Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2022.01.08. 22:14:02

Nem volt ez annyira rossz.Nem értem Alba egész meccses alibizését.Vagy hátrafelé játszotta a labdát,vagy eladta.védekezése nulla.Talány számomra Depay sétálgatása.Labdakerülése szembeötlő. Emberhátrányba kerülésünkkor idő kérdése volt a kapott gól.Az egész meccsen látszódott a hajtani akarás, volt lelkesedés. Dembinek ma nem ment.Nem érdemelték meg a granaadaiak az egy pontot.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.08. 22:11:29

csababarca írta:
2022.01.08. 21:50:12
visca el barca írta:
2022.01.08. 21:29:10
tegye mindenki a szivere a kezet. ha ezt a mai meccset koeman alatt jatsszuk, mindenki a halal kukijara kivanta volna.
Pont ezen gondolkoztam a 30. Perc környékén, amikor közben itt olvastam az ajnározó kommenteket.
Többet látunk bele nagyon sok fiatalba, mint amik valójában, én sok esetben ha nem Xavi arca lenne a padon látható, megkérdőjeleznénk többen is, hogy xy hogy kerülhet a csapat közelébe.
De a Xavi iránti szeretet (bennem is) máshogy láttatja a dolgokat.

Érthető ez valamilyen szinten, mert halvány reménysugár látszik, főleg ahhoz viszonyítja, hogy Koemannal meccsről meccsre süllyedtünk egyre mélyebbre.
https://www.eredmenyek.com/merkozes/fag ... zefoglalas
Na ja, Koemannal minden szebb volt :D Vegyétek magatokat kicsit komolyan..

Ez egy gyenge meccs volt nem vitás. De nem elég hogy a fél kezdő sérült, a másik fele is covidos volt vagy éppen besett a meccsre a kórházból.
Ez a realitás. Jövőre Xavival rohadt jók leszünk, mert még ezekkel az ifikkel és két ballábasokkal is jobb a foci mint eddig Koemannal.
Az első 20-30 perc szerintem remek volt, utána viszont leültünk. Ezt Xavi is tudja, és dolgozni fog a dolgon.
Depay, Pedri, FDJ, Araujo, Dest, Fati, Ferran Torres ez kb mintha 5-6 alap kezdő nélkül játszanánk. Ezt a Pep Barca se bírta volna sokkal jobban..

Ne lássatok mindent olyan feketén. Ez nem volt jó, nem mondom hogy jó volt. De azért messze nem volt olyan rossz mint amikor Koeman alatt a közel 1milliárdos csapat ennyit se mutatott. Ezek a mai srácok meg összesen ha érnek 250 misit... és jobb a foci eddig.
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2022.01.08. 21:53:07

Hoztunk egy pontot Granadából. Alakul a csapat de ebben az összeállításban egy jó közepes Spanyol csapat. A top összeállításunkban talán ez a mérkőzés megvan, de ez nem a top összeállítás !!! Memphis -1 ember Dembi -0,5. Jó lenne már lezárva tudni a téli átigazolási napokat. Középről nagyon hiányzott egy jó FDJ.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.08. 21:50:12

visca el barca írta:
2022.01.08. 21:29:10
tegye mindenki a szivere a kezet. ha ezt a mai meccset koeman alatt jatsszuk, mindenki a halal kukijara kivanta volna.
Pont ezen gondolkoztam a 30. Perc környékén, amikor közben itt olvastam az ajnározó kommenteket.
Többet látunk bele nagyon sok fiatalba, mint amik valójában, én sok esetben ha nem Xavi arca lenne a padon látható, megkérdőjeleznénk többen is, hogy xy hogy kerülhet a csapat közelébe.
De a Xavi iránti szeretet (bennem is) máshogy láttatja a dolgokat.

