Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.11. 13:44:26

Nagybarcelona írta:
2023.12.11. 08:22:31
Na megnèztem a hosszú összefoglalót, hogy nekem van e a kèszülèkben a hiba.
Girona 4 gólja, Pena vèdèse szögletre, mikor a csávó keresztbe lőtte a labdát. Savio ziccere, Pena második óriási vèdèse, fejbe lőtte, 10+ mèterről Savio visszagurításánál mellè, szintèn a hosszú mellè egy visszagurításnál, a Gironás Stuani elől üresen kapja, ès felè lövi
VS
Barca 2 gólja
Raphinha helyzete 2 m-ről a kapust nem tudta átlyukasztani, Cancelo-Felix összjátèk, előbbi lövèse pár mèterről a kapusba, neki sem sikerült kapuba lőni a kapust, Lewa helyzete, kiszorított helyzetből, a kapus lábában elakadt, Gündogan tekerèse mellè, Lewa fejese. Utóbbi 3 esetèben beszélhetünk arról, hogy lehetett volna belőle gól.
Sok kapura gurítás.
Összefoglalva: Szóval a Girona 4 gólja mellett 3 nagy helyzet, 2 ziccer
Nálunk 2 gól, (Cancelo, Raphinha helyzetènèl kb. 5% esèly) 3 nagy helyzet.
Mèg elfogultan is ez 5-6, ha minden gólhelyzet bemegy.
Igazából ismètelni tudom magam, az xG a leghszontalnabb statisztika.
A legnagyobb tisztelettel: ez a te totálisan szubjektív véleményed. Száz másik ember máshogy értékelné ugyanezt, más esélyeket adna/látna a különböző helyzetekhez.
Erre van a modell-alapú statisztika, ahol nem a "meglátások" és érzések döntenek.

Nálunk leírod, hogy megvan a 2 gól + 3 nagy helyzet, ezt valószínű jól látod, ez kb. kiadja a 4+-os xG-t.
És összhangban van az általánosan rossz helyzetkihasználással. A 2 gól mellett lett volna VALÓS esély még legalább 2-3 másikra is.
A Gironát viszont tuti, hogy túlértékeled, mert a 2+-os xG-re rúgott 4 góljuk mellé még megadsz nekik 3 nagy helyzetet és 2 ziccert is. Ezek nyilván mind bemehettek volna, de az a valószínű, hogy te ezekbe a helyzetekbe többet látsz bele, mint ami a statisztika alapján benne volt. Ahogy te írod, az alapján rúghattak volna akár 6-7-et is. Persze, biztos, "csak" nem ennek volt realitása; sőt, még valószínűleg olyat is berúgtak, ami reálisan máskor nem ment volna be.
Sokszor gondolja az ember, hogy "ezt anyám is berúgta volna", miközben a valóság, hogy Haaland is 10-ből 1x rúgja be onnan.

Az xG az egyik leghasznosabb mutató. Önmagában csak azt nézve nyilván rengeteg dolgot nem mutat meg és/vagy elfed, de ugyanakkor van, amit megmutat. Amelyik csapat rendre magas xG-t produkál, ahogy azt a Barca teszi, arra sok mindent lehet mondani, de azt nem, hogy nem dolgoz ki elég helyzetet.
Sinya22 írta:
2023.12.11. 08:51:11

A sok kapura gurítás az nem helyzet, de azért milyen jól hangzik, hogy 31 lövésünk volt, csak nem ment be 2-nél több :D
A kapura gurítás valóban nem helyzet, de ezt az xG pontosan tudja. Nagyon jól megmutatja, hogy hiába volt 31 lövés, abból reálisan 4 gólt kellett/lehetett volna rúgni. A gond, hogy a 4 nagy, valós, reális lehetőségből csak 2 lett kihasználva.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.11. 12:51:26

Kovbal88 írta:
2023.12.11. 12:28:59
Kár, hogy nem sikerült legalább egy döntetlent összehozni
szerintem ez igy jobb, a Realnak lett volna jo a dontetlen
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 12:35:28

