Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.25. 20:53:50

De könyörgöm, értsétek már meg, hogy Frenkie nem azért volt lesen, mert ott lébecolt meg ennyire fegyelmezetlen. A támadás előző üteménél mutatott be egy szerintem szenzációs beindulást, csak épp hiába, ezért került oda, ahol volt. Lesen, igen, de nem azért, mert ilyen kis béna kacsa szerencsétlen, hanem mert a társak nem tudtak lépést tartani vele ebben az esetben. És esélye se volt visszajönni sem.
Nem értem, miért beszélünk egyáltalán arról, hogy lesen volt, abszolút nincs jelentőssége, és ráadásul nagyon jól tette amit tett, aminek végül ez lett a mellékhatása.
A csapat a szerencsének köszönheti, hogy ott volt, és gólt lőtt. De ő maga nem a szerencsének köszönheti, ő egy remek megmozdulás következtében került oda. Nem csak remek, hanem olyan, ami baromira hiányzik a mindennapokban is a csapatunk támadójátékából.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.25. 18:59:58

FDJ szerintem bele tud tanulni ebbe is, de egyelőre nem megy neki, ez világos.
Még mindig ügyes, és még mindig gyors, és stabil is, de nem mindig hoz jó döntést és sokszor helyezkedik rosszul, ennyi baj van vele.

Szerencsére ezeken könnyebb javítani mint azon hogy valakinek [auto_cenzúra] az egyensúlya vagy lassú, vagy nincs labdaérzéke.. :D

Jó lesz ő, de egyelőre őt én is feláldozhatónak tartom, KIVÉVE ha végre lekerül Busi és megkapja az ő helyét vagy FDJ vagy Nico.

Utána lehetne látni hogy mi merre hány méter, mert FDJ nagy előnye hogy a kp bármelyik pontján és a védelemben is bevethető. Ezt tesztelni kéne és ki is kéne használni.

A gólja hát jó lesen volt de Torres nem szóval ennyit erről, belőhette volna ő is.
Meg amúgy még volt 1000 helyzetünk, igaz nagyon picik de nem a semmiből jött a gól. Előtte volt lesgólunk is nem? Torres lőtte azt is, vagy az még a Bilbao ellen volt? Nem tiszta már.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.25. 12:34:15

Andris írta:
2022.01.24. 13:47:48

Nagyon ajánlom, hogy minimum az egész akciót nézd vissza, de sokkal inkább a meccset is, kicsit jobban figyelve, mit játszik a holland srác. Nem volt extra, de szerintem egyáltalán nem volt rossz.
Nekem nagyon nem jött át az ő jó focija.
A második félidőben szörnyűek voltak a beívelései.
De, hogy mondjak pozitívumot is. Legalább hajtott a mérkőzés végén is. Nem adta fel annak ellenére sem, bármennyire is nem ment a játéka.
Ebből a harcosságból lett a gól is (mert próbálta megjátszatni magát).
A gond az, egy erősebb csapat ellen ez nagyon kevés lesz.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.01.25. 10:26:53

F.d.Jong véletlen góljához - az orbitális lesre futáson és az ott trallallázásán kívül - F.Torres játékintelligenciája is kellett.
Az a részben saját, de ugyanannyira Guardiola edzősége alól is hozott mentalitás, hogy mindig a legjobb helyzetben lévő játékos rúgja kapura a labdát az adott helyzetben, amikor még passzjátékra van lehetőség.
Más elbombázta volna kapu felé. (lásd L.d.jong bikázása)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.25. 09:30:37