Érthető ez valamilyen szinten, mert halvány reménysugár látszik, főleg ahhoz viszonyítja, hogy Koemannal meccsről meccsre süllyedtünk egyre mélyebbre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.08. 21:46:35

visca el barca írta:
2022.01.08. 21:29:10
tegye mindenki a szivere a kezet. ha ezt a mai meccset koeman alatt jatsszuk, mindenki a halal kukijara kivanta volna.
A hollanddal kikaptunk volna :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.08. 21:29:10

tegye mindenki a szivere a kezet. ha ezt a mai meccset koeman alatt jatsszuk, mindenki a halal kukijara kivanta volna.

en tovabbra is allitom, eleg halovanyka a keret es ez haalanddal se fog sokat valtozni. Egy hót fhos, masodosztalyu szinten mozgo granadanak van 10+ kapuralovese ellenunk. A kp elore is, hatra is lepkefing, a vedelem ugyszinten, elol meg b kategorias jatekosok tucatja vergodik. Xavin is azt erzem probalkozik mindennel, sokfele formacio, emberek cserelgetese, de a ritmust nem nagyon tudja elkapni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.08. 21:20:35

Én sem értem Alvessel szembeni kritikát. Amikor jött, kinyilatkozta, hogy segíteni jött. Addig játszik, amíg nem találnak nála jobbat. Van?
Xavi kritikája: Tisztességtelen, igazságtalan rajta verni a port. Idejött, kapott egy játékos állományt, egy katyvaszt, amiből hosszú, kemény munkával, kisérletezéssel kell összerakni, összeszoktatni egy csapatot, akik eredményeket tudnak felmutatni, s örömet szerezni a szurkolóknak.
Ebben a kisérleti időszakban rentgeteg megpróbáltatás éri a csapatot. Az anyagi örökségen túl, a sok sérülés, a járvány, az igazolási problémák mind-mind göröngyös utat eredményez.
Ebben a sziszfuszi munkában bizony tévedések is becsúszhatnak.
Tiszteletben tartom mindenki véleményét, de ezért pálcát törni "amatőr szakértők" részéről becstelenség.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára grgly50 2022.01.08. 21:51:56-kor.
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2022.01.08. 21:04:17

Elől megint gyatrák voltunk, szinte már megszokhattuk... Igen ám, de szinte végig itt volt nekünk Dembi. Nagyon gyenge volt a mai produkciója.
Gavin megint látszott az elejétől kezdve, hogy ma is sok fault-ot fog adni az ellenfélnek. A sárga után nem sokkal le kellett volna hozni, mert őt ismerve bizony ez alapból bennevolt. Ez volt szerintem Xavi egyetlen hibája, simán jöhetett volna a helyére Riqui.
Memphis kapott egy kis időt a sérülése után. Nem tudott még élni vele, mint ha a pályán se lett volna. Mondjuk azt sem értettem, hogy pontosan milyen pozícióba ment fel... De ez belefért volna, ha nincs a kiállítás. Nekem tetszett Jutglá és Ez Abde játéka is. Ne felejtsük el, hogy nagyon fiatal játékosok ezek a srácok. Fantasztikus, amit tudnak nyújtani ezen a szinten. Bár nyilván kevés a bajnoki címhez, BL-hez. De én a pozitívumot látom bennük, hogy ez jó lesz.
A játékvezetőt néha nem értettem, de láttunk már ennél rosszabbat is a LaLigában. Memphis miért kapott egyből sárgát? Én nem értettem azt. Viszont Piqué is simán kaphatott volna egy másodikat azért az agresszív becsúszásért.

Amióta Xavi itt van, teljesen más a csapat mentalitása. Látszik, hogy hajtunk, küzdünk. Nem értek egyet azzal, aki szerint Xavi nem ide való még. A keretünk erre képes jelenleg. Egy nagyon jó Granadával játszottunk idegenben 1-1 -es döntetlent.

Tovább kell építkezni, meg imádkozni azért, hogy Ferran Torres tényleg beváljon.

u.i.: Valamint még két dolog jutott eszembe:
1. Végre Xavi tényleg TUDATOSAN használja Luuk de Jongot. Tudjuk, hogy lábbal gyenge a holland, viszont fejelni baromi jól tud. Itt az eredmény már nem először. Tudatosan, előre megbeszélteknek megfelelően kapja fejre a labdát. Ezen látszik, hogy tudatos taktikai elem.
2.Szerintem Dani Alves ma is az egyik legjobb volt a csapatból. Hihetetlen erőt képvisel 38 évesen is. Kell egy ilyen karakter, aki megmutatja a fiataloknak és búvalb*szottaknak, hogy hogyan kell hajtani minden meccsen. Ráadásul ő adta a gólpasszt. Nem értem a fanyalgókat.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.08. 20:43:48

Nem értem Alves felé a kritikát.
A lehető legjobb ,példamutató hozzáállással játszott .
És ráadásul jól is, gólpassza is volt, és igen 38 évesen ! Emeljük már meg a kalapunkat !
Gavit nem szabadott volna fent hagyni és Memphis és Abde csere nem ült .
Xavi is hibázott .
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.08. 20:43:36

Nem tudom mi alapján gondolja bárki, hogy Gavit le kellett volna cserélni, vagy hogy az ilyen odacsúszásait már megelőzhettük volna.

