumon is az az uralkodó elv, hogy volt a kontakt, akkor büntető, akkor is, ha jelentősen rájátszott a játékos, de én nem így gondolom, és az ilyen minimum kontaktokat nem fújnám be, a rájátszásért pedig a támadónak adnék lapot. Igen, tudom azt is, hogy futás küzben vagy a levegőben elég egy kisebb kontakt is, hogy kibilentse a játékost, de itt mindkét esetben annyira minimális volt a behatás, hogy nem erről volt szó a véleményem szerint.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.04. 23:55:49

Na, hát ez se volt olyan sima, mint lehetett volna. De az élő topikba azért megint születtek közben, különösen az első félidőben olyan hozzászólások is, amik a gyenge teljesítmény és az 1-0 ellenére túlzóak voltak.

Az első félidő nem volt jó, de bizonyos dolgok ehhez:
Bár nekünk nem fér bele a gyengeség, nekik meg igen, de jegyezzük meg, hogy a madrid, a girona és az atletico is rém gyenge teljesítménnyel kezdte az évet. Sztem ez valamennyire törvényszerű, mikor az ünnepek megszakítanak minden ritmust.. edzést, meccsnapokat, mindent.
Azt is fontos megemlíteni, hogy a védelemben nem volt már sok bohóckodás, sztem meccsről meccsre javul a helyzet, emellett sajna elég potyaszagú volt a gól.
Azt nem akartam már előre megírni, de azért ez a Las Palmas alapból jó csapat, mindenkinek borsot törnek az orra alá, és ráadásul ugye ismernek is minket jól, valszeg jobban, mint a többség.
Ami a teljesítményt illeti, ezek nem mentségek, de azért mind olyan dolgok, amik árnyalhatják a rossz első félidőt.
Ami konkrétan a játékunkat illeti, szerintem egyáltalán nem volt rossz, még az elsőben sem. Most játék alatt azt értem, hogy mi látszott, mit próbáltunk meg csinálni, és hogyan. Sajnos rengeteg rossz egyéni teljesítmény és pontatlanság volt a kivitelezésben, de ahogy az élőben is írtam, szerintem már az első félidőben is látszott, hogy elég jól felkészültünk a Las Palmasra, egy megfelelő stratégia volt kidolgozva, csak kivitelezve nem igazán. A sok mélységi indítás, az, hogy egyszerre sokszor 3-4 támadónk indult be vonalból, már a pálya kétharmadától, stb... látványosan felkészültünk és tudatosan alakítottuk a játékunkat, csak sajnos rossz minőségű volt a megvalósítás, egyéni szinteken.
A lesreállítás is persze jól működött a Las Palmasnál, rengeteg helyzet akadt meg így, de szerintem nem ezeken buktunk el, hanem sokkal inkább a jó ritmusú (=nem les) indításoknak-indulásoknak a pontatlanságain.

A másodikra megint, mostmár nagyon nagyon sokadszor extra löketet kapott a csapat, és eléggé benyomtuk a Las Palmast. 90 perc alapján bőven megérdemeltünk volna akár egy több gólos győzelmet is, és simán össze is jöhetett volna.

Xavi ma szokatlanul jó ritmusban és adagokban cserélt, talán ennyire még sose tetszett önmagában ez a dolog.
Ezen felül is remekül volt kidolgozva Lewa lehozatala, szinte azon csodálkoztam, hogy zene és világosítás nem volt hozzá. Vagy csak nagyon jól jött ki pont a lépés, de ennél jobban és kíméletesebben nehéz lett volna megtörni ezt a bizonyos jeget.

Roque meg be kell fejezze majd a ziccereket, de egy valami még 15 perc játék után is biztos: az ő dinamizmusa sokkal jobb lesz, mint a lengyelé bármikor az elmúlt egy évben. Mivel nem szorultunk rá, én nem is bánom, hogy kimaradt a ziccere végül... az egoval óvatosan kell bánni. Nem kell egyből berobbannia.