Andris írta:
2022.01.24. 13:47:48
drobika írta:
2022.01.24. 13:33:17
De Jong ha nincs eszméletlen nagy lesen az indításkor, amiből aztán a helyzeti előnye is lett, akkor ez nem gól...Szerencsére másfelé volt az indítás, de ha ő kapja.. méterekkel elkalandozott lesen a fiú. Furcsa fintora a sorsnak, hogy épp ő lett a nyerő ember, mert konkrétan ha osztályozni kellene a 10-es skálán, akkor nem lehet tőöb 3-masnál. Jóindulattal.
Na akkor kénytelen vagyok ezt is pontról pontra venni:
1. Ha De Jongnak nincs helyzeti előnye, akkor is jó eséllyel gól, mert Alba kiváló passza Ferran T beindulására jött, amivel már ő maga is tökéletesen tiszta helyzetben volt. Ha nincs ott Frenkie, befejezi saját maga.
2. Nem méterekkel kalandozott lesen a fiú, hanem egy egészen kiváló beindulást mutatott be, épp csak nem jött a passz még az Alba előtt labdát birtokló embertől.
3. Szerintem kifejezetten jól játszott az elmúlt hónapokban mutatott játékához, és sok csapattársához képest is. Kevés labdavesztés, sok túlerővel szembeni labdamegtartás, és kifejezetten örömteli módon sok megindulás felfelé, akár labdával, akár anélkül.

Nagyon ajánlom, hogy minimum az egész akciót nézd vissza, de sokkal inkább a meccset is, kicsit jobban figyelve, mit játszik a holland srác. Nem volt extra, de szerintem egyáltalán nem volt rossz.
Tisztelem a véleményed, de nem értek veled egyet .
FDJ szerintem nagyon nem játszott jól . A gól pedig egyértelműen a helyezeti előnyéből akadt , amit a lesrefutás eredményezett. Más kérdés hogy szabályos volt a gól hiszen nem ő kapta a labdát szerencsére, pedig arra számított mert ez volt a kézenfekvő megoldás , hála istennek nem így lett .
Rengetegszer adta el a labdát és nem az a vezéregyénisége a csapatnak , mint amiért jött .
Ha más játékosokkal szemben kritikusak vagyunk , vele is annak kell lennünk .
De sokkal inkább zavar az, hogy a támadójáték konkrétan nulla. Előre senki sem megy, mindenki hátra teszi a labdát ezer passz stb.
Ezzel nem fogunk semmire sem menni, akárki lesz az edző ez tuti
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.24. 20:18:24

Tavaly, mikor az Atletico abban a nagy menetelésében volt, sorra nyertek 90+ percekben ehhez hasonló nyomi játékkal egymás után. Pedig sokkal komolyabb keretük van. Senki nem kérte számon tőlük. Kell hozzá egy kis szerencse, meg valaki, aki képes a villanásra, és ez jelenleg nálunk Ferran Torresben szerintem megvan, ő érzi a kaput, ő Dembélével ellentétben nem kreálja a helyzeteket, de szintén Dembélével ellentétben képes, és képes is lesz szerintem továbbra is meccsek eldöntésére is. Egy ilyen játékos nagyon kellett.

A következő két héttel kapcsolatban van egy olyan félelmem, hogy a pihenés nem lesz elég. Ez a fizikai állapotot sajna csak nyáron lehet majd helyretenni szerintem. Az elmúlt pár meccsen nem nyiffantunk ki a végére, de szerintem főleg azért, mert nem is mentünk úgy, mint a mérgezett egerek. Nem bírjuk a tempót, és ezen nemigen lehet szerintem változtatni már év közben. Talán kicsit javulni lehetséges.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.01.24. 20:04:01