17 éves a srác. Normális esetben neki még évei vannak a tartalékok közt, ahol komoly nevelést is kapnak. Egy ilyen stílus jegy nem öt perc alatt tűnik el. Én nem várom el tőle, hogy ne csináljon ilyeneket. Ő is tudja, mi is tudjuk, mindenki tudja, hogy vigyáznia kell konkrétan ezekre. Majd eltelik egy év, vagy kettő, és rögzül, addig meg csak fokozatosan kopik. Ez a kiállítás pl tuti egy erős lecke ebben a tankönyvben.
Más ifistáknak más hibái vannak, lehet hogy kevésbé szembetűnők, de ők meg nem feltétlen döntenek el meccseket már 17 évesen.
Legnagyob részt szerintem a kiállítása miatt kaptunk ki, de nem hibáztatom. Sztem jó eséllyel megőriztük volna az előnyt, akkor is, ha gyengült a játékunk a másodikban.

Xavi meg rohadtul nincs olyan luxushelyzetben, hogy csak úgy lehozza Gavit egy sárga miatt, kiélezett helyzetekben. Esetleg még ha de Jong ott lett volna a padon.

Kár érte, de szerintem benne van a pakliban egy ilyen, sajnos. Nem dőlt össze a világ, a játékunk szerintem meccsről meccsre összeszedettebb, és a BL indulás sincs veszélyben, egyelőre. Mást meg nem kívánhatunk, ezt lassan be kellene látni mindenkinek.

Én is csalódott vagyok amúgy, de hanyadik éve van már hogy ilyen élményeink vannak? Lassan fel kéne már a szurkolóknak is nőni ehhez, és képesnek maradni a gondolkodásra egy pofáraesés után is. Bocsi, de tényleg így gondolom, sajnálom ha megsértek embereket ezzel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.08. 20:41:32

davi10 írta:
2022.01.08. 20:35:34
Hát ezt rossz volt nézni. Gavi-t mindenki ismeri, egyáltalán nem meglepő a piros. Az a baj, hogy se Ő, se Xavi nem tett semmit ez ellen.
A csapaton meg azt éreztem, hogy az első gólig próbálkoztak (elég gyatrán), és utána el is engedték a meccset. Nem akartak másodikat lőni, se azért, hogy bebiztosítsák a győzelmet, se az egyenlítés után, hogy megnyerjék. Ez baromi gáz volt.

Alves-sel meg nem tudom mi van, de nem értem ki tartotta jó ötletnek, hogy egy közel 40 éves játékos aki hónapokat hagyott ki végigjátsszon 2 meccset 4 napon belül.

Lehet látni előrelépést, de Alves és Gavi mai esete igazolja azokat, akik kételkedtek abban, hogy Xavi készen áll-e egy ekkora feladatra.
Én személy szerint Xavit eleve úgy is képzeltem, hogy az idei év egy gyorstalpaló, vagy inkább egy európai továbbképzés lesz, és pár hónap alatt beletanul. Nem úgy, hogy hibátlanul végigviszi a szezont. Tényleg voltak most hibái, talán nem is először, de ez nem gáz, szerintem tanul majd belőlük.