Kovbal88 írta:
2023.12.11. 12:28:59
Xavit nagyon nem tudom elővenni, hihetetlen bénázások mennek elől,
Ennyi top játékos egyszerre vajon, mitől lehet béna? Védők is és támadók is együtt?
Mert kaptunk négy gólt is, azon túl, hogy a támadóink bénáztak.
Nem kell elővenni Xavit, nem is lesz elővéve, de ő az edző
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.12.11. 12:33:00

Nekem is nagyon tetszett a Girona játéka. Példát mutattak abból, hogy hogyan lehet hatékony és tetszetős focit játszani sztárok nélkül.
Nyilván nem egyszerű, de ezt kéne nekünk is másolni, mert sztárok már nálunk sincsenek.
Itt van például Stuani szerepe a csapatban. Kiemelkedő gólvágó, mégis csak a meccsek utolsó szakaszában kap szerepet. Mi is megpróbálhatnánk ezt Lewával.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.12.11. 12:28:59

Rivaldo11 írta:
2023.12.11. 11:43:40
A jobb csapat nyert tegnap, ez nem lehet vita tárgya.
Teljesen tudatos, megkomponált, szemre is tetszetős játékot toltak, sokat kell dolgoznunk hogy nekünk is ilyen játékunk legyen.
az első félidőben szerintem jobbak voltunk.
de biztos rosszul csinálunk valamit, mert ilyen gólokat nem szabadna kapni, mint most is.
nyilván nem rossz csapat a Girona nem véletlenül vannak a tabella élén lassan féltávnál.
Xavit nagyon nem tudom elővenni, hihetetlen bénázások mennek elől, másrészt nagyon csere lehetősége sincs. A 16 éves srác eleve kevés még ide, de Ferran is, ha ennyit képes hozzátenni, hogy van meccsenként egy jó elfutása beadása, az szintén semmire se elég. Raphinha se meggyőző jók a távoli lövései, de cselek nem jönnek be. Tegnap a szabadrúgás legalább a kaput találná el, és még egy ziccert is kihagyott. Sajna a sok apróság pont elég ahhoz, hogy ott legyünk, ahol most vagyunk. Kár, hogy nem sikerült legalább egy döntetlent összehozni
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.11. 11:43:40

A jobb csapat nyert tegnap, ez nem lehet vita tárgya.
Teljesen tudatos, megkomponált, szemre is tetszetős játékot toltak, sokat kell dolgoznunk hogy nekünk is ilyen játékunk legyen.
Rivaldo-A Legnagyobb.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 08:51:56

Nagybarcelona írta:
2023.12.11. 08:22:31
Na megnèztem a hosszú összefoglalót, hogy nekem van e a kèszülèkben a hiba.
Girona 4 gólja, Pena vèdèse szögletre, mikor a csávó keresztbe lőtte a labdát. Savio ziccere, Pena második óriási vèdèse, fejbe lőtte, 10+ mèterről Savio visszagurításánál mellè, szintèn a hosszú mellè egy visszagurításnál, a Gironás Stuani elől üresen kapja, ès felè lövi
VS
Barca 2 gólja
Raphinha helyzete 2 m-ről a kapust nem tudta átlyukasztani, Cancelo-Felix összjátèk, előbbi lövèse pár mèterről a kapusba, neki sem sikerült kapuba lőni a kapust, Lewa helyzete, kiszorított helyzetből, a kapus lábában elakadt, Gündogan tekerèse mellè, Lewa fejese. Utóbbi 3 esetèben beszélhetünk arról, hogy lehetett volna belőle gól.
Sok kapura gurítás.
Összefoglalva: Szóval a Girona 4 gólja mellett 3 nagy helyzet, 2 ziccer
Nálunk 2 gól, (Cancelo, Raphinha helyzetènèl kb. 5% esèly) 3 nagy helyzet.
Mèg elfogultan is ez 5-6, ha minden gólhelyzet bemegy.
Igazából ismètelni tudom magam, az xG a leghszontalnabb statisztika.

Emellè hozzáveszem, hogy a vèdelmünk ès a kp-nk is katasztrófa volt, akkor mi volt ebben a jó játèk?

Miből gondolják egyesek, hogy 2 èv (ebből 1 ève nèzhetetlen, semmi játèk), majd összeáll valami?
A csapat játèkának mièrt nincs semmi köze a taktikánkhoz, tökig feltolt vèdelemhez, szervezetlensèghez?