Ferrannak külön dícséret a gólért, a munkáért. Roberto volt amúgy nálam inkább MOM, de igazán nem számít.
Baldé elképesztően gyenge, volt kb 4 meccsre elegendő lehetősége, hogy a labdákat jól játssza meg támadásépítésben, és talán egy se sikerüt neki. De nem akarom bántani, mert a meló benne volt, nagyon aktív volt, megjátszható, látszik hogy érzi a mozgásokat, a védőmunkája se volt problémás... maradjunk annyiban, hogy tizenéves gyerektől ez a teljesítmény gond nélkül elfogadható. Nem az ő hibája, hogy ilyen súllyal kell rá támaszkodnunk, ez csak a rémesen gyenge keretünk miatt van így. Biztos fog fejlődni, a csapattal együtt.

Megérdemelt 3 pont, hiába volt döcögős, és fontos dolgok történtek ma. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.04. 23:42:34

No, akkor ez ismerős. Egy horror első félidő, aztán egy kifejezetten rendben lévő második. Szerintem megérdemelt a győzelem. Úgy látszik, ha 1000 ezrelékes a tizi, akkor megadják nekünk is.

Roque helyzetéért kár, persze mindegy, meg amúgy is kellemetlen volt a lövőhelyzet, rosszabbik lábával, első meccsén, nem ez fogja őt definiálni. De ahogy kapart és lecsapott, már jobb volt, mint Lewy... utolsó 6-7 meccse összesen. Ha nem visszük ma le, és tizit rúg, lehet egy ponttal távozunk. Gündogan meg előlépett, amikor kellett.

Hú, de örülnék, ha Roque és Guiu lennének a főszereplők kilencesben a második etapban... élmény lenne nézni.

SR és Torres előtt le a kalappal, ők jó kiegészítőemberek tudnak lenni, ha megfelelő mértékben, megfelelően a helyén kezeljük őket. SR-nél nagy piros pont Xavinak hogy elfelejtette ezt a jobb bekkes balfékeskedést vele kapcsolatban.

Ezaz, csak tapadjunk, a két éllovas közül legalább az egyik botlani fog párszor, az tuti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2024.01.04. 23:38:14

Roque remélem csak a lámpaláz miatt hagyta ki a ziccert :D
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.04. 22:49:13

Néztem pár napja néhány összefoglalót, aztán néhány teljes meccset a 08-09-es, meg 10-11-es szezonból. Azon túl, hogy az egész európai focit megreformálta a 08-09-es dominanciánk (hihetetlen, mennyivel gyengébb volt a védekezés általánosan, sokkal koherensebb azóta az átlag) az szúrt szemet, főleg a 08-as szezonból, hogy mennyi kellett ahhoz, hogy gólt lőjünk. Atma ellen 10 perc alatt tényleges helyzet nélkül vertünk 3-at. Bayern ellen 20 perc alatt 2 gól, meg még vagy 5 olyan helyzet, ami a semmiből jött.

Ezen van a hangsúly, olyan érzés volt, mintha a semmiből jöttek volna: nem volt hatalmas figura, nem volt szuper kényszerítő minden helyzetünk előtt. Ha valamelyik csatárunk megindult, volt, aki odarúgja neki. És ha valaki megkapta, akkor megoldotta, hogy ne veszítsen 3 ütemet az átvétellel. Ha valaki futott neki segíteni, le tudta tenni egyből. Ha valaki 16 sarkához ért, veszélyes volt, mert bármikor tudott gólt lőni. Nem kellett 6 embert kicselezni, nem kellett szuper formáció. Annyi volt a legnagyobb különbség, hogy a játékosok meg tudták csinálni azt, amit kértek tőlük. Mert a bemozgások, helyezkedések megvannak, de pontatlan, vagy későn jön a passz, ótvar az átvétel és a lövések is pocsékak. Arról nem is beszélve, hogy 16-on belül szinte senki nem adja le a másiknak, még akkor sem, ha egy 60%-os helyzetből lehetne 98-as.