A középpálya is nagyon gyenge volt ma, nem volt energia valahogy. Nem jutottunk el odáig, hogy a támadókat szidhassuk igazán, az ökör Dembélé is leginkább csak a maga kreálta helyzeteket rontogatta.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.08. 20:38:05

azért sztem az ellenfél is elég szívós volt, még ha csak egy gagyi Granada is. Az Atlético, Sevilla kikapott itt nemrég. Ez meg már nem az MSN-Barca, h az ilyen kiscsapatokat nagy biztonsággal megrakja... ilyen helyeken borítékolható lesz, h megégünk, lényeg, h a fiataljaink tanuljanak ezekből.

az lesz a gáz amúgy, ha a Dest-Robi-Mingueza hármasból senki nem fogja tudni kiszorítani a vén Alvest... és szinte 100, h így lesz. pedig védekezni Alves sem tud. :D
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2022.01.08. 20:36:06

Xavi ma rosszul cserélt. A sárga lapos Gavit le kellett volna hoznia előbb. Óriási fegyelmezetlenseg volt az ő részéről a becsuszas. Ez a társaság az elmúlt 20 év leggyengébb Barcaja.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.08. 20:35:34

Hát ezt rossz volt nézni. Gavi-t mindenki ismeri, egyáltalán nem meglepő a piros. Az a baj, hogy se Ő, se Xavi nem tett semmit ez ellen.
A csapaton meg azt éreztem, hogy az első gólig próbálkoztak (elég gyatrán), és utána el is engedték a meccset. Nem akartak másodikat lőni, se azért, hogy bebiztosítsák a győzelmet, se az egyenlítés után, hogy megnyerjék. Ez baromi gáz volt.

Alves-sel meg nem tudom mi van, de nem értem ki tartotta jó ötletnek, hogy egy közel 40 éves játékos aki hónapokat hagyott ki végigjátsszon 2 meccset 4 napon belül.

Lehet látni előrelépést, de Alves és Gavi mai esete igazolja azokat, akik kételkedtek abban, hogy Xavi készen áll-e egy ekkora feladatra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.08. 20:31:32

PaNel95 írta:
2022.01.08. 18:49:39
Mi lett LdJ-gal? Ollózik, sarkaz, próbálkozik a kapura, most is meg nem adott gól... Még a végén egészen használható játékos lesz.
Lehet megijedt hogy el kell menni a Cadizba :D

Kár, hogy nem lett meg a 3 pont, Gavit jó lenne kicsit visszafogni, az első meccsétől kezdve jönnek ezek a teljesen felesleges, ostoba becsúszások hátulról, oldalról. Benne volt amúgy is az egyenlítés, nem akarom ráfogni, de nem segített sokat a csapaton. LDJ meg eléggé meglepett az elmúlt 2 meccsen, maradjon így.
Avatar
PaNel95
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2021.11.06. 10:32:33
Tartózkodási hely: Szeged

2022.01.08. 18:49:39

Mi lett LdJ-gal? Ollózik, sarkaz, próbálkozik a kapura, most is meg nem adott gól... Még a végén egészen használható játékos lesz.
"A lényeg, hogy mutass egy aktuális ellenséget a tömegtájékoztatásban..." - Vaszilij Orehov - Hadműveleti zóna
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.08. 17:31:45

ts alba eg pique alves nico busi gavi jutgla luuk dembele

luukot a multkori jo teljesitmenye ellenere kihagytam volna, abde balra, jutgla kozepre, de amugy kb jo kezdo.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.01.07. 18:15:11

Gavi, Dest és Baldé negatív tesztnek hála visszatértek az edzéshez.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.04. 11:11:27

bence0330 írta:
2022.01.03. 19:18:44

TS-nek meg remélem, hogy csak ennyi kellett. Kicsit félek azért attól, hogy ez a reflexvédés kézből még megy neki, akkor van baj, ha lábból is kell mozogni, talán óvatosabb a műtét óta... de lehet, hogy nem, és az egész csak önbizalomhiány a 2-8 óta, ha így van, akkor jó esélyt látok arra, hogy az ő saját kis sötét korszaka véget ért. Ahogy írtad, valami nagyon kitört és kiszabadult belőle, ő is tudta, hogy ez már egy ideje nem volt kóser.

Azt hiszem a Sporton volt egy video a nyílt kapus edzésről, amin a szurkolók elkezdték felállva éltetni MAtS-ot, aztán ő is megtapsolta a lelátót. Nagyon jó volt látni, az ilyen dolgok visszahozhatják az önbizalmát. Védeni nem felejtett el és nem akarok mindent Koeman nyakába varrni, de nem csak ő esett így vissza fejben, hanem a játékosok nagy része is. Lehet, hogy csak belelátom, de az utóbbi hetekben kezd visszatérni a motiváltság, teljesen máshogy mozognak a pályán. És nem csak a fiatalok.