Ha Raphinhat, Felixet, Lewat, kp-t, lecserèljük De Bruyne, Mbappe, Salah, Kimmich, Zubimendire, röpke 700 millióèrt, majd megoldódik minden, ès csapatkènt fogunk játszani?
De a vèdelmünket is cserèljük le? A Gironáèra?
Nem véletlenül tudomány-ág a statisztika.
Lehet nézni minden oldalról. A következtetések is persze ennek megfelelői. Olyan kicsit mint a pohár félig. Tele volt és onnan fogyott le, üres volt és onnan ment fel, alig változik, tarja a szintet. stb. stb.
XG-vel nem lehet nyerni. Stabil védelem nélkül nem lehet nyerni. Az ellenfélnek komplett félpályát üresen felkínálni 3 védővel nem lehet. Ezeket kell először látni. aztán lehet egy előre játékot, helyzetkihasználást begyakorolni. Amíg az előző hibák miatt mindig csak futunk az eredmény után mégcjobban ész nélkül, addig ebből semmi nem fog kialakulni amire azt mondhatjuk, ez egy csapat. Itt nincsenek posztok, konkrét feladatok, csak vágyálmok.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.11. 08:51:11

Nagybarcelona írta:
2023.12.11. 08:22:31

Összefoglalva: Szóval a Girona 4 gólja mellett 3 nagy helyzet, 2 ziccer
Nálunk 2 gól, (Cancelo, Raphinha helyzetènèl kb. 5% esèly) 3 nagy helyzet.
Mèg elfogultan is ez 5-6, ha minden gólhelyzet bemegy.
Igazából ismètelni tudom magam, az xG a leghszontalnabb statisztika.
Persze hogy haszontalan, sehol máshol nem látsz olyat, hogy ezzel takaróznak emberek meccsek után. A sok kapura gurítás az nem helyzet, de azért milyen jól hangzik, hogy 31 lövésünk volt, csak nem ment be 2-nél több :D A védekezés idénre kriminális lett, állítom, hogy Araujo egyéni megoldásai nélkül még legalább 5-6 ponttal kevesebb lenne összességében. De ugye ez sem edzői hiba, ahogyan semmi ennél a klubnál. Türelmesnek kell lenni, ezt hallom 8 éve :D
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.11. 08:22:31

Na megnèztem a hosszú összefoglalót, hogy nekem van e a kèszülèkben a hiba.
Girona 4 gólja, Pena vèdèse szögletre, mikor a csávó keresztbe lőtte a labdát. Savio ziccere, Pena második óriási vèdèse, fejbe lőtte, 10+ mèterről Savio visszagurításánál mellè, szintèn a hosszú mellè egy visszagurításnál, a Gironás Stuani elől üresen kapja, ès felè lövi
VS
Barca 2 gólja
Raphinha helyzete 2 m-ről a kapust nem tudta átlyukasztani, Cancelo-Felix összjátèk, előbbi lövèse pár mèterről a kapusba, neki sem sikerült kapuba lőni a kapust, Lewa helyzete, kiszorított helyzetből, a kapus lábában elakadt, Gündogan tekerèse mellè, Lewa fejese. Utóbbi 3 esetèben beszélhetünk arról, hogy lehetett volna belőle gól.
Sok kapura gurítás.
Összefoglalva: Szóval a Girona 4 gólja mellett 3 nagy helyzet, 2 ziccer
Nálunk 2 gól, (Cancelo, Raphinha helyzetènèl kb. 5% esèly) 3 nagy helyzet.
Mèg elfogultan is ez 5-6, ha minden gólhelyzet bemegy.
Igazából ismètelni tudom magam, az xG a leghszontalnabb statisztika.

Emellè hozzáveszem, hogy a vèdelmünk ès a kp-nk is katasztrófa volt, akkor mi volt ebben a jó játèk?

Miből gondolják egyesek, hogy 2 èv (ebből 1 ève nèzhetetlen, semmi játèk), majd összeáll valami?
A csapat játèkának mièrt nincs semmi köze a taktikánkhoz, tökig feltolt vèdelemhez, szervezetlensèghez?