Ez a mai meccsen is látszik, egyértelmű a taktika, folyamatosan jönnek az indítások, de pontatlan a legtöbb, vagy későn érkezik. Eddig egy, azaz egy ember tudta egyszer átvenni úgy a labdát, hogy bármi veszély alakuljon ki belőle. Elképesztő látni, hogy amint hozzászoktam a régi passzsávokhoz, amiket megjátszottunk, percenként foghatom a fejem, hogy nem vállalják be, igazából fel se merül bennük, hogy adjanak egy olyan labdát, amiből régebben percenként volt 2. De igazából jogosan, mert egyik támadónk sem tud vele bármit kezdeni.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.04. 22:45:41

gyengék vagyunk ma is. Ráaadásul megsérült Cancelo - a 3 elfogadható játékra képes játékosunk egyike. Lyukas a védelmünk, de ez nem újság. Koundének ma is rossz napja van, feltűnően gyámoltalan, bátortalan és lassú.Balde nem védekezik, helyezkedni nem tud, bejátszák mögé a labdát rendszeresen, akkora területet hagy üresen. Középpályán Gündogan csak sétál és kocog, tovább lassítja a csapatot, mikor veszik már észre, hogy csak kolonc.De Jong sem penge, de egyedül amúgy is kevés. Támadásaink abból állnak, hogy a védőink tanácstalanül felőre ívelgetik a labdát (ez a arca DNS és tiki-taka? Hol vagyunk már attól!) Csatársorunk egy épkézláb támadást nem vezetett egész félidőben.Semmi értelme Raphinhának vagy Ferránnak passzolni, mert előbbi nem kezd vele semmit, utóbbi le sem tudja kezelni, vagy ha mégis, akkor elbénázza. Kezdem azt hinni róluk, hogy nincs kellő eszük a focihoz, mert borzalmas felfogásban játszanak. Roberto hajt, de ő sincs hasznára a csapatnak.(a visszahúzását csúnyán elnézte(?) az elfogult bíró, nemhiába paskolgatták meg az arcát kezdés előtt a palmasiak. Sajnálom Yamalt, Roguet, Felixet, hogy ebbe a bűn rossz csapatba kell beállniuk a második félidőre.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.04. 20:38:59

megelőztél pár másodperccel :mrgreen:
új kölök majd 70-80. percben remélem bejön.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.04. 20:37:11

Roli, hol késel? :D

Pena; Baldé-Araujo-Koundé-Cancelo; SR-FDJ-Gündogan; Ferrán-Lewy-Raphinha

Gyakorlatilag az elérhető alapkezdő, Felix kivételével, lehet van alapja a pletykáknak, és Xavival összebalhéztak. Kár, de legalább a vételárán nem kell gondolkodni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.12.22. 08:02:51

bence0330 írta:
2023.12.21. 22:41:10


Szerk: és be is húzták, egy Reálos 90+os góllal. A játék pocsék volt, de legalább a kiállítás után hajtottak. Kár, mert így álomforduló lett volna nekünk. Rossz így sem volt, egyelőre csak tapadjunk az élmezőnyre, aztán lesz majd valami.
Valóban rendkívül bosszantó , de ez most nem a legjobb alkalom az összehasonlítoshoz semmilyen formában szerintem ….
Egyreszt + 23 gk szemben a mi +13 nem hazudik Masreszt tavaly mi szinte egesz évben ezt a fos 1-0 t játszottuk végig igy azert na

Es most látom h mi még a cowboyoktol is kikaptunk !?!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.21. 23:41:14

A Real Madrid a hajrában szokott gólt, gólokat szerezni. Általában elég az utolsó 5 percre odakapcsolni. 52. perc, 0-0. 90. percben odakapcsolok, pár másodperc múlva gól. Ennyi. Állandóan ezt nyomják.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 22:41:10

Aki szerint rossz meccseket játszunk ezekkel a 30 lövésekkel, nézzen át a Real meccsre. Hentelnek mint állat, és néha kontráznak egyet, az Alaves jobb, mint ők jelenleg. 5 perc alatt 3 narancssárga szintű szabálytalanságot követtek el, az utolsó már pirosba hajlott, meg is kapta Nacho. Rettenet, amit művelnek, minden téren, rossz nézni. A mi legrosszabb, mondjuk Sahtar elleni meccsünk is jobb volt ennél. A tanácstalan körbepasszunk is fényévekre van ettől a tanácstalan körbepassztól, mikor beáll az Alaves.