Kapuban most már nagyon rendben vagyunk több mérkőzés óta és remélhetően ez így lesz még további legalább 3-4 évig.
Tegnap sokan nem voltak elégedettek Albaval, pedig nála láttam azt, hogy mondjuk egy hosszú keményen meglőtt passzt képes megszelídíteni nagyon kis területen vagy tud adni egy váratlan gyors passzt. Igaz, most nem olyan elemében tett hozzá a játékhoz, amit megszoktak tőle és igen, játszott már sokkal jobban is, de ezen a gyenge mérkőzésen én például egyáltalán nem a gyengébbek közé sorolnám.
Piqué és Araújo szerintem jók voltak nem először így együtt, de az tény, hogy egy igazán komoly ellenfél esetén ez már sebezhető páros, ha hosszú távra kaphatna Araújo egy 10-essel fiatalabb Piqué karaktert, itt nem lennének gondok, max. sérülés, eltiltás esetén.
Dest egyelőre kevés, nagyon "középszerű", de azért még nem írnám le.
Frenkie de Jong nagyon hullámzó volt, néha a legegyszerűbb dolgokban is hibázott, de néha húzott olyanokat, amelyek jelentősen előrébb vitték a játékot, nála a kiegyensúlyozottságra van szükség és a nagyobb "tökösségre". Sokszor tényleg lehetne indítani, ha ezeket a pillanatok begyakorolt elemmé válhatnak, sokat tudna hozzáadni a játékhoz támadásban is.
Pedri a hosszú kihagyás után szerintem egész jól mozog, remélhetően még csak most kezd majd igazán visszajönni és ez csak az "előjáték".
Busi ezen a szinten még mindig megfelelő, ha egy-egy váratlan passzát a csapattársak "megértenék", akkor ilyen ellenfelek esetén bőven hozzá tud adni még a játékhoz.
Abde nagy talány, mert hozzá voltak köthetőek azok a megindulások, amikor némi vagányság, pimaszság is társul a játékhoz, a kérdés az, hogy tud-e hatékonyabb lenni idővel és az összjátékban is megérzi majd mikor szükséges az individum és mikor kell arról lemondani.
Luuke de Jong sajnos nagyon halovány volt, egyetlen értékelhető mozzanata volt, amikor az első félidőben egy középre lőtt labdát nagyon szépen továbbított kapásból a kapu irányába, de ez kevés egy ilyen ellenféllel szemben.
Ferrán Torres sokszor csak egy a sok közül, de legalább vannak villanásai és hosszabb idő után jött vissza a pályára egy teljesen új közegbe, azaz Őt inkább a szezon végén lehet érdemben értékelni.
Nico most nem tudott olyan "hatást" eszközölni, mint korábban egy-egy mérkőzésen, de benne bőven van potenciál.
Valahogy meg kellene érkezni a végén az első négybe és utána ősszel már remélhetően jönnek majd a precízebb, begyakoroltabb játékelemek, ha kialakul végre egy stabilabb mag.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.01.24. 19:44:06

Itt most sokaknak De jong lett az új Dembele.. mit is vàrtam gondoltam így lesz. A legutóbbi meccsen, ha valaki 3-mas osztályzatot adna neki hát mint mondjak vicc
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.01.24. 18:56:39

barcami írta:
2022.01.24. 10:07:11

d.Jong továbbra is szellemjátékos, a gólban is azért lehetett benne, mert egy óriási lesre futott előtte.
Régen mennyi ilyen gólt rúgtunk, hogy valaki így kolbászolt ott lesen, és nem is foglalkoztak vele.
Aztán a kövi pillanatban már nem volt lesen :)

amúgy én iszonyatos nagy görcsösséget érzek a játékosokban. Jól fog jönni ez a két hét pihi, lehet begyakorolni dolgokat.
Egy érdekes adatot mondott a szpíker: a Barca vezeti a fejes gólok listáját. Gondolom ez rögzített játékhelyzetekből esett: szabik, szögletek. Jó dolog, hogy ezt gyakorolják. Kis csapatok nagy fegyvere ez. De miért ne használnánk mi is ki?
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.01.24. 18:48:06

3 éve sem volt már esélyünk a BL-ben, és azóta
- az akkori öregek még öregebbek lettek
- elment Messi, Suarez, Rakitic, Coutinho, Dembele, Griezmann
- a 2 legértékesebb azóta a sérült Fati, és a forman kívüli deJong.
- rajtuk kívül van egy középszer csapatunk, ügyes fiatalokkal, rutinos öregekkel.
Mit várunk?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.01.24. 18:43:04