Amúgy Lahoz szerintem inkább a Mallorca játékosainak osztogathatott volna lapokat, legalábbis többet, mint nekünk. Szemből páros lábbal becsúszásra sima szabadrúgás és hasonlók.
Forca Barca!!!!
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2022.01.03. 21:27:08

aynas írta:
2022.01.03. 21:04:26
Pedri és Ferran Torres covidos. Alba és Dani Alves meggyógyultak.
Elnézve a mai képeket az edzésről, csoda ha a fél csapat nem lesz pozitív a következő napokban.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2022.01.03. 21:04:26

Pedri és Ferran Torres covidos. Alba és Dani Alves meggyógyultak.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.03. 20:48:56

Deluigi írta:
2022.01.03. 19:28:19
azert adjunk halat, hogy LAjos nem osztogatta a sargakat nekunk, egy par meg befert volna :)

tegnap szokatlanul "csendes" volt, talan birja Xavit es nem akarta jobban terhelni a csapatot sargakkal, pirossal :)
Én is meglepődtem a bírón, máskor fele ekkora durvaságokért kiszór 2-3 pirosat. Azért azt hozzátenném, hogy nem csak nálunk nem sárgázott, rugdalóztak a hazaiak is keményen, plusz az a színház, amit levágtak is gyomorforgató volt.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.03. 19:28:19

bence0330 írta:
2022.01.03. 19:18:44
Hülyén jön ki, de nagyon tetszett a végén a majdnem-tömegverekedés is. Amúgy fehérsport párti vagyok, nem csípem ezeket a dolgokat, de végre felrémlett valami tűz a mieinkben. Ennyi szabálytalanságot, csípést, karmolást én már nem is tudom, mikor láttam a Barcától. Volt köztük 1-2 felesleges, de ez most tökmindegy, nem mélán, tátott szájjal bámulták, ahogy elsuhannak mellettük az ellen támadói, hanem tényleg mindent megtettek.
azert adjunk halat, hogy LAjos nem osztogatta a sargakat nekunk, egy par meg befert volna :)

tegnap szokatlanul "csendes" volt, talan birja Xavit es nem akarta jobban terhelni a csapatot sargakkal, pirossal :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.03. 19:18:44

Kalapos írta:
2022.01.03. 12:03:55
Kifejezetten szerethető lett a csapat, hozzáállásbeli fejlődés van, és ahogy viselkednek már szimpivé teszi a fiúkat. Stegen védése és a többiek reakciója és az együtt örömködés majd visszaszállás a földre és tovább küzdés a végéig az nagyon szép volt.

De milyen mélyen lehetett ő is, ha egy ilyen védés ennyi feszkót szabadított fel benne? Mintha vulkán tört volna ki pedig ő nagyon hideg szokott lenni, semmi érzelem vagy önkifejezés. Most látszott hogy sok minden nem volt rendben főleg gondolom a 8-2 óta, de vannak ott még sebek azon túl is.
Bence pedzegette többször hogy Mats-al valami nem oké és romlik a teljesítménye (főleg fejben) és hát itt a bizonyíték. Mindenkit letargiából kell összeszedni hogy legyen egyáltalán kedve küzdeni.

Na csak így tovább és tovább.
Puighoz csak annyit, hogy ugyan rengeteg labdát szerzett, meg nem volt gyötrelmesen rossz azért (amúgy magsabb osztályzatot kapott, mint pl Nico), de fényévekre van a Setien alatt akár rangadókon is brillírozó vagány énjétől, de akár még attól is, aki az első 1-2 hónapban néha beállva is mindig feldobta a Koeman-csapatot. Körülményesebb, kevésbé vagány, lassabb az egész jelenség, nem diktálja a tempót, mint a Koeman éra első pár epizódszerepéig, hanem csak úgy sodródik, nem is mutatja annyit magát már. Gondolom önbizalomhiány. Ehhez meg az ő fizikai ereje kevés, ő pont a vadságával és az extrém játékintelligenciájával kompenzált régen. Sajnálom, hogy Xavi nem egy két évvel ezelőtti Puigot kapott, hanem ezt a leeresztett lufit. Ő már tényleg csak 5.-6. számú középpályás, és nem is igazán konkurenciája a többieknek, nincs mese.