Persze behúzhatják ettől még valami villanással, emberhátrány óta fel is javultak, és övék a világ legjobb játékosa, de aki a mi támadásépítésünket fantáziátlannak hívja, az a Madridét olyan nb2-es szintűnek tarthatja. Nyilván ezen a meccsen.

Szerk: és be is húzták, egy Reálos 90+os góllal. A játék pocsék volt, de legalább a kiállítás után hajtottak. Kár, mert így álomforduló lett volna nekünk. Rossz így sem volt, egyelőre csak tapadjunk az élmezőnyre, aztán lesz majd valami.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 14:01:33

Ah, én is utálom, hogy integetnek a játékosok, mikzben még folyik a játék.. nemtom miért nem ér rá utána. szerk: Habár jobban belegondolva ez régi reflex még szerintem, és pl a Gündoganhoz hasonló 30+osokból sose fog kikopni már.
Viszont csak azért hívtam fel rá a figyelmet, hogy mutassam: nemhogy a gól, még a gólpassz se lett megindítva, de a pályán már látták, hogy lefújandó vagy legalábbis véleményes szituáció történt. Kár hogy a bírók nem látták, annak ellenére, hogy percekig nézhették.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 13:48:28

Andris írta:
2023.12.21. 13:37:59
Köszi! Én is azt gondolom, hogy miután átlépik a labdát, és a lesen lévő csatár meg bemozdul rá, onnantól kezdve nincs semmi kérdés.

Ha a videot 4:24nél állítjátok meg, még a gólpasszt el se indítja az Almeria játékos, és Gündogannak mögöttük már fenn a keze, teljes joggal reklamálja a lest.
Én úgy gondoltam, hogy jó döntés volt, de meggyőztetek, már szerintem is tévedés volt. Bár ez pont annyira volt necces és szubjektív, ami még szerintem nem egy hatalmas tévedés kategória. Azért 12-e után meghallgatom egy ilyen szitu után mi volt odabent. Alaposabban mérlegelik majd, mert az egy dolog, hogy mi meg Xavi hallani fogjuk, de a sajtó is.

Nálam a Cancelo féle lökés is ez volt, sok ilyet nem fújnak be, de szerintem inkább volt tizi, mint nem. Azt azért tartom tévedésnek, mert meg sem vizsgálták. Ha megvizsgálják, és utána azt mondják, hogy nem történt egyértelmű tévedés, akkor nekem oké. Így nem.

No nem mintha ezt az egyértelmű tévedés témát nem lehetne módosítani. Sok esetben nem az van, hogy a bíró mindent látott, és az alapján döntött valahogy egy necces szituban, hanem egyszerűen nem látta. Ilyen esetben ha újranézné, lehet, revideálná az álláspontját.

A gündöganos témát levenném, máig nem értem, hogy lehet annyira buta egy játékos, hogy integeti a lest. Régen sem volt sok értelme, de akkor még hagyján. Most az a szabály, hogy továbbengedik, és úgyis behúzzák, ha les volt. Régen is csak 1-2% értelme volt max integetni, hátha meggyőzöl valakit, de most kereken 0, zéró, annyit érhetsz el vele egyedül, hogy lemaradsz az emberedről. És már olyan rég ez a szabály, hogy elképzelni nem tudom, mit integet még mindenki, mit akar vele, mit gondol...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 13:37:59

brazilfan írta:
2023.12.21. 13:28:45
Andris írta:
2023.12.21. 12:56:42
Azt várom, hogy valaki elmagyarázza nekem, hogy melyik ponton tévedek. Szerintem Araujo egyértelműen egy lefújandó leshelyzetben ér a labdába, ha nem érne hozzá, akkor egy lesen lévő játékoshoz kerülne a labda. Egyúttal ha nem érne hozzá, akkor nem kerülne ahhoz a játékoshoz se a labda, aki ebből szabályos gólpasszt adott.
Szerintem igen, egyértelműen, hiszen a védőnek közbe kellett avatkoznia. Tehát les. Szerintük meg nem.
Köszi! Én is azt gondolom, hogy miután átlépik a labdát, és a lesen lévő csatár meg bemozdul rá, onnantól kezdve nincs semmi kérdés.