Andris írta:
2022.01.24. 13:47:48
drobika írta:
2022.01.24. 13:33:17
De Jong ha nincs eszméletlen nagy lesen az indításkor, amiből aztán a helyzeti előnye is lett, akkor ez nem gól...Szerencsére másfelé volt az indítás, de ha ő kapja.. méterekkel elkalandozott lesen a fiú. Furcsa fintora a sorsnak, hogy épp ő lett a nyerő ember, mert konkrétan ha osztályozni kellene a 10-es skálán, akkor nem lehet tőöb 3-masnál. Jóindulattal.
Na akkor kénytelen vagyok ezt is pontról pontra venni:
1. Ha De Jongnak nincs helyzeti előnye, akkor is jó eséllyel gól, mert Alba kiváló passza Ferran T beindulására jött, amivel már ő maga is tökéletesen tiszta helyzetben volt. Ha nincs ott Frenkie, befejezi saját maga.
2. Nem méterekkel kalandozott lesen a fiú, hanem egy egészen kiváló beindulást mutatott be, épp csak nem jött a passz még az Alba előtt labdát birtokló embertől.
3. Szerintem kifejezetten jól játszott az elmúlt hónapokban mutatott játékához, és sok csapattársához képest is. Kevés labdavesztés, sok túlerővel szembeni labdamegtartás, és kifejezetten örömteli módon sok megindulás felfelé, akár labdával, akár anélkül.

Nagyon ajánlom, hogy minimum az egész akciót nézd vissza, de sokkal inkább a meccset is, kicsit jobban figyelve, mit játszik a holland srác. Nem volt extra, de szerintem egyáltalán nem volt rossz.
Volt egy szép megindulása fél pályától és egy komoly helyzete, plusz ugye a gólja, ez elég volt ahhoz, hogy ő legyen a meccs legjobbja. Szerintem vele Desttel és ha ügyesebben fogunk focizni Eric Garciaval nem lesz gond. Gavi és Pedri szintén képes jó teljesítményre. A három öreg is hoz egy elfogadható szintet. Szóval lassan van tizenegy használható játékos. Ha ez összejön megindulhatunk felfelé.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.24. 17:43:12

https://www.youtube.com/watch?v=Qxy7ByWp27U

Nekem egy kicsit ez jut eszembe most fórumról. De nem bántásból. Sőt, minden tiszteletem azoké, akik nem restek hétről-hétre megmagyarázni, hogy:

-Ma éppen miért is voltunk gyengék.
-Nem is voltunk amúgy annyira gyengék, mint első ránézésre tűnt.
-Miért leszünk hamarosan sokkal jobbak.
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2022.01.24. 14:04:38

Két ellentétes érzés van bennem, de jó ideig még ez lesz valószínűleg...
- Az utóbbi időszak leggyengébb játékát produkálta a Barca. Egyszerűen siralmasan gyenge volt a csapat. Az Alavés is olyan hibákat vétett, amiket kötelező ezen a szinten góllal büntetni. Nem tudtunk élni vele. Rossz volt nézni a meccsen mutatottakat.

- Ugyanakkor viszont örülök a 3 pontnak, mivel a végén úgyis az fog csak számítani, hogy hol zárjuk a szezont. Kell a BL indulás, mert abból van pénz. És egyelőre ez a siralmas játék kevésbé rossz, mint ha mondjuk szép a játék, de nem nyerünk.

Továbbra is kész thriller minden egyes meccs, ami elé odaülök megnézni. Azért én nem adom fel, szorítok ahhoz, hogy sikeres legyen ismét ez a csapat.