Ha Raphinhat, Felixet, Lewat, kp-t, lecserèljük De Bruyne, Mbappe, Salah, Kimmich, Zubimendire, röpke 700 millióèrt, majd megoldódik minden, ès csapatkènt fogunk játszani?
De a vèdelmünket is cserèljük le? A Gironáèra?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.11. 07:50:29

FCBSteve-el értek egyet, ezt a meccset nem lehet a pár hónappal ezelőttiekhez hasonlítani. 31-szer lőttünk kapura, ennek az 1 hónappal ezelőtti formában max a harmada juthatott egy meccsre. Voltak kidolgozott akciók, volt hogy 3 egyérintővel bekerültünk a védővonal mögé.

Viszont ez az egész kb. csak egy fél lépés előre. Nevetséges a helyzetkihasználás. Raphinha-ról ezerszer beszéltünk, a csávó hiába melózik nagyot, képtelen a 16-oson belül normális döntéseket hozni. Neki hátrébb kéne játszania, mert jó szeme van és máyokat jól tud helyzetbe hozni, de ha 1v1-be kéne menni a kapussal akkor át se tudja venni a labdát. Felix szerintem bőven maradhatott volna fent, Yamal meg megint tök erőtlen volt, én ezt továbbra se értwm, hogy miért egy 16 éves gyerektől várjuk a megváltást, ha ég a ház.
A második félidőben elkezdtek a középpályások is lőni, de feltűnően nincsenek hozzászokva, Gündogan-nak is vagy 6 próbálkozás kellett egy jóhoz, az be is akadt a végén.

Én nem tudom mit gyakorolnak a srácok edzésen, youtube-ra minden nap jönnek a videók az óriási bombákról amiket edzésen lövöldöznek, csak ha fent van az ellenfél is, akkor már nem megy. Az élőben is írtam, a Girona-ban "noname" játékosok be tudnak fejezni góllal akciókat, a nálunk játszó elvileg világsztárok képtelenek erre.

Ezzel szerintem a bajnokságot el is engedhetjük, le a kalappal a Girona előtt, remélem ők húzzák be a végén. Laporta-ék helyében én Savinho meg Aleix Garcia helyett inkább az edző után kezdenék el érdeklődni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2023.12.11. 07:45:59

Azért ez a 4 kapott gól nagyon gáz, mindet órási egyéni hiba előzte meg. Ez is probléma, de azért valljuk be ez minden meccsen nem fog előfordulni. Amit viszont a támadóink művelnek, az vicc kategória. Lewandowski még csak-csak lövi a gólokat, de mélyen formán kívül van, sokkal több volt eddig benne. Félixnek 5-6 kiváló meccs mellett a többi kuka. A Ferran-Rafinha-Yamal 3-as talán ha 5 gólt szereztek együtt fél év alatt... 1-1 jó meccset el tudok képzelni akár a nagyok ellen is, de konzisztens jó teljesítmény aligha lesz...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.11. 06:57:01

"A vèdelmi hibáink miatt vesztettünk"
Mit ègetjük magunkat ezzel a 270 milliós védelemmel.

A Gironában van valami snájdig Garcia gyerek. Azèrt adjunk 100 milliót.
:)

Komolyra fordítva a szót, azèrt vesztettünk, mert Garcia szerződèsèbe nem került be a "fear clause" :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.11. 06:56:03

A but we had possession után a but we had xg lesz az új duma? #-o Engedjük el inkább.

Gyenge a helyzetkihasználásunk, de alapból egy gólerős játékosunk van Lewandowski személyében, aki egy ideje nincs formában. Meg még Gündogan, aki kp-s létére viszonylag gólerős. Mindketten be is találtak. Valaki ennél többet várt? Ne nagyon lövünk 2 gólnál többet mostanában.

Szerintem támadásban hoztuk, amit jelenleg tudunk, védekezéssel volt nagyobb baj. A tavalyi bajnoki címben nagyon részben a védelem hozta, de idén itt sokat gyengültünk. És többet is tudnánk javulni ezen a téren szvsz, mint elől.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.12.11. 06:55:50

Nem nevezném ezt rossz mérkőzésnek, inkább bosszantónak... Főleg a második Girona gólt, ahol mindenki csak hátrált, meg a passzsávokra koncentrált és hagytuk az ellent lőni!
Megvoltak a helyzeteink, sőt, kidolgozott, megjátszott helyzeteink voltak, nem előrelőtt labdák "majd lesz valami elől" elképzeléssel. Sajnos nálunk sokan tájoltak védekezésnél... Christensen, Araujo messze nem hozta tavalyi formáját, Girona meg önbizalommal teli, látszik a befelé pattanó kapufákon...
Most pont azt éreztem, hogy TÁMADÁSBAN nálunk volt a csapatjáték, nem az egyéni villanások számítottak (ugyanakkor védekezésben inkább a Gironánál). Többet kéne távolról lőni (Pedri még a gólvonalról is tovább passzolná), és jól lőni - pár próbálkozás tényleg inkább hazagurítás volt, ill. kapus kezébe ment.