Igen, végre tiszta szívvel, örömmel lehet szurkolni, nem ilyen ambivalens érzelmekkel küszködni, hogy most akkor annak szurkoljak, hogy kapjon a csapat egy 5-öst, hogy menesszék végül a holland borzalmat, vagy hogy nyerjünk. :D

Hülyén jön ki, de nagyon tetszett a végén a majdnem-tömegverekedés is. Amúgy fehérsport párti vagyok, nem csípem ezeket a dolgokat, de végre felrémlett valami tűz a mieinkben. Ennyi szabálytalanságot, csípést, karmolást én már nem is tudom, mikor láttam a Barcától. Volt köztük 1-2 felesleges, de ez most tökmindegy, nem mélán, tátott szájjal bámulták, ahogy elsuhannak mellettük az ellen támadói, hanem tényleg mindent megtettek. Puig-LDJ meg néha a két szélső főleg elöl, a többiek meg hátul. Nem volt kivétel, mindenki részt vett benne. Ezért tudtuk ilyen B-C csapattal is kvázi lenullázni a Mallorca támadásait a legvégéig. Nem vagyok benne biztos, hogy ha Dembélé játszik, akkor nem jutnak el többször a kapunkig Mingueza oldalán. Minguezával nem volt tegnap sok gond, de Akhomach le is vette róla a teher felét.
Xavi látszik, hogy több oldalról veszi át a jó mintát ez a Simeonés motivátor téma is sokat ad a csapatnak. Ilyenünk nem nagyon volt még, azért Guardiola sem klasszikusan ilyen, még ha vannak is benne ilyen jegyek. Nagyon örülök neki. Tényleg még ilyen rosszabb meccsen is lehet végig szurkolni a srácoknak. Hát még ha visszajön a minőség előre is...

TS-nek meg remélem, hogy csak ennyi kellett. Kicsit félek azért attól, hogy ez a reflexvédés kézből még megy neki, akkor van baj, ha lábból is kell mozogni, talán óvatosabb a műtét óta... de lehet, hogy nem, és az egész csak önbizalomhiány a 2-8 óta, ha így van, akkor jó esélyt látok arra, hogy az ő saját kis sötét korszaka véget ért. Ahogy írtad, valami nagyon kitört és kiszabadult belőle, ő is tudta, hogy ez már egy ideje nem volt kóser.

Nem akarok mindent Xavi nyakába varrni, lehet, hogy tök független téma, de az egész hozzáállás, amit idehozott, simán lehet az okozója egy ilyen védésnek, és elkezdheti kihozni a gödörből a máfél éve középszer kapusunkat, vissza az elitbe. :) Aztán lehet, hogy csak most véletlenül arra hadonászott és pont beleütött, de mindegy, a lényeg, hogy ne kiugró véletlen legyen, hanem valaminek az elindítója.

Még egyébként Araujot emelném ki ezen a tök új poszton is. Onnan is volt 1-2 komoly mentése, és kb az egyetlen alkalommal, mikor felfutott, elképesztően jól tálalt a rosszabbik lábával LDJ lábára. Nekem az nagyon meglepő volt, azt hittem, ballal majd rúg egy kancsalt, és lecsúszik a külsőjéről kb.
Valahogy még ott baloldalt is egy eleganciát, és nyugodtságot sugárzott, pedig akkor sem lehetett volna megszidni, ha ott teljesen besül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.03. 19:03:25

aynas írta:
2022.01.03. 10:46:53
Puighoz csak ennyi

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... lorca.html

Araujo csak a szélre tudta tenni Xavi,mert nem volt más embere. A kezdőbe 3 b csapatosnál töb játékost em tehetett, szóval meg volt kötve a keze.
gondolom a ...Puighoz csak ennyi... egy alig meghatározható dícséretet takar -nálad. akad azért más nézőpont is.(igaz ez az enyém) a (kis )srác egy lelkes fiatal aki jó eredménnyel végzett a foci suliban. egy padlón lévő hiányzóktól megtizedelt csapatban egy olyan poszton ahol passzolni kell -sokat passzolt. na ok. sikeresen. a 69 ből 4(!) szer hosszabban is . meg szerzett is lasztit...ennek ellenére én azt gondolom, hogy amíg a Barcelona arra lesz rászorulva hogy ilyen kalibereket dicsérjen addig a Liga negyedik hely reális cél marad.
Válasz küldése