Visca Barca!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.24. 13:47:48

drobika írta:
2022.01.24. 13:33:17
De Jong ha nincs eszméletlen nagy lesen az indításkor, amiből aztán a helyzeti előnye is lett, akkor ez nem gól...Szerencsére másfelé volt az indítás, de ha ő kapja.. méterekkel elkalandozott lesen a fiú. Furcsa fintora a sorsnak, hogy épp ő lett a nyerő ember, mert konkrétan ha osztályozni kellene a 10-es skálán, akkor nem lehet tőöb 3-masnál. Jóindulattal.
Na akkor kénytelen vagyok ezt is pontról pontra venni:
1. Ha De Jongnak nincs helyzeti előnye, akkor is jó eséllyel gól, mert Alba kiváló passza Ferran T beindulására jött, amivel már ő maga is tökéletesen tiszta helyzetben volt. Ha nincs ott Frenkie, befejezi saját maga.
2. Nem méterekkel kalandozott lesen a fiú, hanem egy egészen kiváló beindulást mutatott be, épp csak nem jött a passz még az Alba előtt labdát birtokló embertől.
3. Szerintem kifejezetten jól játszott az elmúlt hónapokban mutatott játékához, és sok csapattársához képest is. Kevés labdavesztés, sok túlerővel szembeni labdamegtartás, és kifejezetten örömteli módon sok megindulás felfelé, akár labdával, akár anélkül.

Nagyon ajánlom, hogy minimum az egész akciót nézd vissza, de sokkal inkább a meccset is, kicsit jobban figyelve, mit játszik a holland srác. Nem volt extra, de szerintem egyáltalán nem volt rossz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.24. 13:33:17

A tegnapi teljesítmánye a csapatnak, ha nem az eredmény szemszögéből nézem, akkor siralmas. Persze az eredmények számítanak a végén. Azért nem ennyire kedvező a leányzó fekvése, mert ha nem az abszolut gyenge Alaves az ellenfél, akkor, ez nincs meg, és irgalmatlan nagy szerencsénk is volt. Most összejött, de ez a Barcelonától akkor is kevés, ha a jelenlegi helyzetet nézem. De Jong ha nincs eszméletlen nagy lesen az indításkor, amiből aztán a helyzeti előnye is lett, akkor ez nem gól...Szerencsére másfelé volt az indítás, de ha ő kapja.. méterekkel elkalandozott lesen a fiú. Furcsa fintora a sorsnak, hogy épp ő lett a nyerő ember, mert konkrétan ha osztályozni kellene a 10-es skálán, akkor nem lehet tőöb 3-masnál. Jóindulattal.
Dembelét lehet szidni, de a játékosunk, és egy ilyen helyzetben a büntetése a nem játékkal tulajdonképpen a csapat büntetése. Nem értem a szakmai okát, de lehet hülye vagyok.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.24. 11:08:00

Erre csak azt tudom mondani hogy ilyen a futball. A Celta ellen pl egy félidő parádé volt, mégsem nyertünk. 3 pontok kellenek, sajnos mindegy hogyan. Az Atletico ellen nem mi leszünk a favoritok, de itthon behúzhatjuk, mert a matracosok sem voltak évek óta ilyen gyengék.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.01.24. 10:29:25

Rivaldo11 írta:
2022.01.24. 10:15:19
Ahogy tegnap is írtam, vért fogunk izzadni a Bl helyért, de meglesz. Az pedig adhat majd a nyárra egy jó alapot, és ha a gazdasági szénánk is úgy áll majd, és hozhatunk legalább 3 minőségi játékost, lehet itt ütős csapat a következő szezonra. De addig kemény munka, és sok szenvedés. A szurkolóktól pedig sok sok türelem.
A tegnapi meccsen nagyon gyenge volt a csapat. Az Alavesnek veszélyesebb támadásai voltak, még a hátrafelé lévő passzokba is sikerült belelépni. Szóval nagyon kíváncsi leszek az Atletico elleni meccsre, hogy mire leszünk képesek. Ilyen rosszul, már régen játszott a csapat
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.24. 10:15:19

Ahogy tegnap is írtam, vért fogunk izzadni a Bl helyért, de meglesz. Az pedig adhat majd a nyárra egy jó alapot, és ha a gazdasági szénánk is úgy áll majd, és hozhatunk legalább 3 minőségi játékost, lehet itt ütős csapat a következő szezonra. De addig kemény munka, és sok szenvedés. A szurkolóktól pedig sok sok türelem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.01.24. 10:07:11

Paradox, hogy ezzel a tegnapi játékkal jelenleg a legjobb szériával (utolsó 5 meccs) rendelkező csapat a Barca a Ligában.