Amúgy nem értem a kritizálókat, a PL rajongókat, akik hiányolják a nyíltsisakos játékot... Most megvolt, pont ilyen meccseket dicsőítenek a fórum PL részén - csak a kellő pillanatokban a helyzeteket be kellene lőni és másképp alakul a meccs...

Menni kell tovább, nyerni a meccseket (nem döntetlenezni).
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.11. 06:25:22

Az sem a véletlen műve, hogy az ellenfél kevesebb helyzetből lőtt több gólt. Átjáróház vagyunk. Két szerzett góllal le kellett volna tudni hozni a meccset. De átjáróház voltunk. Ismét. Mint megannyiszor. Öt gólt kellett volna lőni ilyen védekezés mellett, az meg még jó helyzetkihasználás mellett is irreális.

A Porto ellen is átjáróház voltunk. Már akkor megemlítettük, mennyire gyönge a középpályás védekezésünk. Szerencsére a Portótól nem futotta többre egy erős negyedóránál, de akkor látszott, hogy egy igazán erős csapat ellen, ami 90 percig képes így játszani, nagy bajok lennének.

Persze, hogy az ellenfélnek hatékonyabb a helyzetkihasználása. Hasonlítsuk össze, milyen ellenállásba ütközünk mi, meg ők, amikor elérik a támadóharmadot. Sajnos most a hátvédsor sem állt a helyzet magaslatán, ami tavaly legalább a bajnokságban tudta kompenzálni a középpályás védekezésünk hiányát. Mind a négy gólt úgy kaptuk, hogy átrohantak rajtunk, mi meg csak pislogtunk. Ha az ellenfél négyszer is begyalogolhat a kapunkba, nyilván nem fogjuk megnyerni a meccset.

Fun fact: a 4. legtöbb gólt lőttük és az 5. legkevesebb gólt kaptuk eddig az idei bajnokságban. Egyelőre nem csoda, hogy a 4. helyen állunk a tabellán.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.11. 05:21:38

Nagybarcelona írta:
2023.12.10. 23:46:10
Soroljuk már fel azt a sok helyzetünket.
Pena vèdett 2 óriásit, ès 2-t fölè rúgtak.
Kezdem azt hinni, valamilyen alternatív univerzumban nèzzük a meccseket :)
Erre van az adatelemzés és statisztika:

Barca xG 4,1
Girona xG 2,4

Ez alapján pont fordított eredménynek kellett volna lennie. Nyilván nem az lett, és ez a lényeg, de a VALÓS HELYZETEK alapján a Barcának 4-et kellett volna rúgnia, a Gironának meg 2-t, max. 3-at.
A helyzetek alapján a meccs nyerhető lett volna.

[A "Pena védett óriásit", az lehet, hogy valóban nagy védés a nézőnek, de az összes körülményt mérlegelve - játékosok helyzete, kapus helyzete, labda érkezési szöge, erőssége, stb., stb., stb., ide jön még 45 paraméter - a legtöbb kapus ezen a szinten nagyon jó százalékkal megfogja, ergó te pl. beírod hatalmas helyzetnek az ellenfélhez, aminél "örüljünk, hogy nem lett gól", pedig a valóság az, hogy az a normális, hogy nem lett...]