Ha a videot 4:24nél állítjátok meg, még a gólpasszt el se indítja az Almeria játékos, és Gündogannak mögöttük már fenn a keze, teljes joggal reklamálja a lest.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.21. 13:28:45

Andris írta:
2023.12.21. 12:56:42
Azt várom, hogy valaki elmagyarázza nekem, hogy melyik ponton tévedek. Szerintem Araujo egyértelműen egy lefújandó leshelyzetben ér a labdába, ha nem érne hozzá, akkor egy lesen lévő játékoshoz kerülne a labda. Egyúttal ha nem érne hozzá, akkor nem kerülne ahhoz a játékoshoz se a labda, aki ebből szabályos gólpasszt adott.
Nem biztos, hogy én fogom elmagyarázni, de az biztos, hogy akkor van les, ha az indítás vagy passz pillanatában a játékos aktívan részt vesz a játékban. Vagy úgy, hogy beavatkozik a játékba, vagy pedig úgy, hogy zavarja az ellenfelet, és azzal előnyt szerez.
Az Araujo által blokkolt indításkor kétméteres lesen lévő támadó nem vett részt aktívan a játékban, hiszen nem is került hozzá a labda. Ezért a VAR-szobában valószínűleg azt mérlegelték, hogy a helyezkedésével és a kapu felé való mozgásával megzavarhatta-e a védőket. Szerintem igen, egyértelműen, hiszen a védőnek közbe kellett avatkoznia. Tehát les. Szerintük meg nem.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.21. 13:07:02

Andris írta:
2023.12.21. 12:56:42


Azt várom, hogy valaki elmagyarázza nekem, hogy melyik ponton tévedek. Szerintem Araujo egyértelműen egy lefújandó leshelyzetben ér a labdába, ha nem érne hozzá, akkor egy lesen lévő játékoshoz kerülne a labda. Egyúttal ha nem érne hozzá, akkor nem kerülne ahhoz a játékoshoz se a labda, aki ebből szabályos gólpasszt adott.
Szerintem ott tévedsz, hogy ez egy spanyol bajnoki volt, amatőr bírókkal, akik állítom többet hibáznak, mint a VAR bevezetése előtt. Másik topicban feljött múltkor, én nem nevezném csalásnak, hanem ezen a szinten vannak egyszerűen. Majd minden fordulóból lehetne hasonló eseteket összeszedni ,ha valaki ezt így külön figyelné, az összes meccset egyesével. Nem mondom, hogy más országban nincsenek tévedések, biztos vannak, csak nem ennyi.

Már nem vagyok fennakadva ezen az ítéleten, pláne hogy végül nyertünk is. Inkább csak azt próbálom kideríteni, hogy igazam van-e, vagy sem. Mert úgy láttam, hogy sokak szerint ez tényleg nem volt bírói hiba. Próbálom a saját tudásomat, rálátásomat csiszolni, ha úgy tetszik. Andris
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 12:56:42

safranek írta:
2023.12.21. 12:43:54
Mondanam, hogy mutasd meg te a szabalykonyv szerint miert lett volna les, hiszen a biro/var ugy dontott, hogy nem les, erre te allitod, hogy marpedig az, mert nem uj helyzet allt elo a vedo mentese alapjan. Ez akkor lenne igaz, ha a vedo labarol csorgott volna tovabb a lesen allo csatar ele, de nem ez tortent. Mondok egy masik peldat, mert akkor szerinted ez is lesnek kellene lennie:
Kiugratnak egy lesen allo csatart, de o erzekeli, hogy lesen all, igy nem er labdaba, a vedok is megallnak egy pillanatra, hiszen egyertelmu a leshelyzet. Viszont masik tamado racsap a labdara, o nem volt lesen, majd visszapasszol a korabban lesen allo, de most mar a labda mogul erkezo tarsanak, aki golt lo.