Amennyiben valaki az esetleges fáradtságra /kupaterhelés...:) /, kisebb sérülésekre vagy a januári mély hóra fogta a magabiztos, szép támadásokkal befejeződő játék hiányát, annak itt van két hét edzőpálya.

Továbbra is egy góllövő-szervező vezérétől megfosztott és kerek, kész középpálya nélküli csapat a miénk.

Messi hiánya hatalmas, nem véletlenül indult el éppen a távoztával, augusztus végén, 2-3 forduló után lefelé a csapat és lett ez a végső veszte Koemannak.

A középpálya némileg alakul, Pedri visszatért és jobb lett a helyzet.
Már csak egy láncszem hiányzik középről, de az nagyon. A keretből erre egyedül Puig alkalmas.

d.Jong továbbra is szellemjátékos, a gólban is azért lehetett benne, mert egy óriási lesre futott előtte.
Total nincs képben és nem is itt van lélekben, ebben a csapatban.

Fati= az amit vártam, újabb sérülés. Pár hónapja írtam, hogy nem számítok rá csapatépítésben.
Dest= 4-3-3-ban vehetjük hasznát, de csak akkor, ha van egy pöpec középpályánk, ami megtartja! és/vagy gyorsan továbbjátssza a labdát az első hármasnak.

Csapatépítés: Igazán szembesülünk most azzal, mennyire sok idő egy működő, szervezett, motivált, jó hangulatú csapatot összerakni.

Ferran: 2 meccs, gól, gólpassz. Ez vártam. Több akkor lesz, ha meglesznek a megfelelő emberek körülötte, pl. 3. ember középpályán vagy egy jó vérbeli csatár, aki tud a labdával bánni, cselezni, betörni, lefordulni. Elöl ő jó lesz, Pedrivel össze tudnak játszani, de ugye nincs harmadik ember, akivel menne a beindulás, oldalváltás, az az igazi technikás védőkimozgatós Barca játék.
Na ezek nem L.d.Jong és Jutka. Amúgy Braitwaite-ben ez picit benne van ez, őt 3. csatárnak megtartanám padra, de mehet akár cserealapba is.

Pique és Busquets kitették a szívüket a pályára, Alba egyelőre tompább, de ő tavasszal képes nagy formajavulásra.

Dembele nem sportember és nem volt képes azonosulni a csapattal, még a nyelvet sem tanulta meg 4-5 év alatt, pedig fiatal: de hát ugye a képességek....
Kíváncsian várom a téli keret véglegesítését, a Barcába játszani nem akarók, el nem kötelezettek, sunnyogók eltávolítását.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.24. 10:01:04

Én nem kételkedek abban, hogy lehetnek belőlük jó játékosok. Mármint Eric Garcia és Ferran Torres.
Nem biztos, hogy kezdőben lehet majd bármelyikük, amikor esetleg már BL esélyes csapat kiállítása lesz a cél, de ez egyszerűen szóba sem kerülhet a következő 3-5 évben szerintem. A legtöbb klubnak évtizedeket kell várni általában egy-egy ilyen periódusra.
A jelenlegi helyzetünkben szerintem ezek a játékosok megfelelőek. Talán várható azért mostmár, hogy stabilizálódik kicsit a klub. Olyan szinten amilyenen, de stabilizálódjon kicsit.
Torres topikjában már leírtam pár nappal ezelőtt, hogy egy Pedro jellegű embernek tartom, bár lehet hogy nála kicsit ügyesebb lesz, viszont az önbizalma, és körülötte a csapat meg nagyságrendekkel rosszabb.