A "közünk nem volt a meccshez, lefociztak, azt sem tudtuk, hogy merre van az előre" kicsit ilyen kocsmai értékelés. Tiszta sor, hogy a végeredmény számít, de ha mindkét csapat azt rúgja be, ami nagy átlagban elvárható, és amit sok szezon átlagában amúgy berúgna, akkor 4:2 a vége.
A Barca - az idei szezonban a szokásához híven - masszívan alul teljesített a helyzetei kihasználásában, a Girona meg azt is berúgta, ami az esetek többségében valószínűleg nem lett volna gól.
Tehát a helyzetek megvoltak, ahogy szinte minden meccsen; minden nyavalygás és fanyalgás ellenére a Barca xG-je az egyik legjobb Európában.
Andris írta többször is ezt, hogy a helyzetkihasználás a fő gond.
Ezt az adatok és a statisztika világosan megmutatja, ez nem "érzés" kérdése.

A végeredmény számít, de minden(!) mutatóban jobb volt a Barca, mint a Girona, tehát nem a játékkal volt a gond, hanem a helyzetek kihasználásával.

A Girona-Real 0:3 meccsen pont fordítva volt. Az egy sokkal kiegyenlítettebb meccs volt, de a Real a közel 3-as xG-jére be is rúgta a 3-at, a Girona meg a szintén hasonlóra semmit. Pedig a realitás a helyzetek és a játék képe alapján az X lett volna, helyette az eredményjelző alapján "kaptak egy sima 3-ast".
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.12.11. 05:00:26

Elég gáz kapni otthon négyet egy Gironától. Nyilván Leicester 15/16 fíling, meg baráti csapat, de akkor is. Xavi meg nyilván marad, mert ő a kiválasztott, de vele nem leszünk előrébb, csak a saját fingunkat fogjuk szagolni. Minden legendás kp.-sunkból nem lesz Pep 2.0.

Tavasszal a BL rangadók után pedig jöhet a szokásos éves program, a párhetes szomorkodás.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.11. 00:02:38

Sajnos ismét igazolva láttam a véleményemet Frenkie de Jongról. Mezőnyben roppant körülményes, dédelgeti, vezetgeti a labdát, nem szabadul tőle időben, és addig tartogatja, míg elveszíti. A Barcelona játékkultúrájától teljes életidegen módon ívelget előre, ami sokkal rizikósabb, mint a rövidpasszos játékunk. Az első bekapott gól is egy botor módon elveszített, előrevágott labdájából született. A második kapott gól előtt is sajnos hozta a szokásost. Hátrál, hátrál, hátrál, majd szinte bocsánakérően nem csinál semmit, "uraim, én itt se vagyok". Nem lép ki az ellenfélre. Ő sajnos a komolyabb meccseken nem tudja hozni a szűrő szerepét. Benne van a négy kapott gól egy erős csapat ellen, ha ő a mélységi középpályás. Romeut leigazoltuk, sajnos nem jött be. Legkésőbb nyáron nagyon kell oda egy igazolás.

Raphinha ma is rengeteg hibával játszott sajnos. Lewandowski meg igazolta, miért mindig ő a kezdő. Az egyetlen csatárunk, akiben bármikor benne van a gól (igen, kihagy hatalmas helyzeteket, de nélküle nagyon nagy lenne itt a gáz). Házi gólkirály, és jelenleg nincs alternatívája. Ha neki van egy-egy rossz meccse, azonnal megjegyezzük. Másoknak 10 meccs is eltelik úgy, hogy alig vesszük észre őket a pályán.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.10. 23:57:12

Peter írta:
2023.12.10. 23:51:18
Nagybarcelona írta:
2023.12.10. 23:46:10
Soroljuk már fel azt a sok helyzetünket.
Pena vèdett 2 óriásit, ès 2-t fölè rúgtak.
Legutóbb megjegyeztem, hogy már azt is helyzetnek titulálják a sok helyzetet látók, amikor TS vagy Pena lábát elhagyta a labda.
Ja Lewa egyet befejelt, egyet csúnyán elrontott a vègèn. Gündogan egyet mellètekert, egyet belőtt. A többi kapuragurítás. Mi ebben a rossz helyzetkihasználás? Fermin nem ollózott gólt? Akkor tènyleg :)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.10. 23:51:18

Nagybarcelona írta:
2023.12.10. 23:46:10
Soroljuk már fel azt a sok helyzetünket.
Pena vèdett 2 óriásit, ès 2-t fölè rúgtak.
Legutóbb megjegyeztem, hogy már azt is helyzetnek titulálják a sok helyzetet látók, amikor TS vagy Pena lábát elhagyta a labda.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.10. 23:46:10