Volt uj jatekhelyzet? Meg vedo sem ert hozza, de megis szabalyos a gol.
Légyszi-légyszi nézzétek meg többen, ha van lehetőségetek, és segítsetek nekem. Nem szeretném legközelebb felhúzni magam ilyenen, ha felesleges. De egyelőre abszolút nem látom, hol tévedek. Linkeltem videot, és kiollóztam a fontos képeket is, a linkeken eléritek.

Szerk: megtaláltam, 4:21nél és más szögből is 4:41nél tisztán látható a passz és a teljes szitu, aminél szerintem egyértelmű a leshelyzet, és Araujo a lesen lévő játékos elől menti a labdát (az ellenfélhez).
https://bnhhohaha.hoolights.com/embed/QFPMB4t8Ny2Gh
Ki is ollóztam a fontos képeket:
Leshelyzet a passz pillanatában: https://postimg.cc/G42Nk2zd
Araujo elfogja a les labdát a csatár elől, akinél az is látszik, hogy bemozdult rá (az átlépett passzra): https://postimg.cc/TpSSJxsb
Szerintem egy les helyzetet le kell fújni, ha játékba avatkozott a lesen lévő játékos. A múltkor elvettek egy Ferran les miatt tőlünk egy gólt, ami szerintem a tegnapinál sokkal véleményesebb játékbaavatkozás volt.
Tisztázzuk, hogy miről beszélünk:
A játékos több méteres lesen volt, amikor a középpályán túlról megindították a passzt. Mivel a később gólpasszt is adó játékos ezt a passzt átlépte, hogy az továbbhaladhasson a lesen lévő csatár felé, ezért a csatár nem avatkozhat itt játékba, nem késztethet másik játékost arra, hogy az ő esetleges labdábaérése miatt cselekedjen. Szerintem ez megtörtént, hiszen az átlépett passz csak neki lett volna jó, és Araujo a saját megindulását megszakítva, visszafordulva fülelte le ezt a passzt (ami aztán ellenfélhez került, és gólpassz lett belőle).
Szerintem a szabályok szerint a les helyzett ennél a szitunál egyértelmű, a góllal ellentétben ami necces volt, de nem les. Szerintem a szabályok szerint abszolút megvalósult az, hogy Araujo a lesen tartózkodó játékos elől fogott el egy passzt, egyértelműen befolyásolta a döntéshozatalát és a cselekedetét a lesen lévő játékos.
És szerintem az is egyértelmű, hogy Araujo itt ezt az elfogott labdát valóban csak megállította, elfogta, nem pedig megszerezte és megjátszotta egy társ felé. Magyarul a szabályok szerint én úgy gondolom, hogy nem lehet új szituációnak tekinteni, hogy ez a mozdulat ellenfélhez tette a labdát, aki egyből gólpasszt adott.

Ha valaki még nagyon erőltetné, azt lehetne mondani, hogy még a lesen lévő játékos is elengedhette volna és akkor jó egy még hátrébb érkezőnek, aki nem volt lesen. Ezzel csak az a bökkenő, hogy a lesen lévő játékos kérdés nélkül bemozdult a labdára, amit úgy indítottak, hogy ő lesen volt.

Szerintem rossz a példád, ugyanis a mi esetunkben Araujo nem megállt, hanem a lesen lévő csatár elől elhalászta a labdát. Pontosan az ő irányába, közvetlen neki ment ugyanis az átlépett passz, és Araujo ennek megfelelően védekezett, ennek megfelelően beleért a labdába. Csak az ő suta labdábaérése miatt került a gólpasszt jegyző játékoshoz a labda, máshogy létre se jött volna a gólhelyzet.