Garcia is bőven jobb lesz, már most is jobb szerintem, mint Lenglet vagy Minguesa.

Én sem gondolom, hogy Pep idead játékosokat, ha szüksége van rájuk. De azt se gondolom, hogy ránk sóz olyat, aki szerinte nem tud segíteni. A Barca továbbra is élete klubja, ezen semmi nem tud változtatni.

Nem hiszem, hogy nagy elvárásaink kéne legyenek velük szemben. Azt gondolom, hogy valamennyi felelőssége a szurkolóknak és újságíróknak is van abban, hogy nyugodt körülmények közt fejlődhessenek 18-22 éves játékosok, vagy épp egy zöldfülű edző. Nyilván nem olvassák az Eurobarca fórumot, de attól még mutathatunk példát, mint országos szurkolói közösség.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.24. 09:23:41

vinszentvega írta:
2022.01.24. 08:29:59
visca el barca írta:
2022.01.24. 08:09:23
,
Kicsit védem Torrest, szerintem ő inkább jobb szélső, mint balos. Albával nagyon nem értették meg egymást. Viszont F.DeJong nagyon elkapja és érzi ezeket a gyors bemozgásokat a 'vonalak mögé', csak egyetlen gond az, hogy Se Piqué, se Busi(Pláne Alba) nem passzolja oda ilyenkor. Szerinem egy meccsen legalább tizszer beindul Frenkie, de soha nem kap labdát belőle. Pedig mind 1v1 szitut hozna ki a kapussal szemben. Nem értem, hogy ezeket miért nem lehet megjátszani ilyenkor? Annyira órdítanak(legalább is a képernyőn keresztül). És pont ugyanez volt Griezzmannal is.. Rengetegszer csinálta meg magának a helyet az ilyen beindításhoz, de soha a büdös életbe nem kapta meg így...
Ha én látom ezt, egy szakértő embernek is kellne és mégse használjuk ki őket... Értem én hogy ha úgy nézzük ezek az egyenes indítások a 16 os vonalához, nem a barca 'fémjelzett' taktika része. De könyörgöm, mikor veszik észre, hogy nem az a 'trükk' ha a beinduló nem kap labdát'cselből' hanem inkább visszapassz, hanem épp ellenkezőleg, az lenne meglepetés ha ezeket megjátszanák. Ez, és még több ilyen dolog van szerintem, amit be kellene jobban vetni, mert teljesen kiismerhetőek vagyunk.Nincs semmi hírtelen, meglepetés elem a játékunkban jelenleg....
hányszor leírtam már ezt! nagyjából ott kezdődik, hogy az edzésen körbe állnak és passzolgatnak és ott végződik, hogy nem tudnak 10 méternél hosszabban passzolni, de nem is látnak tovább, aztán még hozzá jön, hogy egy aktív játék bizony megterhelő mentálisan és fizikálisan is és egy Alba a meghúzott fizujával a büdös életben nem fogja ezt felvállalni. 10 ből úgy passzol hátra nyolcszor, hogy két lépést se kelljen megtenni. valóban látom én is hogy Xavi próbálna hosszú passzokkal operálni, de azok lassúak, pontatlanok és szinte mindig üresen álló embert céloznak és hogy az átok be teljesüljön ha mégis célt ér a fiunk lép vele kettőt és vissza passzol valahová, mert előre?! nos az zűrös... sietni kéne , netán átmenni egy védőn!
ok. kissé kiéleztem de a lényege ez a dolognak.
Torres? az E.Garcia által kitaposott úton érkezett, előttem(sem) nem vitás de itt és most azért bőven jó lehet (vagy -nem)
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.24. 08:59:24