Soroljuk már fel azt a sok helyzetünket.
Pena vèdett 2 óriásit, ès 2-t fölè rúgtak.
Kezdem azt hinni, valamilyen alternatív univerzumban nèzzük a meccseket :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.12.10. 23:51:24-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.10. 23:36:24

Gavi hiányzott?
Lehet, de nem ébredünk föl attól, hogy állandóan valakit hiányolunk?
Milyen csapat az, ahol mindíg a hiányzó játékos a legjobb?
Romeu volt, de Jong hiányzott,
Gavi volt, Pedri hiányzott,
Pedri van, Gavi hiányzik
.
.
.itt a piros, hol a piros, ki hiányzik még?

Szerintem csak egy komplett csapat hiányzik és a hozzátartozó szakmai vezetés.
Khyzz
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2023.08.13. 21:21:48

2023.12.10. 23:27:38

Szegény Pena. Nem rajta múlt.

Középpályás védekezés nem volt. Frenkie és Pedri nagyon gyenge volt. Nagyon hiányzott Gavi nekem a kp-ról és az, hogy nem elég mély a keret sajnos.
Lewa meg katasztrófa már meccsek óta még kaput is alig találja el, meccsek mennek el a helyzetpócsékolásán sajnos. Pihentetni kéne kicsit.
Tudom sokan szeretik szidni Raphit de szerintem jól játszott (és játszik meccsek óta) csak peches. Gündo hajtott mint az állat ez a hozzáállás kell. Védelem meg nem birt a sok Gironaival úgy hogy nem volt normális középpályás back tracking és ember felvétel.

Azért én úgy érzem a meccs 2/3-át mi uraltuk borzasztó helyzet kihasználással. Nagyon bosszant, hogy meccsek óta állandóan hátrányból kell visszajönni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.10. 23:17:53

Messa írta:
2023.12.10. 23:09:02
Egyértelműen a középpályás védekezésen, illetve annak hiányán ment el a meccs. Képtelenek voltunk ott feltartóztatni őket, simán átjátszották/átrúgták a középpályánkat, egy az egyben mehettek a tökig feltolt védősorunkra. Meg is lett az eredménye.

A sok kihagyott helyzet nem feltétlen, de ez viszont mindenképpen edzői hiba.
A meccs az elképesztő helyzetkihasználáson ment el, ahogy írod a középpályás védekezés hiányán, a védelem teljes összeomlásán ment el.
Azaz a csapat teljes csődje miatt ment el.
Lehet arról álmodozni, hogy 3 védővel mi a 50 méter üres hátunk mögött lévő területet levédekezzük, mert mindenkinek odafent van kihagyandó helyzete...
Csak épp nyeljük belőle a gombócokat. De ezt kell játszani.
Edzőváltás kell. Nincs mese, és most ne is jöjjön szerintem senki, hogy ki, akárki. Aki nem haverja az elnöknek, nem a családja a közvetlen első ember a stábban, aki a játékosokhoz igazítja a játékot, és nem egy elképzelt idealizált játékot akar arra alkalmatlanoknak megtanítani.
Xavi kiváló játékos volt, de edzőnek gyenge jelenleg.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.10. 23:14:21

drobika írta:
2023.12.10. 23:06:25
ocsike83 írta:
2023.12.10. 23:03:24
Télen igazoljuk át a teljes Girona-t....

Vicc, hányadék ez az egész. (Ki is tilthattok miatta).
De aki ebbe bármi pozitívat lát, hát gratulálok neki.
Jöhet itt akármilyen statisztika, pont nem érdekel. A focit gólra játszák. És pont.
Falusi kiscsapat lehúzott bennünket a wc-n....

Taps. Taps.

Xavi szólhatna az öregnek, hogy ő ehhez kevés.....
Nem érdemeltünk vereséget, ott a másik élő közvetítés topikban...
Most komolyan? Ennyire mellé nézni vlamit hogy lehet?
Nincsenek már szavak tényleg
A focit gólra játszák, nem helyzetre, meg statisztikákra.
Nincsen "ha" , meg "de"....
Eggyel többször kell a pöttyöst berúgni abba a ketrecbe.
Minden más, csak duma. Nekünk az megy, de nagyon....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Válasz küldése