Azt várom, hogy valaki elmagyarázza nekem, hogy melyik ponton tévedek. Szerintem Araujo egyértelműen egy lefújandó leshelyzetben ér a labdába, ha nem érne hozzá, akkor egy lesen lévő játékoshoz kerülne a labda. Egyúttal ha nem érne hozzá, akkor nem kerülne ahhoz a játékoshoz se a labda, aki ebből szabályos gólpasszt adott.
Már vagy 20szor visszanéztem, és továbbra is tök egyértelműnek tűnik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
safranek
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2023.12.21. 12:43:54

Mondanam, hogy mutasd meg te a szabalykonyv szerint miert lett volna les, hiszen a biro/var ugy dontott, hogy nem les, erre te allitod, hogy marpedig az, mert nem uj helyzet allt elo a vedo mentese alapjan. Ez akkor lenne igaz, ha a vedo labarol csorgott volna tovabb a lesen allo csatar ele, de nem ez tortent. Mondok egy masik peldat, mert akkor szerinted ez is lesnek kellene lennie:
Kiugratnak egy lesen allo csatart, de o erzekeli, hogy lesen all, igy nem er labdaba, a vedok is megallnak egy pillanatra, hiszen egyertelmu a leshelyzet. Viszont masik tamado racsap a labdara, o nem volt lesen, majd visszapasszol a korabban lesen allo, de most mar a labda mogul erkezo tarsanak, aki golt lo.

Volt uj jatekhelyzet? Meg vedo sem ert hozza, de megis szabalyos a gol.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 12:31:44

safranek írta:
2023.12.21. 12:15:48

Az nem volt les a szabalyok szerint, hiaba irod le tobbszor, hogy szerinted az volt. A szabalyok szerint az nem les.
Neharagudj, de többször is kértem, hogy valaki legyen szíves elmondani, hogy miért nem, illetve mi a szabály. Valaki indokolja meg. Beraktam a videot is, amin mindent szépen végig lehet nézni. Valakitől várnám a magyarázatott, de egyelőre hiába.
Amit te most ide írtál, az teljesen felesleges és értelmetlen a fórum szempontjából. Én tettem többszöri kísérletet arra, hogy valaki meggyőzzön, vagy én győzzek meg valakit. Te csak ideböfögted, hogy nem és kész.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
safranek
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2023.12.21. 12:15:48

Andris írta:
2023.12.21. 11:50:08
Rdinho10 írta:
2023.12.21. 10:19:43
Azert tegyuk hozza,hogy ugy kaptunk 2-t,hogy Pena ajandekba adott egyet.
Meg a bírók is egyet. Méteres lesen lévő játékos elől fogott el labdát Araujo, és ebből az elfogásból lett közvetlenül a gól(passz), ami persze már tényleg nem volt les.

Amellett, hogy volt szerencsétlenkedés azért tegnap is, valóban inkább a pech kategória a 2 kapott gólunk.
Az nem volt les a szabalyok szerint, hiaba irod le tobbszor, hogy szerinted az volt. A szabalyok szerint az nem les.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 11:50:08

Rdinho10 írta:
2023.12.21. 10:19:43
Azert tegyuk hozza,hogy ugy kaptunk 2-t,hogy Pena ajandekba adott egyet.
Meg a bírók is egyet. Méteres lesen lévő játékos elől fogott el labdát Araujo, és ebből az elfogásból lett közvetlenül a gól(passz), ami persze már tényleg nem volt les.

Amellett, hogy volt szerencsétlenkedés azért tegnap is, valóban inkább a pech kategória a 2 kapott gólunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.21. 11:24:01

Stoichkov írta:
2023.12.21. 00:50:13
csak az osszefoglalot tudtam megnezni most, de azert az vicces, hogy robi nagyon kozel volt a mesterharmashoz :D
Sőt a mesternégyeshez, mert az első félidő elején is volt egy baromi jó Raphinha-szöglet, amit Roberto tök üresen középre fejelt.
Egy csapatsportban előfordul, hogy nem az szerzi a gólt, akire a legtöbben fogadnának.
Válasz küldése