visca el barca írta:
2022.01.24. 08:09:23
Annyira rossz nezni h elol milyen gyenge jatekosaink vannak h felemetes... Egy barcelonahoz egy sterling haaland salah trio dukalna, erre van egy 3. osztalyu egy sevilla kispados meg egy city kispados... Torres nagyon gyengecske volt. Senkinek ne legyenek illuzioi, pep nem hulye, nem azert engedte el, mert menni akart...
Értesítések: Eric Garcia likeolta a hozzászólást.
Kép
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.01.24. 08:29:59

visca el barca írta:
2022.01.24. 08:09:23
Annyira rossz nezni h elol milyen gyenge jatekosaink vannak h felemetes... Egy barcelonahoz egy sterling haaland salah trio dukalna, erre van egy 3. osztalyu egy sevilla kispados meg egy city kispados... Torres nagyon gyengecske volt. Senkinek ne legyenek illuzioi, pep nem hulye, nem azert engedte el, mert menni akart...
Kicsit védem Torrest, szerintem ő inkább jobb szélső, mint balos. Albával nagyon nem értették meg egymást. Viszont F.DeJong nagyon elkapja és érzi ezeket a gyors bemozgásokat a 'vonalak mögé', csak egyetlen gond az, hogy Se Piqué, se Busi(Pláne Alba) nem passzolja oda ilyenkor. Szerinem egy meccsen legalább tizszer beindul Frenkie, de soha nem kap labdát belőle. Pedig mind 1v1 szitut hozna ki a kapussal szemben. Nem értem, hogy ezeket miért nem lehet megjátszani ilyenkor? Annyira órdítanak(legalább is a képernyőn keresztül). És pont ugyanez volt Griezzmannal is.. Rengetegszer csinálta meg magának a helyet az ilyen beindításhoz, de soha a büdös életbe nem kapta meg így...
Ha én látom ezt, egy szakértő embernek is kellne és mégse használjuk ki őket... Értem én hogy ha úgy nézzük ezek az egyenes indítások a 16 os vonalához, nem a barca 'fémjelzett' taktika része. De könyörgöm, mikor veszik észre, hogy nem az a 'trükk' ha a beinduló nem kap labdát'cselből' hanem inkább visszapassz, hanem épp ellenkezőleg, az lenne meglepetés ha ezeket megjátszanák. Ez, és még több ilyen dolog van szerintem, amit be kellene jobban vetni, mert teljesen kiismerhetőek vagyunk.Nincs semmi hírtelen, meglepetés elem a játékunkban jelenleg....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.24. 08:14:56

Az első félidőt néztem, annyi elég volt. Ezért "védtük" be Dembelét. Nem minden a kapuralövési statisztika. Nem sírom vissza, ha nem enged az igényekből akkor pá, de nélküle a támadójátékunk semmi. Mindenki azt csinálja, hogy megáll, elgondolkozik kinek passzolja hátra a labdát.. na Dembelé ezt pont teliba..rja és rávezeti a védőkre, helyzeteket teremt és gólokban is nagy szerepet vállal, mint az utolsó meccsein mindig. Nem fog 20 gólt lőni de nélküle és Fati nélkül mi sem fogunk. Igen és ez egy rossz formában lévő kiesőcsapat volt, a Betistől 4-et kaptak pár napja, mi meg megint szerencsétlenkedtünk ellenük.

Sajnálom Xavit, megkapott egy keretet aminek se normális védelme se normális támadósora nincs. Alsó hangon lehetne 5 embert hozni a nyáron, helyette lesz majd 2 max.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.24. 08:09:23

Annyira rossz nezni h elol milyen gyenge jatekosaink vannak h felemetes... Egy barcelonahoz egy sterling haaland salah trio dukalna, erre van egy 3. osztalyu egy sevilla kispados meg egy city kispados... Torres nagyon gyengecske volt. Senkinek ne legyenek illuzioi, pep nem hulye, nem azert engedte el, mert menni akart...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése